افتتاح و کلنگ زنی ۸ پروژه شهرداری سرخس در ایام‌الله دهه فجر

شهردار سرخس از کلنگ زنی و افتتاح 8 پروژه با اعتباری بالغ بر 9250 میلیون ریال در ایام الله دهه مبارک فجر خبر داد. محمد امینی فر با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی گفت: در دهه فجر امسال ۸ پروژه با اعتباری بالغ بر ۹۲۵۰ میلیون ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود. وی خاطرنشان کرد: از این تعداد ۶ پروژه به بهره برداری رسیده و ۲ پروژه کلنگ زنی خواهد شد. شهردار سرخس مهم ترین پروژه های افتتاحی را، تکمیل روشنایی بلوار امام جواد (ع)، تکمیل فاز ۲ خیابان ۱۷ شهریور، تکمیل فاز ۲ زیباسازی بلوار جانبازان، احداث پارک محله خیابان شهید حسینی و فضای باز ورزشی مشارکتی با اداره کل راه آهن نام برد و افزود: گلخانه تولیدات گیاهی، مجتمع فرهنگی و تالار شهرداری در ایام الله دهه مبارک فجر کلنگ زنی خواهد شد. امینی فر در پایان یکی از رویکردهای نوین شهرداری را بهره گیری از توان و دانش نیروهای فنی و دانشگاهی مقیم شهرستان در حوزه های مختلف هنر، معماری، گرافیک و عمران برای استفاده از همه ظرفیت های بالقوه شهرستان در راستای ارتقاء مبلمان شهری عنوان کرد.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۲ساعت 8:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

از جنگل «دق چلتو» گزارش تهيه کنيد
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/11/12 شماره انتشار 18897

رضايي از شهروندان سرخسي هستم. گزارش شما را درباره آتش سوزي در جنگل قاسم خان و قطع درختان جنگل توسط برخي افراد سودجو به منظور افزودن بر زمين هاي کشاورزي خواندم و از اين که در مورد جنگل هاي سرخس گزارش تهيه کرديد سپاسگزارم. اما تقاضا دارم از جنگل هاي منطقه «دق چلتو» هم بازديد و گزارشي درباره آن تهيه کنيد، به اطلاع مي رسانم که دوازده هزار هکتار از اين جنگل که تنفسگاه شهر سرخس است و جلوي گرد و خاک و غبار را در اين شهرستان مي گيرد، تبديل به زمين کشاورزي شده است. از آن طرف ديگر هم چنين بلايي بر سر قسمتي از جنگل «جهانباني» آمده است. شهرستان سرخس يک شهرستان بياباني با جنگل هاي منحصر به فرد گز، پده و پسته است. اگر اين جنگل ها نابود شود، فرسايش خاک هم زياد مي شود و هم فردا گرد و غبار از سرخس عبور کرده و به مشهد مي رسد.


برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۲ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سم پاشي زمستانه باغات براي اولين بار در سرخس

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس از تشكيل اكيپ هاي فني سم پاشي زمستانه باغات براي اولين بار در شهرستان سرخس خبر داد. وي گفت: اين طرح با تشكيل 4  اكيپ فني از كارشناسان گياه پزشكي و با اعتبار 120 ميليون ريال و با مشاركت و خود ياري باغ داران به منظور ضد عفوني تنه درختان، تغذيه چالكود باغات و سم پاشي باغات بيش از 7 سال انجام مي شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ساعت 22:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر یادداشت/ گفتمان سازی «اقتصادمقاومتی» در دهه مبارک فجر

دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی فرصتی است که می توان موضوعات مهمی مانند اقتصادمقاومتی و مدیریت جهادی که دغدغه مقام معظم رهبریست را در بین اقشار مختلف مردم گفتمان سازی کرد. انقلاب اسلامی ماهیت مردمی دارد و نقش محوری مردم در پیروزی انقلاب در لبیک به حرکت امام خمینی (ره) منجر به تشکیل یک حکومت مبتنی بر فرهنگ اسلامی با ساختار سیاسی منحصر به فرد در جهان شد. منحصر به فرد از این نظر است که در حکومت مردم سالاری دینی تمام ارکان حاکمیت و ولایت فقیه که در رأس آن قرار دارد مبتنی بر شرع و مشارکت مردم است. با این وصف در این ۳۵ سال گذشته مردم تمام مشکلات را به جان خریدند و به صحنه آمدند، لذا در گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی نیز باید نقش مردم پر رنگ تر باشد. باید اهداف و آرمان های انقلاب اسلامی به نسل جدید منتقل شود و بهترین فرصت، همین ایام دهه فجر است. این آرمان ها که استقلال، آزادی، عدالت اجتماعی، گرفتن حق مستضعفان، مبارزه با فساد و از همه مهمتر خود جمهوری اسلامی با ساختار سیاسی اسلامی باید برای جوانان و نوجوانان تبیین و به شکل گفتمان مطرح شود. این مسائل و هم موضوعاتی مانند اقتصاد مقاومتی، الگوی پیشرفت ایرانی- اسلامی، سبک زندگی ایرانی- اسلامی، موضوع مشارکت زنان، کرسی های آزاد اندیشی، بحث راهبردی جمعیت، مدیریت جهادی که دغدغه مقام معظم رهبری است و مباحث راهبردی و مسائل روز کشور عزیزمان هستند نیز باید در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سطح مراکز علمی و دانشگاه ها و حتی بین اقشار مردم به صورت گفتمان بر آن ها تأکید و فرهنگ سازی شود تا عزم ملی مورد نظر مقام معظم رهبری محقق شود. شعار دهه فجر امسال هم پیشرفت و عدالت در پرتو اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی است.

سید علی شیرین کار-  مدرس دانشگاه آزاد اسلامی مرکز سرخس  


برچسب‌ها: دانشگاه آزاد اسلامی سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ساعت 13:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری اولین یادواره ۶ شهید «اهل سنت» دهستان سنگر شهرستان سرخس

برای اولین بار یادواره 6 شهید اهل سنت دهستان سنگر شهرستان سرخس به همت بسیج، شورای اسلامی و دهیاری روستای نوروزآباد سرخس برگزار می شود. به مناسبت فرا رسیدن ایام الله دهه مبارک فجر و پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و در جهت تجدید میثاق با روح پرفتوح امام امت و فرزندان به خون غلطیده این مرز و بوم، در هشتیمن روز از این دهه بابرکت، یادواره ۶ شهید اهل سنت دهستان سنگر شهرستان سرخس برگزار می شود. هدف از برگزاری این یادواره آشنایی هر چه بیشتر با سیره شهدا به خصوص شهدای والامقام اهل سنت است. در همین رابطه ستادی با حضور مسئولان محلی روستا تشکیل شده است و اعضای شورای اسلامی و دهیاری نوروزآباد با کمال مسرت از برگزاری این مراسم در این روستا استقبال کردند.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ساعت 11:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماز جمعه
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/11 شماره انتشار 18896
سرخس، محمودي- حجت الاسلام ارژنگ امام جمعه سرخس با اشاره به دستاوردهاي انقلاب اسلامي در کشور و دنيا گفت: با شکل گيري انقلاب اسلامي قدرت هاي پوشالي دنيا تحقير شدند و نقشه هاي آنان که براي منطقه و دنيا کشيده شده بود نقش بر آب شد.

برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ساعت 7:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/11 شماره انتشار 18896

سرخس/ مديرعامل شرکت بهره برداري نفت و گاز شرق در بازديد فرماندار سرخس از پالايشگاه خانگيران از افتتاح چاه گاز شماره ۷۱ اين مجتمع در دهه فجر خبر داد.

*سنجراني فرماندار سرخس در جلسه ستاد راهيان نور دانش آموزي گفت: ۳۶۰ نفر دانش آموز دختر در قالب راهيان نور از شهرستان سرخس، يازدهم بهمن عازم مناطق جنگي مي شوند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۱ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندارسرخس در بازدید از شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق: از راههای مبارزه با تحریم تکیه برتوان داخلی متخصصان است است

پیرو بازدیدهای دوره ای فرماندار سرخس از ظرفیتهای شهرستان این بار مقصد شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق سرخس واقع در منطقه خانگیران بود به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی در بازدید از قسمت های مختلف مجموعه شرکت نفت از جمله چاهها ، مرکز اندازه گیری ، مرکز کنترل ، تعمیرات سر چاهی و درون چاهی، بهره برداری گاز ترش، مرکز جمع آوری، کارگاه مرکزی و خط لوله و ...خاطر نشان کرد از راههای مبارزه با تحریم تکیه برتوان داخلی متخصصان است که بحمد الله در شرکت نفت به این نکته توجه ویژه شده است؛ خود کفایی صنعتی و ایجاد خلاقیت و عدم وابستگی به خارج از کشورخصوصا در صنعت نفت می بایست همواره مدنظر زحمتکشان این عرصه باشد   مهندس مهدی پور مدیر عامل شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق درین بازدید ضمن ارایه گزارشی از فعالیتهای این مجموعه عظیم در شمال شرقی ترین نقطه ایران گفت در این شرکت قطعاتی تولید می شود که در سطح کشور مورد نیاز است و فقط مختص مجموعه سرخس نیست و خود کفایی بواقع دراین مجموعه معنا شده است که نتیجه تلاش کارگران و کارشناسان و متخصصان زبده اینجاست وی در پایان گفت انشاء ا... در دهه مبارک فجر امسال ، با ياري ايزد منان در راستاي حفظ توان توليد و تضمين حداكثر گاز مورد نياز خوراك پالايشگاه شهيد هاشمي نژاد و در شرايط اضطراري زمستان 93 ؛ چاه شماره 71 خانگيران با ظرفيت تقريبي 1/5 ميليون متر مكعب که در روز؛ چهارشنبه مورخ 1393/10/10 به طور اتوماتيك راه اندازي و در مدار توليد قرار گرفته بطور رسمی افتتاح خواهد شد گفتنی است شركت بهره برداري نفت و گاز شرق و پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس با توليد روزانه 61 ميليون متر مكعب گاز، تامين كننده گاز شش استان شمال و شمال شرقي كشور مي باشند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ساعت 19:20 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: محو ذهنیت شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی از برکات انقلاب اسلامی بود

امام جمعه سرخس بیداری ملت های منطقه و محو ذهنیت شکست ناپذیری رژیم غاصب صهیونیستی را از برکات انقلاب اسلامی عنوان کرد. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی در ادامه سلسه مباحث هفته های گذشته، به مسئله تحکیم خانواده اشاره و گفت: یکی از عوامل مهم در تحکیم خانواده ابراز علاقه و صمیمیت، خوش خلقی و مهرورزی است. وی با اشاره به حدیثی از امام صادق علیه السلام، سه خصلت را لازمه اداره زندگی عنوان کردو افزود: برخورد مناسب با زن و فرزند، گشاده دستی سنجیده و غیرت برای ناموس داری از ضروریات اداره زندگی است. امام جمعه سرخس تصریح کرد: یکی از عواملی که امروز در طلاق بیداد می کند، بی غیرتی در ناموس داری است. خطیب نمازجمعه سرخس در ادامه با تاسی از بیانات امام راحل (ره) سرمنشا تمام خطاهای بشری را حب دنیا دانست و خاطرنشان کرد: یکی از توصیه های امام راحل (ره) که همیشه به آن سفارش می کردند دوری از حب دنیا بود. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ با تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و یادآوری دستاوردها و برکات انقلاب، اذعان کرد: انقلابی که از آن به انفجار نور تعبیر می شود، آثار آن را امروز در جهان شاهد هستیم. وی با بیان اینکه باید شکرگزار این نعمت بزرگ باشیم، خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی باعث آغاز و بروز تحولات جدید در کشور، منطقه و جهان شد و خواب بسیاری از ابرقدرت ها را پریشان کرد. امام جمعه به دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره و تصریح کرد: یکی از مهم ترین دستاوردهای انقلاب اسلامی این بود، که اختناق از درون مردم برداشته شد. خطیب نمازجمعه سرخس بیان کرد: امروز شاهد هستیم که در دورترین روستاها مسئولان حضور پیدا می کنند و مردم از آن ها مطالبه گری می کنند و این در حالی است که قبل از انقلاب کسی جرات انتقاد و مطالبه گری از حکومت را نداشت. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ رهایی از سلطه استعماری، تحقیر قدرت های پوشالی و پیشرفت های متعدد دفاعی و علمی را از دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی نام برد و افزود: توهین ها و اسلامی هراسی که امروز به دست استکبار جهانی و غرب در حال شکل گیری است به خاطر ترس از صدور اسلام ناب به جهان است. وی بیداری ملت های منطقه و محو ذهنیت شکست ناپذیری رژیم غاصب صهیونیستی را یکی دیگر از برکات انقلاب اسلامی دانست و اذعان کرد: اگر نگاهی به ناامنی در کشورهای منطقه داشته باشیم، پی خواهیم برد که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به چه قدرتی تبدیل شده است. امام جمعه سرخس در پایان یادآور شد: دهه مبارک فجر، فرصت مناسبی برای مرور دستاوردها و برکات انقلاب اسلامی است.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ساعت 13:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 ۳۶۰ دانش آموز سرخسی به اردوی راهیان نور اعزام شدند

فرمانده سپاه ناحیه سرخس گفت: روز گذشته 360 دانش آموز دختر از دبیرستان های سرخس عازم سرزمین نور شدند. سرهنگ پاسدار سیدمرتضی شارعی مقدم گفت: در دومین مرحله از اعزام دانش آموزان دبیرستانی به اردوی راهیان نور، روز گذشته ۳۶۰ دانش آموز دختر از دبیرستان های سرخس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند.  این دانش آموزان به مدت سه روز از مناطق عملیاتی شلمچه، هویزه، اروند و فتح المبین بازدید می کنند. ترویج فرهنگ شهادت و ارائه فرهنگ اصیل و ناب انقلاب به نسل امروز از اهداف این اعزام‌ها است.  اعزام کاروان‌های راهیان نور شهرستان سرخس با حضور ۳۶۰ دانش آموز دختر تا پایان امسال ادامه دارد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۰ساعت 11:7 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خارج از گود ورزش
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/09 شماره انتشار 18895

* سرخس- رئيس کميته امداد امام خميني (ره) سرخس گفت: بيش از 400خانواده از مددجويان تحت حمايت، در همايش بزرگ خانواده پايدار و پيشگيري از اعتياد در اين شهرستان حضور يافتند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۹ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید علمی دانشجویان رشته حقوق واحد سرخس از مرکز پزشکی قانونی استان

مهدی علیمیرزایی

دانشجویان رشته حقوق این واحد به بازدید از مرکز پزشکی قانونی استان پرداختند. در این بازدید علمی یک روزه که به همت انجمن علمی رشته حقوق و مساعدت دفتر نماینده مردم شهرستان سرخس در مجلس شورای اسلامی آقای سجادی برگزار شد، دکتر فرقانی استاد واحد به بیان و تشریح نکات مرتبط با درس پزشکی قانونی پرداختند.

 دیدار با امام جمعه اهل سنت سرخس در هفته وحدت

در اغاز هفته وحدت رییس دانشگاه پیام نور سرخس به دیدار امام جمعه اهل سنت این شهرستان رفت. در این دیدار صمیمی مولوی پارسا ضمن تبریک فرارسیدن هفته وحدت و ولادت پیامبر اکرم (ص) با تاکید بر نقش ویژه دانشگاه پیام نور در شهرستان از تلاش های صورت گرفته ابراز تشکر و قدردانی نمودند.

 

 

 


برچسب‌ها: دانشگاه پيام نور سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ساعت 23:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری جلسه عفاف و حجاب در سرخس

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش سرخس، جلسه عفاف و حجاب در محل نماز خانه اداره با حضورمديرآموزش و پرورش، كارشناس امور بانوان، مديران، معاونان و رابطان عفاف و حجاب مدارس برگزار شد. اين جلسه با كلام ا... مجيد آغاز گرديد سپس كارشناس امور بانوان پيرامون موضوع جلسه نقش مديران، معاونان و رابطين مدارس دخترانه درعفاف و حجاب-و برنامه هاي ايام ا.. دهه فجر در حوزه امور بانوان مطرح شد. در ادامه يكي از دانش آموزان به نمايندگي از ساير دانش آموزان مدارس دخترانه دكلمه اي با موضوع عفاف و حجاب قرائت كرد. در اين جلسه مدير احمدي مدير آموزش و پرورش ضمن تقدير و تشكر از همكاراني كه در اين حوزه فعاليت دارند، بر تلاش بيشتر در حوزه عفاف و حجاب و هر چه بهتر و با شكوهتر برگزار شدن برنامه هاي ايام ا.. دهه مبارك فجر تاكيد كرد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ساعت 23:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شرکت بیش از 400 خانواده از مددجویان تحت حمایت در همایش بزرگ خانواده پایدار و پیشگیری از اعیتاد

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس 

مدیر کمیته امداد امام (ره) از برگزاری همایش بزرگ خانواده پایدار و پیشگیر از اعتیاد با همکاری سازمان بهزیستی، هلال احمر و نیروی انتظامی خبر داد. علیرضا دادمحمدی  اظهار کرد: این همایش که با حضور مسئولان، اساتید دانشگاه و صاحب نظر در حوزه پیشگیری از اعتیاد و حضور کارشناسان نهاد‌های مختلف دولتی برگزار شد، به منظور آشنایی با شیوه‌ها مقابله با اعتیاد راهکارهای پیشگیری از اعتیاد و بررسی نقاط ضعف و قوت دولت در زمینه پیشگیری از اعتیاد مورد بحث قرار گرفته شد. وی تصریح کرد: سه علت اساسی گرایش به اعتیاد را می‌توان به عدم برنامه برای اوقات فراغت، عدم مهارت والدین در فرزند پروری و نیز نداشتن برنامه‌ای برای تفریح یا محیط‌های مناسب برای تفریح از علل اعتیاد در نظر گرفته شده است. دادمحمدی با اشاره به راهکارهای ارائه شده در زمینه پیش‌گیری این همایش ابراز کرد: آموزش مهارت‌ها باید از سنین کودکی اتفاق بیفتد و نیز مهارت‌‌هایی نیز به زوج‌های جوان در زمینه فرزند پروری آموزش داده شود که با تحقق این دو زمینه تربیت نسل آگاه فراهم می‌شود. در ادامه امام جمعه موقت شهرستان حجت السلام والمسلمین شریعتی  اظهار کرد: کاهش مصرف مواد مخدر با مداخله چهار گروه مؤثر اتفاق می‏‌افتد که شامل گروه حاکمیت، مربیان و مسئولان آموزشی، خانواده به عنوان محور توسعه پایدار و آموزش‌‏های چهره به چهره و گروهی به جوانان است. در پایان کارشناس علوم اجتماعی سرکار خانم فاطمه مرادی از نیروی انتظامی ضمن تاکید بر انجام کار فرهنگی در مقوله پیشگیری از اعتیاد، برنقش خانواده‌ها و همچنین حفظ سلامت بهبودیافتگان اشاره و بر تشویق بهبودیافتگان توسط خانواده، دوستان و جامعه تاکید نمود. وی همچنین از تلاش‌های کمیته امداد امام خمینی (ره)  در بحث فرهنگ سازی و اقدامات انجام شده در بحث پیشگیری از اعتیاد تقدیر و تشکر نمود و گفت: باتوجه به اینکه در شرایط فعلی جامعه با جنگ نرم و تهاجمات فرهنگی و بحث بحران هویت در جوانان روبرو هستیم فرهنگ سازی و رسیدگی به امور فرهنگی و اجتماعی جامعه می‌تواند بسیار موثر و تاثیرگذار باشد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/11/08 شماره انتشار 18894

 

سرخس/مدير جهاد کشاورزي سرخس با اعلام خبر واگذاري معاونت تنظيم بازار شب عيد در اين شهرستان گفت: جهاد کشاورزي براي تامين ميوه شب عيد و مواد پروتئيني مورد نياز شهرستان برنامه ريزي مي کند تا اقلام مورد نياز از طريق سيستم شبکه اي تعاون روستايي و مجمع امور صنفي به نحو مطلوب انجام شود.

دکتر «عباس باغبان نژاد» رئيس شبکه دام پزشکي شهرستان سرخس گفت:اين شبکه در سطح ۲۸ شبکه دام پزشکي استان رتبه اول واکسيناسيون دامي را به دست آورد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ساعت 0:18 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش خراسان از تخريب جنگل «قاسم خان» سرخس
ذخيره گاه ژنتيک «پده» ايران در معرض تهديد
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/11/08 شماره انتشار 18894
عکس: ناسخ

حميدرضا ناسخ| وقتي طول رودخانه هريرود - تجن را در مرز ايران و ترکمنستان طي مي کني، جنگل هاي «پده» يا همان بيد وحشي را مي بيني که در دو طرف اين رودخانه کم رمق به تماشا ايستاده اند؛ درختاني که در ابتداي بهار برگ هاي سوزني و سپس پهن دارند با عمري طولاني. «سرخس» زيستگاه قديمي آن هاست به گونه اي که اين شهرستان را ذخيره گاه ژنتيکي «پده» ايران مي نامند.«پده» ساليان سال است که در شهرستان بياباني سرخس در مقابل کم آبي ها، مقاوم ايستاده است و همچون سدي محکم از فرسايش خاک محافظت مي کند، اگر چه تا چندين سال قبل هنگام گذر از کنار رودخانه هريرود - تجن درختان انبوه و جنگل «پده» به خصوص در منطقه «قاسم خان» چشم ها را محو تماشاي شاخ و برگ کهن و سرسبز خود مي کرد اما اکنون متأسفانه خبري از آن طراوت نيست و درختان دورتر از يکديگر شده اند، بسياري از آن ها خشکيده اند و جاي برخي از درختان تنومند نيز در جنگل «قاسم خان» خالي است، در عوض وقتي نگاهي به آن طرف رودخانه مي اندازي، انبوه درختان «پده» سرسبز تو را به تعجب وامي دارد و اين سوال را در ذهن متبادر مي سازد که اين جا چه اتفاقي افتاده است که نشان چنداني از «پده» نيست.خردادماه امسال خبر آتش سوزي حدود 7.5 هکتار از قبيل جنگل «قاسم خان» سرخس دهان به دهان چرخيد و در تحقيقات و بررسي هاي ميداني ما و گفت وگو با مسئولان و منابع محلي مشخص شد که راز سرنگوني درختان «پده» در طمع برخي از افرادي است که براي افزودن چند متر زمين به اراضي کشاورزي خود آن ها را ناجوانمردانه به آتش مي کشند.مهندس «ابراهيمي» رئيس اداره منابع طبيعي سرخس در اين باره مي گويد: متأسفانه جنگل قاسم خان حداقل ۳ بار تاکنون طعمه حريق شده و اين آتش سوزي ها نيز عمدي گزارش شده است. ابراهيمي مي افزايد: اگر چه بر سر مالکيت اين ذخيره گاه بين اداره منابع طبيعي و آستان قدس رضوي اختلاف نظر هست اما تلاش داريم که اين درختان کمياب و بي نظير حفظ شود و بدين منظور با کمک هنگ مرزي از جنگل «قاسم خان» نقشه برداري و حدود اراضي جنگلي مشخص شده است. وي هدف از آتش زدن جنگل توسط برخي اهالي را تبديل آن به زمين کشاورزي بيان مي کند و مي گويد: درختان پده جنگل قاسم خان و جنگل جهانباني يکي از گونه هاي ارزشمند گياهي هستند که ذخيره گاه اصلي آن ها در سرخس است ولي در برخي شهرهاي ديگر همچون قاين و در استان خوزستان هم مي رويند و باعث استحکام خاک و تلطيف هوا به خصوص در مناطق بياباني مي شوند. ابراهيمي در پاسخ به اين سوال که دليل تفاوت پراکنده جنگل هاي «پده» در دو سوي مرز ايران و ترکمنستان چيست؟ مي گويد: در کشور ترکمنستان قوانين سخت تري در زمينه حفاظت از عرصه هاي طبيعي وجود دارد و به همين دليل کشاورزان ترکمنستاني جرأت دست اندازي به اراضي طبيعي و به خصوص گياهان و گونه هاي ناياب را ندارند.


برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۸ساعت 0:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کمپین عشاق محمد(ص): گزارش تصویری/ سادات سرخس به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند

سادات سرخس در واکنش به اهانت نشریه فرانسوی شارلی ابدو به ساحت پیامبر مکرم اسلام (ص)، ضمن محکوم کردن این اقدام بی شرمانه به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 8:25 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کسب رتبه استانی عملکرد دامپزشکی سرخس

دكتر عباس باغبان نژاد رئيس شبكه دام پزشكي سرخس گفت: مایه کوبی دام و طیور یکی از موثرترین راه های پیشگیری از ابتلا و انتقال بیماری های دامی و بیماری های مشترک بین انسان و حیوان می باشد. وي افزود: عملکرد واکسیناسیون شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس بر اساس پیش بینی عملکرد مصوب 9 ماهه، دارای رتبه های برتر استانی در سطح 28 شبکه دامپزشکی خراسان رضوی  بوده است. بر اساس ارزیابی انجام شده توسط اداره کل محترم دامپزشکی خراسان رضوی، این رتبه ها شامل رتبه اول واکسیناسیون آبله و شاربن گوسفند و بز، رتبه دوم واکسیناسیون بروسلوز  گاوی، رتبه سوم واکسیناسیون بروسلوز گوساله، رتبه سوم واکسیناسیون بروسلوز میش و بز و رتبه سوم واکسیناسیون تب برفکی گاوی، در سطح استان بوده است. نیل به این دستاورد برجسته با بهره گیری از توان و همکاری بخش دولتی و خصوصی صورت گرفته است


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 8:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تنظیم بازار ميوه شب عید در سرخس

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از واگذاری معاونت تنظیم بازار شب عید سرخس به جهاد کشاورزی خبر داد. علیرضا عرفانی گفت: برای تامین میوه شب عید و مواد پروتینی مورد نیاز شهرستان برنامه ریزی شده تا اقلام مورد نیاز از طریق سیستم شبکه ای شرکت های تعاون روستایی و با همکاری مجمع امور صنفی به نحو مطلوب انجام شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 8:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري همایش و کارگروه اقتصاد مقاومتی در سرخس

همایش و کارگروه اقتصاد مقاومتی از سوی کانون مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس برگزار شد. با حضور مهندس بسک آبادی مسئول کانون مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سپاه امام رضا(ع) ،استان خراسان رضوی، مدیر جهاد کشاورزی و فرمانده ناحیه مقاومت بسیج شهرستان سرخس، کارشناسان جهاد کشاورزی، مهندسین و مربیان طرح همگام با کشاورز، مسئولان حوزه ها و پایگاه های بسیج روستاهای مشمول طرح، جمعی از مسئولان ادارات مرتبط با امور آموزشی و کشاورزی روستائیان شهرستان همایش منطقه ای کارگروه اقتصاد مقاومتی و طرح علمی کردن کشاورزی در محل نمازخانه ناحیه مقاومت برگزار گردید. در این همایش ضمن ترسیم امور انجام شده توسط فرمانده ناحیه مقاومت شهرستان،جزئیات طرح های فوق توسط  مهندس بسک آبادی تشریح گردید. در پایان جلسه نیز حکم سرپرستی آقای سیدمحمد صادق رئیس الساداتی، بعنوان مسئول کانون بسیج مهندسین کشاورزی ومنابع طبیعی شهرستان سرخس، قرائت شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 7:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس عنوان کرد: ضرورت ایجاد اشتغال پایدار برای قشر نیازمند جامعه

فرماندار سرخس گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای قشر نیازمند جامعه در وضعیت اقتصادی خانواده ها و به تبع آن اقتصاد کشور از اهمیت زیادی برخوردار است. مدیر و کارکنان کمیته امداد امام (ره) سرخس با فرماندار جدید شهرستان دیدار و گفتگو کردند. علیرضا دادمحمدی مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس در این دیدار گزارش کاملی از خدمات و عملکرد این نهاد از جمله پرداخت های نقدی، خدماتی عمرانی، خدمات بهداشت ودرمان، پرداخت وام های اشتغال و اجرای طرح های قالی بافی، خدمات فرهنگی و مشاوره ای رایگان و پرداخت کمک جهیزیه به فرماندار ارائه کرد. وی اظهار کرد: خدمات کمیته امداد امام (ره) تنها تامین اقتصاد خانواده ها نیست و باید افسردگی ها و مسائل اجتماعی این خانواده ها حل و تحقیر های اجتماعی از بین مددجویان برداشته شود. در ادامه حسین سنجرانی فرماندار سرخس ضمن قدردانی از عملکرد مثبت کمیته امداد امام (ره) گفت: عملکرد مثبت و نمایان این نهاد در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند، نتیجه تلاش شبانه روزی امدادگران این نهاد مقدس در رسیدگی به امور محرومین است و همین امر باعث جلب اعتماد کامل مقام معظم رهبری، دولت و ملت به طرح ها و برنامه های این نهاد شده است. سنجرانی ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح های اشتغال اجراشده توسط مدجویان خاطرنشان کرد: خوشبختانه بهره وری طرح های اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد امام (ره) در سطح بالایی قرار دارد. وی تصریح کرد: فقر مادی چیزی نیست که بخواهد انسان را زمین گیر کند، انسان با استعداد هایی که دارد می تواند بر نیازهای خود غالب شود. فرماندار سرخس در پایان اذعان کرد: ایجاد اشتغال پایدار برای قشر نیازمند جامعه در وضعیت اقتصادی خانواده ها و به تبع آن اقتصاد کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 7:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/07 شماره انتشار 18893

سرخس/ رئيس جمعيت هلال احمر سرخس از برگزاري دوره تخصصي اقدامات پيش بيمارستاني استان با حضور ۴۰ نفر از امدادگران خواهر جمعيت هلال احمر استان در اين شهرستان خبر داد.

*«سنجراني» فرماندار سرخس در نشست با دهياران بخش مرکزي اين شهرستان گفت: دهياران به عنوان نمادي از حاکميت و دموکراسي در روستاها وظيفه سنگيني دارند و بايد فراتر از امور روزمره و به دور از تعصبات قومي و مذهبي کارها را پيگيري کنند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۷ساعت 1:54 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دیدار پرسنل کمیته امداد امام خمینی (ره) با فرماندار جدید شهرستان سرخس

روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس/

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس از دیدار پرسنل این نهاد با فرماندار جدید شهرستان حسین سنجرانی خبر دارد. علیرضا دادمحمدی گفت: این دیدار که در ساعت 19.30مورخه 93.11.5 در محل فرمانداری انجام شد صرفا جهت آشنائی بیشتر با فرماندار محترم و ارائه گزارش کامل از خدمات و عملکرد این نهاد که شامل پرداخت های نقدی، خدماتی عمرانی، خدمات بهداشت ودرمان، پرداخت وام های اشتغال و اجرای طرح های قالی بافی، خدمات فرهنگی و مشاوره ای رایگان، پرداخت کمک جهیزیه و غیره را شامل می شود. دادمحمدی در این دیدار اظهار داشت: خدمات کمیته امداد امام (ره) تنها تامین اقتصاد خانواده ها نیست و باید افسردگی ها و مسائل اجتماعی این خانواده ها حل و تحقیر های اجتماعی از بین مددجویان بر داشته شود. در ادامه حسین سنجرانی فرماندار شهرستان سرخس ضمن تقدیر و قدردانی از عملکرد مثبت کمیته امداد امام (ره) گفت: عملکرد مثبت و نمایان این نهاد در بهبود وضعیت اقتصادی خانواده های نیازمند نتیجه تلاش شبانه روزی امدادگران این نهاد مقدس در رسیدگی به امور محرومین است و همین امر باعث جلب اعتماد کامل مقام معظم رهبری، دولت و ملت به طرح ها و برنامه های این نهاد شده است. سنجرانی ضمن مثبت ارزیابی کردن طرح های اشتغال اجراشده توسط مدجویان گفت: خوشبختانه بهروری طرح های اشتغال مددجویان توسط کمیته امداد امام در سطح بالایی قرار دارد. وی تصریح کرد: فقر مادی چیزی نیست که بخواهد انسان را زمین گیر کند، انسان با استعداد هایی که دارد می تواند بر نیازهای خود غالب شود. وی گفت: ایجاد اشتغال پایدار برای قشر نیازمند جامعه در وضعیت اقتصادی خانواده ها و به تبع آن اقتصاد کشور از اهمیت زیادی برخوردار است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ساعت 10:54 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهرستان سرخس همچنان بیکار اول خراسان رضوی

سرخس- مهدی علیمیرزائی/ يك فرهنگي و مدرس دانشگاه

اینجا همه‌چیز هست ولی هیچ‌چیز نیست، از مخازن گاز گرفته تا زمین‌های حاصل خیز، دلت از غربت این منطقه می‌گیرد وقتی فکر می‌کنی اینجا به ‌عنوان عسلویه دوم ایران مطرح‌شده است ولی نرخ بیکاریش در استان اول است. شهرستان مرزی سرخس شهر آفتاب شرقی به‌عنوان یک نگین انگشتری در شمالی شرقی‌ترین نقطه کشور می‌درخشد و سهم بسزایی در تولید ثروت ملی دارد و پروردگار متعال به این منطقه از ایران اسلامی توجه و عنایت ویژه‌ای  داشته است  به‌طوری‌که سرخس یک افتخار و مایه مباهات برای کشور محسوب می‌شود چرا که تمام ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های پیشرفت یک جامعه در این شهرستان همگی باهم خودنمایی می‌کنند.  اینجا همه‌چیز هست ولی هیچ‌چیز نیست، از مخازن گاز گرفته تا زمین‌های حاصل خیز، دلت از غربت این منطقه می‌گیرد وقتی فکر می‌کنی اینجا به ‌عنوان عسلویه دوم ایران مطرح‌شده است ولی نرخ بیکاریش در استان اول است. در جاده مرزی که به‌طرف سد دوستی می‌رویم قدم‌به‌قدم می‌توان اراضی حاصل خیزی را مشاهده کرد که با اندک مدیریتی می‌شود این زمین‌ها را تبدیل به ثروتی بزرگ و تمام‌نشدنی برای مرزنشینان غیور کرد، بااین‌وجود مهم‌ترین ظرفیتی که می‌شود در سرخس نام برد ذخایر عظیم گازی است، که همچون گنجی نهفته پشتوانه انرژی ایران است. این بار که خواستم از بیکاری در سرخس بنویسم خیلی با خودم فکر کردم چطور بنویسم تا قلب کسانی که می توانند برای رفع این معضل گامی بردارند بتپد و خیلی اهل شعار دادن و حرف های قشنگ نباشند. همه ما می دانیم که پشت تریبون رفتن و سخن قشنگ گفتن کاری ندارد و چند صباحی مسئول بودن و قول های قشنگ دادن شده مثل اب خوردن!! و این ضرب المثل را هم می دانیم که دو صد گفته نیم کردار نیست. در خصوص بیکاری در سرخس مطلب زیاد نوشته ایم و درد دل های فراوان شنیده ایم و مسئولان مختلف در این شهر حرف های مختلفی زده اند و رفته اند ولی آیا اگر منصفانه قضاوت کنیم چقدر در خصوص اشتغالزایی در این شهرستان واقعا کارهای عملی صورت گرفته است؟ مسئولان مختلف تا به حال حرف های زیادی درباره بیکاری در سرخس داشته اند و گاها قولهایی هم جهت رفع این معضل داده اند ولی آیا کسی پیگیر قول های آنان بوده است و یا اینکه فقط چند صباحی به خاطر حفظ موقعیت این وعده و وعید ها داده شده است!! شهرستان مرزی سرخس پتانسیل و امکانات زیادی دارد و اگر منصفانه و عادلانه مسئولان مختلف کمر همت ببندند می شود بیکاری را از بین برد. مثلا اگر موضوع تبدیل منطقه ویژه سرخس به آزاد تجاری که سال ها منتظرش بودیم ولی در سکوت به فراموشی سپرده شد و کسی از آن یادی نکرد، جامعه عمل به خود بگیرد می تواند انقلاب عظیمی در ایجاد اشتغال و سرمایه گذاری بوجود بیاورد. سرخس پلی است به سوی کشورهای آسیای میانه و چه بسا از این مرز درآمد خوبی از طریق ریل و ترانزیت حاصل کشور می شود و جوانان زیادی شاید در نتیجه این درآمدها برایشان در اقصی نقاط کشور اشتغال ایجاد شده است ولی آیا از درآمدهای این شهر چند جوان بومی منطقه برایشان اشتغال پایدار ایجاد شده است؟ چرا باید شهری که نگین استان خراسان رضوی محسوب می شود امروزه به عنوان بیکارترین باشد و شهر آسیب پذیری در حوزه های فرهنگی و اجتماعی به شمار رود؟  از حق نگذریم سرخس جزو شهرستان های  برتر کشور در حوزه های اقتصاد و صنعت محسوب می شود و نقش تعیین کننده و بسزایی در تولید ثروت ملی دارد و از درآمد همین شهر باید برای همین منطقه هزینه شود تا مشکلاتی که واقعا ریشه دوانده اند و تهدید برای منطقه به شمار می رود کاهش پیدا کند. اگر به سرخس با دید مثبت و نه تنگ نظرانه نگاه شود و تمام ظرفیت های اقتصادی و صنعتی این شهرستان دیده شود و برنامه ریزی دقیقی صورت بگیرد و از این پتانسیل های خدادادی حق این منطقه مرزی ادا شود آن وقت شاهد خواهیم بود که این شهرستان حرف زیادی برای گفتن خواهد داشت و بیکاری دیگر معضلی اساسی نخواهد بود. چرا باید منطقه ای که صدها نفر از نقاط دیگر کشور برایشان اشتغالزایی شود و درآمد خوبی در این منطقه داشته باشند، جوانان بومی این دیار از حداقل امکانات بی بهره باشند و مشکلات اساسی برای جامعه ایجاد شود. آیا باور نداریم ریشه بسیاری از مشکلات فرهنگی و اجتماعی که ما در سرخس داریم به خاطر آمار بالای بیکاری در جوانان است؟ آیا باور نداریم معضلات اجتماعی و فرهنگی همگی معلول هستند و ریشه باید در جای دیگری باشد؟ آیا باور نداریم می شود با همین امکاناتی که در دسترس داریم با مدیریت دلسوز و دقیق می شود معضل بیکاری را ریشه کن کنیم. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ امام جمعه شهرستان سرخس معتقد است که چرا باید شهری مثل سرخس که پتانسیل های زیادی برای پیشرفت و آبادانی دارد اینگونه باشد و تحمل  بیکاری  ۲۰ درصد  در این شرایط  بسیار سخت است.     حسین سنجرانی فرماندار سرخس نیز در این باره می گوید: متاسفانه سرخس  با معضل اساسی  بیکاری دست و پنجه نرم می کند و باید از ظرفیت افکار مختلف و همچنین نخبگان جامعه برای رفع این مشکل کمک بگیریم. وی در ادامه یادآور شد: باید با استفاده از تجارب موفق بقیه استان ها و همچنین شهرستان ها  در این زمینه گامهای موثری را برداریم و باید جوانان را به سمت و سویی سوق بدهیم که خودشان کارآفرین بشوند و تکیه بر توان خود داشته باشند و در این مسیر بخش خصوصی جامعه را تقویت کنیم. سنجرانی افزود: در سرخس باید جوانان را با استفاده از ظرفیت های دستگاههای مختلف به سمت و سویی حرکت دهیم که متناسب با ظرفیت ها و پتانسیل های این منطقه است تا با این نگاه بتوانیم معضل جدی بیکاری را تا حد زیادی ریشه کن کنیم. فرماندار سرخس  بابیان اینکه باید از گذشته‌ها درس بگیریم و ظرفیت خودمان را بالا ببریم تصریح کرد: با تبدیل سرخس به منطقه آزاد بسیاری از مشکلاتی مانند بیکاری در شهرستان برطرف خواهد شد. وی ادامه داد: امید است انشالله با رایزنی در آینده بشود طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به آزاد تجاری را دنبال کرد و از این طریق مشکلات شهرستان سرخس در حوزه های مختلف به ویژه بیکاری جوانان برطرف شود. امروز روزی است که همه باید تلاش کنیم و در جهت خدمت به میهن عزیزمان ایران از هیچ مجاهدتی دریغ نکنیم و هر کسی هر پست و مقامی که دارد باید برای رضای خداوند و مردم انجام وظیفه کند چرا که آموزه های دینی مان به ما می گوید هیچ تلاش صادقانه و در راه رضای خداوند بی نتیجه نخواهد ماند و در همین دنیا اجر و ثوابش را خواهیم دید و اگر مسئولان برای حل معضل بیکاری در شهرستان تلاش کنند بی شک اجرش را می بینند. در آخر هم امیدواریم طرح تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد تجاری در شهرستان به زودی کلید بخورد و انقلاب ایجاد اشتغال در منطقه بوجود آید. رسانه ها هم پیگیر این موضوع خواهند بود و آخرین اطلاعات و اخبار برای ایجاد اشتغال و رفع بیکاری در سرخس به اطلاع شهروندان خواهد رسید. منتظر می مانیم! 

 


برچسب‌ها: كار و اشتغال سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ساعت 9:25 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 افتخاری دیگر در پالایشگاه گاز سرخس رقم خورد: سه نفر از کارکنان پالایشگاه گاز سرخس به عنوان کارمند نمونه انتخاب شدند

سه نفر از کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس به عنوان کارمند نمونه شرکت ملی گاز ایران در سال 1392 انتخاب شدند. همه ساله کارکنان نمونه کشوری بر اساس دستورالعمل های مربوطه از سوی وزارت نفت و شرکت ملی گاز ایران انتخاب و مورد تقدیر قرار می گیرند که در سال ۱۳۹۲، آقایان احمدرضا رجائی، محسن فاتحی و سید مجید علاقه بندحسینی از شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، در سطح شرکت ملی گاز ایران به عنوان کارمند نمونه کشوری انتخاب شده اند. احمدرضا رجائی، دارای مدرک کارشناسی مدیریت صنعتی بوده و در سمت مسئول واحد تصفیه گاز شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس مشغول به فعالیت است. محسن فاتحی نیز دارای مدرک کارشناسی مهندسی جوش در سمت مهندس ارشد تعمیرات مکانیک و همچنین سید مجید علاقه بند حسینی، دارای مدرک کارشناسی مهندسی شیمی و در سمت کارشناس ارشد مدیریت انرژی در این مجتمع گازی مشغول به فعالیت هستند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ساعت 8:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/11/06 شماره انتشار 18892

 

سرخس/ مدير جهاد کشاورزي سرخس از زيرکشت رفتن ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضي زراعي آبي و توزيع ۴۵۶ هزار کيلوگرم بذر و ۲ هزار و ۴۵۰ تن کود بين کشاورزان سرخسي خبر داد.

سرخس/ فرمانده پليس راه سرخس از توقيف خودرو ۴۰۵ با ۱۴۵ تخلف و ۴۳ ميليون و ۷۵۰ هزار ريال خلافي در محور سرخس- مشهد خبر داد.

 


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پايان اسفند؛ ضرب الاجل استاندار براي تحويل پروژه هاي ۹۳
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/11/06 شماره انتشار 18892
رتبه چهارم در تعداد کتابخانه هاي عمومي

مديرکل کتابخانه هاي استان هم با اشاره به ۱۹۶باب کتابخانه در استان گفت: ۲ميليون و ۵۰۰هزار جلد کتاب در اين کتابخانه ها موجود است و ۱۸۲هزار نفر عضو اين کتابخانه ها هستند.اکبري افزود: خراسان رضوي بعد از استان هاي تهران، اصفهان و خوزستان از لحاظ کتابخانه هاي عمومي رتبه چهارم را دارد.وي درباره سرانه زيربناي کتابخانه هاي عمومي استان در مقايسه با ديگر استان ها گفت: خراسان رضوي در اين راستا رتبه ۲۹ را دارد. وي تصريح کرد: اگر قرار باشد به ازاي هر صد نفر ۸مترمربع زيربنا داشته باشيم در حال حاضر ما از متوسط کشوري عقب تر هستيم و همچنين به ازاي هر نفر ۴جلد کتاب داريم که البته رتبه ما بايد از ۲۹ به ۱۹ ارتقا يابد.وي گفت: شهرستان سرخس در پرداخت نيم درصد درآمدهاي شهرداري براي کتابخانه ها بالاترين رتبه را در استان داراست و شهر مشهد متأسفانه کمترين واريزي را از درآمدهاي شهرداري داشته است.


برچسب‌ها: کتابخانه هاي عمومي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۶ساعت 7:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نشست فرماندار سرخس با دهياران بخش مركزي سرخس

در آستانه فرارسیدن ایام‌الله دهه مبارك فجر حسين سنجراني فرماندار سرخس با دهياران بخش مركزي شهرستان نشستي صميمانه داشت. حسین سنجرانی در اين نشست گفت: به حول و قوه الهي انقلاب ما يك انقلاب اسلامي است و به همين جهت غربی‌ها با مباني تفكر انقلاب ما مخالف‌اند. وي ضمن گراميداشت ايام دهه مبارك فجر خاطرنشان کرد: دهياران به‌عنوان نمادي از حاكميت و دموكراسي در روستاها وظيفه سنگيني دارند که باید فراتر از امور روزمره و پیشگام در منطقه و به‌دوراز تعصبات قومي و مذهبي امور را پيگيري کنند. سنجرانی بابیان اینکه مبناي فعالیت‌های ما قانون است، تصریح کرد: برای دهیاران شرايطي فراهم‌شده كه خود را نشان بدهند و از صرف پرداختن به امور روزمره پرهيز كنند. وی خلاقيت و نوآوري و توجه به اشتغالزايي و تهيه بسترهاي آن و نظارت بر پروژه‌های عمراني و ديگر مسائل روستا كه به‌نوعی دولت دخيل در آن‌ها است را از وظايف دهياران عنوان کرد. فرماندار سرخس تأكيد كرد: دهیاران قطعاً جايگاه فرماندار را در روستاي خود برعهده‌گرفته دارند. وی تأکید داد: در بحث پيگيري امور روستا و مبلمان و مناظر روستا بايد طوري عمل شود كه هر كس وارد منطقه شما می‌شود احساس كند كار خاصي انجام‌شده است و سمت‌وسوی كار به‌طرف مسائل زيربنايي باشد. سنجرانی در توصیه‌ای  به دهياران گفت: علم و دانش خود را زياد كنيد و در انجام امور به دنبال ايجاد جاذبه در روستا باشيد و با توجه به بضاعت كاري از منابع بانک‌ها متناسب با امور اشتغال داخل روستا با هماهنگي دستگاه‌های مرتبط بهره بگيريد. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: توجه به بهداشت و سلامت روستا، رتق‌وفتق مشکلات احتمالی مسائل قومي و پیگیری مطالبات به‌حق مردم نيز از ديگر مسائل مهم دهیاران است. فرماندار سرخس تأكيد كرد: مسئله ارتقاي دانش و بالا بردن سطح سواد بسيار مهم و حياتي است و از حلقه‌های مفقوده پيشرفت در روستاها است كه بحمدالله با روند توسعه دانشگاه‌ها نيز اين امر در حال تقويت است. وی در پایان پس از شنيدن گزارشي از روند اقدامات بخشداري مركزي توسط مصیب عاقبتي بخشدار مركزي بر حمايت از دهياران به‌عنوان مدیران اجرایی روستا برای حصول نتايج مثبت تأکید کرد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 16:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

همزمان با دهه مبارک فجر صورت می‌گیرد: راه‌اندازی ۴ واحد مهم صنعتی و تولیدی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

مسئول روابط عمومی و امور بین‌الملل منطقه ویژه اقتصادی سرخس از شمارش معکوس برای راه‌اندازی 4 واحد مهم تولیدی و صنعتی در دهه فجر امسال در این منطقه خبر داد. سعید امیر احمدی  بابیان اینکه شمارش معکوس برای راه‌اندازی یک واحد مینی پالایشگاه، واحد تولید گوگرد بنتونیتی، کارخانه تولید گچ میکرونیزه و همچنین واحد صنعتی پنبه طلای سفید در این منطقه آغازشده است، گفت: با نصب تجهیزات و انجام مراحل تولید آزمایشی، این واحدها در دهه مبارک فجر افتتاح رسمی می‌شوند. وی ادامه داد: یکی از اصولی‌ترین روش‌های جلوگیری از خام فروشی محصولات ساخت واحد مینی ریفاینری با فنّاوری بالا و به دست متخصصان داخلی است و این امر در منطقه ویژه اقتصادی سرخس محقق شده است. امیر احمدی افزود: با توجه به هم‌جواری این منطقه با پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و استحصال میعانات گازی از این پالایشگاه، بهترین و مقرون‌به‌صرفه ترین روش احداث واحدهای  پالایشگاهی کوچک‌مقیاس است که به حول و قوه الهی در حداقل زمان ممکن توسط سرمایه‌گذار بخش خصوصی احداث‌شده و هم‌اکنون  آماده افتتاح رسمی است و تولید نهایی این محصولات با حضور مسئولان محترم از دهه مبارک فجر آغاز می‌شود. مسئول روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سرخس در پایان از راه‌اندازی یک واحد تولید گوگرد بنتونیتی و یک واحد تولید گچ دیر گیر یا میکرونیزه با سرمایه‌گذاری مشترک سرمایه گزار داخلی و خارجی  و واحد تولیدی پنبه طلای سفید در ایام دهه مبارک فجر در این منطقه خبر داد. منطقه ویژه اقتصادی سرخس همزمان با واقعه مهم و تاریخی افتتاح راه‌آهن مشهد – سرخس – تجن با حضور رهبران و نمایندگان بیش از ۱۰۰ کشور جهان در سال ۱۳۷۵ آغاز شد. این منطقه در فاصله ۱۵۰ کیلومتری شرق مشهد و ۱۵ کیلومتری شهر سرخس از شمال و شرق با کشور ترکمنستان هم‌مرز است.


برچسب‌ها: منطقه ویژه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 16:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 با استعلام پلاک خودرو: خودرو ۴۰۵ با ۱۴۵ مورد تخلف در سرخس توقيف شد

ماموران پليس راه شهرستان سرخس خودروي 405 را با 145 مورد تخلف و 43ميليون و 750 هزار ريال خلافي توقيف كردند. به گزارش  پايگاه خبري پليس، رئيس پليس راه شهرستان سرخس در تشريح اين خبر گفت: ماموران پليس راه شهرستان حين کنترل خودروهاي عبوري در محور سرخس – مشهد يک دستگاه خودرو پژو ۴۰۵ را به علت سبقت غير مجاز متوقف کردند.  سرگرد حسين پور افزود: با استعلام پلاك خودرو مشخص شد خودرو مذکور داراي ۴۳ ميليون و ۷۵۰ هزار ريال خلافي و ۱۴۵ مورد تخلف مي باشد که بر اساس قانون خودرو توقيف و به پاركينگ منتقل شد.


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 14:47 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی در سرخس

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس از برگزاری دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی استان در سرخس خبر داد. حسن گودرزی گفت: این دوره از امروز پنجم بهمن ماه به میزبانی جمعیت هلال احمر سرخس برگزار می شود. وی افزود: این دوره میزبان امدادگران خواهر جمعیت هلال احمر خراسان رضوی است که به مدت ۵ روز در شهرستان سرخس دوره تخصصی اقدامات پیش بیمارستانی را می گذرانند. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با بیان اینکه در این دوره از مربیان شهرستان و استان دعوت به همکاری شده است، تعداد شرکت کنندگان در این دوره را ۴۰ نفر عنوان کرد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 12:57 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیر جهاد کشاورزی سرخس: پایان کاشت گندم آبی در مزارع کشاورزی سرخس

علیرضا عرفانی مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: با پایان یافتن کاشت گندم در سرخس، ۵ هزار و ۷۰۰ هکتار از اراضی زراعی آبی شهرستان زیر کشت گندم آبی قرارگرفت. وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه ۴۵۶ هزار کیلوگرم بذور گواهی از ارقام با تیپ رشد پاییزه و بهاره و همچنین ۲ هزار و ۱۵۰ تن کودهای ازته و فسفاته در بین کشاورزان توزیع و توصیه های فنی توسط ۵ نفر ازکارشناسان گیاه پزشکی طرف قرارداد مدیریت و ۱۰ نفر از کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی در قالب تیم های فنی به گندم کاران آموزش داده شده است. مدیر جهاد کشاورزی سرخس از کشاورزان درخواست کرد: با عملیاتی کردن توصیه های کارشناسان در مبارزه با علف های هرز و استفاده از کود شیمیایی اوره به صورت سرک که از نیازهای اساسی مزارع گندم بوده نهایت توجه، تلاش و استفاده را داشته باشند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 9:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرمانده انتظامی سرخس: اتفاقات اخیر روستای اسلام قلعه سرخس ناشي از اختلافات بین اعضای شورای این روستا است/ تحقیقات پلیسی در این قضیه انجام شده است

فرمانده نیروی انتظامی سرخس گفت: ریشه اتفاقات اخیر روستای اسلام قلعه سرخس به اختلافات بین اعضای شورای این روستا بر می گردد.  شب گذشته یک منبع آگاه و موثق در تماسی تلفنی از حمله افراد ناشناس به دو منزل شخصی در روستای اسلام قلعه سرخس خبر داد و برخی از جزئیات آن را عنوان کرد.  در تماسی تلفنی جزئیات بیشتر این موضوع را از طریق سرهنگ محسن باقرزاده، فرمانده نیروی انتظامی سرخس جویا شد. سرهنگ محسن باقرزاده ضمن تایید خبر گفت: ریشه اتفاقات اخیر روستای اسلام قلعه سرخس به اختلافات بین اعضای شورای این روستا بر می گردد. فرمانده نیروی انتظامی سرخس در پاسخ به این سوال  که آیا افرادی که این اقدامات را انجام داده اند شناسایی شده اند؟ اظهار کرد: این افراد مشخص شده اند و تحقیقات پلیسی نیز در این قضیه انجام شده است. سرهنگ باقرزاده درباره دستگیری این افراد بیان کرد: هنوز شکایتی از این افراد صورت نگرفته است و تا زمانی که شکایتی صورت نگیرد و دستور قضایی صادر نشود، ما نمی توانیم وارد قضیه بشویم البته با توجه به وظیفه ذاتی که داریم بررسی و تحقیق درباره این موضوع را انجام داده ایم. وی در ادامه به شایعاتی درباره تیراندازی در این حادثه اشاره کرد و ضمن رد این شایعات، گفت: تیراندازی در این حادثه صحت ندارد و پوکه های گلوله که در آنجا پیدا شده اند فقط برای صحنه سازی بیشتر در آنجا انداخته شده اند. فرمانده نیروی انتظامی سرخس در پایان گفت: طبق بررسی هایی که انجام دادیم این پوکه ها قدیمی هستند و به سه یا چهار ماه گذشته مربوط می شوند و هدف این افراد در استفاده از این پوکه ها امنیتی تر جلوه دادن موضوع بوده است. متاسفانه از این نوع اختلافات و درگیری ها در برخی روستاهای دیگر نیز مشاهده شده که ریشه اصلی آنها نیز اختلافات و درگیری های بین اعضای شورای روستا بوده است. متاسفانه بدعت هایی که به تازگی در بین اعضای شوراهای روستا باب شده است باعث ایجاد رعب و وحشت در بین مردم روستاها شده و شوراها بیش از آنکه برای رفع مشکلات مردم گام بردارند به منبعی برای مشکل آفرینی تبدیل شده اند و آسایش را از مردم گرفته اند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 7:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

حمله افراد ناشناس به دو منزل شخصی در یکی از روستاهای سرخس+تصاویر

 در دو و سه شب گذشته (یکم و دوم بهمن ماه ۹۳) روستای اسلام قلعه سرخس شاهد اتفاقات ناگواری بود. در گفتگو با یکی از شاهدان عینی و اهالی روستای اسلام قلعه جزئیات بیشتر این حوادث را پیگیری کرد. این شاهد عینی درباره جزئیات این حوادث  گفت: افراد ناشناسی در شب های یکم و دوم بهمن ماه به منزل دو نفر از اهالی روستای اسلام قلعه سرخس به طور ناگهانی حمله و خسارات زیادی را وارد کردند. وی افزود: در شب اول (یکم بهمن ماه ۱۳۹۳) این افراد به منزل یکی از اهالی روستا به نام آقای «ح.ع» حمله کردند و پس از ورود به حیاط خانه، خودروی شخصی این فرد را که یک پژو پارس بود با چماق و تبر خرد کردند و شیشه های خودرو را کاملا شکستند. این شاهد عینی اذعان کرد: متاسفانه همسر این فرد که باردار بوده است به علت رعب و وحشتی که ایجاد می شود از حال می رود و به علت فشار روحی ای که بر او وارد می شود فرزندان دو قلویش سقط می شوند. وی ادامه داد: مشابه همین حادثه در شب بعدی (دوم بهمن ماه ۱۳۹۳) در منزل یکی دیگر از اهالی روستا اتفاق می افتد و این افراد ناشناس خودروی پژو ۴۰۵ صاحبخانه را نیز به همان صورت قبلی خرد می کنند و از محل متواری می شوند. این شاهد عینی دلیل این اتفاقات را خصومت شخصی که از اختلافات بین اعضای شورای روستا نشأت می گیرد و به سطح مردم روستا نیز کشیده شده است، عنوان کرد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 1:18 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

زير كشت رفتن 5 هزار و 700 هكتار از اراضي  زراعي آبي در سرخس

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس از به زير كشت رفتن 5 هزار و 700 هكتار از اراضي زراعي گندم آبي و توزيع 456 هزار كيلو گرم بذور گواهي يارانه اي و 2 هزار و 450 تن كود هاي ازته و فسفاته بين كشاورزان سرخسي خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 1:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/11/05 شماره انتشار 18891

 

سرخس/ عليرضا عرفاني مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: سرخس با داشتن ۱۵ هزار هکتار جنگل پسته خاستگاه پسته در دنياست.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۵ساعت 0:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

حرکت آزادی خواهی که در سایه اسلام در حال شکل گرفتن است خاموش شدنی نیست/ شایسته بود وزیر امور خارجه سفرش را به فرانسه متوقف کند

امام جمعه سرخس اظهار کرد: حرکت آزادی خواهی که در سایه اسلام در حال شکل گرفتن است و این نور هدایت الهی خاموش شدنی نیست و جبهه استکبار عاقبت گرفتار آتش برافروخته خود می شود. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ  با اشاره به اتفاقات اخیر در فرانسه و اهانت به پیامبر مکرم اسلام (ص)گفت: امروز شاهدیم که دشمنان اسلام ناب محمدی به دنبال خشن جلوه دادن اسلام و موج گسترده ای از اسلام هراسی هستند. وی با بیان اینکه دشمن از اسلام ناب محمدی (ص) هراس دارد، تصریح کرد: این ها وقتی می بینند، اسلام ناب تبلیغ می شود و آثار خودش را به همراه دارد و منافع کشورهای مستبد و مستکبر به خطر می افتد، به سمت خشن جلوه دادن آن حرکت می کنند. امام جمعه سرخس اذعان کرد: مردم جهان استقبالی نسبت به موج اسلام هراسی غربی ها ندارند و موجی که از آن طرف در بحث بیداری اسلامی شکل گرفت و اسلام خواهی که ما در عالم داریم دشمن احساس کرد که با این حرکت های هتاکانه شاید متوقف شود. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ به آیه « یریدون لیطفئوا نورالله بافواههم والله متم نوره و لو کره الکافرون» اشاره کرد و افزود: حرکت آزادی خواهی که در سایه اسلام در حال شکل گرفتن است و این نور هدایت الهی خاموش شدنی نیست و جبهه استکبار عاقبت گرفتار آتش برافروخته خود می شود. وی تصریح کرد: مسلمانان جهان باید بیدار و یکپارچه باشند و این پیامی که مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و آمریکای شمالی دادند اگر نسبت به آن توجه شود، آن وقت ما اقبال و استقبال سرتاسر عالم را نسبت به اسلام از گذشته بیشتر خواهیم دید، چرا که یک شخصیت جهانی و یک اسلام شناس واقعی زیبایی های اسلام را معرفی کرده است. امام جمعه سرخس اظهار کرد: انشاالله به فضل الهی نامه ای که مقام معظم رهبری به این جوانان نوشتند مورد توجه قرار خواهد گرفت و برنامه هایی که دشمنان دارند مثل جسارتی که به پیامبر عظیم الشان اسلام شد برای آن ها نتیجه معکوس خواهد داشت و این حرکت باعث می شود مردم جهان بیشتر به سوی پیامبر (ص) بیایند و با سیره، کردار و رفتار ایشان آشنا شوند. حجت الاسلام ارژنگ با بیان اینکه پیامبر مکرم اسلام (ص) روز به روز در بین مردم جهان محبوب تر می شوند، اذعان کرد: هیچ آزاداندیش و انسان آزاده ای جسارت به رهبران دینی را نمی پذیرد، حتی خود رهبران مکاتب دینی دیگر این اقدام را توبیخ کردند و گفتند این کار احمقانه ای بوده است. وی در پایان تصریح کرد: مردم کشور ما هم بیدارند و این حرکت را در سرتاسر کشور محکوم کردند و نهایت توقع این بود که مسئولان دیپلماسی ما خصوصا وزیر امور خارجه سفرش را به فرانسه ولو اینکه سفر از قبل برنامه ریزی شده بود متوقف می کرد و به خاطر اینکه به آن ها بفهماند چه قدر پیامبر مکرم اسلام (ص) در نزد مسلمانان محترم است، انتظار می رفت و شایسته بود این سفر به تعویق بیافتد.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ساعت 14:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 در 9 ماهه سال جاری صورت گرفت: افزایش تردد ناوگان ترانزیت در سرخس

مدیر پایانه مرزی سرخس از افزایش تردد ناوگان ترانزیت در 9 ماهه سال جاری خبر داد. کریم نوایی نظامی در خصوص اهمیت حمل و نقل بین المللی اعم از صادرات و واردات ترانزیت کالا گفت: پایانه مرزی سرخس نقش مهمی در صنعت ترانزیت دارد به نحوی که در ۹ ماهه سال جاری در بخش ترانزیت ورودی ۶۳ درصد و در بخش تراتزیت خروجی ۱۱ درصد افزایش تردد ناوگان نسبت به مدت مشابه در سال گذشته داشته است. وی در خصوص اقدامات عمرانی پایانه مرزی سرخس خاطرنشان کرد: در سال جاری عملیات بخش خدمات رفاهی و بهسازی فضای سبز محوطه پایانه مرزی در حال اجرا است. مدیر پایانه مرزی سرخس در پایان گفت: عملیات نصب میل پرچم نیز به ارتفاع ۶۰ متر در این پایانه آغاز و تا پایان امسال به بهره برداری می رسد.


برچسب‌ها: پايانه مرزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ساعت 8:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیر جهاد کشاورزی سرخس عنوان کرد: سرخس موطن و خاستگاه پسته در دنیا است

علیرضا عرفانی گفت: شهرستان سرخس با داشتن ۱۵ هزار هکتار جنگل پسته، موطن و خاستگاه پسته در دنیا است. وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه و به منظور آشنايي هرچه بهتر بهره برداران و كشاورزان شهرستان كارگاه آموزشي و عملي كاشت، هرس و تغذيه باغات پسته با حضور ۶۰ بهره بردار به صورت تئوری و عملی در جهاد کشاورزی شهرستان برگزار شد. مدیر جهاد کشاورزی سرخس اذعان کرد: نظر به ارزش افزوده پسته و تاثير آن در اقتصاد كشاورزي و با عنايت به اينكه پسته متحمل به آب هاي شور و يك محصول كم آب است، توسعه باغات پسته در شهرستان با توجه به كاهش منابع آب ضرورتي اجتناب ناپذير است. عرفانی تصريح كرد: به ازاي مصرف يك متر مكعب آب در بخش كشاورزي مي توان از ۵ هزار تا ۵۰ هزار تومان پسته به نوع محصول و روش كشت، درآمد حاصل کرد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ساعت 8:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/04 شماره انتشار 18890

 

سرخس، تمدن/ جلسه هماهنگي ستاد دهه فجر در فرمانداري سرخس برگزار شد.

* با شرکت ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز مسابقات قرآن و معارف اسلامي دانش آموزي در سرخس برگزار مي شود.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماز جمعه
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/04 شماره انتشار 18890
سرخس، محمودي/ حجت الاسلام ارژنگ امام جمعه سرخس با اشاره به اهانت نشريه فرانسوي به ساحت مقدس پيامبر اعظم(ص) گفت: آن ها فکر مي کنند جسارت به رسول خدا(ص) موجب کم شدن نور ايمان در دل مسلمانان مي شود اما غافل اند و نمي دانند که خدا نور خود را کامل مي کند اگرچه کافران مخالف باشند.

برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۴ساعت 7:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

همزمان با سراسر کشور: گزارش تصویری/ عاشقان پیامبر خوبی ها در سرخس به خروش آمدند

مردم مرزنشین و ولایت مدار شهرستان سرخس همزمان با سراسر کشور با برگزاری راهپیمایی عشق و ارادت خود را به پیامبر خوبی ها ابراز و خشم و انزجار خود را نسبت به اقدام بی شرمانه نشریه موهن فرانسوی نشان دادند. عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۰۳ساعت 14:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: در قضیه آستان قدس در سرخس قانون فصل الخطاب است و باید همیشه به قانون احترام گذاشت/ اعضای ۱+۵ از حامیان اهانت کنندگان به پیامبر (ص) هستند/ حضور آقای ظریف در فرانسه یک اشتباه بزرگ بود

امام جمعه سرخس با رد شایعات در خصوص مسائل مردم و آستان قدس در سرخس قانون را فصل الخطاب عنوان کرد. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی، توجه به دو مسئله مهم در بعد داخلی و خارجی شهرستان را با اهمیت دانست و گفت: در جلسه معارفه شهردار سرخس، توجه به نظافت و تمیزی شهر، پیاده روها، زیباسازی شهر و در نظر گرفتن جایی برای دست فروش ها را متذکر شدم که برای شهر و در بحث زندگی همه ما مهم است. خطیب نمازجمعه سرخس با تبیین سیاست خارجی پیامبر مکرم اسلام (ص) که هیچ گاه به غیر مسلمان پناه نمی برد و از آن ها کمک نمی گرفت، با رد شایعات در خصوص مسائل مردم و آستانقدس قانون را فصل الخطاب دانست و طبق فرمایش مقام معظم رهبری که در جریان فتنه فرمودند، هر موضوعی خلاف قانون بدعت است و من تن به آن نمی دهم افزود: در آغاز ورودم به این شهرستان سوال می شد شما با آستان قدس هستید یا علیه آستان قدس؛ این سوال از بیخ غلط است، ما هر چه داریم از آستان قدس حضرت رضا علیه السلام است. حجت الاسلام ارژنگ خاطرنشان کرد: میلیاردها وجوهات مقلدین مقام معظم رهبری در اختیار نماینده ولی فقیه است و ایشان نماینده آقا در سه استان هستند، ایشان از پیشتازان انقلاب هستند و جایگاه نماینده ولی فقیه هم چون ولی فقیه است. وی تصریح کرد: بنده نه یک متر زمین دارم و نه یک ریال از آستان قدس دریافتی دارم، اما معتقد هستم کار با اردوکشی و غوغاسالاری حل نمی شود و راهکار این است که کار طوری پیش برود که خیری در زندگی مردم ایجاد شود. امام جمعه سرخس ادامه داد: این امر مهم باید به مسئولان واگذار شود، فرماندار ما تازه نفس است و بنده هم با تمام توان در این راه حرکت خواهم کرد. حجت الاسلام ارژنگ بیان کرد: نگاه ما به آستان قدس باید یک فرصت باشد. خطیب نمازجمعه سرخس با انتقاد شدید از توهین کنندگان به ساحت مقدس رسول مکرم اسلام (ص) و اشاره به این موضوع که حاضران در اجلاس ۱+۵ از حامیان اهانت کنندگان به پیامبر (ص) هستند، تصریح کرد: از آقای ظریف انتظار بود که سفر خود را به فرانسه لغو کند. حجت الاسلام ارژنگ در پایان گفت: اهانت کنندگان به پیامبر (ص) در جهان روز به روز منفورتر می شوند و امروز هر چه فریاد داریم در دفاع از پیامبر اسلام باید بر سر اسرائیل و اهانت کنندگان بکشیم که این یک عبادت است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۰۳ساعت 14:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فدائیان ولی امر/ مادری که فرزندش را عاشقانه برای اعزام به جبهه بدرقه کرد/ برایش غذا پختم، بوسیدمش و با او خداحافظی کردم

مادر شهید محمد ارجمندی، ساده و صمیمانه خاطره ای را نقل می کند که نشان از عشق مادر به فرزندش است، مادری که در لحظات آخر عاشقانه برای فرزندش چای دم می کند، غذا می پزد، او را برای آخرین بار می بوسد و به خدا می سپاردش. مادر شهید محمد ارجمندی در خاطره ای جالب از بدرقه فرزندش برای اعزام به جبهه می گوید، خاطره ای که نشان از عشق مادر به فرزندش دارد. عشقی که در عین سادگی پر از معناست. مادری که در لحظات آخر عاشقانه برای فرزندش چای دم می کند، غذا می پزد، او را برای آخرین بار می بوسد و به خدا می سپاردش. مادر شهید محمد ارجمندی، ساده و صمیمانه خاطره را اینگونه نقل می کند:  به محمد گفتم: “محمد جان، مادر، نرو به جبهه، دختر کوچک داری،  یک بچه هم توی راه داری بگذار وقتی که بدنیا آمد بعد برو.” گفت: “نه باید بروم خیلی از همشهری هایم هستند که به جبهه رفته اند و من هم وظیفه دارم که به جبهه بروم .” با یکی از اقوام آمدند روستا تا با من خداحافظی کنند. برایش چایی گذاشتم و غذا آماده کردم گفتم: “مادر جان غذا بخور بعد برو. صورتش را بوسیدم و با او خداحافظی کردم. “  رفتار این مادر شهید که در آرامش کامل فرزندش را می بوسد، بدرقه و تقدیم اسلام می کند انسان را به یاد آیه شریفه «یا ایتها النفس المطئنه» می اندازد. مادری که به وجود و لطف الهی مطمئن است و ایمان دارد و از اینکه فرزندش به جایی می رود که کشته شدنش محتمل تر از زنده ماندنش است باز هم کوچکترین هراسی به دل راه نمی دهد و عاشقانه فرزندش را برای این سفر آماده می کند.  درود بر چنین مادرانی که صبر و استقامت آنان انسان را به شگفتی وا می دارد. هر آنچه که در وصف این مادران بگوییم کم گفته ایم چرا که این توصیفات نیز نمی توانند عظمت مادران شهدا را بیان کنند و قلم نیز در رساندن معنا ناتوان است.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۰۳ساعت 8:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با شرکت 2 هزار و 500 دانش آموز: مسابقات قرآن و معارف اسلامی دانش آموزی در سرخس برگزار می شود

معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش سرخس از برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی مرحله شهرستانی در بین دانش آموزان شهرستان خبر داد. مهدی گفت: این مسابقات در رشته های، قرائت، حفظ، تفسیر، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، اذان، احکام، مداحی و انشای نماز برگزار می شود. وی افزود: در این مسابقات ۱۷۰۰ دانش آموز پسر و ۸۰۰ دانش آموز دختر در مقاطع تحصیلی، ابتدایی، راهنمایی و متوسطه با یکدیگر به رقابت می پردازند. معاون پرورشی و تربیت بدنی آموزش و پرورش سرخس بیان کرد: مسابقات قرآن مرحله شهرستانی، در ۲ کانون فرهنگی تربیتی محدثه و باهنر شهرستان یکشنبه ۵ بهمن ماه آغاز و به مدت سه روز ادامه دارد. دلشاد در پایان خاطرنشان کرد: برگزیدگان هر رشته در هر پایه تحصیلی به مسابقات قرآن استان، در فروردین ماه سال آینده اعزام خواهند شد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 14:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه هماهنگی ستاد دهه فجرانقلاب اسلامی سرخس برگزار شد

نسيم سرخس

جلسه هماهنگی ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی سرخس در سالن کنفرانس فرمانداری شهرستان برگزار شد. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در ابتدای این جلسه با گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و تبریک دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی گفت: دستگاه های اجرایی بسته فرهنگی از طرح های افتتاحی خود در دهه فجر انقلاب آماده کنند و بررسی شود که این طرح ها در بالا بردن ظرفیت های اخلاقی چگونه عمل خواهد کرد. وی تصریح کرد: با توجه به انتخاباتی که پیش رو داریم دستگاه های اجرایی دقت لازم را در اجرای برنامه های دهه مبارک فجر داشته باشند که سوء استفاده هایی صورت نگیرد. سنجرانی اذعان کرد: باید شرایطی فراهم شود که بتوانیم ارتباط بین نسل دوم و سوم انقلاب را برقرار کنیم و رسالت های فرهنگی نسل دوم را به نسل های جدید انتقال دهیم. حجت الاسلام سید کاظم سالاری دبیر ستاد برگزاری دهه فجر انقلاب اسلامی سرخس نیز گفت: شروع برنامه های دهه فجر در روز ۱۲ بهمن ماه است که مسئولان با حضور در چهارراه امام (ره)، تمثال مبارک حضرت امام راحل را گلباران می کنند. وی به مهم ترین برنامه های دهه مبارک فجر سرخس اشاره کرد و افزود: در روز اول دهه مبارک فجرانقلاب اسلامی، زنگ انقلاب در تمامی مدارس نواخته می شود و سپس مسئولان دستگاه های اجرایی در دفتر امام جمعه شهرستان حضور خواهند یافت. سالاری ادامه داد: در ۱۷ بهمن ماه نیز همزمان در سراسر کشور مراسم مهمانی لاله ها در بهشت نبی شهرستان برگزار می شود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس بر حضور گسترده مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تاکید کرد و گفت: راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن بسان سیلی است که عناد دشمنان اسلام را در درون و بیرون می خشکاند. وی تصریح کرد: با برنامه ریزی که انجام خواهد شد، در طول دهه مبارک فجر ۴ روز را به بخش های مرکزی و مرزداران برای افتتاح پروژه ها اختصاص خواهیم داد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 11:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار:در ایام ا...دهه فجر می بایست طوری شرایط را فراهم کنیم که پیوند بین نسل دوم و سوم انقلاب برقرار شود.

سرخس- حسين پور ثابت

با عنایت به نزدیک شدن به ایام ا... دهه مبارک فجر ستاد هماهنگی به ریاست فرماندار و با حضور دستگاه های ذیربط در فرمانداری تشکیل شد. 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس ضمن گرامیداشت این ایام تصریح کرد: باید برنامه های فرهنگی عمرانی این دهه مبار ک طوری برنامه ریزی شود و شرایطی را در نوع گفتمان این ایام فراهم کنیم که پیوند بین نسل دوم و سوم انقلاب را برقرار کنیم چرا که تا بحال نتوانستیم این رسالت فرهنگی را بخوبی انجام دهیم. وی سرلوحه قرار دادن کارهای فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: پروژه های افتتاحی باید ماندگار باشد و آمار و ارقام ارایه شده واقعی باشد.

رییس ستاد دهه فجر نقش ارزیابی را در ستادها از جمله ستاد دهه فجر حیاتی و پررنگ دانست و خاطر نشان کرد: با پرداختن به این قسمت کار از اشتباهات بعدی جلوگیری خواهد شد. چجت الاسلام سيد كاظم سالاری رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و دبیر ستاد بزرگداشت دهه فجر سرخس برخی از مهمترین برنامه های ستاد را این گونه برشمرد: گلباران تمثال حضرت امام (ره) در  روز 12 بهمن، بصدا در آمدن زنگ انقلاب، حضور مسئولان در دفتر امام جمعه، مهمانی لاله ها در 17 بهمن و برگزاری راهپیمایی باشکوه 22 بهمن.  گفتنی است کلیه دستگاه های عضو ستاد اهم برنامه های خود را در جلسه اعلام نموده و مقرر شد پس از بررسی در کمیته های چند گانه ستاد در بولتن برنامه ها گنجانده شود؛ تشکیل کمیته های کاری، تزیینات مناسب این ایام، تشکیل ستادهای فرعی در بخش ها و دقت نظر در اجرای کیفی برنامه ها از موارد مورد تاکید در این جلسه بود.  فرماندار سرخس در پایان ضمن تاکید بر لزوم هم افزایی و همکاری کلیه دستگاه ها افزود: با عنایت به در پیش بودن انتخابات در سال آینده نباید در اجرای برنامه ها طوری عمل کنیم که در مظان اتهام جانبداری از فرد یا گروه خاصی قرار بگیریم و از بیت المال در جای صحیح استفاده کنیم. 


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 10:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/02 شماره انتشار 18889

 

سرخس،تمدن/عرفاني رئيس جهاد کشاورزي سرخس از افزايش 25.5 درصدي توليد ماهيان پرورشي گرمابي در استخرهاي دو منظوره خبر داد.

*فرماندار سرخس از کارخانه در حال احداث کاشي و سراميک، پارکينگ کاميون هاي ترانزيتي، کارخانه پنبه پاک کني، مخازن ذخيره سوخت، سيلو و کارخانه توليد شکلات ديدن کرد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 7:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/02 شماره انتشار 18889

 

سرخس،تمدن/عرفاني رئيس جهاد کشاورزي سرخس از افزايش 25.5 درصدي توليد ماهيان پرورشي گرمابي در استخرهاي دو منظوره خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 7:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

انتقاد فرهنگيان بازنشسته سرخسي از عملکرد بيمه آتيه سازان حافظ
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/02 شماره انتشار 18889

سرخس- تمدن/ تعدادي از بازنشستگان فرهنگي سرخس از عملکرد نامناسب بيمه آتيه سازان حافظ براي بيمه طلايي فرهنگيان انتقاد کردند. يکي از اين بازنشستگان با اشاره به سخنان وزير آموزش و پرورش در اوايل سال تحصيلي مبني بر لزوم اصلاح روند پرداخت هزينه هاي درماني توسط بيمه آتيه سازان گفت: گرچه هرماه حق بيمه طلايي به صورت مرتب از حقوقمان کسر مي شود ولي اين شرکت به اشکال گوناگون تعهدات خود را در مورد بازنشستگان کاهش داده است. عبادي هم گفت: برگشت هزينه ها در مدت بسيار طولاني صورت مي گيرد و پس از گذشت چهار ماه هنوز طلب مان پرداخت نشده است و چندين برابر اين مبلغ ازحقوق بيمه شده کسر شده است. يک فرهنگي ديگر هم گفت: آموزش و پرورش در اصلاح اين مشکل هيچ گونه تلاشي انجام نمي دهد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۲ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برخورد رخ به رخ دو دستگاه پژو در جاده سرخس ۷ مجروح برجای گذاشت

در برخورد رخ به رخ دو دستگاه پژوه 405 در محور سرخس - مشهد 7 نفر مجروح شدند. عصر امروز در محور سرخس – مشهد یک دستگاه پژوی نقره ای رنگ که از مبدا مشهد به سمت شهرستان سرخس در حرکت بود در ۷۵ کیلومتری سرخس بر اثر انحراف به چپ با یک دستگاه پژوی ۴۰۵ نوک مدادی به صورت رخ به رخ برخورد که در این حادثه ۷ نفر از سرنشینان این خودروها مجروح شدند. به گفته شاهدان عینی مصدومان حادثه توسط امداد هوایی به بیمارستان مشهد انتقال داده شده اند.


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 20:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدير جديد شبکه بهداشت و درمان سرخس منصوب شد

نسيم سرخس

رئيس دانشگاه علوم پزشکي مشهد در حکمي علی بیگی را به عنوان مدير شبکه بهداشت و درمان سرخس منصوب کرد. مصطفي مهرابي بهار، در حکمی علي بيگي را به‌ عنوان مدير شبکه بهداشت و درمان سرخس منصوب کرد. در بخشی از این حکم آمده است: انتظار می‌رود ضمن تعامل درون و برون بخشي و هماهنگی‌های لازم با حوزه‌های مختلف، در راستاي تحقق چشم‌انداز و اهداف نقشه علمي دانشگاه و رهنمودهاي مقام معظم رهبري در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملي و مديريت جهادی نهايت سعي و تلاش خويش را بر اساس رويکردها و برنامه‌ها مبذول کنند. پاسخگويي مناسب به نيازها و خواسته‌های مردم شهرستان سرخس در حوزه بهداشت و درمان، هماهنگي لازم با معاونت‌های دانشگاه در خصوص تکاليف قانوني حوزه سلامت، تعامل سازنده با مسئولين شهرستان در راستاي عملياتي کردن اهداف نظام سلامت متناسب با نياز جامعه تحت پوشش، نگاه سلامت‌نگر با اولويت پيشگيري و تسري برنامه‌های بهداشتي با اتکا بر اصول و اجراي سيستم مراقبت‌های اوليه بهداشتي و پايش اين برنامه‌ها، ارتقای کيفيت خدمات درماني در اجراي کامل برنامه تحول نظام سلامت از جمله نکاتي است که در اين حکم به آن تأکید شده است.

 روابط عمومي فرمانداري سرخس هم در خبري کوتاه اعلام كرد: در مراسمی با حضور فرماندار و مسئولان دانشگاه علوم پزشکی مشهد دکتر علی بیگی به عنوان رییس شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخس معارفه و از زحمات دو ساله دکتر عباس زاده قدر دانی شد .


برچسب‌ها: شبكه بهداشت سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 17:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیری سارق ۱۶ ساله با ۱۱ فقره سرقت در سرخس

فرمانده انتظامی سرخس گفت: پلیس شهرستان سرخس با انهدام باند حرفه‌ای سرقت داخل خودرو پرده از 11 فقره سرقت برداشت. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: در پی چند فقره سرقت شبانه داخل خودرو در هسته مرکزی شهر سرخس، دستگیری سارقان در دستور کار تیمی از مأموران کلانتری مرکزی این فرماندهی قرار گرفت. وی افزود: تیم رسیدگی‌کننده پرونده با بررسی‌های صورت گرفته و آثار به‌جامانده به نوجوانی ۱۶ ساله که اعتیاد شدید به مواد افیونی داشت، مظنون و او را تحت نظر گرفتند. فرمانده انتظامی سرخس تصریح کرد: پس از یک سری کار اطلاعاتی با به دست آوردن مستندات و ادله کافی در خصوص دست داشتن وی در سرقت‌های داخل خودرو مأموران با هماهنگی مقام قضایی وارد عمل شدن و این سارق را در اقدامی ضربتی دستگیر و به کلانتری منتقل کردند. باقرزاده اذعان کرد: متهم در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده و مشاهده ادله و مستندات موجود پلیسی لب به اعتراف گشود و به ۱۰ فقره سرقت داخل خودرو و یک فقره سرقت منزل با کمک سه نفر از دوستانش اعتراف کرد. وی با اشاره به دستگیری همدستان متهم در عملیات مجزا، تصریح کرد: در بازجویی‌های تخصصی، متهمان به فروش اموال سرقتی به سه نفر در شهر سرخس اعتراف کردند که در این رابطه مال‌خرها نیز دستگیر شدند. فرمانده انتظامی سرخس خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی برای کشف سایر سرقت‌های احتمالی این باند ادامه دارد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 12:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تاكيد فرماندار بر برداشتن موانع توليد در منطقه ويژه سرخس

سرخس- حسين پورثابت/ حسين سنجراني فرماندار سرخس از قابلیت ها و پتانسیل های منطقه ویژه اقتصادی سرخس  از جمله: کارخانه در حال احداث کاشی و سرامیک، پارکینگ کامیون های ترانزیتي، کارخانه پنبه پاک کنی، مخازن ذخیره سوخت، سیلو و کارخانه تولید شکلات بازدید كرد. در این بازدید که گلمکانی مدیر عامل منطقه ويژه و برخی روسای ادارات حضور داشتند فرماندار سرخس گفت: می بایست هر چه سریع تر موانع تولید را از سر راه سرمایه گذاران برداشت تا با راه اندازی هر کدام از این واحد های صنعتی ایجاد اشتغال و رونق منطقه را داشته باشیم. وی اقدامات زیر ساختی منطقه را مناسب توصیف کرد و افزود: می بایست برای استفاده از این ظرفیت ها دست سرمایه گذاران را فشرد تا با رغبت به سرخس بیایند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 10:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری مسابقات بزرگ حفظ قرآن کریم در سرخس

سرپرست روابط عمومی و تبلیغات ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرخس از برگزاری مسابقات بزرگ حفظ قرآن کریم در بین بسیجیان خواهر و برادر شهرستان خبر داد. محمد پورثابت گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر ضرورت فراگیری و حفظ قرآن در سطح جامعه، معاونت روابط عمومی و تبلیغات حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس اقدام به برگزاری مسابقات حفظ قرآن کریم در دوره سنی زیر ۲۰ سال و بالای ۲۰ سال برای خواهران و برادران بسیجی کرد. وی خاطرنشان کرد: در این مسابقات ۱۵۰ نفر از بسیجیان در سطح شهر و روستا شرکت کردند که به سه نفر اول در هر رده سنی جوایز نفیسی اهدا شد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 7:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

افزايش 25.5 درصدي توليد گوشت سفيد در سرخس/  سرخس 10 درصد نياز استان به ماهي را توليد مي كند

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني رئيس جهاد كشاورزي سرخس روز چهارشنبه در گفتگو با خراسان  از افزايش 25.5 درصدي توليد ماهيان پرورشي گرمابي از نوع آمور، كپور و فيتوفاگ در استخر هاي دو منظوره نسبت به سال گذشته خبر داد. وي تصريح كرد: شهرستان سرخس با فعاليت 21 مركز پرورش ماهي و توليد 279 هزار كيلو گرم توليد، 10 درصد نياز استان را تامين مي كند.

 


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 7:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/11/01 شماره انتشار 18888

سرخس، محمودي / يک واحد پرواربندي شترمرغ با ظرفيت ۳۰۰ رأس آماده بهره برداري شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۰۱ساعت 7:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

انتقاد فرهنگيان بازنشسته سرخسي از عملكرد بیمه آتیه سازان حافظ

بیمه طلایی فرهنگیان بازنشسته با عیار صفر تعدادی از بازنشستگان فرهنگی سرخس از عملکرد نامناسب بیمه آتیه سازان حافظ در رابطه با بیمه طلایی فرهنگیان انتقاد کردند. یکی از این بازنشستگان با اشاره به سخنان وزیر آموزش و پرورش در اوایل سال تحصیلی مبنی بر لزوم اصلاح روند پرداخت هزینه های درمانی توسط بیمه آتیه سازان گفت: گرچه هرماه حق بیمه طلایی به صورت مرتب از حقوقمان کسر می شود ولی این شرکت به اشکال گوناگون تعهدات خود را در مورد بازنشستگان کاهش داده است. وی می افزاید: برگشت هزینه ها در مدت بسیار طولانی صورت می گیرد و پس از گذشت چهار ماه هنوز طلب مان پرداخت نشده است و چندین برابر این مبلغ ازحقوق بیمه شده کسر شده است. این فرهنگی بازنشسته ادامه داد: جوانی و سلامتی مان را در خدمت به تعلیم و تربیت کشورتقدیم کرده ایم ولی اکنون که نیاز به رسیدگی و توجه داریم با اینگونه برخوردهای نامناسب به شخصیت مان توهین می شود. وی تصریح کرد: آموزش و پرورش نیز در اصلاح این مشکل هیچ گونه تلاشی انجام نمی دهد و برطبق شنیده ها وزارت به علت بدهی به بیمه ایران مجبور به تغییر بیمه گزار شده است و ناچار است به مشکلات انتخاب خود بی اعتنا بماند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ساعت 15:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روحانیون سرخس هم به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند+تصاویر

روحانیون سرخس هم اقدام موهن روزنامه فرانسوی شارلی ابدو را محکوم و به کمپین عشاق محمد (ص) در حمایت از پیامبر مهربانی ها پیوستند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ساعت 11:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/10/30 شماره انتشار 18887

 

سرخس، تمدن/عليرضا عرفاني، مدير جهاد کشاورزي سرخس از توزيع ۶۵۰تن سبوس يارانه دار بين دام داران اين شهرستان خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۳۰ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش کوتاه خبری از بازدیدهای فرماندار از جاده مرزي، سد دوستی، بند انحرافی شیر تپه، پل تاریخی خاتون، خط انتقال آب سد دوستی به سرخس، تصفیه خانه آب روستایی گلزار

سرخس- حسين پورثابت

فرماندار سرخس طی برنامه مدون از برخی قابلیت ها و پتانسیل های شهرستان سرخس در بخش مرکزی و مرزداران بازدید کرد:

-بازدید از گلخانه پرورش خیار در روستای قلعه قصاب و تاکید بر ایجاد اشتغال گلخانه ای با سرمایه های کم

  -بازدید از مخزن آب شرب روستای دولت آباد و روند توسعه آن در آینده نزدیک

-بازدید از پاسگاه مرزی دولت آباد و پل خاتون و تاکید بر تقویت قوای عزیزان مرزبان در نقطه صفر مرز و قول پیگیری برخی درخواست های ایشان

-بازدید از روند لوله گذاری خط انتقال آب سد دوستی به سرخس و تاکید بر تسریع کار با توجه به اختصاص بودجه مناسب

-بازدید از بند انحرافی شیر تپه محل تقسیم آب ایران و ترکمنستان 

-بازدید از قسمت های مختلف سد دوستی و تاسیسات آن اعم از تاج سد، مانیتورینگ، شیر خانه و بازدید از ایستگاه پمپاژ آب به مشهد مقدس و ارایه توضیحات مهندس حاجی مسگری مدیر خط انتقال آب سد دوستی

-بازدید از پل مرزی و تاریخی خاتون و تاکید بر شناساندن هر چه بیشتر این مکانها به علاقمندان و گردشگران

-بازدید از تصفیه خانه گلزار آب شرب روستاهای بخش و توضیحات مدیر مربوطه آقای صادقی 

-بازدید از روند بازگشایی دو راهی گنبدلی با توجه به باران اخیر و جمع شدن سیلاب و دستور رسیدگی فوری توسط دستگاه های ذیربط و تاکید بر حل مشکل بصورت اساسی با عنایت به بودجه اختصاص یافته براي این امر

سنجرانی فرماندار سرخس افزود:  سرخس ظرفیت های طبیعی و گردشگری فراوان و بسیار بکری دارد که می بایست از طریق اخبار و تصاویر به سمع و نظر مردم و گردشگران رسانده شود؛ از جمله دشت های بسیار زیبای گل لاله در فصل بهار، سد عظیم دوستی، رباط شرف، مزار لقمان بابا، غارهای بزنگان و مزداوند، دریاچه بزنگان و مناطق بکر دیگر که در زمان و فصل مورد نظر می بایست شناسانده و معرفی شوند .

عكس: روابط عمومي فرمانداري سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 10:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اخبــــار کوتاه
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/10/29 شماره انتشار 18886

 

سرخس،تمدن/حسين سنجراني فرماندار سرخس گفت: حل معضل بيکاري و اشتغال در اولويت اقدامات فرمانداري سرخس است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 8:47 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزيع 650 تن سبوس يارانه دار بين دام داران سرخسي

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهادكشاورزي سرخس از توزيع 650 تن سبوس يارانه دار بين دام داران سرخسي خبر داد و افزود: از ابتداي شهريور ماه تاكنون 940 دام دار با ارائه مدارك مثبته از اين نهاده بهره مند شده اند. 


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 8:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/10/29 شماره انتشار 18886

سرخس، تمدن/ حسين سنجراني فرماندار سرخس از پروژه هاي طرح آب رساني به شهر سرخس و خط انتقال آب سددوستي بازديد کرد.

 

 


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 7:47 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اخبــــار کوتاه
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/10/29 شماره انتشار 18886

 

سرخس، تمدن / مدير کميته امداد سرخس از بهره مندي ۴۰۹ خانواده تحت حمايت کميته امداد امام خميني(ره) از وام هاي خود اشتغالي و کارگشايي خبر داد.

 


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 7:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعضای هیئت انصارالحسین(ع)سرخس به کمپین عشاق محمد(ص) پیوستند+تصاویر

اعضای هیئت انصارالحسین (ع) سرخس در واکنش به توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به شخصیت مبارک پیامبر خوبی ها ضمن محکوم کردن این اقدام ننگین، با دست نوشته هایی به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 7:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/10/29 شماره انتشار 18886

سرخس، محمودي / عرفاني مدير جهاد کشاورزي شهرستان سرخس از آغاز آموزش کشت گياهان گلخانه اي خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۹ساعت 7:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 جلسه عفاف و حجاب در مديريت آموزش و پرورش سرخس برگزار شد

محسن صباغ

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش سرخس جلسه عفاف و حجاب در روز يكشنبه در محل نماز خانه اداره با حضور مدير آموزش و پرورش سرخس، كارشناس امور بانوان، مديران، معاونان و رابطان عفاف و حجاب مدارس برگزار شد. اين جلسه با كلام ا... مجيد آغاز گرديد سپس كارشناس امور بانوان پيرامون موضوع جلسه نقش مديران، معاونان و رابطين مدارس دخترانه درعفاف و حجاب و برنامه هاي ايام ا.. دهه فجر در حوزه امور بانوان مطرح شد. در ادامه يكي از دانش آموزان به نمايندگي از ساير دانش آموزان مدارس دخترانه دكلمه اي با موضوع عفاف و حجاب قرائت كرد. در اين جلسه احمدي مدير آموزش و پرورش ضمن تقدير و تشكر از همكاراني كه در اين حوزه فعاليت دارند، نسبت به تلاش بيشتر در حوزه عفاف و حجاب صحبتهايي ايراد نمود و متذكر گرديد كه كليه همكاران نسبت به هر چه بهتر و با شكوهتر برگزار شدن برنامه هاي ايام ا.. دهه مبارك فجر نهايت تلاش را انجام دهند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 16:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه ستاد برگزاري مسابقات قرآن، احكام و نهج البلاغه برگزار شد

محسن صباغ

به گزارش روابط عمومي مديريت آموزش و پرورش سرخس جلسه ستاد برگزاري مسابقات قرآن، احكام و نهج البلاغه مورخ 93/10/28 در دفتر مديريت با حضور معاونت و كارشناسان پرورشي برگزار شد. اين جلسه با آياتي از كلام ا... مجيد آغاز گرديد؛ در ادامه جلسه دلشاد معاون پرورشي ضمن محكوم كردن اهانت به ساحت مقدس پيامبر اسلام (ص) برنامه هاي حوزه معاونت پرورشي را در مورد برگزاري اين مسابقات تشريح نمود و از تمام اعضاء حاضر در جلسه خواست تا با توجه به وسعت و عظمت كار در هر چه بهتر و باشكوهتر برگزار شدن اين فستيوال پرورشي نهايت همكاري را داشته باشند. وي همچنين افزود اين مسابقات از تاريخ پنجم لغايت هفتم بهمن ماه در محل كانون هاي شهيد باهنر و محدثه در سه مقطع دوره دوم ابتدايي و متوسطه اول و دوم در بيست رشته به تفكيك جنسيت با تعداد دوهزار و پانصد دانش آموز برگزار خواهد شد.  در پايان احمدي مديريت آموزش و پرورش ضمن تشكر و خداقوت به كارشناسان حوزه پرورشي و همه كساني كه در مسير برگزاري اين مسابقات تلاش مي نمايند، از تمام اعضا حاضر در جلسه خواست تا در هر چه باشكوهتر و با كيفيت تر برگزار شدن اين مسابقات از هيچ مساعدت و همكاري در تمام زمينه ها كوتاهي ننمايند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 16:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 انهدام باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر در سرخس

فرمانده انتظامی سرخس از دستگیری باند خانوادگی قاچاق مواد مخدر در شهرستان خبر داد. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: در پی دریافت چندین فقره گزارش مردمی مبنی بر فعالیت اعضای یک خانواده در امر حمل و فروش مواد مخدر بررسی موضوع در دستور کار ماموران مبارزه با مواد مخدر شهرستان قرار گرفت.     وی افزود: با توجه به سابقه دار بودن اعضای این خانواده و استفاده آنان از انواع شگردهای مختلف برای مخفی ماندن اقدامات خلافکارانه خود، ماموران رصد اطلاعاتی خود را آغاز کرده و با استقرار تیم های گشت نامحسوس اعمال این مجرمان را زیر ذره بین پلیسی قرار دادند. باقرزاده تصریح کرد: ماموران در یک اقدام ضربتی مجرمان را حین فروش مواد مخدر دستگیر کرده و در بازرسی از مخفیگاه آنان مقادیر قابل توجهی مواد مخدر کشف کردند.  فرمانده انتظامی سرخس در پایان گفت: پرونده متهمان تشکیل و برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 14:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بهرمندی 85 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس از کلاس های آموزشی گروهی مختلف

 سرخس-تمدن/ عليرضا دادمحمدي مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس از برگزاری کلاس آموزش گروهی برای زنان مطلقه، مادران سرپرست خانوار دارای فرزند، دوشیزگان بازمانده از ازدواج و تحصیل  خبر داد. علیرضا دادمحمدی اظهار داشت: انسان موجودی است در حال رشد و کمال که یک بعد از رشد او را رشد جسمی شامل می شود، و آموزش خانواده فرایندی است که موجب ارتقاء سطح آگاهی ها و توانایی های اعضاء خانواده در زمینه اعتقادی، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، و بهداشتی به منظور نیل به الگوی خانواده سالم منطبق بر ارزش های اصل اسلامی می گردد. وی تصریح کرد: در همین راستا کلاس آموزشی به مدت 12 ساعت برای 25 نفر زنان مطلقه جهت تقویت امید تاب آوری و افزایش نگرش مثبت با رویکرد تعالی رفتارهای معنوی، یادگیری مهارتهای زندگی، آگاهی لازم در خصوص مدیریت اقتصاد خانواده و تدبیر معاش، وبرگزاری کلاس آموزشی به مدت 11 ساعت برای مادران سرپرست خانواده به تعداد 35 نفر جهت آشنایی با اصول و مهارت فرزند پروری، تدبین نقش نظارتی والدین در استفاده صحیح فرزندان از رسانه ها ، شناخت اصول بهداشتی ضروری مديریت خانه و خانواده، و همچنین برگزاری کلاس آموزشی برای دختران بازمانده از ازدواج برای 25 نفر به مدت 10 ساعت به جهت یادگیری مهارتهای زندگی، افزایش نشاط اجتماعی دوشیزگان غیر محصل، تقویت نگرش خلاقانه و فعال به محیط پیرامون، اعتلای عزت نفس و خودپنداری دوشیزگان غیر محصل و غیره بر گزار گردید. در ادامه وی بیان داشت: هدف از برگزاری این آموزش ها تقویت باورهای دینی و رفتارهای معنوی ، آموزش مهارت های اجتماعی جهت پیشگیری از انزوا و مقابله با حس تنهائی، آشنائی با جایگاه و نقش واقعی در همبستگی های خانوادگی، مصونیت بخشی در مقابل آسیب های روانی و رفتارهای پر خطر وغیره و با استفاده از اساتید حوزه علمیه، نیروی انتظامی، اساتید مجرب دانشگاه این کلاس ها برگزار گردید.  


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 13:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید فرماندار سرخس از پروژه های طرح آبرسانی به شهر سرخس و خط انتقال سد دوستی

سرخس- حسين پورثابت

 حسین سنجرانی فرماندار سرخس به همراه جمعی از مسئولان سرخس از پروژه های طرح آبرسانی به شهر سرخس، خط انتقال سد دوستی، محل احداث تصفیه خانه، مخزن آب شرب سرخس و اصلاح و توسعه شبکه آب شرب شهر سرخس بازدید و از نزدیک با روند اجرای پروژه ها آشنا شد. فرماندار سرخس با تشکر از امور آبفای شهری سرخس در پیگیری و اجرای این پروژه های زیربنایی خواستار تسریع در اجرای پروژها و بهره مندی مردم مومن و ولایتمدار سرخس از آب شرب با کیفیت شد. سنجرانی همچنین خواستار دیده شدن نیاز آبی کلیه روستاها، منطقه ویژه اقتصادی و پالایشگاه خانگیران در پروژه آبرسانی از سد دوستی شد. در این بازدید همچنین مجتبی محمدزاده مدیر امور آبفای سرخس گفت: امیدواریم با حمایت فرماندار شهرستان تحول شگرفی در سقایی و آبرسانی به مردم مومن و ولایتمدار سرخس داشته باشیم. وی گزارش کاملی از پروژه ها و اعتبارات مورد نیاز برای تسریع در اتمام پروژه ها و چالش های موجود ارائه کرد که فرماندار قول پیگیری و مساعدت داد.


برچسب‌ها: امور آبفاي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 12:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي اولين بار آموزش مهارتي كشت محصولات گلخانه اي در مركز ترويج وخدمات جهادكشاورزي بزنگان برگزار شد.

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس روز يكشنبه به خراسان گفت: به منظور آشنايي كشاورزان وبهره برداران بزنگاني در راستاي توليد محصولات خارج فصل و كاهش مصرف آب و افزايش عملكرد در واحد سطح ، براي 25 نفر از متقاضيان با همكاري مركز فني وحرفه اي آموزش مهارتي يك هفته اي كشت محصولات گلخانه اي برگزار گرديد. مهندس عليرضا عرفاني تصريح كرد: در خارج از فصل مي توان دو مرحله كشت در گلخانه ها انجام داد. بطوري كه در يك واحد 540 متر مربعي مي توان 40 تا 50تن محصول خيار درختي برداشت نمود.وي كي از مهمترين  ويژگي هاي كشت محصولات گلخانه اي را كاهش مصرف انرژي با توجه به اقليم شهرستان دانست.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 9:8 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرماندار سرخس: حل معضل بیکاری و اشتغال در اولویت اقدامات فرمانداری سرخس است.

سرخس- حسين پورثابت

حسين سنجراني فرماندار شهرستان سرخس باحضور در جلسه شورای اسلامی شهرستان سرخس با بيان اينكه حل معضل بیکاری و اشتغال در اولویت اقدامات فرمانداری سرخس است، در توصيه اي به اعضاي شوراي اسلامي شهرستان گفت: حضرت امام (ره) بهترين آموزه اي كه به ما آموختند توجه به مردم و راي آن ها است كه بايد در مقابل اين اراده مردم تمكين كنيم.  وي افزود: يكي از افتخارات جمهوري اسلامي ايران اين است كه چرخش قدرت در هر مسئله اي توسط مردم انجام مي شود.  فرماندار سرخس با تاكيد بر اينكه بايد از ساختن دولت خودمختار در دستگاه هاي اجرايي جلوگيري كنيم، خاطرنشان كرد: بايد به خواسته هاي مردمي  كه هميشه ده قدم از ما جلوتر هستند توجه و نگاه ويژه ای داشته باشیم.  نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس با بیان اینکه باید به دنبال انجام کارهای بزرگ در شهرستان باشیم، به وضعیت راه سرخس اشاره و اذعان کرد: اگر خوشبینانه به جاده سرخس نگاه کنیم در دو سال آینده باید حدود 100 میلیارد تومان برای تکمیل و بهسازی آن بودجه تامین کنیم.  وی تاکید کرد: برای توسعه تولید در شهرستان، باید قوانین و مقررات براساس توان مردم  بومی سازی و از کاغذ بازی هایی که باعث دلسردی مردم می شود جلوگیری کنیم.  سنجرانی با بیان اینکه باید از گذشته ها درس بگیریم و ظرفیت خودمان را بالا ببریم تصریح کرد: با تبدیل سرخس به منطقه آزاد بسیاری از مشکلات مانند بیکاری در شهرستان برطرف خواهد شد.  فرماندار سرخس در پایان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر امسال اداره عشایری در شهرستان افتتاح و شروع به کار می کند.  سید علی شیرینکار رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس در ابتدای این جلسه گفت: در شهرستان سرخس، 44 درصد از مردم در بخش کشاورزی، 25 درصد در بخش صنعت و معدن و 31 درصد مردم در کارهای خدماتی مشغول فعالیت هستند.  وی با بیان اینکه توسعه شهرستان سرخس در گرو برنامه ریزی سیستمی است، تصریح کرد: به دلیل عدم برنامه ریزی مناسب در بخش توسعه، نادیده گرفتن محیط زیست و منابع طبیعی و نداشتن یک برنامه سیستمی با وجود پتانسیل های بالقوه، متاسفانه شهرستان سرخس هنوز جایگاه خود را در استان و کشور پیدا نکرده است.  رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس یکی از دلایل عدم توسعه شهرستان را راه نامناسب عنوان کرد و افزود: برای تکمیل و بهسازی پروژه راه سرخس حدود 70 میلیارد تومان بودجه نیاز داریم و در ادامه اعضای شورای اسلامی شهرستان سرخس مشکلات و دغدغه های خود را دربخش های مختلف مطرح و خواستار پیگیری موضوعات از مبادی قانونی شدند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 7:57 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/10/28 شماره انتشار 18885

 

سرخس- مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: سطح زير کشت جو در سال زراعي ۹۳-۹۴ نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد افزايش يافته است.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۸ساعت 7:8 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان سرخس

هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان سرخس ظهر امروز برگزار شد.


برچسب‌ها: شوراي اسلامي شهرستان سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ساعت 16:58 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بهرمندی 409خانواده تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره ) شهرستان سرخس از وام های خود اشتغالی و کارگشائی 

سرخس- تمدن/ مدیر کمیته امدد امام خمینی شهرستان سرخس گفت: طی 9 ماهه سال سال جاری  از محل تسهیلات بانکی و اعتبارات قرض الحسنه کمیته امداد تعداد 81 فقره وام طرح خوداشتغایی با اعتباری معادل 6 میلیارد و 87 2 میلیون ریال و تعداد 328 فقره وام کارگشائی به مبلغ 5 میلیارد ریال توسط این نهاد در اختیار مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس قرار گرفته است. علیرضا دادمحمدی در ادامه افزود: این طرح ها با توجه به شرایط شهرستان غالبا در زمینه های دامپروری، مغازه داری، قالی بافی، بهداشت و درمان، فرهنگی اجرا شده که از مجموع 81 طرح اشتغال زایی اجرا شده تعداد 20  طرح  از محل منابع کمیته امداد به ارزش 617 میلیون و 500 هزار ریال و تعداد 61  طرح آن از منابع قرض الحسنه بانکی به ارزش 5 میلیارد و 670 میلیون ریال و بقیه در قالب وام کارگشائی به ارزش 5 میلیارد ریال می باشد. دادمحمدی یادآور شد: تعداد 150 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد پس از گذراندن دوره های آموزش قالی بافی مشغول به قالیبافی شده اند. در پایان دادمحمدی اظهار داشت: نظارت و بازدید های مستمر و برگزای دوره های کوتاه مدت، رمز موفقیت طرح های اشتغالزایی این نهاد بوده وعلاوه برآن مشاوره های لازم به طور رایگان به مجریان طرح های داده شده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ساعت 16:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در جلسه شورای اسلامی شهرستان سرخس مطرح شد: سنجرانی: حل معضل بیکاری در اولویت اقدامات فرمانداری سرخس است/ شیرینکار: توسعه شهرستان سرخس درگرو برنامه‌ریزی سیستمی است/ علیپور: در سرخس صنعت، تولید و سرمایه‌گذار مظلوم هستند

هجدهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان سرخس ظهر امروز در محل دفتر این شورا در فرمانداری شهرستان برگزار شد. سید علی شیرینکار رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس در ابتدای این جلسه گفت: در شهرستان سرخس، ۴۴ درصد از مردم در بخش کشاورزی، ۲۵ درصد در بخش صنعت و معدن و ۳۱ درصد مردم در کارهای خدماتی مشغول فعالیت هستند.  وی بابیان اینکه توسعه شهرستان سرخس درگرو برنامه‌ریزی سیستمی است، تصریح کرد: به دلیل عدم برنامه‌ریزی مناسب در بخش توسعه، نادیده گرفتن محیط‌زیست و منابع طبیعی و نداشتن یک برنامه سیستمی باوجود پتانسیل‌های بالقوه، متأسفانه شهرستان سرخس هنوز جایگاه خود را در استان و کشور پیدا نکرده است. رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس یکی از دلایل عدم توسعه شهرستان را راه نامناسب عنوان کرد و افزود: برای تکمیل و بهسازی پروژه راه سرخس حدود ۷۰ میلیارد تومان بودجه نیاز داریم. در ادامه تقی علیپور عضو شورای اسلامی شهر سرخس و شورای عالی استان بابیان اینکه شهرستان سرخس یکی از ورودی‌های کشور است گفت: به حوزه فرهنگ شهرستان باوجود همبستگی که در بین اقوام و طوایف وجود دارد باید نگاه ویژه‌ای داشته باشیم که اگر به این مسئله مهم توجه شود معضلات دیگر شهرستان برطرف می‌شود. وی با اشاره به اینکه صنعت، تولید و سرمایه‌گذار در سرخس مظلوم واقع‌شده‌اند، تصریح کرد: می‌توانیم از وجود منابع آبی فراوان، بستر فعالیت منطقه ویژه اقتصادی و نزدیک بودن به شهرستان خواف استفاده و کارخانه سنگ‌آهن را در شهرستان راه‌اندازی کنیم. عضو شورای عالی استان بابیان اینکه در شهرستان سرخس حدود ۷۰۰ نفر بدون شناسنامه هستند، گفت: باید به دنبال این باشیم که سند توسعه شهرستان را بدون کمک‌های دولتی محقق کنیم. حمیدرضا داوری نائب رئیس شورای اسلامی شهر سرخس نیز در ادامه با تأکید بر اینکه باید علت‌های عدم پیشرفت شهرستان را بررسی کنیم، گفت: در ابتدا باید چند نمونه کار اقتصادی موفق در سرخس توسط مسئولان اجرا و بعدازآن به مردم معرفی شود. وی با اشاره به اینکه در جذب گردشگر نباید منتظر بودجه‌های دولتی باشیم، خاطرنشان کرد: بایستی شرکت‌های گردشگری به شهرستان دعوت و امتیازاتی به آن‌ها بدهیم و با معرفی ظرفیت‌های شهرستان به این شرکت‌ها به دنبال جذب گردشگر باشیم. معصومه گلاوی عضو شورای اسلامی شهر سرخس در ادامه با اشاره به اینکه طوایف مختلفی در سرخس زندگی می‌کنند، گفت: اگر به دنبال ایجاد اشتغال در شهرستان هستیم باید نگاه ویژه‌ای به استعدادهای بانوان درزمینه صنایع‌دستی داشته باشیم. وی بابیان اینکه در شهرستان زمین‌های رهاشده زیادی داریم، تصریح کرد: نگاه‌ها در شهرستان به صنعت نفت است و اين موضع باعث شده است كه از منابع سبزمان غفلت كنيم. گلاوي همچنين به گرماي طولاني شهرستان اشاره و تأکید كرد: باوجود گرماي طولاني و طاقت‌فرسا در سرخس و هزینه‌های بالايي كه مصرف برق به مردم تحميل می‌کند بايد قبوض برق شهرستان مانند مناطق گرمسيري محاسبه شود. در ادامه حجت‌الاسلام عليرضا سيستاني عضو شوراي اسلامي شهر سرخس با گلايه از کم‌کاری نهادهاي فرهنگي شهرستان در حوزه فرهنگ، گفت: خيلي از روستاهاي بالاي ۴۰۰ خانوار ما باوجودی كه از روحاني استقبال می‌کنند، روحاني مستقر ندارند. وي بابیان اينكه نزاع‌های دسته‌جمعی در صدر جرم‌های شهرستان قرار دارد، اذعان كرد: شوراي فرهنگ عمومي بايد نگاه جدی‌تری به مسئله عروسی‌ها و نزاع‌های دسته‌جمعی در شهرستان داشته باشد.  در ادامه فيروز رسولخاني عضو شوراي اسلامي شهرستان سرخس گفت: شهرستان سرخس داراي مرتع قوي است كه با ورود بی‌رویه دام از شهرستان‌های ديگر مرتع آن فقير و تعادل خود را ازدست‌داده است.  وي تصريح كرد: تخریب‌های بی‌رویه‌ای كه توسط برخي از افراد صاحب نفوذ انجام می‌شود باعث افزايش حركت شن‌های روان در شهرستان شده است. رسولخاني افزود: در منطقه خانگيران چشمه آب گرمي داريم كه چون در منطقه حفاظت‌شده قرار دارد نمی‌توانیم از آن بهره‌برداری كنيم و لازمه اين عامل جذب گردشگر انتقال آن به مكان مناسب است. غلام شهركي ديگر عضو شوراي اسلامي شهر سرخس نيز در ادامه بابیان اينكه  براي توسعه سرخس بايد از ظرفیت‌های خارج از شهرستان، مانند خيرين استفاده كنيم، گفت: متأسفانه نوع برخوردها در جذب خیرین در شهرستان نامناسب است. در ادامه اين نشست حسين سنجراني فرماندار شهرستان سرخس بابیان اينكه حل معضل بیکاری و اشتغال در اولویت اقدامات فرمانداری سرخس است، در توصیه‌ای به اعضاي شوراي اسلامي شهرستان گفت: حضرت امام (ره) بهترين آموزه‌ای كه به ما آموختند توجه به مردم و رأی آن‌ها است كه بايد در مقابل اين اراده مردم تمكين كنيم. وي افزود: يكي از افتخارات جمهوري اسلامي ايران اين است كه چرخش قدرت در هر مسئله‌ای توسط مردم انجام می‌شود. فرماندار سرخس با تأکید بر اينكه بايد از ساختن دولت خودمختار در دستگاه‌های اجرايي جلوگيري كنيم، خاطرنشان كرد: بايد به خواسته‌های مردمي كه هميشه ده قدم از ما جلوتر هستند توجه و نگاه ویژه‌ای داشته باشیم. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس بابیان اینکه باید به دنبال انجام کارهای بزرگ در شهرستان باشیم، به وضعیت راه سرخس اشاره و اذعان کرد: اگر خوش‌بینانه به جاده سرخس نگاه کنیم در دو سال آینده باید حدود ۱۰۰ میلیارد تومان برای تکمیل و بهسازی آن بودجه تأمین کنیم. وی تأکید کرد: برای توسعه تولید در شهرستان، باید قوانین و مقررات بر اساس توان مردم  بومی‌سازی و از کاغذبازی‌هایی که باعث دلسردی مردم می‌شود جلوگیری کنیم. سنجرانی بابیان اینکه باید از گذشته‌ها درس بگیریم و ظرفیت خودمان را بالا ببریم تصریح کرد: با تبدیل سرخس به منطقه آزاد بسیاری از مشکلاتی مانند بیکاری در شهرستان برطرف خواهد شد. فرماندار سرخس در پایان گفت: همزمان با دهه مبارک فجر امسال اداره عشایری در شهرستان افتتاح و شروع به کار می‌کند.


برچسب‌ها: شوراي اسلامي شهرستان سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ساعت 15:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/10/27 شماره انتشار 18884

 

سرخس، تمدن / عليرضا عرفاني مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: براي رفع مشکل آب ۱۲ هزار رأس دام سبک روستاي پسکمر خط لوله يک کيلومتري، آب سد دوستي را به اين روستا مي رساند.

سرخس، تمدن / سنجراني فرماندار سرخس از مرکز خيريه نگهداري کودکان «امام علي(ع)» سرخس بازديد کرد.

* مديرعامل شرکت پالايش گاز سرخس و جمعي از مديران ارشد اين شرکت با فرماندار جديد شهرستان سرخس ديدار کردند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۷ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري كارگاه آموزشي وعملي كاشت هرس وتغذيه باغات پسته در سرخس

مدير جهاد كشاورزي گفت: سرخس باداشتن 15هزار هكتار جنگل پسته موطن وخاستگاه پسته دنيا مي باشد. مهندس عليرضا عرفاني تصريح كرد: به منظور آشنايي هرچه بهتر بهره برداران وكشاورزان شهرستان سرخس و با توجه به ارزش افزوده پسته و تاثير آن در اقتصاد كشاورزي و اينكه پسته متحمل به آبهاي شور و يك محصول كم آب مي باشد توسعه باغات پسته در شهرستان با توجه به كاهش منابع آب ضرورتي اجتناب ناپذير مي باشد. وي تصريح كرد به ازاي مصرف يك متر مكعب آب دربخش كشاورزي مي توان  از 5هزار تا 50هزار تومان پسته به نوع محصول و روش كشت درآمد حاصل نمود. لذا بدين منظور با دعوت از استاد محقق پسته كشور كارگاه عملي يك روزه در شهرستان سرخس برگزار ، كه مورد استقبال عمومي بهره برداران قرار گرفت.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 21:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سرخس– خبرنگار قدس/ سیدمحمود عبادی

حجت الاسلام والمسلمین اکبری نیا امام جمعه موقت سرخس با ذکر روایاتی از امیرامومنین درخصوص آزمایش های الهی و مورد فتنه قرار گرفتن مومنین، حلال شمردن محرمات با منطق سست، روا دانستن رشوه به عنوان هدیه، مجاز جلوه دادن ربا با عنوان بیع،حلال شمردن شراب خواری با بهانه های کذب را از جمله این فتنه ها دانست وی افزود: مومن همواره مورد آزمایش و امتحان الهی است ومیزان صداقت آنها در ایمان سنجیده می شود. وی خاطر نشان کرد: کسی که ایمان آورده است باید به تمام واجبات پایبند بوده و از تمامی محرمات الهی رویگردان باشد. امام جمعه موقت سرخس با ذکر فرازهایی از سخنان مقام معظم رهبری در مراسم میلاد نبی اکرم (ص) و حضرت امام صادق(ع) و تشکر از مراسم هفته وحدت در شهرستان تصریح کرد: از ثمرات وحدت اینست که با این وحدت و انسجام مشتی محکم بردهان دشمنان اسلام که چشم دیدن آرامش، امنیت و آسایش این ملت را ندارند کوبیده می شود و این ارزشمند است. وی با اشاره به صلح امام حسن مجتبی(ع) خاطر نشان کرد:  این کار عملی است که امام معصوم از طرف خدای متعال انجام می دهد و امری شخصی نیست و ایشان به امت می فرمایند شما چه می دانید در این صلح چه نهفته است که ازهمه چیز برای رهروان بهتر است. وی افزود: یکی از مفاد این صلح نامه امنیت شیعیان در تمامی نقاط و خاتمه سب امیرامومنین است وی تصریح کرد اگر ایشان می جنگیدند دیگر هیچ چیز از آن ارزشها و واقعیت ها باقی نمی ماند و صلح ایشان  از هرچیز برای دوستان ارزشمندتر بود.                                                                 


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 15:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ واکنش مردم سرخس به اقدام نشریه موهن فرانسوی: ما عاشقان پیامبر خوبی ها، حضرت محمد (ص) هستیم (۲)

مردم سرخس در واکنش به توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به شخصیت مبارک پیامبر اکرم (ص) ضمن محکوم کردن این اقدام ننگین، عشق و ارادتشان را به پیامبر خوبی ها، حضرت محمد (ص) اعلام کردند. عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 14:48 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام‌جمعه موقت سرخس: «وحدت» درس بزرگ پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) است

امام‌جمعه موقت سرخس وحدت را درس بزرگ پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و از ضروریات امت اسلامی عنوان کرد. حجت‌الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی گفت: کسب دانش از رفتن به دنبال مال دنیا و ثروت‌اندوزی باارزش‌تر است. وی با ذکر روایاتی از امیرالمؤمنین (ع) در خصوص آزمایش‌های الهی و مورد فتنه قرار گرفتن مؤمنین، حلال شمردن محرمات با منطق سست، روا دانستن رشوه به‌عنوان هدیه، مجاز جلوه دادن ربا با عنوان بیع، حلال شمردن شراب‌خواری با بهانه‌های کذب را ازجمله این فتنه‌ها دانست. حجت‌الاسلام اکبری نیا ادامه داد: مؤمن همواره مورد آزمایش و امتحان الهی است و میزان صداقت آن‌ها در ایمان سنجیده می‌شود. امام‌جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد: کسی که ایمان آورده است باید به تمام واجبات پایبند بوده و از تمامی محرمات الهی روی‌گردان باشد. وی با اشاره به صلح امام حسن مجتبی (ع) خاطرنشان کرد: این کار عملی است که امام معصوم از طرف خدای متعال انجام می‌دهد و امری شخصی نیست و ایشان به امت می‌فرمایند شما چه می‌دانید در این صلح چه نهفته است که از همه‌چیز برای رهروان بهتر است. حجت‌الاسلام اکبری نیا تصریح کرد: اگر ایشان می‌جنگیدند دیگر هیچ‌چیز از آن ارزش‌ها و واقعیت‌ها باقی نمی‌ماند و صلح ایشان  از هر چیز برای دوستان ارزشمندتر بود. وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خجسته میلاد نبی مکرم اسلام حضرت محمد (ص)، از برگزاری پرشور و شعور مراسمات هفته وحدت در شهرستان تقدیر کرد و افزود: از ثمرات وحدت این است که با این وحدت و انسجام مشتی محکم بر‌ دهان دشمنان اسلام که چشم دیدن آرامش، امنیت و آسایش این ملت را ندارند کوبیده می‌شود و این ارزشمند است. خطیب نمازجمعه سرخس اظهار کرد: وحدت بین مسلمانان از آرمان‌های امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری بوده و است و ما بر آن تأکید می‌کنیم. امام‌جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد: کسانی که چشم دیدن وحدت این ملت را ندارند باید بدانند، عقب‌نشینی از وحدت و آرمان‌های اسلامی، خوابی است برای دشمن که هرگز تعبیر نخواهد شد. حجت‌الاسلام اکبری نیا وحدت را درس بزرگ پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) و از ضروریات امت اسلامی عنوان کرد. وی بابیان اینکه وحدت باید در اولویت کشورهای اسلامی باشد، اذعان کرد: نقش و وظیفه مسئولان، علما و نخبگان امت اسلام برای تحقق این امر، بسیار مهم و تأثیرگذار است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 14:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

افزايش 25 درصدي کاشت جو در مزارع شهرستان سرخس

سرخس- تمدن/ مدیر جهادکشاورزی شهرستان سرخس گفت: در سال زراعی 93-94 سطح زیر کشت جو نسبت به سال گذشته 25 درصد افزایش یافته است. مهندس عليرضا عرفانی تصریح کرد: با توجه به رواج دام داري در شهرستان، کاشت جو براي تعلیف دام شهرستان مورد توجه کشاورزان بوده و  تا كنون 1950 هکتار از اراضی کشاورزان به كاشت محصول جو اختصاص یافته است. وی گفت: در این ارتباظ  85 هزار کیلوگرم بذر گواهی، یارانه دار از ارقام یوسف، بهمن و ریحان در بین کشاورزان سرخسي توزیع شده است


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 13:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ واکنش مردم سرخس به اقدام نشریه موهن فرانسوی: ما عاشقان پیامبر خوبی ها، حضرت محمد (ص) هستیم (۱)

مردم سرخس در واکنش به توهین نشریه فرانسوی شارلی ابدو به شخصیت مبارک پیامبر اکرم (ص) ضمن محکوم کردن این اقدام ننگین، عشق و ارادتشان را به پیامبر خوبی ها، حضرت محمد (ص) اعلام کردند. عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 13:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس: دعوت از فرماندار سرخس برای شرکت در جلسه رسمی شورای اسلامی شهرستان

رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس گفت: برای اولین بار شورای اسلامی شهرستان سرخس رسماً از فرماندار سرخس برای شرکت در جلسه رسمی شورا دعوت کرد. سید علی شیرینکار گفت: مطابق ماده ۱۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور، شورای اسلامی شهرستان می تواند از فرماندار، بخشدار و یا سایر مسئولان اجرایی برای حضور در جلسات رسمی خود دعوت به عمل آورد. وی با بیان اینکه در دوره های گذشته، دعوت و حضور فرماندار در جلسات شورای شهرستان هیچ وقت اتفاق نیفتاده است، خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد و نگاه مثبتی که در فرماندار شهرستان نسبت به جایگاه شوراهای اسلامی وجود دارد، تصمیم گرفتیم از وی رسماً برای شرکت در هجدهمین جلسه رسمی علنی شورای اسلامی شهرستان سرخس دعوت به عمل آوریم. رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس، تصریح کرد: قطعاً حضور فرماندار شهرستان به عنوان نماینده عالی دولت در جلسه شورا موجب دلگرمی، نشاط، انگیزش و هم افزایی شوراها و الگو و سرمشقی برای سایر مسئولان اجرایی در جهت همکاری با شوراهای اسلامی خواهد بود. شیرینکار بیان کرد: هجدهمین جلسه رسمی شورای اسلامی شهرستان سرخس در روز شنبه ۲۷ دی ماه ساعت ۱۲ در محل دفتر این شورا به صورت علنی و با حضور خبرنگاران و چند عضو شورای اسلامی شهر و روستا به عنوان مهمان تشکیل می شود. وی دستور کار این جلسه را بررسی بخشی از مشکلات عمده شهرستان در سطح شهر و روستا و بررسی مشکلات عمده شوراهای اسلامی در حوزه کار خود عنوان کرد. رئیس شورای اسلامی شهرستان سرخس در پایان اذعان کرد: طبق ماده ۱۳ قانون تشکیلات، وظایف و انتخابات شوراهای اسلامی کشور در صورت دعوت شورای بخش و شهر از بخشدار، شورای شهر مرکز شهرستان یا شورای شهرستان از بخشدار یا فرماندار، شورای استان از استاندار یا سایر مسئولان اجرایی، مقامات مذکور در جلسات شورا شرکت خواهند کرد و این دعوت باید کتبی و با تعیین وقت و ذکر دستور جلسه باشد.


برچسب‌ها: شوراي اسلامي شهرستان سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۰/۲۶ساعت 7:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد در ديدار با فرماندار سرخس؛ آماده همکاري في مابين در زمينه هاي فرهنگي،اجتماعي براي توسعه شهرستان هستيم

سرخس _ تمدن
مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد و جمعي از مديران ارشد اين شرکت با فرماندار جديد شهرستان سرخس ديدار کردند.
به گزارش خبرنگار خراسان، ناصر اسلامي در اين ديدار با تبريک انتصاب حسين سنجراني به عنوان فرماندار جديد شهرستان سرخس گفت: اين ديدار فرصت مناسبي براي همکاري في مابين در جهت پيشبرد فعاليت هاي فرهنگي، اجتماعي و توسعه هرچه بيشتر منطقه مرزي سرخس است.
وي در ادامه به بيان ميزان توليد گاز در اين مجتمع پرداخت و بيان کرد: اين مجتمع روزانه توان توليد 60 ميليون مترمکعب گاز و دو هزار و 400 تن گوگرد را داراست.
مدير عامل پالايشگاه خانگيران تصريح کرد: اين شرکت در راستاي کمک به توسعه فرهنگي، عمراني روستاهاي مجاور پالايشگاه تاکنون اقدامات نسبتا خوبي انجام داده است، هر چند که هنوز جاي کار بيشتري وجود دارد و همواره در جهت اعتلاي سطح معيشت و زندگي مردم منطقه و اشتغال و ورزش جوانان منطقه نگاه ويژه اي داشته است.
اين مقام مسئول همچنين با اشاره به احداث جاده گنبدلي به مزدوران به طول 44 کيلومتر از پيگيري ها براي تخصيص اعتبار مورد نياز از طريق دفتر رسيدگي به عمران مناطق نفتي و گازي خبرداد و افزود: در همين راستا آماده هر گونه مشاوره و ارسال مکاتبات و پي گيري هاي انجام شده هستيم.
اسلامي با اشاره به وجود منطقه ويژه اقتصادي در سرخس، خواستار تدابير لازم براي فعال شدن اين مجموعه شد.
همچنين در ادامه اين جلسه فرماندار جديد شهرستان سرخس طي سخناني گفت: شهرستان سرخس با توجه به جايگاهي که دارد و در سال هاي گذشته با توجه به کشف گاز در اين منطقه، يک منطقه شناخته شده است لذا امروز که سخن از صنعت به ميان مي آيد مردان و زنان صنعت نفت و گاز، وارث بالندگي و پيشرفت فرهنگي، اجتماعي و اقتصادي در وزارت نفت هستند.
حسين سنجراني اضافه کرد: اميدواريم با کمک و مساعدت هرچه بيشتر قدم هاي بيشتري براي خدمت رساني به مردم شهرستان در آينده نزديک برداشته شود.
وي در ادامه راه تزانزيتي سرخس را قلب اين شهرستان عنوان و تصريح کرد: گزارش هايي در اين خصوص تکميل شده و برنامه ريزي ها صورت پذيرفته است تا مشکلات موجود شهرستان اعم از راه و منطقه آزاد را به تهران و وزارتخانه هاي مختلف ارسال نماييم تا شاهد پيشرفت شهرستان و اشتغال جوانان منطقه باشيم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 15:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خبر داد: ضبط و معدوم سازی ۱۳۰۱ کیلوگرم گوشت و آلایش خوراکی دام در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس اظهار کرد: از ابتدای امسال از مجموع بیش از 99 هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی تولید شده در کشتارگاه دام سرخس، 1301 کیلوگرم گوشت و آلایش خوراکی دام ضبط و معدوم شده است. دکتر عباس باغبان نژاد گفت: هدف اصلی احداث کشتارگاه های دام کاهش مخاطرات بهداشتی ناشی از کشتار غیرمجاز دام و پیشگیری از ابتلا به بیماری های مشترک بین انسان و حیوان مانند تب مالت، تب خونریزی دهنده کریمه کنگو، کیست هیداتید، سیاه زخم، هاری، انواع مسمومیت ها است. وی افزود: در هیمن رابطه بازرسی های بهداشتی قبل، حین و بعد از کشتار در کشتارگاه دام سرخس توسط بازرسان بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان انجام می شود و در صورت مشاهده هرگونه بیماری و آلودگی میکروبی و انگلی و غيره، موارد غیر بهداشتی حذف و معدوم می شوند. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون مقدار ۱۳۰۱ کیلوگرم گوشت و آلایش خوراکی دام شامل لاشه گوسفندی، جگر، ریه، قلب و کلیه گاو، گوسفند و شتر، از مجموع بیش از ۹۹ هزار کیلوگرم فرآورده خام دامی تولید شده حاصل از کشتار ۴ هزار و ۴۷۲ راس دام سبک و سنگین در کشتارگاه دام سرخس، ضبط و معدوم شده و موارد قابل مصرف نیز، با علامت مهر تایید دامپزشکی روانه بازار مصرف شده اند. باغبان نژاد اذعان کرد: دلیل اصلی حذف موارد یادشده بیماری های هیداتیدوز (کیست هیداتید)، سیستی سرکوزیس و زردی بوده که در صورت عدم نظارت بهداشتی لازم و یا در صورت کشتار غیرمجاز دام در خارج از کشتارگاه، هر کدام از این بیماری های خطرناک مشترک بین انسان و دام عوارض جبران ناپذیری در سلامت انسان به همراه خواهد داشت. وی ابراز امیدورای کرد: احداث اتاق پیش سرد در کشتارگاه دام سرخس می تواند تاثیر بسزایی در سالم سازی گوشت داشته و پس از ماندن ۲۴ ساعته لاشه گوشت در دمای زیر ۵ درجه سانتیگراد در این اتاق، به اصطلاح “جمود نعشی” کامل می شود و با اطمینان از کاهش بار میکروبی می توان گوشت را مصرف کرد. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس  در پایان گفت: نظارت بر ذبح شرعی توسط ناظر ذبح شرعی مستقر در کشتارگاه دام سرخس نیز حلال بودن گوشت مصرفی را تضمین می کند.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 8:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیر جهاد کشاورزی سرخس خبر داد: رفع مشكل اساسي آب شرب دام روستاي پسكمر سرخس

رئيس الساداتي

مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تامين آب شرب دام روستای پسکمر شهرستان در دستور کار این مدیریت قرار گرفته است. علیرضا عرفانی گفت: روستاي پسكمر بخش مرزداران شهرستان با داشتن ۱۲ هزار راس دام سبك برای تامين آب شرب دام، خصوصا در سال هاي اخير با مشكل اساسي و بنيادي مواجه شده است. وی با بیان اینکه شغل اصلي ساکنان روستاي پسكمر دام داري است، خاطرنشان کرد: به منظور حل مشكل اساسي آب شرب دام روستاي پسكمر در ده گردشي که در هفتم دی ماه داشتیم قرار شد، لوله انتقال برداشت آب پس از اخذ مجوزهای لازم از خط انتقال آب سد دوستي توسط دستگاه های زیربط براي اجرا توسط بهره برداران در اختيار نماينده دامداران قرار گیرد. مدیر جهاد کشاورزی سرخس در پایان گفت: لوله گذاري این پروژه توسط جهاد کشاورزی شهرستان به طول يک کيلومتر و با اعتبار ۵۰ ميليون ريال انجام مي شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 8:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

حضور ارزیابان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در سرخس

جمعی از ارزیابان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در شهرستان سرخس حضور یافتند. جمعی از ارزیابان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در شهرستان سرخس حضور یافتند و از عملکرد واحدهای مختلف جمعیت هلال احمر سرخس بازدید کردند. حسن گودرزی رئیس جمعیت هلال احمر سرخس در این بازدیدگزارشی از کمبود تجهیزات وضعیت مرکزی اداری، پایگاه امداد جاده ای و انبار ارائه و خواستار تخصیص بودجه شد. وی همچنین در خصوص واحد آموزش و تعداد نفرات آموزش داده شده در این جمعیت مطالبی بیان و بر تکمیل و توسعه تجهیزات اتاق عملیات و امکانات آن تاکید کرد. در ادامه این بازدید عطاری مسئول ارزیابی وعملکرد جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ضمن ابراز خوشحالی  از حضور در شهرستان سرخس گفت: جمعیت هلال احمر سرخس پنجمین شهری است که ارزیابان استان در آن حضور می یابند. وی هدف از ارزیابی جمعیت های خراسان رضوی را بالابردن سطح کیفی کار و روحیه کاری کارکنان عنوان کرد.  


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 7:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اخبــــار کوتاه
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/10/25 شماره انتشار 18883

 

سرخس، تمدن / حجت الاسلام سيستاني مسئول دفتر ستاد بازسازي عتبات عاليات شهرستان از اهداي 220 خشت طلا توسط مردم براي بازسازي عتبات عاليات خبر داد.


برچسب‌ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 0:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/10/25 شماره انتشار 18883

 

سرخس، تمدن/ عرفاني مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: براي رفع مشکل آب۰۰۰ ۱۲راس دام سبک روستاي پسکمر با استفاده از خط انتقال آب سد دوستي لوله گذاري به طول يک کيلومتر و با اعتبار ۵۰ ميليون ريال انجام مي شود.

* اکبر احمدي به عنوان مسئول نمايندگي امور عشاير سرخس منصوب شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۵ساعت 0:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید فرماندار سرخس از مرکز خیریه نگهداری کودکان امام علی (ع) سرخس

حسين پورثابت- روابط عمومی فرمانداری سرخس

فرماندار سرخس از مرکز خیریه نگهداری کودکان امام علی (ع) سرخس بازدید کرد. حسین سنجرانی صبح امروز در این بازدید گفت: کاری که برای رضای خدا و با چاشنی ایثارگری و بدون چشم‌داشت و باهدف امور عام‌المنفعه انجام می‌شود می‌بایست به مردم معرفی و شناسانده شود تا الگوی دیگران قرار گیرد و منشأ خیرات و برکات بیشتری شود. وی افزود: ما در حوزه مباحث معنوی کارهای بسیار بزرگی انجام داده‌ایم و این نشان از همت والا و هویت، اعتقاد و اصالت دینی ما است که ریشه در فرهنگ غنی ما ایرانیان دارد که نتایجی چون به ثمر نشستن این‌چنین مراکزی است که به‌واقع جای شگفتی و تقدیر و تشکر دارد. فرماندار سرخس ادامه داد: ملت فرهیخته ایران در طول تاریخ در معرض حوادث زیادی قرارگرفته است اما هویت خود را حفظ کرده‌اند و با نگاه به عقبه غنی خود در دیگر فرهنگ‌ها غرق و حل‌نشده‌اند. سنجرانی تصریح کرد: اصالت، صداقت و ایمان سرمایه‌های بسیار بزرگی هستند که باید قدر آن را بدانیم که با همین توان و اخلاص عمل بحمدالله در تمامی صحنه‌های بین‌المللی موفق هستیم و کشورها با تمام قوا به دنبال مذاکره با ایران هستند و این خصوصیات ملت ایران را از دیگران ممتاز کرده است. غلام شهرکی مدیرعامل این خیریه  نیز  گزارشی از  روند پا گرفتن مجموعه از سال ۸۴ تاکنون ارائه کرد و افزود: با کمک خیران در کمتر از یک سال ۸۰۰ متر بنا با تمام امکانات رفاهی ساخته و تجهیز شد و دو دستگاه مینی‌بوس نیز با کمک خیران از شهرداری خریداری شد و به لطف خدا با کمک مردم عزیز و خیران این مجموعه باقوت مشغول خدمت‌رسانی به کودکان بد سرپرست، بی‌سرپرست و بعضاً یتیم است که فعلاً ۱۶ نفر هستند. وی توجه به مسائل  درسی، فرهنگی و تفریحی را از مهم‌ترین دغدغه‌های این مرکز عنوان کرد. فرماندار سرخس نیز در پایان بابیان اینکه امکان ندارد کاری برای رضای خدا انجام شود و به‌جایی نرسد گفت: از هیچ تلاشی در حد توان  برای کمک به این مجموعه ارزشمند دریغ نخواهیم کرد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 12:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خبر داد: نمونه گیری از کرکس مشکوک به آنفلوانزا در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از نمونه‌گیری کرکس مشکوک به آنفلوانزا در شهرستان خبر داد. گفت: روز گذشته در پی گزارش اداره محیط‌زیست شهرستان سرخس مبنی بر مشاهده یک قطعه کرکس بیمار و به دلیل اهمیت و مخاطرات بهداشتی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، بلافاصله اکیپ مراقبت فعال بیماری آنفلوانزای فوق حاد شبکه دامپزشکی سرخس به محل نگهداری کرکس یادشده در اداره محیط‌ زیست شهرستان مراجعه و تحت شرایط بیوسکوریتی و اقدامات حفاظتی و بهداشتی خاص پس از نمونه‌برداری از کرکس بیمار براي بررسی دقیق و تشخیص آزمایشگاهی، نمونه‌های اخذشده به آزمایشگاه مرجع در اداره کل دامپزشکی خراسان رضوی ارسال شد. وی افزود: با توجه به اهمیت مبارزه و پیشگیری از این بیماری خطرناک مشترک بین انسان و حیوان، از شهروندان عزیز درخواست می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تلفات در پرندگان به شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس با شماره تماس ۳۴۵۲۶۹۳۰ اطلاع داده تا از بروز عواقب جبران‌ناپذیر احتمالی و سرایت بیماری به انسان پیشگیری شود.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 11:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مشكل آبرساني به دام روستاي پسكمر سرخس برطرف مي شود

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس  روز چهارشنبه به خراسان گفت: براي رفع مشكل 12 هزار راس دام سبك روستاي پسكمر حوزه بخش مرزداران سرخس با استفاده از خط انتقال آب سد دوستي به طول يك كيلومتر  لوله گذاري با اعتبار 50 ميليون ريال انجام مي شود. وي افزود: در قبل آب شرب دام به وسيله تانكر سيار انجام مي شد كه علاوه بر مشكلات عديده هزينه بر بود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 9:56 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مرزنشینان سرخس ۲۲۰ خشت طلا برای بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند/ کارکنان پالایشگاه گاز سرخس بیشترین اهداکنندگان

مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان سرخس از اهدای 220 خشت طلا توسط مردم خیر سرخس برای بازسازی عتبات عالیات خبر داد. حجت الاسلام علیرضا سیستانی  با بیان اینکه از ۱۵ آبان ماه سال گذشته کار جمع آوری خشت طلا برای بازسازی عتبات عالیات در شهرستان شروع شده است، گفت: سهمیه شهرستان سرخس ۲۵۰ خشت طلا برای ایوان های باب المراد، باب القبله و باب القریش است که تاکنون ۲۲۰ خشت آن از طرف مردم خیر سرخس اهداء و به ستاد استان تحویل شده است. وی خاطرنشان کرد: بیشترین اهدای خشت توسط کارکنان پالایشگاه گاز سرخس، فرهنگیان و از بین روستاهای شهرستان، روستای شهید پرور شیرتپه بوده است. مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس به اجرای طرح «لبیک یاحسین(ع)» اشاره و افزود: در طرح لبیک یا حسین (ع) پاکت های مخصوص نذورات در بین دانش آموزان توزیع می شود و هر دانش آموز به اندازه توان خود برای ساخت «صحن امام رضا علیه السلام» کاظمین کمک می کند. سیستانی اذعان کرد: در سال ۹۲ در طرح لبیک یا حسین (ع) مبلغ ۱۳۵ میلیون ریال از بین دانش آموزان شهرستان جمع آوری شده است. وی ادامه داد: امسال نیز تعداد ۱۷ هزار و ۵۰۰ پاکت در بین دانش آموزان توزیع شده است که در ۲۲ بهمن ماه نذورات آن ها جمع آوری می شود. مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس خاطرنشان کرد: تاکنون برای ساخت صحن حضرت علی ابن موسی الرضا علیه السلام کاظمین مبلغ ۱۹۰ میلیون ریال جمع آوری شده است. وی به کمک های داوطلبانه دیگر مردم سرخس به ستاد بازسازی عتبات عالیات اشاره و عنوان کرد: مردم خیر شهرستان سرخس برای حرم حضرت ابوالفضل علیه السلام مبلغ ۳ میلیون ۵۰۰ هزار ریال، حرم امام حسین علیه السلام ۲۰ میلیون ریال، ساخت صحن حضرت زهرا سلام الله علیها ۲۰ میلیون ریال و برای حرمین عسگریین علیهم السلام ۲ میلیون ۱۸۰ هزار ریال کمک کرده اند. سیستانی تصریح کرد: در مجموع از ابتدای امسال تاکنون مبلغ ۳۳۴ میلیون و ۵۹۴ هزار ریال از مردم خیر سرخس برای خرید خشت طلا جمع آوری شده است. مسئول دفتر ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس در پایان با قدردانی از کمک های مردم خیر سرخس برای بازسازی عتبات عالیات و ارادت آن ها نسبت به اهل بیت (ع) ابراز امیدواری کرد: پیش بینی می کنیم تا پایان امسال مابقی سهمیه شهرستان که ۳۰ خشت طلا است تحقق یابد.


برچسب‌ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 7:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرماندار سرخس: با هدف تكريم ارباب رجوع كليه جلسات کاری ادارات سرخس به بعدازظهر منتقل شد

حسين پورثابت: روابط عمومي فرمانداري سرخس

فرماندار سرخس گفت: با هدف تكريم ارباب رجوع و رسيدگي به امورات مراجعان و مردم كليه جلسات كاري و اداري به بعدازظهر و خارج وقت اداري موكول شد. حسين سنجراني با بيان اين مطلب گفت : با توجه به اينكه ساعات اداري در اختيار مردم و مراجعان است و بعد مسافت در شهر و روستا وجود دارد ضروري به نظر مي رسد اوقات صبح در اختيار مردم قرار گيرد و جلسات اداري در بعدازظهر برگزار شود تا ضمن فراغت بيشتر براي انجام امور مردم تمركز كاري در هنگام عصر براي بحث هاي تخصصي و كارشناسي وجود داشته باشد. فرماندار سرخس يادآوري كرد: بخشنامه اي به كليه ادارات و دستگاه ها اجرايي ارسال شده كه اين موضوع مدنظر و تكريم ارباب رجوع در صدر كارهاي دستگاه هاي  اجرايي شهرستان قرار گيرد. وي به عدالت اختصاص وقت به ارباب رجوع در پيگيري و رسيدگي امور تأكيد كرد و افزود: مديران و كاركنان مي بايست وقت خود را به عدالت در اختيار همه مردم بگذارند تا سطح رضايت عمومي ارتقا يافته و خدمات به تناسب تقسيم شود.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 0:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: مرکز ثقل عشایر در فصل قشلاق شهرستان سرخس است

سرخس- حسين پورثابت: روابط عمومي فرمانداري سرخس

فرواندار سرخس در آيين معرفي مسئول نمایندگی امور عشایر سرخس گفت: عشایر ما بسیار خوب و بکر باقی مانده اند و سرخس در فصل قشلاق مرکز ثقل عشایر است. حسین سنجرانی در دیدار با مدیر کل امور عشایر و هیات همراه با بیان این مطلب گفت: در آینده نزدیک چارت سازمانی این اداره مشخص و پیگیری شده تا اداره مستقلی در این حوزه مشغول فعالیت شود. وي افزود: با کارشناسی و برنامه ریزی مسایل حوزه  عشاير را با کمک دستگاه های ذیربط پیگیری خواهیم كرد. صفر پور مدیر کل امور عشایری استان ضمن معرفی آقای اكبر احمدی از کارشناسان جهاد کشاورزی سرخس بعنوان مسئول جدید نمایندگی امور عشایر سرخس گفت: حدود 15 درصد گوشت قرمز از طریق عشایر تامین می شود و علی رغم جمعیت کم، عشایر اثر گذارند و می توان با مدیریت صحیح کمبود گوشت کشور را از طریق عشایر تامین و از واردات جلوگیری کرد.


برچسب‌ها: نمایندگی امور عشایر سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 0:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگيري متهمان به قتل جوان ۲۸ساله در سرخس
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/10/24 شماره انتشار 18882

سرخس، تمدن/فرمانده انتظامي سرخس گفت: دو قاتل فراري سه ماه پس از قتل جوان ۲۸ساله دستگير شدند. سرهنگ باقرزاده گفت: در شهريورماه جوان ۲۸ساله اي طي نزاع در مجلس عروسي به قتل رسيد که ۱۰نفر در اين رابطه دستگير شدند اما ۲متهم اصلي متواري گرديدند که محل مخفي شدن آنان شناسايي و اين افراد هنگام استراحت دستگير شدند و از مخفيگاه آن ها آلات قتل از جمله شمشير و چاقو کشف شد. اين متهمان در بازجويي ها به جرم خود اعتراف کردند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۰/۲۴ساعت 0:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر