1ـ روزنامه نگار به واقعیت های عینی توجه می کند و اخبار صحیح و دقیق و تفسیرهای منطقی و منصفانه را در اختیار خوانندگان می گذارد. 2ـ روزنامه نگاری یک خدمت اجتماعی است، نه یک فعالیت بازرگانی و روزنامه نگار همواره بر اساس وجدان اخلاق عمل می کند. 3- روزنامه نگار اخباری را منتشر می کند که منبع آنها مشخص باشد. 4- سرقت ادبی، مخدوش ساختن متن ها و سندها و حذف اطلاعات اساسی رویدادها در روزنامه نگاری مطرود است. 5- روزنامه نگار از پذیرش هرگونه پاداش مادی برای پیش برد مقاصد خصوصی مغایر با مصالح عمومی، خودداری می کند. 6- روزنامه نگار از قبول هرگونه فشار و تهدید برای انتشار مطالب و یا تغییر محتویات آنها، خودداری کرده و از خط مشی عمومی رسانه و اصول شرافت حرفه ای خویش تبعیت می کند. 7ـ روزنامه نگار با احترام به استقلال و حاکمیت ملی، نظم و امنیت عمومی و مصالح همگانی از اصول شرافت حرفه ای خویشتن تبعیت می کند. 8ـ روزنامه نگار به اصول دینی و معتقدات مذهبی، آداب و سنن قومی و ملی، اخلاق حسنه و عفت عمومی احترام می گذارد و از گرایش به تبعیض خصومت آمیز در این زمینه ها و همچنین تشویق و تحریک به جنگ تجاوزکارانه نسبت به کشورهای دیگر خودداری می کند. 9ـ روزنامه نگار برای پاسداشت ارزش های الهی و انسانی از جمله عدالت طلبی، آزادیخواهی، صلح و امنیت بشر، استقلال و پیشرفت فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ملتها و فرهنگ ها، احترام خاص قائل است. 10ـ کوشش در راه همزیستی مسالمت آمیز ملت ها، مقابله با گسترش وسایل و ادوات کشتار جمعی، جلوگیری از آلودگی محیط زیست و مبارزه علیه سلطه فرهنگی از رسالت های مهم روزنامه نگاری است. 11ـ احترام به حیثیت شخصی و حریم خصوصی افراد، خودداری از توهین، تهمت و افتراء نسبت به اشخاص و تلاش در حفظ سلامت و آرامش روانی جامعه از وظایف روزنامه نگاران محسوب می شود. 12- روزنامه نگار موظف است ضمن دفاع از آزادی خبر و تفسیر و انتقاد، اسرار حرفه ای خود را حفظ کند و از افشای اطلاعات و اخباری که به صورت محرمانه به دست می آورد به جز مواردی که با حکم دادگاه مشخص می شود، خودداری کند.


برچسب‌ها: قلقلك
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ساعت 19:37 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره تعاون روستایی سرخس گفت: در سال جاری 14 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان شهرستان خریداری شده است. مرتضی سندگل گفت: در سال جاری ۱۴ هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان شهرستان خریداری و در قالب ۹۸ فایل به بانک کشاورزی تحویل شده است.     رئیس اداره تعاون روستایی سرخس ارزش ریالی گندم خریداری شده را ۱۶ میلیارد و ۲۶۶ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: تاکنون ۱۵ میلیارد و ۲۴۲ میلیون تومان توسط بانک عامل به کشاورزان پرداخت شده است. وی با اشاره به اینکه شهرستان سرخس بالاترین پرداختی را در استان دارد، خاطرنشان کرد: طبق وعده بانک عامل تا پایان مهرماه امسال مابقی طلب کشاورزان پرداخت می شود. سندگل در پایان با بیان اینکه سه مرکز در شهرستان کار خرید تضمینی گندم را انجام داده اند، اذعان کرد: خرید تضمینی گندم در شهرستان نسبت به سال زراعی گذشته ۴۴۵ درصد افزایش داشته است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: تعاون روستایی سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ساعت 9:17 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از اعلام آمادگی همکاری بانک های عامل بانک ملی، بانک رفاه، بانک ملت در خصوص پرداخت اعتبارات به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد خبر داد. علیرضا دادمحمدی در این دیدار که مدیران بانکها و مسئولان اعتبارات شان حضور داشتند گفت :هدف تعامل و گسترش همکاری های موثر و کمک به اشتغال خانواده های تحت حمایت کمیته امداد می باشد . دادمحمدی با بیان اینکه کار کمیته امداد در حوزه اشتغال ایجاد مشاغل خرد، کوچک و خانگی است اظهار داشت: این نهاد با استعداد سنجی و شناسایی افراد تحت پوشش توسط گروه های مشاورین به خانواده ها آموزش های لازم را از طریق سازمان فنی و حرفه ای می دهد و نظارت کامل و دقیقی نیز بر اشتغال های ایجاد شده به صورت مستمر و دائمی دارد. وی با بیان اینکه کمیته امداد آمادگی میزبانی مدیران و نمایندگان بانک های عامل جهت بازدید از طرح ها یی که در راستای اعطای تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان را اندازی شده را دارد. مدیر بانک ملی در این جلسه از فعالیت های و عملکرد کمیته امداد بویژه در بخش اجرایی طرح های اشتغالزایی و نظارت مستمر در طرح های ایجاد ی برای محرومان تقدیر کردو گفت کمیته امداد از نهادهایی است که با عملکرد بسیار مناسب خود جایگاه مناسبی در نظام و مردم پیدا کرده است. در پایان  پس از این دیدار از چند طرح خوداشتغالی صنفی، دامداری، طرح قالیبافی بازدید به عمل آمدو مدیر بانک ملت و مدیر بانک رفاه بیان کرد با سرمایه گذاری کمیته امداد برای محرومین دیدگاه مردم به این نهاد به عنوان دستگاهی که مددجو می پذیرد تغییر و به سازمانی که در زمینه اشتغال فعالیت میکند تبدیل خواهد شد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ساعت 8:52 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا- مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس از اعلام آمادگی همکاری اداره دامپزشکی شهرستان سرخس با این اداره به منظور ارائه خدمت به محرومین خبر داد. علیرضا دادمحمدی در دیدار با مدیر دامپزشکی که به مناسبت روز روستا برگزار شد اظهارد اشت: فعالیتهای مربوط به دامپزشکی نقش موثری در بهداشت عمومی و ارتقائ سلامت جامعه دارد . وی بیان داشت: تولید دام ، طیور و آبزیان از اولویتهای غذایی دولت می باشد و کمیته امداد نیز در بخش اشتغالزایی بر این امر تاکید داردو مهمترین بخش ایجاد اشتغال دامپروری، پرورزش طیور سلامت آنان است که در این بخش به حمایت های دامپزشکی نیاز داریم. دادمحمدی از همکاری های خوب اداره دامپزشکی در خصوص برگزاری کلاسهای آموزشی برای 150 نفر از مددجویان تحت حمایت و همچنین در اختیار گذاشتن 186 لیتر سم رایگان جهت سم پاشی اصطبل ها ، شستشوی دام ها در حوضچه های آبی آغشته به سم، و 200 لیتر داروی تقویتی خوراکی دام بین دامداران منطقه به صورت رایگان به ارزش 62 میلیون 500 هزار ریال تقدیر و تشکر کردند. در ادامه دادمحمدی افزود: به مناسبت روز روستا با حضور فرماندار، بخشدارمرکزی، مدیران اداره دامپزشکی، و دیگر مسئولان ضمن بازدید از دو روستا که جشنواره صنایع دستی و غذاهای سنتی و کلاسهای آموزشی دامپروری برگزار شده بود دو اصطبل دامپروری توسط پزشکان دامپزشکی سم پاشی شد. مدیر دامپزشکی شهرستان سرخس ضمن تقدیر از فعالیتهای کمیته امدادگفت: کمیته امداد با توجه به پرداخت تسهیلات دامداری و ایجاد اشتغال و برگزاری کلاسهای آموزشی جهت پیشگیری از بیماریهای مشترک انسان و دام خدمات قابل توجه به محرومین ارائه کرده است . دکتر باغبان نژاد در این دیدار برای همکاری فی مابین اداره دام پزشکی و کمیته امداد جهت برگزاری کلاسهای آموزشی گروهی و چهره به چهره و پیشگیری از بیماریهای دامی و واکسیناسیون دام اعلام آمادگی کردند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ساعت 8:48 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- شهردار سرخس گفت: در شش ماهه اول امسال 50 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 43 میلیارد ریال در شهر سرخس اجرایی شده است.  محمد امینی فر با اشاره به جذب کامل اعتبارات عمرانی استانی و هزینه کرد صحیح اعتبارات داخلی در محل های پیش بینی شده، گفت: در شش ماهه اول امسال با بهره مندی از مشارکت شهروندان و مساعدت شورای اسلامی شهر سرخس، از محل اعتبارات استانی و اعتبارات داخلی، ۵۰ پروژه کلان و خرد با اعتباری بالغ بر ۴۳ میلیارد ریال اجرایی شده است. شهردار سرخس توسعه و آسفالت معابر، اجرای کانال جمع آوری و دفع آب های سطحی بلوار پاسداران، اصلاح هندسی خیابان امیرکبیر و شهید عیار، جداسازی آب فضای سبز از آب شرب شهری و تکمیل پروژه بزرگ پارک امام خمینی (ره) و احیای پارک کودک را از پروژه های اجرا شده عنوان کرد. وی همچنین اجرای آبنمای زیرسطحی، احداث خانه فرهنگ محله ۱۷ شهریور، خرید و مراحل نصب دستگاه تولید جداول پرس، پیاده روسازی مشارکتی در سطح شهر، زیرسازی بلوار بعثت، لکه گیری معابر، لایروبی کانال ها، ساخت گلخانه و اورهال کارخانه آسفالت شهرداری را از دیگر پروژه های اجرایی در شش ماهه اول امسال برشمرد. امینی فر بیان کرد: امیدواریم با تامین منابع درآمدی شهرداری و با اتکا به توان بخش خصوصی بومی تا انتهای سال جاری پروژه هایی که پیش بینی شده اجرایی شود. شهردار سرخس جدول یندی و زیرسازی معابر فرهنگیان و مسکن مهر، آسفالت بلوار بعثت، اجرای کانال دفع آب های سطحی خیابان معلم، اجرای خروجی اصلی آب های سطحی در شمال شهر، تکمیل و بازگشایی خیابان ثارالله و اجرای بلوار طالقانی را از بزرگ ترین پروژه های شهرداری سرخس عنوان کرد و گفت: در صورت تامین منابع مالی تا پایان سال این پروژه ها نیز مراحل اجرایی آن آغاز می شود.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۳ساعت 8:32 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی گفت: شش شکارچی غیرمجاز در منطقه حفاظت شده کوه بزنگان دستگیر شدند. ابوالفضل شعبانی گفت: دو نفر این متخلفان که در این منطقه اقدام به زنده گیری کبک می کردند شناسایی و دستگیر شدند که از آنان 45قطعه کبک کشف شد. وی گفت: برای این دو نفر سه پرونده مجزا تنظیم و به مراجع قضایی تقدیم شد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: یک گروه دونفره هم که به همراه یک دستگاه خودروی 405 بدون پلاک وارد این منطقه شده بودند شناسایی ودستگیر شدند.  شعبانی گفت: از این متخلفان یک قبضه اسلحه غیرمجاز و لاشه 26قطعه کبک کشف شد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: یک گروه دو نفره دیگر هم دراین منطقه به جرم شروع به شکار به همراه تور پرنده گیری، دستگیر و راهی مراجع قضایی شدند. ابوالفضل شعبانی بااشاره به جریمه دو میلیون ریالی بابت شکار و یاصید هرقطعه کبک وحشی ،گفت: این مجرمان 142میلیون ریال زیان به محیط زیست وارد کرده اند که موظف به پرداخت این مبلغ به خزانه دولت می باشند.

 

باشگاه خبرنگاران جوان مشهد


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ساعت 13:17 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس گفت: از ابتدای امسال تاکنون 29 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد در شهرستان اهدا شده است. علیرضا دادمحمدی به خراسان گفت: دو سری جهيزيه به مناسبت عید غدیر توسط یک خیر مشهدی به ارزشي بالغ بر ۱۲۰ ميليون ریال شامل رختخواب، جاروبرقی، چرخ خیاطی، پنکه، بخاری گازی، چرخ گوشت، سرویس آشپزخانه و انواع پارچه به نوعروسان تحت حمايت كميته امداد امام (ره) سرخس اهدا شد. مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس یادآور شد: از ابتدای سال جاری تا کنون ۲۹ سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت این نهاد اهدا شده است. وی همچنین تعداد سه فقره کمک هزینه هدیه ازدواج به فرزندان پسر و ۱۹ فقره کمک هزینه ازدواج دیگر به ارزش ۶۲۰ میلیون ریال را از دیگر کمک های این نهاد به خانواده های تحت حمایت عنوان کرد. دادمحمدی با اشاره به اينکه فراهم ساختن شرايط لازم براي ازدواج جوانان يکي از سنت ‌هاي حسنه است، گفت: کميته امداد امام (ره) در راستاي عمل به اين سنت ‌ها و کمک به ازدواج آسان جوانان اقدام به پرداخت کمک هزينه ازدواج مي‌کند.     مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس در پایان اظهار کرد: در حال حاضر ۱۵۶ نوعروس در نوبت دریافت کمک هزینه ازدواج در شهرستان هستند که می توانند با کمک خیرین و نیکوکاران زندگی مشترک شان را شروع کنند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ساعت 11:12 توسط خبرگراري ساريكا |

اعتراف سارق سرخسي به ۷ فقره سرقت
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1394/07/22 شماره انتشار 19094

تمدن/ فرمانده انتظامي سرخس گفت: پليس يک سارق حرفه اي وسايل خودرو را با هفت فقره سرقت شناسايي و دستگير کرد. سرهنگ «محسن باقرزاده» افزود: در پي چند فقره سرقت محتويات داخل خودرو در يکي از مناطق شهر سرخس موضوع در دستور کار ماموران کلانتري ۱۱ قرار گرفت که ماموران پس از بررسي سرقت ها و سرنخ هاي به جامانده از سارق با استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار او را شناسايي کردند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۲ساعت 7:45 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- فرمانده انتظامی سرخس گفت: پلیس سارق حرفه ای داخل خودرو با 7 فقره سرقت را شناسایی و دستگیر کرد. سرهنگ محسن باقرزاده افزود: در پی چند فقره سرقت محتویات داخل خودرو در یکی از مناطق شهر سرخس موضوع در دستور کار تیمی از ماموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت كه ماموران پس از بررسی سرقت ها و سرنخ های به جامانده از سارق با استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار پس از یک سری تحقیقات میدانی محل اختفای او را در یکی از خیابان های بخش مرکزی شناسایی و سارق را با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند. وي بیان کرد: متهم ۲۱ ساله در بازجویی های علمی پليس  به ۷ فقره سرقت داخل خودرو در سطح شهرستان سرخس اعتراف کرد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۲۱ساعت 8:12 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره بهزیستی سرخس  برنامه های این اداره در هفته ملی کودک را تشریح کرد. کبری جنابادی  درباره برنامه های هفته ملی کودک در سرخس گفت: برنامه های مختلفی را در این هفته برای مهدکودک های تحت نظارت سازمان بهزیستی داریم. رئیس اداره بهزیستی سرخس بیان کرد: در این هفته برای ۸ مهدکودک پیش ۱و۲ شهر سرخس جشن هفته کودک را برگزار می کنیم. جنابادی ادامه داد: اجرای برنامه زنگ غذای گرم در شهر مزداوند، حاشیه شهر و تمام روستاها، اجرای مسابقه ی نقاشی با موضوع مراقبت از گوش برای کودکان ۴ تا ۶ سال، توزیع میان وعده غذای گرم در بین ۲۲ مهد روستا و بازدید کودکان از آتش نشانی از برنامه های این اداره در هفته ملی کودک است. وی افزود: طرح غربال گری بینایی و معاینه چشم رایگان با توجه به اینکه بینایی کودکان تا سن ۶ سال کامل می شود از دیگر برنامه های ما در هفته ملی کودک است. رئیس اداره بهزیستی سرخس در پایان گفت: غربال گری شنوایی نیز در این هفته به صورت رایگان در تمام مهدکودک های شهرستان سرخس اجرا می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بهزیستی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۷/۱۹ساعت 8:46 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس گفت: به همت خیریه انصار الحجه 400 بسته لوازم التحریر، کفش، مانتو شلوار، انواع پارچه شلواری ، پیراهنی بین دانش آموزان نیازمند تحت پوشش توزیع گردید. علیرضا دادمحمدی گفت: همه باید به فکر دانش آموزان نیازمند باشیم و کمک به این افراد قابل ستایش است، و اکنون در ایامی قرار گرفته ایم که باید قدر آن را بدانیم و برای حفظ ارزش ها و اهداف تلاش کنیم. وی با تاکید بر اینکه نباید نیازمندان را فراموش کنیم خاطر نشان کرد: با کمک های شما خیرین شرایطی فراهم می شود تا دانش آموزان نیازمند نیز از فرصت ادامه تحصیل بهرمند شوند تا آنها نیز با شکوفایی استعداد های خود برای حفظ ارزش های انقلاب تلاش کنند. دادمحمدی ضمن تقدیر و تشکر از خیریه انسار الحجه در فصل بازگشایی مدارس با اهدائ 400 بسته لوازم التحریر ، 300 جفت کفش، مانتو شلوار 170 دست، به ارزش 170 میلیون ریال جهت اختصاص به 650  دانش آموزان نیازمند تحت پوشش به این اداره کمک نموده است. وی بیان داشت: رفع حوائج خانواده های نیازمند گشودن دری به سوی بهشت است که خداوند سبحان وعده این بهشت برین را به خیرین و نیکوکاران داده است. در پایان دادمحمدی تصریح کرد: این نهاد به تحصیل مددجویان اهمیت بسیار می دهد و در همین راستا برای فراهم ساختن زمینه تحصیل مددجویان اقداماتی همچون کلاس های تقویتی، کنکور های آزمایش، برگزاری برنامه های اردوی، مشاوره تحصیلی و غیره را اجرا می کند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۷/۱۴ساعت 8:52 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخس گفت: زمین‌خواری حریم دریاچه بزنگان را تهدید می‌کند.  محمدجواد علی‌‎پور در گفت‌وگو با خبرنگار محیط زیست خبرگزاری دانشجویان (ایسنا)- منطقه خراسان، با بیان اینکه افرادی با زمین‌خواری در اطراف دریاچه بزنگان تهدید بزرگی برای آن شده‌اند، اظهار کرد: اگر از روند زمین‌خواری در حریم دریاچه بزنگان جلوگیری نشود، به‌زودی ساخت‌وساز، شخم زمین، آلودگی و رسوب‌ گرفتگی منجر به تخریب این دریاچه خواهد شد.  وی با اعلام اینکه سطح آب دریاچه بزنگان نسبت به سال گذشته 1.5 تا 2 متر افزایش یافته، تصریح کرد: با وجود بارندگی‌های کافی در سال جاری، اما هنوز سطح آب دریاچه بزنگان نسبت به سال‌های گذشته پایین است.  رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخس با اشاره به اینکه کاهش و افزایش سطح آب دریاچه بزنگان در طی دهه‌های گذشته امری طبیعی است، افزود: در طی چهارسال گذشته تقریباً هیچ‌ سیلابی به دریاچه بزنگان وارد نشده است ولی در سال جاری با توجه به بارندگی‌ها می‌توان به روند افزایشی سطح آب دریاچه امیدوار بود. علی‌‎پور عنوان کرد: در طی این ‌سال‌ها لایه‌روبی و مرمت دریاچه بزنگان برای مبارزه با خشکسالی در آن انجام شده تا آبی ‌هدر نرود؛ همچنین تعاملاتی با روستای بزنگان به منظور استفاده از آب مازاد کشاورزی نیز صورت‌ گرفته است. وی با تاکید براینکه پروژه مبنی بر انتقال آب‌بند قدیمی بزنگان واقع در هزار و 400 متری دریاچه بزنگان در دستورکار است، ادامه داد: در صورتی که اعتبارات وعده‌ داده شده برای انجام این پروژه محقق شود، با انتقال سیلاب‌های حوزه آبخیز مجاور، حدود چهار برابر حجم آب دریاچه به آن وارد شده و دیگر خطر خشک‌سالی آن را تهدید نخواهد کرد. رئیس اداره محیط زیست شهرستان سرخس ماهی کپور و شیرماهی را دو گونه جانوری دریاچه بزنگان دانست و خاطرنشان کرد: گونه‌های جانوری دریاچه‌ بزنگان در طی خشک‌سالی اخیر تلفات چندانی نداشته و تنها جمعیت گونه پرورشی ماهی کپور چون دارای مقاومت کم‌تری بوده، کاهش یافته ولی شیرماهی که گونه بومی دریاچه است، تلفاتی نداشته است. علی‌‎پور اضافه کرد: گونه‌های گیاهی اطراف دریاچه بزنگان نظیر گز و قیچ هیچ‌گونه تلفاتی نداشته و رشد گونه‌های گیاهی آبزی دریاچه نیز به علت نفوذ آب در طی خشک‌سالی افزایش یافته است. شهرستان‌ها  10:25:10 1394/05/25 945-13690-5 كد خبر     


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ساعت 11:31 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- پلیس شهرستان سرخس خراسان رضوی، پرستاری را که به حساب مردی سالخورده دستبرد زده بود شناسایی و دستگیر کرد. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس فتا سرهنگ محسن باقرزاده فرمانده انتظامی شهرستان سرخس با اعلام این خبر گفت: در پی شکایت مردی سالخورده مبنی بر برداشت غیرمجاز از حساب بانکی اش موضوع در دستور کار تیمی از ماموران پلیس آگاهی قرار گرفت. سرهنگ باقرزاده افزود: در بررسی اظهارات مالباخته که مردی حدوداً 80 ساله است مشخص شد مبلغ 600میلیون ریال از حساب بانکی اش برداشته شده است که ماموران پلیس آگاهی با استعلام از مبادی ذیربط، برداشت کننده وجوه را که پرستار مالباخته است شناسایی کردند. فرمانده انتظامی شهرستان سرخس ادامه داد: متهم 43 ساله در بازجویی های به عمل آمده در مواجهه با مستندات ثبت شده به برداشت غیرمجاز از حساب مالباخته اعتراف و اظهار داشت در پی اعتماد این فرد با سوءاستفاده از ناآگاهی و کهولت سن مالباخته این مبلغ را از حسابش برداشت کرده ام. سرهنگ باقرزاده بااشاره به معرفی متهم به مقام قضایی به شهروندان توصیه کرد: حتی المقدور کارت بانکی و اطلاعات آن را در اختیار سایرین قرار ندهند و به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی گزارش خرید پیامکی خود را فعال کرده تا در جریان تمامی تراکنش های مالی خود قرار بگیرند؛ همچنین به هیچ عنوان رمز حساب خود را کنار کارت بانکی خود نگهداری نکنند.

قلقلك: واي به روزي كه بگندد نمك


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ساعت 11:26 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- رئیس شورای تامین شهرستان سرخس گفت: مهم ترین عامل برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی ایجاد اشتغال پایدار و افزایش دانایی و آگاهی مردم است. حسین سنجرانی  با بیان اینکه شهرستان سرخس یک شهرستان امن است، گفت: مرزبانی شهرستان سرخس به طور شبانه روزی در حال کار است و نسبت به بسیاری از مناطق مرزی، امنیت بسیار خوبی داریم و این نتیجه زحمات مرزبانان ما است. رئیس شورای تامین شهرستان سرخس افزود: الحمدالله در شهرستان سرخس سپاه پاسداران، ارتش، مرزبانی، دستگاه های اطلاعاتی و نیروی انتظامی آمادگی خوبی دارند. وی عنوان کرد: امنیت بسیار خوبی در شهرستان سرخس وجود دارد، منتهی یک سری ناهنجاری های اجتماعی ناشی از بیکاری، فقر و مواد مخدر نیز است که نیروی انتظامی تلاش می کند این ها را به حداقل برساند. سنجرانی تصریح کرد: وقتی که فقر و بیکاری است، افراد نیز به دنبال این هستند که با یک راهی شکم زن و بچه اش را سیر کند. رئیس شورای تامین شهرستان سرخس مهم ترین عامل برای مقابله با ناهنجاری های اجتماعی را ایجاد اشتغال پایدار و افزایش دانایی و آگاهی مردم دانست و خاطرنشان کرد: سواد خواندن و نوشتن، شعور اجتماعی و فرهنگ عمومی جامعه باید رشد کند و افراد نیز باید یک درامد پایداری داشته باشند.

قلقلك: آي كاش آمار تجاوزات مرزي را بيان مي كرديد تا وضع ما بهتر معلوم مي شد ضمنا چند نفر سرخسي در زندان تركمنستان بسر مي برند ؟


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ساعت 11:19 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا- فرمانده هنگ مرزی سرخس از کشف 7 قبضه سلاح غیرمجاز در شهرستان خبر داد. سرهنگ رضا ایزدپناه  درباره کشف این سلاح‌ها گفت: در راستای ارتقای سطح امنیت عمومی طرح ضربتی مبارزه با قاچاق کالا توسط مرزداران این هنگ اجرا شد. فرمانده هنگ مرزی سرخس بابیان اینکه در این طرح تعداد ۷ قبضه سلاح غیرمجاز به همراه مقداری فشنگ کشف و ضبط شد، افزود: این سلاح‌ها از نوع گلنگدنی و ساچمه‌ای است. وی بابیان اینکه این طرح همچنان ادامه داد، تصریح کرد: در این طرح ضربتی همچنین ده‌ها قطعه تجهیزات ماهواره‌ای غیرمجاز توسط مأمورین این یگان کشف و ضبط شد. ایزدپناه در پایان اظهار کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۵ساعت 11:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- استاندار خراسان رضوی گفت:کارگروه بررسی مشکلات در حوزه شهرستان‌های سرخس و فیروزه تشکیل شود. علیرضا رشیدیان شامگاه پنجشنبه در دومین جلسه شورای برنامه‌ریزی و بودجه استان خراسان رضوی اظهار داشت: در دو حوزه مربوط به سرخس و فیروزه کارگروهی به منظور بررسی شرایط و رفع مشکلات شکل ‌می‌گیرد. استاندار خراسان رضوی افزود:سایر مطالب مطرح شده در ارتباط با ماده ۱۸۰ است باید در چارچوب قوانین و مصوبات بررسی شود. وی همچنین خاطرنشان کرد:شورای برنامه ریزی بایستی هرچه‌ سریع‌تر تشکیل و اعتبارات و بودجه‌ها نیز تخصیص یابد. محمد مقدوری، معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی در این جلسه اظهار داشت: ۲۷ مصوبه کارگروه و امور زیربنایی در جلسات این کارگروه به تصویب رسیده است. معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی تصریح کرد:در این بین تقاضاهایی مطرح شده که می‌توان تقاضای واحدهای تولیدی و خدماتی و همچنین تغییر کاربری های مورد نیاز اشاره کرد. مقدوری گفت: شهرک صنعتی چناران بصورت غیرقانونی و بدون مجوز ایجاد شده است و بعد از ۱۰ سال واحدهایی بدون مجوز در آن مستقر شده‌اند و در جلسه اخیر مصوب شد که اجازه انتقال واحد های صنعتی جدید به شهرک صنعتی داده شود. منبع: تسنیم 

قلقلك: ميگم آقاي استاندار سرخس در شرق استانه فيروزه هم نزديك نيشابور اينها بهم چه ربطي دارند  حالا اگه حوزه سرخس و فريمان و احمدآباد و رضويه مي بود كه يك نماينده در مجلس دارند حرفي نداشتيم حتي كلات كه همسايه سرخس هست يك چيزي ديگه چرا ما را به فيروزه وصل مي كنيد اگر مي گفتيد مثلا وجود يك مسئله مشترك هست باز يك چيزي ما كه قانع نشديم اين حرفهاي بي سروته چيه؟


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۲۳ساعت 15:17 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- امام جمعه سرخس از عدم حضور مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان در مراسمات مذهبی و نماز جمعه شهرستان انتقاد کرد.  حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه و به رعایت تقوای الهی گفت: عمل کوچکی که همراه با تقوا باشد به تعبیر امام صادق علیه السلام از اعمالی زیادی که همراه تقوا نباشد ارزشمندتر است. امام جمعه سرخس در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره وظایف فرزندان نسبت به والدین اظهار کرد: یکی از ثمرات خدمت به پدر و مادر استجابت دعای آن ها در حق فرزندان است. وی یکی دیگر از ثمرات خدمت به والدین را غفران گناه برشمرد که بخشش خداوند را نیز به همراه خواهد داشت. خطیب نمازجمعه سرخس با تقدیر از حضور گسترده مردم ولایت مدار سرخس در مراسم روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام بیان کرد: مردم به مسئولانشان نسبت به پدر و مادرشان شبیه ترند و متاسفانه، چه در برنامه ریزی و چه در حضور شاهد عدم حضور قالب مسئولان اجرایی شهرستان در مراسمات مذهبی و به خصوص نمازجمعه شهرستان هستیم. ارژنگ تصریح کرد: امیدواریم مسئولان کوتاهی حضور خود را در مراسم روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام جبران کنند و شاهد حضور آن ها در مراسمات ملی و مذهبی پیش رو باشیم. وی با تبریک ولادت باسعادت حضرت فاطمه معصومه (س) و شروع دهه کرامت، خاطرنشان کرد: دهه کرامت فرصت مغتنمی برای نشر فرهنگ ولایت و اهل بیت علیهم السلام است.     امام جمعه سرخس حرکت حضرت معصومه (س) از مدینه به سمت توس را درس ولایتمداری و عشق به ولایت و امام عنوان کرد و نشر و گسترش فرهنگ ولایتمداری و عشق به امام که توسط حضرت معصومه (س) صورت گرفت را به وسیله مسئولان فرهنگی ضروری دانست. ارژنگ تصریح کرد: توقع این است که مسئولان پیگیری کنند که از بودجه زیارت برای اسکان موقت زائران پیاده استفاده شود. وی در ادامه جنایت هولناک گروه تروریستی داعش در شهرک شیعه نشین صدرعراق و شهادت ۷۰ نفر از شهرک نشینان آن توسط کافران مسلمان نما را محکوم کرد و گفت: آمریکای جنایتکار که شاهد تضعیف داعش بوده و از پیروزهای جبهه مقاومت در عراق نگران است به دنبال دکترین تجزیه است، دکترین معروفی که می گوید کوچک تر زودتر خورده می شود و آمریکایی که به دنبال چپاول ثروت های جهان است ترفند تجزیه را نه تنها در عراق بلکه در تمامی کشورهای خاورمیانه قصد دارد اجرا کند. امام جمعه سرخس به کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲ که منجر به سرنگونی حکومت مصدق شد اشاره کرد و افزود: کودتای ۲۸ مرداد یک درس و یک تجربه مهم را به ما می دهد که آمریکا به هیچ عنوان قابل اعتماد نیست و حتی کسانی که سنگ آمریکا را به سینه می زنند هم به آن ها رحم نمی کند و مصدقی که سناگوی و حامی آمریکایی ها بود حکومت او را سرنگون کردند و از همان سال ۳۲ تا ۵۸ آمریکا، ایران اسلامی را چپاول کرد. ارژنگ بیان کرد: این یک اشتباه محاسباتی است که دولتمردان آمریکایی امروز هم فکر می کنند که می توانند با چند چمدان پول و خریدن اراذل و اوباش و به راه انداختن فتنه هایی مانند فتنه ۸۸ حکومت مقتدر ایران اسلامی را سرنگون کنند و به تعبیر مقام معظم رهبری این یک خواب تعبیر نشدنی بوده و این آرزو را به گور خواهند برد. خطیب نماز جمعه سرخس در پایان با بیان اینکه ملت ایران ظلم ها و دشمنی های ۶۰ ساله آمریکایی ها را هرگز از یاد نخواهند برد، خاطرنشان کرد: ملت ایران با نگاه به گذشته و تجارب تلخی که از غرب و آمریکا دارد و با تاسی از فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند، امریکایی ها قابل اعتماد نیستند و به خوبی این را لمس کرده اند، اجازه حضور دوباره ان ها را به خاک جمهوری اسلامی ایران نخواهند داد.

 توضيح ساريكا: مراسم جمع است ولي مراسمات كلمه غلط مصطلح است كه بايد از گفتن آن خودداري كرد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۲۳ساعت 15:7 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از هزینه کرد 960 میلیون ریال برای 400 کودک زیر شش سال خبر داد. علیرضا دادمحمدی گفت: با توجه به اهمیت تغذیه کودکان به خصوص کودکان زیر شش سال طی چهار ماهه اول امسال بالغ بر 960 میلیون ریال به صورت کارت خرید مواد غذایی در این زمینه هزینه شده است. دادمحمدی افزود: این کمک ها در قالب کارت خرید مواد غذایی به 400 نفر از کودکان زیر شش سال شهرستان سرخسی که با تشخیص شبکه ی بهداشت شهرستان دچار سوء تغذیه بوده اند اهداء شده است. وی تاکید کرد: با توجه به این که سن زیر شش سال حساسترین زمان برای رشد کودک بوده و برخی از خانواده ها بدلیل مشکلات مالی امکان تامین مواد غذایی کودکشان را ندارند بر این اساس کمیته امداد با وارد شدن به این عرصه به این خانواده ها نیز کمک کرده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ساعت 19:16 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- جمعی از معتمدین و بزرگان قبایل مختلف اهل سنت سرخس با فرماندار دیدار کردند. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این جلسه اظهار داشت بزرگان و معتمدین سرمایه های ما هستند که با صداقت و امانت داری مسائل و مشکلات مردم را پیگیری می کنند. سنجرانی افزود: فرهنگ غنی مردم سرخس عامل وحدت و همدلی حاکم بر شهرستان است و در نظام اسلامی هیچ تفاوتی بین مذاهب نبوده و نیست. وی گفت: فصل الخطاب فرمایشات رهبری است و بر این اساس همه مذاهب به ویژه شیعه و سنی حضور پررنگ و گسترده ای در مراسمات ملی و مذهبی دارند. مولوی پارسا امام جمعه اهل سنت در این دیدار گفت: جامعه اهل سنت همدل و همزبان در کنار نظام و مذاهب دیگر هستند. وی در ادامه افزود: فرهنگ درست فرهنگ اسلامی است نه اون فرهنگی که حکام و سران عرب خود را تسلیم به غربی ها کرده اند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ساعت 19:8 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره ثبت احوال سرخس گفت: در چهار ماهه اول سال جاری 828 واقعه ولادت و 105 واقعه فوت در شهرستان سرخس ثبت شده است. حسین زنگوئی زوزنی در جمع خبرنگاران درباره آمار ثبت واقعه ولادت و فوت در چهار ماهه سال جاری در شهرستان سرخس گفت: در چهار ماهه اول سال جاری ۸۲۸ واقعه ولادت و ۱۰۵ واقعه وفات در شهرستان سرخس ثبت شده است. رئیس اداره ثبت احوال سرخس افزود: برخی از شهروندان سرخسی با حضور در بیمارستان های مشهد نوزاد خود را به دنیا می آورند که گاهی اوقات این مسئله باعث می شود شناسنامه با شماره شهر مشهد برای نوزادشان صادر شود. وی ادامه داد: برای رصد جمعیتی یکبار در طول هر هفته همکاران این اداره به شهر مشهد مراجعه می کنند و تمامی گواهی های تولدی که به شهرستان سرخس مربوط می شود را جمع آوری و شناسنامه شهر سرخس را برای این افراد صادر می کنند. زنگوئی یادآور شد: شهرستان سرخس رتبه ۵ ولادت را در استان خراسان رضوی دارد. وی با بیان اینکه بسیاری از مردم درباره مهلت اعلام زمان واقعه ولادت و فوت اطلاع ندارند، گفت: مهلت اعلام زمان واقعه تولد ۱۵ روزه و مهلت اعلام زمان واقعه فوت ۱۰ روزه می باشد. رئیس اداره ثبت احوال سرخس در پایان گفت: دهیاری ها و خانه های بهداشت روستایی برای پیگیری واقعه های ولادت و وفات و ثبت به موقع آنها با این اداره همکاری دارند.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: ثبت احوال سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ساعت 18:55 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- روز گذشته بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید و سقوط به کانال آب چهار متری در محور سرخس - مشهد چهار سرنشین آن در دم جان باختند. روز گذشته بر اثر واژگونی یک دستگاه خودروی پراید و سقوط به کانال آب چهار متری در جاده سرخس، چهار سرنشین آن در دم جان باختند. این حادثه که بر اثر بی احتیاطی راننده و انحراف به چپ رخ داد، چهار سرنشین خودروی پراید را به کام مرگ کشاند. براساس این گزارش این واژگونی در محور سرخس به مشهد و در سه راهی صالح آباد رخ داد که پس از رهاسازی، حادثه دیدگان توسط پایگاه امداد جاده ای هلال احمر سرخس به بیمارستان تحویل داده شدند. همچنین یکی از نجاتگران هلال احمر که برای رهاسازی حادثه دیده گان در صحنه حضور یافته بود گفت: فوتی ها «تِروما» سَر شده بودند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ساعت 18:49 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا- شهردار سرخس گفت: برای اولین بار طرح «شمیم خوش آبادی» در شهر سرخس با هدف جمعه کاری و ارائه خدمات شهری به شهروندان اجرایی می شود. محمد امینی فر در نشست با خبرنگاران سرخس درباره اولویت فعالیت های شهرداری سرخس در سال ۹۴ گفت: اولویت امسال شهرداری سرخس تکمیل آسفالت معابر سطح شهر و ایجاد کانال های انتقال آب های سطحی به مکان پیش بینی شده است. شهردار سرخس اذعان کرد: با تلاشی که مجموعه شهرداری سرخس در سال جدید دارد، شاهدیم که هر روز و هر هفته خبرهای خوشی به مردم از پیشرفت و توسعه شهر توسط شهرداری اعلام می شود. وی با بیان اینکه طرح «شمیم خوش آبادی» به زودی در شهر سرخس اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: در این طرح مجموعه شهرداری سرخس هر دو هفته یکبار، یک روز «جمعه کاری» خواهد داشت که در آن جمعه تمام ظرفیت شهرداری به محل هایی که از قبل تعیین شده با تمام توان حضور می یابند و خدمات شهری اورژانسی از جمله جمع آوری نخاله ها و پاک سازی معابر و عملیات عمرانی شامل لکه گیری آسفالت معابر را انجام خواهند داد. امینی فر اذعان کرد: این طرح برای اولین بار در شهر سرخس اجرا می شود که برای اجرای آن، شهر سرخس به ۲۲ منطقه تقسیم شده است. شهردار سرخس یکی از مهم ترین اهداف اجرای این طرح را در کنار ارائه خدمات شهری به شهروندان، شناسایی معضلات و مشکلات محله ها عنوان کرد. امینی فر به ادامه اجرای نهضت آسفالت معابر سطح شهر اشاره کرد و افزود: امسال برای اجرای این طرح ۲ میلیارد تومان قیر خریداری می شود. وی با اشاره به اینکه آسفالت در دو مرحله به آزمایشگاه آب و خاک شهرستان برای بررسی ارسال می شود، تصریح کرد: بهسازی و تعمیرات اساسی کارخانه آسفالت امسال انجام شده و هم اکنون بهترین مصالح در کارخانه برای آسفالت معابر تولید می شود. شهردار سرخس به اجرای طرح آبیاری قطره ای و فشاری پارک جدید امام (ره) اشاره و بیان کرد: تعویض خاک پارک امام (ره) و جایگزین شدن خاک زراعی برای این پارک انجام شده و قرار است آبیاری تحت فشار و قطره ای در آن اجرایی شد. امینی فر اذعان کرد: برای فضاسازی پارک امام (ره) ۳۰۰ میلیون تومان در سال جدید هزینه خواهد شد. وی شناسایی و کاشت گونه های گیاهی بومی شهرستان با رویکرد گیاهان دارویی و «رایحه درمانی» را از دیگر اقدامات اجرایی شهرداری برای فضاسازی پارک امام (ره) عنوان کرد. شهردار سرخس در پایان به بهره برداری ساختمان گود کشتی باچوخه شهرداری اشاره کرد و گفت: در هفته دولت نیز فضای ورزشی دیگری افتتاح و بهره برداری می رسد.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۲ساعت 18:45 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاری ساريكا-  امام جمعه سرخس با بیان اینکه امام صادق(ع) به تربیت «ارتش اعتقادی» پرداختند، گفت: الگوگیری از مکتب امام صادق(ع) سبب وحدت بیشتر حوزه و دانشگاه می‌شود. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در سرخس، در ارتباط با جنبش علمی امام صادق(ع) اظهار داشت: دوران امام صادق(ع) با زمان حکومت خلفای اموی و دو تن از خلفای عباسی همراه بوده و در زمان امامت ایشان اسلام رشد کرد.  امام جمعه سرخس با مقایسه دوران امام حسین(ع) و دوران امام صادق(ع) گفت: دوران این دو امام بزرگوار با یکدیگر متمایز بوده است، امام حسین(ع) دشمن مشخصی داشت و در زمان ایشان گروه‌های متعدد فکری وجود نداشت، اما دوران امام صادق(ع) دوران برخورد اندیشه‌های مختلف در عرصه‌های مختلف اعتقادی، علمی و فلسفی بود.  وی با بیان اینکه مکتب‌های فکری مانند معتزلیه، جبریه و صوفیه در دوران امام صادق(ع) حضور داشتند،گفت: امام صادق(ع) در این دوران با مسائل اساسی مختلفی مواجه بودند.  امام جمعه سرخس با اشاره به درگیری‌های موجود بین بنی‌امیه و بنی‌عباس در زمان امام صادق(ع)، عنوان کرد: امام صادق‌(ع) از این اختلافات کمال استفاده را کردند و در این زمان به تربیت شاگرد پرداختند و مکتب پیامبر(ص) و اهل بیت(ع) را گسترش دادند.  ارژنگ خاطرنشان کرد: دوران امام صادق (ع) با تقیه همراه بود، بنابر این امام(ع) قیام مسلحانه را جایز نمی‌دانستند، چرا که قیام مسلحانه در زمان امام صادق(ع) به دلیل فراهم نبودن زمینه، نبود نیروی کافی و خفقان موجود به صلاح نبود.  وی گفت: امام صادق(ع) در دوران امامت به تربیت «ارتش اعتقادی» پرداختند و افرادی را تربیت کردند که معتقد به رهبری امام معصوم باشند و شبکه وسیعی را برای این کار تدارک ببینند.  امام جمعه سرخس با اشاره به تعدادی از شاگردان بزرگ مکتب امام صادق(ع) گفت: امام صادق(ع) در همه عرصه‌ها شاگرد تربیت کردند و در مناظرات مختلف با فرقه‌های گوناگون محکم و مستدل اعتقادات ناب اسلامی را بیان می‌کردند.  ارژنگ فلسفه مذهب تشیع به امام جعفر صادق(ع) را رشد مکتب اهل بیت(ع) در دوران آن امام همام دانست و گفت: اهتمام به علم و مکتب اهل بیت(ع) امروزه نیز لازم است چرا که امروز نیز با توجه به وجود افکار و عقیده های بسیار، جامعه نیازمند تبیین فکر و مکتب ناب اهل بیت(ع)  است.  امام جمعه سرخس با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری بر علم اندوزی در جهت کسب اقتدار جهانی، عنوان کرد: اگر خواسته باشیم در جهان امروز اقتدار داشته باشیم و محتاج کسی نباشیم باید علم‌اندوزی را در اولویت‌ها قرار دهیم.   ارژنگ با اشاره به سخن ابو حنیفه از شاگردان امام صادق‌(ع) که گفته بود اگر دو سال شاگردی امام صادق(ع) نبود هلاک شده بودم، بیان کرد:حتی رهبران فرقه‌ها و مذاهب دیگر نیز خود را مدیون این امام عظیم‌الشان می‌دانند.  وی با اشاره به روش امام صادق(ع) برای گسترش مکتب اهل بیت(ع)گفت: ایشان بدون اصطحکاک و بدون توهین به کسی و با شیوه ناب اسلامی، ارزش‌ها و عقاید اسلامی را گسترش می‌دادند.  امام جمعه سرخس با بیان اینکه امروز همه وظیفه دارند مکتب اهل بیت(ع) را گسترش دهند، تاکید کرد: حوزه های علمیه باید در تبیین و گسترش مکتب اهل بیت(ع) از دیگران پیشتاز تر باشند، چرا که افرادی که در حوزه‌های علمیه درس می‌خوانند در اصل شاگردان مکتب امام صادق(ع) هستند و باید معارف اسلامی را به صورت تخصصی تبیین کنند.  وی افزود: حوزه علمیه نه تنها باید مکتب اهل بیت(ع) را در کشور تبیین کند، بلکه باید به صادرات این تفکر بپردازد.  امام جمعه سرخس با بیان اینکه یکی از دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب، وحدت حوزه و دانشگاه است، گفت: اگر مکتب اسلام و اهل بیت(ع) با جامعیت تببین شود مطمئنا وحدت بیشتر حوزه و دانشگاه را شاهد هستیم.  وی بیان کرد: تعدد شاگردان امام جعفر صادق(ع) درسی است که می توان در عرصه‌های مختلف در حوزه و دانشگاه از این مکتب استفاده کرد و این امر سبب نزدیکی بیشتر حوزه و دانشگاه می‌شود.  امام جمعه سرخس به تربیت جابربن حیان توسط امام صادق(ع) اشاره و عنوان کرد: امام صادق(ع) حتی در علوم جدید نیز شاگردانی به مانند جابربن حیان تربیت کردند که در علومی مانند علم شیمی متخصص و دانشمند بودند.  ارژنگ خاطرنشان کرد: وجود یک شیمی‌دان در بین شاگردان امام صادق (ع) نشان از این دارد که این مکتب تشییع برای تمام عرصه‌ها و علوم مطلب دارد و یک مکتب جامع است.  امام جمعه سرخس تاکید کرد: اسلام اگر به طور جامع تبیین شود جدایی بین حوزه و دانشگاه نیست، نمونه آن هم گرایش طب جدید به طب اسلامی است. وی گفت: اسلامی که ادعای سعادت بشر را دارد، به طور بقین در علوم جدید راهگشا است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۲۰ساعت 21:56 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرماندار سرخس از روستای چاله زرد بصورت سرزده بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این بازدید که بصورت سر زده انجام شد از نزدیک با وضعیت معیشت و مشکلات مردم این روستا آشنا شد و مسائل و مشکلات آنان را مورد بررسی و پیگیری قرار داد. گفتنی است در این بازدید بخشدار مرکزی و فرمانده سپاه ناحیه سرخس نیز حضور داشتند.

قلقلك: برو عمو جان دنبال كارت بازديد سرزده ديگه چيه؟ مگه مي خواستين از مردم چاله زرد مچ گيري كنيد يا حتما مي خواستيد كسي متوجه شما نشه به روستاشون بريد اين خبرهاي بي ارزش ديگه چيه؟ اين خبرنويسانتان رو بفرستيد آموزش خبرنگاري ببينند كه آبروريزي اينجوري نكنند از اين خبرها فقط خودتان خوشتان مياد و دوروبري هاتان داداش.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ساعت 23:27 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرماندار سرخس گفت: احیای دریاچه بزنگان سرخس به عنوان تنها دریاچه طبیعی خراسان رضوی نیازمند اعتبارات ویژه‌ای است. حسین سنجرانی، در ارتباط با احیای دریاچه طبیعی بزنگان اظهار داشت: احیای دریاچه بزنگان یک کار علمی و اساسی برای دریاچه بزنگان انجام شود. فرماندار سرخس با اینکه مسائل زیست محیطی و گردشگری از اولویت های اساسی فرمانداری سرخس است، افزود: ما در کوتاه مدت با دعوت از شوراها و بخشدار و همچنین با درخواست از کشاورزان خواسته ایم که آب مازاد نیاز امسال خود را در دریاچه بزنگان رها کنند که الحمدلله با این کار آب دریاچه بزنگان یک تا یک و نیم متر بالا آمده است. سنجرانی با اشاره به وجود یک بند خاکی در بالادست دریاچه بزنگان ادامه داد: این بند خاکی باید تقویت بشود که هم سبب می‌شود کشاورزان از آن استفاده کنند و هم با هدایت آب به دریاچه بزنگان، این دریاچه احیا شود. وی با بیان اینکه دریاچه بزنگان سرخس یک اثر ملی زیست محیطی است و نیازمند اعتبارات ویژه‌ای است، خاطرنشان کرد: تنها دریاچه طبیعی استان خراسان رضوی همین دریاچه بزنگان است و در هیچ جای دیگر استان چنین دریاچه‌ای نداریم. فرماندار سرخس بیان کرد: اعتبارات امسال شهرستان سرخس نسبت به سال گذشته حدود ۶۰ درصد کاهش داشته است. سنجرانی ابراز کرد: امیدواریم با اعتبارات ماده ۱۸۰ بتوانیم در یک فرآیند دو یا سه ساله مشکل دریاچه بزنگان سرخس را برطرف کنیم. وی در پایان انتقال آب از سد دوستی را منبع دیگری برای تامین آب دریاچه بزنگان سرخس عنوان و اظهار کرد: پیشنهاد داده ایم آبی که از خط انتقال آب سد دوستی می آید نیز باید یک راهی داشته باشد تا نهایتا در اوج خشکسالی های آینده اگر دچار مشکل شدیم به یک میزان مشخص بتوانیم آب برای دریاچه بزنگان از آن محل تامین کنیم.  منبع: خبرگزاری تسنیم

قلقلك: آقا جان حساب دودوتا چهار تاست چرا  دير مي فهمند، كشاورزان از آب زياد استفاده مي كنند ديگه آب مازادي به درياچه نمي ياد خوب درياچه هم خشك ميشه شما اول بريد آب پيدا كنيد درياچه خوش احيا ميشه اين اعتباراتي كه ميگيد مستقيم بديد به كشاورزان تا اونها به جاي مصرف آب به صورت غرقابي در زمين هاي كشاورزي يا برن زعفران بكارند يا كشت زير پلاستيك اون موقع اب زياد ميشه درياچه هم پر ميشه و باز مثل قديما سرريز ميشه و آب شيرين مياد تا گنبدلي مثل قديما شما اگه يادتون نيست بريد از پيرمرد هاي گمبذلي بپرسيد. اين بوده تاريخ گمبذلي سرخس و درياچه مزنگون، فكر كنم چند سال ديگه بايد خاطرات و عكس هاي درياچه را باهم مرور كنيم و به جاي درياچه بايد چندتا بنر در كل بي بي بزنيم و بگويم يادش بخير اين بوده درياچه بزنگان ما. اين جور كه شما به اين ميزا قرص و محكم چسبيديد هيچ اتقاقي نمي افته راحت باشيد جانم سرخس خيلي جاي آراميه اينهو آرامگاهه. ضمنا بايد به همين زودي مراسم تعويض نام اين مكان از درياجه به كل صورت بگيرد . از اسم كل وحشت نكنيد چسبيده به شهر سرخس ما هنوز يك كل داريم كه مردم ميگن كل قبرستان خوب به اينجا هم ميگن كل بي بي فقط اونموقع ديگه توش آب نيست.


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ساعت 18:5 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان سرخس با هدف بررسی مشکلات ورزش شهرستان برگزار شد. بر پايه اين گزارش  بیست و ششمین جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان با دعوت از  رئیس اداره ورزش و جوانان، بخشدار مرکزی و رئیس شورای بخش مرکزی و با دستور کار بررسی مشکلات ورزش شهرستان سرخس تشکیل شد. در این جلسه سیدعلی شیرین کار رئیس شورای شهرستان سرخس موضوع همکاری شهرداری ها و دهیاری ها طبق ماده ۲۲ آئین نامه اجرایی و ماده ۱۹۴ قانون برنامه پنجم کمک و همکاری شهرداری ها و دهیاری ها را مطرح کرد. حسنعلی باوندی رئیس اداره ورزش و جوانان سرخس نیز در این جلسه گفت: ورزش اولویت چندم در سرخس است در صورتی که خدمات ورزشی باید جزو اولویت های اول برای شهروندان شهر و روستا باشد و باشگاه های صنعت گاز و نفت باید وارد میدان شوند. وی همچنین در ادامه خواستار همکاری دهیاری ها با اداره ورزش و جوانان برای ارتقای سطح خدمات ورزشی در روستاها شد. در ادامه این جلسه مصیب عاقبتی بخشدار مرکزی سرخس ضمن اشاره به فعالیت های ورزشی در سطح روستاهای بخش افزود: ما نهایت همکاری را با اداره ورزش و جوانان خواهیم داشت و از ورزش در سطح روستاها حمایت می کنیم. صادق خواجه نائب رئیس شورای شهرستان نیز در پایان گفت: با توجه به استعدادهای ورزشی در سطح شهرستان که در رشته های مختلف وجود دارد اقدامی باید انجام شود تا باعث زمینه سازی رشد، ارتقاء و شکوفایی این استعدادها شود. وی همچنین خواستار احیای هر چه سریع تر باشگاه صنعت نفت و گاز شهرستان شد.

قلقلك: آي مسئولان قربونتون برم اين نماينده عزيزمون كه خودش تو كمسيون نفت رفته خودش بلده اين باشگاه را برگردونه سرجاش، يك كم ديگه فرصت بدين شما كه اينقدر كم صبر نبودين كه، اگه زور شما نمي رسه زور اون خواهد رسيد هم تو كمسيون نفته هم ميتونه وزير و استيضاح كنه حالا يك كم ديگه لااقل اين شش هفت ماه رو صبر كنيد درست ميشه!


برچسب‌ها: شورای اسلامی شهرستان سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۹ساعت 17:39 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- فرماندار سرخس حسین سنجرانی درباره حل مشکل گیرنده های دیجیتال گفت: ۲۷۳ میلیون تومان برای تقویت ایستگاه های ماهواره ای در مرزداران و سرخس اختصاص داده ایم. فرماندار سرخس با بیان اینکه یک ایستگاه نیز در پل خاتون و پسکمر احداث می شود، افزود: امیدواریم با احداث این ایستگاه ها و تقویت آنها بخشی از مشکلات منطقه و مردم نوار مرز بر طرف بشود. سنجرانی ادامه داد: این اعتبار مصوب و از محل اعتبارات شهرستانی به صدا و سیما تخصیص داده شده است. وی با بیان اینکه تا ۲۲ بهمن ماه امسال مشکل گیرنده های دیجیتال با بهره برداری از این ایستگاه ها حل می شود، خاطرنشان کرد: علت عدم انجام این پروژه تا پایان سال گذشته این بوده است که بخشی از اعتباراتی که دولت در سال گذشته داشته تخصیص داده نشده است. فرماندار سرخس در پایان اظهار کرد: تاکنون بخشی از تجهیزات این پروژه خریداری شده است.

قلقلك: حلش كن زودتر بايد مسئله هاتو حل مي كردي چرا تا حالا گذاشتي. اين پول هاي نفت و گاز اختصاصي به سرخس را كجا مي بري كه هنوز اين سرخس ويرانه است. كي آبادش مي كني اين همه خرابي را سرخسي ها همين جور كه زبون ندارن صبر هم ندار يالا زود درستش كن وگر نه سروكله ديش هاي ماهواره تو سرخسم زياد ميشه بعد همه تقصيرا مي افته گردن خودت كه اگه اينجا ديجيتالش درست بود كسي دنبال اين شبكه هاي اونور آبي نمي رفت. اگه پول داري كمي بده به تا شبكه قلقلك را راه اندازي كنيم اگه راه بيفته چه ميشه. ديگه خودت هم ميشيني پاي شبكه قلقلك.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۸ساعت 18:27 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- حسین سنجرانی فرماندار سرخس 17 مرداد سالروز شهادت شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: خبرنگاران چشمان بیدار و آگاه جامعه هستند که لحظات نابود شدنی را تثبیت و ابدی می کنند. سنجرانی افزود: روز خبرنگار یادآور روز انسان های پاک، متعهد، مجاهدان بی منت، سخت کوشان با همت و تداعی گر رشادت‌ها، تیزبینی ها، بی باکی ها و شهادت ها در راه تعالی میهن اسلامی و گسترش فرهنگ انسانی و اسلامی است. وی ضمن تبریک روز خبرنگار به فعالان اصحاب رسانه در سرخس اظهار داشت: تلاش های خبرنگاران، قابل تقدیر است و در چنین روزی که به نام آنان ثبت شده است، کوشش های آنان را پاس می داریم و امید داریم که تعامل بیشتر میان خبرنگاران و مسئولان اجرائی و اداری شهرستان عرصه همکاری و خدمت رسانی به مردم را پررونق تر سازد و جامعه را به سوی خوب زیستن هدایت کند. فرماندار سرخس در پایان گفت: موفقیت همه دغدغه داران و سخت کوشان عرصه خبر را برای بالندگی و توسعه این شهر مرزی از خداوند منان آرزومندم.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ساعت 23:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مشکلات بخش مرزداران توسط رئیس شورای بخش به فرماندار ارائه شد. حسین سنجرانی به همراه بخشدار مرزداران و رئیس شورای شهرستان در  جلسه شورای بخش مرزداران حضور یافتند و در جریان مشکلات و مسائل  این بخش قرار گرفتند. زهیری مقدم رئیس شورای بخش مرزداران در خصوص مشکلات این بخش گفت: کمبود آب شرب ، افت ولتا‍ژ برق ، گاز ، عدم دسترسی به شبکه های دیجیتال تلویزیونی ، جاده و اشتغال عمده ترین مشکلات این بخش می باشد. وی گفت: روستاهای بخش مرزداران مغفول واقع شده اند که یکی از کمبود های اساسی این بخش نبود امکانات ورزشی مجهز برای پر کردن اوقات فراغت جوانان در روستاهای این بخش می باشد. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این جلسه گفت: در سال جاری اعتبارات خوبی از سوی دولت تدبیر و امید برای دهیاری ها اختصاص یافته است که هدف از این کار عمران و آبادانی در روستاها می باشد. سنجرانی در خصوص مسائل روز کشور اظهار داشت : موفقیت های اخیر تیم دیپلماسی کشور در بحث هسته ای و مهار تحریم های ظالمانه علیه کشورمان می تواند نوید بخش روزهای روشنی در خصوص وضعیت عمومی کشور باشد. وی در  ادامه افزود: در سال جاری قول هایی از سوی مسئولین شرکت گاز برای گازرسانی به روستاها داده شده است که امیدواریم به زودی عملی شود. فرماندار سرخس در پایان خاطرنشان کرد مزداوند پیشانی شهرستان است که لازم است بیش از اینها برای آبادانی این شهر تلاش کنیم.


برچسب‌ها: بخشداري مرزداران سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ساعت 23:13 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا- مدیرکل کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی با فرماندار سرخس دیدار کرد. حسین اکبری مدیرکل کتابخانه های استان در این دیدار اظهار داشت: سرخس در خصوص پرداخت بموقع سهم شهرداری ها به اداره کتابخانه های عمومی موفق ترین شهر استان در سال گذشته بوده است. اکبری افزود: خوشبختانه بخشداران و دهیاران سرخس تعامل خوبی برای ساخت کتابخانه های مشارکتی دارند. حسین سنجرانی فرماندار سرخس گفت: سرخس نیاز به کتابخانه و اماکن فرهنگی بیشتری دارد که امیدواریم مدیرکل محترم کتابخانه های عمومی استان در این خصوص نگاه ویژه ای به شهرستان داشته باشند. وی گفت: با توجه به راه اندازی کتابخانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد در 40 روستای سرخس می توان از این ظرفیت برای توسعه و فضا سازی مناسب برای ایجاد اماکن فرهنگی و مطالعاتی در روستاها استفاده کرد. سنجرانی تصریح کرد: علی رغم مشکلات اعتباری ، شهرداری های سرخس سهم خود را بموقع پرداخت کرده اند.  فرماندار سرخس در پایان خاطرنشان کرد: مزداوند نگین شهر سرخس است و می بایست کتابخانه مناسبی در این شهر آماده شود تا کتاب دوستان از آن استفاده کنند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ساعت 23:12 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- همزمان با روز خبرنگار، قالب جدید «پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس» به صورت آزمایشی رونمایی شد. به گزارش نسیم سرخس، قالب جدید «پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس» همزمان با روز خبرنگار و به صورت آزمایشی رونمایی شد.  مخاطبان گرامی نسیم سرخس می توانند نظرات خود را درباره قالب جدید این پایگاه خبری تحلیلی در بخش نظرات همین خبر برای ما ارسال کنند تا پس از بررسی نظرات مخاطبان به قالب نهایی که هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ دیدگاه مخاطبان قالب خوبی باشد، برسیم.

خبرگزاري ساريكا روز خبرنگار را به مدير محترم سايت نسيم سرخس و همكاران خبرنگار تبريك مي گويد.


برچسب‌ها: فرهنگ و ارشاد اسلامي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ساعت 22:36 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- شهردار سرخس گفت: پارک کودک تا اوایل شهریورماه به پارک اول شهر تبدیل می شود.  محمد امینی فر  درباره ساماندهی پارک کودک شهرستان سرخس گفت: تا اوایل شهریور ماه پارک کودک به پارک اول شهر تبدیل می شود. شهردار سرخس بیان کرد: یک آبنمای مخفی در آنجا در نظر گرفته شده است که با مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان قرارداد آن را بسته ایم. امینی فر با بیان اینکه فضای بسیار مفرحی را برای بچه ها ایجاد خواهیم کرد، افزود: با همکاری شورای شهر وسایل بازی پارک های سطح شهر خریداری می شود و در محل پارک استفاده خواهد شد. وی عنوان کرد: روشنایی پارک نیز با نصب چراغ ها بیشتر و بهتر خواهد شد. شهردار سرخس ادامه داد: آن تپه خاکی که به کوهسنگی معروف است نیز پایین تر آورده می شود و سر و سامان داده می شود. امینی فر در پایان با اشاره به استخر آب پارک کودک اظهار کرد: استخری که در پارک کودک است نیز ساماندهی می شود و  مجسمه دلفین های روبروی شهرداری به آنجا منتقل می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۷ساعت 22:31 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه سرخس گفت: در این برهه حساس که به انتخابات مجلس نزدیک می شویم وظیفه خبرنگاران است که شاخصه های کاندیدای اصلح را در سایت ها و خبرگزاری ها به مردم معرفی کنند.  به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و اشاره به کلام امام صادق علیه السلام گفت: تقوای یعنی اینکه جایی که خدا دستور داده باشی در آنجا غایب نباشی و در جایی که نهی کرده خداوند در آنجا تو را نبیند. امام جمعه سرخس در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره وظایف فرزندان نسبت به پدر و مادر تصریح کرد: یکی از مصادیقی که قران به آن اشاره می کند، شکرگزاری از والدین است که باید سختی های پدر و مادر در قبال فرزندان را به زبان آرود و شکرگزار آن بود. وی یکی از اسباب بی برکتی بشر را غفلت نسبت به پدر و مادر عنوان کرد و افزود: حب دنیا جلوی شکرگزاری از پدر و مادر را می گیرد و اگر دعای والدین نباشد پیشرفتی در زندگی حاصل نخواهد شد. ارژنگ در ادامه با تسلیت سالروز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام بیان کرد: امروز جریان امامت نیاز به تبلیغ دارد که امام صادق علیه السلام خودشان یکی از همان مبلغان بودند. خطیب نمازجمعه سرخس با بیان اینکه محافظه کاری در تبلیغ معارف اهل بیت (ع) مضر است، اذعان کرد: باید معارف اهل بیت علیه السلام تبیین شود و به تعبیر مقام معظم رهبری راهی که شیعه انگلیسی می رود اشتباه است. امام جمعه سرخس اظهار کرد: در تبلیغ جریان امامت احتیاط و محافظه کاری معنایی ندارد چون تمام عالم به این جریان نیازمند است و اگر مردم عالم شیرینی کلام اهل بیت (ع) را بفهمند بی شک از آن پیروی خواهند کرد. وی خاطرنشان کرد: در روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام یکی از راه های ابراز محبت مودت ذوی القربی است. ارژنگ ادامه داد: اگر در روز شهادت امام جعفر صادق علیه السلام مراجع عظام و علما در خیابان ها حضور می یابند و عزاداری می کنند، هدف شان شناساندن این مکتب عظیم است. امام جمعه سرخس تصریح کرد: اگر مدعی پیروی از مکتب اهل بیت (ع) هستیم، لازم است که روز شهادت امام صادق علیه السلام یک حضور باشکوه در مراسمات این روز داشته باشیم که پاسداشت این روز رهایی بخش ظلمت های عالم خواهد بود. وی در ادامه با اشاره به ۱۷ مرداد روز خبرنگار و شهادت شهید صارمی گفت: شهادت شهید صارمی بهانه ای است که از اصحاب رسانه و کسانی که در سرما و گرما مشکلات مردم را تبیین می کنند، تقدیر کنیم. ارژنگ اذعان کرد: در حقیقت خبرنگاران متعهد و انقلابی، سفیران روشنگری هستند.امام جمعه سرخس گفت: در این برهه حساس که به انتخابات مجلس نزدیک می شویم وظیفه خبرنگاران است که شاخصه های کاندیدای اصلح را در سایت ها و خبرگزاری ها به مردم معرفی کنند. وی با بیان اینکه نگاهمان به عرصه انتخابات باید قرآنی باشد، تصریح کرد: با ۴ جلسه تعزیه رفتن و پیامک زدن نمی توان خود را خدمتگزار مردم معرفی کرد بلکه خدمت را باید در عمل به مردم نشان داد. ارژنگ اظهار کرد: نگاه ناسیونالیستی که جلوی رفتن اصلح را به مجلس بگیرد قرآنی نیست و نباید حس وطن دوستی فرصت خدمت را از ما بگیرد. امام جمعه سرخس ایمان، عدالت، تقوا، تخصص و اهل معرفت بودن را از جمله شاخصه های کاندیدای اصلح بیان کرد و افزود: یکی از وظایف مهم خبرنگاران با توجه به نزدیک شدن به انتخابات تبیین همین شاخصه ها است. وی خاطرنشان کرد: امروز یکی از عوامل مهم رشد یک منطقه فعالیت خبرنگاران انقلابی و متعهد است و مسئولان باید به عنوان یک فرصت به خبرنگاران نگاه و توجه داشته باشند. خطیب نمازجمعه سرخس در ادامه با اشاره به سیاهه جنایات آمریکا در منطقه و جهان گفت: امروز آمریکایی دم از ایران هراسی می زند که ۷۰ سال پیش ۴۰ بمب اتم را بر سر مردم هیروشیما و ناکازاکی فرود آورد و ۲۲۰ هزار نفر را قتل و عام کرد و امروز نیز آثار این جنایت را مردم جهان مشاهده می کنند. وی با بیان اینکه دشمنان به دنبال شیعه هراسی و ایران هراسی در منطقه هستند، گفت: امروز رژیمی «رژیم صهیونیستی» از ایران هراسی دم می زند که کودک بی گناه ۱۸ ماهه را زنده زنده می سوزاند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ساعت 22:37 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاری ساريكا- خطیب جمعه سرخس گفت: خبرنگاران و رسانه‌ها نشر فرهنگ اهل بیت(ع) را در دستور کار قرار دهند. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و با اشاره به شهادت امام صادق علیه السلام اظهار داشت: امروز جریان امامت نیاز به تبلیغ دارد همان گونه که امام صادق علیه السلام در دوران حیات خود عهده دار آن بود.  امام جمعه سرخس ادامه داد: در دنیا تشنگان به معارف اهل بیت (ع) زیاد هستند و باید معارف اهل بیت برای آنها تبیین شود.  ارژنگ با بیان اینکه راهی که شیعه انگلیسی برای تبلیغ دین در پیش گرفته اشتباه است، تاکید کرد: تبلیغ دین نیاز به لعن کسی ندارد؛ اگر مردم عالم شیرینی کلام و معارف تشیع را بفهمند، از آن پیروی خواهند کرد و نیاز به لعن دیگران نیست.  وی با تاکید بر اینکه باید معارف اهل بیت تبیین شود افزود: امام صادق (ع) در این قضیه پیشرو بوده‌اند و در یک زمانی نمایندگانی را برای تبلیغ جریان امامت به خراسان فرستادند.  امام جمعه سرخس با اشاره به آیه « قُل لَّا أَسْأَلُكُمْ عَلَیْهِ أَجْرًا إِلَّا الْمَوَدَّةَ فِی الْقُرْبَى» بیان کرد: یکی از راه‌های ابراز محبت و دوستی به امام صادق (ع) که از اهل بیت پیامبر هستند حضور در مراسم شهادت ایشان است.  ارژنگ عنوان کرد: لازم است که در این مراسمات شرکت کنیم تا بتوانیم مکتب اهل بیت را معرفی کنیم و انسان‌هایی را که از این مکتب بی بهره هستند رهایی بخشیم.  وی در ادامه به مناسبت روز خبرنگار و سالروز شهادت شهید صارمی اشاره و بیان کرد: شهادت شهید صارمی بهانه‌ای است برای تشکر از عزیزانی که در سرما و گرما اخبار را مخابره و مشکلات مردم را تبیین می‌کنند.  خطیب نماز جمعه سرخس با بیان اینکه خبرنگاران انقلابی، سفیران روشنگری هستند، گفت: استیفای حقوق مردم و روشنگری با درج مطالب محکم و متقن رسالت خطیر خبرنگاران است و یکی از عوامل رشد و توسعه منطقه حضور خبرنگاران متعهد و انقلابی است و مسئولان باید با نگاه فرصت به خبرنگارانی که باعث تنویر افکار عمومی می شوند، نگاه کنند.  ارژنگ با اشاره به در پیشرو بودن انتخابات مجلس گفت: رسانه ها باید از امروز معرفی شاخصه های افراد اصلح را مورد توجه قرار دهند.  وی با بیان اینکه باید حواسمان باشد که نگاه ما قرآنی باشد، افزود: نباید در مسئله انتخابات نگاه ناسیونالیستی داشته باشیم و بگوییم فلانی چون از شهر ما است به او رای می دهیم باید بر اساس تقوا به افراد رای داد زیرا اگر نگاه، نگاه ناسیونالیستی باشد مخالف تقوا است.  وی با تاکید بر توجه به متقی بودن افراد گفت: در انتخاب فرد اصلح باید به دنبال با تقواترین، باسوادترین و اهل مشورت باشیم.  امام جمعه سرخس تبیین و توصیه مکتب اهل بیت (ع) را از دیگر وظایف رسانه‌ها دانست و گفت: مکتب اهل بیت باید تبیین و توصیه شود زیرا دشمن به دنبال شیعه هراسی است تا تفرقه بیاندازد و ترس و هراس را در دل مردم جای دهد.  ارژنگ با بیان اینکه در جمهوری اسلامی ایران شیعه و سنی به صورت مسالمت آمیز در کنار یکدیگر زندگی می کنند، تصریح کرد: بسیاری از عالمان اهل سنت از شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام بوده اند و در مکتب اهل بیت درس آموخته اند.  وی در ادامه به تلاش رژیم صهیونیستی برای ایران هراسی و شیعه هراسی اشاره و عنوان کرد: رژیمی که چند روز پیش کودک 18 ماهه را زنده زنده سوزاند دنبال این است که جمهوری اسلامی ایران را تهدید و خطر نشان دهد.  خطیب نماز جمعه سرخس به گفته مقامات آمریکایی درباره دفع خطر ایران اشاره و خاطرنشان کرد: بعد از انقلاب اسلامی ایران هیچگونه تهاجمی از سوی جمهوری اسلامی ایران صورت نگرفته است در حالی که آمریکایی‌ها در جنگ جهانی دوم بر سر مردم شهرهای هیروشیما و ناکازاکی بمب اتم انداخت که معادل 20 هزار تن «تی ان تی» بود و باعث شد 140 هزار نفر در دم بمیرند و 220 هزار نفر نیز از عواقب آن رنج ببرند.  ارژنگ افزود: آمریکایی دارد حرف از دفع خطر ایران می زند که خود برای این جنایت جشن گرفته است.  وی اظهار کرد: اگر جمهوری اسلامی ایران دست به جنایت نمی زند به خاطر مکتب اهل بیت (ع) است و طبق مکتب اهل بیت علیهم السلام جنگ نیز از خود آدابی دارد. تسنيم


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ساعت 22:11 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- اين روزا يك نامه از قلقلك به دستم رسيد كه برام نوشته با تبريك روز خبرنگار احتياج به چند روز مرخصي داره. چكار ميتونستم بكنم جز موافقت حالا ما مانده ايم و اين خبرنامه تا كي كي كه اين بنده خدا از مرخصي بياد،  اميدوارم زياد طول نكشه زيرا بنده هم مثل خيلي از طرفداراش طاقت دوري اش را ندارم خوبه همه يك چند روز نفس به راحتي مي كشن شما ببينيد ما چي مي كشيم از دست اين قلقلك.

يك خواننده براي ما نوشته:

فکر کنم شما هم خودت دنبال مال و منالی. ایام روز خبرنگار که میشه و زمان تقدیر از شماها انتقادو تعطیل کردی تا دعوتت کنن اما بعد که هدایا رو گرفتی قلقلک هم بر میگردونی. از ترس اینکه بهت هدیه ندن انتقاد کردن و آزادانه صحبت کردنو تعطیل کردی. متاسفم که اینجور خبرنگاری هستی.
جهت اطلاع
قلقلك همچنان توفنده است اين بيچاره و دوستاش رو هيچكس از مسئولان سرخسي دوست نداره و دعوت نمي كنند اگر هم دعوت شه مثل همه طنز نويس ها حقشه مي تونه بره مي تونه نره شما مي توني مستند كني بيار ما خودمان خبرش رو مي زاريم، از اين خبر ها نيست. ما تا حالا كه ديديم اون صاحبان قدرت دوست دارن از نردبان رسانه ها بالا برن و پاشان خيس نشده تا حالا ما تو سرخس از اين چيزايي كه ميگي نديديم تنگ نظر نباش. يك روز بيا خبرنگاري كن تامعلومت بشه اولا خودت چند مرده حلاجي بعدش اگه چيزي بهت دادن مال خودت، مال خودم و قلقلك رو هم بهت ميديم تا جبران شه به جان تمام مسئولان سرخس قلقلك رفته اونور آب حتما برمي گرده و جبران ميكنه من همون اول گفتم اين اعجوبه ميخواد مارو خراب كنه ولي كي باور ميكنه بفرما اينهم نمونش آي مسئولاي سرخس به خبرنگارا هديه و كادو ندين فقط گل بدين چرا كه بعضيها ميان و اينجوري به مرغ عزا و عروسي نظر ميدن تو را خدا رعايت شان و شئون خبرنگارا را داشته باشين.


برچسب‌ها: قلقلك
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ساعت 22:6 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- ائمه جمعه سرخس از کمیته امداد و خدمات مثمر ثمری که به محرومین و جامعه نیازمندان ارائه می کند،مراتب تقدیر وتشکر خود را اعلام داشتند. خطیب جمعه اهل تشیع سرخس در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان ضمن ابراز تشکر و قدردانی از فعالیتهای مستمر و شبانه روزی امدادگران در امر خدمت رسانی به محرومین و بویژه فراهم کردن زمینه اشتغال و خودکفایی مددجویان تصریح کرد: توجه به عزت نفس و کرامت انسانی با ارزشترین قشر جامعه، یعنی محرومین و ایتام بایستی سر لوحه امور قرار گیرد. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ بیان داشت: پرداخت زکات از واجبات دین است که موجب پاکی مال می شود و فقر و محرومیت را از بین می برد، و ستاد احیای زکات شهرستان با وجود تلاشی که داشته باید سعی کند مردم را با فرهنگ و اهمیت زکات بیشتر آشنا کند. همچنین، در ادامه این دیدارها، امام جمعه اهل سنت بیان داشت: رفع فقر و محرومیت در عرصه های فکری، فرهنگی و اقتصادی جامعه، از مهمترین دستاوردهای انقلاب است. مولوی پارسا از تلاش امدادگران کمیته امداد برای نهادینه کردن فرهنگ زکات در جامعه تشکر کرد، و اظهار داشت: زکات یکی از واجبات است که همراه با نماز آمده است و اگر همه زکات خود را بپردازند عدالت واقعی در جامعه اجرا می شود. مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از همراهی و همدلی ائمه جمعه شهرستان به خاطر داشتن دغدغه و پیگیری جدی برای کمک بیشتر و موثرتر به محرومین تشکر کرد و گفت: جمع آوری زکات و رشد 60درصدی این امر نسبت به سال گذشته نشان از همت والای مردم شهرستان برای محرومین می باشد که با همراهی ائمه جمعه صورت گرفته است. محسن مسعودیان راد افزود: امروز کمیته امداد رسالت خدمت به محرومان را دارد که این رسالت ماندگار باعث افتخار و عزت می باشد و این نهاد با طرح ها و برنامه های خود به دنبال ایجاد بستر و زمینه رسیدگی بهتر و مناسب تر به نیازمندان است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۱۶ساعت 14:32 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با فرماندار سرخس دیدار و در جلسه انجمن کتابخانه عمومی شهرستان شرکت کرد.  حسین اکبری در سفر یک روزه به شهرستان سرخس، ضمن شرکت در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان با فرماندار سرخس دیدار کرد. راه اندازی کتابخانه سیار و ایجاد کتابخانه مشارکتی در اداره بهزیستی، تامین اعتبار برای ساخت کتابخانه در روستای شیرتپه و راه اندازی ایستگاه مطالعه در شهرستان از جمله مطالب مورد بحث در این جلسه بود. مدیر کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی همچنین از دهیار روستای بزنگان به خاطر اختصاص زمین برای ساخت کتابخانه در این روستا تقدیر کرد. وی در پایان از کتابخانه در حال احداث بزنگان بازدید کرد و در جریان روند آخرین اقدامات عملیات اجرایی این ساختمان قرار گرفت.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ساعت 16:52 توسط خبرگراري ساريكا |

با خبرنگاران

تمدن/ فرماندار سرخس در بازديد از جنگل هاي منطقه «امان لق»گفت: با گسترش بيابان ها کار حفاظت و حراست از منابع طبيعي حياتي است.

خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1394/05/15 شماره انتشار 19037

برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۵ساعت 9:28 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري سرخس-  روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس در پيامي روز خبرنگار را به همه خبرنگاران و به خصوص خبرنگاران سخت كوش استان خراسان رضوي و شهرستان سرخس تبريك گفت. در این پیام امده است:  ۱۷ مرداد روز شهادت خبرنگار شهيد صارمي هر سال بهانه ای است تا به جامعه خبری کشورمان خدا قوت و دست مریزاد بگوییم. این بهانه را گرامی می داریم و برای همه تلاش گران عرصه خبر و اطلاع رسانی بهروزی و موفقیت در انتشار اخبار صحیح و واقعی را آرزومندیم. اين روز در حقيقت روز پاسداشت کوشش های صادقانه خبرنگاران آزاده ای است که برای دسترسی، تولید، توزیع و انتشار اطلاعات از هیچ کوششی دریغ نمی ورزند. در دنیای کنونی با وجود تکنولوژی های ارتباطی پیشرفته و متعدد در امر دستیابی سریع به اطلاعات و منابع، كسب اطلاعات موثق و قابل اطمینان در مورد وضعیت سیاسى، اجتماعى، امنیتى و … جامعه و انتشار آن ها بسیار هزینه بر، دشوار و در عین حال بسیار ضرورى و حیاتى است. بنابراین روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس روز خبرنگار، روز حق گویی و حق جویی و روز پاسداشت قلم را به همه روزنامه نگاران، صاحبان اندیشه و قلم و مجاهدان عرصه اطلاع رساني كشور و خصوصا خبرنگاران پرتلاش استان خراسان رضوي و شهرستان سرخس تبریک گفته و برای آن مجاهدان بي ادعاي اين عرصه، آرزوی سرافرازی و تداوم فعالیت و توفیق را دارد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ساعت 22:42 توسط خبرگراري ساريكا |

سرخس- تمدن/ مرتضی سندگل سرپرست جدید اداره تعاون روستایی سرخس شد به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حمید شاقوزائی معاون فرماندار در این مراسم گفت: متاسفانه تعاون روستایی در سالهای اخیر از لحاظ کاری ضعیف شده است که جا دارد تلاش بیشتری این سازمان در جهت خدمت رسانی به روستاییان انجام دهد. وی افزود از سال قبل توزیع میوه شب عید و اقلام طرح تنظیم بازار را تعاون روستایی با همکاری جهاد کشاورزی برعهده گرفته و نیز خرید تضمینی گندم را در شهرستان با کمک سه شرکت تعاونی در سرخس ، بزنگان و سنگر انجام می دهد که تاکنون بیش از 14 هزار تن گندم خریداری نموده است. شاقوزائی در این مراسم از علی پارسا با 30 سال خدمت و تلاش بازنشسته گردید قدردانی کرد و برای مرتضی سندگل آرزوی موفقیت داشت.


برچسب‌ها: تعاون روستایی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ساعت 10:43 توسط خبرگراري ساريكا |

سرخس - تمدن/  فرماندار سرخس از مزرعه کشت پسته ارگانیک در روستای چاله زرد بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس ، حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این بازدید گفت : می بایست از این تولید کنندگان محصولات کشاورزی که با کمترین امکانات در این منطقه بدنبال اشتغالزایی و کارآفرینی هستند حمایت کرد. در این بازدید فرماندار سرخس مشکلات این کشاورز را مورد بررسی و پیگیری قرار داد. محمود راهدار کشاورز پسته ارگانیک در روستای چاله زرد می باشد که بدون هیچ تسهیلاتی در این منطقه ده هکتار را زیر کشت پسته ارگانیک قرار داده است . شایان ذکر است مشکلات این کشاورز نداشتن برق و آب برای مزرعه کشاورزی است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ساعت 10:42 توسط خبرگراري ساريكا |

با خبرنگاران

تمدن/ فرماندار سرخس در ديدار با مديرعامل بنياد بين‌المللي امام رضا (ع) گفت: جاي يک روز در دهه کرامت در تقويم فرهنگي کشور به نام "سرخس" خالي است .

خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1394/05/14 شماره انتشار 19036

برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۴ساعت 9:46 توسط خبرگراري ساريكا |

امام جمعه سرخس: هیچ سلاحی نمی تواند جلوی عشق به اهل بیت (ع) را بگیرد

خبرگزاري ساريكا: امام جمعه سرخس گفت: راهپیمایی اربعین چند قدم دشمن را به عقب برد و تا به امروز نیز هیچ کس نتوانسته است سلاحی را طراحی کند که بتواند در مقابل عشق به اهل بیت (ع) بایستد. به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در همایش دلدادگان حرم یار در سرخس گفت: خداوند در قرآن کریم اجازه داده اند که اهل بیت را به بزرگی یاد کنیم و این وظیفه همگان است که در برابر آن ها کرنش کنند. امام جمعه سرخس افزود: اگر در زندگی بزرگان مطالعه کنیم میبینیم وقتی موضوع تعظیم شعائر الهی به ویژه اهل بیت علیهم السلام به میان می آید هیچ عملی سنگین تر و بهتر از زیارت سالار شهیدان نیست. وی خاطرنشان کرد: کمک به بازسازی عتبات عالیات در راستای تعظیم شعائر دینی است. ارژنگ با بیان اینکه بسیاری از افراد توفیق بزرگداشت شعائر دینی را ندارند، گفت: باید خدارا شاکر باشیم که به ما این لیاقت را داده است که کاری انجام دهیم و مطمئنا همین امور کشور ما را به موفقیت های بزرگ رسانده است.  امام جمعه سرخس ادامه داد: حرکت انقلاب ما در سایه توجهات اهل بیت (ع) بوده و به ملت ایران عزت و آزادگی داده است. ارژنگ بیان کرد: وهابیت خبیث بزرگ داشتن شعائر دینی را جایز نمی داند در حالی که توجه به شعائر دینی جایگاهی هم شرعی و هم عقلی دارد. وی جلوگیری از توجه به قبور اهل بیت (ع) و اولیای الهی را بدعت دانست و تصریح کرد: خداوند به پیامبر اسلامی دستور فرمود اند که از کنار مزار مومنی می گذرند در آن جا بایستند و فاتحه ای بخوانند.  امام جمعه سرخس با بیان اینکه در مناسبت های مختلف توجه به اهل بیت (ع) منجی ملت ها بوده است به راهپیمایی اربعین اشاره و اظهار کرد: راهپیمایی اربعین چند قدم دشمن را به عقب برد و تا به امروز نیز هیچ کس نتوانسته است سلاحی را طراحی کند که بتواند در مقابل عشق به اهل بیت (ع) بایستد. ارژنگ با طرح این سوال که چرا داعش نمی تواند کربلا و نجف را اشغال کند؟ گفت:خود داعشی ها می دانند که اگر شیعیان و محبان اهل بیت علیهم السلام احساس کنند حرم مطهر امام حسین علیه السلام در خطر است جان و مال و خانواده خود را در این راه می دهند. وی در پایان تاکید کرد: عشق به خاندان پیامبر مکرم اسلام یک ملت را بیمه می کند.

قلقلك: آفرين به اين دلدادگان.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ساعت 15:40 توسط خبرگراري ساريكا |

کمک ۶۵ میلیون توماني ‌مردم سرخس به عتبات عالیات 

خبرگزاري ساريكا- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس در همایش دلدادگان حرم یار گفت: مردم سرخس در سال گذشته 65 میلیون تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کردند.  به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، حجت الاسلام علیرضا سیستانی صبح امروز در همایش دلدادگان حرم یار در سرخس با اشاره به آیه «قُل لا أَسئَلُكُم عَلَیهِ أَجراً إِلاَّ المَوَدَّةَ فِی القُربى» گفت: تنها درخواستی که پیامبر اسلام از مردم داشتند مودت اهل بیت ایشان بود و این مودت برای رستگاری ما مسلمانان است. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس بیان کرد: مردم ولایت مدار ایران اسلامی به خصوص پس از انقلاب اسلامی و ۸ سال دفاع مقدس ارادت ویژه خود را به این خاندان عزیز ابراز کرده اند. سیستانی با اشاره به فعالیت های ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان سرخس در سال ۹۳ تصریح کرد: در سال گذشته  مردم سرخس ۶۵ میلیون تومان به ستاد بازسازی عتبات عالیات کمک کردند. وی ادامه داد: ۷۷ گرم طلا طبق نذورات مردم در همان حرمی که نذر داشتند اهدا شد. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس با بیان اینکه در سال گذشته ۲ بار پرچم گنبد امام حسین علیه السلام را به شهرستان سرخس آوردیم خاطرنشان کرد: این پرچم مقدس فضای شهر و روستاهای شهرستان را متبرک کرد. سیستانی گفت: اداره آموزش و پرورش سرخس با اهدای ۲۲ میلیون تومان وجه نقد که در طرح لبیک یا حسین (ع) از دانش آموزان جمع آوری شده بود برترین اداره در اهدای نذورات به این ستاد بوده است. وی عنوان کرد: بیشترین خشت طلا از مساجد شهرستان را مسجد امام رضا علیه السلام و فاطمیه اهدا کردند. رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس اظهار کرد: روستای شیرتپه، روستای گنبدلی و روستای بزنگان بیشترین خشت طلا را به ستاد بازسازی عتبات عالیات اهدا کردند.     سیستانی در پایان تعهد امسال شهرستان سرخس را ۲۰۰ میلیون تومان عنوان کرد و افزود: مردم ولایت مدار سرخس می توانند نذورات خود را به حساب ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خراسان رضوی واریز کنند.

قلقلك: درود بر مردم سرخس.


برچسب‌ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ساعت 15:36 توسط خبرگراري ساريكا |

انتصاب مشاور امور بانوان و خانواده فرمانداري سرخس

خبرگزاري ساريكا- با حکم حسین سنجرانی فرماندار سرخس خانم زری صادقی بعنوان مشاور فرماندار در امور بانوان و خانواده منصوب شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس، سرکار خانم زری صادقی دارای مدرک کارشناس ارشد امور اجتماعی بوده و هم اکنون مسئول امور توانبخشی اداره بهزیستی سرخس می باشد. کمسیون بانوان نهادی رسمی وابسته با وزارت کشور است که برنامه ریزی و سازماندهی مسائل مربوط به زنان و خانواده را بر عهده دارد. شایان ذکر است تا پیش از سرکار خانم زری صادقی، خانم بی بی میمنت موسویان این سمت را در فرمانداری سرخس بر عهده داشته است.

قلقلك: خانم صادقي تبريك.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ساعت 15:28 توسط خبرگراري ساريكا |

فرماندارسرخس: جای ثبت یک روز در دهه کرامت به نام سرخس خالی است

خبرگزاري ساريكا- مدیرعامل بنیاد بین الملل امام رضا (ع) با فرماندار سرخس دیدار کرد. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این دیدار با بیان اینکه طبق اسناد و کتیبه های موجو ، امام ضا(ع) در سفر به مرو در سرخس توقف داشته است و حتی مردم جهت تبرک کردن این سرزمین از حضرت خواسته اند تا حدیثی بگوید. سنجرانی افزود: جای یک روز در دهه کرامت و تقویم فرهنگی کشور به نام سرخس خالی است و از مدیرعامل بنیاد بین الملل امام رضا (ع) خواست با پیشنهاد مجموعه شهرستان و شورای فرهنگ عمومی یک روز را از دهه کرامت را بنام سرخس اختصاص دهند تا در تقویم فرهنگی کشور ثبت شود. سید جواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین الملل امام رضا (ع) در این دیدار با بیان ارزش و اهمیت بالای دهه کرامت در جهان اسلام گفت: باید از فرهنگ و ارزشهای اسلامی خود پاسداری کنیم زیرا غربی ها می خواهند فرهنگ و ارزش های پوچ خود را بر ما تحمیل کنند. وی افزود برنامه های خوبی برای باشکوه برگزار کردن این دهه برنامه ریزی شده است که لازم است شهرستان های استان بویژه سرخس که حضرت امام رضا(ع) در این شهر توقفی نیز داشته اند برنامه های خوبی در این دهه برگزار کنند. مدیرعامل بنیاد بین الملل امام رضا(ع) از پیشنهاد فرماندار سرخس استقبال کرد و اظهار داشت در خصوص اختصاص یک روز از دهه کرامت بنام سرخس و ثبت در تقویم فرهنگی کشور تلاش می کند.

قلقلك: هاي چي گل گفتي اسم سرخس خيلي جاها خالي است زودتر ثبت اش كنيد. ولي يادتان باشد اون سرخسي كه امام رضا عليه السلام حضور داشتند سرخس تركمنستان بوده است يادتان باشد هر دو سرخس هست.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۲ساعت 15:24 توسط خبرگراري ساريكا |

فرماندار: حفاظت و حراست از منابع طبیعی حیاتی است 

خبرگزاري ساريكا- فرماندار سرخس گفت: با گسترش بیابان ها ، حفاظت و حراست از منابع طبیعی حیاتی است. حسین سنجرانی فرماندار سرخس از جنگل های منطقه امان لق بازدید کرد و گفت : امسال کار حفاظت از مراتع و جنگلها به خوبی مدیریت شده است. سنجرانی افزود: با توجه به اهمیت حفاظت از مراتع، نقش شوراها و امور عشایری مشخص شود و می بایست سایر دستگاه های مرتبط با اداره منابع طبیعی همکاری داشته باشند. وی گفت: عده ای می خواهند از اختلاف نظرها بین استان قدس و منابع طبیعی سوء استفاده داشته باشند ، از این رو باید با همکاری و همفکری هم از ورود چنین افرادی جلوگیری شود. سنجرانی در ادامه یادآور شد: با گسترش بیابان ها حفاظت و حراست از منابع طبیعی و خدا دادی حیاتی است زیرا در قبال آیندگان باید پاسخگو باشیم. فرماندار سرخس از تلاشها و زحمات یگان حفاظت منابع طبیعی برای حراست از مراتع و جنگلهای سرخس تشکر کرد. شایان ذکر است پرسنل اداره منابع طبیعی از مهندس حسابی مدیر امور املاک و اراضی استان قدس برای همکاری با یگان حفاظت تشکر کردند.

قلقلك: اي کاش فرماندار سرخس از جنگل جهانباني که دوسال پيش 300 هکتار آن تخريب سد هم بازديد مي کرد و پيگير تخريب شدگان مي شد.


برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ساعت 14:45 توسط خبرگراري ساريكا |

همایش «دلدادگان حرم یار» دوشنبه در سرخس برگزار می شود/ متبرک شدن مراسم با پرچم گنبد امام حسین (ع)

خبرگزاري ساريكا- رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس از برگزاری همایش «دلدادگان حرم یار» در روز دوشنبه در سرخس خبر داد. حجت الاسلام علیرضا سیستانی در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس گفت: این همایشساعت ۹ صبح در فرهنگسرای امام رضا (ع) شهرستان سرخس برگزار می شود.  رئیس ستاد بازسازی عتبات عالیات شهرستان سرخس خاطرنشان کرد: این همایش با هدف سازماندهی رابطین ستاد بازسازی عتبات عالیات در سطح شهرستان سرخس برگزار می شود. سیستانی با بیان اینکه شرکت در این مراسم برای عموم مردم آزاد است، گفت: با لطف حضرت اباعبدالله الحسین علیه السلام، پرچم بالای گنبد حرم امام حسین علیه السلام در این روز در مراسم وجود خواهد داشت تا مردم بتوانند از این طریق به سالار شهیدان توسل کنند. ۱۵ آبان ماه سال ۹۲ کار جمع آوری خشت طلا برای بازسازی عتبات عالیات در شهرستان سرخس شروع شده است. سهمیه شهرستان سرخس ۲۵۰ خشت طلا برای ایوان های باب المراد، باب القبله و باب القریش است که تاکنون ۲۴۰ خشت آن از طرف مردم خیر سرخس اهداء و به ستاد استان تحویل شده است.

قلقلك: شيخ عزيزتر از جان قلقلك اگر اين با خواستند براي اين همه پول و طلاي مردم سرخس بفرستنت زيارت عتبات عاليات اين دفعه نري حتما سهميه ات را قرعه كشي كن تو همين افرادي كه كمك كردند يا آرزو به دل ماندن.


برچسب‌ها: ستاد بازسازی عتبات عالیات سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ساعت 14:30 توسط خبرگراري ساريكا |

همایش فصلی ناظران شورای نگهبان سرخس برگزار شد

خبرگزاري ساريكا- همایش فصلی بصیرتی ناظران شورای نگهبان سرخس در محل سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان برگزار شد. به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، علیرضا امینیان سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان سرخس در این همایش به جایگاه ویژه شورای نگهبان در منظر قانون اساسی و دیدگاه های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری پرداخت. سرپرست دفتر نظارت شورای نگهبان سرخس وظیفه مهم شورای نگهبان را پاسداری از اسلامیت و جمهوریت نظام اسلامی عنوان کرد و افزود: وظیفه شورای نگهیان، تطبیق قوانین مجلس شورای اسلامی با قانون اساسی و موازین شرعی، تفسیر قانون اساسی، نظارت بر انتخابات مجلس شورای اسلامی، ریاست جمهوری، خبرگان رهبری و مراجعه به آراء عمومي و همه‌ پرسي و صلاحیت ها است. وی ناظران شورای نگهبان را حافظان رای مردم دانست و به وظیفه مهم ناظران در امر نظارت و عدم جانبداری له یا علیه کاندیداها تاکید کرد. در ادامه این همایش سعادتی از تحلیلگران مسائل سیاسی به ابعاد مختلف مسئله مذاکرات هسته ای پرداخت. این تحلیلگر مسائل سیاسی بر هوشیاری مسئولان و رعایت خطوط قرمز ترسیم شده توسط مقام معظم رهبری و بر ایستادگی در برابر زیاده خواهی های استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار تاکید کرد.

قلقلك: پيشنهاد مي شود از افراد بي طرف مثل قلقلك سر صندوق ها استفاده كنيد نه اونهايي كه آشكار و مخفي تو ستاد هاي انتخابي رفت و آمد مي كنند و براي اين و آن راي جمع مي كنند تا رئيس و معاون شده و به نان و نوايي برسند از اين آدم هاي مذبذب و دورو و منافق تو سرخس خيلي سراغ دارم اگه خواستيد مي توانم اسامي شان رو به شما بدهم يا منتشر كنم گرچه خودتان همه را مي شناسيد و نياز به افشاگري قلقلك نيست. فرمانداري هم بايد خيلي حواس اش جمع باشه تا نماينده هاي فرماندار و عوامل اجرايي صندوق ها و بازرسين بي طرف باشند. اگر اين بار براي سرخس سوسه نگذارن و موش ندوانن. خوبه بگذارند مردم اصلح را خودشان انتخاب كنند. اينجوري هم نيست و نبوده كه اصلح حتما بايد رفيق و همشهري يا از اقوام قلقلك باشه.

 


برچسب‌ها: دفتر نظارت شورای نگهبان سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ساعت 14:24 توسط خبرگراري ساريكا |

آخرین وضعیت پروژه «مسکن مهر» در شهرستان سرخس

خبرگزاري ساريكا- فرماندار سرخس در گفتگویی با «نسیم سرخس» آخرین وضعیت مسکن مهر شهرستان را تشریح کرد. حسین سنجرانی گفت، یکی از عللی که هنوز مسئله مسکن مهر در شهرستان سرخس حل‌نشده به خاطر این است که سرخس زمین منابع ملی ندارد و زمین‌ها در مالکیت آستان قدس رضوی می‌باشد البته بخشی از پروژه مسکن مهر که در قالب شرکت‌های تعاونی بوده‌اند موفق عمل کرده‌اند. فرماندار سرخس بیان کرد: شرکت تعاونی به تعهدات خودشان عمل کردند اما یکی دوتا از شرکت‌های خصوصی مشکلاتی مانند تابلوی برق و اعتبار نصب آسانسور داشته‌اند و نتوانستند به تعهدات خودشان عمل کنند و جلساتی که داشتیم مشکل آن‌ها نیز حل‌شده است. سنجرانی افزود: در سرخس دولت زمین ندارد تا واگذار کند ضمن اینکه مسکن مهر هم تابع سیاست‌های جمعیت دولت است و باید بر اساس سیاست‌های جمعیتی جدید دولت انجام شود. وی تصریح کرد: دولت معتقد است که درجایی باید مسکن مهر انجام شود که زیرساختش مانند آب، برق، راه، شهرسازی و فضای سبز آماده باشد و در نظر گرفته شود. فرماندار سرخس در پایان گفت: برای پروژه مسکن مهر دولت اعتقاد به کار کارشناسی دارد.

قلقلك: اي خدا پدرت را بيامرزد يكي پيدا شد و نترسيد و رسمي گفت كه مشكل مردم، مالكيت زمين تو سرخسه شما كه لالايي بلديد چرا خواب تان نمي برد. چرا اين مشكل توسط دولت ها حل نمي شود تا مردم كمي آسايش پيدا كنن.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۱۱ساعت 13:56 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- امام جمعه موقت سرخس: غزوه احد مایه عبرت مسلمانان است امام جمعه موقت سرخس گفت: غزوه احد روز سرنوشت سازی برای مسلمانان بوده است و آنچه در این جنگ بر پیامبر اتفاق افتاد مایه عبرت مسلمانان شد.  حجت الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به ۱۵ شوال و غزوه احد اظهار داشت: غزوه احد روز سرنوشت سازی برای مسلمانان بوده است و آنچه در این جنگ بر پیامبر اتفاق افتاد مایه عبرت مسلمانان شد. امام جمعه موقت سرخس گفت: روزهای جنگ، شهادت حضرت حمزه (ع) و ۶۹ نفر دیگر از مسلمانان و جراحاتی که بر امیر المومنین علی علیه السلام وارد شد از مهمترین وقایع جنگ احد بود. اکبری نیا با بیان اینکه عده ای در این جنگ پیامبر (ص) را تنها گذاشتند، افزود: عده ای که پیامبر (ص) و همچنین مسلمانان را تنها گذاشتند خسارت زیادی را به اسلام وارد کردند. وی در ادامه به فداکاری های امیرالمومنین (ع) اشاره و گفت: دراین روز بر اثر فداکاری ها و شجاعت هایی که امیرالمؤمینن علیه السلام در دفاع از وجود شریف پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم و حفاظت از آن حضرت نشان داد جراحات زیادی بر بدن مبارکش رسید و تمام کشته شدگان کفار به دست امیر المؤمنین علیه السلام بود. امام جمعه موقت سرخس بیان کرد: پیامبر (ص) در این جنگ به امیر المؤمین علی (ع) فرمود: «یا علی آیا می شنوی که از آسمان ترا مدح می کنند؛ ملائکه می گویند: لاسیف الا ذوالفقار و لا فتی الا علی. امیرالمؤمنین علیه السلام می فرماید از خوشحالی گریستم و خداوند سبحان را بر این نعمت حمد کردم». اکبری نیا در ادامه به فداکاری هایی بانويى به نام نسيبه اشاره و عنوان کرد: در اين روز يكى از كسانى كه جانفشانى كرد و فرار نكرد، بلكه مانع از فرار ديگران نيز شد، بانويى به نام نسيبه بود. وی ادامه داد: اين زن فداكار در دفاع از پیامبر (ص) دست به شمشير برد و چنان ضربه اى بر ابن حميه كه قصد كشتن پيامبر (ص) را داشت زد كه او فرار كرد. خطیب این هفته نماز جمعه سرخس گفت: در این روز جناب حمزة بن عبدالمطلب عموی پیامبر (ص) به شهادت رسید. اکبری نیا ادامه داد: حضرت حمزه (ع) مردی شجاع و با هیبت بود و در این جنگ به دست «وحشی» و به دستور «هند جگرخوار» همسر ابوسفیان کشته شد و در پایان «هند جگرخوار» جگر حضرت حمزه (ع) را به دندان گرفت و خورد.

قلقلك: حاجي جان نمي دانم اين غزوه ها چرا هميشه يادمان ميره اينو اگه توضيح مي دادي بهتر بود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۵/۰۹ساعت 22:47 توسط خبرگراري ساريكا |

راه اندازی نسل سوم شبکه همراه اول در سرخس

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره مخابرات سرخس از راه اندازی نسل سوم شبکه همراه اول «3G» در شهرستان سرخس خبر داد. جواد مختاری  گفت: نسل سوم شبکه موبایل با رویکرد مولتی مدیا است که برخلاف جی اس ام که نسلی برای انتقال صدا و اطلاعات بوده این نسل جدید، سرعت بالا برای انتقال چندرسانه ای را فراهم می سازد. رئیس اداره مخابرات سرخس افزود: در نسل سوم همه چیز در قابل اطلاعات رقومی (دیجیتال) منتقل می شود. وی خاطرنشان کرد: با سرعت بالایی که در تلفن های نسل سوم پیش بینی شده است، امکاناتی از قبیل تلفن های تصویری بی سیم با کیفیت مناسب مقدور خواهد بود. مختاری با بیان اینکه اینترنت نسل سوم و بالاتر دارای مزایای فراوانی نسبت به نسل پیشین است، تصریح کرد: مبتنی نبودن بر مکالمه، امکان مکالمه تصویری، امکان مشاهده ی شبکه های تلویزیونی از طریق تلفن همراه، افزایش قابل ملاحظه ی پهنای باند و امکان انتقال سریع دیتا، امکان ارائه ی اینترنت با سرعت های بالا، افزایش اتکاپذیری و کاهش اختلالات شبکه و افزایش امنیت از جمله مزایای نسل سوم شبکه همراه اول است. تنظیمات ۳G و GPRS برای مشترکان همراه اول یکسان بوده و در صورتی که مشترکان پیش از این از اینترنت همراه استفاده می‌کردند، نیازی به تنظیم مجدد ندارند. مشترکان همراه اول پس از اتصال از طریق اینترنت نسل سوم علامت‌های H+، H، ۳G و یا ۴G را بر روی نمایشگر گوشی تلفن همراه خود مشاهده خواهند کرد و به این معنا است که مشترک در محدوده پوشش ۳G و یا ۴G قرار دارد. مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند بدون تعویض سیم کارت خود و تنها در صورتی که یک بسته  هوشمند اینترنت ماهانه  فعال داشته باشند، از خدمات نسل سوم اینترنت همراه اول استفاده کنند. تعرفه‌های ۳G همراه اول در دو نوع آلفا با سرعت ۱۲۸ Kbps و آلفا+ با سرعت ۱ Mbps تهیه شده است.

قلقلك: مهندس جان اين كارها را اگه انجام ندي اون وقت بايد بريم با هم براي مخابرات نوحه سرايي كنيم . تازه هر كار مي كنيد پول هاش رو مي گيريد تازه سود هم مي كنيد.


برچسب‌ها: مخابرات سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۸ساعت 0:4 توسط خبرگراري ساريكا |

دیدار مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد با فرماندار

خبرگزاري ساريكا- مدیران 40 کانون فرهنگی و هنری مساجد سرخس با فرماندار دیدار کردند. حسین سنجرانی فرماندار سرخس ضمن گرامیداشت یاد و خاطره امام راحل و شهدای انقلاب اسلامی گفت: نقش کانونها در پرداختن به مسائل فرهنگی و دینی بسیار مهم است و خوشحالیم که در سطح شهرستان 40 کانون فرهنگی و هنری مستقر و فعال در مساجد داریم. سنجرانی افزود: دشمنان ایران دنبال شیطنت و خدشه دار کردن دین مبین اسلام هستند و همواره بدنبال ضربه زدن به مسلمانان بوده و هستند. وی گفت: فعالیت های کانون های فرهنگی و هنری مساجد سرخس خوب بوده است و می بایست در برگزاری دهه کرامت پیش رو نقش پر رنگی ایفا کنند.  سنجرانی اظهار داشت: همانطور که در شهرستان شورای فرهنگ عمومی داریم مدیران کانون های فرهنگی و هنری مساجد می توانند با محوریت روحانی، شورا و دهیار این جلسات را در روستاها برگزار کنند و نتیجه آن را برای بررسی به دبیرخانه شورای فرهنگ عمومی شهرستان ارسال نمایند. فرماندار سرخس در خصوص تجهیز کانون ها به وسایل ورزشی گفت: با پیگیری های انجام شده مقرر شده است که اداره ورزش و جوانان با همکاری پالایشگاه گاز و شرکت بهره برداری نفت و گاز شرق تعدادی وسایل ورزشی خریداری کند و در اختیار مساجد و کانون های فعال قرار دهد. در ابتدای این دیدار شیخ داوود حمیدی مسئول شورای هماهنگی کانون های فرهنگی و هنری مساجد گزارشی از فعالیت های این شورا به فرماندار ارائه داد و همچنین مدیران کانونها مشکلات و نظرات خود را بیان کردند.

قلقلك: اي كه دستت مي رسد كاري بكن     قبل از آن كز تو نيايد هيچ كار


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۷ساعت 16:31 توسط خبرگراري ساريكا |

تخصیص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار برای پروژه راه سرخس مشهد با مشارکت وزارت راه و نفت/ تکمیل پروژه نیازمند ۸۵ میلیارد تومان اعتبار است

خبرگزاري ساريكا- فرماندار سرخس گفت: بالای 20 میلیارد تومان از اعتبار امسال پروژه راه سرخس مشهد را وزارت راه و شهرسازی پرداخت می کند و حدود 10 میلیارد دیگر را نیز وزارت نفت پرداخت می کند. حسین سنجرانی  درباره آخرین وضعیت پروژه دو بانده شدن جاده سرخس مشهد گفت: در این پروژه مهم وزارت راه و نفت با هم مشارکت دارند. فرماندار سرخس با بیان اینکه ۳۰ درصد از اعتباراتی که مورد نیاز است را باید وزارت نفت تامین کند، افزود: رقم اعتباری که تاکنون برای امسال گفته شده است حدود ۳۰ میلیارد تومان است. سنجرانی تصریح کرد: بالای ۲۰ میلیارد تومان از اعتبار امسال پروژه راه سرخس مشهد را وزارت راه و شهرسازی پرداخت می کند و حدود ۱۰ میلیارد دیگر را نیز وزارت نفت پرداخت می کند. وی بیان کرد: این ۳۰ میلیارد تومان یک اعتبار ملی است و در اختیار استان نمی باشد و امیدواریم این اعتبارات به زودی ابلاغ شود. فرماندار سرخس ادامه داد: در سال های گذشته کل اعتبارات این راه به ۱۰ میلیارد تومان هم نمی رسید. سنجرانی گفت: در سال گذشته وزارت نفت ۸ میلیارد تومان برای این پروژه اختصاص داد اما امسال این پروژه با مشارکت وزارت راه و نفت بالای ۳۰ میلیارد اعتبار دارد. وی افزود: این اعتبار برای پیشرفت قسمت های اساسی پروژه، اعتبار بسیار خوبی است زیرا مشکل اساسی که اکنون در این پروژه وجود دارد بعد از تونل ها است که با این اعتبار مرتفع می شود. فرماندار سرخس عنوان کرد: یکی از تونل های این پروژه بازگشایی شده است و ۳۰۰ متر از تونل دوم کار شده است و انجام ۲۰۰ متر آن مانده است و بعد از آن نیز یک پل عظیمی در بالا دست روستای چکودر وجود دارد که انجام آن پول زمان می برد و اعتباری حدود ۱۲ تا ۱۵ میلیارد تومان می خواهد. سنجرانی افزود: با توجه به اینکه ابنیه و پل های پایین دستی جاده گنبدلی هم ساخته شده و زیر سازی صورت گرفته است، تنها مسئله ای که بعد از آن می ماند وصل شدن مسیر است که اگر اراده ای در انجام امور باشد کمتر از ۱۸ ماه این بخش ها تا گنبدلی انجام می شود و می توانیم یک راه مطمئن تا این منطقه داشته باشیم. وی اظهار کرد: اعتبار کلی که برای تکمیل این پروژه در نظر گرفته شده است، حدود ۸۵ میلیارد تومان است. فرماندار سرخس در باره اهمیت انجام پروژه راه سرخس مشهد برای رونق منطقه ویژه اقتصادی سرخس گفت: مناطق ویژه به علت اینکه از معافیت گمرکی استفاده می کنند و در منطقه محروم هم واقع شده اند باید مستقیما به مرز وصل شوند. سنجرانی تاکید کرد: باید هم مسئولان و هم مردم تلاش کنیم تا کریدور منطقه ویژه به مرز وصل شود تا دیگر خودروهای ترانزیتی در محدوده ی شهر تردد نکنند و مسائل ترانزیتی ضابطه مند و قانون مند شوند. وی گفت: پارکینگ ناوگان داخلی و خارجی نیز باید در یک بازه زمانی مشخص به منطقه ویژه اقتصادی منتقل شود که البته امتیاز این مسئله به شهرداری سرخس داده شده است.  فرماندار سرخس در پایان خاطرنشان کرد: مقرر شده است تا منطقه ویژه اقتصادی ۲۰ هکتار زمین در اختیار شهرداری سرخس قرار بدهد و شهرداری نیز در آنجا پارکینگ ایجاد کند.

قلقلك: فرماندار جان، مو شنيدم تو روسيه يك شهريه كه عرض اش كم ولي طولش 120 كيلومتره نميشه تو با كارشناساي استانداري صحبت كني طول شهر سرخس را از مرز تا پالايشگاه خانگيران حساب كنن كه ما بتونيم از اونا عوارض بگيرم اين پولها يي كه ميدي به شهرداري كمه. قربون اين مرامت بشم همين يك كاره براي سرخس بكن بعد برات همه دعا مي كنيم الهي وزير شي ننه جان. اين جاده بايد سوژه تبليغاتي چند دوره ديگه كانديداهاي مجلس بشه تا تمام شه.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 17:9 توسط خبرگراري ساريكا |

برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات رفاقت مهر در سرخس

خبرگزاري ساريكا- رئیس جمعیت هلال احمرسرخس از برگزاری مرحله شهرستانی مسابقات رفاقت مهر با حضور 100 نفر از اعضای جوانان این جمعیت خبر داد. حسن گودرزي گفت: مسابقات رفاقت مهر با شعارجوانان، رفاقت مهر، توسعه فرهنگ بشر دوستی در مرحله شهرستانی با حضور ۱۰۰ نفر از اعضای جوانان این جمعیت برگزار شد. رئيس جمعيت هلال احمر سرخس با اشاره به اهميت برگزاری مسابقات رفاقت مهر، بيان کرد: همه ساله اين مسابقات در دو گروه خواهران و برادران توسط امور جوانان جمعيت هلال احمر و با هدف ايجاد زمينه های دوستی و مهربانی در بين اعضا، تعاون، تعهد و کار دسته جمعی، تقويت ايمان وايجاد رقابت سالم، غنی سازی اوقات فراغت جوانان و پرورش روحیه مشارکت جويي و مسوليت پذيري در اعضاء برگزار می شود. وی ادامه داد: در اين مسابقات شرکت کنندگان در رشته های اسکان اضطراری، حمل تخصصی مصدوم، امداد و کمک های اوليه و زبان انگليسي در قالب کانون های آزاد، روستايي و دانشجويي به رقابت پرداختند. گودرزي اظهار کرد: امسال در رشته های امدادی از مجموع شركت كنندگان خواهر و برادر، تيم نخست در رشته های اسکان اضطراری، حمل تخصصی و امداد و کمک های اوليه و همچنين در رشته های غير امدادی از مجموع شرکت کننده خواهر و برادر در رشته زبان انگليسي نفرات برتر به مرحله استانی راه پيدا کردند. رئيس جمعيت هلال احمر سرخس با اشاره به ثمرات خوب برگزاری اين مسابقات گفت: حضور جوانان هميشه سبب رشد و پويايي جمعيت هلال احمر بوده و شور و انگيزه آنان سبب انگيزه بيشتر هلال احمر درزمينه های خدمت رسانی به مردم می شود.

قلقلك: خوبه ما يك حسنك وزير داريم تو سرخس كه پسر گودرزه.  آقا جان، سرخسي ها از اول همه شان باهم رفيق بودن باهم ولي حيف كه يك كارشان خيلي بده حسادت و خراب كردن همديگه تازه حالا روان شناسا فهميدن كه تو همي كارا دست غريبه ها در كاره و گر تو مرگ و زند كه خيلي پشت همند.  تازه اون جهانگير از بزنگان آمد و يادشان داد كه تو انتخابات هم پشت هم باشن خوب به حرفش كردن اما سري دوم دست به يكي كردن اون رو هم كنار گذاشتن ولي به اسم شيخ ملكي تمام شد و سجادي برنده. تو اين ماجرا شيخ قصه ما به ديار ابيورد سفر كرد تا نظاره كند كه اين بار آيا سرخسي ها  براي لحاف ملا حرفشان يكي مي شه يا قاب پلو اين سري ميره فريمان. يك كمي زوده ولي حسن، حسين تو سرخس شروع شده.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 16:57 توسط خبرگراري ساريكا |

ارائه ۲۰۶ هزار نفر ساعت آموزش در مرکز فنی و حرفه‌ای سرخس/ تعطیلی کارگاه های اتومکانیک و تاسیسات مرکز به دلیل عدم تامین نیرو

خبرگزاري ساريكا- مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس گفت: در سال گذشته در مجموع 206 هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای در مرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان برگزار شده است. مهدی عربی در جمع خبرنگاران شهرستان با تبریک هفته ملی مهارت و روز کارآفرینی و آموزش های فنی و حرفه ای گفت: هر ساله سازمان فنی و حرفه ای برای تقدیر از کسانی که در عرصه مهارت آموزی فعالیت می کنند در این هفته برنامه هایی برای معرفی آنان و شناساندن آموزش های فنی و حرفه ای پیش بینی می کند. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس تصریح کرد: با وجود اینکه آموزش های فنی و حرفه ای رایگان بوده و تجهیزات و فضاهای مناسبی برای آموزش مهارت آموزی پیش بینی کرده ایم، اما در شهرستان سرخس آموزش های فنی و حرفه ای مظلوم واقع شده است. وی اذعان کرد:  انتظار می رود با تغییر رویکرد سازمان فنی و حرفه ای کشور مردم برای مهارت آموزی و آموزش های فنی و حرفه ای به سراغ ما بیایند و از خدماتی که رایگان در اختیار آن ها قرار می گیرد بهره برداری لازم را داشته باشند. عربی با بیان اینکه مهارت آموزی برای ایجاد اشتغال و ارتقای صلاحیت های حرفه ای است، اظهار کرد: در مرکز آموزش های فنی و حرفه ای با مهارت آموزی به کارآموزان زمینه اشتغال آنان فراهم می کنیم و همچنین برای شاغلین آموزش های ارتقای صلاحیت برگزار می شود. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس به آموزش های این مرکز در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در بخش آموزش دولتی ۱۱۰۴ نفر دوره داشته ایم که ۴۶۳ نفر در مرکز ثابت، ۴۸ نفر سیار شهری، ۳۰۱ نفر روستایی، ۸۵ نفر صنایع، ۴۰ نفر از اعضای اتاق اصناف، ۵۰ نفر زندان و ۱۰۲ نفر پادگانی (هنگ مرزی سرخس) آموزش های فنی و حرفه ای را فرا گرفته اند. وی بیان کرد: در سال ۹۳ در مجموع ۲۰۶ هزار نفر ساعت آموزش های فنی و حرفه ای در این مرکز برگزار شده است. عربی گفت: در شهرستان سرخس ۱۵ آموزشگاه فعال در بخش خصوصی داریم که در رشته های مراقبت و زیبایی، طراحی دوخت، فناوری اطلاعات و برق فعالیت می کنند. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس ادامه داد: این آموزشگاه ها از مردادماه سال گذشته تاکنون ۶۷ هزار و ۳۹۲ نفر ساعت دوره برگزار کرده اند. وی به امضای تفاهم نامه های همکاری این مرکز  با ادارات شهرستان اشاره کرد و گفت: آموزش و پرورش، اداره زندان، کمیته امداد امام (ره)، دانشگاه های عملی کاربردی و پیام نور، پالایشگاه گاز سرخس، جهاد کشاورزی، سپاه ناحیه سرخس (بسیج سازندگی)، هنگ مرزی و بهزیستی از جمله اداراتی هستند که در امور آموزش های فنی و حرفه ای تفاهم نامه همکاری با آن ها منعقد شده است. عربی تصریح کرد: ۶ کارگاه در مرکز آموزش فنی و حرفه ای داریم که متاسفانه به دلیل عدم جذب نیروی حق التدریس توسط سازمان  ۲ کارگاه تاسیسات و اتومکانیک مرکز تعطیل شده است. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس اظهار کرد: از ابتدای مهرماه با قرادادهای اجاره کارگاهی که با آموزش و پرورش شهرستان داریم امیدواریم این دو کارگاه نیز فعال شود. وی ادامه داد: با اعتبار ۴۵۰ میلیون تومانی که در سال ۹۳ از محل اعتبارات تملک دارایی شهرستان به این مرکز اختصاص یافت، ساختمان جدید مرکز در دو طبقه شامل مهمان سرا، انبار مرکز و محل آزمون در هفته دولت افتتاح و به بهره برداری می رسد. عربی بیان کرد: به دنبال اجرای طرح آموزش بازار محور برای کارگاه کشاورزی هستیم که بتوانیم ۳ مرحله آموزش، تولید و بازاریابی را در مرکز داشته باشیم. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس گفت: مکاتبات و رایزنی هایی با منطقه ویژه اقتصادی سرخس خواهیم داشت که آموزش های جوارکارگاهی و بین کارگاهی را در شهرستان برگزار کنیم. وی با بیان اینکه به دنبال ایجاد یک مرکز تخصصی جوش در شهرستان هستیم، خاطرنشان کرد: دانشجویان رشته جوش دانشگاه علمی کاربردی، کارکنان پالایشگاه گاز، راه آهن و کارکنان صنایع منطقه ویژه اقتصادی سرخس و صنایعی که در آینده نزدیک در شهرستان احداث می شود بهترین توجیه برای تبدیل شهرستان به یکی از قطب های جوش در استان خواهد بود. عربی ادامه داد: طرح پژوهشی و تحقیقاتی مرکز جوش در حال تهیه و تدوین است و اجرای آن نیازمند اعتباری یک میلیارد تومانی است. مدیر مرکز آموزش فنی و حرفه ای سرخس در پایان به برنامه های این مرکز در هفته ملی مهارت اشاره کرد و گفت: دیدار با فرماندار شهرستان، تقدیر از آموزشگاه غفاری به عنوان آموزشگاه برتر آزاد، تقدیر از مربی و کارمند نمونه مرکز، غبارروبی مزار شهدا، بازدید از دوره آموزشی زندان و بازدید خانواده ها و کارکنان پالایشگاه گاز سرخس از برنامه های اجرایی در این هفته است.

قلقلك: اوه چي حرفي زده خانه سوخته مثل اينكه تا حالا خبرنگار نديده بوده.


برچسب‌ها: آموزش فنی و حرفه ای سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 16:36 توسط خبرگراري ساريكا |

 قرار گرفتن سرخس در مسیر اصلی مهاجرت پرندگان وحشی

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: شهرستان سرخس در مسیر اصلی مهاجرت پرندگان وحشی از کشورهای آسیای میانه قرار داشته و احتمال انتقال بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان از این طریق زیاد است.  عباس باغبان نژاد  گفت: مهاجرت پرندگان وحشی به شهرستان سرخس در ماه های مهر و آبان هر سال انجام می شود و در طول رودخانه تجن پرواز می کنند. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس افزود: این پرندگان ممکن است با فرود آمدن در کنار این رودخانه و دریاچه بزنگان و مزارع پرورش ماهی یا استخرهای  ذخیره آب کشاورزی و یا سد دوستی خطر انتقال بیماری به طیور بومی یا صنعتی شهرستان را افزایش دهند. وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل طی برگزاری جلسه ی ستاد مبارزه با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان شهرستان به دبیری دامپزشکی سرخس در محل فرمانداری شهرستان، علاوه بر تشریح وظایف اعضای ستاد و آموزش ابعاد مختلف این بیماری، بر مراقبت و بررسی وضعیت تلفات غیر متعارف این بیماری در طیور بومی و مهاجر شهرستان تاکید شد و خواستار همکاری بیشتر سایر دستگاه ها به خصوص محیط زیست در بحث پرندگان مهاجر و قوه قضائیه در بحث برخورد جدی با عاملین عرضه مرغ زنده در شهرستان شد که با وجود پیگیری های فراوان دامپزشکی همچنان به عرضه مرغ زنده در شهرستان مبادرت می کنند. باغبان نژاد در پایان گفت: از مرغداران و شهروندان و اهالی محترم روستاها درخواست داریم در صورت مشاهده ی هرگونه تلفات ناگهانی و بدون علامت و مشکوک در مرغ و خروس، اردک و غاز، بلدرچین و شترمرغ و حتی پرندگان وحشی آبزی و مهاجر، ضمن اجتناب از تماس و دستکاری لاشه طیور مراتب را سریعا به شبکه دامپزشکی شهرستان سرخس از طریق شماره تلفن ۳۴۵۲۶۹۳۰ اطلاع دهند.

قلقلك: باز جاي شكرش باقي است كه آنفلولانزاش خوكي نيست و مرغي هست و گرنه بايد همه دام ها هم مي رفت كشتارگاه.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 16:31 توسط خبرگراري ساريكا |

سجادی: حفاری ۵ دکل در میدان مشترک گازی سرخس و ترکمنستان باید صورت بگیرد/ از دست دادن منابع در میدان های مشترک گازی با اقتصاد مقاومتی در تضاد است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: اکنون باید 5 دکل خشکی در منطقه سرخس در میدان مشترک گازی سرخس و ترکمنستان حفاری بشود و فعال باشند  احمد سجادی  درباره برداشت از میدان مشترک گازی سرخس و ترکمنستان گفت: اکنون باید ۵ دکل خشکی در منطقه سرخس در میدان مشترک گازی سرخس و ترکمنستان حفاری بشود و فعال باشند. عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در کشور ترکمنستان این دکل ها حفاری شده اند و فعال هستند، گفت: متاسفانه در میدان مشترک گازی سرخس و ترکمنستان هیچ دکلی نداریم و تنها دکل موجود در منطقه سرخس از حفاری نفت شمال است که در میدان مستقل ما در منطقه خانگیران سرخس در حال کار است. سجادی با تاکید بر اینکه حداقل به ۵ دکل برای حفر ۵ چاه در میدان مشترک گازی نیاز داریم، گفت: ترکمنستان در حال برداشت منابع از این میدان ها است و تاکنون ما منابع زیادی را در مخازن مشترک با ترکمنستان از دست داده ایم و این با اقتصاد مقاومتی و فهم اقتصادی تضاد دارد. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در منطقه سرخس دکل های آماده وجود دارد، تصریح کرد: شرکت های حفاری نفت شمال و حفاری نفت جنوب در سرخس مستقر هستند و فقط منتظر هستیم تا آستان قدس رضوی با وزارت نفت کنار بیاید و زمین را برای شروع حفاری تحویل بدهد.

قلقلك: پيشنهاد خوبيه ولي خيلي دير شده كاشكي اول مي گفتي حالا ديديد كه كي مانع تراشي مي كنه.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 16:26 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- با حضور فرماندار و اعضای هیئت موسس مشکلات شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان بررسی شد.  حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این جلسه اظهار داشت: این شرکت تعاونی  می تواند در توسعه و عمران شهرستان نقش موثری داشته باشد. سنجرانی افزود: هدف از ایجاد این شرکت تعاونی در شهرستان تجمیع سرمایه های مردم است تا هم با مشارکت در توسعه و عمران شهرستان سهیم باشند و هم میزان سهم و سرمایه خود را افزایش دهند. وی گفت: نقش شرکت تعاونی برای اشتغال و سرمایه گذاری پر رنگ است و می بایست کار جمعی را فرهنگ سازی کنیم تا مردم در قالب شرکت تعاونی به سرمایه گذاری در زمینه های مختلف مشغول باشند. فرماندار سرخس در این جلسه مشکلات مطرح شده اعضای هیئت موسس شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان را مورد بررسی و پیگیری قرار داد.  در این جلسه محمود حسن زاده رئیس اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی سرخس به تشریح گزارشی از وضعیت شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان ابتدا تاکنون پرداخت و گفت: متاسفانه فعالیت شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستان علی رغم تلاشهای صورت گرفته پیشرفت قابل ملاحظه ای نداشته است که می بایست اعضای هیئت موسس برای فعال تر شدن این شرکت تعاونی با ارائه راهکار و پیشنهاد تلاش کنند. شایان ذکر است در ادامه اعضای هیئت موسس به بیان نظرات و پیشنهادات خود در خصوص مشکلات مطرح شده پرداختند.

قلقلك: ما كه تجربه تو سرخس داريم هرچه شركت تعاوني تو سرخس ايجاد شده هيات مديره شان همه را بالا كشيده اند، يا پايين كشيده اند؛ فكر بد نكنيد منظورم كشوي در شركت تعاوني را يا آنقدر بي تدبيري كرده يا خودسرانه كار كرده اند كه سرمايه مردم به باد رفته. مثلا همين شركت ايثارگران سرخس پولهاش چي شد اين بسيجي ها و رزمندگان پول گذاشتن اون هم 2000 تومان، 4000 هزارتومان، 10 هزار تومان اون زمانها كه 12 هزار تومان پول پيكان صفر بود در دهه 60 معلوم نشد كي برد كي خورد حالا همينجا به شما هشدار ميدم مواظب اين شركت تعاوني با اسم كله گنده اش باشين كه مثل قبلي ها تو زرد در نياد، اينجا سرخسه يه وقت ديدي شد بعدش چكار مي كني.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 0:33 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- با حضور فرماندار و بخشدار مرکزی مشکلات کشاورزان و پیمانکار جاده سرخس به مشهد بررسی شد. محمد عرب نماینده کشاورزان روستای قوش خزایی در این جلسه با بیان مشکلات تردد کشاورزان وعبور احشام با وضعیت فعلی این جاده گفت: متاسفانه پل زیر گذر برای اهالی و کشاورزان روستای قوش خزائی طراحی نشده است که این مسئله موجب نارضایتی مردم روستای قوش خزایی شده است. وی افزود: دوربرگردان با فاصله خیلی زیاد از روستا طراحی شده است که محل و مکانی برای عبور کشاورزان و احشام مشخص نشده است وی گفت: از آنجا که جاده سرخس به مشهد ترانزیتی است خواسته مردم و کشاورزان پل زیر گذر است تا کشاورزان و دامداران برای عبور احشام خود از آنجا عبور کنند. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در ادامه اظهار داشت: خواسته مردم و کشاورزان روستای قوش خزایی بحق است و ما بدنبال رضایت اهالی محترم هستیم. وی گفت: مشکلات مردم این روستا در خصوص پل یا دوربرگردان در مکان مناسبی طراحی خواهد شد. شایان ذکر است در این جلسه مقرر شد با توجه به اهمیت موضوع ، پیمانکار پروژه جاده سرخس به مشهد مکان مناسبی را برای دوربرگردان یا پل زیرگذر طراحی کند و نتیجه را به فرمانداری و اداره راه و شهرسازی سرخس اعلام نماید.

قلقلك: هي دورت بگردم فرماندار جان عجب دست فرماني داري اگه همين جور بري تصادف نخواهي كرد. چند تا ديگه از اين فرمان ها بده به راست به چپ يك كم ار خودت بودجه در وكن به حرف كه نمي شه قربون مرامت بره قلقلك.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۶ساعت 0:16 توسط خبرگراري ساريكا |

در دیدار اعضای شورای شهر و شهردار سرخس با فرماندار: اولویت شورای شهر و شهرداری عمران و آبادانی باشد

اعضای شورای شهر و شهردار سرخس با فرماندار دیدار کردند و برنامه های پیش روی خود را به فرماندار ارائه دادند. حسین سنجرانی فرماندار سرخس با بیان اینکه جایگاه شورای اسلامی ویژه است گفت: در قانون اساسی، شورای اسلامی یک اصل است که طرح ها و مصوبات آن پس از تایید در سیاست های کلان نظام مورد بررسی و اقدام قرار می گیرد.  سنجرانی افزود ماهیت شورا این است که مردم بهتر از قبل زندگی و احساس آرامش کنند. وی گفت: اولویت شورای شهر و شهرداری عمران و آبادانی باشد زیرا سیاست های دولت تدبیر و امید عمران و آبادانی در کشور است که بحمدالله شورای اسلامی نیز با این سیاست دولت همدل و همگام است. فرماندار سرخس اظهار داشت: برای خدمت به مردم نباید از هیچ تلاشی دریغ کنیم و در مقابل مردم که بالاترین سرمایه نظام و دولت هستند دچار غرور و خودباختگی نشویم. سنجرانی در ادامه افزود:  شورای اسلامی شهر با کمک شهرداری باید طرح های بلند مدت و کلان برای شهر برنامه ریزی کند. نماینده عالی دولت در سرخس از عنایات ویژه استاندار تشکر کرد و گفت: خوشبختانه استاندار محترم همواره نگاه ویژه ای به شهرستان داشته و دارد. وی در پایان بر ساماندهی آبهای سطحی شهر ، تنظیف و تغییر چهره شهری در خیابانها و کوچه ها تاکید کرد. در ابتدای این دیدار خیرالله دانایی رئیس شورای شهر گزارشی از فعالیت های انجام شده شورا از ابتدای سال جاری تاکنون را به فرماندار ارائه داد. شایان ذکر است دیگر اعضای شورای شهر گزارشی از عملکرد کمسیون های مربوطه به فرماندار ارائه دادند. همچنین محمد امینی فر شهردار سرخس با تشریح فعالیت های حوزه مدیریت شهری و برنامه های شهرداری گفت: متاسفانه جمع آوری و انتقال آبهای سطحی به رودخانه بدلیل کمبود اعتبارات در این بخش تا پایان سال به پایان نمی رسد که می طلبد فرماندار و اعضای شورای شهر در این زمینه همکاری و مساعدت داشته باشند.

قلقلك: شهردار جان منظورت از آبهاي سطحي خداي نكرده فاضلاب شهري كه نيست چون سرخس دفع فاضلاب شهري يا طرح اگو نداره و در برخي محلات فاضلاب خانه ها يواشكي يكراست ميره توي جوي هاي آب خيابونها. اين شهر سرخس هم مثل قاشقه و وقتي بارندگي ميشه تو بعضي از خيابونهاش آبها جمع ميشن مثل برخي شهر هاي پر باران جنوب شرق آسيا يا اروپا. بي خود نيس كه بعضي سرخسيها به سرخس ميگن پاريس كوچولو.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۴ساعت 14:47 توسط خبرگراري ساريكا |

جمع آوری بیش از 64 میلیون ریال فطریه در شهرستان سرخس

مدیرکمیته امداد شهرستان سرخس گفت: طبق برنامه و سنت هر ساله مردم نوعدوست و خیر سرخسی در روز عید سعید فطر بالغ بر 64 میلیون ریال به صورت وجه نقد برای کمک به ایتام و نیازمندان در قالب زکات فطریه به کمیته امداد سرخس اهداء کردند. علیرضا دادمحمدی افزود: مجموع فطریه اهدایی عام 42 میلیون و 130 هزار ریال وفطریه سادات بالغ بر 1 میلیون و 350هزار ریال وکفارات مبلغ 21 میلیون ریال بود که مددکاران این نهاد در کمترین زمان این مبالغ را بین ایتام و نیازمندان شهرستان توزیع کردند.

قلقلك: قلقلك بيچاره بايد كلاس آموزش خبرنگاري هم براي مسئولان ادارات و روابط عمومي ها بگذارد . ببينين اين جملات زير را از متن خبر حذف كردم هيچ اتفاقي هم نيفتاده مردم كمك مي كنند ديگه براشون روضه نخوانيد. ضمنا ما بايد فارسي را هم پاس بداريم مثلا بگوييد صندوق ها، صناديق و يا كفارات اشتباهه ياد اين شعر افتادم رفيق كه مي گه: كم گوي و گزيده گوي چون در.

قسمتي از خبر كه حذف شده: (دادمحمدی اظهار داشت: پیامبر الهی با الهام از وحی همیشه سعی داشته اند پدیده فقر و محرومیت را ریشه کن نمایند و دین مبین اسلام نیز به عنوان دین خاتم همین هدف را دنبال کرده و میکند. وي ادامه داد: صنادیق کمیته امداد مطمئن ترین مکان برای اهداء نذورات، صدقات و کمکهای مردم نوعدوست است و روز عید فطر هم مردم با استقبال بسیار خوبی فطریه های خود را به پایگاه های امداد تحویل دادند.)


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ساعت 16:52 توسط خبرگراري ساريكا |

توصيه كردن قلقلك به رانت خواري

با سلام مجدد خدمت آقای قلقلك جان

قلقلك جان اولا که به توصیه برزگترت گوش کن و مواظب اعمال و رفتارت باش و یا به توصیه بنده حقر گوش کن که یکی دو پیراهن از شما بیشتر پاره کرده ام و البته یک مقداری هم مثل شما این زبون لا مصب گاه گداری ..... و از اون بسته های تبرکی که شامل ژتون غذای حضرت، فیش سفر زیارتی و یا کارت خادمی و یا زمین مسکونی توی سرخس و یا زمین کشاورزی و یا خیلی هم اگر اشتهات بالاست بلاخره می تونیم سفارشت بکنیم از زمین های فرامرز عباسی و یا بلوار خیام یکی را انتخاب کن که برات سند بزنند و دست و پات جمع کن و برو حالشو ببر و تقوا مقوا را بی خیال شو و برو زندگیتو بکن و پا توی کفش .... نکن که اگر هم از اینها بگذری هم بسته را از دست دادی و هم ممکنه اتهام تشویش اذهان عمومی شامل حالت بشه و آنوقت سروکارت با کرام الکاتبین است ، از ما گفتن !!!!!!!!!!!

قلقلك: مو كه اين مطالب رو مي نويسم براي ثوابش نيست براي همين رانت و همين جور مزاياست تو موره نصيحت نكن خودم اينار رو بلدم تو كه تبعيدي هستي ديگه موره نصيحت نكن موگوم چند تا تركه ي انار به دست و پات بزنن تا به حال بياي و به بچه هاي مردم ايجور راه هاي كج ره ياد ندي تو هنوز بايد تو تبعيد باشي تا رسم زندگي كردن ره ياد بگيري ضمنا اسمم قلقلكه  نه قلقلي مو خودم نوشته هات رو ويرايش كردم قلقلي جان.

 جواب به قلقلك:

با سلام مجدد خدمت قلقلک جان
اولا عرض کنیم که بنده اصلا شما را به رانت خواری توصیه نمی کنم و اسم این کار هدیه تبرکی است که تعداد زیادی از آن بهره مند هستند و می شوند و خیلی ها هم در آرزو هستند
و اینکه من تبعید هستم این توفیقی است که در جوار آقا و دوست عزیزی همچون شما هستم و خوشحالم که ما با هم درد دل می کنیم و از اینکه دوستی مثل شما پیدا کرده ام بسیار خوشحالم انشاله خدا به شما توفیق بده که زنده باشی و به لهجه مشدی با مردم سیستانی سرخس صبحبت کنی باور کن خیلی خیلی دوستت دارم حتی اگر مونو با ترکه انار بزنی، چوب معلم گل هرکه نخور خوله!

قلقلك: مو شرمندتم كي جرات داره كسي رو با تركه بزنه حتي سرهنگ تژده خدابيامورز هم اي كارا رو نمي كرد الان هم همه براي كاراي خيرش دعاش مي كنن.  تركه زدن كار عهد قجر و پهلوي بود اينو كه گفتم بابت مزاح بود منظور اين بود كه كاري نكني كه تركه بخوري توسظ اونا.


برچسب‌ها: قلقلك
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۵/۰۳ساعت 16:7 توسط خبرگراري ساريكا |

با حضور فرماندار حفاری نخستین چاه آب شرب موقت سرخس آغاز شد

با حضور فرماندار و جمعی از مسئولان اجرایی شهرستان حفاری نخستین چاه آب شرب موقت سرخس آغاز شد. به گزارش خبرنگار خراسان به نقل از خبر روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس در حاشیه مراسم آغاز حفاری این چاه اظهار کرد: تامین آب شرب سالم و مناسب از مطالبات بر حق مردم سرخس است و باید برای تامین آب شرب شهرستان تلاش کنیم. سنجرانی افزود با توجه به پیشرفت کند پروژه تامین آب شرب از سد دوستی و کاهش آب مورد نیاز سرخس مقرر گردید سه حلقه چاه موقت در منطقه سرخس، سنگر و شیرتپه حفاری شود تا مشکل کمبود آب شرب مردم موقتا برطرف گردد. وی گفت: این چاه با اعتبار 1 میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار در بهبود و کیفیت آب شرب سرخس موثر است و تا هفته دولت به بهره برداری می رسد. گفتنی است حفاری این چاه با نام شهیدان جواد و محمد علی حسین پورثابت آغاز شد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ساعت 20:7 توسط خبرگراري ساريكا |

تاكيد فرماندار سرخس: دور ساختن مردم از دام اعتیاد و آسیب های اجتماعی و لزوم اجرای مستمر طرح مبارزه با مواد مخدر

فرماندار سرخس بر دور ساختن مردم از دام اعتیاد و آسیب های اجتماعی و اجرای مستمر طرح مبارزه با مواد مخدر تاکید کرد. به گزارش خبرنگار خراسان به نقل از خبر روز چهارشنبه روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس در جلسه کمیته مبارزه با مواد مخدر شهرستان اظهار کرد: اجرای طرح مستمر مبارزه با قاچاق مواد مخدر در شهرستان ضروری است و می بایست نیروی انتظامی و هنگ مرزی سرخس در این خصوص تلاش کنند. سنجرانی دوری مردم بخصوص قشر جوان از دام اعتیاد و آسیب های اجتماعی را مهم برشمرد. فرماندار سرخس تصریح کرد با توجه به درخواست اداره بهزیستی سرخس برای ایجاد مرکز ترک اعتیاد برای بانوان، از فرمانده انتظامی سرخس خواست در این خصوص با اداره بهزیستی سرخس همکاری داشته باشد. همچنین در این جلسه فرمانده انتظامی و هنگ مرزی سرخس گزارشی از فعالیت های انجام شده در خصوص مبارزه با مواد مخدر به فرماندار ارائه دادند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ساعت 20:4 توسط خبرگراري ساريكا |

مشکل گیرنده‌های دیجیتال در سرخس

 يك خواننده نوشته است باسلام .اواخر سال گذشته93 چنین خبری در وب شما دیدیم و خوشحال شدیم:فرماندار سرخس: مشکل گیرنده‌های دیجیتال تا پایان امسال برطرف می شود  فرماندار سرخس: مشکل گیرنده‌های دیجیتال تا پایان امسال برطرف می شود فرماندار سرخس با اشاره به اینکه صداوسیما هم‌اکنون در حال نصب تجهیزات است، گفت: تا پایان امسال مشکل گیرنده‌های دیجیتالی در تمامی نقاط شهرستان برطرف می‌شود. علی محمددوست درباره ضعیف شدن گیرنده‌های دیجیتالی در شهرستان گفت: سال گذشته مکان‌یابی موردنظر برای نصب تجهیزات جدید تقویت گیرنده‌های دیجیتالی با همکاری صداوسیما انجام‌شده است. وی اذعان کرد: برای حل این مشکل با توجه به رایزنی که با صداوسیما داشتیم، از محل دو درصد نفت و گاز مبلغ ۴ میلیارد و ۴۹۰ میلیون ریال را برای مکان‌یابی و نصب تجهیزات در اختیار صداوسیما قرار گرفت. محمددوست تصریح کرد: با توجه به وضعیت جوی و آب‌وهوای شهرستان دونقطه برای نصب تجهیزات پیش‌بینی‌شده است که نقطه اول آن در بخش مرزداران در دستور کار قرارگرفته است و در حال انجام است و نقطه دوم شهر سرخس و حومه آن است که پوشش کلی شهرستان را در بر خواهد داشت. فرماندار سرخس مشکل گیرنده‌های دیجیتال را نبود امکانات فنی عنوان و اظهار کرد: متأسفانه این مشکل باعث شده تا در برخی روستاها خانواده‌ها به ماهواره روی بیاورند و به همین منظور نصب و تجهیز گیرنده‌های دیجیتال در بخش مرزداران را در اولویت قراردادیم که با راه‌اندازی و نصب تجهیزات تا روستای پسکمر تحت پوشش شبکه‌های دیجیتال قرار می‌گیرد. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس با اشاره به اینکه صداوسیما  هم‌اکنون در حال نصب تجهیزات است، خاطرنشان کرد: تا پایان امسال مشکل گیرنده‌های دیجیتالی در تمامی نقاط شهرستان برطرف می‌شود.  اما سال 93 تمام شد و چند ماهی از 94 هم رفت ولی این خبر مسرت بخش عملی نشد


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۱۰ساعت 19:56 توسط خبرگراري ساريكا |

در دیدار مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی با فرماندار بیان شد: هیچ سرمایه گذاری به اندازه سرمایه گذاری در آموزش و پرورش سودآور نیست 

مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی با فرماندار سرخس دیدار کرد.  به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس در دیدار با مدیرکل نوسازی مدارس خراسان رضوی از تخصیص اعتبارات ویژه جهت توسعه و تجهیز مدارس سرخس خبر داد و گفت:  نگاه ما به بخش آموزش شهرستان ویژه است. سنجرانی با تاکید بر اینکه با برنامه ریزی درست و موثر آینده آموزشی فرزندان خود را می سازیم تصریح کرد با توجه به مشکلات جامعه که ریشه در کمبود فضاهای آموزشی مناسب دارد می توان با توسعه و تجهیز مدارس بسیاری از مشکلات جامعه را برطرف کرد.  وی گفت: همت و تلاش فرهنگیان در خصوص آموزش شهرستان ستودنی است و ما هم امیدواریم به تخصیص اعتبارات مناسب به بخش آموزش شهرستان کمک کنیم تا فضای آموزشی در سرخس افزایش یابد.   سید هدایت الله هاشمی نسب مدیرکل نوسازی ، توسعه و تجهیز مدارس خراسان رضوی در دیدار با فرماندار سرخس اظهار کرد: سرخس یک شهر مرزی در استان خراسان می باشد و با توجه به کاهش اعتبارات و مشکلاتی که برای توسعه آموزشی در استان پیش آمده است بحمدالله اعتبارات خوبی توسط فرماندار برای تجهیز و توسعه مدارس سرخس اختصاص یافته است.

+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ساعت 20:10 توسط خبرگراري ساريكا |

فرماندار سرخس در کمیته برنامه ریزی گفت: ۲۸ میلیارد تومان سهم سرخس از اعتبارات تملک دارایی و دو درصد نفت و گاز

  فرماندار سرخس در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان از کاهش اعتبارات شهرستان در سال 94 خبر داد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان با بیان اینکه امسال اجازه نمی دهیم اعتبارات سرخس در جای دیگری هزینه شود گفت: با توجه به کاهش 60 درصدی اعتبارات سرخس باید بدنبال استفاده و بهره وری حداکثری از بودجه 28 میلیارد و 83 میلیون تومانی شهرستان باشیم.  سنجرانی افزود: از این مقدار اعتبار اختصاص یافته به شهرستان 23 میلیارد 700 میلیون تومان از محل یک سوم نفت ، 2 میلیارد و 140 میلیون تومان از محل دو سوم نفت ، 510 میلیون تومان از محل حوزه های علمیه ، 30 میلیون تومان از محل گلزار شهدا و 1 میلیارد و 703 میلیون تومان از محل اعتبارات استانی می باشد. وی گفت: اعتبارات سرخس در قالب 17 فصل و 54 برنامه به شهرستان ابلاغ شده است.  سنجرانی با اشاره به اینکه اعتبارات بعضی از دستگاه ها کاهش یافته است خاطرنشان کرد با بازدید های صورت گرفته توسط دفتر فنی ، جلسه پیش مقدماتی کمیته برنامه ریزی فرمانداری و ارزیابی میزان جذب اعتبارات توسط دستگاه ها،اعتبارات شهرستان الویت بندی و تخصیص یافته است. فرماندار سرخس تصریح کرد: با  اعتباراتی که به شهرستان در سالهای اخیر اختصاص یافته همچنان غبار محرومیت بر چهره سرخس باقی مانده است وی از مسئولین دستگاه های اجرایی خواست برای جذب حداکثری اعتبارات تلاش کنند. رئیس کمیته برنامه ریزی شهرستان سرخس در پایان اظهار کرد اعتبارات ماده 180 هنوز اعلام نشده است و امیدواریم با اختصاص ماده 180 بتوانیم  دیگرنیازهای شهرستان را در حوزه های مختلف جبران کنیم.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ساعت 20:8 توسط خبرگراري ساريكا |

ایجاد دو فرصت مطالعاتی در دانشگاه کانتربوری نیوزیلند

به همت دانشآموخته مهندسی جوشکاری واحد علوم و تحقیقات صورت گرفت:

ایجاد 2 فرصت مطالعاتی در دانشگاه کانتربوری نیوزیلند

 

 ایجاد فرصت مطالعاتی و موقعیت تحصیلی برای دوره "ارشد MSC" در زمینه مهندسی جوشکاری در دانشکده مهندسی مواد و متالورژی در دانشگاه کانتربوری نیوزیلند برقرار شد. برای متقاضیان واجد شرایط دارا بودن مدرک زبان آیلتس آکادمیک با نمره 6.5 ضروری است

علاقهمندان برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانند به آدرس اینترنتی
http://www.canterbury.ac.nz/spark/group.aspx?groupid=184       

      
http://www.canterbury.ac.nz/spark/project.aspx?project=183     مراجعه نمایند

 لازم به ذکر است فرصت مطالعاتی حال حاضر به همت آقای تمدن  دانشآموخته واحد علوم و تحقیقات که هم اکنون پژوهشگر مقیم در دانشگاه کانتربوری میباشد فراهم آمده است .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ساعت 19:25 توسط خبرگراري ساريكا |

فرماندار سرخس خبر داد: کاهش ۶۰ درصدی اعتبارات سرخس در سال ۹۴

فرماندار سرخس گفت: با توجه به کاهش 60 درصدی اعتبارات سرخس باید به دنبال استفاده و بهره‌وری حداکثری از بودجه 28 میلیارد و 83 میلیون تومانی شهرستان باشیم.  به گزارش  روابط عمومي فرمانداری سرخس حسین سنجرانی ظهر امروز در جلسه کمیته برنامه‌ریزی شهرستان با بیان اینکه امسال اجازه نمی‌دهیم اعتبارات سرخس در جای دیگری هزینه شود، اظهار کرد: با توجه به کاهش ۶۰ درصدی اعتبارات سرخس باید به دنبال استفاده و بهره‌وری حداکثری از بودجه ۲۸ میلیارد و ۸۳ میلیون تومانی شهرستان باشیم. فرماندار سرخس افزود: از ۲۸ میلیارد و ۸۳ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته به شهرستان ۲۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از محل یک سوم نفت، ۲ میلیارد و ۱۴۰ میلیون تومان از محل دو سوم نفت، ۵۱۰ میلیون تومان از محل حوزه‌های علمیه، ۳۰ میلیون تومان از محل گلزار شهدا و یک میلیارد و ۷۰۳ میلیون تومان از محل اعتبارات استانی است. وی گفت: اعتبارات سرخس در قالب ۱۷ فصل و ۵۴ برنامه به شهرستان ابلاغ شده است. سنجرانی با اشاره به اینکه اعتبارات بعضی از دستگاه‌ها کاهش یافته است، خاطرنشان کرد: با بازدیدهای صورت گرفته توسط دفتر فنی، جلسه پیش مقدماتی کمیته برنامه‌ریزی فرمانداری و ارزیابی میزان جذب اعتبارات توسط دستگاه‌ها، اعتبارات شهرستان اولویت‌بندی و اختصاص یافته است. فرماندار سرخس اعلام کرد: با توجه به اعتباراتی که به شهرستان در سال‌های اخیر اختصاص یافته است اما همچنان غبار محرومیت بر چهره سرخس باقی‌مانده و از مسئولان دستگاه‌های اجرایی خواست برای جذب حداکثری اعتبارات تلاش کنند. رئیس کمیته برنامه‌ریزی سرخس اظهار کرد: اعتبارات ماده ۱۸۰ استانی هنوز اعلام نشده و امیدواریم با اختصاص ماده ۱۸۰ بتوانیم نیازها را در سطح شهرستان جبران کنیم.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۹ساعت 14:41 توسط خبرگراري ساريكا |

 رئیس شبکه دامپزشکی سرخس خبر داد: تصویب اجرای ۳ پروژه برای دامپزشکی سرخس در سال۹۴

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از تصویب اجرای 3 پروژه برای دامپزشکی سرخس در سال 94 خبر داد.  به گزارش نسیم سرخس، دکتر عباس باغبان نژاد با بیان اینکه برنامه ریزی از اصول مهم در پیش برد امور برای رسیدن به نتیجه مطلوب است، گفت: در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان، دامپزشکی سرخس توانست برای سال ۹۴ سه پروژه تملک دارایی سرمایه ای را به تصویب برساند. وی افزود: این پروژه ها شامل تکمیل، توسعه و تجهیز و تعمیر قرنطینه ها و ساختمان های فنی دامپزشکی، توسعه عملیات مبارزه و کنترل بیماری های واگیر و انگلی دام و توسعه کنترل بهداشتی دام و فراورده های خام دامی وشیلاتی است که در جلسه روز گذشته کمیته برنامه ریزی شهرستان به تصویب رسید.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ساعت 15:37 توسط خبرگراري ساريكا |

رئيس شوراي اسلامي شهر سرخس خبر داد: درآمدزایی شش میلیاردی شهرداری سرخس از نفت و گاز

رئيس شوراي اسلامي شهر سرخس از درآمدزایی شش میلیارد تومانی شهرداری سرخس از محل درآمدهای نفت و گاز خبر داد. به گزارش نسیم سرخس، خیرالله دانایی در جلسه هم‌اندیشی مدیران ارشد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد با شهردار و اعضای شورای اسلامی سرخس که ظهر امروز در محل شهرداری برگزار شد، گفت: ما در سال جاری از محل ارزش افزوده و درآمدهای مالیاتی که بخش اعظمی از آن از حوزه نفت و گاز محقق شده است، برای شهرداری سرخس درآمد کسب کرده‌ایم. وی با بیان اینکه شهرستان مرزی سرخس نقشی اثرگذار در مسائل اقتصادی کشور دارد، اظهار کرد: این شهرستان با دارا بودن مردمی با بصیرت و ولایت‌مدار، دارای ظرفیت‌های مختلف است که از آن جمله می‌توان به وجود پالایشگاه خانگیران، گمرک، راه آهن، منطقه ویژه اقتصادی، جاده و بسترهای عظیم گردشگری و آثار باستانی اشاره کرد. دانایی با بیان اینکه این مجتمع گازی تامین‌کننده گاز مورد نیاز شش استان کشور است، تصریح کرد: وجود پالایشگاه برای شهرستان مایه برکت است؛ به خصوص در زمینه‌های اشتغال، فرهنگ، اخلاق و معیشت مردم که با حضور کارکنان سخت‌کوش صنعت نفت و گاز در منطقه به ثمر نشسته است و باید بکوشیم تا در زمینه‌های دیگر شاهد ایجاد کار و اشتغال باشیم. رئيس شوراي اسلامي شهر سرخس در ادامه خواستار ایجاد ظرفیت‌هایی برای هماهنگی بین ادارات در توسعه شهرستان شد و اضافه کرد: باید با تفاهم و همدلی بیشتر زمینه‌هایی برای استفاده از ظرفیت‌ها در حوزه‌های عمرانی، بهداشتی، فرهنگی، اقتصادی و سایر امور برداشته شود تا شاهد پیشرفت این شهرستان مرزی در این خطه از میهن اسلامی باشیم. وی در ادامه از پیگیری جهت تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به منطقه آزاد خبر داد و بیان کرد: این اقدام تنها راه‌حل برای ارتقای سطح زندگی مردم و رفع معضل بیکاری است و باید بتوانیم با همدلی زمینه استفاده از ظرفیت‌ها را گسترش دهیم تا هم مشکل بی‌کاری برطرف شود و هم قدم‌هایی را در حوزه اجتماعی و اقتصادی برداریم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۸ساعت 14:53 توسط خبرگراري ساريكا |

 آقای فرماندار! آخر هفته هم رد شد و ریل باس به سرخس نیامد

«نسیم سرخس» بررسی می کند: آقای فرماندار! آخر هفته هم رد شد و ریل باس به سرخس نیامد+سند هفته گذشته بود که فرماندار سرخس در گفتگو با خبرگزاری فارس از بازگشت ریل باس سرخس تا پنجم تیر ماه خبر داد اما چند روزی از این قول فرماندار گذشته است و خبری از بازگشت ریل باس به سرخس نیست و طبق شواهد قطعی قرار نیست این قطار تا آخر این هفته نیز بازگردد.  به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، هفته گذشته بود که فرماندار سرخس در گفتگو با خبرگزاری فارس از بازگشت ریل باس سرخس تا پنجم تیر ماه خبر داد اما چند روزی از این قول فرماندار گذشته است و خبری از بازگشت ریل باس به سرخس نیست و طبق شواهد قطعی قرار نیست تا آخر این هفته نیز بازگردد.  200  حسین سنجرانی روز شنبه ۳۰ خرداد ماه امسال در گفتگو با خبرگزاری فارس، از بازگشت قطار ریل باس (اختصاصی) سرخس تا پایان هفته قبل (پنجم تیر ماه ۱۳۹۴) خبر داد.  فرماندار سرخس به خبرگزاری فارس، گفت: پیرو تاکیدات استاندار خراسان رضوی و پیگیری‌های صورت گرفته در آخرین تماس تلفنی با مدیرکل راه آهن استان، وی قول برگشت قطار ریل باس به این شهرستان را داده است.  فرماندار سرخس افزود: با توجه به مشکلاتی که قطار مسافربری فعلی دارد نارضایتی مردم را به دنبال داشته است و پیرو درخواست‌های مردم سرخس از مسئولان شهرستان و نظر به مکاتبات متعدد و مکرر با راه‌آهن و مدیر کل راه‌آهن خراسان رضوی از برگشت قطار ریل باس به سرخس تا پایان هفته جاری خبر داد.  وی گفت: از پایان هفته (پنجم تیر ماه ۱۳۹۴) مردم سرخس با قطار اختصاصی ریل باس تردد می‌کنند.  به گزارش نسیم سرخس، دو روز است که از مهلت اعلام شده توسط فرماندار برای بازگشت قطار ریل باس به سرخس گذشته است و هنوز این قطار به خط ریلی سرخس بازنگشته و بنا بر پیگیری های نسیم سرخس قرار هم نیست تا پایان هفته جاری به سرخس بازگردد.  یکی از مسافران قطار سرخس که صبح امروز برای تهیه بلیط قطار به تنها مرکز تهیه آن در شهرستان مراجعه کرده بود در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس گفت: امروز برای تهیه بلیط فردا دوشنبه به این مرکز آمدم و متاسفانه قطار فردا صبح(دوشنبه) سرخس همان قطار درجه دو اتوبوسی است که هیچگونه امکاناتی به خصوص تهویه ندارد.  برای بررسی بیشتر موضوع و مشخص شدن وضعیت بازگشت ریل باس به سرخس سری به پایگاه فروش اینترنتی بلیط قطار به آدرس http://ticket2.raja.ir زدیم که تصویر پایین سندی است مبنی بر اینکه ریل باس سرخس حتی تا پایان هفته جاری نیز به سرخس باز نخواهد گشت.  به گزارش نسیم سرخس، همانگونه که در تصویر زیر می بینید در ستون عنوان واگن عبارت «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» ذکر شده است و قیمت بلیط نیز همان ۳هزار تومان درج شده است و با دقت بیشتری در تصویر پایین در ستون تاریخ و زمان حرکت قطار «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» تا روز چهارشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۴ مشاهده می شود که این موضوع از باقی ماندن قطار «درجه دو اتوبوسی/فاقد تهویه» تا پایان هفته جاری حکایت دارد.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ساعت 18:0 توسط خبرگراري ساريكا |

 خرید تضمینی 8500 تن گندم در سرخس

  رئیس اداره تعاون روستائی سرخس از خرید 8 هزار و 500 تن خرید تضمینی گندم تا امروز خبر داد. علی پارسا در سرخس اظهار کرد: با توجه به پراکندگی روستاها سه مرکز خرید شرکت تعاونی بزنگان، شرکت تعاونی میلاد سنگر در دهستان تجن و اتحادیه تعاون روستایی در سرخس وظیفه خرید تضمینی گندم را بر عهده دارند.  رئیس اداره تعاون روستائی سرخس افزود: در شهرستان سرخس تا امروز 8 هزار و 500 تن گندم به صورت تضمینی خریداری شده است.  وی تصریح کرد: با توجه به اینکه سازمان غله مجوز حمل گندم‌های خریداری شده تا سیلوهای شهرستان را نمی‌دهد با کارخانه آرد خراسان قرارداد بسته شده تا 5 هزار تن گندم به این کارخانه حمل شود.  رئیس اداره تعاون روستائی سرخس در ارتباط با مشکل واریزی وجوه حاصل از فروش گندم گفت: متاسفانه در مراکز خرید مراحل ثبت به کندی انجام می‌شود و در این راستا مکاتباتی انجام شده تا این مشکل کشاورزان برطرف شود.  پارسا خاطرنشان کرد: با بازدیدهای صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود امسال 25 هزار تن گندم به صورت تضمینی از کشاورزان سرخس خریداری شود.

 

 فارس


برچسب‌ها: تعاون روستایی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ساعت 14:19 توسط خبرگراري ساريكا |

گزارش «نسیم سرخس» از فعال ترین واحد خبازی شهرستان سرخس در ماه مبارک رمضان؛ روزه داری و کسب رزق حلال در گرمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد+تصاویر

اگر اعتقاد به کسب رزق پاک و حلال داشته باشی خیلی صبر می خواهد که بتوانی در دمای 400 درجه سانتی گراد با زبان روزه در نانوایی کار کنی.  به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، بعد از ظهر پنج شنبه چهارمین روز از تابستان ۱۳۹۴ قرار شد تا برای تهیه گزارش تصویری به فعال ترین واحد خبازی شهرستان سرخس برویم و از لحظه های تهیه نان گرم افطار گزارشی تهیه کنیم. یک ساعت مانده به اذان مغرب به افق سرخس به جلوی مجتمع نان رضوان رسیدیم. هوای بیرون هوای خوب و مطبوعی بود، مشتری ها نیز در صف ایستاده بودند تا نان گرمی برای افطار خود و خانواده شان تهیه کنند. نان های بربری انگار مشتری زیادی نداشت و مردم منتظر آن بودند تا نان سنگک از تنور ۴۰۰ درجه سانتی گرادی بیاید بیرون. برای تهیه گزارش تصویری وارد نانوایی شدیم. هر قدمی که به جلو بر می داشتیم درجه ی هوا بیشتر می شد. همکارم دوربین خود را برای تهیه گزارش تصویری آماده کرد و من نیز با آقای حسین صفری، مدیر مجتمع نان رضوان هم کلام شدم. از او درباره ساعات کاریشان پرسیدم. «از ساعت ۶ صبح تا ۱۴ و ۳۰ ظهر و همچنین از ساعت ۱۶ و ۳۰ عصر تا ۲۳ شب ساعات کاری مجمتع نان رضوان است.» آقای صفری می گوید: در این واحد خبازی دو نوع نان بربری و سنگک پخت می شود و ان شاء الله تا چند روز آینده پخت نان سنتی سیستانی را نیز شروع می کنیم. مدیر مجتمع نان رضوان می افزاید: مجتمع نان رضوان فعال ترین واحد خبازی در سرخس است. البته فعال ترین واحد خبازی سرخس دغدغه های جالبی نیز دارد. از آقای صفری درباره دغدغه ها و مشکلاتشان پرسیدم که پاسخ عجیبی دریافت کردم. آقای صفری از قول مسئولانی سخن گفت که دو ماه قبل از نوروز ۱۳۹۴ برای بازدید به مجتمع نان رضوان آمده بودند. مدیر مجتمع نان رضوان داستان آن بازدید رویایی را اینگونه برای من تعریف می کند: دو ماه قبل از عید امسال یعنی حدود بهمن ماه ۱۳۹۳ آقای حسن پور مدیرعامل اداره غله خراسان رضوی به همراه آقای سنجرانی فرماندار شهرستان سرخس و آقای عاقبتی بخشدار مرکزی برای بازدید به مجتمع نان رضوان آمدند و به خاطر فعالیت شبانه روزی و خدمت رسانی به مردم از ما تشکر کردند و در همان جا آقای حسن پور مدیرعامل اداره غله خراسان رضوی به ما قول دادند تا سهمیه آرد مجتمع را از ۸ تا به ۱۵ تا کیسه برسانند یعنی ۷ کیسه به سهمیه آرد ما اضافه کنند اما چند وقت بعد طبق دستوری که از سوی اداره صنعت معدن و تجارت شهرستان آمد مجتمع نان رضوان تبدیل به واحد خبازی آزادپز شد و نه تنها ۷ کیسه به سهمیه آرد ما اضافه نشد بلکه آن ۸ کیسه سهمیه آرد را نیز از سهمیه مجتمع حذف کردند و قول آقایان به هیچ جایی نرسید. آقای صفری درباره تهیه آرد موردنیاز خبازی خود نیز گفت: با توجه به حذف سهمیه آرد مجتمع مجبور هستیم تا آرد خود را از واحدهای خبازی دیگر که فعالیت بسیار کمتری نسبت به ما دارند اما سهمیه آرد را دارا می باشند با ۱۰ تا ۱۳ هزار تومان بالاتر از قیمت اصلی تهیه کنیم که این مسئله هم ظلم به ما است و هم ظلم به مردم. مدیر مجتمع نان رضوان می افزاید: در شهرستان سرخس مردم بودجه کافی برای خرید نان از نانوایی های آزاد پز را ندارند و عملا آزادپزی در شهرستان سرخس مقرون به صرفه نیست. او در پاسخ به این سوال من که آیا قول مسئولان برای افزایش سهمیه آرد را پیگیری کرده است یا خیر گفت: بله قول مسئولان برای افزایش سهمیه آرد را از طریق آقای فرماندار پیگیری کردم اما تنها جوابی که آقای فرماندار به ما دادند این بود که «یک راه چاره ای برای شما پیدا می کنم». صحبت های من و آقای صفری که به اینجا رسید صف نانوایی هم کمی شلوغ تر شد و زمان افطار نیز نزدیک تر. با اینکه جلوی کولر ایستاده بودم اما گرمای نانوایی قدرت بیشتری نسبت به سرمای کولر داشت یا بهتر است بگویم کولر اصلا سرمایی نداشت و هر آنچه در آن لحظه حس می کردی گرمایی بود که از طرف تنورهای نان به سمتت حواله می شد. از شاطر پرسیدم دمای داخل تنور باید چقدر باشد؟ خیلی ساده گفت: بین ۳۷۵ تا ۴۰۰ درجه!!! سوال دومم کمی فضولی بود و درباره روزه داری اعضای مجتمع پرسیدم. جوابشان مثبت بود. با وجود گرمای ۴۰۰ درجه ی تنور نانوایی روزه داری بر جای خود برقرار است. اگر اعتقاد به کسب رزق پاک و حلال داشته باشی خیلی صبر می خواهد که بتوانی در دمای ۴۰۰ درجه سانتی گراد با زبان روزه در نانوایی کار کنی و برای دوری از آتش دوزخ، آتش تنور دنیا را تحمل کنی. تاریکی تدریجی هوا نشانه ای بود بر اتمام یک روز روزه داری دیگر و خبر از نزدیک بودن زمان افطار می داد. همزمان با خاموشی روز، شاتر دوربین عکاس نسیم سرخس هم برای افطار خاموش شد ولی تنور داغ نانوایی همچنان روشن بود و مردم منتظر در صف نان گرم.  گزارش: علیرضا علی صوفی


برچسب‌ها: صنعت معدن و تجارت سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ساعت 10:46 توسط خبرگراري ساريكا |

طرح «قاضی مدرسه» در مدارس شهرستان سرخس اجرایی می‌شود‌

دادستان سرخس برنامه «قاضی مدرسه» را از تلاش‌های فرهنگی دستگاه قضائی شهرستان سرخس برای پیشگیری از جرم عنوان کرد. محمد تقی تمنانلو  با تبریک هفته قوه قضائیه درباره پیشگیری از جرائم اظهار داشت: در دستگاه قضائی شهرستان سرخس به پیشگیری از جرائم اهمیت می‌دهیم و در تک تک پرونده‌ها علت مسئله را جویا و آن را بررسی می‌کنیم تا در موردهای آینده بتوانیم پیشگیری کنیم.  تمنانلو افزود: پیگیری مسئله مراتع «تخته واویلا» سرخس اقدام بسیار خوبی از سوی دستگاه قضائی در جهت حفظ و حراست از مراتع و منابع طبیعی بود. وی در ادامه به ریشه‌های فرهنگی برخی جرائم اشاره و خاطرنشان کرد: گسترش برنامه‌های مخرب ماهواره‌ای یکی از اصلی ترین دلایلی است که سبب گسترش جرائم منافی عفت شده است. دادستان سرخس بیان کرد: با توجه به مکاتباتی که با امام جمعه شهرستان داشتیم سعی کردیم ‌از توان روحانیون به ویژه در روستاها استفاده کنیم تا علاوه بر کاهش جرم و جنایت بتوانیم آگاهی مردم را درباره زیان‌های فرهنگی استفاده از ماهواره بالا ببریم. تمنانلو برنامه «قاضی مدرسه» را از دیگر تلاش‌های فرهنگی دستگاه قضائی شهرستان سرخس برای پیشگیری از جرم عنوان و تصریح کرد: در این برنامه قضات شهرستان با حضور در مدارس به‌ویژه مدارس دخترانه برخی از معضلات و آسیب‌ها را برای دانش آموزان تشریح می‌کنند.  وی گفت: متاسفانه مدتی است که این برنامه کمرنگ شده ‌که امیدواریم با شروع دوباره مدارس برنامه «قاضی مدرسه» فعال تر شود. دادستان سرخس درباره شوراهای حل اختلاف در شهرستان سرخس ‌گفت: شوراهای حل اختلاف در شهرستان بیشتر در حوزه برقراری صلح و آشتی و یا گرفتن رضایت از شاکیان تلاش می کنند.  وی گفت: پرونده‌ای که به صلح و سازش ختم بشود بسیار بهتر از آن است که با حکم دادگاه مختومه اعلام شود چراکه در صورتی که صلح و سازش صورت بگیرد، دیگر پرونده انتقام برای آن ایجاد نمی‌شود اما اگر با رای دادگاه پرونده مختومه اعلام شود، در مواردی دیده شده است که انتقام یکی از طرفین منجر به تشکیل پرونده جدیدی شده است.  دادستان سرخس در پایان استفاده از ظرفیت شوراهای حل اختلاف برای ایجاد صلح و سازش را بسیار مهم دانست و عنوان کرد: 50 درصد پرونده‌هایی که به شوراهای حل اختلاف فرستاده شده منجر به صلح و سازش شده اند.

 

خبرگزاری تسنیم


برچسب‌ها: دادگستري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۷ساعت 10:10 توسط خبرگراري ساريكا |

ضرورت وحدت علمای شیعه و اهل سنت سرخس برای گسترش فرهنگ اسلامی

 حجت‌الاسلام سید محمود مرویان‌حسینی در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه (س) اظهار کرد: کارهای خوبی طی سه سال گذشته در حوزه تبلیغات اسلامی در سرخس انجام شده اما برای توسعه و گسترش فرهنگ اسلامی، علمای شیعه و  اهل سنت در سرخس باید بیش از گذشته تلاش کنند.  مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی افزود: عزم، حرکت جهادی و تلاش ایثارگرانه سه اصل مهم است که علمای شیعه و سنی باید مدنظر قرار دهند.  وی تصریح کرد: امروز دشمن از یک طرف با جنگ‌افروزی و نشان دادن چهره‌ای خشن از اسلام و از طرف دیگر با تفرقه‌افکنی بین شیعیان و اهل تسنن سعی دارد که به مسلمانان ضربه وارد کند در نتیجه هم‌اکنون بیشتر از تمام مواقع نیازمند همدلی و یکپارچگی هستیم.  فرماندار سرخس نیز در ادامه با تقدیر و تشکر از زحمات چند ساله سید کاظم سالاری در راستای توسعه و فرهنگ‌سازی مسائل دینی در شهرستان گفت: امید است رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سرخس همانند گذشته به توسعه و پردازش بیشتر به مراسم‌ها و مسائل دینی توجه کند. حسین سنجرانی  اظهار کرد: با توجه به اینکه شهرستان سرخس تلفیقی از شیعه و تسنن است باید با همت و همکاری علمای شیعه و سنی برای حفظ وحدت تلاش بیشتری انجام شود.  در این مراسم حجت‌الاسلام علی بتوئی به سمت رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سرخس منصوب شد.  گفتنی است؛ همچنین با حکم مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سید کاظم سالاری به سمت رئیس اداره تبلیغات اسلامی بردسکن منصوب شد.

 

خبرگزاری فارس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ساعت 13:7 توسط خبرگراري ساريكا |

مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس برگزار شد.

  صبح امروز مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس با حضور فرماندار ، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و جمعی از مسئولان دستگاه های اجرائی شهرستان برگزار شد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس ضمن تقدیر و تشکر از زحمات چند ساله سید کاظم سالاری در جهت توسعه و اشاعه مسائل دینی در شهرستان گفت: امید است رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سرخس همانند گذشته به توسعه و پردازش بیشتر به مراسمات و مسائل دینی توجه کند.   سنجرانی افزود با توجه به اینکه شهرستان سرخس تلفیقی از شیعه و سنی است می بایست با همت و همکاری علمای شیعه و سنی برای حفظ وحدت تلاش بیشتری صورت پذیرد. در این مراسم حجت الاسلام بتوئی به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی سرخس معرفی شد. گفتنی است با حکم مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی سید کاظم سالاری به عنوان رئیس جدید اداره تبلیغات اسلامی بردسکن معرفی گردید.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۶ساعت 10:0 توسط خبرگراري ساريكا |

بازدید ناظران وزارت علوم از دانشگاه پیام نور سرخس 

مهدی علیمیرزایی

به گزارش روابط عمومی واحد سرخس: در راستای ارزیابی کیفی واحد ها و مراکز پیام نور بازرسان وزارت علوم به بازدید از واحد سرخس پرداختند. در این بازدید که با حضور دکتر جعفری ثانی مسئول گروه ارزیابی و دکتر جهانی برگزار شد ارزیابی از بخش های مختلف اداری، علمی، فرهنگی، تجهیزات وروند کلی فعالیت های دانشگاه صورت گرفت. دکتر جعفری ضمن ابراز رضایت از عملکرد واحد از تلاش های صورت گرفته ریاست دانشگاه جناب آقای دکتر متولی و همکاران علمی و اداری تقدیر نمودند.


برچسب‌ها: دانشگاه پيام نور سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۰۵ساعت 15:43 توسط خبرگراري ساريكا |

برگزاری جلسه بارش فکری ستاد امتحانات در دانشگاه پیام نور واحد سرخس

مهدی علیمیرزایی

به گزارش روابط عمومی واحد سرخس: جلسه بارش فکری واحد با محوریت برگزاری امتحانات نوبت دوم در این واحد برگزار گردید. در این جلسه که پیرو تاکیدات ریاست استان در خصوص برگزاری هرچه بهتر امتحانات در مراکز و واحدهای تابعه برگزار شد دکتر متولی ضمن برشمردن نکات مهم در خصوص برگزاری ازمون های پایان ترم نسبت به ابلاغ دستور العمل ها، چک لیست های برگزاری و بیان نقاط قوت و ضعف در ترم گذشته و شرح وظایف حوزه های مختلف اداری، علمی پرداختند. در ادامه هر کدام از اعضا به بیان نقطه نظرات و دیدگاه های خود به منظور برگزاری هرچه بهتر امتحانات پرداختند.


برچسب‌ها: دانشگاه پيام نور سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۰۵ساعت 15:37 توسط خبرگراري ساريكا |

کلافه شدن مردم سرخس از وضعیت قطار  ریل باس سرخس در استان دیگری خدمات رسانی می کند!  

سرخس علیمیرزایی

قطار سرخس مشهد چند سال پیش  کار خود را جهت خدمات رسانی به مردم خطه مرزی سرخس آغاز نمود و مردم از این جهت احساس رضایت و خوشحالی  می کردند  چرا که  از دست تصادفات وحشتناک جاده وحشت و مرگ سرخس رهایی پیدا کرده بودند که پس از گذشت چند سال و قول های فراوان مسولان مربوطه در راه آهن استان ریل باس به این مسیر اختصاص پیدا کرد ولی در کمال ناباوری این ریل باس به مکان دیگری انتقال داده شد و قطاری را به سرخس آورده اند که مردم احساس نگرانی می کنند. به جهت درخواست خیل عظیم شهروندان سرخسی بابت پیگیری و کلافه شدن از وضعیت فعلی قطار سرخس به این موضوع مهم می پردازیم: مردم سرخس پس از سالها انتظار در اردیبهشت ماه 92 مردم سرخس چشم شان به جمال ریل باس روشن شد و احساس خوشحالی می کردند تا اینکه چند ماه بعد ریل باس در حالت چراغ خاموش به گفته مقامات آگاه و مطلع به  یکی از استانهای کشور جهت خدمات رسانی!! انتقال داده شد و گفته شده بود که برای تعمیرات رفته که به لطف خدا پس از پیگیریهای رسانه ای، ریل باس مجددا به سرخس برگشت و در ریل مشهد سرخس قرار گرفت ولی در مهرماه سال گذشته به دلایل نامعلومی این قطار از  ریل سرخس مشهد برداشته شد و تا الان هم برنگشته است! حسین میرزایی  شهروند سرخسی با انتقاد از وضعیت اسفناک قطار فعلی سرخس مشهد می گوید: واقعا جالبه هیچ کسی به فکر ما سرخسی ها نیست و مسولان راه آهن هم انگار نه انگار !! چرا به وضعیت قطار سرخس رسیدگی نمی شود؟ چرا ما باید تا مشهد و بالعکس داخل قطار فقط خاک بخوریم؟  چرا حق ما  ضایع می شود ؟ علی محمدی دیگر شهروند سرخسی با اشاره به عملکرد ضعیف مسولان مربوطه در  راه آهن اظهار داشت که  چه دلیلی دارد ریل باس از خط سرخس برداشته شود و به بهانه تعمیرات در استان دیگری خدمات رسانی داشته باشد !! مگر ما سرخسیها دل نداریم ؟ مگر ما حق زندگی نداریم؟ وی می گوید از فرماندار سرخس به جد می خواهیم تا تکلیف قطار سرخس هر چه سریعتر روشن شود و جلوی اجحاف حق سرخسیها را بگیرند  و ریل باس دوباره در مسیر سرخس مشهد قرار بگیرد. محمد نوری  دیگر شهروند سرخسی می گوید: واقعا جالبه چند بار ریل باس را آوردند و بردند و الان چند ماهه که بردند ولی از آوردنش خبری نیست و قطار فعلی با وضعیت بسیار افتضاحی می باشد چرا که آب سرد ندارد و تا مشهد بجای آب فقط خاک نوش جان می کنیم و اینکه در این هوای بسیار گرم و طاقت فرسای سرخس و بین راه اصلا کولر ندارد و تا مشهد چند بار میمیریم و زنده می شویم انگار داخل کوره آجر پزی می باشیم!! شهروند دیگر سرخسی اظهار داشت قطار سرخس دایما تاخیر دارد و متاسفانه هیچ کس هم رسیدگی نمی کند و  ما از مسولین مربوطه تقاضا داریم توجه بیشتری به قطار سرخس مشهد داشته باشند  تا مردم از مسیر جاده به مشهد نروند و تصادفات کمتر شود.  فرماندار سرخس با انتقاد از وضعیت قطار فعلی سرخس مشهد  اظهار داشت : در این خصوص  مكاتبات متعددي  و همچنین شفاها با مديركل راه آهن انجام شده است . وی افزود:  پیش از این یک رام قطار ریل باس در اردیبهشت سال 92 به این خط اختصاص داده شد اما بعد ازگذشت یک سال به علت نامعلومی از این خط  خارج و به استان دیگری  برای خدمات رسانی انتقال داده شده است. فرماندار سرخس ادامه داد که توجیه مسولین  راه آهن استان این هست که مردم سرخس از  ریل باس استقبال نکردند و در این مسیر مقرون به صرفه نیست!! و به همین خاطر به منطقه دیگری انتقال داده اند. حسین سنجرانی در ادامه بیان داشت که قرار بود تا فروردین ماه سال جاری به سرخس باز گردد ولی متاسفانه راه آهن خلف وعده کرد و انشالله قرار است تا  پایان هفته جاری  ریل باس در مسیر سرخس مشهد قرار بگیرد چرا که یکی از مطالبات جدی مردم  همین ریل باس می باشد که ما هم به جد پیگیر هستیم. فرماندار سرخس با اشاره به فرارسیدن فصل گرما از وضعيت بسيار نامطلوب قطار مسافربري سرخس – مشهد گله مند شد و گفت:  قطار اتوبوسي فعلي با وضعيت بسيار نامناسب از نظر سيستم های تهويه ، سرمايشي و گرمایشی و فرسوده بودن واگن ها و  ورود گرد و خاک ، مشکلات تنفسی برای مسافران این خطه محروم و مرزی، به دنبال دارد. در خور اشاره است که مسولان مربوطه در راه آهن سرخس و استان باید توجه بیشتری نسبت به قطار سرخس داشته باشند  و سریعا مشکل مربوطه را حل کنند و انشالله دیگر در ریل سرخس مشهد مشکلی نداشته باشیم و انتظار میرود مسولان مربوطه به خاطر چنین مشکلی از مردم سرخس عذرخواهی کنند.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۰۵ساعت 15:22 توسط خبرگراري ساريكا |

امام جمعه سرخس: دشمنان با استفاده از ماهواره سعی در تخریب سپاه و بسیج دارند

امام جمعه سرخس گفت: امروز دشمنان از ابزار ماهواره و دلارهای صهیونیستی برای ترور شخصیت های نظام، علما، فقها و نهادهای انقلابی همچون سپاه و بسیج استفاده می کنند.حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و یارانشان اظهار کرد: باید به وقایع انقلاب اسلامی توجه کنیم و از آنها درس بگیریم. امام جمعه سرخس با بیان اینکه در طول تاریخ دشمنان قبل از آنکه جسم افراد را ترور کنند، شخصیت آنها را ترور می کردند و به تخریب چهره آنها می پرداختند، افزود: در آیه ۵۲ سوره مبارکه ذاریات خداوند بر همین نکته اشاره می کند که هر پیامبری که برای هدایت مردم آمد، عده ای تلاش کردند تا شخصیت آن پیامبر را با عنوان هایی همچون «ساحر» و «مجنون» ترور کنند. ارژنگ بیان کرد: در اوایل انقلاب نیز عده ای با تبلیغات سوء تلاش داشتند تا شخصیت های انقلابی مانند شهید بهشتی را ترور کنند. وی گفت: دشمنان و طاغوتیان برای ترور شخصیت ها از ابزارهای زر و زور و تزویر استفاده و با به راه انداختن جنگ روانی حق کشی و شخصیت سوزی می کردند. خطیب نماز جمعه سرخس تاکید کرد: امروز نیز دشمنان از ابزار ماهواره و دلارهای صهیونیستی برای ترور شخصیت های نظام، علما، فقها و نهادهای انقلابی همچون سپاه و بسیج استفاده می کنند. ارژنگ خاطرنشان کرد: در مورد امام خمینی (ره) ۲۰۰ هزار کتاب علیه شخصیت ایشان چاپ شد. وی با اشاره به طرح فونیکس توسط آمریکایی ها گفت: این طرح به دنبال این بود که با ترور افراد شاخص نظام اسلامی، نظام اسلامی را به فروپاشی تدریجی نزدیک کند. امام جمعه سرخس اذعان کرد: دشمنان وقتی از ترور شخصیت ها را به جایی نبردند و نتوانستند خط فکری افراد را از بین ببرند، تلاش کردند تا با به قتل رساندن استوانه های نظام آنها را نابود کنند و نظام اسلامی را به زانو در بیاورند. ارژنگ با اشاره به طرح فوینکس افزود: دشمنان در ۶ تیر ماه سال ۱۳۶۰ تلاش کردند تا مقام معظم رهبری را ترور کنند که با شکست مواجه شدند و در روز بعد از آن یعنی ۷ تیر ماه ۱۳۶۰ با ترور شهید بهشتی و ۷۲ تن از یارانشان این طرح ننگین خود را ادامه دادند. وی گفت: ترور شخصیت ها توسط دشمنان دلیل بر حقانیت این نظام اسلامی است و طبق وعده الهی حق پیروز خواهد بود. امام جمعه سرخس تاکید کرد: این طور نیست که نظام اسلامی با رحلت حضرت امام خمینی (ره) یا شهادت شهید بهشتی متوقف شود، نظام اسلامی به حرکت خود تا اتصال به دولت یار ادامه خواهد داد. ارژنگ در ادامه به هفته قوه قضائیه اشاره کرد و گفت: اقدامات و تصمیمات شجاعانه در سال های اخیر توسط قوه قضائیه شایسته تقدیر و تشکر است. وی افزود: قوه قضائیه در سال ۸۸ با تصمیم قاطع خود اجازه جولان را به فتنه گران نداد. خطیب نماز جمعه سرخس ادامه داد: کشاندن آقازاده ها به پای میز محاکمه بدون در نظر گرفتن نام و نشان پدرشان و بدون توجه به اینکه به کدام خاندان متصل هستند اقدام بسیار خوبی است که از سوی قوه قضائیه شاهد بودیم. ارژنگ تاکید کرد: قاطعیت در برخورد با مجرمان  توسط قوه قضائیه خواسته همه مردم است. وی گفت: در نظر گرفتن اشد مجازات در بسیاری از احکام می تواند جلوی بی قانونی های بعدی را بگیرد. امام جمعه سرخس در بخش دیگری از سخنان خود به حرکت تبلیغی دروغین آمریکا اشاره و بیان کرد: آمریکایی ها دنیا را به دهکده ای تشبیه می کنند و می گویند کدخدایش ما هستیم تا بتوانند با این شیوه بر ملت ها سلطه پیدا کنند. ارژنگ اظهار کرد: آمریکایی ها در حرکت تبلیغی دروغین خود، قیام ملت ها در مقابل طاغوت ها و مطالبه مردم برای آزادی و استقلال را حرکت های «ارتجاعی» می نامند اما به لشکرکشی خودشان به کشورها، «اصلاحات و خیرخواهی» می گویند. وی بیان کرد: آمریکایی ها به تعبیر خودشان در افغانستان حرکت اصلاحی انجام دادند. امام جمعه سرخس افزود: حجم مواد مخدر در افغانستان در سال ۲۰۱۳ نسبت به سال ۲۰۰۱ که آمریکایی ها به آنجا لشکرکشی کردند ۳۵ برابر شده است. ارژنگ خاطرنشان کرد: افغانستان بیشترین مرز را با ایران دارد و افزایش تولید مواد مخدر در افغانستان برنامه ی آمریکایی ها برای ضربه به جمهوری اسلامی ایران  به خصوص جوانان بود. وی گفت: کاری که امروز آمریکایی ها با تهدید نظامی در جهان انجام می دهند همان کاری است که فرعونیان در زمان حضرت موسی انجام می دادند و حضرت موسی را تهدید به نابودی و قتل می کردند تا ایشان دست از تبلیغ بردارند. خطیب نماز جمعه سرخس تاکید کرد: هر جا حرکتی منافع آمریکایی ها را تامین کرد، آن حرکت یک حرکت اصلاحاتی و اصلاح طلبانه است و هرجا در مقابل منافع آنها قرار گرفت آن حرکت یک حرکت تروریستی و ارتجاعی است؛ نمونه این مورد این است که آمریکایی ها به کشتار و قتل عام مردم توسط سعودی ها عنوان اصلاح طلبی و خیرخواهی می دهند و به حرکات حزب الله لبنان که در مقابل دشمنان می ایستند عنوان تروریست را می دهند. ارژنگ در پایان گفت: مستکبران در سوریه و عراق به دنبال چپاول گری هستند و می گویند ما داریم اصلاح می کنیم.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۴/۰۵ساعت 15:19 توسط خبرگراري ساريكا |

مدیر آموزش و پرورش سرخس: به همت بنیاد برکت تا مهرماه سال جاری 2 مدرسه  در روستاهای محروم سرخس افتتاح خواهد شد  

مهدی علیمیرزایی

بنیاد برکت وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام(ره) به عنوان یک نهاد خیریه از سال 86 فعالیتهای عام المنفعه را در مناطق کمتر توسعه یافته و محروم کشور آغاز کرد. بر اساس تاکیدات رهبر معظم انقلاب این بنیاد تلاش دارد هزار مدرسه در روستاها و نقاط محروم کشور تاسیس کند که این بنیاد در شهرستان سرخس هم اقدامات با ارزشی را انچام داده و یا در حال فعالیت می باشند و به لحاظ اهداف ارزشمندی که این بنیاد در سرخس دنبال می کند. حمید احمدی مدیر آموزش و پرورش سرخس در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه سرخس امروز با اشاره به چشم انداز بنیاد برکت اظهار داشت بنیاد برکت در راستای توانمندسازی اقتصاد مردمی و اجرای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اقتصاد مقاومتی گام برداشته ولی هنوز با نقطه مطلوب رهنمودهای مقام معظم رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی فاصله داریم اما از اینکه توانسته‌ایم در این مسیر حرکت کنیم بسیار خوشحال هستیم وی  در بیان فعالیتهای بنیاد برکت در سرخس خاطر نشان کرد که مدرسه رازی حسن آباد ( 5 کلاسه با 159 دانش آموز) ، مدرسه استقلال 5 کلاسه در روستای کچولی با 160 دانش آموز می باشد که ساخت این آموزشگاهها در سال 1388 به پایان رسیده است و دانش آموزان عزیز با کمال آرامش  در حال تحصیل می باشند. حمید احمدی در ادامه اظهار نمود که همچنین با همت این بنیاد در شهرستان، کلنگ 2 آموزشگاه دیگر در روستای قطارچاه ( 3 کلاسه ابتدایی) و تپه میر احمد (6 کلاسه ابتدایی ) در سال تحصیلی جدید زده شد که تاکنون 85 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که انشالله قبل از مهرماه در مراسمی افنتاح خواهند شد تا دانش آموزان بتوانند سال تحصیلی جدید را در مدارس نو آغاز نمایند. وی تصریح نمود که این بنیاد با هدف بهره مندی یکسان دانش آموزان   از فضاهای آموزشی به لحاظ فیزیکی در مناطق محروم و مرزی فعالیت می کند که تاکنون در کشور و استان خراسان رضوی اقدامات مهمی را در همه ابعاد بویژه ساخت مدرسه داشته اند که منشا خیر و برکت می باشند. مدیر آموزش و پرورش سرخس در پایان افزود با تمام تلاش سعی بر آن داریم که بشود با همت خیرین و دولت  آموزشگاههای جدیدی در سطح شهرستان بسازیم و اولویت با مناطق محروم و کم برخوردار می باشد تا انشالله همه دانش اموزان سرخس بطور یکسان از آموزش و پرورش استفاده کنند. خانم عارفیان کارشناس مشارکت های آموزش و پرورش سرخس در بیان اهداف ارزشی این بنیاد در سرخس گفت: بنیاد برکت  در مناطق بسیار محروم سرخس اقدام به ساخت آموزشگاه کرده است که جا دارد از دست اندرکاران بنیاد یرکت و همچنین مشاور محترم مدیر کل نوسازی آقای حیدری که نقش بسزایی در این امر در سرخس داشته اند تقدیر و تشکر گردد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۴ساعت 8:3 توسط خبرگراري ساريكا |

صف های ۱۹ ساعته سبد کالا در سرخس+تصاویر

در سه روز اول طرح توزیع سبد کالا در سرخس از ساعت 6 صبح تا ساعت یک شب (در مجموع 19 ساعت) صف های طولانی برای دریافت سبد کالا تشکیل شد که تدبیر بهتری را از سوی مسئولان می طلبد. به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، توزیع سبد کالا در شهرستان سرخس از روز شنبه ۳۰ خردادماه آغاز شد. نکته قابل توجه در طول مدت اجرای این طرح در سرخس این است که در سه روز اول به خصوص روزهای یکشنبه ۳۱ خردادماه و دوشنبه ۱ تیرماه، از ساعت ۶ صبح تا ساعت یک شب (در مجموع ۱۹ ساعت) صف های طولانی برای دریافت سبد کالا تشکیل می شد.  متاسفانه صف های ۱۹ ساعته امسال خاطره توزیع نامناسب سبد کالا در سال های گذشته را تداعی می کند و بی تدبیری ادامه دار مسئولان این طرح را نشان می دهد. به گفته یکی از متصدیان توزیع سبد کالا در شهرستان سرخس، مشمولان دریافت این سبد می توانند در ازای سهمیه شارژ شده در کارت یارانه، کالای مورد نظر خود را خریداری کنند. یکی دیگر از متصدیان توزیع سبد کالا در سرخس نیز به خبرنگار نسیم سرخس گفت: در دستورالعمل ارسالی برای افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی، اعتبار ریالی برای خانوار تکنفره، ۳۰۰ هزار ریال، خانوار دو نفره ۶۰۰ هزار ریال و خانوارهای بیش از دو نفر به ازای هر نفر اضافی ۱۰۰ هزار ریال و در هر خانوار حداکثر یک میلیون و ۲۰۰ هزار ریال تعیین شده است. به گزارش نسیم سرخس، افرادی نیز در این بین مشمول سبد کالا شده اند که در ظاهر نیازی به این سبد کالا ندارند.


برچسب‌ها: صنعت معدن و تجارت سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ساعت 19:58 توسط خبرگراري ساريكا |

توزیع ۱۰۱ بسته سبد غذایی بین مددجویان سرخسی

مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس از توزیع 101 بسته سبد غذایی بین مددجویان تحت حمایت این نهاد در ماه مبارک رمضان خبر داد. به گرارش روابط عمومي کمیته امداد امام(ره) سرخس علیرضا دادمحمدی گفت: همزمان با نخستین روزهای ماه مبارک رمضان ۱۰۱ بسته سبد غذایی بین مددجویان تحت حمایت و دارای یتیم توزیع شد. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس ارزش سبدهای غذایی اعطاشده به خانواده‌های مددجو را ۱۷۴ میلیون و ۷۳۰ هزار ریال عنوان کرد. وی اظهار کرد: این سبدهای غذایی شامل خرما، قند، ماکارونی، تن ماهی، عدس، نخود، برنج، چای، سویا و رب گوجه‌فرنگی بوده‌اند. دادمحمدی در پایان خاطرنشان کرد: ماه پر خیروبرکت رمضان بهترین فرصت برای اطعام نیازمندان است و بی‌شک اطعام نیازمندان در این ماه مبارک اجری والا نزد خداوند متعال دارد، لذا از حامیان طرح اکرام و ایتام و خیرین نیکوکار درخواست مساعدت و همکاری برای اطعام مددجویان و ایتام را داریم.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ساعت 18:45 توسط خبرگراري ساريكا |

حمید احمدی مدیر آموزش و پرورش سرخس: شهرستان سرخس رتبه اول ریشه کنی بیسوادی درسطح  استان خراسان رضوی را داراست

مهدی علیمیرزایی   

به گزارش روابط عمومی اداره آموزش و پرورش سرخس: جلسه توجيهي آموزشگران نهضت سواد آموزي با حضور اساتيد و كارشناسان معاونت سواد آموزي اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي در محل فرهنگسراي بزرگ امام رضا(ع) شهرستان برگزار شد. در اين همايش بزرگ كه به منظور توجيه و برگزاري كارگاه آموزشي براي آموزشگران تشكيل شده بود، اساتيدي از اداره كل آموزش و پرورش خراسان رضوي همراه كارشناسان آن اداره كل حضور داشتند. حمید احمدي مدير آموزش و پرورش سرخس با حضور در اين مراسم ابتدا به كليه آموزشگران، ميهمانان و اساتيد مدعوو خير مقدم و رسيدن ماه مبارك و پربركت رمضان را تبريك گفت و با تشكر از نهضت سواد آموزي فعاليت آموزشگران را ارج نهاد و نهضت سواد اموزي سرخس را از بي حاشيه ترين و كاراترين بخش هاي آموزش و پرورش سرخس خواند.وي همچنين افزود: شان و جايگاه جامعه بر اساس علم اموزي است و كار آموزشگران ستودني است. وی در ادامه ابیان داشت به همت همین آموزشگران و دلسوزیهای این عزیزان شهرستان سرخس توانسته در بین شهرهای استان خراسان رضوی رتبه اول ریشه کنی بی سوادی را داشته باشد که این موجب ابهت و افتخار آموزش و پرورش می باشد. سپس  رضايي رئيس اداره سواد آموزي سرخس ضمن عرض خير مقدم به ميهمانان از حضور پرشور و منسجم آموزشگاران تقدير كرد. سپس اضافه نمود كه در طول مدت خدمت اموزشگران كارگاه هاي متعددي جهت ارتقاء سطح علمي آموزشگران و همچنين ارتقاء سطح كيفي سواد آموزي و بهره گيري از متد جديد آموزش بي سوادي جهت همكاران برگزار مي گردد كه اين كارگاه هم در راستاي همين مي باشد.

+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۴/۰۳ساعت 15:13 توسط خبرگراري ساريكا |

آژير
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1394/02/16 شماره انتشار 18964

 سرقت از حساب بانکي کارمند سرخسي توسط کلاهبرداري در تهران

سرخس، محمودي/ فرمانده انتظامي سرخس از شناسايي فردي که با ترفند انجام کارهاي حقوقي از کارکنان يک شرکت خصوصي در سرخس کلاهبرداري مي کرد خبر داد.سرهنگ باقرزاده گفت: در پي شکايت کارمند يک شرکت خصوصي مبني بر برداشت غيرمجاز از حساب بانکي اش بررسي موضوع در دستور کار پليس آگاهي قرار گرفت که با تحقيقات از مالباخته مشخص شد فردي طي تماس تلفني ، خود را مسئول امور مالي شرکتي معرفي مي کند که مالباخته در آن کار مي کرده و با بيان مطلبي در خصوص انجام پرداخت مطالبات معوقه حقوقي، وي را به پاي يکي از خودپردازها مي کشاند و با انجام مراحلي از طريق خودپرداز 11 ميليون ريال را از حساب وي کسر مي کند.فرمانده انتظامي سرخس افزود: با انجام برخي تحقيقات فني و استعلام از مبادي مربوط رد پاي کلاهبردار مذکور در تهران شناسايي شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۶ساعت 7:8 توسط خبرگراري ساريكا |

فرماندار سرخس: شوراها در حل اختلافات قومی و قبیله ای ورود کنند/ اجرای پروژه های عمرانی در مناطق کمتر توسعه یافته

فرماندار سرخس اظهار کرد: انتظار داریم شوراهای اسلامی در حل مشکلات قومی و قبیله ای تا حدی که از عهده آن ها برمی آید ورود کنند. حسین سنجرانی در همایش روز ملی شوراها گفت: شوارهای شهر و روستا بازوی توانمند تمامی مدیران دستگاه های اجرایی در همه مناطق هستند که می طلبد مدیران ارتباط بیشتری با شوراها برقرار کنند. وی بیان کرد: امروز در منطقه خاورمیانه به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران هر ساله یک رفراندوم داریم که نتیجه آن با تفکر مردم به وجود آمده است. فرماندار سرخس با بیان اینکه شوراها بایستی جایگاه حقوقی و دانش خود را افزایش دهند، اذعان کرد: قطعا اگر این مسئله در شوراها محقق شود، پذیرش استدلال های اعضای شوراها برای مردم قابل قبول تر خواهد بود. سنجرانی در توصیه ای به شوراها گفت: شوراها قالبی از شرح وظایف خود در موضوعات مختلف حوزه خدمتی شان فراهم کرده تا نقش خود را بتوانند به خوبی ایفا کنند. وی تصریح کرد: انتظار داریم شوراهای اسلامی در حل مشکلات قومی و قبیله ای تا حدی که از عهده آن ها بر می آید ورود کنند. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس تصریح کرد: شوراها از ورود به گروه ها واحزاب سیاسی خودداری کنند و وقت خود را به پیگیری مسائل و مشکلات مردم معطوف کنند. سنجرانی در پایان خاطرنشان کرد: در سالی که به عنوان سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی نامگذاری شده است دولت نشان داده که به اجرای پروژه های عمرانی در مناطق کمتر توسعه یافته بیشتر توجه کرده است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ساعت 14:25 توسط خبرگراري ساريكا |

امام جمعه سرخس: با شکل گیری شوراها جلوی خودکامگی و استبداد در رای گیری گرفته شد/ خودداری از سیاسی کاری و باندبازی در شوراها

امام جمعه سرخس اظهار کرد: اصل شکل گیری شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از اسلام است جلوی خودکامگی و استبداد در رای گیری را گرفت. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در همایش روز ملی شوراها با تبریک ایام خجسته ماه رجب گفت: اهمیت کار شوراها آن قدر زیاد است که در قرآن سوره ای به نام آن نامگذاری شده و به استفاد از خرد جمعی و مشورت با دیگران توصیه شده است. وی با اشاره به جایگاه شوراها و هم اندیشی با دیگران در لسان پیامبر مکرم اسلام (ص) خاطرنشان کرد: اگر می خواهیم آیندگان ما را سرزنش نکنند و از گرفتاری ها دور باشیم و از زندگی خود پشیمان نشویم پیامبر اسلام (ص) مشورت را توصیه کرده اند. امام جمعه سرخس تاکید کرد: مسئولی که به خرد دیگران احترام می گذارد، هرگز پشیمان نمی شود. حجت الاسلام ارژنگ با بیان اینکه هیچ پشتیبانی مطمئن تر از مشورت با دیگران نیست، ادامه داد: برای انجام کارهای بزرگ با افرادی که جسارت ندارند و ترسو هستند نباید مشورت کرد. وی اذعان کرد: برای پیشرفت و آبادانی شهرها و روستاها باید به دنبال انسان های آگاه به امور، دوراندیش و آینده نگر رفت. امام جمعه سرخس تصریح کرد: کسی که به خرد دیگران تکیه می کند، کارش را مردم ستایش می کنند و اگر هم اشتباهی داشته باشد مردم عذر او را می پذیرند. حجت الاسلام ارژنگ به اصل شکل گیری شوراها اشاره کرد و افزود: خود اصل شکل گیری شوراها در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران که برگرفته از اسلام است جلوی خودکامگی و استبداد در رای گیری را گرفت. وی ادامه داد: حرف ها را باید گوش کرد و بهترین نظرات را که حاصل خردگرایی است و منافع جمع را تامین می کند انتخاب کرد. امام جمعه سرخس در توصیه ای به شوراها گفت: نظراتی که در جلسات شوراها گفته می شود همه آن ها نباید به درون جامعه کشیده شود که لازمه آن خداترسی اعضای شوراها است. حجت الاسلام ارژنگ با اشاره  اینکه شوارها باید به دنبال هم افزایی باشند، خاطرنشان کرد: شوراها باید به دنبال منافع مردم باشند و از باندبازی و سیاسی کاری در شوراها جلوگیری شود. وی در پایان تصریح کرد: با توجه به جایگاه حقوقی که شورا دارد باید توجه داشت از این جایگاه برای تبلیغ شخص و یا گروهی استفاده نشود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ساعت 14:17 توسط خبرگراري ساريكا |

تجلیل از مددکاران کمیته امداد شهرستان سرخس

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از نشست با مددکاران و تجلیل از آنان خبر داد. علیرضا دادمحمدی در این نشست با ارائه گزارش کوتاهی از عملکرد این نهاد گفت: کلیه نیازهای مددجویان توسط مددکاران تشخیص داده می شود و خودکفا شدن مددجویان در گرو تحقیق و بررسی درست مددکاران است که باید با آموزشهای بیشتر، به مهارت و تجربه و دانش مددکاران افزوده شود. وی در ادامه این نشست با بیان این مطلب که وظیفه ما در حوزه اجتماعی این است که در قبال فقرا مسئول و جوابگویی افراد نیاز مند باشیم وظیفه شناسی را از شرایط اولیه یک مددکار دانست و اضافه کرد: تشخیص، تحقیق و بررسی در لوای وظیفه شناسی انجام خواهد شد. دادمحمدی خاطر نشان کرد. خدمت صادقانه و خالصانه به مردم هدفی است که این امدادگران صرفا به آن توجه داشته اند و امروز نیر مدیران و مسئولان اجرایی هیچ هدفی جز این امر مهم را نباید دنبال کنند. دادمحمدی با بیان این که مددکاران اجتماعی باید با صلابت، عظمت و با چهره بازسبب زنده شدن امید در دل مددجویان شوند، ضمن تشکر از همکاری همه مددکاران اجتماعی طی مراسمی از همه تجلیل به عمل آمد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ساعت 10:51 توسط خبرگراري ساريكا |

تجلیل از 30 رابط فرهنگی کمیته امداد شهرستان سرخس

مدیر کمیته امداد امام خمینی سرخس گفت: 30 نفر از معلمین که رابط افتخاری این نهاد می باشند به مناسبت گرامیداشت هفته معلم مورد تجلیل قرار گرفتند. علیرضا دادمحمدی بیان کرد: کار معلمین مربوط به یک زمان و مکان نمی شود معلم قطعا مورد عنایت ویژه خداوند متعال بوده که در چنین جایگاه رفیعی قرار گرفته، در این مراسم که با حضور مدیریت آموزش و پرورش و کمیته امداد، و تعدادی از سایر مسئولان شهرستان برگزار شد برنامه های متنوعی نیز به مورد اجرا درآمد. دادمحمدی اظهار داشت: خدمات فرهنگی به لخاظ اولویت ، در صدر برنامه های کمیته امداد قرار دارد و ما تلاش میکنیم برای توانمندسازی مددجویان تحت حمایت زیر ساختهای فرهنگی خانواده ها را تقویت نماییم. وی در این جلسه ضمن تقدیر و تشکر از معلمین افزود: مدرسه نقش اساسی و حیاطی در رشد ذهنی، عقلی و فکری کودکان دارد و بعد از خانواده اصلی ترین نقش را در تربیت کودک بر عهده می گیردند، و رابطین فرهنگی را به عنوان سرمایه کمیته امداد معرفی نمودند، و رسیدگی به امور تحصیلی دانش آموزان بی بضاعت عملی خدا  پسندانه است که رابطین فرهنگی آنرا انجام می دهند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ساعت 10:47 توسط خبرگراري ساريكا |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1394/02/15 شماره انتشار 18963
محمودي/ فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري سارقان شب رو احشام هنگام سرقت خبر داد.

برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۲/۱۵ساعت 7:5 توسط خبرگراري ساريكا |

قائم مقام مدیرعامل در نظام پیشنهادهای کارکنان پالایشگاه خانگیران خبرداد؛ حضورارزیابان دبیرخانه ملی نظام پیشنهادهای کشوردرپالایشگاه خانگیران/دریافت54 هزارپیشنهاد

سرخس- تمدن

قائم مقام مدیرعامل در نظام پیشنهادهای کارکنان شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد از حضور ارزیابان دبیرخانه ملی نظام پیشنهادهای کشور در این شرکت خبرداد. محمد یوسفیان با اعلام این خبر افزود: این ارزیابی به جهت حضور در پنجمین جشنواره جایزه ملی سرآمدی نظام پیشنهادها صورت می گیرد. وی با اشاره به تشکیل کمیته نظام پیشنهادها از سال 1384 در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اظهارداشت: در همین راستا 33 دبیرخانه نظام پیشنهادها تشکیل شده است تا بتوانیم از پیشنهادهای کارکنان و خانواده های آنان برای پیشرفت مجموعه و دستیابی به اهداف مورد نظر بهره مند شویم. این مقام مسئول تصریح کرد: نظام پیشنهادها یکی از بارزترین مصادیق نهادینه کردن مدیریت مشارکتی و توجه به آراء، نظرات، ایده ها و پیشنهادهای کارکنان و تک تک افراد جامعه به عنوان دینفعان سازمان در مسیر شناسایی مسائل و مشکلات موجود و ارائه راه حل های مناسب در این زمینه است. یوسفیان در خصوص روند ارجاع پیشنهادها به دبیرخانه نظام پیشنهادهای پالایشگاه خانگیران بیان کرد: بعد از ارائه پیشنهاد از سوی کمیته ها، کار بررسی ها برای اولویت بخشی به پیشنهادها آغاز می شود تا هر کدام زمینه اجرایی دارند آغاز شود. وی در ادامه به اهداف نظام پیشنهادها در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: شرکت کلیه کارکنان سازمان در ارائه پیشنهاد، مشارکت پیشنهاد دهندگان در اجرای پیشنهادها، کم کردن زمان ارزیابی و جواب به پیشنهادها، بهره گیری از پیشنهادهای سازنده و موثر سازمانی در راستای فعالیت های بهبود از جمله این اهداف می باشد. قائم مقام مدیرعامل در نظام پیشنهادهای کارکنان شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد تاکید کرد: این شرکت در سال گذشته موفق به دریافت تندیس سیمین از دبیرخانه نظام پیشنهادهای کشور شده است و در بین شرکت های تابع شرکت ملی گاز ایران، تندیس زرین نظام پیشنهادها را دریافت نموده است. یوسفیان همچنین گفت: تاکنون موفق به دریافت 54 هزار پیشنهاد از سوی کارکنان و ذینفعان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد شده ایم. این مقام مسئول در پایان یادآور شد: پنجمین جشنواره جایزه ملی سرآمدی نظام پیشنهادها روزهای ششم و هفتم اسفندماه امسال در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران با حضور شرکت ها و صنایع مختلف کشور برگزار می شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ساعت 12:30 توسط خبرگراري ساريكا |

59 میلیارد ریال خسارت ناشی از سرمازدگی در سرخس

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس گفت: سرما زدگی علاوه بر خسارت سراسری در استان خراسان رضوی مبلغ 59 میلیارد ریال به کشاورزان و دامداران شهرستان سرخس آسیب وارد کرد.  علیرضا عرفانی در گفت وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه خراسان، افزود: با بروز پدیده سرمازدگی گروه های تعیین خسارت کارشناسان مدیریت جهاد کشاورزی تشکیل گردید و در اسرع وقت، برآورد خسارت وارده به بخش های دام و کشاورزی را انجام دادند.  وی بیان کرد: تعداد کمی از خسارت دیدگان، تحت پوشش صندوق بیمه محصولات کشاورزی بوده و اکثر کشاورزان پوشش مناسبی برای تامین خسارات خود ندارند، که خسارات وارده به ستاد خشکسالی استان انعکاس یافت.  مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس، بیان کرد: کشاورزان برای مقابله با آسیب های ناشی از سرمازدگی از آبیاری به موقع و کود کافی استفاده و به توصیه های کارشناسان زراعی توجه کنند


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۳۰ساعت 10:28 توسط خبرگراري ساريكا |

تقدير از پیشکسوتان عرصه کار و سازندگی  پالایشگاه گاز خانگیران

سرخس- تمدن

به پاس سی و یک سال تولید پایدار و مستمر، جمع خانواده بزرگ گاز شهید هاشمی نژاد گردهم آمدند. مدیر عامل این شرکت در این مراسم گفت: این بازنشستگان بزرگترین سرمایه های شرکت هستند زیرا در طول مدت خدمت، با جان و دل و  از تمام توان برای تولید پایدار گاز تلاش کردند. مهندس ناصر اسلامی افزود: پیشکسوتاني که سالیان زیادی را در راه اعتلای نظام اسلامی و تولید گاز فعالیت داشتند امروز توانستند این صنعت را به دست جوانان پویا و فعال بسپارند تا همچنان این صنعت بدرخشد. وی همچنین به جایگاه شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در صنعت نفت و گاز اشاره کرد و بیان داشت: این شرکت به عنوان تنها شرکت پالایشی شرق کشور امروز از جایگاه والایی برخوردار است و جزء سرآمدترین شرک های پالایشی گاز کشور به شمار می رود. در این مراسم از تعداد 15 نفر از كاركنان پالابشگاه گاز خانگيران که در سال 1392 به افتخار بازنشستگی نائل آمده بودند با حضور مدیر عامل و معاونین شرکت از سال ها تلاش مخلصانه این پیشکسوتان عرصه کار و سازندگی تقدیر و به رسم یادبود هدایایی به آنان تقدیم گردید. همچنین در این مراسم از خانواده شهیدان محبوب و اباذریان از کارکنان شهید این شرکت پالایشی تجلیل بعمل آمد. در پایان این مراسم از تلاش های فرزندان ساعی کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد نیز تقدیر شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ساعت 19:59 توسط خبرگراري ساريكا |


براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1392/11/27 شماره انتشار 18625

ما ساکنان انتهاي خيابان پرستار ۶ شهرستان سرخس که حدود ۷ خانوار هستيم از نعمت روشنايي برق محروميم. از مسئولان تقاضا داريم فکري به حال ما کنند.


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ساعت 8:36 توسط خبرگراري ساريكا |


بدون تيتر
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/11/28 شماره انتشار 18626

محمودي/ نماينده مردم سرخس در مجلس از اجراي عمليات گازرساني به ۱۵ روستاي اين شهرستان تا پايان ۹۳ خبر داد.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۸ساعت 8:14 توسط خبرگراري ساريكا |

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد؛ اقتدار امروز ایران اسلامی حاصل خون شهدای انقلاب است

سرخس- تمدن

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد گفت: اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران حاصل خون شهدای انقلاب و رشادت های جانبازان و ایثارگران است. مهندس ناصر اسلامی در مراسم جشن سی و پنجمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی با بیان مطلب فوق افزود: ایام دهه فجر یادآور خاطرات انقلاب اسلامی ایران در 35 سال پیش است که در سال 1357 این انقلاب به ثمر نشست. وی اظهارداشت: این انقلاب و پیروزی ها در همه صحنه ها حاصل دستاوردهای تمامی هموطنان و به خصوص شهدا است. این مقام مسئول تصریح کرد: ما به کشور عزیزمان می بالیم زیرا می توانیم به طور مستقل برای خودمان تصمیم گیری کنیم و تلاش کارکنان صنعت نفت و گاز در بخش تامین انرژی، گواه این مدعا است. اسلامی با بیان اینکه ما هر روز شاهد درخشش انقلاب اسلامی در تمامی زمینه ها هستیم تاکید کرد: ما به تمامی همکارانمان افتخار می کنیم زیرا با تلاش های شبانه روزی این عزیزان بخشی از انرژی کشور توسط غیور مردان خط مقدم تولید در شرق کشور تامین می شود. مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بیان کرد: در حالی که ما در کشورهای همسایه همچون افغانستان و سایر کشورهای جهان شاهد جنگ هستیم اما ایران اسلامی در کمال آرامش و آسایش است که امیدواریم روز به روز شاهد شکوفایی میهن اسلامی در تمامی زمینه ها باشیم. وی در پایان با بیان اینکه خانواده های کارکنان صنعت نفت و گاز نقش مهمی در تامین انرژی دارند خاطر نشان کرد: پشتیبانی خانواده ها از چنین مردان قدرتمند، عزتمند و توانمند که بدون هیچ گونه چشم داشتی با تلاش های شبانه روزی در زمینه های فنی و تخصصی فعالیت می کنند نقش مهمی در تامین سبد انرژی دارند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ساعت 22:29 توسط خبرگراري ساريكا |

 کشف بیش از 8 هزار نخ سیگار قاچاق در سرخس

فرمانده انتظامی سرخس گفت: در اجرای طرح مبارزه با کالاهای دخانی قاچاق، پلیس این شهرستان در بازرسی از یک دستگاه خودرو سواری بیش از 8 هزار نخ سیگار قاچاق کشف کرد. محمدرضا روحی گفت: در راستای طرح مبارزه با کالاهای دخانی خارجی قاچاق و با توجه به مرزی بودن سرخس و عبور و مرور روزانه تعداد زیادی خودرو ترانزیت از مرز این شهرستان، مأموران به طور نامحسوس اقدام به گشت‌زنی در حوالی گمرک کردند. وی افزود: در این راستا مأموران دایره مبارزه با قاچاق پلیس آگاهی روز گذشته حین کنترل نامحسوس خودروها در محدوده گمرک سرخس دو قاچاقچی را در حال جابجایی سیگار در یک دستگاه خودرو سواری مشاهده کرده و بلافاصله وارد عمل شدند.   روحی در پایان تصریح کرد: مأموران در بازرسی از خودرو تعداد 8 هزار و 680 نخ سیگار قاچاق خارجی کشف و ضمن توقیف خودرو، متهمان را با تشکیل پرونده به مقام قضایی معرفی کردند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۲/۱۱/۲۷ساعت 16:11 توسط خبرگراري ساريكا |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر