تحلیل خبری حضور فرماندار شهرستان سرخس به مناسبت روز مهندس، در جمع  فعالان و دانش آموختگان رشته های کشاورزی در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان سرخس.

روابط عمومي جهاد كشاورزي سرخس

رئیس الساداتی (سرپرست کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس) گفت: نگاه نافذ و ثبات کلام فرماندار جدید شهرستان سرخس درجلسه بزرگداشت روز مهندس، مبین توان ذاتی و سابقه عالی مدیریتی ایشان است بطوری که بازدید های متعدد وي از بخش های و طرح های مختلف بخش کشاورزی گواه این موضوع می باشد، 

وي افزود: اما این پیش درآمد شاید تنها نتیجه نگاه عاطفی ما باشد. اما توصیه اکید برجانمایی صحیح هزینه کردها، تسهیلات و اعتبارات بخش کشاورزی و اعلام آمادگی دربهره گیری از نیروهای مستعد و مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان دراداره امور اجریی شهرستان نوید بخش تغییرات قابل توجهی ازسوی ایشان درکلیه امور و در کشاورزی شهرستان است.

وي افزود: البته ایجاد تغییر وتحول در مناطقی که دارای خرده  اقلیم های متعدد جمعیتی می باشد کار ساده ای نیست. اما پرهیز ازهرگونه همزاد پنداری و قوم گرایی توسط نیروهای زیرمجموعه می تواند رمز موفقیت و عمل گر مطمئنی برای انجام امور باشد. و آن چیزی که ما را از واقعیت ها دور می کند ادبیات فرمایشی در آمار و اطلاعات و طرح ها و پروژه های کاری می باشد. 

وي ادامه داد: می توانیم با روحیه بسیجی و اجرای مهندسی معکوس دست سازه های موجود ! ، آرام آرام به مرزهای، قابل پذیرش و مطمئن درامر تولید، کشاورزی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی برسیم.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 20:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 اجرای 147 طرح خودکفایی برای مددجویان کمیته امداد شهرستان سرخس

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس گفت: در راستای طرح توسعه اشتغال مددجویان 147 طرح خودکفایی برای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان طی یازده ماه گذشته سال جاری اجرا شده است. علیرضا دادمحمدی تصریح کرد: کمیته امداد در راستای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت اقدام به اجرای طرح های خوداشتغالی و ایجاد فرصت های شغلی مناسب برای خانواده های نیازمند می نماید. دادمحمدی بیان داشت: اعتبار تسهیلات واگذار شده به مجریان این طرح ها را 14 میلیارد و 900 میلیون ریال عنوان کرد که به مددجویان واجد شرایط پرداخت شده است. وی اظهار داشت: به منظور حرکت مددجویان به سمت خود اشتغالی و اتکاء خانواده های تحت حمایت به خودشان که از اهداف عالیه کمیته امداد می باشد در زمینه های کشاورزی، دامپروری، صنایع دستی، فعالیتهای صنعتی و معدن، خدمات ، وسایر فعالیت ها از محل منابع بانکی و امدادی به مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار آسیب پذیر پرداخت شده است. وی ادامه داد: از همراهی و همکاری بانک های عامل در پرداخت تسهیلات و ایجاد فرصت های شغلی برای محرومین که شامل 126 طرح بوده به ارزش 14 میلیارد و 250 میلیون ریال تقدیر و تشکر نمودنند. در پایان دادمحمدی اعلام داشت: 21 طرح به ارزش 650 میلیون ریال از محل اعتبارات امدادی اجرا ءضمن اینکه طی سال جاری 19 نفر علاوه بر طرح های خودکفایی کاریابی و اشتغال به کار شده اند، و 387 نفر از آموزش های کوتاه مدت و بلند مدت با هزینه ای بالغ بر 216 میلیون و 500 هزار ریال انجام شده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 20:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری مراسم شور نیکوکاری و اکرام فاطمی با 15 پایگاه جمع آوری هدایا در شهرستان سرخس

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس 

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از برگزاری مراسم شور نیکوکاری و اکرام فاطمی از استقرار 15 پایگاه در سطح شهرستان سرخس خبر داد. علیرضا دادمحمدی در جلسه هماهنگی مراسم شور نیکوکاری که به منظور برنامه ریزی نهایی با اداره آموزش و پروش تشکیل شد با تاکید بر اهمیت برگزاری جشن های نیکوکاری و عاطفه ها و با یادآوری این نکته که نهادینه کردن فرهنگ همدلی و احسان و انفاق در جامعه، مهمتر از جمع آوری کمکهای مالی است، اعلام کرد 15 پایگاه جمع آوری هدایا، امسال اقدام به جلب کمکهای مردم متدین شهرستان در آستانه سال جدید خواهند کرد. دادمحمدی گفت: امسال ضمن در نظر گرفتن قداست ایام فاطمیه و صرفه جویی در هزینه های جنبی مراسم شعار ((( شور نیکوکاری و اکرام فاطمی ))) محور فعالیت های کمیته امداد شهرستان خواهد بود. دادمحمدی تصریع کرد:تا کنون 8 هزار پاکت در مدارس شهرستان از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) تحت عنوان طرح احسان دانش آموزی به منظور مشارکت دانش آموزان در مراسم شور نیکوکاری توزیع گردیده که کار جمع آوری بعد از برگزاری مراسم آغاز خواهد شد. در ادامه دادمحمدی اظهار کرد: مراسم شور نیکوکاری امسال در سه روز متوالی از مرخه 13/12/93 شروع و در روز 15 اسفند ماه در مرکز بر پایی نماز جمعه با جلب هدایای نمازگزاران از سوی این نهاد برگزار خواهد شد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 20:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امدادرساني به آسيب ديدگان آبگرفتگي روستاهاي سرخس+تصاویر

جواد شهركي

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس از امدادرسانی به آسیب دیدگان آبگرفتگی روستاهای شهرستان خبر داد.  حسن گودرزی گفت: با توجه به بارندگی‌های اخير در شهرستان سرخس تعدادي از منازل روستاهاي شهرستان دچار آبگرفتگی و تخریب‌شده بود كه پس از اعلام توسط بخشدار بخش مرزداران و همچنين دهيار و شورای اسلامي روستاهاي شلغمي عليا و شوراب عليا يك تيم ارزياب وامداد و نجات با تجهيزات به محل‌های موردنظر اعزام شد. وی تصریح کرد: با توجه به فرسوده بودن بافت روستاهاي حادثه‌دیده و تخریب برخي از منازل تعدادي پلاستيك روكش چادر و همچنین چادر امدادي به خانواده‌های آسیب‌دیده تحويل شد. اهالي روستاي شوريجه عليا نيز در تماسي با خبرنگار ما خواستار كمك به مردم اين روستا در جبران خسارات بارندگي اخير شدند.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 15:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدير آموزش‌وپرورش سرخس: به‌زودی شاهد ریشه‌کن شدن بی‌سوادی در سرخس خواهیم بود

مدير آموزش‌وپرورش سرخس گفت: اگر تمام دستگاه‌هایی كه به‌نوعی با اقشار مردم در ارتباط هستند براي حل مشکل بی‌سوادی اقدام کنند، به‌زودی شاهد ریشه‌کن شدن آن در شهرستان خواهيم بود. حمید احمدی جذب و شناسايي سواد آموزان را دشوارترين مرحله در پروسه سوادآموزی دانست و عنوان كرد: اگر تمام دستگاه‌هایی كه به‌نوعی با اقشار مردم در ارتباط هستند براي حل مشکل بی‌سوادی اقدام کنند به‌زودی شاهد ریشه‌کن شدن آن در شهرستان خواهيم بود. وی با اشاره به اهمیت سوادآموزی در جامعه خاطرنشان کرد: امروز به برکت انقلاب و خون شهدای عزیز و گرانقدر شاهد  هستیم که کشور روبه‌ پیشرفت است و آموزش‌وپرورش سرخس نیز با تمام قوا سعی بر آن دارد که در پیشرفت آموزشی و پرورشی در شهرستان تلاش کند. مدیر آموزش‌وپرورش سرخس در پایان گفت: از تمامی اقشار جامعه  انتظار می‌رود برای نیل به اهداف چشم‌انداز توسعه آموزش‌وپرورش برای ریشه‌کنی بی‌سوادی تلاش کنند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 15:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ کاشت ۳۰۰ اصله نهال در آرامستان روستای قوش عظیم سرخس

در آستانه هفته درختکاری به همت جمعی از اهالی روستای قوش عظیم سرخس 300 اصله نهال در آرامستان این روستا کاشته شد.


برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 11:27 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

قول مساعد فرماندار سرخس برای پیگیری ویژه طرح های عمرانی حوزه ورزش در سال 94

توجه به نشاط و سلامت عمومی جامعه از مهمتربن شاخصه های یک جامعه پویاست به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسين سنجرانی فرماندار سرخس در حاشیه بازدید از اماکن ورزشی شهرستان سرخس با بیان این مطلب گفت: باید با کار کارشناسی دقیق مشکلات حوزه ورزش بالاخص اماکن ورزشی را احصا نمود و توان شهرستان را برای رفع آن بکار گرفت وی برنامه ریزی ادارات برای تشکیل تیم های ورزشی مختلف را مورد تاکید قرار داد و افزود: مطمئنا این موضوع در سلامت جسمی و پویایی سیستم تاثیر بسزایی خواهد داشت. حسنعلي باوندی رییس اداره ورزش سرخس مشکلات و تنگناهای اماکن ورزشی را ضمن بازدید توضیح داد که در این راستا فرماندار سرخس قول پیگیری ویژه برای طرح های عمرانی حوزه ورزش در سال 94 را داد. وی از سالن های ورزشی سرپوشده، زمین چمن، استخر بازدید کرد و در حین بازدید دستوراتی برای رفع برخی مشکلات این اماکن به دستگاههای دست اندرکار داد. توجه به ورزش قهرمانی و قهرمانان، برگزاری پیاده روی خانوادگی در شهر و روستا و توجه شهرداری ها به ورزش همگانی نیز از نکات مورد تاکید فرماندار سرخس بود که می بایست در دستور کار قرار گیرد.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 8:56 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/09 شماره انتشار 18919

 

سرخس - رئيس سازمان تبليغات اسلامي سرخس از شناسنامه دار شدن جلسات قرآن در محلات اين شهرستان خبر داد.

* ۸۴نفر از کشاورزان سرخس، خواف، گناباد و تربت جام از بزرگ ترين کارخانه کود توليد گوگرد بنتونيتي کشور بازديد کردند.

* رئيس جمعيت هلال احمر سرخس از اعزام ۲کاروان سلامت با هدف ارائه خدمات درماني به روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

* فرماندار سرخس گفت: بايد با هم افزايي و مشارکت بين دستگاه ها در شهرستان بهترين خدمات و اقدامات را براي استقبال از نوروز انجام دهيم.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۹ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تشكيل جلسه اقتصاد مقاومتی در مدیریت جهادکشاورزی سرخس

به مناسبت روز مهندس جانشین فرماندهی ناحیه و کارگروه اقتصاد مقاومتی، از مدیریت جهادکشاورزی و کانون بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس بازديد كرد. در جلسه اقتصاد مقاومتی که با حضور اعضاء کانون مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس و مسئولان و کاركنان جهاد کشاورزی برگزار شد کارشناسان حاضر در باره راه های تقویت بخش های اقتصادی کشاورزی و دام پروری شهرستان به ارایه نظر پرداختند. جانشین سپاه ناحیه سرخس ضمن تبریک ولادت حضرت زینب و بزرگداشت روز پرستار و روز مهندسین و طرح علمی کردن کارهای کشاورزی و طرح همگام با کشاورز در شهرستان گفت: باید با توجه به پتانسيل های موجود و با روحیه بسیجی به کمک کشاورزان روستا هایی که ظرفیت برگزاری جلسات کشاورزان پیشرو را دارند بشتابیم و با تشویق کشاورزی نوین مانند آبیاری تحت فشار و استفاده متعادل از نهاده های کشاورزی راه های اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی را در بخش کشاورزی برداریم. در ادامه پیشنهادات مهندس رئیس الساداتی (سرپرست کانون مهندسین کشاورزی شهرستان) اجرایی کردن طرح های کوچ کشاورزی مانند کاشت گیاهان و درختچه های گلدانی دارویی را که می تواند با کمترین وابستگی به تسهیلات و اعتبارات زمان بر و فرصت سوز  واحدهای مالی، می تواند توسط ادارات کمیته امداد و بهزیستی برای افراد تحث پوشش و روستائیان فاقد زمین و آب فراوان را ارائه داد که مورد توجه حاضران قرار گرفت.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: نعمت انقلاب اسلامی یک نعمت بی بدیل است/ عید نوروز نیازمندان فراموش نشوند

امام جمعه سرخس گفت: نعمت انقلاب اسلامی یک نعمت بی بدیل است که اگر شکر وجود آن را به جای نیاوریم، خدایی نکرده به زوال می رود. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی و در ادامه تبیین عوامل تحکیم نظام خانواه در هفته های گذشته، شکیبایی و صبر در برابر ناملایمت هایی که در زندگی با آن مواجه می شویم را از علل تقویت بنیان خانواده عنوان کرد و گفت: فقرو مشکلات در زنگی امتحان است و سختی ها فقط کج خلقی و بد اخلاقی نیست و باید در گرفتاری ها و کمبودهای اقتصادی در زندگی و خانواده صبر پیشه گرفت که گاهی این مشکلات، امتحان و باعث ارتقاء درجه از طرف خداوند است. وی امید تنها به درگاه الهی را برای انسان کافی ندانست و اذعان کرد: انسان باید در پرونده ی او عمل و تقوا نیز وجود داشته باشد. حجت الاسلام ارژنگ با اشاره به بارش نزولات آسمانی، شکر این نعمت و رحمت الهی را باعث زیادی نعمت و کفر و ناسپاسی را باعث نغمت دانست و با اشاره به اقدام مردم محله عباس آباد در جمع آوری مبالغی به خاطر بارش باران و کمک به نیازمندان با توجه به نزدیک بودن به ایام عید و سال جدید، جمع آوری نذورات و کمک به خانواده های نیازمند را نوعی شکرگزاری از خداوند و باعث افزایش نعمت برشمرد. خطیب نمازجمعه سرخس با تاسی از روایات و احادیث ائمه معصومین (ع) تاکید کرد: اگر بندگی الهی و شکر نعمت ها را داشته باشیم و باتقوا باشیم، برکات خدا بر ما فرود می آید و هیچ نیازی نداریم که تحریم ها شکسته شود. وی در ادامه تصریح کرد: نعمت انقلاب اسلامی یک نعمت بی بدیل است که اگر شکر وجود آن را به جای نیاوریم، خدایی نکرده به زوال می رود. امام جمعه سرخس بیان کرد: ترس و هراس و ناامیدی ناشی از ناسپاسی نعمت های الهی و قدرنشناسی از انقلاب است. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ ادامه داد: اسراف و زیاده روی کفران نعمت و ناسپاسی و انجام گناه و معصیت نعمت را فراری می دهد و امنیت را از بین می برد. خطیب نمازجمعه سرخس تصریح کرد: اگر ساعت ۱۲ و نیم شب یک کاروان عروسی و لهو و لعب به راه افتاده این معصیت است؛ اگر مدام مردم سوال می کنند دهه فاطمیه کی است ما عروسی داریم، اگر عروسی اسلامی و دینی باشد روز شهادت و روز عاشورا هم عروسی جایز است، می پرسیم چرا؟ می گویند می خواهیم موسیقی بیاوریم، موسیقی همیشه چه در ایام شهادت و چه در ایام غیر شهادت حرام است. وی اذعان کرد: زندگی که از شب اول آن با موسیقی، حرام، معصیت و ایجاد مزاحمت باشد، کفران نعمت است. امام جمعه سرخس در پایان به برگزاری هر چه باشکوه تر و با عظمت ایام فاطمیه تاکید کرد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ساعت 12:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

عدم مشاهده شاربن طی ۱۰ سال گذشته در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: در 10 سال گذشته هیچ گونه سابقه ای از بروز بیماری شاربن در دام و همچنین بیماری سیاه زخم در سرخس مشاهده نشده است. به گزارش شبکه دامپزشکی سرخس، دکتر عباس باغبان نژاد گفت: طی بررسی انجام شده در سوابق موجود اداره دامپزشکی و همچنین استعلام از مرکز بهداشت شهرستان سرخس، در ۱۰ سال گذشته هیچ گونه سابقه ای از بروز بیماری شاربن در دام و همچنین بیماری سیاه زخم در انسان وجود ندارد. وی افزود: این بیماری مشترک بین انسان و حیوان، که در بیوتروریسم نیز کاربرد دارد، بسیار خطرناک و کشنده است و در صورت ابتلای دام به بیماری شاربن، مرگ ناگهانی بدون علائم معمولا در دام دیده می شود، ضمنا در صورت ابتلا دام، دامدار و دیگر افراد در تماس با آن در معرض خطر ابتلا به بیماری سیاه زخم قرار خواهند گرفت. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس اذعان کرد: عدم ابتلای جمعیت دامی شهرستان سرخس حاکی از پوشش ایمنی مناسب از طریق واکسیناسیون رایگان دام سبک و سنگین و تک سمیان می باشد.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۰۸ساعت 9:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 13:7 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 تصميمات جلسه ستاد تسهيلات نوروزي در شهرستان سرخس

سرخس- تمدن/ حسين سنجراني فرماندار و رئيس ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي شهرستان سرخس با بيان اين كه بايد كاري متفاوت و بهتر از سال گذشته در ايام نوروز در پذيرايي از مسافران انجام دهيم گفت: بايد با هم افزايي و مشاركت بين دستگاه ها در شهرستان بهترين خدمات و اقدامات را براي استقبال از نوروز با نگاه و احترام ويژه به سيره اهل بيت با توجه به شهادت حضرت زهرا (س) در روزهاي اول نوروز داشته باشيم. حمل و نقل، امداد و نجات، انتظامي، امنيتي و ترافيكي، شهرداري و دهياري ها، اسكان و رفاه، نظارت، ارزيابي عملكرد و پاسخگويي به شكايات، بهداشت، آمار اطلاع رساني و تبليغات، فرهنگي و اجتماعي كميته هاي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي شهرستان سرخس است كه با توجه به تناسب كاري دستگاه ها مسئوليت ها محول شد. نمايندگي ميراث فرهنگي بعنوان دبير ستاد خواهد بود. گفتني است شهرستان سرخس با داشتن جاذبه هاي طبيعي و گردشگري مانند مزار لقمان بابا، درياچه بزنگان، رباط شرف، غارهاي مزداوند و بزنگان، سد عظيم دوستي هر ساله پذيراي خيل گردشگران و سياحان و بازديد كنندگان است.

 

پورثابت : روابط عمومي فرمانداري سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 12:8 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تجلیل از مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی سرخس

فرماندارشهرستان سرخس برای تجلیل ازمهندسین کشاورزی و منابع طبیعی به مدیریت جهادکشاورزی شهرستان رفت. در ادامه بزرگداشت ولادت باسعادت عقیله بنی هاشم، حضرت زینب کبری سلام ا...علیها و در زادروز دانشمند شهیر خواجه نصیرالدین توسی مراسم تجلیل از مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس در سالن جلسات مدیریت جهادکشاورزی شهرستان سرخس برگزار شد. حسین سنجرانی فرماندار شهرستان سرخس به همراه مشاور ورئیس کمیسیون امور بانوان شهرستان برای پاسداشت روز مهندس به جهاد کشاورزی رفت. وی ضمن دیدار مدیر و معاونین جهادکشاورزی و مسئولان ادارات فنی وحرفه ای و تعاون روستایی و منابع طبیعی و کانون بسیج مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان و مهندسین حاضر درجلسه گفتگوی صمیمی خود را ادامه داد. وی مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی را از سرمایه های ملی کشور دانست. همچنین وي درمقابل مطالبات مهندسین حاضر درجلسه در باره تبدیل وضعیت بعضی از آنان و برقراری حق نقاط مرزی و حق محرومیت کارکنان جهادکشاورزی با توجه به اینکه 100درصد وظایف سازمانی این مدیریت در نقاط صفر مرزی و بسیار محروم و محیط های مستعد بیماری های مشترک انسان و دام و حمله حیوانات اهلی و وحشی می باشند قول پیگیری مجدانه در مراجعه ذیربط  و ذیصلاح را داد. در ادامه وي از بعضی حواشی بخش کشاورزی در هزینه کرد اعتبارات و تسهیلات مصوب این بخش در بخش های دیگر اقتصادی اظهار نگرانی کرد و وظیفه اطلاع رسانی مناسب آن را نیز بعهده مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی قرار داد. در پایان فرماندار سرخس اعلام آمادگی کرد تا از توان بالقوه همه مهندسین حاضر درجلسه برای انجام وظایف محوله سازمانی فرمانداری و ادارات درسطح قابل قبولی بهره ببرد. در ادامه  رئیس کمیسیون امور بانوان ازحضور مهندسین خانم تشکر و قدردانی نمود و از زحمات چندین ساله مهندس تکتم معتمدالشریعتی بعنوان یکی از مهندسین پرتلاش مدیریت جهادکشاورزی و رابط کمیسیون در جهاد کشاورزی تجلیل کرد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 11:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: بايد همواره قدردان آزادگان باشيم

سرخس- تمدن/ حسين سنجراني فرماندار سرخس در دیدار جمعي از آزادگان فرهنگی هشت سال دفاع مقدس گفت: تکریم و ارزش گذاری به مقام والای ازادگان هشت سال دفاع مقدس از وظایف ماست و همواره تحمل رنج و سختی عزیزان در دوران اسارت می بایست پیش روی ما باشد تا با تلاش بیشتر قدردان زحمات بزرگواران باشیم. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس؛ فرماندار سرخس ضمن تقدیر و ارزش گذاری اقدامات عزیزان در دفاع و پاسداری از میهن اسلامی افزود: آزادگان شریف نمونه های بارز استواری و استقامت در دفاع ار میهن اسلامی ما هستند و توجه ویژه برای پیگیری مشکلات و امور اين عزیزان می بایست در دستور کار دستگاه های ذیربط باشد. در این دیدار آزادگان فرهنگی مباحثی از جمله اشتغال فرزندان، در خواست تسهیلات و وام های اشتغال و تکریم اجتماعی را مطرح و از دغدغه های خود برشمردند که فرماندار قول مساعدت و پیگیری مسایل را تا حد توان به عزیزان دادند


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 11:51 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آشنايي كشاورزان 4 شهر استان با کود گوگردی بنتونیتی در سرخس

سرخس تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس گفت: 84 نفر از کشاورزان شهرستان های سرخس، خواف، گناباد، تربت جام با همکاری پالایشگاه شهید هاشمی نژاد و سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی از بزرگترین کارخانه تولید کود گوگردی بنتونیتی کشور واقع در پالایشگاه بازدید و از نحوه تولید و فراوری این نهاده ارزشمند مطلع شدند. وي: استفاده از کود گوگردی بنتونیتی در اراضی شور موجب کاهش نمک و افزایش حلالیت جذب دیگر کودهای مورد نیاز گیاه در محیط ریشه می شود. علیرضا عرفانی تصریح کرد: استفاده از این کود  علاوه بر اصلاح خاک به طور متوسط موجب افزایش 10 تا 30 درصدی تولید محصولات کشاورزی می شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 11:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسات قرآن محلي در سرخس شناسنامه دار مي شوند

رئيس اداره تبليغات اسلامي سرخس از آغاز ثبت نام صدور شناسنامه ي جلسات قرآني خبر داد. حجت الاسلام سید کاظم سالاری اظهار کرد: ثبت نام صدور شناسنامه جلسات قرآنی در سرخس آغاز شده است. رئیس اداره تبلیغات سرخس با اشاره به اهمیت ثبت جلسات قرآنی گفت: براي ارتباط و حمايت از محافل محلي قرآن كريم صدور شناسنامه قرآني ضروري است. وی در پایان بیان کرد: از فعالان و چهره هاي قرآني و مديران جلسات قرآني تقاضا داريم جهت ثبت اين جلسات و صدور شناسنامه ي قرآني تا ۱۴ اسفند ماه به اداره تبليغات اسلامي شهرستان مراجعه کنند و یا با شماره تلفن اداره تماس بگیرند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 11:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار در جمع مهندسان و خانواده هایشان گفت: باید از ظرفیتهای مهندسان در بخشهای مختلف استفاده کرد

سرخس- تمدن/ به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسين سنجرانی فرماندار سرخس در جمع مهندسان و خانواده هایشان گفت: باید از ظرفیتهای مهندسان در بخشهای مختلف استفاده کرد وي ضمن تبریک روز مهندس گفت: خواجه نصیر الدین طوسی از دانشمندان صدر اسلام در خصوص مهندسان این مطلب را بیان كرد مهندسان کسانی هستند که راه را برای آسایش و آبادانی و سلامت زندگی مردم و توسعه شهرها و روستاها ایجاد می کنند. وی افزود: مهندسان با فکرشان ایده پروری می کنند و با عمل شان به بندگان خدا خدمت می کنند. فرماندار سرخس تاکید کرد: باید از ظرفیت های مهندسان در بخشهای مختلف استفاده کرد و از رشته های مختلف در جلسات تخصصی شهرستان بهره جست گفتنی است فرماندار سرخس از رییس نظام مهندسی ساختمان بعنوان مهمان ویژه در جلسه شورای اداری آتی دعوت کرد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 11:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماينده سرخس: مجتمع پروپيلن سرخس 5 هزار نفر ايجاد اشتغال مي کند
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/12/07 شماره انتشار 18918

سرخس- تمدن/ نماينده مردم سرخس در مجلس اعلام کرد : احداث پروژه مجتمع پروپيلن (جي تي تي پي) شهرستان سرخس تا پايان سال آغاز خواهد شد. "احمد سجادي" افزود: براي ايجاد مجتمع پروپيلن، وزير نفت قول تامين خوراک مورد نياز مجتمع را که گاز است داده است. وي افزود: ايجاد مجتمع پروپيلن سرخس نيازمند 4.5 ميليون مترمکعب گاز در روز، 16ميليون متر مکعب آب در سال و 15 هکتار زمين است.به گفته وي براي سرمايه گذاري در اين پروژه با چند سرمايه گذار مذاکره شده که بالاخره يکي از بانک هاي کشور قبول کرد در اين پروژه سرمايه گذاري کند. وي با بيان اين که براي اين پروژه بايد 5هزار ميليارد تومان سرمايه گذاري شود گفت: با ايجاد اين مجتمع عظيم در شهرستان سرخس 5هزار نفر به صورت مستقيم صاحب شغل مي شوند.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 7:8 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/12/07 شماره انتشار 18918

 

سرخس / مدير جهاد کشاورزي سرخس از توزيع مرغ منجمد با قيمت مصوب در اين شهرستان خبر داد.

* جلسه دومين مرحله نظارت عالي بر پروژه هاي عمراني سال ۹۳ شهرستان سرخس برگزار شد.

* چهارمين نمايشگاه ارائه محصولات حوزه سلامت و ارگانيک در سرخس آغاز به کار کرد.

* جشنواره غذا با هدف ترويج سلامت و آگاه سازي نوجوانان درباره فرهنگ تغذيه مناسب در مدرسه شهيد محبوب سرخس برگزار شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۷ساعت 7:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دو کاروان سلامت به روستاهای قوش سربوزی و شلغمی سرخس اعزام شدند

حسن گودرزی رئیس جمعیت هلال احمر سرخس از اعزام دو کاروان سلامت به روستاهای قوش سربوزی و شلغمی سرخس خبر داد. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس بیان کرد: در این کاروان ها پزشک، پیراپزشک، دندان پزشک و پرستار حضور داشتند. وی خاطرنشان کرد: خدمات امدادی این کاروان ها شامل ویزیت رایگان، خدمات دندان پزشکی، گرفتن قند خون و فشار خون و آموزش راه های پیشگیری از بیماری های واگیردار بوده است. گودرزی در پایان گفت: در این دو کاروان به ۶۹۰ نفر از روستائیان قوش سربوزی و شلغمی خدمات ارائه شده است.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 16:28 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آغاز بکار چهارمین نمایشگاه ارائه محصولات حوزه سلامت و ارگانیک در سرخس 

سرخس- تمدن/ چهارمین نمایشگاه محصولات حوزه سلامت و ارگانیک به همت شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در شهرستان سرخس آغاز بکار کرد. به دنبال برگزاری موفق سه دوره قبلی نمایشگاه و در راستای ارتقاء سطح سلامت و دانش عمومی کارکنان پالایشگاه خانگیران و خانواده های آنان و شهروندان شهر سرخس، چهارمین نمایشگاه سلامت و عرضه محصولات ارگانیک در این شهرستان افتتاح شد. این خبر حاکیست: این نمایشگاه با هدف ارتقاء فرهنگ مصرف محصولات ارگانیک، نقش تغذیه در سلامت افراد، شناساندن محصولات ارگانیک به عموم جامعه و معرفی کارخانجات تولید کننده مواد غذایی سالم و ارگانیک برپا شده است. این خبر می افزاید: این نمایشگاه در قالب غرفه هایی همچون محصولات غذایی ارگانیک اعم از گیاهان دارویی، پسته، حبوبات، عسل، داروهای گیاهی، دمنوش ها، برنج و همچنین غرفه ورزش و سلامت دایر می باشد. همچنین در راستای خدمت رسانی به کارکنان صنعت نفت و گاز برای جلوگیری از بیماری ها و کنترل آن، غرفه پزشکی با هدف کنترل و ارائه مشاوره رایگان به بازدید کنندگان برپا شده است. گفتنی است: چهارمین نمایشگاه سلامت از 6 تا 11 اسفند ماه جاری همه روزه از ساعت 16 الی 22 در محل نمایشگاه های دائمی شهرک گاز شهید مهاجر در شهرستان سرخس برای بازدید عموم دایر است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 11:49 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه دومین مرحله نظارت عالیه پروژه های عمرانی سال 93 شهرستان سرخس برگزار شد

سرخس- تمدن/ با حضور کارشناس نظارت عالیه استانداری جلسه دومین مرحله نظارت عالیه طرح های عمرانی شهرستان سرخس برگزار شد به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس شاقوزایی معاون فرماندار سرخس گفت: درین مرحله علاوه بر بازدید پروژه ها درصد پیشرفت فیزیکی و ریالی مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت و مسوولان دستگاه های عضو شورای برنامه ریزی شهرستان که متولی پیگیری و اجرای طرح ها هستند می بایست اهتمام و پیگیری بیشتری در خصوص روند پیشرفت کار داشته باشند؛ وی افزود در این مرحله ضمن بازدید از پروژه ها و سنجش پیشرفت فیزیکی، پیشرفت ریالی پروژه ها نیز مورد ارزیابی قرار می گیرد. گفتنی است بازدید از طرح ها با حضور آقای مهندس عفیفه کارشناس  نظارت عالیه استانداری و دفتر فنی فرمانداری به مدت 3 روز در شهرستان سرخس به طول می انجامد. معاون فرماندار سرخس گفت بحمد ا... با رقم اعتباری خوبی که به شهرستان در سال 93 اختصاص یافته و با نظارت و بازدید های مستمر استانداری فرمانداری و بخشداری ها پیشرفت فیزیکی و ریالی مطلوبی در بحث طرح ها داریم.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 8:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری جشنواره غذا سلامت در مدرسه راهنمایی شهید مجبوب سرخس

مهدي عليميرزايي

جشنواره غذا با هدف ترویج سلامت و آگاهی سازی نوجوانان درباره فرهنگ تغذیه مناسب در مدرسه شهید محبوب سرخس برگزار گردید در این جشنواره که انواع دسرها، کیک ها و غذاهای اماده تدارک دیده شده بود، دانش آموزان شرکت نمودند و در آخر به گروه برتر جوایزی اهدا شد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 7:57 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/12/06 شماره انتشار 18917

 

سرخس/رئيس شبکه دام پزشکي شهرستان سرخس از مشاهده نشدن بيماري شاربن طي ۱۰سال گذشته در سرخس خبر داد.

* مدير جهاد کشاورزي از توزيع ۵۷۰۰ کيلوگرم مرغ منجمد داخلي با قيمت مصوب ۶ هزار تومان در شهرستان خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 7:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/12/06 شماره انتشار 18917

 

سرخس / فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري سارق ۱۷ دستگاه موتورسيکلت در اين شهرستان خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۶ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امیدواریم کلنگ احداث «مجتمع پروپیلن سرخس» امسال به زمین زده شود/ ایجاد اشتغال مستقیم ۵ هزار نفر با آورده ۵ هزار میلیارد تومانی از ویژگی های این پروژه است

نماینده مردم سرخس در مجلس ابراز کرد: امیدواریم کلنگ احداث پروژه مجتمع پروپیلن یا جی تی تی پی شهرستان سرخس امسال به زمین زده شود و شاهد آغاز احداث این پروژه مهم باشیم البته کلنگ این پروژه باید تا آبان یا آذر ماه امسال زده می شد که در این زمینه کم کاری هایی شده است. احمد سجادی درباره پروژه بزرگ مجتمع پروپیلن در سرخس اظهار کرد: برای ایجاد مجتمع پروپیلین وزیر نفت قول تامین خوراک موردنیاز مجتمع که گاز است را به ما دادند. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد مجتمع پروپیلن سرخس نیازمند خوراک ۴ و نیم میلیون متر مکعب گاز در روز، ۱۶ میلیون متر مکعب آب در سال و ۱۵ هکتار زمین است که الحمدلله برای تامین گاز و آب این مجتمع وزارت نفت و وزارت نیرو قول داده است ضمن اینکه منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز برای زمین آن پیش قدم شده است. وی اذعان کرد: برای سرمایه گذاری در این پروژه دولت منع قانونی داشت بنابراین با چند سرمایه گذار جلسه داشتیم که بالاخره یکی از بانک های کشور قبول کرد تا در این پروژه سرمایه گذاری کند. سجادی با بیان اینکه برای این پروژه باید ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شود گفت: با ایجاد این مجتمع عظیم در شهرستان سرخس ۵ هزار نفر به صورت مستقیم صاحب شغل می شوند. نماینده مردم سرخس در مجلس ابراز کرد: امیدواریم کلنگ احداث پروژه مجتمع پروپیلن یا جی تی تی پی شهرستان سرخس امسال به زمین زده شود و شاهد آغاز احداث این پروژه مهم باشیم البته کلنگ این پروژه باید تا آبان یا آذر ماه امسال زده می شد که در این زمینه کم کاری هایی شده است. وی تاکید کرد: امیدواریم آستان قدس هر چه سریعتر این زمین را تحویل دهد تا این مجتمع که در راستای اقتصادمقاومتی است ایجاد شود. سجادی در پایان اذعان کرد: مجتمع پروپیلن سرخس در ایجاد اشتغال بسیار تاثیر گذار است و حتی نیرو های کار را برای احداث این مجتمع تامین خواهیم کرد.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ساعت 15:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سردار خضرائی در یادواره هفت شهید شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد عنوان کرد؛ کارکردهاي عاشورايي و تربيتي دفاع مقدس غريب مانده است

سرخس- تمدن/ رئیس باغ‌موزه دفاع مقدس تهران گفت: کارکردهاي معنوي، تربيتي و عاشورايي دفاع مقدس غريب مانده است. سردار جواد خضرائی در مراسم نخستین یادواره هفت شهید شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و گردان حزب ا... که در تالار نور مشهد برگزار شد با بیان مطلب فوق افزود: در شروع جنگ تحمیلی 9 استان کشور دچار درگیری ناشی از حضور معاندین بودند، آن‌هایی که قصد داشتند در مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران، خدشه‌ای وارد کنند. وی با اشاره به ظهور خلق عرب در خوزستان، خلق ترکمن در گلستان و خلق دموکرات در کردستان اظهارداشت: همه این‌ها اقداماتی بود که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی انجام می‌شد. این فرمانده دوران دفاع مقدس تصریح کرد: وقتی این اقدامات به جایی نرسید رژیم بعثی و صدام حسین، جنگ نیابتی را در کشور ما آغاز کردند، لذا جداسازی استان خوزستان، تملک اروندرود و به اصطلاح آن‌ها برگرداندن جزایر سلیمه، از برنامه‌های این رژیم بود. سردار خضرائی تاکید کرد: در دوران دفاع مقدس 189 هزار و 324 رزمنده برای دفاع و حفاظت از کیان اسلامی به شهادت رسیدند اما در طول 200 سال اخير اين اولين جنگي بود که حتي يک وجب از خاک سرزمين مان از ايران جدا نشد. رئیس باغ‌موزه دفاع مقدس تهران با بیان اینکه کسانی که جنگ را به ما تحمیل کردند در حال حاضر در کشورشان درگیر جنگ هستند ادامه داد: بعد از پايان جنگ عملکرد دشمن تغيير و به جاي توپ و تانک، گروه هاي تروريستي همچون طالبان، داعش و القاعده را ايجاد کرد که همه آنها براي مقابله با جمهوري اسلامي بود. وی امنیت امروز کشورمان را حاصل فداکاری و ازخودگذشتگی شهدا در جنگ تحمیلی عنوان کرد و افزود: رزمندگان در مقابل دشمنان با زره پوست از کشورمان دفاع کردند و ابزار نظامی نتوانست لطمه ایی وارد کند. خضرائی بیان داشت: باید در مورد الهامات جنگ بیشتر سخن به میان آورد تا کارکردهاي عاشورايي و تربيتي دفاع مقدس در جامعه گسترش یابد. این فرمانده دوران دفاع مقدس ماحاصل اتفاقات بزرگ در کشور را  سرافرازی رزمندگان اسلام دانست و یادآور شد: برگزاری مراسم یادبود شهدا نیز به برکت این رزمندگان برگزار می‌شود که این یادواره هم در همین راستا برگزار شده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ساعت 12:49 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/05 شماره انتشار 18916

سرخس/ مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد گفت: اين مجتمع گازي در زمينه حفظ محيط زيست در رتبه يک استان قرار دارد.

سرخس/ نمايشگاه آثار هنري هنرجويان هنرستان هاي انديشه و فاطميه(س) برگزار شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ساعت 10:37 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/02 شماره انتشار 18913

*سرخس، محمودي / فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري سارق سابقه دار موتورسيکلت ها در اين شهر خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ساعت 7:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شادي مضاعف مردم به دنبال بارش برف و باران در استان
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/05 شماره انتشار 18916

حاتمي / تداوم بارندگي در هفته نخست اسفندماه در سراسر استان شادي مردم را مضاعف کرد. اين بارندگي که در برخي نقاط استان به صورت برف بود باعث تعطيلي مدارس ابتدايي قوچان و جلگه رخ، مدارس ابتدايي و متوسطه اول در نيشابور و فيروزه و تمام مقاطع تحصيلي در کدکن و بينالود شد.بارش ها همچنين در برخي نقاط سبب آب گرفتگي معابر و پر شدن سدهاي خاکي و آب بندهاي روستايي شد. اداره کل هواشناسي خراسان رضوي از بارش برف در قوچان و فريمان تا ارتفاع ۹ سانتي متري و در کوهسرخ با ارتفاع ۳ سانتي متر طي ۲۴ ساعت منتهي به صبح دوشنبه خبر داد.اين گزارش حاکي است در ۲۴ ساعت منتهي به ساعت 9:30 صبح روز دوشنبه در ايستگاه هاي هواشناسي قوچان 0.8، سرخس 7.3، گلمکان 1.1، مشهد 3.5، نيشابور 4.2 تربت حيدريه 4.4، کاشمر ۲، گناباد 5.2، تربت جام 8.7، درگز 0.8، فريمان 13، خواف 9.4، بردسکن 7.1، تايباد 4.7، رشتخوار 6.2، بجستان 2.5، کلات 2.5، باخرز 10.3، مه ولات 1.9، کاخک 6.2، خليل آباد 0.5 و کوهسرخ ۸ ميلي متر بارندگي ثبت شده است.

 سريال تکراري آب گرفتگي در سرخس

سرخس، محمودي / بارش باران در چند روز گذشته پس از مسدود کردن معابر وارد منازل مردم شهر سرخس نيز شد.

اين بارش ها در بعضي از مناطق رفت و آمد مردم را مختل يا با کندي مواجه کرد و در شهرک فرهنگيان برخي منازل دچار آب افتادگي شد.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۵ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری نمایشگاه آثار هنری  هنرجویان هنرستانهای اندیشه و  فاطمیه (س) سرخس

مهدی علیمیرزایی

نمایشگاه آثار هنری  هنرجویان هنرستانهای اندیشه و  فاطمیه (س) سرخس برگزاری شد. در این نمایشگاهها اهمیت حجاب و اولویت ان برای اقشار جامعه بطور هنرمندانه ای به تصویر کشیده شده بود حمید احمدی مدیر اموزش و پرورش سرخس در حاشیه بازدید از این نمایشگاهها در رابطه با حجاب با هنرجویان سخنانی ایراد نمود. وی افزود حجاب دراسلام بسیار توصیه شده است و دانش اموزان باید در این راستا حضرت فاطمه (س) را الگو قرار دهند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ساعت 10:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري جلسه شاخص ها در  اداره آموزش و پرورش سرخس

مهدي عليميرزايي

حمید احمدي مدير آموزش پرورش گفت: در راستاي اجراي برنامه هاي سند تحول بنيادين در آموزش و پرورش و تاكيد مدير كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در جلسه شوراي اداري سرخس بايد تمام كارشناسان دواير و مقاطع نسبت به اجراي برنامه هاي عملياتي تا رسيدن به شاخص هاي ابلاغ شده اهتمام كامل ورزيده و كليه آموزشگاه ها را مجاب نمايند تا هر كدام نيز دفاتر شاخص را تهيه نمايند و مطابق با شاخص ها عملكرد داشته باشند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ساعت 9:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 همزمان با یادواره هفت شهید شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد؛ کتاب حمله دیگر در مشهد رونمایی شد

همزمان با برگزاری نخستین یادواره هفت شهید شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و گردان حزب ا...، کتاب " حمله دیگر " در مشهد رونمایی شد. در این مراسم که با حضور خانواده های شهدای شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و گردان حزب ا... و همرزمان شهید ابراهیم محبوب از شهدای پالایشگاه خانگیران برگزار شد کتاب " حمله دیگر " که به قلم غلامرضا سالم جانباز گرانقدر و همرزم شهید محبوب نگارش شده و به بیان زندگی نامه آن شهید بزرگوار و والامقام پرداخته است رونمایی شد. این کتاب پژوهشی در شخصیت، کردار و اندیشه های این شهید والامقام می باشد. غلامرضا سالم،‌ مؤلف کتاب حمله دیگر در این مراسم طی سخنانی گفت: من و همرزمان دیگر که اکنون وضعیت ایران را مشاهده می‌کنیم خدا را شاکر هستیم که بار دیگر اقتدار اسلام را با چشم خود می‌بینیم. وی اظهارداشت: در آن روزهای جنگ سراغ از هر کسی می‌گرفتیم از جمله شهید محبوب، شهید مهاجر، اسلامی،‌ ترشیزی و سایر شهدا می‌فهمیدیم که شهید شده اند اما به حمد الهی امروز ما جشن سالگرد انقلاب اسلامی را با چه شکوهی برگزار می‌کنیم در حالی که در کشور همسایه ما، کشور عراق شاهد درگیری و جنگ می باشد. وی با بیان اینکه در این کتاب از حوادث جنگ ننوشته‌ام بیان کرد: در این کتاب به این مسئله پرداخته‌ام که من چگونه عاشق شهید محبوب و سایر شهدا شدم، چگونه عاشق جنگ شدم و قصد دارم کسانی‌که این کتاب را می‌خوانند بفهمند چه چیزهایی برای عشق ورزیدن وجود دارد. این خبر حاکیست: شهید ابراهیم محبوب در تاریخ چهارم دیماه سال 65 در عملیات کربلای چهار و در منطقه شلمچه به فیض شهادت نائل آمد. گفتنی است: کتاب " حمله دیگر " در پایان مراسم یادواره هفت شهید شرکت پالایش گاز شهید‌ هاشمی‌نژاد و گردان حزب‌ا... با حضور علی‌اصغر رشید مشاور استاندار خراسان رضوی، مهندس ثمری معاون عملیات شرکت ملی گاز ایران، مهندس ناصر اسلامی‌ مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی‌نژاد، سردار جواد خضرائی از فرماندهان گردان حزب ا... در دروان دفاع مقدس رونمایی شد. اخبار تکمیلی متعاقبا اعلام می گردد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ساعت 9:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سارق ۱۷ دستگاه موتور سیکلت در سرخس دستگیر شد

فرمانده انتظامی سرخس خبر داد: سارق ۱۷ دستگاه موتور سیکلت در سرخس دستگیر شد فرمانده انتظامی سرخس گفت: ماموران پلیس شهرستان سارق سابقه دار 17 دستگاه موتور سیکلت را شناسایی و دستگیر کردند. سرهنگ محسن باقرزاده  گفت: در پی وقوع چند مورد سرقت سریالی موتور سیکلت، تحقیقات ماموران پلیس آگاهی شهرستان در این رابطه آغاز شد. وی افزود: ماموران در حال بررسی نوع سرقت ها و شیوه سارقان بودند که خبری مبنی بر سرقت موتور سیکلت از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ اعلام شد.     فرمانده انتظامی سرخس ادامه داد: ماموران بلافاصله به محل اعزام شدند و با استفاده از دوربین های مداربسته سارق را شناسایی کرده و دستگیری او را در دستور کار خود قرار دادند. باقرزاده تصریح کرد: ماموران با رصد اطلاعاتی و با استفاده از بانک اطلاعاتی سارقان، متهم را در مخفیگاهش دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه او ۱۰ تنه موتورسیکلت و مقدار زیادی سیم وکابل کشف کردند. وی اذعان کرد: سارق سابقه دار که از مواد افیونی نیز معتاد است در تحقیقات اولیه به ۱۷ مورد سرقت موتورسیکلت و چندین مورد سرقت کابل با همکاری دو هم دست خود اعتراف کرد. فرمانده انتظامی سرخس در پایان گفت: تحقیات پلیس برای دستگیری هم دستان و اعتراف سایر سرقت های احتمالی وی در حالی ادامه دارد که پرونده اولیه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ساعت 7:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزیع ۵۷۰۰ کیلوگرم مرغ منجمد داخلی با قیمت مصوب ۶ هزار تومان در سرخس

مدیر جهاد کشاورزی از توزیع 5700 کیلوگرم مرغ منجمد داخلی با قیمت مصوب 6 هزار تومان در شهرستان سرخس خبر داد. علیرضا عرفانی اظهار کرد: ۵۷۰۰ کیلوگرم مرغ منجمد داخلی در شهرستان سرخس توزیع می شود. مدیر جهاد کشاورزی سرخس تصریح کرد:با توجه به نزدیکی نوروز ۹۴  و برای تعدیل قیمت مرغ، مرغ داخلی که به روش صنعتی و تحت نظارت اداره کل دامپزشکی در فضای کاملا بهداشتی منجمد شده است با قیمت مصوب ۶۰۰۰ ریال در بین شهروندان توزیع می شود. وی گفت: شهروندان محترم می توانند برای دریافت به عاملین مجاز توزیع مرغ منجمد داخلی مراجعه کنند. عرفانی در پایان خاطرنشان کرد: فروش بیشتر از قیمت مصوب تخلف محسوب می شود و شهروندان می توانند موارد تخلف را از طریق واحد بازرسی و نظارت، اداره صنعت، معدن و تجارت پیگیری کنند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۴ساعت 7:37 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

«آب گرفتگی معابر» به «آب گرفتگی منازل» در سرخس تبدیل شد/ مسئولان به فکر چاره باشند+تصاویر

بارندگی شدید عصر دیروز (شنبه) محله فرهنگیان سرخس را زیر آب برد و مشکل از «آب گرفتگی معابر» فراتر رفت و تبدیل به «آب گرفتگی منازل» شد. بارش شدید باران دیروز(شنبه) باعث شد تا بار دیگر سریال تکراری آب گرفتگی معابر در سرخس با وضعیت بدتری تکرار شود و محله فرهنگیان سرخس زیر آب برود. بر اساس این گزارش، مشکل از آب گرفتگی معابر نیز فراتر رفت و برخی از منازل نیز دچار آب گرفتگی شدند. محله فرهنگیان سرخس از جدیدترین محله های شهرستان سرخس است که انتظار می رفت تا در ساخت معابر آن به مهار آب های سطحی نیز توجه شود اما متاسفانه بارندگی عصر روز گذشته اصولی ساخته شدن این معابر را بار دیگر زیر سوال برد. یکی از شهروندان محله فرهنگیان در درباره حل این معضل گفت: مسئولان شهرستان به خصوص شهرداری سرخس هر چه سریعتر نسبت به حل این معضل نه تنها در محله فرهنگیان بلکه در تمامی محله های شهر سرخس به فکر چاره باشند و این مشکل را هر چه سریعتر رفع کنند زیرا وضعیت از حالت عادی خارج شده است و هر روز شاهد آب گرفتگی در محله های مختلف شهرستان هستیم و آب گرفتگی به منازل نیز سرایت کرده است. عکاس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 13:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرمانده انتظامی سرخس خبر داد: باند سارقان احشام در سرخس متلاشی شد

فرمانده انتظامی شهرستان سرخس از انهدام باند سارقان احشام در شهرستان خبر داد.  سرهنگ محسن باقرزاده گفت: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر یک مورد سرقت احشام، بررسی موضوع در دستور کار ماموران قرار گرفت. وی افزود: در تحقیات اولیه مشخص شد شارقان با بستن دست و پای چوپان، ۱۵ راس گوسفند را به سرقت برده اند. فرمانده انتظامی سرخس تصریح کرد: ماموران پلیس با رصد اطلاعاتی و استفاده از بانک اطلاعاتی سارقان، مخفیگاه سارق اصلی پرونده را کشف و در اقدامی ضربتی او را دستگیر کردند. باقرزاده ادامه داد: متهم به سرقت احشام با هم دستی دو نفر دیگر و فروش تعدادی از آن ها به یک مالخر اعتراف کرد که در این رابطه دو متهم دیگر پرونده نیز دستگیر شدند. وی در پایان اذعان کرد: تحقیقات پلیس در حالی برای دستگیری مالخر این پرونده ادامه دارد که پرونده سه متهم اصلی این پرونده برای مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 9:53 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دیدار صمیمانه فرمانده سپاه سرخس با بزرگان و علمای اهل سنت

به منظور بررسی مشکلات منطقه برای بالا بردن سطح وحدت صورت گرفت: دیدار صمیمانه فرمانده سپاه سرخس با بزرگان و علمای اهل سنت فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرخس، با بزرگان، علما و سران طوایف اهل سنت شهرستان دیدار و گفتگو کرد.در این دیدار علما، ائمه جماعت اهل سنت، بزرگان و سران طوایف ذی نفوذ که از پیشکسوتان بسیج هم بودند شرکت داشتند. این دیدار به منظور بررسی مشکلات موجود در منطقه برای بالا بردن سطح وحدت و خنثی سازی تبلیغات سوء دشمنان علیه سپاه و بسیج و نظام اسلامی در مقابل اقشار مختلف مردم به خصوص اهل سنت انجام شد. سرهنگ پاسدار سیدمرتضی شارعی مقدم فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرخس  در این دیدار صمیمانه گفت: دشمنان این مرزو بوم بدانند که برادران و خواهران اهل سنت از سپاه و سپاه نیز از اهل سنت است، چرا که در طول عمر مقدس نظام اسلامی در عرصه نبرد و خطر شیعه و سنی برای حفظ این آب و خاک دوش به دوش یکدیگر سینه سپر کرده و از عزت، شرف و اقتدار این آب و خاک دفاع کرده اند. وی تصریح کرد: اهل سنت بداند که برای سپاه تفاوتی به نام شیعه و سنی وجود ندارد و هدف سپاه پیشرفت و سربلندی تمام مردم ایران اسلامی است.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 9:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماز جمعه
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/02 شماره انتشار 18913

سرخس، محمودي/ حجت الاسلام "ارژنگ" خطيب جمعه سرخس با اشاره به توطئه هاي استکبار در طول تاريخ کشور گفت: از ناحيه غربي ها هيچ اميدي نيست، آنها در طول مذاکرات بارها ثابت کردند با ما کنار نمي آيند چرا که با اصل انقلاب مخالف اند و اگر ما خواسته هاي آنان را نيز بپذيريم باز هم تحريم ها برداشته نمي شود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 8:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بهزیستی سرخس امضا شد

در راستاي کاهش معضلات مربوط به اعتیاد و بهبود شرایط خانوادگی: تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بهزیستی سرخس امضا شد

در راستاي کاهش معضلات مربوط به اعتیاد و ترک آن و بهبود شرایط خانوادگی در خصوص افراد دارای آسیب، تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بهزیستی سرخس به امضا رسید. کبری جنابادی رئیس اداره بهزیستی سرخس گفت: امروز مسئله اعتیاد پا را از مرزهای بهداشت و درمان فراتر گذاشته و به یک بحران اجتماعی و پدیده شوم و خانمان سوز تبدیل شده است. وی اذعان کرد: سوء مصرف مواد یکی از بحث برانگیزترین مسائلی است که در حوزه روانشناسی و جامعه شناسی نظر متخصصان را به خود جلب کرده به طوری که می توان گفت امروزه استفاده از مواد اعتیادآور یکی از معضلات بزرگ و پیچیده جوامع انسانی شده است که هم پیکر خانواده و هم بر عرصه بهداشت روان اجتماع تاثیرگذار است. رئیس اداره بهزیستی سرخس تصریح کرد: اعتیاد به مواد مخدر یک معضل زیستی، روانی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی است که با توجه به شرایط مرزی، بومی و محیطی سرخس به عنوان یکی از آسیب های جدی شهرستان محسوب می شود و این مسئله ضرورت عنایت خاص تمام مسئولان و نهادها در خصوص حل و کاهش معضلات مربوط به آن را روشن تر می سازد که نیازمند تلاش و همت مخلصانه و به دور از هر گونه موازی کاری در این عرصه است. جنابادی خاطرنشان کرد: به همین منظور و برای ارائه خدمات در عرصه پیشگیری و درمان در جهت کاهش معضلات مربوط به اعتیاد و ترک آن و بهبود شرایط خانوادگی در خصوص افراد دارای آسیب و افراد در معرض خطر، تفاهم نامه همکاری بین کمیته امداد و بهزیستی سرخس به امضا رسید.


برچسب‌ها: بهزیستی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 8:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی در شهر مزداوند مرکز بخش مرزداران شهرستان سرخس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس، صبح جمعه به همت شهرداری و شورای اسلامی و با همکاری پادگان سلمان فارسی مزداوند و بخشداری مرزداران، همایش بزرگ پیاده روی خانوادگی همراه با پذیرایی صبحانه و مسابقه طناب کشی در شهر مزداوند برگزار شد. در این همایش به قید قرعه جوایزی به شرکت کنندگان که شماره هایی در بین آن ها توزیع شده بود، اهدا شد. همچنین جوایز مسابقات خاطره با شهدای مزداوند، مسابقه پیامکی و مسابقه ۱۰ سوال کتبی جوانان که در دهه مبارک فجر برگزار شده بود، اهدا شد. گفتنی است شهر ییلاقی مزداوند با داشتن اقلیمی متفاوت از شهر سرخس از لحاظ مناظر طبیعی و آب و هوا بسیار مستعد اکو توریسم و توسعه گردشگر در شهرستان سرخس می باشد از دیگر جاذبه های این شهر می توان به غار بسیار زیبای آن اشاره کرد.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي مزداوند
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 6:50 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید فرماندار از آزمایشگاه و اداره آب و فاضلاب روستایی سرخس

فرماندار سرخس از اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان بازديد و با امکانات و روند کار این اداره آشنا شد به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس  حسين سنجرانی فرماندار سرخس دربازدید از اداره آبفای روستایی سرخس ضمن آشنایی با مسایل و مشکلات و فعالیتهای این اداره گفت: حساسیت کار آبرسانی خصوصا در روستاها بر کسی پوشیده نیست و قطعا می بایست عزیزان فعال درین مجموعه با توکل به خداوند متعال با عنایت به اختصاص اعتبارات بسیار خوب در این حوزه از محل 2 درصد نفت و گاز تلاش مضاعف و جهادی در راستای آبرسانی داشته باشند.  وی افزود: فرمانداري با تمام توان آمادگی حل مشکلات و بستر سازی آبرسانی به روستاها را داریم. حميد صادقی سرپرست آبفای روستایی سرخس نیز ضمن این بازدید گزارشی از روند کار و وضعیت آبرسانی روستاهای تحت پوشش این اداره ارایه داد. گفتنی است فرماندار سرخس با تمامی کارکنان این اداره نیز دیدار کرد.

+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۳ساعت 6:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دعای طلب باران در مدرسه ابتدایی روستای یاز تپه سرخس

مهدی علیمیرزایی

دانش آموزان دختر مدرسه ابتدایی حضرت فاطمه (س) روستای یازتپه سرخس دعای باران خواندند و از خداوند طلب باران نمودند. گلپرور مدیر مجتمع آموزشی روستای یازتپه  در این باره افزود که دانش آموزان  این مدرسه  که  والدین اکثرا آنها دامدار و کشاورز می باشند. از وضعیت بی بارانی و خشکسالی نگران بودند  که با دلی پاک و قلبی مهربان از خداوند خود طلب باران  و رحمت الهی کردند و به لطف ایزد منان باران در همان ساعات اولیه بارید و همگی خوشحال شدند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ساعت 17:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/02 شماره انتشار 18913

 

سرخس/ گردهمايي فرماندهان پايگاه هاي بسيج و مديران کانون هاي فرهنگي مساجد شهرستان سرخس براي اولين بار برگزار شد.

* مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد گفت: اين مجتمع گازي در بين حياتي ترين صنايع استان رتبه نخست را دارد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۰۲ساعت 8:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/30 شماره انتشار 18912

 

سرخس/ مدير کميته امداد سرخس از دلجويي ۱۵ خانواده مددجو با اجراي طرح «مفتاح الجنه» خبر داد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۳۰ساعت 8:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/11/29 شماره انتشار 18911

سرخس/ فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري ۲ سارق سيم هاي مسي از يک مغازه جوشکاري خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۹ساعت 8:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد خبرداد؛ توليد سالم و گام نهادن در راستاي کاهش آلودگي هاي زيست محيطي در پالايشگاه خانگيران

مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد گفت: اين مجتمع گازي در بين حياتي ترين صنايع استان در رتبه يک قرار دارد.
به گزارش خبرنگار خراسان، ناصر اسلامي در بازديد مديرکل محيط زيست خراسان رضوي از پالايشگاه خانگيران افزود: اين مجتمع گازي به دليل نوع فعاليت خود در زمينه توليد گاز، هميشه با اداره کل محيط زيست استان در ارتباط است و گزارشاتي از فعاليت اين مجموعه در خصوص روند توليد گاز، گوگرد و ميعانات گازي به محيط زيست ارسال مي شود.
وي تعامل پالايشگاه خانگيران با نهادها و ارگان هاي استان خراسان رضوي به خصوص محيط زيست شهرستان سرخس را مثبت ارزيابي کرد و بيان داشت: شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد تلاش کرده تا در راستاي حفظ محيط زيست از رهنمودهاي کارشناسان محيط زيست استان بهره مند گردد و همه ساله در راستاي کاهش آلودگي هاي زيست محيطي، توليد سالم و پاک و توسعه فضاي سبز گام هاي مثبتي برداشته شده است.
اسلامي با بيان اينکه در پالايشگاه خانگيران در سال هاي گذشته حداکثر روزانه 59 ميليون متر مکعب گاز ترش و شيرين تصفيه و به خطوط انتقال ارسال شده است ادامه داد: با بهره برداري از واحد ذخيره سازي گاز در منطقه عملياتي خانگيران ميزان تصفيه گاز ترش و شيرين به 61 ميليون متر مکعب در روز افزايش يافته است که اين خود يک رکورد جديد در پالايشگاه محسوب مي شود.
اين مقام مسئول توليد گوگرد را يکي ديگر از فعاليت هاي اين مجتمع گازي دانست و اضافه کرد: اين شرکت با توليد روزانه بيش از دو هزار تن انواع محصولات گوگردي، بزرگترين واحد توليد گوگرد در ايران مي باشد که با خلوص 99 مميز 98 درصد به بازارهاي داخلي و خارجي عرضه مي شود.
وي تاکيد کرد: در راستاي حفظ محيط زيست بخشي از محصول گوگرد اين شرکت به صورت دانه بندي
( پاستيل ) بسته بندي و به بازارهاي هدف ارسال مي شود.
اسلامي با تاکيد بر اينکه پالايشگاه خانگيران با توجه به نوع فعاليت خود هميشه با اداره کل محيط زيست خراسان رضوي در ارتباط است بيان داشت: براي توليد پايدار استراتژي داريم و تمامي اقدامات صورت گرفته در راستاي حفاظت از محيط زيست و حفظ منافع ذينفعان بوده است.
گفتني است: گاز مورد نياز شش استان در شمال و شمال شرق کشور توسط شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد تامين مي شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ساعت 10:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگيري ۸ سارق حرفه اي در سرخس
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/28 شماره انتشار 18910
سرخس، محمودي/ فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري ۸ سارق حرفه اي خبر داد.به گزارش پايگاه خبري پليس، سرهنگ باقرزاده گفت: پليس با اجراي طرح تشديد مبارزه با سارقان در اقدامي هماهنگ ۸ سارق حرفه اي را دستگير کرد.

برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ساعت 8:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/28 شماره انتشار 18910
*فرمانده انتظامي سرخس از انهدام باند سارقان احشام در اين شهرستان خبر داد.

برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ساعت 8:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دومين محفل شب شعر در سرخس
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/28 شماره انتشار 18910

سرخس، تمدن| دبير محفل شعر و ادب شرکت پالايش گازشهيدهاشمي نژاد از برگزاري دومين شب شعر و ادب پارسي با عنوان «شب مولانا» در شهرستان سرخس خبر داد. «امير وحيدحبيبي» افزود: اين شب شعر با هدف بزرگداشت مولانا جلال الدين محمد بلخي در سينماي شهرک گاز سرخس برگزار شد و تعدادي از شاعران جوان خراسان رضوي اشعار خود را با مضامين عرفاني و انقلابي قرائت کردند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ساعت 8:18 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اجرای طرح مفتاح الجنه در شهرستان سرخس

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس 

مدیر کمیته امداد شهرستان سرخس از اجرای طرح مفتاح الجنه در این شهرستان خبر داد. علیرضا دادمحمدی اظهار کرد: طرح مفتاح الجنه طرحی است که براساس آن کمیته امداد امام خمینی (ره) با همراهی مسئولان دوایر در سطح شهرستان اقدام به بازدید از منازل مددجویان به مناسبت ایام الله دهه فجرنموده و از آنها دلجوئی به عمل آمد. وی با اشاره به اینکه کمیته امداد با اجرای طرح مفتاح الجنه اهداف مختلف را دنبال می کند، تصریح کرد: رسیدگی به امور خانواده های نیازمند، تکریم فقرا و نیازمنداد، ایجاد زمینه لازم برای همنشینی مسئولان و خیران با فقرا و تقویت و تحکیم روابط عاطفی با خانواده های محروم به ویژه فرزندان از مهمترین اهداف اجرای این طرح است. وی افزود: با استقبال مطلوب خیرین و مسئولان از اجرای طرح مفتاح الجنه امسال این طرح با بازدید از 15 خانواده مددجو و با اهدائ هدیه ای به ارزش 500 هزار ریال به هر خانواده اجرایی شد. دادمحمدی با بیان اینکه سرکشی از خانواده های فقیر و کمک به آنها همواره مورد تاکید دین مبین اسلام قرار دارد، خواستار توجه مسئولان و خیرین به این امر شد، و مددجویان بازدید شده از خانواده های ایتام و سرپرستان خانواده ها، سالمندان و همچنین خانواده های دارای بیمار صعبالعلاج بوده اند صورت گرفته است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۸ساعت 7:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مديرعامل پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد؛ در 10 ماهه 93 هيچ گونه توقفي نداشته ايم

سرخس _ تمدن
مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد گفت: در 10 ماهه امسال هيچ گونه توقفي در اين مجتمع گازي نداشته ايم.
ناصر اسلامي در گفت و گو با خبرنگار خراسان در خصوص استراتژي هاي اين مجتمع در راستاي توليد پايدار گاز افزود: استراتژي پالايشگاه توليد مطمئن، پايدار و بدون وقفه است و با توجه به اينکه در فصل زمستان هستيم آمادگي 99 مميز 95 درصد را داريم.
اين مقام مسئول با اشاره به اينکه در مدت زمان 10 ماهه 1393 تاکنون هيچ گونه توقفي نداشته ايم بيان کرد: با برنامه ريزي هاي انجام شده در زمستان امسال 60 ميليون مترمکعب گاز ترش دريافت و تصفيه گرديده و به خطوط انتقال ارسال شده است.
وي توليد مطمئن، پايدار و بدون آلايندگي را از دستاوردهاي اين مجتمع گازي اعلام کرد.
اسلامي با اشاره به دستاوردهاي صنعتي کشورمان تصريح کرد: امروز شاهد هستيم که با توان متخصصان داخلي و همت جوانان ايراني، پروژه هاي مهم گازي از جمله بزرگترين واحد ذخيره سازي گاز در خاورميانه در منطقه عملياتي خانگيران به بهره برداري رسيده است و اين افتخاري است که بايد به آن بباليم.
گفتني است: پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد گاز مورد نياز شش استان در شمال و شمال شرق کشور را تامين مي کند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ساعت 11:27 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري نخستين يادواره شهداي پالايشگاه خانگيران در مشهد

سرخس _ تمدن
رييس روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از برگزاري نخستين يادواره شهداي پالايشگاه خانگيران در مشهد خبرداد.
ابوالفضل نعمتي در گفت و گو با خبرنگار خراسان با اعلام اين خبر افزود: مراسم بزرگداشت يادواره شهداي عمليات کربلاي 4 و 5 و هفت شهيد دوران دفاع مقدس اين پالايشگاه در روز پنج شنبه هفته جاري در تالار نور مشهد برگزار مي شود.
وي اظهارداشت: اين پالايشگاه با تقديم هفت شهيد به نظام اسلامي در دوران دفاع مقدس، بيش از 50 جانباز و 200 رزمنده يکي از بسيجي ترين پالايشگاه هاي کشور است.
نعمتي برگزاري يادواره شهدا را راهي براي ماندگاري شهدا و فرهنگ شهادت دانست و تصريح کرد: امروز ما نيازمند شهدا و آرمان شهدا هستيم و بايد فرهنگ شهادت به نسل جوان جامعه انتقال يابد.
رييس روابط عمومي پالايشگاه خانگيران همچنين از رونمايي کتابي در خصوص شهيد ابراهيم محبوب از شهداي اين پالايشگاه خبرداد و گقت: اين کتاب با عنوان " حمله ديگر " به قلم غلامرضا سالم از همرزمان اين شهيد والامقام رونمايي مي شود.
گفتني است: نخستين يادواره شهداي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد در روز پنج شنبه 30 بهمن ماه از ساعت 18 الي 22 در تالار نور اداره کل اوقاف و امور خيريه خراسان رضوي واقع در خيابان آبکوه مشهد برگزار مي شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ساعت 11:7 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرماندار در بازديد از درياچه بزنگان : درياچه بزنگان يكي از مهمترين جاذبه هاي طبيعي و گردشگري سرخس است كه مورد بي توجهی واقع شده است.

 چندي است درياچه بزنگان بعنوان يك اثر طبيعي ملي ثبت شده بعلت خشكساليهاي متوالي و مشخص نبودن حق آبه تثبيت شده از چشمه هاي اطراف در معرض خطر خشكسالي است. به گزارش روابط عمومي فرمانداري سرخس سنجراني فرماندار سرخس درحاشیه بازدید از دریاچه گفت درياچه يكي از مهمترين عوامل جذب گردشگر در شهرستان سرخس است كه متأسفانه در آستانه خشك شدن است و نياز است بيشتر و بهتر و با بررسي دقيق كارشناسي زوايا و مشكلات كار را سنجيد و در پي رفع آن برآمد. وي افزود: پس از پيگيري حق آبه و تغذيه درياچه لازم است بخش خصوصي جهت ساماندهي امكانات حاشیه دریاچه وارد عمل شده و با ارایه خدمات مناسب اين مكان زيبا و مستعد را به مركز ثقل گردشگری شهرستان و بلكه استان تبديل كند. در اين بازدید مقرر شد اداره محيط زيست شهرستان گزارش كاملي از امكانات و چالش هاي درياچه جهت اقدامات بعدي به فرمانداري ارائه دهد تا با همكاري دستگاههاي ذيربط و شورای روستاهای حومه، دلسوزان و معتمدان راهكارهاي نجات درياچه مورد بررسي قرار گرفته و از توان شهرستان و استان در این راستا بهره گرفته شود .  پورثابت : روابط عمومي فرمانداري سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ساعت 7:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازديد فرماندار سرخس از قسمتهاي مختلف در حال احداث جاده مواصلاتي شهرستان

فرماندار سرخس در بازديد از فاز 5 و تونل هاي قطعه 4 الف جاده سرخس و ميزان پيشرفت فيزيكي و جذب اعتبارات را از پيمانكار طرح جويا شد.  به گزارش روابط عمومي فرمانداري سرخس حسين سنجراني در اين بازديدها ضمن شنيدن مسائل و مشكلات طرح از زبان مجريان طرح و مشكلات محلي و ... بر استفاده از توان حداكثري پيمانكاران تأكيد ويژه داشت. وي در پاسخ به دغدغه نبود بودجه كافي از سوی پیمانکاران براي ادامه طرح در اين خصوص گفت در سال مالي جاري جاي اميدواري است. و با پيگيري هاي ويژه اي كه براي بودجه صورت خواهد گرفت انشاءا... اعتبارات به اين حوزه اختصاص خواهد یافت. وي در بازديد از تونل هاي جاده در مزداوند گفت: با عنايت به اينكه بودجه هاي اين طرح از منابع ملي است نياز است از ظرفيت هاي نماينده محترم و مسئولان استاني براي تحقق اين امر استفاده كرد. گفتني است تونل هاي قطعه 4 الف جاده سرخس از سال 1385 تاكنون پيشرفت بسيار كندي داشته و براي تكميل نياز به بودجه حدود 50 ميليارد تومان دارد . فرماندار سرخس تأكيد كرد مي بايست همه توان شهرستان براي پيگيري اين موضوع به كار گرفته شود .  پورثابت : روابط عمومي فرمانداري سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۷ساعت 7:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري دومين محفل شعر و ادب پارسي در شهرستان سرخس

سرخس _ تمدن
دبير محفل شعر و ادب شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از برگزاري دومين شب شعر و ادب پارسي با عنوان " شب مولانا " در شهرستان سرخس خبرداد.
امير وحيد حبيبي  در گفت و گو با خبرنگار خراسان با اعلام اين خبر افزود: اين شب شعر با هدف بزرگداشت مولانا جلال الدين محمد بلخي در محل سينماي شهرک گاز شهيد مهاجر سرخس برگزار شد.
وي با اشاره به فعاليت پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد اظهارداشت: در سال فرهنگ و اقتصاد علاوه بر فعاليت هاي اقتصادي شاهد عزم جدي اين مجتمع گازي در حوزه هاي فرهنگي و اجتماعي نيز هستيم و گام هاي بسياري در اين زمينه برداشته شده است و در طول سال با برگزاري برنامه هاي فرهنگي در سطح شهرستان تلاش مي نمايد تا از ظرفيت هاي موجود براي ترويج فرهنگ اسلامي - ايراني خود استفاده کنيم.
حبيبي تصريح کرد: نخستين محفل شعر و ادب پارسي اين شرکت در 23 مهرماه امسال به مناسبت بزرگداشت حافظ برگزار شد که در راستاي تحقق اهداف و برنامه هاي فرهنگي، دومين محفل شعر و ادب پارسي نيز ، برنامه ريزي و اجرا گرديد.
دبير محفل شعر و ادب شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي ادامه داد: در اين مراسم که با حضور پرشور کارکنان، مديران ارشد اين مجتمع گازي و جمعي از شهروندان سرخسي برگزار شد تعدادي از شاعران جوان خراسان رضوي اشعار خود را با مضامين عرفاني و انقلابي قرائت نمودند.
وي تاکيد کرد: همچنين استاد ناصر جامي الاحمدي از مولوي شناسان معاصر در باب زندگي مولانا و ني نامه مثنوي معنوي به ايراد سخنراني پرداخت.
از جمله برنامه هاي ديگر شب شعر مي توان به اجراي موسيقي سنتي توسط يکي از گروه هاي هنري و گروه دف نوازي توسط جمعي از هنرمندان خراساني اشاره کرد.  
گفتني است: جلال‌الدين محمد بلخي در ششم ربيع‌الاول (برابر با ۱۵ مهرماه) سال ۶۰۴ هجري قمري در بلخ زاده شد، نياکانش همه از مردم خراسان بودند. خود او نيز با اينکه عمرش در قونيه گذشت، همواره از خراسان ياد مي کرد و خراسانيان آن سامان را همشهري مي خواند.
وي در غروب روز پنجم جمادي الاخر ۶۷۲ هجري قمري در سن ۶۸ سالگي در قونيه فوت کرد که در حال حاضر، مقبره اين شاعر بزرگ قرن هفتم در قونيه (ترکيه امروزي) مي باشد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ساعت 12:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کوتاه از شهرستان ها
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/11/26 شماره انتشار 18908
سرخس- محمودي: تيم کشتي سرخس در يک ديدار دوستانه بر نيشابور غلبه کرد.

برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ساعت 8:33 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/11/26 شماره انتشار 18908
سرخس/ فرمانده انتظامي سرخس از شناسايي و دستگيري سارقي که اقدام به برداشت غير مجاز از طريق عابر بانک يک شهروند کرده بود بعد از بازبيني دوربين ها خبر داد.

برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۶ساعت 8:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد؛ پیروزی انقلاب اسلامی و امنیت امروز کشور مرهون خون شهدا است

  مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با بیان اینکه در کشورهای همسایه شاهد ناامنی هستیم گفت: پیروزی انقلاب اسلامی و امنیت امروز ایران اسلامی، مرهون از جان گذشتگی شهدا است. مهندس ناصر اسلامی در جشن دهه فجر و تولیدار پایدار گاز این پالایشگاه با تبریک سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی افزود: در کشورهای همسایه ایران همچون عراق، افغانستان و سوریه شاهد ناامنی های زیادی هستیم و مردم این کشورها در فضای ناامنی زندگی می کنند اما در جمهوری اسلامی ایران هزاران شهید تقدیم انقلاب شده است تا امنیت امروز کشور بدست آمده است. وی با اشاره به دستاوردهای صنعتی کشورمان تصریح کرد: تا قبل از انقلاب اسلامی به نیروهای متخصص و داخلی اعتماد نمی شد اما امروز شاهد هستیم که با توان متخصصان داخلی و همت جوانان ایرانی، پروژه های مهم گازی از جمله بزرگترین واحد ذخیره سازی گاز در خاورمیانه در منطقه عملیاتی خانگیران به بهره برداری رسیده است و این افتخاری است که باید به آن ببالیم. مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد همچنین در خصوص استراتژی های این مجتمع در راستای تولید پایدار گاز گفت: استراتژی پالایشگاه تولید مطمئن، پایدار و بدون وقفه است و با توجه به اینکه در فصل زمستان هستیم آمادگی 95/99 درصد را داریم. اسلامی با اشاره به اینکه در مدت زمان 10 ماهه 1393 تاکنون هیچ گونه توفقی نداشته ایم بیان کرد: با برنامه ریزی های انجام شده امسال 60 میلیون مترمکعب گاز ترش دریافت و تصفیه گردیده و به خطوط انتقال ارسال شده است. این مقام مسئول افزود: گاز مورد نیاز شش استان در شمال شرق کشور توسط این پالایشگاه تامین  می شود. وی تولید مطمئن، پایدار و بدون آلایندگی را از دستاوردهای این مجتمع گازی اعلام کرد.  گفتنی است: این جشن به میزبانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و با هدف گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ساعت 13:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/25 شماره انتشار 18907
افتتاح ده ها پروژه عمراني در شهرستان ها

به مناسبت سي و ششمين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي بهره برداري از ده ها پروژه عمراني و خدماتي شامل گازرساني، راه سازي، واحدهاي توليدي و صنعتي، آبرساني، واحدهاي آموزشي، پروژه هاي شهري، مسکن مهر و... در نقاط مختلف استان از جمله شهرستان هاي قوچان، صالح آباد، گناباد، سبزوار، کلات، باخرز، داورزن، نيشابور، قدمگاه، دررود، شانديز، جغتاي، تايباد، چناران، گلبهار، تربت جام، تربت حيدريه، خليل آباد، شهرآباد، خوشاب، فيروزه، درگز، خواف، سرخس، طرقبه، رشتخوار، مشهد، بردسکن، فريمان، بايگ و جلگه زوزن آغاز شد. به همين مناسبت برنامه هاي فرهنگي، هنري و ورزشي نيز در شهرستان ها و بخش ها برگزار شد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۵ساعت 8:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روايت تصويري خراسان از حضور مردم در راهپيمايي عظيم يوم ا... 22بهمن
اقتدار در اوج عزت
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/23 شماره انتشار 18906

حاتمي- 22 بهمن يوم ا... است و يوم ا... خواهد ماند. ديروز در جشن سي و ششمين سالروز تولد انقلاب اسلامي، بار ديگر ملت قهرمان ايران به ويژه مردم ولايتمدار خطه خورشيد، خراسانيان شهيد پرور در جاي جاي اين استان پهناور با مشت هاي گره کرده، به خيابان ها آمدند و بار ديگر اقتدار خود را در اوج عزت و توانمندي به جهانيان ثابت کردند.ديروز هموطنان شيعه و سني در شهرها و روستاهاي مناطق مرزي استان و اقشار مختلف مردم در جاي جاي اين مرز و بوم با حضور گسترده و يکپارچه در راهپيمايي يوم ا... 22بهمن وحدت و انسجام خود را به رخ جهانيان کشيدند و وفاداري خود به آرمان ها و ارزش هاي انقلاب را به اثبات رساندند.گزارش خبرنگاران خراسان از تمامي شهرستان ها، بخش ها و روستاهاي بزرگ اين استان حاکي از حضور گسترده و در مواردي کم سابقه مردم در راهپيمايي يوم ا... 22بهمن است. حماسه اي که برگ زرين و صحنه اي ماندگار بر اوراق تاريخ اين انقلاب افزود و فجري ديگر در اين سرزمين براي تاييد صلابت و اقتدار ايران اسلامي بود. ايستادگي سرزمين خاوران در 36 سالگي انقلاب روز گذشته با حضور امامان جمعه تشيع و تسنن، فرمانداران، علما و روحانيون، مسئولان اجرايي، خاندان معظم شهدا و ايثارگران و اقشار مختلف مردم در شهرستان هاي تربت حيدريه، نيشابور، سبزوار، کاشمر، بردسکن، خليل آباد، درگز، فريمان، تايباد، باخرز، تربت جام، سرخس، کلات، قوچان، جغتاي، خوشاب، داورزن، جوين، بجستان، گناباد، رشتخوار، خواف، زاوه، مه ولات، چناران، فيروزه، طرقبه- شانديز و بخش ها و روستاهاي تابعه از جمله بايگ ، صالح آباد، سرولايت، شانديز، شهرآباد، انابد، کوهسرخ، ملک آباد، رضويه، سيدآباد، جلگه رخ، نصرآباد، خرو، دررود، قدمگاه ، سلامي، زوزن، گلمکان و ... روايت شد و سخنرانان به تشريح ابعاد توسعه دوران انقلاب پرداختند و راهپيمايان در پايان قطعنامه اين راهپيمايي سراسري را با شعارهاي کوبنده تاييد کردند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۳ساعت 8:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

  خلق حماسه ای دیگر در خطه مرزی سرخس؛ حضور پرشکوه کارکنان و مدیران پالایشگاه خانگیران در راهپیمایی 22 بهمن 93

مدیران ارشد و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد همراه با ملت قهرمان ایران به ویژه مردم ولایتمدار سرخس و با حضور یکپارچه در راهپیمایی یوم ا... ۲۲ بهمن ۹۳ در شهرستان مرزی سرخس و مشهد مقدس، وحدت و انسجام و همچنین تنفر و بیزاری خود را نسبت به شیطان بزرگ آمریکا و اسرائیل غاصب را به رخ جهانیاین کشیدند و وفاداری خود، به آرمان ها و ارزش های انقلاب اسلامی را به اثبات رساندند. حضور کارکنان این مجتمع گازی در جمع راهپیمایان یوم ا... ۲۲ بهمن نشانگر آن بود که کارکنان و مدیران ارشد پالایشگاه خانگیران همواره پشتیبان و پیرو فرمایشات مقام معظم رهبری بوده و خواهند بود. این خبر حاکیست: راهپیمایان در یوم ا... 22 بهمن 1393 با شعارهای " مرگ بر آمریکا " ، " مرگ بر اسرائیل " ، " فشار و زور و تهدید این منطق آمریکاست، تحریم و ظلم و ستم، سه حربه آمریکاست "، "این شرط ملت ما در این مذاکرات است، لغو همه تحریم ها شرط توافقات است " ، " راه امام و شهدا زنده است، نهضت ما همیشه پاینده است " به تمام یاوه گویی های دشمنان اسلام پاسخ دادند و بار دیگر با آرمان های انقلاب اسلامی پیمان بستند. گفتنی است: این مراسم از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح از چهارراه امام خمینی(ره) آغاز شده بود و در مقابل مصلای نماز جمعه سرخس با سخنرانی حجت ‌الاسلام ارژنگ، امام جمعه شهرستان سرخس و قرائت قطعنامه به پایان رسید.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۲ساعت 9:37 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 بیانیه فعالان رسانه ای سرخس در آستانه سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی؛ عید ۲۲ بهمن ماه امسال شاهد پاسخ متقابل ملت ایران به یاوه گویی های دشمنان اسلام خواهیم بود جمعی از فعالان رسانه ای شهرستان سرخس به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای را صادر کردند. 

به گزارش نسیم سرخس، جمعی از فعالان رسانه ای شهرستان سرخس به مناسبت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیانیه ای را صادر کردند.  متن این بیانیه به شرح ذیل است: 

بسم الله الرحمن الرحیم  اَلَم تَرَ کَیفَ ضَرَبَ اللهُ مَثَلاً کَلِمَةً طَیِّبَةٍ کَشَجَرَةٍ طَیِّبَةً اَصلُها ثابِت وَ فَرعُها فِى السَّماء. تُؤتى اُکُلَها کُلَّ حینٍ بِاِذنِ رَبِّها.(سوره مبارکه ابراهیم،آیات ۲۴ و ۲۵). کلمه‌ى طیّب، اقدام درست، اقدام پاکیزه، اقدام براى خدا این‌جورى است، که این میماند، در زمین ریشه میدواند، مستحکم میشود و ثمربخش خواهد بود. نظام جمهورى اسلامى آن کلمه‌ى طیّب است، مثل شجره‌ى طیّبه باقى مانده است، مستحکم‌تر شده است. امروز نظام جمهورى اسلامى به‌عنوان یک نظام، به‌عنوان یک حکومت، به‌عنوان یک مجموعه‌ى سیاسى با سى سال قبل از لحاظ استحکام قابل مقایسه نیست.    

بیست و دوم بهمن، عید حقیقی برای ملت ماست. بیست و دوم بهمن، برای ملت ما در حکم عید فطری است که ملت در آن، از یک دوران روزه‌ی سخت خارج شد؛ دورانی که محرومیت از تغذیه‌ی معنوی و مادّی را بر ملت ما تحمیل کرده بودند. بیست و دوم بهمن، در حکم عید قربان است؛ زیرا در آن روز و به آن مناسبت بود که ملت ما اسماعیلهای خودش را قربانی کرد. بیست و دوم بهمن، در حکم عید غدیر است؛ زیرا در آن روز بود که نعمت ولایت، اتمام نعمت و تکمیل نعمت الهی، برای ملت ایران صورت عملی و تحقق خارجی گرفت.  امام خامنه ای (حفظه الله)    

امروز درخت انقلاب اسلامی ایران در آستانه ۳۶ سالگی خود تنومندتر از همیشه و پر ثمرتر از گذشته به حیات طیبه خود ادامه می دهد و مردم ایران اسلامی نیز با مراقبت از این درخت، آن را به جایی رساندند که ثمرات و برکات آن نه تنها شامل حال مردم ایران اسلامی شده بلکه بقیه کشور های مسلمان را در بر گرفته است. برکاتی که همچنان بر آنها افزوده می شود. زنده کردن دوباره ارزش های اسلامی مهمترین برکت انقلاب اسلامی بوده و همچنان نیز است.    

امروز انقلاب اسلامی از مرزهای ایران اسلامی فراتر رفته است و به مردمی رسیده است که آنها نیز مانند مردم ایران خواستار آزادی و استقلال و برپایی ارزش های اسلامی هستند. ارزش هایی که کاملترین ارزش ها هستند و اگر به آن پایبند باشند دنیا و آخرت خود را آباد خواهند کرد.    

رسیدن انقلاب اسلامی به این نقطه ی حساس تاریخی که دشمنان قسم خورده آن با ابزارهای گوناگون در طول این ۳۶ سال برای آن توطئه چینی کردند، خود از معجزات الهی است. از جنگ هشت ساله گرفته تا تحریم اقتصادی، نظامی و علمی، از فتنه و تهدید و تهمت گرفته تا ترور دانشمندان ایران اسلامی، اینها بخشی از سختی هایی است که توسط دشمنان انقلاب اسلامی بر مردم انقلابی ایران اسلامی تحمیل شد تا شاید آنها را از نظام اسلامی دور کنند اما زهی خیال باطل. مردم ایران اسلامی هر ساله در روز عید ۲۲ بهمن ماه آنچنان با جان و دل با انقلاب تجدید پیمان می کنند و با حضور پر شور و شعور خود در راهپیمایی  ۲۲ بهمن ماه بر ادامه دادن راه امام و شهدا و پیروی از ولی فقیه زمان خود، حضرت امام خامنه ای(حفظه الله) تاکید می کنند که تمامی آنچه که دشمنان رشته کرده اند پنبه می شود و روسیاهی برای آمریکا و اسرائیل و همپیمانان آنان می ماند.    

عید ۲۲ بهمن ماه امسال نیز با عزم ملی، شاهد حضور حماسی ملت شهید پرور ایران اسلامی خواهیم بود و بار دیگر، مردم با بصیرت ایران اسلامی پاسخی متقابل و کوبنده به تمام یاوه گویی ها و اهانت های دشمنان قسم خورده اسلام خواهند داد و نقشه های شوم آنان را نقش بر آب خواهند کرد.    

سید محمود عبادی  محمدعلی تمدن  محمود محمودی  قاسم یعقوبی  مهدی علیمیرزایی  اسحاق آبان  احسان بابائی  مهدی ریحانی  علیرضا علی صوفی  


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 18:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خاطرات انقلاب به روایت معلم سرخسی – قسمت دوم:

فعالیت های انقلابی جوانان سرخس در آستانه پیروزی انقلاب/ از پخش کتاب های مذهبی تا توزیع اعلامیه های حضرت امام(ره)

با برخی از دوستان مثل آقای تربت زاده و فروندی در ارتباط بودیم از جمله شهید دریادار؛ شهید کتاب های مذهبی بین جوانان با سبد خرید بازار توزیع می کرد، ما هم اعلامیه های حضرت امام (ره) را شب ها در خانه ها توزیع می کردیم.

به گزارش نسیم سرخس، از سرخس به مشهد آمده بودم و آن روز هم ۲۶ دی ماه بود که شاه فرار کرده بود. مردم شادی می کردند، ماشین ها بوق می زدند، چراغ ها را روشن کرده بودند و عکس های امام (ره) هم روی دست مردم بود. دو تومانی و ۵ تومانی ها را هم عکس شاه را درآورده بودند و ماشین ها را نگه می داشتند. باید هر کس در ماشین بود پیاده می شد و دست می زد و می رقصید و گرنه شاهی حساب می شد. با این شیوه مردم شادی خود را از رفتن شاه ابراز می کردند. این کار استثنا هم نداشت همه تاکسی ها یا خودروها باید سرنشین هایشان پیاده می شدند و دست می زدند و می رقصیدند.

بعد از یک مدتی تاکسی رسید که سرنشین اش یک روحانی جوان بود. همه پیاده شدند و رقصیدند جز آقای روحانی؛ یکی گفت، حاج آقا شما شاهی هستید یا طرفدار امام خمینی گفت، معلومه حضرت امام، گفتند اینجوری نمی شود باید حتما برقصید تا معلوم شود، او هم تا نرقصید ولکن اش نبودند تا بالاخره دست زد و دستی تکان داد تا آزاد شد.

امام (ره) فرموده بودند سربازها پادگان ها را رها کنند و به ملت بپیوندند و همه داشتند اعتصاب می کردند ما هم که شنیدیم دیگر مدرسه را ترک کردیم و به سرخس آمدیم.

با برخی از دوستان مثل آقای تربت زاده و فروندی در ارتباط بودیم از جمله شهید دریادار؛ شهید کتاب های مذهبی بین جوانان با سبد خرید بازار توزیع می کرد، ما هم اعلامیه های حضرت امام (ره) را شب ها در خانه ها توزیع می کردیم.

سرخس خیلی رونقی نداشت و دلمان لک می زد که یکی از سخنران های مسجد جامع نام امام خمینی (ره) را در سخنانش ببرد.

البته حاج سیدعباس معتمدالشریعتی از منبری های سرخس بود که با انقلاب همراهی داشتند و از نهضت امام خمینی (ره) صحبت می کردند.

فکر کنم رادیو را که روز ۲۲ بهمن ۱۳۵۷ گوش می کردم حدود ساعت ۶ بعداظهر انقلاب اسلامی به پیروزی رسیده بود.

روز بعد  ۲۳ بهمن ماه  ۱۳۵۷ حدود ساعت ۹ یا ۱۰ صبح بود که عده ای از جوانان و مردم جمع شده بودیم همین میدان امام خمینی (ره) «میدان پهلوی سابق».

خلاصه یکی از مسئولان شهر هم با انقلاب اعلام همبستگی کرد و آن شهردار وقت آقای حاج مهدی کفاش بود که در سخنان کوتاهی اعلام همبستگی با انقلاب و مردم ایران کرد. شهربانی هم کاری نداشت و بعد که فرمان تاسیس کمیته انقلاب توسط امام (ره) صادر شده بود عده ای از مردم طرفدار انقلاب و جوانان و مذهبی ها به شهربانی رفته و گفتند باید ما کنترل شهر را برعهده بگیریم که قرار شد با پاسبان ها مشترک شب ها نگهبانی بدهند، من هم با عده ای دیگر شب ها پست نگهبانی داشتیم که پاسبان ها هم با ما بودند و ماشین گشت شهربانی که یک پیکان هم غیر جیب داشت به ما کمک می کرد.

تفنگ هایی که به ما می دادند ام ۳ یا ام ۲ بود و چند عدد بیشتر هم نبود. افسر نگهبان شیفت های ما را عوض می کرد. در آن زمان برخی از نیروهای چپی و طرفدار کمونیست ها سعی می کردند که کنترل شهربانی را به دست بگیرند که موفق نشدند تا اینکه بعدا نیروهای انقلابی را جمع کردند و کمیته و سپاه در سرخس تاسیس شد.

راوی: محمد علی تمدن

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 17:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسیر و زمان راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن در شهرستان سرخس

دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی سرخس ، مسیر و زمان راهپیمایی یوم الله 22 بهمن در شهرستان سرخس را اعلام کرد. حجت الاسلام سید کاظم سالاری  اظهار کرد: راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن فردا (چهارشنبه) از ساعت ۹:۳۰ صبح از محل چهارراه امام (ره) آغاز  می شود و در مقابل مصلی نماز جمعه به پایان می رسد. دبیر ستاد دهه فجر انقلاب اسلامی سرخس بیان کرد: سخنران این روز حجت الاسلام علیرضا ارژنگ، امام جمعه شهرستان سرخس است. سالاری در پایان گفت: در ابتدای این مراسم نیز سرود «خمینی ای امام» توسط دانش آموزان سرخسی اجرا و خوانده می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 15:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ بهره‌برداری از فاز اول پروژه روشنایی بلوار امام جواد (ع) سرخس

در نهمین روز از دهه مبارک فجر فاز اول پروژه روشنایی بلوار امام جواد علیه‌السلام سرخس با اعتباری بالغ‌بر 3 میلیارد ریال به بهره‌برداری رسید.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: امور برق سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 14:56 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازخوانی/ راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن ۹۲ در سرخس+تصاویر

مردم ولایت مدار سرخس امسال نیز همچون سال های گذشته با حضور گسترده خود در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن نقشه های استکبار را نقش بر آب خواهند کرد.  عکاس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 13:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 گزارش تصویری/ برگزاری مسابقات قرآن و معارف اسلامی فرهنگيان سرخس

شب گذشته مسابقات قرآن و معارف اسلامی فرهنگیان سرخس در دارالقران مرکزی شهرستان برگزار شد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 13:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری جشنواره «ایست! آب نیست» در سرخس

به مناسبت دهه مبارک فجر و با حضور جمعی از مسئولان سرخس، جشنواره «ایست! آب نیست» در مدرسه ابتدایی دخترانه تکتم شهرستان برگزار شد. در این مراسم دانش آموزان با قرائت شعر، دکلمه و سرود سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را گرامی داشتند. همچنین مجتبی محمدزاده مدیر امور آب و فاضلاب سرخس در این مراسم با تبریک دهه مبارک فجر در خصوص راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب و لزوم استفاده درست از این هدیه بزرگ خداوندی مطالب ارائه کرد. وی با اشاره به خشک‌سالی‌های اخیر و لزوم صرفه‌جویی در مصرف آب گفت: باید فرهنگ مصرف صحیح آب در جامعه نهادینه شود و برای تحقق این امر می‌توان از دانش آموزان در مقاطع ابتدایی شروع کرد که قطعاً اثرات مطلوبی را شاهد خواهیم بود. در پایان این مراسم به دانش آموزان برتر که در خصوص کاهش مصرف آب مطالبی ارزنده ارائه کرده بودند، جوایزی اهدا شد.


برچسب‌ها: امور آبفاي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 13:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سرهنگ شارعی مقدم: هدف اصلی انقلاب رشد معنوی، دینداری مردم و رسیدن به بهشت است/ انقلاب اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی یک نوع حکومت داری سلطه ستیز را به دنیا نشان داد.

فرمانده سپاه سرخس گفت: هدف اصلی انقلاب رشد معنوی و دینداری مردم و پیشرفت در مسیر کمال الهی و رسیدن به بهشت است. سرهنگ پاسدار سید مرتضی شارعی مقدم در  گفت: انقلاب اسلامی ایران که با وحدت کلمه، پشتوانه بزرگ مردمی و رهبری هوشمندانه در ۲۲ بهمن ۵۷ به پیروزی رسید، تنها یک حرکت ملی، محصور در یک کشور نبود بلکه تاثیرات شگرف جهانی داشت. وی بیان کرد: انقلاب اسلامی دین را که با دسیسه های کشورهای استعمارگر، به عنوان افیون و نابودکننده دولت، حکومت ها و ملت ها می دانست، وارد حکومت کرد و نشان داد که دین داری می تواند مهم ترین نوع حکومت داری را به دنبال داشته باشد. فرمانده ناحیه مقاومت سپاه سرخس ادامه داد: تا آن زمان کشورهای دنیا به دو وجه سلطه گر و سلطه پذیر تقسیم شده بود که نماد سلطه گری آمریکا و شوروی و نماد سلطه پذیری همه کشورهای وابسته به یکی از بلوک شرق و غرب بود، اما انقلاب اسلامی با شعار نه شرقی و نه غربی یک نوع حکومت داری سلطه ستیز را به دنیا نشان داد که با اتکا به دین و مردم می توان سلطه پذیر نبود و به عنوان قطب کشورهای ظلم ستیز در جهان مطرح شد. شارعی مقدم تصریح کرد: انقلاب اسلامی به کشورهای در حال توسعه نشان داد با اتکا بر توان داخلی می توان به سرعت مسیر پیشرفت علمی را پیمود و آنگونه نیست که تکنولوژی و علم منحصر به تعداد معدودی کشور باشد و بقیه دنباله روی آن باشند. وی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی ثابت کرد با تکیه بر مردم متدین و قهرمان خودی می توان در مقابل تمام زیادی خواهی های جهان خواران ایستاد و چشم طمع آنان را به تمامیت ارضی و تعرض نظامی کور کرد. فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه سرخس به دستاوردها و توفیقات انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در توفیقات ملی هم الحمدلله پیشرفت های بزرگی کسب کرده ایم که هر چند هدف اصلی انقلاب رشد معنوی و دینداری مردم و پیشرفت در مسیر کمال الهی و رسیدن به بهشت است. شارعی مقدم تصریح کرد: ما هرگز انقلابمان را، انقلاب صنعتی و علمی نامگذاری نکردیم، بلکه از ابتدا اسلام را در اولویت همه برنامه ها قرار دادیم. وی در پایان اذعان کرد: با این وجود پیشرفت های بسیاری زیاد علمی و برخورداری از رشد ۱۱ برابری علمی جهادی و تسخیر فضا و توان بالای بازدارندگی و تکنولوژی دفاعی، هسته ای و نانو و … داشته ایم که این ها را مرهون انقلاب اسلامی، خودباوری ملی ودرایت رهبری شجاع، آینده نگر و فهیم هستیم.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 11:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سفری به اعماق نور: طعم های نچشیده و لذت های وصف نشده!

راهیان نور، تفسیر غیرت، شجاعت و مردانگی دلاورمردانی است که با تاسی از درس کربلای حسینی، حسینی و بهشتی شدند و عشق در آنان به نظاره نشست. قفس دنیا، برای ماندنشان تنگ بود. جنس آن ها زمینی نبود. باید به دریای لایزال الهی می پیوستند. دانش آموزان ما مهمان شهدا راهیان نور بودند. راهی سرزمین مقدس، نوری همیشگی و جاودانه هدایتگر و روشنگر. راهی سرزمینی که جای جای آن،گواه رشادت و شجاعت مردانی بود که کوه ها به احترام استقامت و صبوری آنها قد خمیدند و نخل های سر برافراشته سرزمین خونشان همیشه مقاوم به تکریم آنها سر بر زمین نهادند. راهیان نور، تفسیرغیرت، شجاعت و مردانگی دلاورمردانی است که با تاسی از درس کربلای حسینی، حسینی و بهشتی شدند و عشق در آنان به نظاره نشست. شلمچه ، دوکوهه، فکه، دهلاویه، بستان، طلائیه، سوسنگرد و … هر کدام کتاب نانوشته مثنوی هفتاد من دارد که هر راوی فقط برگی از واقعیات آن را به تصویر می کشد، اما عاشقان و زوار این مسیر حق و طلایی حال و هوای معنوی و غیر قابل وصف دارد. نزدیک به ۴۰۰ نفر دانش آموز خواهر از سرخس که واقعا در عشق و معنویت به اهل بیت و شهداء و دفاع مقدس سنگ تمام گذاشتند. همه جا از  هوش رفتن ها و بی  هوش شدن ها ناراحت کننده است اما در این سفر، علاقه و شدت معنویت دانش آموزان دوم دبیرستان و از هوش رفتن او بسیار زیبا و طلایی و امیدوار کننده است. تاثیر شگرف شهداء باورکنید گاهی طوری بود که پس از زیارت از شدت گریه بچه ها و از صدای هق هق آنها اتوبوس به خود می لرزید (ما رایت الا جمیلا). همه چیز راهیان نور زیبا و معنوی بود، حتی سختی های آن به جان خریدن. تاثیری مفید و فوری مشهود است. شهدا راه صد ساله را یک شبه رفتند و اینجا می توان گفت، تربیت یک دوره تحصیلی را دانش آموزان می توانند یک ساعت و یک روزه با نیم نگاهی از عنایات شهدا و انفاس قدس سرزمین نور بدست آورند. می توان قدرت راهیان نور را از قدرت  منبر و رسانه بالاتر دانست. رسانه شهدا گیرنده ها و فرستنده های قوی دارند که درهیچ کجا دیده نمی شود. بچه هایی که کارنامه اعمال خود را به دست گرفته اند و فریاد و ناله سر می دهند که شهدا ما را تنها نگذارید، علی رغم سختی مسیر و راه و دوری از خانواده ها برای این نسل و سن؛ ولی دل کندن آن ها از این خاک و سرزمین بسیار سخت بود، گاه دیده می شد مثل بچه ای که قهر کرده و خودش را بر روی خاک انداخته و مادرش او را می کِشَد، دختری خانمی را به زور می کِشَند و او را از یادمانی جدا می کنند. طعم های نچشیده را، لذت های وصف نشده را راه های نرفته را و مهم تر از همه لذت معنویت و دین را دانش آموزان در این سفر تجربه می کنند و تجربه آن ها نه با کاغذ و قلم و گچ و تخته سیاه، که با عمل شهیدان و شهادت طلبی آن ها برای نسل جدید نمایان می شود. مسیر شهادت و شهادت طلبی فرزندان روح الله، دانشکده  تربیتی راهیان نور را تاسیس کرد. وقتی دفاع مقدس می شود، شهید و شهادت مسیر و مکان به وسیله و هدف، همه و همه مقدس می شود. در کربلای ایران همه چیز ستودنی است و قلم ناتوان و کاغذ رنجور قدرت بیان عظمت و عزت آن لاله های همیشه قهرمان  و سفر راهیان نور ندارد. باید رفت و دید، نه با پا که با دل و چشم بصیرت، آنگاست که همه چیز آن مناطق با تو حرف می زنند. می توان حرکت شهدا را ببینی. می توان ناله و گریه شهدا را از دست بعضی ها بشنوی. می توان سرخی سرزمین آغشته به خونه آن خطه را مشاهده کنی. می توان با نسیم همراه شوی و بوی خوش شهدا را استشمام کنی. می توان از پاره آهن های قراضه تانک ها، بولدزرها بپرسی که آنگاه جنگ بر سر بچه های رشید ما چه آورد. باید دید اینجاست که سید شهیدان اهل قلم، شهید مرتضی آوینی می فرمایند: شهدا از دست نمی روند، بلکه بدست می آیند. و حال حواسمان و یادمان باشد که خون های ریخته شده  بیش از یک سوم رزمندگان دوران دفاع مقدس برای چه بوده است. طوری نباشد که همه چیز را به بوته فراموشی بسپاریم که در روایات داریم دادگاهی که در قیامت برگزار می شود دادگاه شهداست و از ما خواهند پرسید که با رفتن ما چه کردید و قطعا تمام سنگ ریزه ها و زمین و زمان مناطق شهید خیز جنوب و غرب علیه ما شهادت خواهند داد.    

گزارش: قاسم یعقوبی/ نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 11:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 آمادگی ۱۰۰ درصدی شهرداری سرخس در روز ۲۲ بهمن

شهردار سرخس از آمادگی 100 درصدی شهرداری سرخس در روز 22 بهمن ماه خبر داد.  محمد امینی فر در  درباره برنامه های شهرداری سرخس برای یوم الله ۲۲ بهمن گفت: در سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و در شب ۲۲ بهمن در یکی از مناطق سطح شهر برنامه نورافشانی خواهیم داشت. وی افزود: در راستای برگزاری هر چه باشکوه تر مراسم یوم الله ۲۲ بهمن شهرداری فضاسازی و آذین بندی مسیر راهپیمایی را در دستور کار قرار داده است. شهردار سرخس همچنین به برپایی ایستگاه صلواتی در مسیر راهپیمایی اشاره کرد و گفت:در این ایستگاه مسابقات ویژه کودکان شامل، نقاشی و گریم، اهدای پرچم دستی جمهوری اسلامی ایران و بادکنک با پیام تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی انجام می شود. امینی فر با بیان اینکه کارکنان شهرداری همگام و همراه با ملت شریف ایران و به منظور خلق حماسه ملی در این راهپیمایی شرکت می کنند، آماده سازی میدان شهید چشک، نصب پرچم جمهوری اسلامی ایران و استقرار یک تیم آتش نشانی را از دیگر اقدامات شهرداری در این روز عنوان کرد. شهردار سرخس با بیان اینکه حضور پرشکوه مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نقش بسزایی در بالا بردن اقتدار جمهوری اسلامی ایران دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به وقایع اخیر در سطح جهان، حضور گسترده و خودجوش مردم در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن موجب ناامیدی دشمنان و خنثی کردن توطئه های آنان می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 11:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/21 شماره انتشار 18905

 

سرخس / مدير کميته امداد سرخس گفت: ۱۵۰ عروس و داماد زير پوشش کميته امداد در نوبت دريافت جهيزيه هستند.*۳ هزار و ۵۰۰ اصله نهال توسط پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد به ۵ روستاي دهستان خانگيران اهدا شد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

افتتاح ده ها پروژه و برگزاري جشن انقلاب درشهرستان ها
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/11/21 شماره انتشار 18905

در نهمين روز از ايام ا... دهه فجر بهره برداري از ده ها پروژه عمراني، خدماتي و رفاهي در نقاط مختلف استان آغاز شد. گزارش خبرنگاران خراسان از چناران، سرخس، قوچان، جوين، خوشاب، خليل آباد، بردسکن، نيشابور، رشتخوار، کلات، تربت جام، دررود، فريمان و گناباد و ديگر نقاط استان حاکي است به همين مناسبت علاوه بر افتتاح پروژه ها مراسم شب شعر، انس با قرآن، نمايشگاه توانمندي ها و صنايع دستي، يادواره شهدا، جشنواره هاي فرهنگي و هنري و غذاي محلي، پرسش و پاسخ مردم و مسئولان و... برگزار شد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۱ساعت 7:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برق رسانی خورشیدی به  پل گزی یکی از محرومترین روستاهای سرخس با 15 خانوار جمعیت به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و به مدد پیوند علم و اجرا روستای محروم پل گزی از توابع بخش مرزداران سرخس با 15 خانوار جمعیت با یک چهارم هزینه معمول برق رسانی برقدار شد به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس سنجرانی فرماندار سرخس در مراسم افتتاح این طرح گفت بسیار خوشحالیم که فرزندان خودمان با توانمندی و علم در این مناطق محروم شرایطی را فراهم آورده اند که مردم از انرژی برق برخوردار شوند و امید به زندگی در روستا افزایش یابد گفتنی است اعتبار این طرح 150 میلیون تومان است که در مدت کمتر از دو سال با همکاری پژوهشکده هوا خورشید دانشگاه فردوسی مشهد به اجرا در آمده است و با یک چهارم هزینه معمول راه اندازی شده که در راستای  اهداف اقتصاد مقاومتی است . به گفته مدیر برق سرخس این دومین محل در استان است که به این ترتیب برقدار شده است. پورثابت سرپرست بخشداری مرزداران ضمن تشکر از مسئولان در امر برقرسانی از پیگیری آبرسانی با همکاری آبفای روستایی سرخس  به دو روستای پل گزی و جوار آن قره قیطان با توجه به کمبود منابع آبی خبر داد  وی حضور مسئولان در این مناطق را مایه دلگرمی مردم دانست و خواستار استمرار این امر شد


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 10:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

افتتاح  طرح های شهرستان سرخس 

آبرسانی به روستای چکودر بخش مرزداران با 861 میلیون تومان اعتبار از مجتمع سید الشهدا - افتتاح آبنمای لوله ای ورودی روستای غرغره با 50 میلیون تومان اعتبا -  افتتاح 10 کیلومتر روکش آسفالت از گردنه مزداوند بسمت سرخس با 5.5 میلیارد تومان اعتبار -  برگزاری جشن انقلاب در مزداوند به همت شهرداری و شورای اسلامی- افتتاح طرح های شهرداری مزداوند :آسفالت معابر و خیابان ها ، پیاده رو سازی و احداث کانال آبهای سطحی ،کلنگ زنی محوطه غار تفریحی مزداوند ، میدان ورودی ، کلنگ زنی دیوار ساحلی، آسفالت کوی صاحب زمان جمعا با اعتبار یک میلیاردو صد میلیون تومان

 به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس سنجرانی فرماندار سرخس در مراسم آبرسانی به روستای چکودر در جمع مردم و مسوولان گفت : دهه مبارک فجر همیشه با جشن و سرور و یاد آوری دوران خوش انقلاب همراه است و درین ایام ضمن مرور خاطرات انقلاب به این فکر بوده و هستیم که همواره چگونه بهتر و بیشتر می توان کار کرد وی افزود کمبودآب از مشکلات اساسی شما بوده و علی رغم مشکلات اکنون به سر انجام رسیده است و با آمدن این نعمت به روستای شما انتظار است که در مصرف آن صرفه جویی کنید و برای مصارف ضروری استفاده شود چرا که منابع آب محدود است وی تاکید کرد صیانت و حفاظت از امکنه عمومی مانند جاده تیر و تاسیسات برق و مخابرات و ... از وظایف مردم با همکاری شورای اسلامی و دهیاری است رییس ستاد دهه فجر سرخس در آیین افتتاح طرح های شهرداری مزداوند افزود بحمد الله اقدامات خوبی انجام شده اما هنوز ظرفیتهای زیادی برای کار وجود دارد وی خطاب به مسئولان و اعضای همراهی کننده شورای اداری گفت : رصد کنید با توجه به نیازهای اساسی مردم نمایندگی ادارات در مرکز بخش مستقر شود و بخشدار محترم نیز پیگیر این موضوع باشند  گفتنی است نمایندگی منابع طبیعی راهدارخانه بخشداری و شهرداری و دفتر پست بانک تنها ادارات مستقر در مرکز بخش مرزداران یعنی شهر مزداوند هست.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 10:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزيع 3 هزار و 500 اصله نهال در روستا هاي دهستان خانگيران سرخس

سرخس- تمدن/ با نزدیک شدن به  هفته درختکاری و در جهت توسعه فضای سبز دهستان خانگیران تعداد 3 هزار و 500 اصله نهال از انواع کاج, توت و عناب توسط پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به 5 روستای از روستاهای دهستان خانگیران ار جمله روستای اسلام قلعه اهدا گردید. مهندس جهانگیر علیمیرزایی عضو شورای روستاي اسلام قلعه گفت:  در روستا ي اسلام قلعه در چند ساله گذشته هیچ گونه درختی نبود ولي در چند سال اخیر باهمت این شرکت اکنون 3هزار درخت مثمر و غیر مثمر و یک پارک و فضای سبز زیبا به  وسعت 5 هزار متر مربع داریم. لازم به ذکر است شرکت پالایش گاز شهيد هاشمي نژاد در 4 سال اخیر با توزیع این مقدار نهال در روستاهای همجوار آن شرکت در آستانه هفته درختکاری و در راستای تحقق اهداف و چشم انداز توسعه فضای سبز و محیط زیست این اقدام مثبت را انجام داده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 10:27 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 با حضور جمعی از هنرمندان رادیو و تلویزیون؛ جشن سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی در شهرستان مرزی سرخس برگزار شد

سرخس- تمدن/ همزمان با سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، جشن دهه مبارک فجر با دعوت از هنرمندان سرشناس رادیو و تلویزیون در سالن ایثار شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد.  در این مراسم که با حضور مدیران ارشد، کارکنان و خانواده های آنان برگزار گردید، دهه مبارک فجر و پیروزی انقلاب اسلامی گرامی داشته شد. این خبر حاکیست: این مراسم طی روزهای پنج شنبه 16 بهمن و جمعه 17 بهمن ماه 93 طی دو بخش مستقل ویژه خانواده ها و خردسالان برگزار شد و در این جشن، گروه های هنری همچون گروه رادیویی جمعه ایرانی با حضور چهره های سرشناس و پیشکسوت منوچهر آذری، عباس محبی و داوود حیدری، گروه فتیله 2، تقلید صدا توسط هنرمند علیرضا مسلمی، گروه موسیقی سنتی نیسانه به هنرنمایی پرداختند که با استقبال پرشور حضار مواجه گردید. همچنین در این مراسم حجت الاسلام میرزایی از اساتید حوزه پیرامون مبارزات مردم ایران در زمان انقلاب و چگونگی به ثمر نشستن پیروزی انقلاب به ایراد سخن پرداخت. از نکات برجسته این مراسم می توان به حضور پرشور کودکان و خانواده های کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اشاره کرد به طوری که سالن برگزاری جشن مملو از جمعیت بود. گرفتن عکس های یادگاری توسط کارکنان و خانواده های آنان با هنرمندان سرشناس رادیو و تلویزیون و سایر هنرمندان از دیگر حاشیه های این مراسم بود. از دیگر نکات بارز این مراسم همخوانی سرود " ای ایران " بود. گفتنی است: این جشن به میزبانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد و با هدف گرامیداشت سی و ششمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی برگزار شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 10:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

150 نوعروس تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سرخس در نوبت جهیزیه هستند

به گزارش روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس 

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس گفت: هم اکنون 150 نفر عروس و داماد زیر پوشش کمیته امداد این شهرستان در نوبت دریافت جهیزیه هستند. علیرضا دادمحمدی بیان داشت: در دین مبین اسلام محبوبترین بنا و بهترین اقدام ازدواج و مساعدت مالی در این زمینه ذکر شده لذا از عموم مردم و خیرین درخواست کمک به این امر خدا پسندانه را داریم  علیرضا دادمحمدی اظهارداشت: در سال جاری به 39 نفر از افراد تحت پوشش این اداره جهیزیه پرداخت شده که کمک های مزبوربه صورت  نقدی به ارزش 780 میلیون ریال که مبلغ 320 میلیون ریال از محل کمک های دولتی و مابقی از محل کمک های مردمی و از محل زکات تامین گردیده. دادمحمدی از 14مورد جهیزیه موردی در سال جاری به مبلغ به ارزش  56 میلیون و500 هزار ریال خبر داد. در پایان دادمحمدی از پرداخت هدیه به 8 نفر از فرزندان ذکور مددجویان تحت حمایت به مبلغ 40 میلیون ریال و یک  نفرا زدواج مجدد مبلغ20  میلیون ریال نیز خیر داد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 10:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فجر سي و ششم
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/11/20 شماره انتشار 18904

در تداوم گراميداشت ايام ا... دهه مبارک فجر آيين هاي ويژه اي در شهرها و بخش هاي استان برگزار شد. گزارش خبرنگاران خراسان را بخوانيد.

سرخس - برگزاري جشن سي و ششمين بهار انقلاب با حضور هنرمندان صداوسيما، افتتاح برق رساني روستاي پل گزي، نشست ادبي، نمايش طنز و اجتماعي در مزداوند، ديدار بسيجيان با امام جمعه، افتتاح روکش آسفالت محور مشهد - سرخس و آسفالت جاده آبدراز، آب رساني روستاي چکودر و پروژه هاي شهري مزداوند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۲۰ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/11/19 شماره انتشار 18903

سرخس - رئيس شبکه دام پزشکي سرخس از شناسايي چند کانون هاري با تأييد قطعي موسسه پاستور ايران خبر داد. وي همچنين بر لزوم معدوم کردن سگ هاي ولگرد در اين شهرستان و کاهش نگراني مردم تأکيد کرد.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۹ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

افتتاح طرح های شهرستان سرخس در مورخ 18-11-93

-          کلنگ زنی استادیوم ورزشی 5 هزار نفری در شهر سرخس

-          1250 متر لوله گذاری چاه کشاورزی در روستای آصف آباد بخش مرکزی

-          افتتاح خانه بهداشت روستای صمد آباد

-          افتتاح طرح بهبود آبرسانی روستای شیر تپه

-          افتتاح ساختمان دهیاری روستای شوریجه علیا و کلاته خداداد بخش مرزداران  با 50 میلیون تومان اعتبار

-          آسفالت راه دسترسی روستاهای شوریجه سفلی و شلغمی علیا بخش مرزداران با یک میلیارد تومان اعتبار حدود 4.5 کیلومتردر مدت 2 ماه

-          افتتاح روشنایی بوستان گنبدلی بخش مرکزی


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ساعت 10:48 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار شهرستان مرزی سرخس تاکید کرد؛ تحقق منویات مقام معظم رهبری پیرامون حوزه اقتصاد مقاومتی در پالایشگاه خانگیران

سرخس- تمدن

فرماندار شهرستان مرزی سرخس گفت: با گام ها و تلاش هایی که از سوی مدیران و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در حوزه تولید گاز و خودکفایی در تامین قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز صورت گرفته است منویات مقام معظم رهبری در این پالایشگاه محقق شده و به ثمر نشسته است. حسین سنجرانی در حاشیه برگزاری ویژه برنامه های پالایشگاه خانگیران در دهه مبارک فجر و با تبریک فرارسیدن طلیعه سی و ششمین بهار انقلاب اسلامی افزود: با توجه به اینکه حوزه کاری پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد حوزه اقتصادی است اما مدیران این شرکت حضوری فعال در اجرای برنامه های فرهنگی، علمی و ورزشی در سطح شهرستان سرخس دارند. وی با بیان اینکه شهرستان سرخس دارای ظرفیت های بسیاری است اظهارداشت: خوشبختانه باید اعلام کنم مدیران توانمند پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به خوبی توانسته اند کمبودها و خلاء های موجود در شهرستان را با برگزاری برنامه های فرهنگی، اقتصادی و ورزشی برطرف کنند. سنجرانی تصریح کرد: کارکنان و مدیران این مجتمع گازی در شرق کشور ظرفیت پایدار اقتصادی را دنبال می کنند و مهمترین مسئله ای که در این شرکت به ثمر نشسته است بحث تحقق منویات مقام معظم و سیاست گذاری های حوزه خودکفایی و تامین قطعات مورد نیاز صنعت نفت و گاز است که جوانان این مرز و بوم به علم بومی کردن و ساخت قطعات دست پیدا کرده اند. این مقام مسئول تاکید کرد: آینده بسیار امیدوار کننده ایی را برای جوانان شاغل در پالایشگاه خانگیران مشاهده می کنیم زیرا قطعاتی که در صنعت نفت و گاز تحریم بوده ایم به دست توانای این عزیزان بازسازی و بومی گرایی شده است و صرفه جویی های اقتصادی را به دنبال داشته است. وی در خصوص برنامه های آینده خود برای استفاده از ظرفیت های شهرستان و رفع بیکاری جوانان منطقه گفت: شهرستان دارای ظرفیت های بسیاری از جمله بخش نفت و گاز، پتروشیمی و منطقه ویژه اقتصادی است اما اگر بحث منطقه آزاد در سرخس زودتر به نتیجه برسد بخش اعظمی از مشکلات شهرستان مرتفع و شرایط اشتغال جوانان سرخسی و شهرستان های همجوار فراهم خواهد شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ساعت 8:53 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

عطر افشاني گلزار شهدا در شهرستان ها
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/11/18 شماره انتشار 18902
 

گروه شهرستان ها - در پنجمين روز از دهه فجر در مراسم هاي جداگانه اي با حضور امامان جمعه، فرمانداران و مسئولان اجرايي و خانواده معظم شاهد و قشرهاي مردم مراسم ميهمان لاله ها برگزار و گلزار شهداي شهرها و روستاهاي استان غبارروبي و عطرافشاني شد.

از پروژه ساماندهي ۵ گلزار شهدا در روستاهاي سرخس بهره برداري شد


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۸ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اتلاف سگ های ولگرد لازمه پیشگیری از شیوع هاری در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس بر لزوم اتلاف سگ های ولگرد در پیشگیری از شیوع هاری در شهرستان تاکید کرد. به گزارش روابط عمومی شبکه دامپزشکی سرخس، دکتر عباس باغبان نژاد گفت: از ابتدای امسال تا کنون چند مورد کانون هاری در شهرستان شناسایی، گزارش و با تایید قطعی آزمایشگاه مرجع موسسه پاستور ایران به عنوان کانون قطعی هاری ثبت شده است. وی افزود: سگ های ولگرد به عنوان پل ارتباطی بین حیات وحش و دام اهلی و حتی انسان بوده و از آنجایی که حیات وحش مخزن هاری هستند، بیشترین خطر انتقال هاری به انسان و دام از طریق سگ های ولگرد بوده و به دلیل عدم امکان واکسیناسیون این حیوانات، سیاست اتلاف سگ های ولگرد در حال اجرا است. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خاطرنشان کرد: پوشش واکسیناسیون سگ های صاحبدار شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون به تعداد ۳ هزار و ۷۵۶ قلاده بوده است که ۱۱۰۰ قلاده بیشتر از تعهد سالانه دامپزشکی سرخس است و این آمار تا پایان امسال نیز افزایش می یابد. باغبان نژاد تصریح کرد: همچنین با توجه به معدوم سازی تعداد ۲۹۴ قلاده سگ ولگرد از ابتدای سال جاری توسط شهرداری سرخس، لزوم اهتمام بیشتر در اتلاف سگ های ولگرد در جلسه ای با همین عنوان در محل بخشداری مرزداران مطرح و با قول مساعد شهردار شهر مزاوند نیز این پروژه در حال اجرا است. هاری یک بیماری ویروسی کشنده است که علیرغم تمام پیشرفت های علم پزشکی و دامپزشکی متأسفانه تاکنون درمانی برای آن وجود ندارد و مرگ انسان و حیوان هار حتمی است و تنها راه مبارزه با این بیماری مهلک، پیشگیری از ابتلا و سرایت بیماری از طریق اقدامات بهداشتی و آموزشی نظیر واکسیناسیون سگ های صاحبدار، اتلاف سگ های ولگرد، آموزش و اطلاع رسانی به افراد در معرض خطراست.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ساعت 15:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 معدنچیان سرخس به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند+تصاویر

اهالی روستای معدن آق دربند سرخس اقدام اخير نشريه فرانسوي – صهيونيستي شارلي ابدو در توهين به ساحت پيامبر (ص) خوبی ها را با نوشتن دست نوشته هایی محکوم و به کمپین عشاق محمد (ص) پیوستند.     عکس ها: ارسالی از محمد بهمدی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ساعت 15:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه موقت سرخس: وزارت ارشاد در خصوص اقدامات غیر شرعی خود تجدید نظر کند

امام جمعه موقت سرخس اقدامات وزارت ارشاد را نگران کننده توصیف کرد و گفت: وزارت ارشاد باید در خصوص اقدامات غیر شرعی خود تجدید نظر کند. حجت الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی، مطالعه آیات قرآنی و تفکر در خلق آسمان ها و زمین را از راه های مهم حصول ایمان قوی تر و توجه بیشتر انسان به خدا عنوان کرد. وی در ادامه با تشریح وقایع و اتفاقات منطقه و جهان، اعمال و کارهای داعش در سوزاندن و سربریدن انسان های بی گناه را جنایت کارانه و خلاف مسائل اسلامی و دینی دانست و با بررسی مسائل داخلی کشور گفت: مذاکره یک وزیر با ۶ وزیر خارجی نشان از اقتدار جمهوری اسلامی است، اما اقدامات وزارت ارشاد باعث شده فریاد مردم انقلابی درآید و اعتراض شدید مراجع تقلید در مورد اعمال و مجوزهای داده شده در مورد فیلم ها، کتب، نمایش و موسیقی ها را در پی داشته باشد. امام جمعه موقت سرخس اقدامات وزارت ارشاد را نگران کننده توصیف و تصریح کرد: وزارت ارشاد باید در خصوص اقدامات غیر شرعی خود تجدید نظر کند. اکبری نیا با تبریک سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اذعان کرد: مردم پای ارزش های دینی و انقلابی خود ایستاده اند و این موضوع را در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشان خواهند داد. خطیب نمازجمعه سرخس وظیفه فعلی مردم را حفظ انقلاب و دستاوردهای آن به عنوان یک تکلیف دانست و اتحاد و همدلی و ترجیح منافع ملی و جمعی بر منافع فردی و قومی را از شرایط پیروزی انقلاب از نظر بزرگان دینی عنوان کرد. وی پرتاب ماهواره فجر را به عنوان دستاوردی بزرگ در عرصه علمی و فناوری توسط جوانان متخصص این مرزبوم ستود و با توجه به سخنان سردار جزایری تاکید کرد: قدرت موشکی و نظامی ایران اسلامی به هیچ وجه قابل مذاکره نیست و انشاالله مردم شریف و ولایت مدار سرخس در کنار ملت عزیز ایران اسلامی در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، عشق و علاقه خود را به ولایت و رهبری و نظام اسلامی نشان خواهند داد. 


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۱/۱۷ساعت 13:37 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: یکی از اهداف انقلاب اسلامی گسترش «اسلام» بود/ بیداری اسلامی منطقه از نشانه های صدور انقلاب اسلامی است/ اسلام شناسان باید قدم های جدی تری در تبلیغ اسلام ناب بردارند امام جمعه سرخس یکی از اهداف انقلاب اسلامی را حمایت از مستضعفان عالم و گسترش اسلام عنوان کرد. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ با تبریک ایام الله دهه مبارک فجر گفت: یکی از نکاتی که همیشه حضرت امام (ره) در تشکیل حکومت اسلامی بر آن تاکید داشتند این بود که انقلاب نباید متوقف در نظام اسلامی ایران باشد و حکومت اسلامی باید زمینه گسترش اسلام را در سرتاسر عالم فراهم کند. وی با بیان اینکه یکی از اهداف انقلاب اسلامی حمایت از مستضعفان عالم و گسترش اسلام بود، خاطرنشان کرد: گسترش اسلام به این معناست که اسلام خیرخواه است و برای سعادت بشر و دنیا و آخرت برنامه دارد. امام جمعه سرخس تصریح کرد: دغدغه همه رهبران دینی تاکنون این بوده است که همه عالم بشریت بتوانند از آموزه های اسلامی بهره مند شوند. حجت الاسلام ارژنگ به توفیقات و دستاوردهای انقلاب اسلامی اشاره و بیان کرد: بیداری اسلامی که در منطقه شکل گرفت، می توان اذعان کرد که نتیجه صدور انقلاب اسلامی ایران بوده است. وی با تاکید بر اینکه اسلام شناسان باید قدم های جدی تری در تبلیغ اسلام ناب در سرتاسر عالم بردارند، ادامه داد: امروز باید در انعکاس پیام رهبر معظم انقلاب به جوانان اروپا و آمریکای شمالی تلاش کنیم. امام جمعه سرخس تصریح کرد: یکی از ادله ای که امروز ادعای صدور انقلاب اسلامی را به دنیا ثابت می کند، حضور بیش از ۱۴۰ دانشجو با ۱۴۰ ملیت در جامعه المصطفی عالمیه است که به سراغ اسلام آمده اند و دلیلش این است که اگر اسلام ناب تبلیغ شود، جویندگان آن در عالم زیاد هستند. حجت الاسلام ارژنگ اذعان کرد: اگر اسلام شناسان در این عرصه تلاش بیشتری انجام دهند، قطعا پیام انقلاب اسلامی را جوانان اروپا و آمریکای شمالی دریافت خواهند کرد و شاهد گسترش اسلام خواهی در عالم خواهیم بود و می توان آن وقت ادعا کرد که اسلام هراسی که غرب به راه انداخته، قدرت اینکه جلوی موج اسلام خواهی را بگیرد، ندارد. وی خاطرنشان کرد: استقلال امروز ما در عرصه های مختلف، عدم وابستگی ایران اسلامی را به غرب و شرق به خوبی ثابت کرده است. امام جمعه سرخس با اشاره به اینکه یک روز این کشور به طور کامل وابسته بود و بیش از ۴۰ هزار مستشار آمریکایی در کشورحضور داشتند، گفت: امروز سیاست های کلی نظام اسلامی، مستقل و تحت درایت مقام معظم رهبری اداره می شود و در این مسئله هر کسی که توجه به سیاست های انقلاب اسلامی داشته باشد، می فهمد که امروز جمهوری اسلامی ایران در سیاست های خود هیچ وابستگی به کشورهای دیگر ندارد. حجت الاسلام ارژنگ تصریح کرد: امروز این غرب است که محتاج ایران اسلامی بوده و مقام معظم رهبری نیز بارها بر این موضوع تاکید داشته اند. وی در پایان با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی، گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی برای مقابله با ترفندهای دشمنان، اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند که عمل به این فرامین موجب می شود ما در آینده، اقتصادی استوار و غیر شکننده داشته باشیم.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 16:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر یادداشت/ فلسفه و غایت انقلاب اسلامی چیست؟

انقلاب ما همان انقلاب پیامبر اعظم (ص) و هدف و راه و سنت پیامبر (ص) است و تمام همت و تلاش و هدف ما زمینه سازی برای ظهور بزرگترین مرد تاریخ برای ایجاد بزرگترین انقلاب تاریخ است.قبل از اینکه به انقلاب اسلامی و اهداف و نتایج آن بپردازیم، ابتدا در مورد اسلام و جهانی که قرار است اسلام بسازد باید سخن بگوییم. هدف اسلام به طور کلی و در تمام ابعاد آن چه فقهی و چه کلامی و چه سیاسی و حکومتی، تعلیم و تربیت و به کمال رساندن و خدایی شدن انسان ها است و هر حکمی که اسلام صادر کرده، هدفش همین است، یعنی خدایی شدن انسان. زمانی که پیامبراسلام (ص) ظهور و انقلاب کرد، هدفش تربیت انسان بود به همین خاطر با هیچ کدام از امپراطوری ها بزرگ آن زمان یعنی ایران و رم کنار نیامد و ذره ای از اصول و اهداف خود عقب نشینی نکرد. دقیقا انقلاب اسلامی که به وجود آمد، مثل زمان پیامبر (ص) بود یعنی بلوک شرق و غرب، کمونیست و لیبرالیسم. قبل از انقلاب از لحاظ فکری و سیاسی یا لیبرال بودند یا کمونیست و سوسیالیست. ولی امام (ره) هر دوی این ها را رد کرد و پشت پا زد و طی نامه ای که به گورباچف نوشت کمونیست را به زباله دان تاریخ فرستاد و در پیش بینی پیامبرگونه، آینده لیبرالیسم را بن بست اعلام کرد. هدف انقلاب اسلامی هم همان هدف پیامبر اسلام یعنی حاکم شدن ارزش های الهی در جامعه بود. بنابراین همان طور که اسلام در عربستان ظهور کرد ولی دعوتش مال عربستان نبود بلکه مال همه عالم است، مال همه انسان هاست. نهضت و انقلاب ما هم برای اسلام و ادامه نهضت انبیاء است. انقلاب اسلامی ایران مختص ایران و شیعه نیست. انقلاب اسلامی ابتدا از آن تمام انسان ها و آزادی خواهان جهان است با هر ملیت، دین و مذهبی و ثانیا از آن تمام مسلمین است. با بیان این مطالب روشن می شود که انقلاب اسلامی می خواهد جهانی بسازد که با جهان غرب متفاوت باشد. هر کس می خواهد جهان را تغییر دهد، ابتدا جهان را تفسیر می کند و این تفسیر است که چگونگی و مشخصات و مختصات تغییر را رقم می زند. تفسیر آن ها از جهانی سازی یعنی تسلط چند کمپانی غربی و صهیونیستی بر کل جهان است. آن ها معتقدند که هر کس می خواهد وارد بازی جهان شدن و جهانی سازی شود باید در زمین ما و طبق قواعد مشخص شده از طرف ما بازی کند. فرقی ندارد در کدام تیم، گروه و جریان باشید، مهم این است که در زمین ما و طبق قانون ما بازی کنید. آن ها معتقدند که جهان یک دهکده و کدخدای آن آمریکا و غرب است. اما امام خمینی (ره) با انقلاب اسلامی بر روی تمام ایدئولوژی غرب علامت سوال گذاشت. امام اعلام کرد که ما دیگر در زمین شما و طبق قواعد شما بازی نخواهیم کرد و شما باید خودتان را منطبق با ما کنید و این تغییر زمین بازی و قواعد بازی فرهنگ و سیاست است. و امروز جنگ، درگیری ها و تحریم ها برای تفسیرها و فکرها است و جلوگیری از جهانی شدن انقلاب و سایر مسائلی، مانند مسئله هسته ای دروغ محض است. امام (ره) آمد و گفت ما تمام مسائل و اصول موضوعه شما را زیر سوال خواهیم برد و قواعد جدیدی بر جهان عرضه خواهیم کرد. روح خدا به جای ولایت بشر (چه سلطه و چه دموکراسی) از ولایت خداوند و انبیاء سخن گفت که چند قرن بود کسی از ولایت خداوند دم نزده بود و بهتر است بگوییم از زمان حکومت امام حسن علیه السلام. امام (ره) به جای سکولاریزم، مفهوم حکومت دینی را مطرح کرد و به جای واژه شهریار و شهروند، تعبیر امام و امت را به کار برد.     پیر جماران به جای واژه شهروند از خواهر و برادر استفاده کرد و به جای توسعه اقتصادی و سرمایه داری (دولتی وفردی) و به رسمیت شناختن فاصله طبقاتی از واژه های مستضعف و مستکبر استفاده کرد و مفهوم وحدت اسلامی را در برابر دیده تقسیم قدرت بر اساس منافع قدرت های بزرگ بیان کرد. امام (ره) به جای نظریه اصالت سود و لذت چه فردی (لیبرال) و چه جمعی (سوسیالیسم) درباره مفاهیم زهد، عدالت و ایثار و تقوا سخن گفت. ایشان در برابر ایده توهین به اسلام در پناه آزادی بیان فتوای مرگ سلمان رشدی را صادر کرد و همچنین در برابر نسبی گرایی و پلورالیسم ایده نبرد حق و باطل را مطرح نمودند. امام (ره) فرمود: نه استبداد نه دموکراسی بلکه رعایت حقوق بشر در سایه شریعت. لذا جهانی که امام (ره) در انقلاب اسلامی معرفی و ایجاد کرد با جهانی که غرب بیان می کند تفاوت جوهری دارد و هیچ گاه آن دو با هم جمع نمی شود، مگر اینکه یکی از این دو از اصول خود دست بردارد. آری انقلاب اسلامی صرفا برای سیر کردن شکم و منافع ملی رخ نداده است. هدف اصلی انقلاب ایجاد جامعه دینی بر اساس معیارهای الهی که در آن جامعه انسان برای خدایی شدن و به خود رسیدن هیچ مانعی نداشته باشد و این عین آزادی است. هدف انقلاب اسلامی ایجاد زمینه ظهور و ایجاد انقلاب جهانی امام عصر (عج) ارواحنا فداه است و ما اعلام می داریم که برای رسیدن به این هدف مکتب مان را در سراسر جهان گسترش خواهیم داد. اعتلای ما به این نیست که شکم مان سیر و منافع ملی تامین شود. اعتلای ما به پیشرفت دین و مذهب در سراسر جهان است و ما این مکتب را به تمام کشورهای اسلامی بلکه به تمام مستضعفان عالم خواهیم رساند و این انفجار نور در تمام توده های زیر ستم ایجاد خواهد شد. ایران اسلامی الگو خواهد شد و در سراسر دنیا نهضت اسلامی فراگیر خواهد شد. مقصد انقلاب ما این است که اسلام و احکام و ارزش های الهی جهانی شوند و مقدمه ظهور باشد، البته ناگفته نماند مسیر صدور انقلاب اسلامی، لشکرکشی، جنگ های چریکی و بمب گذاری نیست، بلکه به اعتقاد امام عزیزمان صدور انقلاب فقط از طریق انقلاب های مردمی و اجتماعی، ایجاد آگاهی، اراده و عزم مردمی است. از نظر امام عزیز انقلاب های بزرگ خود صادر می شوند و نیازی به صادرکننده ندارند. از نظر امام عزیز مردم سایر کشورها بندگان خدا هستند و احکام اسلام و انقلاب هم مفاهیم جهانشمول بشری هستند و هیچ مرزی نمی تواند جلوی حقیقت را بگیرد. آری انقلاب ما همان انقلاب پیامبر اعظم (ص) و هدف و راه و سنت پیامبر (ص) است و تمام همت و تلاش و هدف ما زمینه سازی برای ظهور بزرگترین مرد تاریخ برای ایجاد بزرگترین انقلاب تاریخ است.

یادداشت: اسحق آبان – دانشجوی دکترای فلسفه اسلامی دانشگاه قم/ نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 12:25 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 گلزار شهید جواد بارانی در روستای ابراهیم آباد سرخس افتتاح شد+تصاویر

 در پنجمین روز از دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي جمعي از مسئولان شهرستان سرخس به همراه مردم انقلابي و ولایت مدار روستاي ابراهيم آباد با حضور در مزار شهید این روستا با آرمان های شهداي دوران دفاع مقدس و انقلاب اسلامي تجديد پیمان كردند. در پایان این مراسم گلزار شهید جواد بارانی که ساماندهی آن به پایان رسید بود، افتتاح شد.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 11:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برای اولین بار: مراسم جشن دهه فجر در محله عشایری آب تلخ سرخس برگزار شد

با حضور مدیر کل امور عشایر استان خراسان رضوی، فرماندار و مسئولان شهرستان سرخس مراسم جشنی به مناسبت دهه مبارک فجر در محله عشایری آب تلخ بخش مرزداران سرخس برگزار شد. به مناسبت دهه مبارک فجر جشنی به همت امور عشایری مشهد و با هماهنگی فرمانداری سرخس در محله آب تلخ بخش مرزداران شهرستان برگزار شد. در این جشن آئین های سنتی و موسیقی محلی و آداب و رسوم عشایر غیور منطقه  به اجرا درآمد. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این مراسم گفت: عشایر اصیل و نجیب ما حرف ها و در خواست های به حقی دارند که تا حد وسع و امکان در پی رفع آن هستیم. فرماندار سرخس با بیان اینکه قانون اساسی مترقی جمهوری اسلامی ایران همه اقوام و طویف و مذاهب را دارای حقوق یکسان دانسته است، تصریح کرد: عشایر سالم ترین افراد و ذخایر به تمام معنای انقلاب هستند و امروز هم در سنگر تولید و کار نیز از ارزش های انقلاب دفاع می کنند. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس نوای موسیقی محلی و بومی عشایر را نوعی شکرگزاری به درگاه خداوند عنوان کرد و افزود: عشایر عزیز نگهبانان واقعی ما از مراتع وجنگل ها هستند. وی پس از شنیدن مشکلات عشایر از جمله حدود و ثغور مراتع، مشکلات پروانه های چرا، خشکسالی های پی درپی و تهیه علوفه دستی و کاهش دام به علت فقر مراتع، عدم ارائه تسهیلات برای خرید علوفه و عدم داشتن امکانات رفاهی مناسب خطاب به برخی اعضای شورای اداری در مراسم گفت مشکلات عزیزان در اولویت کاری قرار گیرد. حسین صفرپور مدیر کل امور عشایر خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: عشایر یکی از بهترین مصادیق اقتصاد مقاومتی هستند. وی با بیان اینکه در استان خراسان رضوی در ۱۳ شهرستان ۷ هزار خانوار عشایر داریم، خاطر نشان کرد: اعتبار خوبی برای کمک به عشایر از صندوق توسعه ملی جذب شده است که از فروش دام نارس توسط عشایر جلوگیری می کند. در این مراسم همچنین حکم احمدی نماینده امور عشایر شهرستان سرخس توسط فرماندار و مدیر کل عشایر استان به وی تقدیم شد و رسما نمایندگی امور عشایر در شهرستان سرخس آغاز به کار کرد. در حاشیه این مراسم نیز مراسم کلنگ زنی برق رسانی به محله آب تلخ بخش مرزداران دهستان کل بی بی با یک میلیارد ریال اعتبار و قول تحویل  دو ماهه به زمین زده شد.


برچسب‌ها: نمایندگی امور عشایر سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 7:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/16 شماره انتشار 18901

سرخس/ علي مختاري عضو هيئت علمي دانشگاه فردوسي در جلسه تخصصي مخاطب شناسي گفت: نگاه مديران روابط عمومي بايد مشارکت جو و مشارکت پذير باشد.

*جلسه بررسي تاثير کاهش قيمت جهاني نفت بر جهت گيري استراتژيک پالايشگاه خانگيران برگزار شد.

*مديرکل عشايري استان در جشن عشايري سرخس گفت: براي طرح پرواربندي دام اعتبار 260ميليارد توماني پيش بيني شده است.

*فرماندار سرخس از خودکفايي پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد در تامين قطعات خبر داد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جشن هاي پيروزي انقلاب درشهرهاي استان
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/11/16 شماره انتشار 18901

گروه شهرستان ها-در چهارمين روز از دهه مبارک فجر، جشن هاي پيروزي انقلاب با شکوه و جلوه خاصي در شهرها و روستاهاي استان ادامه يافت و طي اين جشن ها، ده ها پروژه عمراني نيز در جاي جاي استان به بهره برداري رسيد. به گزارش خراسان برخي از مراسم و افتتاحيه هاي روز گذشته به اين شرح است:

تمدن

سرخس: بهره برداري از 7 طرح آموزشي با اعتبار 2 ميليارد و 50 ميليون تومان با حضور امام جمعه و مسئولان اجرايي شامل مدرسه 5 کلاسه در روستاي گنبدلي، آموزشگاه روستاي چاله زرد، آموزشگاه 5 کلاسه روستاي پسکمر، آموزشگاه 5 کلاسه روستاي شيرتپه، آموزشگاه 5 کلاسه روستاي زالوغال، ساخت طبقه دوم مدرسه مهديه و ساخت خوابگاه سرخس، افتتاح خانه مددجو کميته امداد در شهرک شهيد باهنر، افتتاح زمين ورزشي جنب منازل سازماني راه آهن، افتتاح گذرگاه کچولي راه‌آهن و نصب و راه اندازي علايم الکتريکي راه آهن سرخس، ديدار مسئولان با خانواده شهداي اصناف و شاهد و مددجويان کميته امداد و بهزيستي و خانواده شهداي دانش آموز، گردهمايي روحانيون شهرستان سرخس، اجراي مسابقات مقاله نويسي در مدارس و برگزاري دوره سبک زندگي در روستاي شيرتپه و برگزاري مسابقات تخصصي امداد و نجات در پالايشگاه خانگيران


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۶ساعت 7:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با حضور در منزل 46 شهید شهر مرزی سرخس: جمعی از مسئولان سرخس با خانواده معظم شهدا دیدار کردند+تصاویر

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر جمعی از مسئولان شهرستان سرخس با حضور در منزل 46 شهید شهر مرزی سرخس یاد و خاطره این عزیزان را گرامی داشتند. محمدرضا سهامی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس دیدار با خانواده های معزز شهدا را توفیق و رزق معنوی برای مسئولان دانست و گفت: همه ما مدیون ایثارگری شهدای انقلاب و دفاع مقدس هستیم و افتخارات امروز ما در عرصه های مختلف به برکت خون پاک آن ها است. وی با بیان اینکه شهدا و خانواده آنان ذخایر اصلی انقلاب هستند و سرکشی و دیدار از خانواده های گرانقدرشان از وظایف مهم مسئولان است، خاطرنشان کرد: صبح امروز با تشکیل ۱۳ اکیپ، مسئولان و نیروهای نظامی و انتظامی شهرستان با حضور در منزل ۴۶ خانواده شهید سطح شهر از مقام شامخ شهدا تقدیر کردند.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ساعت 15:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بهره برداری از ۷ پروژه آموزش و پرورش سرخس

در چهارمین روز از دهه مبارک فجر، 7 پروژه آموزش و پرورش سرخس به طور نمادین در مدرسه شهید طالقانی گنبدلی سرخس افتتاح و به بهره برداری رسید. در چهارمین روز دهه مبارک فجر ۷ پروژه آموزش و پرورش شهرستان سرخس به طور نمادین، با حضور مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی، فرماندار و جمعی از مسئولان شهرستان به بهره برداری رسید. این پروژه ها شامل پنج واحد آموزشی ۵ کلاسه با مجموع ۲۵ کلاس، تکمیل و گسترش یک خوابگاه مدرسه شبانه روزی دخترانه و توسعه یک مرکز آموزشی دیگر است.     این پروژه ها با همکاری و‌ مشارکت خیرین مدرسه ساز احداث، که برای آن بیش از بیست میلیارد ریال هزینه شده است.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بررسی تاثیر کاهش قیمت جهانی نفت بر جهت گیری استراتژیک پالایشگاه خانگیران

 سرخس- تمدن/ مدیر تعالی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از برگزاری جلسه بررسی تاثیر کاهش قیمت جهانی نفت بر جهت گیری استراتژیک این مجتمع گازی خبرداد. علیرضا پرنیان با اعلام این خبر افزود: به منظور شناخت بهتر عوامل محیطی تاثیرگذار بر استراتژی های شرکت جلسه ای با حضور مدیرعامل، اعضای کمیته راهبری، مدیران و کارشناسان واحدهای مختلف پالایشگاه برگزار شد. وی اظهارداشت: در این جلسه که با محوریت بررسی اثرات کاهش قیمت جهانی نفت بر استراتژی ها و اهداف پنج ساله آینده این مجتمع گازی برگزار شد مدیرعامل شرکت و روئسای واحدهای HSE ، تعمیرات، مالی و کالا دیدگاه ها و نظرات خود در خصوص عوامل تاثیرگذار بر کاهش قیمت جهانی نفت، هدف های پشت پرده دشمنان و راهکارهای مقابله با این تهدید محیطی و تبدیل آن به فرصت را به اختصار بیان نمودند. پرنیان تصریح کرد: با توجه به اهمیت این موضوع و تاثیر آن بر استراتژی های شرکت مقرر شد جلسات تخصصی با مشارکت واحدهای مرتبط و کارگروه های درون شرکتی با عنوان اقتصاد مقاومتی برگزار شده و ضمن بررسی دقیق راهکارهای پیشنهادی، برنامه های عملیاتی مرتبط شناسایی و مدون گردد. مدیر تعالی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خاطر نشان ساخت: نظام مدیریت استراتژیک از سال 1385 در این مجتمع پالایشی استقرار یافته و استراتژی های متناسب با تحولات درون و برون سازمانی مورد بازنگری و بروزرسانی قرار می گیرند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ساعت 8:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 مدرس دوره های مدیریت روابط عمومی؛ نگاه مدیران روابط عمومی باید مشارکت جو و مشارکت پذیر باشد / روابط عمومی چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای سازمان است

سرخس- تمدن/ عضو هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد و مدرس دوره های مدیریت روابط عمومی گفت: روابط عمومی چشم بینا، گوش شنوا و زبان گویای سازمان است. علی مختاری در جلسه تخصصی مخاطب شناسی و شناخت مخاطبان ویژه مدیران روابط عمومی های صنعت نفت و گاز در شرق کشور که به میزبانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد برگزار شد افزود: با توجه به اینکه بخش عمده ای از مخاطبان و مراجعه کنندگان به سازمان ها به خصوص سازمان های نفت و گاز مخاطبان تخصصی هستند، ارتباط برقرار کردن و تعامل برقرارکردن با آنها از روش های خاصی برخوردار است. وی اظهارداشت: در این دوره تخصصی بخش عمده ای از مطالب در شناخت سنی، شناخت جنسیتی مخاطبان، شناخت رفتاری و روحی مخاطبان و همچنین حل تعارضی که ممکن است بین مخاطبان بخواهد صورت بگیرد ارائه شد. مدرس دوره های مدیریت روابط عمومی تصریح کرد: روابط عمومی در حقیقت پل ارتباطی بین سازمان و مردم و همچنین پل ارتباطی بین کارشناسان و کارکنان با مدیران ارشد است و حل تعارضات بین کارکنان با هم، مدیران و مشکلات بین مجموعه بیرون از سازمان با خود سازمان، بخش عمده ای قانون های نانوشته ایی است که بر عهده روابط عمومی است. مختاری با بیان اینکه روابط عمومی چشم بینا و گوش شنوا و زبان گویای سازمان است ادامه داد: روابط عمومی باید از ساختار قبلی، کم کم متحول شود و نگاه کارشناسان و مدیران سازمان ها به روابط عمومی از یک مجموعه ایی که در نظر داشته باشد بحث برگزاری مراسمات و تبلیغات را انجام بدهد خارج شود و به عنوان یک نهاد اثرگذار در تعیین استراتژی های فرهنگی سازمان و بخش عمده ایی در تعیین استراتژی های جامعه نقش خودش را پیدا کند. این استاد دانشگاه خاطر نشان کرد: هر کدام از کارکنان روابط عمومی سرمایه هایی هستند که دارای تجربه و دانش و اندوخته های علمی هستند لذا نگاه مدیران روابط عمومی به کارشناسان نگاه استراتژیک و بلند مدت باشد و از کارکنان خود در حوزه های مختلف از کسب خبر تا انتقال اخبار، برگزاری همایش ها و در نهایت مدل تعالی سازمانی بتوانند استفاده کنند. وی بیان داشت: یکی از ابزارهایی که می تواند در این راستا اثر گذار باشد بحث نظام پیشنهادات و در نهایت مدل مدیریت مشارکتی است و لذا توصیه می شود نگاه مدیران از مدیریت سنتی به مدیریت مشارکتی و تفویضی تغییر پیدا کند. مختاری اضافه کرد: در حوزه روابط عمومی همانطور که از عنوان آن مشخص است نگاه باید مشارکت جو و مشارکت پذیر باشد. وی یادآور شد: مدیران روابط عمومی صنعت نفت و گاز در شرق کشور که در این جلسه حضور داشتند مدیرانی خردمند و دارای تجربه بودند و مشارکت آنان در این جلسه نشان دهنده این موضوع بود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ساعت 8:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در سومين روز از ايام ا... دهه فجر انجام شد
افتتاح ده ها پروژه عمراني در شهرستان ها
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/11/15 شماره انتشار 18900

گروه شهرستان ها/ در سومين روز از ايام ا... دهه فجر علاوه بر افتتاح ده ها پروژه عمراني و خدماتي در شهرها و روستاهاي استان خراسان رضوي برنامه هاي متنوع فرهنگي هنري نيز برگزار و نمايشگاه هاي مختلفي نيز برپا شد. به همين مناسبت برنامه هاي ذيل در شهرستان ها برگزار و ياد روزهاي حماسه و خون بهمن ۵۷ گرامي داشته شد.

 

سرخس / برگزاري محفل انس با قرآن با حضور قاريان بين المللي در شهرک شهيد مهاجر و افتتاح ساختمان مددجويي کميته امداد و اورژانس روستاي «گنبدلي» کلنگ زني برق رساني به روستاي آب تلخ و بهره برداري از پروژه ساماندهي مزار شهداي «کلاته عوض».


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۱/۱۵ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر