خبرگزاري ساريكا-  هيأت نوجوانان و جوانان عاشورايي رزمندگان اسلام سرخس با صدور بیانیه اقدام رژیم سعودی در اعدام شیخ نمر را محکوم و اعلام کرد که اعدام شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط دست نشاندگان قدرتهای سلطه جو، مدلی از نسل کشی و تسویه حساب سیاسی و مذهبی است. هيأت نوجوانان و جوانان عاشورايي رزمندگان اسلام سرخس با صدور بیانیه اقدام رژیم سعودی در اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.  متن بیانیه هيأت نوجوانان و جوانان عاشورايی رزمندگان اسلام سرخس به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم  وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ یُقْتَلُ فِی سَبیلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْیَاء وَلَکِن لاَّ تَشْعُرُون ؛ کسانى را که در راه خدا کشته می ‏شوند مرده نخوانید بلکه زنده‏اند ولى شما نمی ‏دانید. سوره بقره ــ آیه۱۵۴ شهادت رهبر شیعیان عربستان، آیت الله نمر، نشانگر واقعیت تلخ تسلط افراطی گری، و کینه پراکنی برخاسته از وهابیت بر حاکمیت رژیم سعودی و عمق بی‌تدبیری و ناتوانی دولت ریاض است که سرکوب و برادر کشی را راه خروج از بن بست و استیصال سیاسی خود دانسته است. بی شک اعدام شهید آیت الله شیخ نمر باقر النمر توسط دست نشاندگان قدرت های سلطه جو، مدلی از نسل کشی و تسویه حساب سیاسی و مذهبی است که این روزها خاورمیانه و برخی کشورهای افریقایی را در برگرفته است و امروز مدعیان حقوق بشر و مدافعان آزادی بیان برابر این نوع جنایات سکوت کرده اند و به دنبال بزک کردن چهره رژیم های خونخوار منطقه هستند. این اقدام دژخیمانه رژیم عربستان سعودی، بر خلاف عرف بین المللی و مبانی حقوق بشری بوده، برای تلافی شکست های مفتضحانه در صحنه سیاسی و نظامی و اقتصادی انجام شده است؛ اقدامی که برای سرپوش نهادن بر جنایات وحشتناک این رژیم در کشتار مردم ستمدیده یمن و بمباران زیر ساختها، بیمارستانها، مدارس و خانه های مردم مظلوم یمن و مخفی کردن حمایت و پشتیبانی مادی و معنوی و کمکهای تسلیحاتی به جریانهای تکفیری، تروریستی در سوریه و عراق و سایر مناطق جهان، صورت گرفته است. هيأت نوجوانان و جوانان عاشورايي رزمندگان اسلام سرخس به حکم وظیفه شرعی قانونی و انسانی خود، ضمن محکومیت شدید و مجدد اقدامات جائرانه، ضد اسلامی و ضد بشری حکام ستم پیشه آل سعود، نگرانی عمیق خویش را نسبت به این عمل مجرمانه اعلام داشته و از سازمانهای بین المللی و آزادیخواهان و حق طلبان جهان بویژه علمای مسلمان درخواست می نماید تا این جنایت هولناک را محکوم نمایند و در قبال آن واکنش نشان دهند. بدون تردید اعدام شیخ نمر جنایتی است که عواقب گسترده ای را در پی خواهد داشت و مردم آزاده و عدالت خواهان جهان در قبال این جنایت رژیم سفاک آل سعود ساکت ننشسته و این عمل سفاکانه را بدون پاسخ نخواهند گذاشت و درس عبرت آمیزی به جانیان آل سعود خواهند داد. وسیعلم الذین ظلموا ایّ منقلب ینقلبون

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۶ساعت 23:7 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  شنیده ها حاکیست که از لیست ۴۵ نفره نامزدهای انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه به جز یک نفر بقیه افراد از سوی هیئت اجرایی انتخابات تأیید صلاحیت شده اند. اکنون باید منتظر نظر شورای نگهبان در این زمینه بود. با اتمام کار هیئت های اجرایی در بررسی صلاحیت های کاندیداهای انتخابات مجلس، شنیده شده «عبدالرضا تقدیری» نامزد انتخابات مجلس در حوزه انتخابیه فریمان، سرخس، احمدآباد و رضویه از نامزدی انتخابات انصراف داده است.
برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۵ساعت 11:13 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدتي است تنها پمپ سی ان جی سرخس مشکلاتی داره و صف شلوغ و طویلی تشکیل شده که موجبات نارضایتی رانندگان را فراهم نموده است. حمید رضا داوری رییس شورای اسلامی شهر سرخس در این باره گفت: به خاطر فصل سرما افت فشار صورت گرفته و مجبوریم چند نازل را از سرویس خارج کنیم تا بقیه نازلها، فشار قوی داشته باشند. وی همچنین از ایجاد سی ان جی دوم در سرخس در آينده نزديك خبر داد. امیدواریم این مشکل به زودی مرتفع شود.

 

مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ساعت 16:55 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  یکی از دغدغه های مهم مردم سرخس وضعیت جاده هست که متاسفانه علی رغم ترانزیتی و بین المللی بودن وضعیت خوبی نداره و آمار کشته ها در این محور زیاده و آمار دقیق و شفافی تا به حال مشاهده نکردیم امیدواریم مسئولان مربوطه همت جهادی داشته باشند و فکری به حال آن بردارند تا اینکه شاهد از دست رفتن عزیزانمان نباشیم. انشالله اخبار و گزارشهایی از این محور حادثه خیز خواهیم داشت تا مسولان مربوطه در این باره تامل کنند.

 

مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: راه و شهرسازی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ساعت 11:36 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  صبح امروز تجمع طلاب و روحانیون شهرستان سرخس جهت عرض تسلیت به امام زمان (عج) و محکومیت آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شهید نمر باقر النمر برگزار شد.

 

مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: حوزه علميه سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۴ساعت 11:2 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  شب گذشته یک سانحه رانندگی در کیلومتر 12 جاده مشهد – سرخس ،  رخ داد. بنا بر اظهارات شاهدین ماجرا خودروی سواری 405 در هنگام حرکت در مسیر سرخس به مشهد به علت نامعلومی به سمت لاین مخالف جاده منحرف و واژگون می گردد که در همین حال یک سواری 405 که در مسیر مشهد به سمت سرخس در حرکت بود با خودرو واژگون شده برخورد می کند . به گفته وی این حادثه در حالی اتفاق افتاد که سواری واژگون شده 4 سرنشین و خودرو دیگر نیز 5 سرنشین داشت  ، که متاسفانه از میان چهار سرنشین خودرو واژگون شده  زوج میانسال در دم جان باختند و دو فرزند نوجوانشان مجروح و سرنشینان خودرو دیگر که چهار تن آنها مسافر بوده اند، نیر جان خود را از دست دادند.

 

اخبار مشهد


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 21:57 توسط خبرگراري ساريكا |

ﺧﻴﺮگزﺍﺭﻱ ساريكا-  به نقل از  payam Rsan  ﺳﺎﻋﺎﺕ ﺣﺮﻛﺖ ﻗﻂﺎﺭ سرخسﻋﻮﺽ ﺷﺪ.  ﺷﻨﺒﻪ ﺗﺎ ﺳﻪ ﺷﻨﺒﻪ ﺻﺒﺢ ﺭﻓﺖ ﺍﺯ ﺳﺮﺧﺲ و ﺑﺮگشت ﺷﺐ ﺍﺯ ﻣﺸﻫﺪ و چهاﺭﺷﻨﺒﻪ  ﺗﺎ جمعه  ﺣﺮﻛﺖ ﻗﻂﺎﺭ ﺻﺒﺢ ﺍﺯ ﺳﺮﺧﺲ  ﺳﺎﻋﺖ 5/10ﺩﻗﻴﻘﻪ و ﺑﺮگشت ﺍﺯ مشهد 10/50ﺩﻗﻴﻘﻪ و ﺭﻓﺖ ﺍز ﺳﺮﺧﺲ بعد از ظهر ﺳﺎﻋﺖ  15ﻭ ﺑﺮگشت ﺍﺯ مشهد  19/20ﺩﻗﻴﻘﻪ ﺷﺐ.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 21:45 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شهرستان سرخس با صدور بیانیه ای اعدام عالم ربانی شهید شیخ نمر باقر النمر توسط رژیم آل سعود را محکوم کرد. 

متن بیانیه روابط عمومی سپاه ناحیه شهرستان سرخس به ذیل می باشد:

  بسم الله الرحمن الرحیم

و من قتل مظلوماً فقد جعلنا لولیه سلطانا

با کمال تأسف و تأثر مطلع شدیم که رژیم سفاک و خون آشام سعودی، بار دیگر طینت جنایتکارانه‌ی خود را نشان داد و یکی از بندگان بی‌گناه، مظلوم و آزاده را به شهادت رساند. رژیمی که با نوشیدن خون پاک مظلومان و آزادگان خود را سیراب نموده و راه و رسم جنایتکاران بزرگ تاریخ را دنبال می‌نماید.  شهادت عالم آزاده، روحانی عالی مقام، شهید بزرگوار شیخ نمر رضوان الله تعالی علیه، روی سیاه این رژیم را سیاه‌تر و خبث و پلیدی باطن آنها را آشکارتر نمود. حکام آل سعود که ان شاء ‌الله تعالی سقوط آنان نزدیک است بدانند که خون به ناحق ریخته‌ی این روحانی شهید، خواب راحت را از آنان سلب نموده و به سرعت به سمت نابودی و اضمحلال پیش خواهند رفت ، جهان اسلام را بیدار کرده و راه سقوط را برای این رژیم هموار خواهد نمود. مسلماً این جنایت ددمنشانه را آزادگان دنیا و مجامع آزاد بین المللی محکوم خواهند نمود و فریاد مظلومیت این شهید بزرگوار به گوش جهانیان خواهد رسید. و سَیعلَمُ الّذینَ ظَلَموا أَی منقَلَبٍ ینقَلِبونَ

روابط عمومی سپاه پاسداران شهرستان سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 13:8 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس از برگزاری دوره آموزشی اسکان اضطراری ویژه امدادگران این جمعیت خبر داد. حسن گودرزی بیان کرد: یکی از وظایف مهم جمعیت هلال‌احمر در زمان بروز حوادث و موقعیت‌های اضطراری خدمت‌رسانی دقیق و آرامش بخشی به بازماندگان و آحاد مردم است که امدادگران با آموزش در این دوره ها به این امر مهم دست پیدا می کنند. گودرزی اظهار کرد: دوره تخصصی اسکان اضطراری ویژه امدادگران این جمعیت به مدت سه روز  در ساختمان جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس برگزار شد که در این دوره ۳۰ نفر از امدادگران این جمعیت حضور داشتند. وی گفت: در این دوره آموزشی، نجاتگران با سرفصل های آموزشی همچون کلیات و تعاریف سرپناه اضطراری، اسکان موقت و اردوگاه، آمار و گزارش نویسی، بهداشت فردی، بهداشت محیطی در اردوگاه، بهداشت آب، چادر و چادرزنی، مدیریت اردوگاه، توزیع اقلام در اردوگاه و تکمیل دفترچه های امدادی خانوار آشنا شدند تا بتوانند در مواقع اضطرار و بحران، در کمترین زمان ممکن اردوگاه برپا کنند. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس در پایان یادآور شد: در این دوره از مربیان تخصصی آموزش جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بهره گرفته شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 12:51 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- علما و روحانیون شهرستان سرخس با صدور بیانیه ای اقدام رژیم آل سعود در اعدام شهید نمر باقر النمر را محکوم کردند. 

متن این بیانیه به شرح زیر است:

  « بسم الله القاسم الجبّارین» بیانیه علماء و روحانیون شهرستان سرخس در محکوم کردن اقدام آل سعود

انا لله و اناالیه راجعون « ما مظلومین همیشه ی تاریخ ،محرومان و پابرهنگانیم. ماغیر از خدا کسی را نداریم ؛ اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم بر نمی داریم. » حضرت امام خمینی (ره) مقام شهادت ، خود اوج بندگی و سیر وسلوک در عالم معنویت است، خبر شهادت مظلومانه ی عالم برجسته تشیع آیت الله شیخ نمر بدست رژیم سفاک ، خونخوار و وابسته سعودی بار دیگر جهان اسلام را پس از جنایت مزدوران ارتش نیجریه در به شهادت رساندن شیعیان مظلوم این کشور در حزن و اندوه فرو برد، و ثابت کرد آمریکا، آل یهود ودست نشاندگانش در سراسر جهان برای فروپاشی مجد وعظمت اسلام خود را به آب وآتش می زنند و از هیچ جنایتی برای از بین بردن روحیه ی ضد استکباری ملت ها چشم پوشی نمی کنند. امروز رژیم رو به اضمحلال و تباهی گذاشته ی سعودی بار دیگر نشان داد کسی که از آمریکا روی برگرداند و به خداوند لبیک گوید سزاوار انتقام خواهد بود. رژیمی که امروز در جهان اسلام کانون فتنه هاست و با بیت المال مسلمین “اسلام آمریکایی” را ترویج می کند و همچون اربابانش از نفوذ اسلام ناب محمدی تحت لوای تشیع و به رهبری انقلاب اسلامی ایران در جهان هراس و واهمه دارد. مگر مسلمانان جهان، فاجعه ی قتل عام صدها عالم و جنایات و فاجعه دردناک منا را در طول حیات ننگین آل سعود فراموش می کنند؟ رژیم وهابی آل‌سعود بار دیگر ماهیت پلید خویش را به معرض نمایش گذاشت تا ندای حق‌طلبی و ضداستبدادی یکی از پیروان راستین خط سرخ علوی با سلاح شمشیر به خاموشی گراید. شیخ نمر، مبارز شجاعی که رهبری شیعیان مظلوم عربستان را به‌عهده داشت، تنها به‌خاطر مخالفت با سیاست‌های متحجرانه، تبعیض‌آمیز و جاهلی حاکمان وهابی عربستان در بی‌دادگاه این رژیم به اعدام محکوم گردید و همچون مولای خود در دشت کربلا، مظلومانه جان عزیز خویش را در راه وصال حضرت حق تقدیم نمود. امروز که جنگ ما جنگ عقیده است و اسلام آمریکایی دست از آستین آل سعود و کارگزاران استکبار بیرون می آورد و خون مظلوم ترین بندگان خدا را به ناحق به زمین می ریزد، باید در جنگ اعتقادی مان بسیج بزرگ سربازان اسلام را در جهان به راه اندازیم. دفتر امام جمعه، علما و روحانیون و طلاب حوزه علمیه امام رضا(علیه السلام) شهرستان سرخس این اقدام ضدبشری حکومت واپسگرای عربستان را شدیداً محکوم نموده،و از تمامی سازمان‌های بین المللی و مدافعان راستین حقوق بشر و دول و ملل اسلامی تقاضا دارد این عمل ننگین را محکوم نمایند. ضمناً نگرانی عمیق خود را از تشدید اختلافات مذهبی و قومی اعلام داشته، از همه مسلمانان تقاضا دارد نسبت به توطئه‌های شیطنت‌آمیز دشمنان وحدت مسلمین هوشیار باشند. به همین مناسبت تجمع اعتراض آمیز طلاب و روحانیون شهرستان روز دوشنبه ۱۴ /۱۰/۱۳۹۴ ساعت ۹:۳۰ در محل مدرسه علمیه امام رضا (علیه السلام) برگزار می گردد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: حوزه علميه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 12:40 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  طلاب مدرسه علمیه امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس فردا (دوشنبه) در محکومیت اعدام شهید شیخ نمر باقر النمر تجمع خواهند کرد. این تجمع ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح در مدرسه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس برگزار می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: حوزه علميه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 12:29 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   شب گذشته  بر اثر برخورد 2 دستگاه پژو در 17 کیلومتری مشهد در محور مشهد سرخس 7 نفر کشته و 2 نفر زخمی شدند.
کارشناسان پلیس راه در حال بررسی موضوع و علت هستند. در همين حال روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در اطلاعيه اي درگذشت ناگهاني 4 نفر از كاركنان اين پالايشگاه  آقايان محمد جهانگيري(بازيافت گوگرد)،علي محرابي( تقطير ميعانات)،محمدمهدي بشيان(ستاد بهره برداري) و سعيد شكوري نيا( عمليات جانبي) را بر اثر سانحه تصادف تاييد و تسليت گفت.
خبرهاي تكميلي ارسال مي شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۳ساعت 11:46 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مراسم شهادت مظلومانه آیت الله نمر و تجمع اعتراض آمیز و گرامیداشت آن شهید همزمان با نماز مغرب درمسجد علی بن ابیطالب روستای دولت اباد سرخس برگزار گرديد. در اين مراسم روحانیت معزز، بسیجیان، مدیران کانونهای فرهنگی هنری، فرماندهان پایگاه بسیج، مسئولان هیات مذهبی، برادران شیعه وسنی خطه مرزی سرخس از روستاهای، کچولی، قوش عظیم، آصف آباد، قلعه قصاب، قوش سربزی، قاسم خان، نوروز آباد، کلاته مره ای، سنگر و شیرتپه حضور داشتند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ساعت 23:54 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- مولوی احمد پارسا امام جمعه اهل سنت سرخس گفت:عربستان و آمریکا در منطقه سعی دارند صدای عدالت خواهی را خاموش و سرکوب کنند و این بدان خاطر هست که موقعیت خود را در خطر می بینند و دست به چنین جنایاتی می زنند که این باعث بیداری و آگاهی مردم خواهد شد.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ساعت 21:56 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس جمعیت هلال احمر سرخس از برگزاری دوره تکمیلی امداد با حضور 30 داوطلب خواهر در شهرستان خبر داد. حسن گودرزی گفت: دوره تکمیلی امداد با حضور ۳۰ داوطلب خواهر هم اکنون به مدت روزانه ۳ ساعت در جمعیت هلال احمر شهرستان در حال برگزاری است. وی افزود: جمعیت هلال احمر همه ساله با برگزاری کلاس های مقدماتی امداد و نجات و کمک های اولیه، مهارت های پایه داوطلبی، عمومی امداد و همچنین دوره های تخصصی اقدام به پرورش نیروهای متخصص در عرصه امدادرسانی می کند. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با اشاره به اهداف برگزاری این دوره تصریح کرد: اعضا در این دوره با انواع سوانح، اسکان اضطراری و اردوگاه، فوریت های پزشکی، حمل مصدوم، نحوه برخورد با مصدوم و حمایت روانی، دارو شناسی در سوانح و تجهیزات امدادی آشنا می شوند.گودرزی همچنین با اشاره به ارزش حضور بانوان در هلال احمر خاطرنشان کرد: بانوان می توانند در امور جوانان، پشتیبانی در حوادث و نیز حمایت های روانی در حوادث فعالیت های موثری داشته باشند، روحیه انسان دوستانه و طبع لطیف زنانه می تواند در انجام درست فعالیت های عام المنفعه و بشردوستانه تاثیر بسیاری داشته باشد. وی با تاکید براهمیت فراگیری مباحث امدادی از سوی خانواده ها برای بهره گیری از آن ها در زمان حادثه اظهار کرد: تحقق شعار هر خانواده یک امدادگر جمعیت هلال احمر تنها با مشارکت مردم وشرکت در این کلاس ها شدنی است.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۱۲ساعت 9:0 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدير کميته امداد امام خميني(ره) سرخس گفت: به مناسبت 17 ربیع الاول سالروز ولادت پیامبر مکرم اسلام، 17 سری جهیزیه به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد شهرستان اهدا شد. علیرضا دادمحمدی افزود: کميته امداد همواره با حمايت‌ از زوج‌هاي مددجو در راستاي تحکيم بنياد خانواده در جامعه تلاش مي کند و در کنار حمايت‌هاي مالي از زوج‌هاي جوان، آموزش‌ها و مشاوره‌هاي لازم را قبل از ازدواج به آنان ارائه مي‌دهد. دادمحمدی خاطرنشان کرد: اين آموزش‌ها شامل آموزش احکام اسلامي، آيين همسرداري، مسائل زناشويي و ديگر مسائل مورد نياز يک زندگي اسلامي است. وی با تاکید بر لزوم تشویق جوانان به امر پسندیده ازدواج تصریح کرد: تلاش برای ترویج سنت حسنه ازدواج، تامین جهیزیه و اسباب زندگی از اقدامات کمیته امداد برای ترویج این سنت پسندیده است. مدير کميته امداد امام(ره) سرخس با بيان اينکه طرح تأمين جيهزيه و کمک به ازدواج نيازمندان از سال ۱۳۷۰ جزء برنامه هاي حمايتي کميته امداد قرار گرفته است، اظهار داشت: ارزش تقریبی ۱۷ سری جهیزیه توزیع شده بالغ بر یک میلیارد و ۱۰۵ میلیون ریال است. دادمحمدی با بیان اینکه طرح کوثر کمیته امداد شامل تامین جهیزیه دختران و هزینه ازدواج پسران است، گفت: اجرای طرح کوثر با همکاری خیرین و مشارکت‌های مردمی صورت می گیرد که این کمک‌ها نقدی یا تهیه کالا‌های مورد نیاز جهیزیه است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ساعت 15:51 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- مردم  از وضعیت قطار فعلی سرخس راضی نیستند و در تماس با رسانه ها خواستار پیگیری موضوع شدند. مسافران می گویند: ما  کلافه شدیم چون اطلاع رسانی بابت تاخیر و اینکه چه روزهایی ریل باس در مسیر قرار می گیرد نمی شود بک روز قطار عادی را می گذارند و یک روز شاید ریل باس و بلیط 6 تومانی را می فروشند و میرویم ایستگاه می بینیم قطار عادی هست. مسافران از تاخیرهای مکرر قطار هم ابراز گلایه دارند.

 

مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ساعت 14:36 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جمعه سرخس با بیان اینکه بعد از برجام شاهد موج فزاینده ای از اقدامات خصمانه آمریکایی ها علیه ایران اسلامی هستیم، گفت: تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اختصاص بودجه برای ناامنی در کشور مصادیقی از عهدشکنی آمریکایی ها بعد از برجام است. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: به فرموده امام علی علیه السلام تمام تقوا این است که انسان آن چیزی را که نمی داند، بیاموزد و آنچه را به آموخت عمل کند. امام جمعه سرخس با اشاره به تاسیس سازمان نهضت سوادآموزی به فرمان امام خمینی(ره) افزود: یکی از مصادیق تقوا کسب آگاهی است. ارژنگ ادامه داد: امروز مسئله بی سوادی یک مسئله شخصی نیست بلکه یک شخص بی سواد بر تمام جامعه تاثیر می گذارد و اگر بخواهیم بی سوادی به صفر برسد، نیازمند مشارکت و عزم ملی همگانی داریم. وی تصریح کرد: بیشترین افرادی که در معرض آسیب های اجتماعی هستند، انسان های بی سواد هستند. خطیب نماز جمعه سرخس در ادامه با بیان اینکه هفته وحدت و یوم الله ۹ دی امسال باشکوه تر از سال های گذشته برگزار شد، خاطرنشان کرد: حضور پرشور مردم در این مناسبت ها نشان از فهم عمیق، شناخت ضرورت های زمان و حضور در لحظه های نیاز دارد. ارژنگ به تحریم های جدید مجلس نمایندگان آمریکا علیه ایران اسلامی اشاره و تصریح کرد: این تحریم ها در حالی اعمال می شود که ایران به تعهدات خودش در برجام عمل کرده و یازده تن اورانیوم غنی شده که محصول ۱۰ سال تلاش فرزندان این مرز و بوم است را طبق قرارداد از کشور خارج کرده است. امام جمعه سرخس ادامه داد: ۲۳۶ نفر از نمایندگان دموکرات و جمهوری خواه آمریکا رای می دهند و یک میلیارد و هفتصد میلیون دلار از پول های بلوکه شده ایران را برمی دارند و در واقع می دزدند و این ها نیز بعد از برجام اتفاق می افتد. ارژنگ با تاکید بر اینکه رفتارهای خصمانه آمریکا بعد از برجام علیه جمهوری اسلامی ایران شدیدتر شده است، عنوان کرد: آمریکا همان آمریکای قدیم است، اما عده ای ساده لوح در داخل تلاش می کنند که دشمنی آمریکا را از ذهن مردم بیرون کنند. خطیب نماز جمعه سرخس با بیان اینکه بعد از برجام شاهد موج فزاینده ای از اقدامات خصمانه آمریکایی ها علیه ایران اسلامی هستیم، افزود: تحریم سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و اختصاص بودجه برای ناامنی در کشور مصادیقی از عهدشکنی آمریکایی ها بعد از برجام است. ارژنگ تصریح کرد: در سنای آمریکا با نام دموکراسی، بودجه تصویب می کنند تا در ایران اسلامی فتنه درست کنند. امام جمعه سرخس ادامه داد: به تازگی آمریکا ۱۵ میلیون دلار برای ترجمه کتاب های نویسندگان منحرف فرهنگی خرج کرده و متاسفانه شاهدیم که این کتاب ها توسط انتشارات داخلی تجدید چاپ می شود. وی تصریح کرد: حقیقت این است که مسئولان ما در طول دو سال مذاکره هر چقدر کوتاه آمدند، اقدامات خصمانه آمریکا بیشتر شد و این خواسته مردم است که دولت دست از مذاکرات بردارد و به دنبال چاره اندیشی مشکلات در داخل کشور باشد. ارژنگ در پایان با بیان اینکه نمی شود با راه آمدن با دشمن اهل نیرنگ مشکلات کشور را حل کرد، گفت: دو سال از عمر دولت گذشته و کشور از لحاظ اقتصادی وضعیت مطلوبی ندارد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۱۱ساعت 13:42 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  قاری بین المللی قرآن کریم با بیان اینکه برنامه‌های وحدت‌آفرین نباید محدود به هفته وحدت باشد، گفت: تاکید بر مفهوم قرآنی وحدت باعث گسترش وحدت و انسجام بین شیعه و سنی می‌شود. محمدجواد پناهی‌طوسی درباره محوریت قرار دادن قرآن کریم در گسترش وحدت گفت: مسلمانان یک امت واحده اسلامی هستند و لازمه یک امت بودن این است که خدای واحد، پیامبر واحد، قبله واحد، کتاب و زبان واحد داشته باشیم. قاری بین المللی قرآن کریم ادامه داد: این کتاب و زبان واحد، قرآن است و تمامی مسلمانان باید براساس قرآن که یک کتاب الهی است عمل و رفتار کنند. پناهی طوسی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی و به برکت جمهوری اسلامی برای وحدت شیعه و سنی تلاش‌های زیادی شده است، عنوان کرد: تلاش‌هایی که برای وحدت شیعه و سنی پس از انقلاب انجام شده به هیچ عنوان با قبل از انقلاب قابل قیاس نیست. وی اذعان کرد: وحدتی که بین شیعه و سنی در کشور ما وجود دارد به خاطر این است که همه ما مسلمانیم و شیعه و سنی حول محور قرآن کریم می‌چرخیم و کتاب قانون و نظام‌مند ما قرآن است. قاری بین المللی قرآن کریم گفت: نباید برنامه‌های وحدت آفرین را محدود به هفته وحدت کنیم و برای گسترش وحدت در تمامی طول سال باید تلاش شود و در حوزه قرآنی می‌توانیم درباره مفاهیم قرآنی و آیاتی که بیشتر روی وحدت تاکید دارند، کار کنیم و انسجام بین شیعه وسنی را گسترش دهیم. پناهی طوسی تاکید کرد: هر کجا که اسم قرآن برده می‌شود، شیعه و سنی بدون توجه به آنچه که دشمنان اسلام بر روی آن تاکید می‌کنند در این جلسات معنوی در کنار یکدیگر حضور دارند و این در جلساتی که بنده حضور داشتم به وفور دیدم. وی در پایان گفت: تمامی برادران اهل تسنن بدون هیچ حساسیتی در جلسات قرآن ما شرکت می‌کنند برای اینکه قرآن مشترک است و هیچ اختلافی بین شیعه و سنی وجود ندارد و همه از قرآن بهره‌مند می‌شوند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ساعت 17:54 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در همایش سیاسی- بصیرتی نهم دیماه شهرستان سرخس گفت: متاسفانه امروز حرف های استکبار از حلقوم کسانی خارج می شود که روزی در کنار امام و یار ایشان بودند. حجت الاسلام نصرالله پژمانفر در همایش سیاسی- بصیرتی نهم دیماه که صبح امروز در مسجد امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار شد، گفت: بر اساس گفتمانی که پیامبر اسلام ایجاد کردند، اسلام بر تمام جغرافیای عالم مسط شد و این گسترش جغرافیایی به برکت شمشیر نبود و آن چیزی که قلوب را فتح کرد، فرهنگ دین و باورهایی بود که پیامبر اسلام آوردند. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی افزود: پیامبر مکرم اسلام با جان و دل انسان ها ارتباط گرفت و این ارتباط عمیق انسان ها را به پیامبر اسلام نزدیک کرد. پژمانفر ادامه داد: بسیاری از قلم های آلوده تلاش می کنند که بگویند گسترش اسلام به خاطر شمشیر بود که این دروغی بیش نیست. وی تصریح کرد: اگر مردم ایران اسلامی برای اسلام آغوش بازکردند به خاطر فرهنگ اسلام بود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: دنیایی که در یک بن بست شدید قرار داشت با یک حرف جدیدی مواجه شد و امام(ره) آمد و یک پیام بزرگ الهی را در دنیا مطرح کرد و پیامش این بود که دین می تواند شما را از بن بست خارج کند و این ظرفیت عظیم فقط در اسلام وجود دارد. پژمانفر با بیان اینکه روز به روز شاهد گسترش اسلام در جهان هستیم، افزود: مردم ایران اسلامی آدرس اسلام ناب را پیدا کردند و امروز گرایش و امید به اسلام ناب اختصاص به ایران اسلامی ندارد بلکه در منطقه آسیا، اروپا، آفریقا و آمریکای مرکز و لاتین به یک مسئله مهم تبدیل شده است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی خون شهدا را در جذب مردم دنیا به اسلام مهم دانست و خاطرنشان کرد: امروز چیزی به عنوان شرق در دنیا وجود ندارد و به گفته امام عزیز باید آن را در موزه ها یافت. وی ادامه داد: امروز جریان فکری غرب به بن بست رسیده و با چالش های جدی مواجه است و آن چیزی که به عنوان یک جریان اثر گذار در حال پیشرفت است، اسلام ناب می باشد. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی اسلام ستیزی را در راس حرکت های استکبار جهانی و آمریکای جنایتکار عنوان کرد و افزود: آمریکایی ها امروز جریان های تکفیری را با نام اسلام به جان مسلمانان انداخته اند و در کنار آن شیعه ستیزی به شدت از طرف استکبار با تمام ظرفیت در دستور کار قرار دارد. پژمانفر در ادامه بابیان اینکه دشمنان در ۸ سال دفاع مقدس و بعد از آن با کودتاهای متعدد و جریان های اقتصادی چون تحریم نتوانستند ملت ایران را به زانو درآورند، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری دشمن امروز با پروژه نفوذ به دنبال ضربه زدن به نظام اسلامی است. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی به فتنه سال ۸۸ اشاره و عنوان کرد: جریان فتنه یک حرکت تصادفی نبود که امروز عده ای با شیطنت بگویند که سران فتنه گول خوردند، در صورتی که این ها در میدان استکبار بازی کردند و جریانی به وجود آوردند که عبور از قانون را کلید زد. وی با اشاره به اینکه فتنه های آینده برای انقلاب اسلامی شدیدتر خواهد بود، گفت: امروز انقلاب اسلامی درگیر نفوذ شبکه ای است و برخی جریانات امروز حلقوم استکبار شده اند. پژمانفر تصریح کرد: متاسفانه امروز حرف های استکبار از حلقوم کسانی خارج می شود که روزی در کنار امام و یار ایشان بودند. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه نفوذ در بدنه مسئولان مطرح است، افزود: امروز جریاناتی در دولت موضوع دشمنی با آمریکا را توهم می دانند و کسانی که این مسئه را مطرح می کنند افراطی و تندرو خطاب می کنند. وی تصریح کرد: در دانشگاه های ما دفاتر بسیج، که مهم ترین پایگاه انقلاب است را می بندند و به جای آن اردوهای مختلط برگزار می کنند. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی مهم ترین برنامه جریان های نفوذی را به دست گرفتن مجلس آینده عنوان کرد و ادامه داد: جریانات و افرادی که قصد ورود به مجلس دارند، باید موضع خود را به صورت شفاف درباره رهبری، فتنه ۸۸  و ساکتین فتنه اعلام کنند. پژمانفر ادامه داد: تصرف مجلس آینده از نفوذهای شبکه ای دشمن است که با یک برنامه ریزی قبلی از داخل هدایت می شود. عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پرچم هدایت را ولایت فقیه دانست و اظهار کرد: در ۸ سال دفاع مقدس نگاه ها به همین پرچم هدایت بود و مسیر را همیشه روشن می ساخت. نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی در ادامه به خروش حماسی مردم ایران اسلامی در ۹ دی اشاره و اذعان کرد: مردم ایران اسلامی در ۹ دی نشان دادند که در برابر قانون شکنی ها با هیچ فرد و جریانی رودربایستی ندارند و در مقابل آن می ایستند. وی در پایان با بیان اینکه حماسه ۹ دی حرکت عموم مردم بود، تصریح کرد: خواص در فتنه ۸۸ کم آورند و در مسیر ماندند، اما مردم آمدند و حماسه عظیم ۹ دی را شکل دادند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ساعت 12:54 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   فرمانده سپاه سرخس گفت: وقتی انسان کلمه 9 دی را می شنود به یاد روز بصیرت می افتد، بصیرتی که مردم با اتکا و پیروی از ولایت برنامه ریزی 20 ساله دشمنان را از بین بردند.  سرهنگ پاسدار سیدمرتضی شارعی مقدم با تبریک پیروزی مردم ایران اسلامی در حماسه بزرگ ۹ دی گفت: وقتی انسان کلمه ۹ دی را می شنود به یاد روز بصیرت می افتد، بصیرتی که مردم با اتکا و پیروی از ولایت برنامه ریزی ۲۰ ساله دشمنان را از بین بردند. فرمانده سپاه سرخس با اشاره به علل به وجود آمدن حماسه ۹ دی افزود: دشمن از سال های گذشته برنامه ریزی کرده بود که در موضوع انتخابات بتواند فتنه ای را به وجود آورد و انقلاب اسلامی را با بن بست جدی مواجه کند. شارعی مقدم ادامه داد: کسانی آتش بیار فتنه شدند که شعارهایی را که در سازمان های جاسوسی آمریکا و انگلیس تنظیم می شد، به عنوان یک تز جدید در میان مردم ایران اسلامی اعلام کردند. وی اظهار کرد: کسانی که در فتنه ۸۸ آشوب به پا کرده و درخواست ایجاد کمیته صیانت از آراء کردند، سخنان امام(ره) را برابر نظر خود باز تحریف می کردند و می گفتند که امام(ره) را در خواب دیده ام و به من گفته اند که شما چنین و چنان شخصیتی هستید و سفارش کرده اند که فلان کار را انجام بدهید و سران دیگر فتنه نیز در گرداب همین افراد افتادند. فرمانده سپاه سرخس با بیان اینکه در فتنه ۸۸ متاسفانه شاهد هم گرایی دوستان نادان با دشمنان دانا بودیم، عنوان کرد: دوستان نادانی که بدتر از دشمنان امروزی سخن بر زبان جاری می کنند و روز ۹ دی را با الفاظ بدی تکرار می کنند، حماقتی که دشمنان جرات آن را ندارند. شارعی مقدم با اشاره به تبعات داخلی و خارجی فتنه ۸۸ برای کشور گفت: یکی از تبعات فتنه ۸۸ امیداور کردن دشمن به نتیجه بخش بودن نفوذ بود و متاسفانه جایگاه انقلاب اسلامی را در دنیا دچار آسیب های فرهنگی، سیاسی و اقتصادی کرد. وی به نقش مردم در جلوگیری از نفوذ دشمن اشاره کرد و افزود: در نهم دی ماه مشخص شد که مردم ولایتمدار و بابصیر ایران اسلامی با پیروی از ولایت می توانند هر گونه فتنه ای را از بین ببرند. فرمانده سپاه سرخس تصریح کرد: فتنه سال ۸۸، فتنه بسیار بزرگی بود که مقام معظم رهبری در آن زمان اعلام کردند که فتنه ۸۸ انقلاب را تا لبه پرتگاه کشاند. شارعی مقدم با بیان اینکه جنگ تحمیلی ۸ ساله برای ما به اندازه فتنه ۸۸ تبعات منفی نداشت، بیان کرد: جنگ تحمیلی ۸ ساله به اندازه فتنه سال ۸۸ برای ما تبعات منفی سیاسی و حیثیتی نداشت و دشمن نتوانست کوچک ترین نفوذی بکند. وی ادامه داد: دفاع مقدس ارزش های انقلاب اسلامی را بیشتر کرده و انقلاب را بیمه کرد ولی فتنه ۸۸ کشور را دچار آسیب جدی کرد. فرمانده سپاه سرخس در ادامه درباره آسیب ها و تهدیدات نفوذ دشمن گفت: هدف دشمن در پروژه نفوذ لشکر کشی فرهنگ و سیاسی برای سست کردن اعتقادات دینی و سیاسی ما و تقویت نارضایتی ها در کشور است. شارعی مقدم بیان داشت: در پروژه نفوذ دشمن به دنبال جذب جوانان اثرگذار است تا بتواند دوباره فتنه ۸۸ را تکرار کند. وی در پاسخ به این سوال که در زمان فتنه ۸۸ شرایط شهر شما چگونه بود، خاطرنشان کرد: در شهر گناباد که مردم آن از بصیرت بالایی برخوردار هستند، در سال ۸۸ هیچگونه آشوبی اتفاق نیافتاد و آن هم به خاطر ولایتمداری مردم فهیم این شهر و بصیرت و آگاهی آنان با تبعیت از ولایت فقیه و روحانیت بوده و خواهد بود.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۹ساعت 7:11 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-   محفل انس با قرآن کریم امشب(سه شنبه) با حضور قاری بین المللی استاد جواد پناهی در مسجد جامع سرخس برگزار شد. به همت شهرداری و شورای اسلامی شهر سرخس و همکاری موسسه نور ملکوت و درالقران و العتره شهرستان، محفل انس با قرآن کریم امشب(سه شنبه) ۸ دی ماه ۱۳۹۴ بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع شهرستان سرخس برگزار شد. در این مراسم قاری بین المللی، استاد جواد پناهی، حافظ کل قرآن کریم استاد رضا عابدین زاده و استاد نشاسته چی به تلاوت پرداختند.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 23:31 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   فرماندار سرخس در مراسم معارفه رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس گفت :فعال شدن حوزه فرهنگی سرخس یکی از اصلی ترین مطالبات مردم است. سنجرانی در مراسم معرفی رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد سرخس افزود: امیدواریم با معرفی رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس از همه ظرفیت های فرهنگی و هنری شهرستان استفاده شود. وی با بیان اینکه در سال های اخیر فعالیت گروه های فرهنگی و هنری متاسفانه با رکود رو به رو شده بود گفت: اهالی فرهنگ و هنر از رئیس جدید انتظار فعال کردن گروه های فرهنگی و هنری سرخس را دارند. فرماندار سرخس با تاکید بر ظرفیت های بالای فرهنگی و هنری شهرستان افزود: تلاش می کنیم دغدغه های اهالی فرهنگ، هنر و رسانه شهرستان را بر طرف کنیم و می بایست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس با مشارکت جامعه هنری و فرهنگی بعنوان متولی اصلی در شهرستان، امید، شور و نشاط را در بین علاقه مندان فرهنگ و هنر زنده کند. در پایان با حکم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی صفا کیخانژاد بعنوان رئیس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سرخس معرفی شد


برچسب‌ها: فرهنگ و ارشاد اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 13:58 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس گفت: مردم ایران اسلامی در حماسه 9 دی ماه، تير خلاص را به سران فتنه شليک و پشت پيکر نامبارک فتنه را به خاک ماليدند. حجت الاسلام امیر قادری با تبریک حماسه ۹ دی، روز حماسه و بصیرت گفت: حماسه نهم دی ماه و حضور عاشورايی مردم حماسه ساز و ولايتمدار ايران اسلامی در راهپيمايی ۹ دی ماه ۱۳۸۸ نقطه عطفی در تاريخ انقلاب و برگ زريّن ديگری در افتخارات مرد و زن ايرانی به حساب می آيد. مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس افزود: حماسه ۹ دی نماد عزّت، استقلال و بصيرت مردمی است که تا پای جان برای حفظ اصول اسلام و آرمان‌های انقلاب ايستادند و با صدای رسا اعلام کردند که اگر دشمن در برابر دين آن ها بايستد در برابر تمام دنيای آن ها خواهند ايستاد. وی با بیان اینکه نهم دی، روز غلبه جنود الهی بر جنود شيطان است، بیان داشت: ۹ دی روز خروش ملت ايران و آشکار ساختن خشم مقدس در برابر اهانت ها و حرمت شکنی های عده ای غافل و مزدور وابسته به اجانب نسبت به مقدسات در روز عاشورای حسينی است. قادری ادامه داد: روز نهم دی در واقع روز نه گفتن ملت ايران به سران فتنه و آری گفتن به نظام اسلامی و بيعت مجدد مردم  ایران اسلامی با آرمان های والای حضرت امام خمينی(ره) و رهبر فرزانه انقلاب اسلامی است. مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس با بیان اینکه مردم در اين روز، تير خلاص را به سران فتنه شليک و پشت پيکر نامبارک فتنه را به خاک ماليدند، اظهار کرد: در روز ۹ دی مردم مسلمان و انقلابی ايران نشان دادند که اين جمله حضرت امام (ره) را که فرمودند: «پشتيبان ولايت فقيه باشيد تا به مملکت تان آسيب نرسد» به خوبی در عمل به آن معتقد و پايبند هستند. وی ادامه داد: بدون شک این حماسه عظیم در تاریخ ماندگار و جاودان باقی خواهد ماند و ابعاد این حرکت عظیم ملت ایران که سرفصل تازه ای در پویایی و دشمن شناسی ملت ایران بود روزبه روز بیشتر آشکار می شود. قادری اذعان کرد: بدون شک آنچه باعث به جوشش آمدن غیرت دینی و احساسات دین خواهانه و ولایت مدارانه اقشار مختلف مردم در برابر فتنه گران شد، علاقه وصف ناشدنی مردم ایران به اباعبدالله الحسین(ع) و اهل بیت مظلوم ایشان و حصن حصین ولایت است و این حماسه بزرگ، ولایت مداری ملت ایران را به رخ دنیا کشید. مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس تصریح کرد: جوشش خروشان ملت ایران در روز ۹ دی صدق كلام آن مرد الهی، امام راحل را كه فرمود، هیچ قدرتی نمی‌توانست قیام ۱۵ خرداد را به وجود آورد مگر قدرت خون سید‌الشهدا(ع)، دوباره اثبات كرد. وی بیان داشت: در جریان فتنه ۸۸ ظلم نابخشودنی به مردم و نظام روا داشته شد و بی تردید عناصر ایجاد این فتنه شوم خیانت بزرگی در حق انقلاب و نظام اسلامی کردند، اما مردم بیدار و با بصیرت ایران اسلامی با خلق حماسه ۹ دی تمامی نقشه های دشمنان قسم خورده نظام اسلامی را خنثی کردند. قادری خاطرنشان کرد: حماسه پرشور ۹ دی در ادامه اهداف الهی حضرت امام (ره) و یک جهش بزرگ در حرکت تکاملی انقلاب بود که آن را می توان انقلابی دیگر دانست که توسط ملت ولایتمدار ایران خلق شد. مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس با تاکید بر اینکه مردم ایران اسلامی همیشه در مقابل هر شخصیت، در هر مقام، منصب و قدرتی که بخواهد خطوط قرمز نظام را بشکند خواهند ایستاد، افزود: به تعبیر مقام معظم رهبری دست قدرت خداوند ملت را در ۹ دی به خیابان ها کشاند، که در نهایت این حماسه عظیم ملت ایران، اقتدار کامل را به نظام بازگرداند و موازنه جمهوری اسلامی در منطقه و در میان جنبش های بیداری اسلامی را به نفع آرمان های انقلاب اسلامی تغییر داد و با شکست کامل پروژه لیبرالیزه نمودن نظام اسلامی، آمریکا و متحدانش را با چالش جدی مواجه ساخت. وی به دستاوردهای حماسه نهم دي اشاره و تاکید کرد: حماسه عظیم مردمی ۹ دی منجر به پوست اندازی انقلاب و خروج فتنه گران لیبرال مسلک از متن نظام اسلامی شد. قادری تصریح کرد: حماسه ۹ دی باز تولید گفتمان انقلاب و امام و ولایت، روز شناخت یاران واقعی انقلاب، مانور قدرت در برابر استکبار جهانی و اپوزیسیون و ضد انقلاب، اثبات فصل الخطاب بودن ولایت و رهبری و قانون، پیام روشن ایستادگی در برابر انقلابیون فرسوده، ساکتین فتنه و فرصت طلبان سیاسی بود و ایمان راسخ مردم به عاشورا و نهضت حسینی(ع) و عشق مردم به اهل بیت (ع) را نشان داد. مدیر حوزه علمیه امام رضا علیه السلام سرخس در پایان با  بیان اینکه چرا نهم دی روز خداست؟ گفت: «روز خدا» روزی‌ست که شرافتش با هیچ مضاف الیه دیگری سنجیده نمی‌شود جز «خدا»، اگر چه همه روزها فرصت‌های خدا هستند به ما بندگان، اما «روز خدا» فرصت غنیمت شمرده شده است، «روز خدا» روزی‌ست که بندگان قدر آن را دانسته‌اند و حق آن را به جا آورده‌اند، «روز خدا» روزی‌ست که مردمان نصرت الهی را دیده‌اند، روزی که دشمن خدا مایوس می‌شود و دوستان خدا چشم‌شان به نصرت الهی روشن می‌شود و چه خوب و بجا آن پیر فرزانه و آن مراد و آن قائـد عظیم الشأن فرمود، روز نهم دی از ایام الله است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: حوزه علميه سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 13:58 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جمعه اهل سنت سرخس گفت: قرآن و اهل بیت(ع) محورهای اصلی وحدت در جامعه اسلامی است. مولوی احمد پارسا در گفت‌وگو با تسنیم با تبریک میلاد پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت: پیامبر اسلام (ص) با اخلاق خودشان به تفرقه‌های زمان جاهلیت، پایان دادند و وحدت را در بین امت اسلامی برقرار کردند. امام جمعه اهل سنت سرخس با بیان اینکه وحدت در مقطع زمانی کنونی امر بسیار مهمی است، گفت: باید درباره استقرار وحدت تلاش بسیاری شود و روحانیت و علما در این راه مسئولیت بسیار سنگینی دارند. پارسا افزود: استقرار و گسترش وحدت رویه‌ای است که بزرگانی مثل سیدجمال‌الدین اسدآبادی و آیت‌الله بروجردی و بعد از انقلاب اسلامی نیز امام راحل و مقام معظم رهبری برای استقرار آن در امت اسلامی تلاش کردند؛ مقام معظم رهبری در مناسبت‌های مختلف بر وحدت تاکید بسیار کرده‌اند و این مسئله می‌طلبد که در این مقطع حساس تاریخ، که استکبار جهانی برای تفرقه افکنی تلاش می‌کند، ما حساسیت زمان را بیشتر درک کرده و برای گسترش وحدت تلاش کنیم. وی قرآن و اهل بیت(ع) را محورهای اصلی وحدت عنوان و خاطرنشان کرد: مشترکاتی که بین شیعه و سنی وجود دارد، سبب می‌شود همیشه باهم باشیم و یکدیگر را نسبت به مسائل فقهی معذور بدانیم. امام جمعه اهل سنت سرخس ادامه داد: پیامبر گرامی اسلام می‌فرمایند کسی که مردم را به تعصب دعوت کند و مسلمانان را به قتل برساند و یا خودش کشته شود از ما نیست؛ بنابراین این اتفاقاتی که در یمن یا در نیجریه، عراق و سوریه اتفاق می‌افتد از روی تعصبات کور است و باید امت اسلامی در این رابطه بیدار شوند و وحدت خود را حفظ کنند. وی عنوان کرد: تهاجمی که در نیجریه پیش آمد و مسلمانان شیعه را قتل‌عام کردند از نگاه مسلمانان محکوم است و این مسئله به توطئه‌هایی که از ناحیه استکبار و تکفیری‌ها صورت می‌گیرد، برمی‌گردد. امام جمعه اهل سنت سرخس اظهار داشت: خونریزی مسلمانان مظلوم نیجریه در عبادتگاه‌ها و حسینیه‌ها سبب ناراحت‌شدن و خدشه‌دار شدن احساسات مسلمانان شده است. پارسا تفرقه‌ها و اختلافات قبیله‌ای و نژادی بین امت اسلامی را سبب تضعیف امت واحده اسلامی دانست و یادآورشد: تفرقه سبب می‌شود دشمنان بر مسلمانان غلبه کنند و ناامنی‌هایی که امروز در کشورهای منطقه دیده می‌شود، برحسب آن تفرقه افکنی‌هایی است که استکبار جهانی برای آنها برنامه ریخته و کشورها را با عوامل دست‌نشانده خودش مانند گروه‌های تروریستی، چپاول می‌کنند. وی با اشاره به وحدت شیعه و سنی در جمهوری اسلامی گفت: در جمهوری اسلامی ایران، امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری ملت را توصیه به وحدت کردند تا برادران شیعه و سنی به یک صورت دیده شوند و این وحدت سبب شده که دشمن نتواند بر این ملت غلبه و نفوذ کند. امام جمعه اهل سنت سرخس بیان کرد: امنیتی که امروز ما در جمهوری اسلامی از آن برخوردار هستیم و در منطقه غرب آسیا به عنوان کشوری که در منتهی امنیت زندگی می‌کند، شناخته می‌شویم؛ بر حسب وحدت موجود بین ملت ایران است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 12:22 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس گفت: در طول هفته وحدت برنامه‌های مختلفی مانند سخنرانی روحانیون شیعه و سنی و همچنین جشن و مولودی‌خوانی برگزار شد. حجت الاسلام علی‌اصغر بتوئی با اشاره به برگزاری مراسمات هفته وحدت در شهر و روستاهای سرخس گفت: در ایام هفته وحدت برنامه‌های مختلفی را در مساجد شیعه و سنی در روستاها و شهرهای سرخس و مزداوند برگزار کردیم. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس بیان کرد: سخنرانی روحانیون شیعه و سنی و همچنین برگزاری جشن و مولودی خوانی بخشی از برنامه های اجرایی در این هفته بوده است. بتوئی افزود: سخنرانی حجت الاسلام موسوی در مسجد فاطمه الزهرا شهرک شهید مهاجر، سخنرانی حجت الاسلام فیض آبادی در هیئت جوانان قمر بنی هاشم، سخنرانی مولوی سلطان‌زاده در شهر مزداوند، سخنرانی مولوی رودینی و حجت الاسلام امینی در مسجد امام رضا علیه السلام، سخنرانی روحانیون شیعه و سنی در روستاهای پسکمر و کلاته عوض و برگزاری برنامه هفته وحدت در مسجدالنبی شهر سرخس از مهمترین برنامه‌های اجرایی در هفته وحدت بوده است. وی در پایان گفت: برگزاری این چنین برنامه‌هایی مطمئنا در گسترش وحدت در منطقه شهرستان سرخس که یک شهرستان تلفیقی است بسیار موثر می باشد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 12:5 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  همایش سیاسی بصیرتی نهم دی ماه فردا (چهارشنبه) ساعت ۹ صبح در مسجد امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار می شود. سخنران اصلی این مراسم حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر، نماینده مردم مشهد و عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 11:13 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جماعت اهل سنت روستای قوش سربوزی گفت: اقتصاد مقاومتی در سایه وحدت و خدمت‌رسانی به یکدیگر تحقق پیدا می‌کند. مولوی عبدالولی رودینی شب گذشته (دوشنبه) در مراسم جشن میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) و امام جعفر صادق (ع) در مسجد امام رضا (ع) سرخس با بیان اینکه امروز جهان اسلام نیاز شدیدی به این دارد که مسلمانان در کنار یکدیگر باشند، گفت: برای ابقای وحدت باید صفاتی همچون صبر، شکیبایی، بلندنظری، استحکام و تواضع را در بین خود رشد و گسترش دهیم. امام جماعت اهل سنت روستای قوش سربوزی با اشاره به عوامل وحدت و انسجام اظهار کرد: محبت به اهل بیت رسول خدا (ص)، دوری از تعصبات مذهبی، قومی، نژادی و ملیتی، احترام به مقدسات یکدیگر، شرکت در مراسم شادی و غم یکدیگر و طعام دادن به یکدیگر از عوامل ابقای وحدت و انسجام است. رودینی برگزاری جلسات هم‌اندیشی بین شیعه و سنی را برای گسترش وحدت بسیار مفید دانست. وی افزود: شیعه و سنی در هر جایگاهی که هستند باید به یکدیگر کمک کنند و خدمت رسانی کنند. امام جماعت اهل سنت روستای قوش سربوزی با اشاره به مسئله اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: اقتصاد مقاومتی در سایه وحدت و خدمت‌رسانی به یکدیگر تحقق پیدا می‌کند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 10:53 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  پیرو انتشار اخبار سرقت آثار باستانی: نمایندگی میراث فرهنگی سرخس درباره اخبار سرقت آثار باستانی سرخس جوابیه ای صادر کرد .

احتراما با عنایت به انتشار خبری در خصوص موضوعات مرتبط با ماموریت های این اداره کل در سایت خبری نسیم سرخس، و اشاره به موضوعاتی مانند حفاری های غیرمجاز و نیز تاکید بر سریالی بودن این حفاری ها موارد ذیل به عنوان جوابیه این اداره کل ارسال می گردد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:  مدیر محترم سایت خبری نسیم سرخس  با سلام  احتراما با عنایت به انتشار خبری در خصوص موضوعات مرتبط با ماموریت های این اداره کل در آن سایت خبری و اشاره به موضوعاتی مانند حفاری های غیرمجاز و نیز تاکید بر سریالی بودن این حفاری ها موارد ذیل به عنوان جوابیه این اداره کل ارسال می گردد.  مقتضی است برابر قانون مطبوعات نسبت به انتشار جوابیه اقدام فرمایید.  عادله اخوان  سرپرست نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرخس

  خبرنگار محترم آن سایت خبری در سه خبر گذشته ی خود بر سریالی بودن حفاری های غیرمجاز در شهرستان سرخس تاکید دارد، در حالی که این حفاری ها به طور جداگانه در سال های ۹۱، ۹۲، و ۹۳ اتفاق افتاده و هیچ رابطه سریالی به لحاظ محدوده حفاری و چه به لحاظ فاصله ی زمانی در مورد آن ها دیده نمی شود. همچنین مسئول نمایندگی اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرخس از این حفاری ها مطلع شده و در زمان وقوع این حفاری ها نیز کلیه اقدامات قانونی از قبیل بررسی کارشناس و ارسال گزارش به اداره کل میراث فرهنگی، هماهنگی با پایگاه های بسیج روستاهای مجاور و اطلاع رسانی و هماهنگی با پاسگاه های انتظامی در روستاهای مجاور محل حفاری ها صورت داده است. لازم به ذکر است که هیچ یک از این حفاری ها در محوطه ها و تپه های تاریخی ثبت شده یا شناسایی شده صورت نگرفته و تنها در اراضی کشاورزی رخ داده است. همچنین در این اخبار مواردی مشاهده شده که قابل تامل است و لازم است که مدیریت محترم آن سایت در خصوص موارد ذیل نیز توجه لازم را داشته باشد.

۱- عکسی در دو تاریخ ۹۴/۱/۲۷ و ۹۴/۳/۹ در غالب دو حفاری انتشار داده شده است.

2- در متن خبر ۹۴/۱/۳۱ آورده است: «در زمان های قدیم در منطقه ای که هم اکنون این حفاری ها صورت می گیرد یک شهرک قدیمی وجود داشته که الان زیر خاک می باشد» این در حالیست که اولا بررسی کارشناسان میراث فرهنگی وجود سکونت گاه دائمی در آن محل را تایید نمی کند و ثانیا شهرک ها دستاورد عصر مدرن بوده و به طور حتم در زمان قدیم هیچ شهرکی وجود نداشته لذا به کار بردن لفظ شهرک غیر علمی است.

و اما خبر اخیر مورخ ۱۳۹۴/۱۰/۱، در خصوص حفاری های تپه تاریخی قلعه قصاب نیز باید به اطلاع برسانیم که این تپه از تپه های ثبتی شهرستان نمی باشد اما به دلیلی واقع شدن در دوره اسلامی مورد حسارت قرار می گیرد. نمایندگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرخس طی بازدیدهای دوره ای که از تپه های تاریخی داشته، از موضوع حفاری های غیرمجاز مطلع شده که ضمن گزارش ارسال برای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مراتب را در تاریخ ۱۳۹۴/۹/۲۴ به اطلاع دهیار روستا، پایگاه بسیج روستا و پاسگاه دولت آباد رسانده است. همچنین با وجود کمبود نیرو، تعداد بازدیدهای منطقه قلعه قصاب افزایش داده شده است. در پایان از مدیران و خبرنگاران آن رسانه دعوت می گردد در مواجهه با اخبار مرتبط با حفاری های غیرمجاز ابتدا در تماس با مسئولان و کارشناسان میراث فرهنگی از صحت و سقم موضوع اطلاع کسب کرده و سپس به درج اخبار اقدام کنند. همچنین این اداره توقع دارد که آن رسانه محترم در راستای فرهنگ سازی و ایجاد فضای دوستدار میراث فرهنگی اقدام نماید و موضوع حفاری های غیرمجاز به عنوان یک عمل زشت و ضد منافع ملی بیان گردد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۸ساعت 10:13 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  برای اولین بار در آموزش و پرورش سرخس و به همت بازرسی آموزش و پرورش، در راستای عدم تبعیض و عدالت و مساوات کمیته صیانت از حقوق شهروندی در آموزش و پرورش سرخس با هدف تکریم تمامی شهروندان، ارباب رجوع و فرهنگیان  ايجاد شد.

 

مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۷ساعت 20:28 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر شبکه دامپزشکی سرخس گفت: طی بازدیدهای انجام شده از قصابی های سطح شهرستان سرخس دو مورد تخلف بهداشتی کشتار غیر مجاز دام مشاهده و مراتب جهت برخورد قضایی به دادستانی شهرستان ارجاع داده شد. دكتر عباس باغبان نژاد اظهار کرد: طی بازدیدهای انجام شده از قصابی های سطح شهرستان سرخس دو مورد تخلف بهداشتی کشتار غیر مجاز دام مشاهده و مراتب جهت برخورد قضایی به دادستانی شهرستان ارجاع داده شد. مدیر شبکه دامپزشکی سرخس افزود: این متخلفین بهداشتی، محکوم به پرداخت ۹ میلیون ریال جزای نقدی شدند. باغبان نژاد بیان کرد: کنترل و نظارت بهداشتی بر فرایند پرورش دام و طیور و آبزیان، ذبح و صید آن ها و توزیع و عرضه ی فراورده های خام دامی از وظایف سازمان دامپزشکی می باشد. وی خاطرنشان کرد: هرگونه کشتار دام و طیور در خارج از کشتارگاه، غیر مجاز بوده و به دلیل افزایش آلودگی معابر و همچنین انتشار بیماری های عفونی دام و بیماری های مشترک بین  انسان و دام، تحت پیگرد قانونی قرار می گیرد. مدیر شبکه دامپزشکی سرخس در پایان از مسئولان قضایی درخواست کرد به منظور برخورد بازدارنده با متخلفین بهداشتی، مقدار جرایم نقدی را که در حال حاضر بسیار ناچیز و غیربازدارنده می باشد، بازنگری و اصلاح کنند.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۷ساعت 20:0 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  با پایان ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس دهم، تعداد نهایی ثبت نام کنندگان مجلس از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه به ۴۵ نفر رسید و می توان اینگونه گفت که ۴۵ نفر برای تنها صندلی نمایندگی مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در مجلس شورای اسلامی ثبت نام کردند و خود را دارای صلاحیت نمایندگی مردم در مجلس دانستند. در روز اول ثبت نام نامزدها (شنبه) ۸ نفر، روز دوم (یک شنبه) ۳ نفر، روز سوم (دوشنبه) ۲ نفر، روز چهارم (سه شنبه) ۳ نفر، روز پنجم (چهارشنبه) ۵ نفر، روز ششم (پنج شنبه) ۷ نفر و روز هفتم (جمعه) ۱۷ نفر از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند. به گزارش منابع غیررسمی، با اتمام ثبت نام نامزدهای مجلس شورای اسلامی در مجموع ۴۵ نفر با حضور در فرمانداری فریمان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه ثبت نام کرده اند که اسامی به ترتیب حروف الفبای نام خانوادگی کاندیداها به شرح زیر است:  ۱- محمد اعظم‌نور ۲- انسیه ایزدخواه ۳- حسین ایزدی فریمان ۴- عادله بحرینی ۵- داود بهروزی‌فر ۶- عزیز بهزادی ۷- غضنفر تبریزنیا ۸- محمدرضا ترکمن‌چه ۹- عبدالرضا تقدیری ۱۰- حسین تمیز ۱۱- علی جعفری‌علم‌آبادی ۱۲- جواد جوانمرد ۱۳- صفر چوپان‌زاده ۱۴- محمدامین حبیبی ۱۵- سیدحسین حسینی ۱۶- جواد حمیدی ۱۷- محمدنبی حیدری ۱۸- محمدمهدی خزایی ۱۹- ملیحه خواجوی ۲۰- علیرضا داروغه ۲۱- رئوفی فرد ۲۲- مرتضی رستمیان ۲۳- محمدحسن رضائیان ۲۴- حمید رضائی‌عظیمی ۲۵- محمود رفعت‌بهاری ۲۶- علی‌احمد زاهدی‌محبوب ۲۷- احمد سجادی ۲۸- سیدرضا شفایی‌نژاد ۲۹- احمد شیرازی ۳۰- سجاد صادقی ۳۱- سیدبهزاد صفارسجادی ۳۲- الله‌نظر صفدری ۳۳- محسن طاهریان ۳۴- سیداحسان قاضی‌زاده ۳۵- سیدحسین قاضی‌زاده ۳۶- محمد محمدی ۳۷- سیدعلی مدنی ۳۸- عباس مرادی ۳۹- سیدمسعود معتمدالشریعتی ۴۰- هادی ملکی ۴۱- سیدمجتبی منتظری ۴۲- غلامرضا نعمانی ۴۳- ذوالفقار نیک‌پرست ۴۴- عباس نیک‌پور ۴۵- فیروز یزدانی. تایید یا اصلاح آن را پس از اعلام منابع رسمی در خبری جدا منتشر خواهد کرد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۵ساعت 1:5 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس شبکه بهداشت و درمان سرخس گفت: برای اولین بار در سرخس دو عمل پروتز زانو و لگن در بیمارستان لقمان حکیم شهرستان با موفقیت انجام شد. دکتر علی بیگی با اشاره به اهمیت این عمل در سرخس گفت: قرار بود این عمل در بیمارستان های بخش خصوصی مشهد انجام شود. رئیس شبکه بهداشت و درمان سرخس افزود: برای این عمل بیماران باید هزینه های زیادی را متحمل شده و در بیمارستان های دولتی نیز منتظر نوبت می بودند. بیگی خاطرنشان کرد: این عمل ها توسط دکتر اطهری متخصص ارتوپد و تیم جراحی، در کمترین زمان ممکن و کمترین هزینه با موفقیت انجام شد. اطهری پزشک معالج نیز گفت: این دو عمل کاملا موفقیت آمیز بود و حال بیماران خوب و مساعد است و انشالله در آینده برنامه های خوبی در این زمینه ها داریم.

 

خبرنگار خبرگزاري صداو سيما در سرخس- مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: شبکه بهداشت و درمان سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ساعت 20:10 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  ۲۸ نفر از حوزه انتخابیه سرخس و فریمان تا پایان روز ششم (پنج شنبه) برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده اند. در روز اول ثبت نام نامزدها (شنبه) ۸ نفر، روز دوم (یک شنبه) ۳ نفر، روز سوم (دوشنبه) ۲ نفر، روز چهارم (سه شنبه) ۳ نفر، روز پنجم (چهارشنبه) ۵ نفر و روز ششم (پنج شنبه) ۷ نفر از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه برای انتخابات مجلس شورای اسلامی ثبت نام کرده اند.     به گزارش منابع غیررسمی، تا پایان روز ششم (پنج شنبه) ۲۸ نفر با حضور در فرمانداری فریمان برای دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه ثبت نام کرده اند که اسامی به ترتیب حروف الفبای نام خانوادگی کاندیداها به شرح زیر است:  ۱- انسیه ایزدخواه ۲- حسین ایزدی فریمان ۳- داود بهروزی‌فر ۴- غضنفر تبریزنیا ۵- حسین تمیز ۶- علی جعفری‌علم‌آبادی ۷- جواد جوانمرد ۸- صفر چوپان‌زاده ۹- محمدامین حبیبی ۱۰- سیدحسین حسینی ۱۱- محمدنبی حیدری ۱۲- محمدمهدی خزایی ۱۳- ملیحه خواجوی ۱۴- علیرضا داروغه ۱۵- مرتضی رستمیان ۱۶- حمید رضائی‌عظیمی ۱۷- محمود رفعت‌بهاری ۱۸- احمد سجادی ۱۹- احمد شیرازی ۲۰- سجاد صادقی ۲۱- سیدبهزاد صفارسجادی ۲۲- الله‌نظر صفدری ۲۳- محسن طاهریان ۲۴- سیدحسین قاضی‌زاده ۲۵- عباس مرادی ۲۶- سیدمسعود معتمدالشریعتی ۲۷- عباس نیک‌پور ۲۸- فیروز یزدانی . لیست کامل اسامی نامزدهای ثبت نام شده را براساس اعلام منابع رسمی منتشر خواهد کرد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ساعت 15:32 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- امام جمعه سرخس گفت: امروز وحدت نه تنها برای نظام اسلامی بلکه برای جوامع اسلامی یک راهبرد است و هر قدر به این راهبرد نزدیک شویم، مسیر پیروزی نهایی هموارتر می شود. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره قیامت گفت: یکی از مصادیقی که انسان را بی واسطه به دوزخ می برد، شرک است. امام جمعه سرخس افزود: حاکمان ظالم و کسانی که سرنوشت یک گروه را نابود می کنند، مانند صدام و نامبارک مصر و سردمداران جور و ظلم دیگر مانند نظام ستمشاهی، این ها به فرموده پیامبر مکرم اسلام بی حساب وارد جهنم می شوند. حجت الاسلام ارژنگ در ادامه با تبریک ولادت باسعادت پیامبر اعظم(ص) و فرزند ایشان امام جعفر صادق علیه السلام و با اشاره به هفته وحدت گفت: امروز وحدت نه تنها برای نظام اسلامی بلکه برای جوامع اسلامی یک راهبرد است و هر قدر به این راهبرد نزدیک شویم، مسیر پیروزی نهایی هموارتر خواهد شد. خطیب نمازجمعه سرخس تصریح کرد: وحدت برای جوامع اسلامی در مقابل تاکتیک تفرقه دشمن یک ضرورت است. وی خاطرنشان کرد: وحدت و انسجام اسلامی هم یک شعار و آرمان و هم یک تکلیف بوده و از همه مهم تر یک دستور قرآنی است. امام جمعه سرخس ادامه داد: وحدتحماسه  نشانه عقل گرایی و دین مداری بوده و آثار آن سرشار از خیر و برکت است. حجت الاسلام ارژنگ اظهار کرد: اگر بخواهیم حقیقت چیزی را بفهمیم باید ضد او را نگاه کنیم، یعنی اگر وحدت نباشد نزاع و تفرقه وجود دارد و این باعث زوال شوکت اسلامی می شود. خطیب نمازجمعه سرخس بیان داشت: امت اسلامی باید از اختلافات پرهیز کرده و بر اشتراکات مذهبی تکیه کنند و آثار تفرقه دشمن را بشناسند که بی شک امروز یکی از مهم ترین توطئه های های دشمن جنگ مذهبی است. امام جمعه سرخس در ادامه ضمن اشاره به یوم الله ۹ دی، به بازشناسی فتنه ۸۸ پرداخت و گفت: در فتنه سال ۸۸ شاهد همگرایی مارکسیست ها، سلطنت طلب ها و بهایی ها برای براندازی نظام اسلامی بودیم. وی اظهار داشت: فتنه ها از روبرو شناخته نمی شوند، چون با نام امام و اسلام می آیند و وقتی پشت می کنند، جامعه به پیامدهای آن پی می برد. حجت الاسلام ارژنگ تصریح کرد: فلسفه فتنه ۸۸ و پشت قضیه آن نفسانیت و خودخواهی و تغییر اصول بود و کسانی که آتش فتنه را شعله ور کردند شخصیتی هایی بودند که مدام دم از امام می زدند. خطیب نمازجمعه سرخس با بیان اینکه دشمن امروز به دنبال فتنه ای بزرگ تر از فتنه ۸۸ است، افزود: سه جنگی که امیرالمومنان علی علیه السلام با آن درگیر بودند به خاطر فتنه اتفاق افتاد و امروز نیز عده ای قرآن ها را بر سر نیزه کرده اند که باید مراقب بود. امام جمعه سرخس با اشاره به اینکه طرح شورای رهبری از مصادیق فتنه است، عنوان کرد: امروز که دنیا تشنه مفاهیم اسلامی است، عده ای به دنبال این هستند که مردم را درگیر شورای رهبری کنند. وی تصریح کرد: اگر بصیرت نداشته باشیم، گرفتار ابوموسی های اشعری زمان خواهیم شد. خطیب نمازجمعه سرخس بصیرت را قطب نمای شناخت فتنه عنوان کرد و افزود: ساختارشکنی های که در فتنه ۸۸ شد، با حضور غیرقابل وصف مردم ولایتمدار ایران اسلامی در یوم الله ۹ دی به شکست انجامید و حماسه ۹ دی نشان داد که نمی توان در مقابل مردم بابصیرت ایستاد. حجت الاسلام ارژنگ اظهار داشت: مردم ولایتمدار ایران اسلامی تا جایی که جان دارند باید در راه ولایت فقیه حرکت کنند، تا چشم فتنه کور شود. امام جمعه سرخس ادامه داد: جنگ تا زمانی ادامه دارد، که به فرموده امام راحل فتنه از بین برود. خطیب نمازجمعه سرخس در پایان گفت: برای شناخت فتنه های زمان باید به سوی نخبگان رفت تا حق غریب نماند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۱۰/۰۴ساعت 13:33 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام در جشن آغاز هفته وحدت در سرخس با اشاره به پیاده‌روی در اربعین حسینی گفت: یکی از محورهای وحدت، محبت به اهل بیت پیامبر است. مولوی احمد صارمی شب گذشته (چهارشنبه) در جشن آغاز هفته وحدت در مسج النبی (ص) شهرستان سرخس با بیان اینکه تجمع شیعه و سنی در کنار یکدیگر به معنی تجدید بیعت با پیامبر (ص) است، اظهار کرد: تمامی مشکلاتی که جامعه اسلامی دارد و تمامی توطئه‌هایی که توسط دشمنان اسلام علیه اسلام در حال اجرا است تنها زمانی حل و خنثی می‌شود که سیره پیامبر اکرم (ص) را در جامعه اسلامی پیاده کنیم. مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام توجه به دستورات قرآن کریم را راه‌حل دیگری برای مشکلات مسلمانان دانست و گفت: کسانی که از سیره قرآن و پیامبر (ص) فاصله می‌گیرند در زندگی دچار مصیبت خواهند شد. صارمی با اشاره به آیه « و اعتصموا بحبل اللّه جمیعا و لا تفرّقوا» بیان داشت: امروز اگر امت اسلامی با محوریت قرآن و پیامبر اسلام (ص) در کنار یکدیگر باشند مطمئنا بر مشکلات چیره خواهند شد و مشکلات برطرف می‌شود.  وی عنوان کرد: در هر مقطعی از تاریخ اسلام که دشمنان به اسلام و مسلمانان حمله کردند در مقابل وحدت امت اسلامی شکست خوردند. مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام افزود: دشمنان در تلاش هستند تا امت اسلامی را در مقابل امت اسلامی قرار بدهند.  صارمی به اقدامات گروه‌های تکفیری تروریستی در منطقه اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: این گروه‌های تکفیری تروریستی به اسم اسلام خونریزی می‌کنند و هدفشان نیز این است تا اسلام را یک چهره خشن نشان بدهند. وی ادامه داد: خداوند در قرآن کریم خطاب به پیامبر گرامی اسلامی (ص) می فرمایند که « وَإِنَّکَ لَعَلى خُلُقٍ عَظِیمٍ» یعنی اخلاق عظیم پیامبر توسط خداوند متعال بیان و تایید شده است. مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام با بیان اینکه قرآن هدف بعثت را گسترش مکارم اخلاقی می‌داند، گفت: مسلمان باید گذشت و عفو داشته باشد و امر به معروف و نهی از منکر انجام دهد.  صارمی قیام امام حسین علیه السلام را برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر عنوان کرد و گفت: جریان امت اسلامی با جریان‌های افراطی تفاوت عظیم دارد. وی در بیان صفات پیامبر گرامی اسلام (ص) گفت: ولادت حضرت محمد (ص) کاخ کسرا را تکان داد و بعثت ایشان قلب‌ها و ذهن‌های انسان‌های آماده را منقلب کرد.  مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام با اشاره به آیه « سُبْحانَ الَّذی أَسْرى‏ بِعَبْدِهِ لَیْلاً مِنَ الْمَسْجِدِ الْحَرامِ إِلَى الْمَسْجِدِ الْأَقْصَى» و عبارت « وَاَشْهَدُ اَنَّ مُحَمَّداً عَبْدُهُ وَرَسوُلُهُ» بیان کرد: اگر پیامبر مکرم اسلام به معراج رفتند به دلیل این بود که عبد و بنده خداوند بودند همانگونه که در این دو عبارت آمده است که ایشان عبد و بنده خداوند هستند. صارمی در ادامه به پیاده‌روی اربعین اشاره و اظهار کرد: یکی از محورهای وحدت، محبت به اهل بیت پیامبر (ع) است. وی گفت: وحدت امت اسلامی یک قدرت حقیقی است که به همراه قدرت الهی در مقابله با دشمنان قرار می‌گیرد. مدرس حوزه علمیه اهل سنت تربت جام با بیان اینکه وحدت امت اسلامی یک اعتقاد راسخ است، گفت: باید از عوامل تفرقه‌افکن دوری کرد زیرا تفرقه یعنی قبول ولایت شیطان که در حال حاضر استکبار جهانی شیطان بزرگ است و به دنبال تفرقه بین مسلمانان است. صارمی در پایان با تاکید بر اینکه تفرقه جز خسارت و بدبختی نتیجه‌ی دیگری ندارد، گفت: وحدت اسلامی یکی از آرزو‌های شیرین اسلامی است.

+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ساعت 14:24 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جمعه موقت شهرستان سرخس در جشن آغاز هفته وحدت در سرخس گفت: کسانی که می‌خواهند اهل تسنن را با شیعه درگیر کنند به دنبال نابودی اسلام هستند که می‌بینم با شعار «الله‌اکبر» که یک شعار اسلامی است سر از تن مسلمانان جدا می‌کنند. حجت الاسلام علی‌اصغر شریعتی شب گذشته (چهارشنبه) در جشن آغاز هفته وحدت در مسجد النبی (ص) شهرستان سرخس با بیان اینکه سوء ظن یکی از عوامل تفرقه و جدایی است، گفت: اگر مسلمانان نسبت به یکدیگر بدبینی و ظن بدداشته باشند موجب دور شدن آنها از یکدیگر می‌شود. امام جمعه موقت سرخس به آیه «یا ایها الذین آمنو اجتنبوا کثیراً مِن الظّن انّ بَعْضَ الظّنِ اثمٌ» اشاره کرد و گفت: در این آیه خداوند متعال می‌فرمایند که مومنان باید از ظن و گمان نبست به یکدیگر اجتناب کنند زیرا بسیاری از این ظن و گمان‌ها گناه هستند. شریعتی بیان کرد: پس از دوری از ظن نسبت به یکدیگر، طبق عبارت «و لا تجسسوا» نباید در زندگی و مسائل شخصی یکدیگر نیز جاسوسی کنیم چرا که این مسئله باعث تفرقه می‌شود. وی تصریح کرد: وقتی انسان بدبین بشود در جهت آشکار کردن عیب‌های دیگران تلاش می کند. امام جمعه موقت سرخس غیبت کردن را یکی دیگر از عوامل تفرقه و جدایی دانست و بیان کرد: خداوند غیبت کردن را به خوردن گوشت برادر مرده تشبیه کرده‌اند زیرا گوشت مرده جایش پر نمی‌شود و اگر آبروی دیگران برده شود قابل جبران نیست. شریعتی افزود: در غیبت کردن، عیب‌ها و نقص‌های افراد بیان می‌شود که این مسئله خود به خود باعث تفرقه می‌شود. وی در ادامه به هجمه دشمنان اسلام علیه اسلام اشاره و عنوان کرد: گروه‌های که به اسم اسلام سر می‌برند به مسلمانان هم رحم نمی‌کنند زیرا هدف اصلی‌شان نابودی اسلام است و دشمن از این طریق به‌دنبال تلقین این است که اهل سنت با شیعه می‌جنگد در‌حالی‌که همین گروه‌های تروریستی به مردم مسلمان اهل سنت در شهر موصل نیز حمله کردند و کشت و کشتار به راه انداختند. امام جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد: کسانی که می‌خواهند اهل تسنن را با شیعه درگیر کنند به دنبال نابودی اسلام هستند که می‌بینم با شعار «الله‌اکبر» که یک شعار اسلامی است سر از تن مسلمانان جدا می‌کنند و اصلا مسئله شیعه و سنی نیست. شریعتی با اشاره به قتل عام شیعیان در نیجریه بیان کرد: مدعیان حقوق بشر که وقتی یک پرنده زیر ماشین می‌رود صدایشان در می‌آید درباره مسئله‌ی کشتار شیعیان نیجریه چرا ساکت هستند؟ این مدعیان حقوق بشر کجا هستند؟ وی ادامه داد: در آمریکا به سیاه‌پوستان خود نیز رحم نمی‌کنند و متاسفانه مدعیان حقوق بشر در آن مسئله نیز ساکت هستند. امام جمعه موقت سرخس در پایان با تاکید بر اینکه مسلمانان باید قوی بشوند، گفت: وحدت بین شیعه و سنی در جمهوری اسلامی ایران مثال زدنی است و مطمئناً خداوند، پیامبر و اهل‌بیت از جلسات وحدت آفرین راضی هستند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۳ساعت 12:7 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  جشن آغاز «هفته وحدت»  با حضور مردم شیعه و سنی سرخس در مسجد النبی شهرستان برگزار شد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۲ساعت 21:10 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  قاچاق آثار باستانی شهرستان سرخس به منطقه باستانی تپه قلعه قصاب رسیده است و این چهارمین خبری است که  از این موضوع منتشر کرده و هنوز مسئولان مربوطه نسبت به این اخبار واکنشی نشان نداده اند. برپايه اين گزارش افزایش فعالیت قاچاقچیان اشیاء قیمتی و عتیقه در سطح شهرستان سرخس و به خصوص در منطقه باستانی تپه قلعه قصاب این روزها دیگر برای مردمان آن منطقه و مردم سرخس علنی شده است. یک منبع آگاه گفت: مدتی است قاچاقچیان به طور شبانه به حفاری های غیر مجاز در منطقه باستانی تپه قلعه قصاب می پردازند. پیش از این نیز دهستان های خانگیران و تجن مورد هجوم قاچاقچیان آثار باستانی قرار گرفته بودند که نسیم سرخس نسبت به انعکاس این اخبار به همراه تصاویر آنها بر اساس وظیفه رسانه ای خود عمل کرده اما واکنشی از سوی مسئولان مربوطه نسبت به این اخبار موثق صورت نگرفته است.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۰۱ساعت 11:27 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس گفت: در آذرماه امسال يک ميليارد و 360 ميليون ريال کمک هزينه ازدواج به 17 نوعروس تحت حمايت کميته امداد سرخس پرداخت شده است. علیرضا دادمحمدی  ارزش هر سری جهیزیه را بیش از ۸۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت: کالاهایی شامل یخچال، تلویزیون، فرش، اجاق گاز، پتو، جارو برقی و دیگر لوازم منزل برای ۱۷ نوعروس نیازمند سرخسی توسط خیریه حضرت رقیه(س) تهران تهیه شده است. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس افزود: کميته امداد همواره با حمايت‌ از زوج‌هاي مددجو، در راستاي تحکيم بنياد خانواده در جامعه تلاش مي کند. وی با اشاره به اينکه کميته امداد در کنار حمايت‌هاي مالي از زوج‌هاي جوان، آموزش‌ها و مشاوره‌هاي لازم را قبل از ازدواج به آنان ارائه مي‌دهد، ادامه داد: اين آموزش‌ها شامل آموزش احکام اسلامي، آيين همسرداري، مسائل زناشويي و ديگر مسائل مورد نياز يک زندگي اسلامي است. دادمحمدی با تاکید بر لزوم تشویق جوانان به امر پسندیده ازدواج تصریح کرد: تلاش برای ترویج سنت حسنه ازدواج، تامین جهیزیه و اسباب زندگی از اقدامات کمیته امداد برای ترویج این سنت پسندیده است. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس با بيان اينکه طرح تأمين جهیزیه و کمک به ازدواج نيازمندان از سال ۱۳۷۰ جزء برنامه هاي حمايتي کميته امداد قرار گرفته است، اظهار داشت: در آذرماه سال جاري بيش از يک ميليارد و ۳۶۰ ميليون ريال کمک هزينه ازدواج به ۱۷ نوعروس تحت حمايت کميته امداد سرخس پرداخت شده است. وی در پایان با بیان اینکه طرح کوثر کمیته امداد، شامل تامین جهیزیه دختران و هزینه ازدواج پسران است، گفت: اجرای طرح کوثر با همکاری خیرین و مشارکت‌های مردمی صورت می گیرد که معمولاً کمک‌ها، نقدی یا تهیه کالا‌های مورد نیاز است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۳۰ساعت 14:42 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه سرخس با اشاره به اهمیت حوزه و دانشگاه گفت: لازمه شکل گیری وحدت حوزه و دانشگاه جلسات هم اندیشی است و باید قرارگاه فرهنگی متشکل از دانشجو و طلبه شکل بگیرد.  حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در همایش حوزه وحدت و دانشگاه با اشاره به حدیثی از امام حسن عسگری علیه السلام که فرمودند، با یکدیگر جدال نکنید زیرا جدال ارزش انسان را می کاهد، گفت: در حرف زدن باید با حکمت سخن گفت و اگر به جدال هم برسد باید جدال احسن باشد که نتیجه دارد. امام جمعه سرخس افزود: هر گاه سخن از وحدت است دلالت بر این دارد که اختلافی مانند اختلاف سلیقه و تضارب آرا در آنجا وجود دارد. ارژنگ بیان کرد: معنای وحدت حوزه و دانشگاه این نیست که حوزوی دانشگاهی شود و یا دانشگاهی حوزوی شود. وی ادامه داد: حوزه و دانشگاه دو قشر عظیمی هستند که باید از وحدت کمال استفاده را ببرند چرا که با همین اتحاد حوزه و دانشگاه انقلاب اسلامی شکل گرفت. امام جمعه سرخس با بیان اینکه دشمن به دنبال جدایی حوزه و دانشگاه است، عنوان کرد: رواج دادن تفکر جدایی علم از دین به دوران رنسانس بر می گردد، تلاشی که امروز در جوامع بین المللی شاهد جدایی علم از دین هستیم.  ارژنگ بیان داشت: تبدیل شدن حوزه و دانشگاه به جولانگاه گروه های سیاسی منجر به پسرفت حوزه و دانشگاه می شود؛ اهل علم وظیفه آن ها مرزبانی از علم و انقلاب است. امام جمعه سرخس تصریح کرد: دانشگاهیان باید به فرهنگ دینی بیاندیشند و در مقابل اندیشه های غربی همچون امانیسم و سکولاریسم بایستند و در واقع پیوند حوزه و دانشگاه باید پیوند بین علم و دین باشد. وی ادامه داد: این دین نیست که باید توجیه علمی شود، دین مبتنی بر علم و عقل است؛ نمی شود آموزه های دینی را با مسائل علمی توجیه کنیم، بلکه این علم است که باید او را با دین مقایسه کنیم. وی با اشاره به اهمیت حوزه و دانشگاه گفت: لازمه شکل گیری وحدت حوزه و دانشگاه جلسات هم اندیشی است و باید قرارگاه فرهنگی متشکل از دانشجو و طلبه شکل بگیرد. ارژنگ ادامه داد: حوزه و دانشگاه در عرصه انتخابات باید به آگاه کردن مردم و بصیرت افزایی آن ها کمک کنند. وی تاکید کرد: امروز که فرصت داریم باید به بصیرت افزایی بپردازیم و از تشکیل مجلسی مانند مجلس ششم جلوگیری کنیم. امام جمعه سرخس در پایان تاکید کرد: نیروهای ولایی و انقلابی برای مجلس دهم انتخاب شوند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۹ساعت 13:23 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرماندار فریمان از ثبت نام 8 نفر در روز اول ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه خبر داد. محمدحسین یساقی درباره تعداد افرادی که در روز اول ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه ثبت نام کرده اند، گفت: در روز اول ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس دهم، ۸ نفر در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه ثبت نام کرده اند. فرماندار فریمان بیان کرد: هیئت اجرایی انتخابات مجلس خبرگان تشکیل شده است و هیئت اجرایی انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز با توجه به اینکه روز اول ثبت نام مجلس بوده است در حال کامل شدن است و فرآیند آنها نیز طی می شود. ثبت نام نامزدهای انتخابات مجلس دهم در حوزه انتخابیه سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه در محل فرمانداری شهرستان فریمان انجام می شود.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۸ساعت 18:46 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه سرخس با انتقاد شدید از روزنامه های زنجیره ای کشور که حادثه تروریستی خودساخته پاریس را تیتر اول خود کردند، گفت: سلسله روزنامه های زنجیره ای داخل حملات تروریستی فرانسه را می بینند اما برای کشتار شیعیان نیجریه کور می شوند. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره قیامت گفت: طبق فرمایش امام علی علیه السلام کسانی که فریفته دنیا نشده و دل به دنیا نمی بندند، حساب آن ها در قیامت آسان خواهد بود. امام جمعه سرخس افزود: مومنانی که ویژگی های کمک به هم نوعان در زمان نیازمندی، صله رحم و حسن خلق را داشته باشند حساب آن ها در قیامت آسان خواهد بود. حجت الاسلام ارژنگ در ادامه با اشاره به انتخابات اسفندماه امسال گفت: برای دنیای دیگران نباید آخرت مان را تباه کنیم و به دنبال فرد و یا جریانی در انتخابات باشیم که نگاه او قوم و خویشی است. وی ادامه داد: این روزها شاهد هستیم که در فضای مجازی برای بالا بردن یک کاندیدا، چندین نفر را زیر سوال می برند. خطیب نمازجمعه سرخس خاطرنشان کرد: اگر احساس وظیفه کردیم و فردی را اصلح تشخیص دادیم، عیبی برای تبلیغ او نیست اما نباید به خاطر وعده های دروغین دنیوی از فردی طرفداری کرد زیرا باید در یوم الحساب پاسخگو باشیم.     حجت الاسلام ارژنگ در ادامه با محکوم کردن جنایت ارتش نیجریه در کشتار شیعیان تصریح کرد: در روزی که شیعیان بنا داشتند پرچم گنبد حرم امام رضا علیه السلام را برفراز حسینه بقیه الله نصب کنند، به این جرم مورد هجوم وحشیانه ارتش نیجریه قرار گرفتند. وی بیان کرد: بدون تردید این حادثه نمادی از شیعه هراسی را به همراه دارد و هر کس که به فکر انسانیت است، جنایت ارتشی که باید مراقب جان و ناموس مردم باشد را محکوم کند. امام جمعه سرخس ادامه داد: در حادثه فرانسه برای کشته شدن چند نفر رسانه های غربی فریاد کشیدند، اما این حادثه غم بار که صدها تن از شیعیان مظلومانه به شهادت رسیدند را سانسور و بایکوت خبری کردند. حجت الاسلام ارژنگ با انتقاد شدید از روزنامه های زنجیره ای کشور که حادثه ترورستی خودساخته پاریس را تیتر اول خود کردند، گفت: سلسله روزنامه های زنجیره ای داخل متاسفانه به جای اینکه کشتار مظلومانه شیعیان را تیتر اول خود کنند، به دنبال این هستند که چهره های نمایندگی مجلس و خبرگان رهبری را مطرح کنند و اذهان مردم را درگیر این جریانات کنند. خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: روزنامه های زنجیره ای داخل حملات تروریستی فرانسه را می بینند اما برای کشتار شیعیان نیجریه کور می شوند.     وی به عوامل پشت پرده این حادثه اشاره کرد و افزود: یکی از اصلی ترین اهداف این حوادث پیاده کردن استراتژی شیعه ستیزی و اسلام هراسی آمریکا در منطقه است. امام جمعه سرخس با بیان اینکه آمریکایی ها منافع شان را در منطقه و به خصوص در نیجریه که بیشترین صادرات نفت را در بین کشورهای آفریقایی دارد در خطر می دیدند، عنوان کرد: آمریکایی ها در گام اول با حمایت رژیم سعودی گروه تروریستی بوکوحرام که یک گروه سلفی است را به راه انداختند تا بتوانند شاید جلوی اسلامی خواهی منطقه را بگیرند اما موفق نشدند. خطیب نمازجمعه سرخس تصریح کرد: امروز آل سعود ۱۰۰ رسانه ضد شیعی راه اندازی کرده و ده ها میلیارد دلار برای شیعه ستیزی در این رسانه ها هزینه می کند. وی با بیان اینکه منبع اصلی تغذیه گروه های شیعه ستیز، عربستان سعودی است، تصریح کرد: امروز به جرم شیعه بودن، شیعیان را در نیجریه، پاراچنار پاکستان و آذربایجان قتل و عام می کنند و می خواهند جلوی فرهنگ شیعی که بدون هزینه در حال رشد است را بگیرند. حجت الاسلام ارژنگ ادامه داد: امسال ۲۶ میلیون زائران در اربعین حسینی در کربلا حضور داشتند و شیعیان نیجریه ۱۵۰ کیلومتر با پای پیاده به سمت حسینه بقیه الله با ندای لبیک یا حسین علیه السلام حرکت کردند و قطعا دشمنان قادر به توقف این جریان عظیم نخواهند بود. امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به ۲۷ آذرماه روز وحدت حوزه و دانشگاه گفت: انقلاب اسلامی با وحدت حوزه و دانشگاه شکل گرفت و امروز ضروری است که دانشگاهیان و حوزویان در کنار یکدیگر قرار بگیرند. خطیب نمازجمعه سرخس افزود: حوزه های علمیه می توانند با حرکتی جهادی الگوهای مناسب علمی را از شخصیت های مذهبی معرفی کنند و دانشگاهیان نیز باید با فراگیری علم روز دنیا به اهداف دشمن پی برده و شگردهای آنان را شناسایی کنند. حجت الاسلام ارژنگ با بیان اینکه اتحاد حوزه و دانشگاه می تواند به ستیز دشمن پاسخ دهد، خاطرنشان کرد: امروز باید به نداشته های غرب حمله کرد و در آن شبهه ایجاد کنیم و فقط در صدد پاسخ نباشیم. وی در پایان گفت: با تحقق وحدت حوزه و دانشگاه می توان به مستندات غیر واقعی غربی ها پاسخ داد و جلوی تلاش دشمن در تهاجم فرهنگی را گرفت.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۲۷ساعت 14:9 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: از روز گذشته اجرای طرح زمستانی امداد و نجات در محور مواصلاتی و جاده سرخس– مشهد آغاز شد. حسن گودرزی گفت:در این طرح که تا ۲۰ فروردین ۹۵ و همزمان با اجرای طرح نوروزی ادامه خواهد داشت، پایگاه امداد جاده ای ثابت شهید عیار، کشیک ۲۴ ساعته مرکز اداری و همچنین اتاق عملیات این جمعیت فعال خواهد بود. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با بیان اینکه از تمام امکانات امداد و نجات در این طرح استفاده می کنیم، افزود: در اجرای این طرح دو دستگاه آمبولانس و یک دستگاه خودروی نجات در محور استفاده خواهد شد. وی با اشاره به اینکه ۶۰ نیروی امداد و نجات در جاده به کمک مسافران، در راه ماندگان و حادثه دیدگان خواهند شتافت، خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمت رسانی هرچه بهتر به مسافران و در راه ماندگان تعدادی بسته اضطراری شامل بطری آب معدنی، بیسکویت،کشمش و خرما در نظر گرفته شده است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۶ساعت 10:15 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  رئیس شبکه دامپزشکی سرخس گفت: کنترل و نظارت بهداشتی بر واردات نهاده های خوراک دام و طیور از پایانه مرزی سرخس به طور مستمر و بدون وقفه توسط قرنطینه اداره دامپزشکی شهرستان انجام می شود. عباس باغبان نژاد گفت: به منظور حفظ سلامت دام و طیور و کاهش باقیمانده های میکروبی، دارویی و سموم در گوشت دام و طیور و در نتیجه تامین سلامت و امنیت غذایی مصرف‌ کنندگان فراورده های خام دامی، کنترل و نظارت بهداشتی بر واردات نهاده های خوراک دام و طیور از پایانه مرزی سرخس به طور مستمر و بدون وقفه توسط قرنطینه اداره دامپزشکی شهرستان انجام می شود. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس افزود: این فرایند نظارتی شامل بازدید ارگانولپتیکی، نمونه برداری، پلمپ و ارسال نمونه به آزمایشگاه های مرجع می باشد. وی اظهار داشت: نمونه ها شامل محموله های وارداتی نهاده های خام دامی از قبیل گندم دامی، جو دامی، کنجاله پنبه دانه، کنجاله آفتابگردان، تفاله گندم، دانه کتان و دیگر نهاده ها است. باغبان نژاد با بیان اینکه حتی در ایام تعطیل نیز قرنطینه دامپزشکی شهرستان فعال است، تصریح کرد: در روز شهادت امام رضا علیه السلام فعالیت قرنطینه ای بر روی ۵۴ واگن حامل گندم دامی توسط کارکنان کشیک قرنطینه دامی سرخس انجام شده است.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ساعت 13:49 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه اهل سنت سرخس در واکنش به یورش وحشیانه ارتش نیجریه به شیعیان که منجر به شهادت 300 تن از آنان شد، اظهار کرد: قطعا در این اقدامات رژیم سعودی، گروه های تکفیری و سلفی نقش داشته اند. مولوی احمد پارسا ضمن محکوم کردن یورش وحشیانه ارتش نیجریه به شیعیان که منجر به شهادت ۳۰۰ تن از آنان شد، گفت: مسلمانان همه اعضای یک خانواده هستند و اگر به قسمتی از این خانواده آسیبی برسد همه مضطرب و نگران می شوند. امام جمعه اهل سنت سرخس حمله به شیعیان نیجریه را حرکتی ناجوانمردانه عنوان کرد و افزود: حمله ارتش نیجریه به شیعیان زاريا خلاف موازین بین المللی و حقوق بشر است که موجب ناراحتی همه مسلمانان جهان شد. وی با بیان اینکه جامعه اهل سنت شهرستان سرخس این اقدامات را محکوم می کند، تصریح کرد: قطعا در این جنایت رژیم سعودی و گروه های تکفیری و سلفی نقش داشته اند. مولوی پارسا اظهار داشت: سازمان های بین المللی و حقوق بشر سازمان ملل باید هر چه سریع تر در مقابل این حمله وحشیانه واکنش نشان داده و ارتش نیجریه باید جوابگو باشد. در درگیری‌های بامداد یکشنبه گذشته که پس از حمله ارتش نیجریه به حسینیه «بقیة الله» در شهر زاریای نیجریه و منزل شیخ ابراهیم زکزاکی رخ داد،‌ علاوه بر همسر و پسر «شیخ زکزاکی» و چندین تن از سران «جنبش اسلامی نیجریه» بیش از ۳۰۰ تن از شیعیان به شهادت رسیدند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۴ساعت 12:36 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  نخستین جلسه هماهنگی و برنامه ریزی ستاد انتخابات سرخس با اعضای هیئت نظارت بر انتخابات در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد. هدف اين جلسه هماهنگی، تبادل نظر و برنامه ریزی انتخابات با هدف بستر سازی لازم برای حضور و مشارکت حداکثری مردم سرخس در انتخابات است. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در این نشست بر همکاری و تعامل هیئت نظارت با مجریان برگزاری انتخابات و  رعایت اصل عدم جانبداری و عدم جهت گیری در انتخابات، را عامل تضمین سلامت انتخابات و بر همکاری سازنده و قانونمند بین ستاد انتخابات و هیئت نظارت تاکید کرد. در این نشست سایر اعضای هیئت نظارت شهرستان بر تعامل و همکاری ستاد انتخابات با هیئت نظارت در برگزاری انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و دهمین دوره مجلس شورای اسلامی تاکید کردند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ساعت 13:53 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) سرخس گفت: ۱۲۰ مددجوی تحت پوشش سرخسی از طرح فلاح که همان روضه‌خوانی در عزای ائمه اطهار(ع) است، بهره‌مند شدند. علیرضا دادمحمدی با بیان اینکه ۱۲۰ مددجوی تحت پوشش سرخسی از طرح فلاح که همان روضه‌خوانی در عزای ائمه اطهار(ع) است، بهره‌مند شدند، گفت: این آمار مربوط به ماه‌های محرم و صفر بوده و طرح‌ فلاح به‌صورت شبکه‌ای و سنتی در شهر سرخس و دو روستای تابعه برگزار شده است. وی با اشاره اینکه از ابتدای ماه محرم بیش از ۴۷ مراسم ذکر مصیبت برای مددجویان برگزار شده است، تصریح کرد: مبلغان در این مجالس برای افزایش سطح معارف مددجویان تحت حمایت موضوعاتی با مضامین فلسفه روز عاشورا، کلام امام حسین(ع) درباره قیامت، بندگی و آزادگی انسان‌ها، خوف و رجاء، مصائب و خطبه‌های حضرت زینب(س) و امام سجاد(ع) بیان کردند. دادمحمدی خاطرنشان کرد: این نهاد با اجرای طرح فلاح مسائل عفاف و حجاب و بحث ماهواره و اینترنت را مورد توجه قرار داده است و با اعزام مبلغان به روستاها و محلات آسیب‌پذیر این طرح به‌صورت شبکه‌ای و سنتی برای مددجویان برگزار می‌شود. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس در پایان اظهار کرد: امیدواریم با برگزاری این دوره‌های آموزشی شرایطی را فراهم کنیم تا شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی بین خانواده‌های تحت حمایت این نهاد باشیم.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۳ساعت 12:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  یک دستگاه خودرو پژو پارس مشکی روز گذشته توسط بسیجیان روستای قطارچاه کشف شد. برپايه اين خبر سارقان لوازم ماشین از قبیل سیستم صوت، کپسول گاز، لاستیک زاپاس و جک خودرو را سرقت کرده اند. این خوردو به پاسگاه دهستان خانگیران تحویل داده شده است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۲ساعت 11:2 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   مراسم عزاداری شهادت امام رضا علیه السلام صبح امروز با حضور مردم ولایتمدار شهرستان مرزي سرخس برگزار شد. این مراسم ساعت ده صبح از چهارراه امام خمینی (ره) آغاز شد و تا مسجد امام رضا علیه السلام ادامه داشت.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۱ساعت 10:56 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  دبیر ستاد خدمات زائرین بخش مرزداران سرخس گفت: امنیت کامل کاروان های پیاده با تلاش شبانه روزی بسیجیان جان برکف گردان چهاردهم امام حسین علیه السلام در بخش مرزداران سرخس تامین شد. علی اکبر اکبری گفت: امنیت کامل کاروان های پیاده با تلاش شبانه روزی بسیجیان جان برکف گردان امام حسین علیه السلام در بخش مرزداران سرخس تامین شد. دبیر ستاد خدمات زائرین بخش مرزداران سرخس افزود: بسیجیان جان برکف گردان چهاردهم امام حسین علیه السلام لشکر عملیاتی ۵ نصر مستقر در شهرستان سرخس با همکاری فرماندهان و بسیجیان عزیز حوزه های مقاومت سلمان فارسی و مالک اشتر بخش مرزداران به صورت شبانه روزی امنیت کامل مسیر های تردد و اسکان زائران پیاده هشتمین نور ملکوتی آسمان امامت و ولایت آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام را در بخش مرزداران و شهرمزداوند تامین کردند. شهردار مزداوند ادامه داد: اسکان زائران در بخش مرزداران بیشتر در مدارس شهر مزداوند و روستاهای مسیر تردد کاروان ها، مساجد، حسینیه ها، سالن های ورزشی به عنوان محل اسکان زائرین انتخاب که به صورت نامحسوس و با انجام اقدامات گشت زنی سیار و استقرار در محل اسکان توسط بسیجیان عزیز تامین امنیت شد. دبیرستاد فرعی خدمات زائرین بخش مرزداران خاطرنشان کرد: دلاورمردان نیروی انتظامی و مرزبانان غیور مستقر در شهر مزدادند و حوزه های، پل خاتون و دربند نیز با هماهنگی کامل و انجام گشت زنی های سیار و مستمر در مسیر تردد کاروان ها در ایجاد فضای امن کوشش فراوانی کردند. اکبری همچنین به نقش پلیس راه و اداره راه و شهرسازی نیز در فراهم کردن بستر امنیت تردد با کنترل وسائط نقلیه سنگین و سبک، راهنمایی و تذکر به مدیران کاروان در استفاده از مسیرهای مشخص، آماده سازی حاشیه جاده و مسیر تردد به خصوص در روزهای بارانی و برفی در محور سرخس، مزداوند، میقات الرضا علیه السلام شهرستان سرخس(دوراهی صالح آباد) محور پل خاتون به مزداوند، محور شوسه معدن به جاده اصلی مشهد- سرخس اشاره و از تک تک کسانی که در حوزه کمیته امنیت و نظامی ستاد فرعی تلاش شبانه روزی داشتند تقدیر کرد. دبیر ستاد خدمات زائرین بخش مرزداران سرخس اذعان کرد: به لطف خدا و همت، تلاش وخرد جمعی در مدت ۶ روز استقرار و تردد کاروان ها در حوزه بخش مرزداران هیچ گونه حادثه و اتفاق ناگواری نداشتیم. شهردار مزداوند ادامه داد:  اولین کاروان در روز سیزدهم آذر وارد شهر مزداوند و آخرین کاروان ها نیز در صبح روز نوزدهم آذرماه از مزداوند خارج شدند. دبیر ستاد فرعی خدمت به زائرین در بخش مرزداران سرخس گفت: از مجموع ۳۹ کاروان شهرستان سرخس ۲۸ کاروان اسکان یک یا دو شب در بخش مرزداران و مابقی نیز توقف موقت و استفاده از خدمات اولیه را در شهر مزداوند داشته اند. اکبری به نقش مهم هلال احمر در همکاری با ستاد و نهادهای فوق نیز در حوزه امنیت سلامت و آمادگی برای حوادث احتمالی نیز اشاره کرد و افزود: جوانان داوطلب خواهر و بردار در مدت ۷ شبانه روز تردد و اسکان کاروان ها با سه دستگاه آمبولانس امداد و نجات در ستاد بخش واقع در شهرداری مزداوند مستقر بودند. وی تصریح کرد: در ایام اسکان دواطلبان با مراجعه به کاروان ها ضمن تامین داروهای مورد نیاز زوار اقدام به ماساژ دست و پاهای برخی از مهمانان امام رضا علیه السلام کردند. عضو ستاد خدمات زائرین شهرستان سرخس همچنین از توجه مرکز بهداشت به حوزه امنیت سلامت و بهداشت محیط  و رعایت مسایل بهداشتی در بین زوار و بازدیدهای مستمر از محل های توزیع غذا توسط ستاد طبخ صبحانه و عصرانه و کنترل دسرهای آماده توزیع به خصوص اطلاع رسانی کامل پیرامون آنفولانزا و آشنایی زوار با علائم بیماری با همکاری اعضای ستاد قدردانی کرد. شهردار مزداوند خاطرنشان کرد: خدمت به زائران حرم رضوی افتخاری است که امسال نصیب جمعی از دوستان شده و بدون شک برای این کار انتخاب شده اند پس باید قدردان و صبور بود چون مشکلات همه جا وجود دارد، اما آنچه مهم است مدیریت این مشکلات و پیشگیری و کنترل برای کاهش این مشکلات است. عضو ستاد خدمات زائرین شهرستان سرخس ادامه داد: آنچه امسال در مزداوند اتفاق افتاد، حاصل خرد جمعی و همت همگانی است و هیچ نهاد و فردی به تنهایی قادر به مدیریت و برنامه ریزی و اجرای برنامه خدمت به زائرین نیست. وی بیان کرد: به لطف خدا شهرستان سرخس و ستاد فرعی بخش مرزداران رضایت زوار را در خدمت رسانی جلب کردند که تنها توجه خاصه امام رضا علیه السلام  بوده چرا که اینجا سرزمین آفتاب شرقی متعلق به حضرت ایشان و گذرگاه عبور امام در سفر به مرو است. شهردار مزداوند از اعتماد امام جمعه، فرماندار، بخشدار بخش مرزداران و مرکزی، مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی، دبیر ستاد شهرستان، دبیر جمعیت خدمتگزاران و رئیس شورای هیئت های مذهبی به شهرداری مزداوند و در واقع به ستاد بخش مرزداران متشکل از نهادها و ادارات و مردم مزداوند سپاسگزاری کرد. اکبری تنها آرزو و خواسته خود را قبولی امام رئوف و مهربانی ها در عضویت و پوشیدن لباس خادمی به زائران در حرم رضوی اعلام کرد و گفت: آرزو دارم خادم حرم امام رضا علیه السلام شوم.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري مزداوند
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۲۱ساعت 0:20 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جمعه سرخس گفت: فرانسه مرکز سکولاریسم و نماد مبارزه غرب با اسلام است و این دلیلی بود که رهبر معظم انقلاب در نامه دوم شان به فرانسه اشاره کردند و از جولان سکولاریسم در آنجا خبر دادند.  با توصیه به رعایت تقوای الهی و با تسلیت سالروز رحلت نبی مکرم اسلام، شهادت امام حسن مجتبی علیه السلام گفت: قرآن به عنوان اسوه حسنه از پیامبر مکرم اسلام نام برده است. امام جمعه سرخس افزود: پیشرفت در زندگی بستگی به میزان الگوی مناسب دارد و تلاش بدون سرمشق درست پیامدی نخواهد داشت. حجت الاسلام ارژنگ با بیان اینکه سیره پیامبر اسلام را کسی نمی تواند برشمرد، تصریح کرد: پیامبر اکرم(ص) مظهر اخلاق عظیم و تندیسی از اخلاق بودند و در معنویت به سیره منتهی رسیدند. خطیب نمازجمعه سرخس ادامه داد: از جمله عوامل برقراری حکومت و استواری آن محبت ورزی بود که پیامبر اسلام این ویژگی را داشتند. وی غذا خوردن با بردگان، لباس پشمین پوشیدن، سلام کردن بر کودکان و خیرخواهی عالم را از ویژگی های پیامبر مکرم اسلام عنوان کرد و افزود: نظام پیامبر اسلام نظامی بی نظیر بود که شعار راهبردی آن دعوت به بندگی خدا و ایستادگی در مقابل طاغوت بود که انقلاب اسلامی ایران نیز الگویی از همان نظام پیامبر اسلامی است. امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به نامه دوم مقام معظم رهبری به جوانان غرب گفت: رهبر معظم انقلاب در کمتر از یک سال دو نامه به جوانان غرب می نویسند که نشان می دهد نامه اول تاثیر خود را گذاشته است. حجت الاسلام ارژنگ با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب در نامه دوم شان به حوادث تروریستی فرانسه اشاره فرمودند، افزود: فرانسه مرکز سکولاریسم و نماد مبارزه غرب با اسلام است و این دلیلی بود که رهبر معظم انقلاب در نامه دوم شان به فرانسه اشاره کردند و از جولان سکولاریسم در آنجا خبر دادند. خطیب نمازجمعه سرخس به سکوت مرگبار رسانه های غربی درباره کشتار و ظلم به مردم فلسطین، سوریه، عراق و یمن اشاره کرد و افزود: چرا با وجود اینکه بیش از ۶۰ سال است که مردم فلسطین قربانی تروریسم دولتی اسرائیل هستند رسانه های غربی سکوت کرده اند اما برای حادثه خودساخته پاریس گوش جهان را کر می کنند و فریاد می زنند. وی خاطرنشان کرد: وعده خداوند است که علیرغم همه توطئه ها و اسلام هراسی ها به فضل و نصرت الهی آن دینی که بر عالم حاکم می شود، دین اسلام خواهد بود. امام جمعه سرخس در پایان با تسلیت سالروز شهادت آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام عنوان کرد: در روایتی از امام صادق علیه السلام نقل شده است که هركس امام رضا علیه السلام را زيارت كند در حالي كه حقش را بشناسد، خدا پاداش كساني را به او خواهد داد كه قبل از فتح مكه در راه خدا انفاق كرده و جنگيده ‏اند.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۲۰ساعت 13:10 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- امام جمعه گلبهار در مراسم عزاداری دهه آخر صفر در سرخس گفت: باید مراقب منافقینی که از کفار بدتر هستند، باشیم. حجت الاسلام محمد مروج در مراسم عزاداری رحلت پیامبر اکرم (ص)، شهادت امام حسن (ع) و امام رضا (ع) با اشاره به ارزش واقعی زائران امام حسین (ع) و چگونگی به وجود آمدن شور حسینی در میان عاشقان امام حسین علیه السلام اظهار کرد: متوکل عباسی چندین بار کربلای امام حسین (ع) را آب بست تا قبر امام حسین محو شود و دیگر خلفایی قبر اباعبدالله را چندین مرحله تخریب کردند اما از آنجایی که حضرت اباعبدالله دلش را صادقانه تقدیم خدا کرده به همبن دلیل خدا هر روز عاشقانش را بیشتر از گذشته و به شیفتگانش می افزاید که طبق اخبار اعلام شده بیش از ۲۷ میلیون امسال امام حسین(ع) زائر داشته است. امام جمعه گلبهار گفت: برای کشور ما آمریکا و اسرائیل به عنوان دشمنان خارجی شناخته شده هستند و در مقابل ما قرار دارند و مسلمانان هیچ ترسی از آنها نداشته و نخواهند داشت اما باید توجه به منافقینی که از کفار بدترند و در میان مردم و مسلمانان زیاد هستند، داشت و آنها را بهتر بشناسیم. وی تصریح کرد: کسانی که در عاشورا در مقابل امام حسین علیه السلام ایستادند همه مسلمان بودند، نماز می خواندند حتی نوشتند در تاریخ بیش از ۱۲۰ هزار نفر آنها از فرات غسل کردند که پسر فاطمه را بکشند. حجت الاسلام مروج افزود: باید این قبیل تفکرات را بشناسیم و با آنها مقابله داشته باشیم و راه اباعبدالله الحسین (ع) را ادامه بدهیم و از هیچ مانعی نهراسیم. غلامرضا پژوه مدیر اجرایی هیئت متوسلین به حضرت ابوالفضل(ع) نیز در این مراسم گفت: اگر خداوند توفیق دهد قصد داریم همه ساله این مراسم عظیم را در ایام چهل و هشتم با یادی از ائمه معصومین(ع) و استقبال از زائران حضرت سیدالشهدا برگزار کنیم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۲۰ساعت 7:19 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر آموزش و پرورش سرخس از تامین امکانات و شرایط لازم برای پذیرایی از خیل عظیم مشتاقان امام مهربانی ها در بخش مرزداران خبر داد. عباس دادمحمدی گفت: در ایام شهادت ولی نعمت و افتخار ما ایرانی ها و کل عالم تشیع آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام، ما هم وظیفه داشتیم که در حد توان مان امکاناتی را برای زائران پیاه آقا فراهم کنیم. مدیر آموزش و پرورش سرخس افزود: به همین منظور ۲ باب مدرسه شبانه روزی با تمام امکانات گرمایشی، سرویس حمام، سرویس بهداشتی، نمازخانه و یک باب مدرسه ابتدایی در بخش مرزداران را در اختیار زائران پیاده قرار دادیم. وی تصریح کرد: به خاطر خدمت مطلوب به زائران، کلیه مدارس در تمام مقاطع در بخش مرزداران در روز چهارشنبه تعطیل اعلام شد و از نزدیک نظارت کامل بر خدمات رسانی به زائران داشتیم تا انشالله سفر و زیارتی بدون دغدغه داشته باشند. دادمحمدی در پایان گفت: خدمت به زائران آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام، پیامبر خاتم (ص) و امام حسن مجتبی (ع) برای ما افتخار است و از خداوند می خواهیم توفیق روز افزون برای رهروان ائمه اطهار عطا فرمایند.

 

خبرنگار صدا و سیما مهدي عليميرزايي


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۹ساعت 14:20 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از آماده باش چهار اکیپ نظارتی و بازرسی شرعی و بهداشتی این شبکه در دهه پایانی ماه صفر خبر داد. عباس باغبان نژاد گفت: همزمان با روز رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع)، نظارت بهداشتی و شرعی بر کشتار دام در شهر سرخس با آماده باش چهار اکیپ ثابت و سیار انجام می‌شود. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس افزود: به منظور حفظ سلامت مصرف‌ کنندگان و تأمین بهداشت عمومی جامعه، شبکه دامپزشکی شهرستان با هماهنگی‌های به عمل آمده با فرمانداری، شهرداری و با به کارگیری بیش از شش نفر نیروی فنی اعم از دامپزشک، بازرس گوشت و ناظر ذبح شرعی در سطح شهرستان آماده پذیرش دام‌های نذری برای نظارت بر ذبح آن ها با رعایت اصول فنی، بهداشتی و شرعی به صورت رایگان است. وی از عزاداران و خیرین خواست ذبح هرگونه دام نذری برای مصرف عزاداران را حتما در محل کشتارگاه دام شهرستان انجام داده و از این طریق باعث حفظ سلامت و امنیت غذایی عزاداران اهل بیت علیهم السلام شوند.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ساعت 17:27 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  جلسه شورای آموزش و پرورش سرخس در راستای هم اندیشی و ارایه راهکارهای راهبردی در  دفتر مدیریت آموزش و پرورش شهرستان برگزار شد. مدیر آموزش و پرورش سرخس در این جلسه گفت: هدف مجموعه آموزش و پرورش اینست تا با وضعیت موجود و امکانات بالقوه ای که داریم بتوانیم در راستاي توسعه ابعاد  آموزش و هم پرورش در بین دانش آموزان گام های خوبی برداریم. دکتر عباس دادمحمدی در ادامه با اشاره به اهتزاز در اوردن پرچم جمهوری اسلامی ایران در تمام روستاهای شهرستان افزود: نهاد آموزش و پرورش تنها نهادیست که توانسته پرچم نظام را در دورترین روستاها به اهتزاز در بیاورد که در سر درب مدارس نصب شده و این افتخار نصیب ما شده که بتوانیم در این نهاد تاثیرگذار خدمت کنیم. وی همچنین در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش قائم به شخص نیست و متعلق به تمام مردم هست و انتظار داریم از همه ادارات و خیران و نیکوکاران این اداره بزرگ را از آن خود بدانند تا با کار گروهی آینده ای پر اطمینان را به نسل آینده به ارمغان بیاوریم. مدیر آموزش و پرورش سرخس با بیان اینکه در سالهای آینده شاهد فارغ التحصیلی دانشجویان تربیت معلم و خدمت در آموزش و پرورش  هستیم تصریح کرد: فعلا در سرخس از لحاظ نیروی انسانی ورودی نداشته ایم و هر چه بوده در این سالها خروجی و انتقالی بوده است و علی رغم این مشکلات ، خوشبختانه روستاهای دور حتی با دو دانش آموز معلم داشته ایم که با برنامه ریزی و استفاده از خرد جمعی، توانسته ايم چالشهای آموزش و پرورش  را تا حد زیادی مرتفع نمایيم. وي در ادامه با اشاره به حمایت های مجموعه فرمانداری از این اداره در ماه های اخیر، خاطر نشان کرد که مبلغ 150 میلیون تومان، آورده همین  تعامل و مشارکت هست که به آموزش و پرورش اختصاص پیدا کرد و امیدواریم بشود با تعامل بیشتر و بهتر در جهت رفع مشکلات آموزش و پرورش اقدام کنیم. دکتر عباس دادمحمدی افزود: طی سه ماه اخیر توانستیم 4 پارلمان در آموزش و پرورش به نام های پارلمان مدیران، پارلمان معلمان، پارلمان اولیا و پارلمان دانش آموزان در زمينه توسعه مشارکت و تمرکز زدایی ایجاد کنیم که بستر همکاری و همفکری برای کارهای بزرگ فراهم شده است که در همین راستا مدیران مدارس را اختیار دادیم خودشان بطور مستقل عمل کنند بطوري که مدارس فنی و حرفه ای با ادارات مختلف به ویژه فنی و حرفه ای برای آموزش مهارت، انعقاد قرار داد می کنند. مدیر آموزش و پرورش سرخس در پایان ابراز امیدواری کرد: با کارهای زیر بنایی و زیر ساختی که هم اکنون در آموزش و پرورش شهرستان انجام می شود  شاهد جامعه و نسلی پویا و فرهیخته در آینده نزدیک باشیم.

 

خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما- مهدی علیمیرزایی


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۸ساعت 17:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: 50 امدادگر جمعیت هلال احمر سرخس به زائران پیاده حرم رضوی امدادرسانی می کنند. حسن گودرزی گفت: جمعیت هلال احمر سرخس با همکاری نیروی انتظامی و اورژانس به زائران پیاده رضوی خدمت رسانی می‌کند. وی افزود: به منظور خدمت رسانی به زائران پیاده رضوی ۵ پایگاه سیار از سوی جمعیت هلال احمر شهرستان در مسیرهای زائران و کاروان‌های پیاده رضوی قرار گرفته است. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس با اشاره به امداد رسانی ۵۰ امدادگر این جمعیت به زائران تصریح کرد: این امدادگران به صورت داوطلبانه به زائران پیاده خدمات امدادی ارائه می‌دهند. گودرزی خاطرنشان کرد: به منظور ارائه خدمات بیشتر به کاروان های پیاده یک دستگاه آمبولانس نیز از جمعیت هلال احمر بجنورد به تعداد آمبولانس‌های در خدمت زائران پیاده افزوده شد. وی اذعان کرد: همچنین در هر کاروان سه نفر نیروی داوطلب امدادگر به زائرن پیاده امداد رسانی می کنند. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس در پایان به تعداد پایگاه‌های اسکان زائران اشاره کرد و گفت: ۳ پایگاه برای اسکان اضطراری زائران در نظر گرفته شده است که این پایگاها در روستاهای گنبدلی و شورلق و شهر مزداوند قرار دارد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ساعت 16:5 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره راه و شهرسازی سرخس گفت: اداره راه و شهرسازی سرخس به منظور خدمت رسانی و فراهم كردن سفری ایمن برای مسافران و زائران رضوی آمادگی كامل دارد. به گزارش روابط عمومی اداره كل راه و شهرسازی خراسان رضوی، علیرضا الیاسی گفت: اداره راه و شهرسازی سرخس به‌منظور آماده سازی و روان سازی حركت كاروان های زائران پیاده امام رضا(ع) اقدام به تیغ زنی حاشیه محور مشهد- سرخس و همچنین نصب بنرهای مزین به حرم امام رئوف علی ابن موسی الرضا كرده است. الیاسی با اشاره به بهسازی فضای مهمانسرای مزداوند، افزود: به جهت خدمت رسانی بهتر به مسافران و زائران و همچنین ایجاد تردد ایمن در جاده های حوزه استحفاظی سرخس، آخرین بازدید از ماشین آلات اداره و پرسنل راهداری توسط مسئول ماشین آلات این اداره انجام شده است.


برچسب‌ها: راه و شهرسازی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ساعت 15:28 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران شعبه سرخس با برپایی ایستگاه صلواتی در ورودی منطقه ویژه اقتصادی سرخس از زائران پیاده آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام پذیرایی کرد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: گمرك سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۷ساعت 7:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس گفت: دشمن در لایه مدیران و مدیریت فرهنگی دانشگاه ها افکار سکولاری را رواج داده و متاسفانه در لایه مدیریت فرهنگی رگه هایی از تفکر سکولاریزم مشاهده می شود که خود مصیبت بزرگی است. اسحق اَبان در گفتگو با خبرنگار نسیم سرخس، با اشاره به اینکه روز ۱۶ آذر سالروز تولد مقاومت و ایستادگی در مقابل زورگو و مستکبر است، گفت: ۱۶ آذر سالروز استکبارستیزی، روز تولد شعار مرگ بر آمریکا و تولد مقاومت، اندیشه و فکر مقاومت و ایستادگی در مقابل زورگو و مستکبر است. مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس افزود: شهدای این روز بزرگ در راه مبارزه با استکبار و نظام سلطه قدم برداشته اند، به همین دلیل وظیفه و رسالت دانشجوی امروز درک و زنده نگه داشتن و بازخوانی این هویت و رسالت و تبیین آن در جامعه است، البته به معنی واقعی نه اینکه به یک جشن و پایکوبی خلاصه شود، همان چیزی که امروز در اکثر دانشگاه ها دیده می شود. وی به مدیریت فضای فرهنگی دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه ها دو وظیفه اصلی و ذاتی دارند که اگر هر یک از این دو یعنی وظیفه آموزشی و فرهنگی اجتماعی محقق نشود، قطعا دانشگاه ناقص و معیوب خواهد بود. اَبان با بیان اینکه این دو وظیفه هم سنگ از درجه یکسانی برخوردار هستند، خاطرنشان کرد: فضای فرهنگی دانشگاه ها باید طوری مدیریت شود که موجب رشد آموزشی(متخصص) و رشد فرهنگی اجتماعی(متعهد) باشد. مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس تصریح کرد: دانشگاهی رسالت ذاتی و حقیقی خود را خوب انجام داده که خروجی آن دانشجوی متخصص و متعهد و مومن باشد. وی در ادامه به ضرورت شتاب علمی دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: دانشگاه موتور پیشرفت یک کشور است و راه دستیابی یک ملت به عزت، استقلال، اقتدار و ثروت در گرو پیشرفت و حرکت در مسیر علم می باشد و مسیر دیگری متصور نیست. ابان با اشاره به اینکه حاشیه سازی و سیاست بازی در محیط علمی موجب کاهش شتاب علمی کشور می شود، اظهار کرد: سیاسی کاری و حاشیه پردازی که متاسفانه تمام دولت ها این فعل را انجام می دهند به کار اصلی دانشگاه که همان تلاش و پیشرفت است، ضربه می زند به قول امام خامنه ای سیاست بازی سَم محیط علمی است. مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس ادامه داد: ضرورت پیشرفت شتاب علمی کشور ایجاد محیط کاملا آرام و پر شور و نشاط در دانشگاه ها است و در مسائل سیاسی هم این محیط باید، محیط فهم سیاسی، آگاهی و دانش سیاسی باشد، یعنی دانشگاه باید محل حاکمیت عقل و خرد و منطق باشد تا به محیطی احساسی تبدیل نشود. وی به وظیفه دانشجو و دانشگاه در مقابله با نفوذ دشمن اشاره و عنوان کرد: وقتی مسئله نفوذ مطرح می شود عده ای به سرعت ذهن شان به سمت نفوذ سیاسی می رود در حالی که مهم تر و فلج کننده تر از نفوذ سیاسی، نفوذ فرهنگی اجتماعی و نفوذ فکری است. ابان با بیان اینکه امروز دشمن برای فلج کردن قلب تپنده کشور یعنی دانشگاه ها تلاش زیادی انجام داده است، گفت: دشمن در لایه مدیران و مدیریت فرهنگی دانشگاه ها افکار سکولاری را رواج داده که متاسفانه در لایه مدیریت فرهنگی رگه هایی از تفکر سکولاریزم مشاهده می شود که خود مصیبت بزرگی است. مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس تصریح کرد: در بخش دانشجویی، دشمن سعی دارد که دانشجویی که باید مطالبه گر، آرمانگرا، فراحزبی و فراجناحی و فعال و با نشاط باشد، به پیاده نظام احزاب تبدیل شده و از روحیه مطالبه گری و آرمانگرایی به محافظه کاری روی آورد و به جای فعالیت و شور نشاط، منفعل و خنثی باشد، اطراف و محیط و اینکه در کشور و جهان چه می گذرد برای او مهم نباشد یعنی صرفا سه بعدی( خوابگاه- کلاس- سلف سرویس) باشد. وی با بیان اینکه متاسفانه برخی از دانشجویان به دلیل محافظه کاری و فعالیت حزبی راه نفوذ دشمن را باز کرده اند، افزود: برخی از دانشجویان، حال یا چپ و راست، اصولگرا و اصلاح طلب از آن روحیه ای که مقام معظم رهبری انتظار دارند که حفظ اصول و روحیه آرمانگرایی و مطالبه گری است، فاصله جدی گرفته اند. ابان اذعان کرد: در بخش دیگر دشمن از طریق نشریات، جلسات و اردوها به دنبال ترویج بی بندوباری و ترویج مکاتب فمنیسم و نهیلیسم است و بعضا مشاهده می شود دانشجو که خود باید جامعه و کشور هدف را نشان دهد، از بی هدفی رنج می برد. مسئول دفتر بسیج دانشجویی شهرستان سرخس در پایان تلاش، امید، آینده نگری و خستگی ناپذیری را از ویژگی های دانشجویان حق طلب و استکبارستیز عنوان کرد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ساعت 11:42 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس گفت: امسال 7 هزار زائر پیاده از شهرستان سرخس به حرم مطهر رضوی اعزام می شوند. حجت الاسلام علی‌اصغر بتوئی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ساماندهی کاروان‌های پیاده حرم مطهر رضوی توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس، گفت: امسال ۶۲۷۵ نفر در قالب ۳۸ کاروان توسط اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس برای اعزام به حرم مطهر امام رضا علیه السلام ثبت نام کرده‌‌اند. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس بیان کرد: ۳۵۷۰ نفر از زائران اعزامی از ‌شهرستان سرخس از برادران و ۲۷۰۵ نفر نیز از خواهران می‌باشند.    بتوئی با اشاره به اعزام ۳۰ طلبه به همراه کاروان‌های زائران پیاده افزود: در بخش مرزداران شهرستان سرخس امکانات رفاهی و پذیرایی برای زائران پیاده امام رضا علیه السلام در نظر گرفته شده است و تمامی امکانات برای استقبال از زائران آماده است. وی به تاریخ و تعداد اعزام ها اشاره کرد و گفت: اعزام کاروان‌های پیاده از ۱۳ آذر ماه آغاز شده است و تاکنون حدود هزار زائر اعزام شده اند و امروز دوشنبه ۱۳۶۰ نفر، سه‌شنبه ۱۲۲۰ نفر و روز چهارشنبه نیز ۲۷۱۰ نفر اعزام خواهند شد. رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سرخس عنوان کرد: برخی کاروان‌های روستاها نیز در اداره تبلیغات اسلامی ثبت نام نکرده‌اند و به صورت مستقل اعزام شده‌اند که برای ساماندهی این کاروان‌ها اداره تبلیغات اسلامی مسئولیتی ندارد و فقط مسئولیت کاروان‌هایی که ثبت نام آنها توسط این اداره انجام داده‌اند بر عهده ما می‌باشد. بتوئی در پایان گفت: با توجه به لیست ثبت نامی اداره تبلیغات اسلامی و همچنین کاروان‌های مستقل، حدود ۷ هزار نفر از شهرستان سرخس به صورت پیاده به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ساعت 9:35 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی با بیان اینکه بارش باران و برف مناطق شمالی، مرکزی و جنوبی استان را فرا می گیرد اظهار کرد: احتمال جاری شدن سیل و آبگرفتگی معابر و همچنین کولاک دور از ذهن نیست. مجید حبیبی نوخندان بیان کرد: براساس پیش بینی های انجام گرفته بارش ها در این استان و سایر نقاط کشور روند رو به رشد خواهد داشت. وی بیان داشت: با توجه به اینکه تا اواخر وقت روز دوشنبه بارش ها در نیمه جنوبی و نواحی شرقی استان به شکل رگباری پیش بینی شده افزود: احتمال آبگرفتگی معابر و سیلابی شدن مسیل ها در این نواحی از استان وجود دارد. حبیبی بیشترین حجم بارش های رگباری در فاصله زمانی مذکور در شهرستان های کاشمر، گناباد، کاخک، تایباد، تربت جام، صالح آباد، فریمان و سرخس پیش بینی کرد. وی یادآور شد در اثر پدیده النینو که منجر به بارش های فراوان در مناطق جنوبی و مرکزی ایران شده است بارش های رگباری در خراسان رضوی نیز افزایش خواهد یافت و با توجه به تغییر اقلیم در ایران خطر جاری شدن سیل شهرها را تهدید می کند. وی ادامه داد: از عصر امروز با نفوذ جریانات شمالی بارندگی در غالب نقاط استان به شکل بارش باران و برف حادث خواهد شد. مدیر کل هواشناسی خراسان رضوی اظهار کرد: اختلال در سیستم حمل و نقل استان به علت بارش برف و باران، وزش باد، کولاک برف، تشکیل مه، کاهش دید و همچنین یخ زدگی معابر و محورهای استان وجود دارد. وی با اشاره به پیش بینی بیشترین بارش ها در محورهای تربت حیدریه، فریمان، سرخس، صالح آباد، ملک اباد، کلات و نیشابور افزود: طی فعالیت این سیستم به ویژه طی روزهای دوشنبه و سه شنبه هفته جاری احتمال اخلال در تردد و پدیده های برف گرفتگی و آبگرفتگی راه های مواصلاتی به ویژه در مناطق یاد شده بسیار زیاد است. وی با اشاره به بارش نخستین برف پاییزی در مشهد و بیشتر شهرهای استان طی امروز و فردا افزود: با توجه به حجم بارش های در پیش رو فراهم سازی تمهیدات ویژه برای مقابله با جاری شدن سیلاب و کولاک در راه های ارتباطی و همچنین معابر شهری از طرف مسئولان و شهروندان ضرورت دارد. وی گفت: تولید گازهای گلخانه ای موجب آلودگی هوا، تغییر اقلیم و بروز پدیده هایی مانند خشکسالی های گسترده و وسیع، توفان های حاره ای و بارش های رگباری شده است


برچسب‌ها: هواشناسي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۶ساعت 8:13 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  شهرداري سرخس با ارائه دو طرح پژوهشي پرينتر ديواري و پارک رايحه درمان در نمایشگاه دستاوردهای پژوهش و فناوری استان حضور دارد.  شهردار سرخس گفت: سرخس- شمال شرقی ترین نقطه ی ایران زمین را همه با مرز و گاز و سد دوستی می شناسند. محمد امینی فر با توجه به اهميت موضوع پژوهش افزود: شهرداري سرخس برنامه ريزي لازم در خصوص پژوهش را در برخي از پروژه ها و به ويژه فضاي سبز انجام داده و به همین منظور دو طرح پژوهشي پرينتر ديواري و همچنين پارک رايحه درمان را به نمایشگاه پژوهش و فناوری استان معرفی کرده است. وی افزود: سرخس، دروازه ی ایران روبروی هزاران مسافر از آسیای میانه در طی قرن ها بوده و جاده ابریشم با نام این شهر چنان عجین گشته که نمی شود از تاریخ این مسیر گفت و نام سرخس را از قلم انداخت، اما در بین تمام صفت های شیرین برده شده برای این دیار، کمتر از سرخس عطرآگین سخن گفته شده است. شهردار سرخس عنوان کرد: سرخس، شهر عطرهاست، عطرهایی که فراموش کرده ایم، شهر داروهای خدادادی، شهر شمیم های بهشتی و روزگاری عطر گل های محمدی، نوید رسیدن به شهری می داد که مهمانانش را در همان دروازه ی شهر به جشن گلاب و به میهمانی عطر شکوفه های سیب و زردآلو دعوت می کرد. وی خاطرنشان کرد: این افتخار که زمانی گلاب شستشوی حرم مطهر حضرت رضا علیه السلام را سرخس هدیه می داد هنوز هم در دل داریم و چه حیف که عطرها را باید در خاطره ها جستجو کنیم. امینی فر با بیان اینکه گرمای خورشید سرخس، در کنار دشواری ها و سوزانندگی اش، نعمتی است که باید قدر دانست، ادامه داد: در همین شرایط بسیاری از گیاهان دارویی و معطر می توانند بهترین عصاره های خود را تولید کنند، گیاهانی که روزگاری در بسیاری از مراتع سرخس یافت می شدند و در طی سال ها با غفلتی که داشتیم بسیاری از آن ها را در معرض انقراض قرار دادیم. شهردار سرخس اذعان کرد: مراتع آباد سرخس همواره زیستگاه گیاهان دارویی بسیار ارزشمندی بوده که امروزه چنان مفاید آن ها آشکار شده است که در جهان نه تنها در حفظ و نگهداری آنها می کوشند بلکه به دلیل بازار بی بدیلشان مزارع گسترده ای از این گیاهان توسعه یافته اند. وی اظهار کرد: گسترش کشاورزی و عدم رعایت تناسب دام و مرتع همراه با تخریب مراتع، اسباب از دست رفتن بسیاری از گیاهان دارویی را فراهم آورده است و در بین آنچه شایسته بوده توجه به ارزش بالای زیستی و اقتصادی گیاهان دارویی بومی و شناسایی و ترویج آن ها در بین مردم است تا ضمن بهره بردن از مفاید آنها، در حفظ و نگه داری از آنها نیز تلاش کنند. امینی فر با بیان اینکه بسیاری از گیاهان دارویی و معطر، به دلیل زیبایی های تماشایی و عطر دل انگیزشان قابلیت کاربرد در طراحی منظر را دارند، افزود: کاربرد این گیاهان دارویی و معطر در فضاهای سبز شهری سرخس، ضمن فرهنگ سازی و علاقه مند کردن شهروندان به گیاهان دارویی، می تواند تابلویی باشد از سرخسی عطرآگین که می توانیم داشته باشیم. شهردار سرخس تصریح کرد: در همین راستا پارک امام در ورودی شهر سرخس به مساحت ۳۰ هکتار  با تاکید بر استفاده از رایحه درمانی طراحی شده و فرآیند احداث آن آغاز شده است. وی ادامه داد: در طراحی این پارک استفاده از گیاهان بومی و در حال انقراض سرخس مورد توجه بوده و در فصول تولید بذر به جمع آوری گیاهان دارویی از مراتع اقدام شده است. امینی فر عنوان کرد: با توجه به وجود پالایشگاه گاز سرخس و نیار به تعدیل آلودگی های ناشی از آن و همچنین مبارزه با پدیده ریزگردها، امید است که احداث پارک رایحه درمان سرخس بتواند در ترمیم اکوسیستم غنی این منطقه موثر بوده و در ایجاد رفاه شهری موثر باشد. شهردار سرخس اذعان کرد: پارک رايحه درمان سرخس، بزرگترين پارک رايحه درمان کشور است.     همچنین یاسر نیک پرست مشاور شهردار سرخس در امور فضای سبز هم گفت: گياهان معطري كه داراي خاصيت رايحه درماني هستند را مي‌توان در پارك‌ها، پياده‌ روها، معابر عبوري و حتي در مواردي در بزرگراه ها و ميادين شهري و به صورت كلي در فضاهاي سبز عمومي شهري كاشت. مشاور شهردار سرخس در امور فضای سبز افزود: مي‌توان اين گياهان را در اطراف بناهايي كه از آنها بوي نامطبوع استشمام مي‌شود مانند خيابان ها و معابر منتهي به بيمارستان ها، فضاهاي سبز به كار برده شده در محوطه بيمارستان ها يا داخل فضاي دروني آن ها، اطراف رستوران‌ها، قفس حيوانات در پارك‌ها و يا بسياري از خيابان ها و مناطقي كه در بيشتر فصول سال از بوي بد ناشي از تجمع فاضلاب ها رنج مي‌برند كاشت. نیک پرست ادامه داد: به طور كلي پارك‌هاي شهري و جنگلي كه براي استراحت و پياده‌روي مورد استفاده افراد جامعه قرار مي‌گيرند براي كاشت اين گياهان مناسب هستند. وی به اهداف و شاخص‌هاي اجرايي این طرح اشاره کرد و افزود: بالا بردن سطح توجه مردم و مسئولان به مقوله‌ي رايحه درماني كه امروزه خود به يك راهكار پرطرفدار و پرمخاطب تبديل شده و كاربرد زيادي در زمينه‌ي پيشگيري و درمان بسياري از بيماري‌ها دارد و  به كارگيري گياهان معطر در فضاهاي سبز اماكن تفريحي و مراكز مختلف نظير پارك‌ها باعث افزايش قدرت جاذبه‌ي پارك شده و به تعداد كاربران پارك مي‌افزايد. مشاور شهردار سرخس در امور فضای سبز ادامه داد: امروزه اثبات شده است داروهاي گياهي و يا حداقل مواد مشتق شده از گياهان كمترين عارضه‌ را ايجاد كرده و بيمار با خيالي آسوده از آن بهره مي‌گيرد و به همين منظور كارخانه‌هايي برای جداسازي عصاره‌ي گياهان دارويي معطر راه‌اندازي شده اند و با فروش محصولات شان درآمدهاي كلاني را كسب مي‌كنند که شهرداري سرخس با كشت معدودي از اين گياهان در فضاهاي سبز شهري هم باعث آشنا شدن مردم با اين گياهان شده و هم دسترسي مردم را به آنها تسهيل خواهد كرد. نیک پرست كاهش هزينه‌هاي سالانه‌ي واردات دارويي در كشور، نگاهي متفاوت به فضاهاي سبز، جايگزيني رايحه‌اي مطلوب و دلپذير در اكثر خيابان ها و اطراف بناهايي كه از آنها بوي نامطبوع استشمام مي‌شود، كاشت اين گياهان در معابر و فضاهاي سبز شهري برای كاهش سطح اضطراب و افسردگي و رهايي از تنش هايي كه در طول روز افراد با آن مواجه هستند و ايجاد اشتغال و درآمدزايي را از دیگر شاخصه های اجرای این طرح عنوان کرد. وی تصریح کرد: گياهاني كه در رايحه درماني مورد استفاده قرار مي‌گيرند داراي برگ‌ها و گل‌هاي زيبا و رنگ‌هاي متنوعي هستند كه مي توان با ايجاد يك هارموني متفاوت از رنگ‌هاي آن ها علاوه بر تأثيرات بهداشتي كه دارند از طراحي كاشت ويژه براي آنها استفاده كرد و به صورت گلخانه‌اي يا نمايشگاه در معرض ديد عموم قرار داد. مشاور شهردار سرخس در امور فضای سبز در پایان  اظهار کرد: با توجه به بحث آلودگي زيست‌ محيطي و آلودگي هوا به خصوص در ساعات كاري افراد در طول روز دغدغه‌هايي را برای حل اين مشكلات ايجاد مي كند كه بر روي سلامت افراد جامعه تأثيرگذار است در نتيجه انجام پروژه‌هايي كه بهبود دهنده‌ي اين وضعيت باشند نيز ضروري به نظر مي رسد و براي محقق شدن آن بايد از افراد مجرب و متخصص استفاده کرد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۵ساعت 21:29 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  دبیر ستاد زایرین بخش مرزداران سرخس از آمادگی کامل این بخش برای پذیرایی از زایرین آقا علی ابن موسی الرضا در ایام پایانی ماه صفر خبر داد. علی اکبر اکبری افزود: تمام مدارس را با امکانات کامل آماده کرده ایم تا زایران بتوانند با کمال آرامش در مسیر حرکت کنند و نگرانی بابت اسکان نداشته باشند. شهردار مزداوند سرخس در ادامه خاطر نشان کرد که در همین راستا تعداد 4 کانکس سرویس بهداشتی با 44 چشمه در مسیر حرکت زایرین قرار داده ایم و این کانکس ها را با رایزنی با معاونت زیارت استانداری به شهرستان اختصاص داده شد. دبیر ستاد زایرین بخش مرزداران افزود: در انتهای حوزه استحفاظی شهرستان سرخس در دو راهی صالح آباد برای اولین بار توانستیم میقات الرضا ع را ایجاد کنیم تا در جهت موضوعات فرهنگی و رفاهی زائران مشهد مقدس کارهای موثری انجام داده باشیم. علی اکبر اکبری در پایان تصریح کرد که پیش بینی کرده ایم در ایام پایانی ماه صفر حدود 10000 زایر از سرخس به سمت مشهد مقدس حرکت کنند که نسبت به سال گذشته افزایش قابل ملاحظه ای خواهیم داشت.

 

  مهدی علیمیرزایی خبرگزاری صدا و سیما سرخس


برچسب‌ها: شهرداري مزداوند
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ساعت 15:14 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   امام جمعه موقت سرخس گفت: آن جاذبه ای که جابر را به کربلا کشاند، امروز از تمام دنیا زائر جذب می کند و این زیارت، نام امام حسین علیه السلام را در سرتاسر عالم فریاد می زند. حجت الاسلام علی اصغر شریعتی در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: بهترین انسان های کسانی هستند که دستورات خدا را اجرا می کنند و از اینکه مخالفت با امر خدا داشته باشند ترس دارند. امام جمعه موقت سرخس با تاسی از کلام امام صادق علیه السلام افزود: انصاف بین مردم، جزء سه عملی است که انسان ها کمتر آن رعایت می کنند. خطیب نمازجمعه سرخس در ادامه با اشاره به تحولات منطقه اظهار کرد: بعد از چهار سال کشتار مردم مظلوم سوریه توسط مزدوران تحت امر ترکیه، عربستان، قطر و ۸۰ کشور دیگر، سوریه با کمک ایران اسلامی و حزب الله توانست در مقابل تروریست های تکفیری ایستادگی کند. حجت الاسلام شریعتی ادامه داد: داعشی در این چهار سال نفت سوریه را می دزدیدند و با تانکر و نصف قیمت به ترکیه می فروختند و در قبال آن سلاح می خریدند. وی با اشاره به سرنگونی جنگنده روسی توسط ترکیه، تصریح کرد: روسیه توانست با هماهنگی ایران و دولت قانونی سوریه از آغاز حملات خود هزاران تانکر نفت را در مرزهای سوریه با ترکیه منهدم کند که این به مذاق دولت ترکیه خوش نیامد و موجب شد تا این حادثه از قبل برنامه ریزی شده برای جنگنده روسی رخ دهد. امام جمعه موقت سرخس اذعان کرد: ترکیه از طرفی توسط مزدورانش سوریه را اشغال کرده و از طرف دیگر نفت این کشور را می دزدد. خطیب نمازجمعه سرخس گفت: اردوغان به خیال خودش بوی امپراتوری عثمانی در سر دارد و خود را پادشاه تمامی منطقه می داند. حجت الاسلام شریعتی با اشاره به دیدار آقای پوتین با رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: در این دیدار بی سابقه آقای پوتین به رهبر معظم انقلاب گفت که ما از رهنمودهای شما استفاده و بهره برداری خواهیم کرد. وی در ادامه با تسلیت اربعین حسینی و با اشاره به کلام امام حسن عسگری علیه السلام که زیارت اربعین یکی از نشانه های مومن است، گفت: امسال در اربعین حسینی از ۶۰ کشور دنیا در کربلا زائر داشتیم و این جاذبه حسین علیه السلام است که منحصر به مذهب خاصی نیست و همه را به سمت خود می کشاند. امام جمعه موقت سرخس خاطرنشان کرد:آن جاذبه ای که جابر را به کربلا کشاند، امروز از تمام دنیا زائر جذب می کند و این زیارت، نام امام حسین علیه السلام را در سرتاسر عالم فریاد می زند. حجت الاسلام شریعتی با اشاره به اینکه در همایش حماسی پیاده روی اربعین امسال ۲۶ میلیون زائر حضور داشتند، افزود: نقطه آغاز این پیاده روی ها خود اهل بیت علیهم السلام هستند و در روایات آمده است که امام حسین علیه السلام ۲۵ بار با پای پیاده به مکه سفر داشتند. امام جمعه موقت سرخس در پایان از برگزار کنندگان مراسمات باشکوه عزاداری سید و سالار شهیدان در شهرستان به خصوص در اربعین حسینی تقدیر کرد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۱۳ساعت 13:16 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  موانع اصلی توسعه گردشگری در سرخس چیست؟ موانع اصلی در توسعه گردشگری سرخس با توجه به مزایای متعدد آن اجتناب ناپذیر است ولی مشکلات و تنگناهای متعدد در راه رشد و توسعه صنعت گردشگری در سرخس نباید از نظر دور بماند که برخی از این موانع فقدان یک برنامه جامع و استراتژیک و همچنین مشخص نبودن هدف ها و سیاست های صنعت گردشگری در قالب یک برنامه است. امروزه صنعت توریسم به عنوان یکی از محورهای مهم توسعه همه جانبه بسیاری ازکشورهای جهان است و اکوتوریسم که زیر مجموعه ای است از صنعت زنده و پویای توریسم درعین بازدهی وسود آوری چشم گیر اقتصادی بوده که ضامن لایه های عمیق تر توسعه است. اکوتوریسم مخفف کلمه طبیعت گردی نام گرفته وگرایشی نو و پدیده ای تازه در صنعت جهان گردی محسوب می شود. وجود اثر ملی دریاچه بزنگان بزرگترین دریاچه طبیعی استان، منطقه حفاظت شده خواجه، کاروانسرای رباط شرف، جنگل های پسته وحشی منطقه گرزمی، دریاچه سد دوستی، رودخانه کشف رود ورود خانه هریرود وتجن، چشمه آب گرم پالایشگاه هاشمی نژاد، بند خاکی چهل کمان و دریاچه های فصلی دشت سرخس، مقبره لقمان وتنوع گونه های جانوری همه و همه می تواند دست به دست هم دهند تا سرخس که پلی است به کشورهای آسیای میانه درجایگاه بالایی قرارگیرد.     متاسفانه به علت عدم برنامه ریزی صحیح و اصولی در این زمینه و عدم همکاری ارگان ها و ادارات باهم دراین راستا نتوانستیم گام هایی موثری در ایجاد اشتغال و هدف نهایی آنکه توسعه پایدار است برداریم. موانع اصلی در توسعه گردشگری در سرخس با توجه به مزایای متعدد آن اجتناب ناپذیر است ولی مشکلات و تنگناهای متعدد در راه رشد و توسعه صنعت گردشگری در سرخس نباید از نظر دور بماند که برخی از این موانع فقدان یک برنامه جامع و استراتژيک و همچنین مشخص نبودن هدف ها و سیاست های صنعت گردشگری در سرخس در قالب یک برنامه، توسعه نیافتن امکانات مناسب و مکان هایی برای گردشگرا، فقدان نیروی انسانی کارآزموده و متخصص در امور گردشگری، عدم دخالت بخش خصوصی به سرمایه گذاری در بخش گردشگری به علت اقدامات سلیقه ای و محدود کننده، ناهماهنگی در همکاری بین سازمان ها و ارگان های دولتی و تصمیم گیری های منفک، کمبود امکانات اولیه مثل اقامتگاه های مناسب و امکانات بدیهی و ضروری و نداشتن سیستم واحد در این راستا که نیاز به تغییر نگرش فرهنگی مدیران و سیاست گذاران به مقوله ی گردشگر و گردشگری و پذیرش آن به عنوان یک اصل فرهنگی نه اقتصادی هستند و حال سوال از مسئولان این است؟ سرخس که اسمش با جاده ابریشم چند صد سال است گره خورده حتی ما یک نماد در داخل شهر به عنوان المان از قافله های شتر و یا دریغ از یک بنر که به عنوان عکسی یادگاری برای توریست های داخلی و خارجی باشد نداریم. سرخس با این همه جاذبه برای نمونه، چشمه آب گرم پالایشگاه هاشمی نژاد سرخس که دارای خواص دارویی و درمانی فراوان می باشد که اگر در هر شهر دیگر استان بود باعث جذب توریست داخلی و خارجی شده بود و سرخس پتانسبل آن را داراست که حتی از کشورهای آسیای میانه به خصوص چین و کشورهای اروپایی توریست جذب کند. برای نشان دادن لقمان که بیشتر به خرابه و مخروبه شبیه است و تکه پاره های آجر اطراف آن ریخته باید نشان دهیم، یا اینکه لقمانی به سبک و ثیاق خیام داشته باشیم که اطراف آن فضای سبز، حیوانات، تاکسی درمی و یک باغ پرندگان وجود داشته باشد تا مردم شهرستان در ایام تعطیل به زیر درختان توت در حاشیه ی جنگل جهانبانی هجوم نبرند. این مصداق بارز شامل دریاچه بزنگان، رباط شرف و سد دوستی و چشمه  آب گرم پالایشگاه هم می شود. با مطالعه نقشه شهری شهر سرخس متوجه می شویم که در اطراف کانال سیمانی آب مزار شهدا قرار است پارکی احداث شود که پتانسیل آن را دارد که بزرگترین مجتمع آبی کشور در آن ان پیش بینی شود،  بله می شود با اراده مسئولان یک حق آبه مانند کشاورزان از کانال آب مزار شهدا از آستان قدس رضوی خریداری یا اجاره کرد و در همین پارک فضاهای آبی و تفریحی مناسبی احداث کرد. آیا نمی شود با همکاری نهاد های مختلف در وسعت ۵۴۰۷ کیلومتر مربع سرخس ده هکتار زمین اطراف شهر سرخس تهیه یا اجاره کرد و گورخر سرخس یا جبیر یا آهو را در آن احیا و رهاسازی کرد؛ مانند پارک شیر احمد سبزوار، پارک توران سمنان و پارک تندوره درگز که باعث جذب توریست داخلی و خارجی شده که سرخس پتانسیل آن خیلی خیلی بالاتر از این مناطق است. متاسفانه باید بگوییم در این زمینه شهرهای دیگر استان از ما پیشی گرفته اند، مثلا نیشابور که فرماندار آن با سفیر چین ملاقات داشته برای سرمایه گذاری خارجی و ایجاد قطار سریع السیر که باعث رشد و سرمایه گذاری در دیگر بخش ها می شود و باعث فراهم آمدن روند سرمایه گذاری خارجی در این شهرستان شده است. آیا تلنگری نسبت به مسئولان شهرستان نمی رود که سرخس با تمام این پتانسیل ها باید جایگاهی بالاتر از این داشته باشد. آری تا مسئولان شهرستان به این خودباوری نرسند که شهرستان سرخس دارای پتانسیل انبوه است، همین آش و کاسه بوده که ما به دنبال پالایشگاه و راه آن التماس گویان برای جذب جوانان شهرستان باشیم. 

 

گزارش: حجت سندگل/ نسيم سرخس


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۱۰ساعت 14:47 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس گفت: به همت خیران 400 بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند شهرستان توزیع شد. علیرضا دادمحمدی افزود: به همت خیران ۴۰۰ بسته لوازم التحریر بین دانش آموزان نیازمند شهرستان شامل، کفش، مانتو شلوار، پارچه شلواری و پیراهنی اهدا شد. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس با تاکید بر اینکه نباید نیازمندان را فراموش کنیم خاطرنشان کرد: با کمک خیران شرایطی فراهم می شود تا دانش آموزان نیازمند نیز از فرصت ادامه تحصیل بهرهمند شوند. وی خاطرنشان کرد: خیران در فصل بازگشایی مدارس ۴۰۰ بسته لوازم التحریر، ۳۰۰ جفت کفش، ۱۷۰ دست مانتو شلوار، انواع پارچه شلواری و پیراهنی به ارزش ۱۷۰ میلیون ریال، برای کمک به ۴۰۰ دانش آموز نیازمند اهدا کرده اند. دادمحمدی بیان داشت: رفع حوائج خانواده های نیازمند گشودن دری به سوی بهشت است که خداوند سبحان وعده آن را به خیران و نیکوکاران داده است. مدیر کمیته امداد امام(ره) سرخس در پایان تصریح کرد: کمیته امداد به تحصیل مددجویان اهمیت زیادی می دهد و برای تحصیل آن ها اقداماتی همچون کلاس های تقویتی، کنکورهای آزمایشی، برنامه های اردویی و مشاوره تحصیلی را فراهم کرده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۹ساعت 14:47 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   رئیس جمعیت هلال‌ احمر سرخس گفت: هفدهمین مانور زلزله امروز در تمامی مدارس شهرستان برگزار شد. حسن گودرزی گفت: هدف از برگزاری این مانور ارتقاء سطح آمادگی دانش آموزان و مدیریت بحران در زمان بروز حادثه است که در آن تخلیه اضطراری، نحوه پناه‌گیری و نقطه امن، رسیدگی به مصدومان و صعود و فرود آن‌ها، بازگشت‌پذیری جامعه به امنیت و آموزش اطفاء حریق به آن‌ها آموزش داده می‌شود. رئیس جمعیت هلال‌ احمر سرخس با اشاره به اینکه استان و کشور ما از مناطق زلزله‌خیز به‌حساب می‌آید، افزود: باید آمادگی خود را حفظ کنیم و با آموزش، مهارت‌افزایی، کار تیمی و برگزاری مانورها در سطح مدارس که جمعیت زیادی از جامعه را در برمی‌گیرد سبب کاهش تلفات و خسارات ناشی از زلزله شویم. وی با بیان اینکه این مانور در تمام مدارس امروز با زنگ زلزله برگزار شد، افزود: این مراسم به صورت نمادین نیز در مدرسه ۱۵ خرداد شهرک گاز با حضور مسئولان شهرستان و مدیریت بحران برگزار شد. گودرزی ادامه داد: بر اساس دستورالعمل‌های کشوری و تفاهم‌نامه آموزش‌ و پرورش، هلال‌احمر، سایر ارگان‌های مربوطه، امسال طرح جدیدی برای نخستین بار در بعضی از شهرستان‌ها برای ساکنان مجاور مدارس نیز برگزار می‌شود تا این افراد نیز بتوانند در این مانور آموزش لازم را ببینند. رئیس هلال‌احمر سرخس نقش این مانورها را در کاهش آسیب‌های زلزله بسیار مؤثر دانست و گفت: دانش آموزان در این سنین آمادگی بیشتری برای دریافت مباحث آموزشی دارند به همین دلیل باید از این ظرفیت  استفاده شود. وی در پایان اظهار کرد: کشور ما تاکنون شاهد خسارات و تلفات زیادی از زلزله هم‌چون زلزله بم بوده است.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ساعت 23:35 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرمانده پايگاه مقاومت بسيج کارکنان شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از حضور بسيجيان اين مجتمع گازي در برنامه هاي گراميداشت هفته بسيج در شرق کشور خبرداد.
محمد رضا به آبادي در گفت و گو با خبرنگار خراسان با بيان مطلب فوق افزود: بسيج يکي از تشکل هاي مردمي است که بنا به ضرورت حراست و نگهباني از ارزش هاي اسلام و انقلاب اسلامي با تدبير حکيمانه حضرت امام (ره) شکل گرفت.
وي اظهارداشت: بسيجيان با حضور خود در عرصه هاي مختلف کشور پايبندي به آرمانهاي انقلاب و رهبري را به اثبات رسانده اند.
به آبادي تصريح کرد: بسيجيان با جانفشاني و ايثارگري خود در هشت سال دفاع مقدس و تقديم هزاران شهيد، عزت و سربلندي را براي ايران اسلامي به ارمغان آوردند.
اين مقام مسئول در ادامه بسيج را از دستاوردهاي راهبردي انقلاب اسلامي و مظهر اراده و مقاومت ملي ايرانيان برابر تهديدات دشمن دانست و تاکيد کرد: بسيج هميشه با ولايت مداري و بصيرت در دفاع از آرمان هاي انقلاب اسلامي ايران عمل مي کند.
فرمانده پايگاه مقاومت بسيج پالايشگاه خانگيران در ادامه به برنامه هاي اجرا شده اين پايگاه مقاومت در هفته بسيج اشاره کرد و افزود: برپايي نمايشگاه عکس، برپايي نمايشگاه آخرين ابتکارات همکاران، اجراي مسابقات ورزشي، پخش سرودهاي انقلابي در هفته بسيج، برگزاري مسابقه کتابخواني، برگزاري راهپيمايي هاي شبانه، بازديد فرماندهان پايگاه هاي حوزه هاي ادارات و برگزاري جلسه بصيرتي حلقه هاي صالحين از مهمترين برنامه هاي پايگاه مقاومت بسيج شهيد هاشمي نژاد بود.

 

سرخس _ تمدن/


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ساعت 10:23 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  شب گذشته یادواره سردار شهید خادم الشریعه و 64 شهید شهر مرزی سرخس در مسجد صاحب الزمان (عج) این شهر برگزار شد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۸ساعت 8:12 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگراري ساريكا-   رئیس حفاظت محیط زیست سرخس از دستگیری یک گروه صیاد پرندگان شکاری در شهرستان خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، محمد جواد علی پور گفت: پس از انجام گشت های نامحسوس و جمع آوری اطلاعات توسط اداره حفاظت محیط زیست سرخس متوجه حضور یک گروه صیاد پرندگان شکاری که در روستای چاله زرد از توابع بخش مرکزی شهرستان سرخس شده و ضمن هماهنگی با مقام قضایی و در معیت نیروی انتظامی پاسگاه گنبدلی منزل متخلف را بازرسی کردیم. وی ادامه داد: از منزل مورد نظر که در روستای چاله زرد مورد بازرسی قرار گرفت یک بهله دلیجه و ۱۰ قطعه قمری کشف و متخلف بوشهری که در محل حضور داشت دستگیر و به همراه صاحب خانه به پاسگاه نیروی انتظامی منتقل و به مراجع قضایی معرفی شد. به گفته علی پور به دستور قاضی پرونده دو نفر متهم در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفته تا بازجویی ها جهت شناسایی دیگر همدستان آنها انجام شود.


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ساعت 15:54 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  کاروان پياده زائران اربعين حسيني مشتکل از کارکنان شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از شهرستان سرخس عازم کربلاي معلي شدند.
هماهنگ کننده اين کاروان زيارتي در گفت و گو با خبرنگار خراسان در اين خصوص گفت: با نزديک شدن به اربعين حسيني و براي ششمين سال متوالي، کاروان زائران حسيني متشکل از کارکنان پالايشگاه خانگيران و جمعي از مردم شهرستان سرخس براي زيارت سالار شهيدان کوله بار سفر بسته اند و عازم مرز شلمچه شدند.
سيد محمد علي موسوي نيک با بيان اينکه اوج دلدادگي عاشقان حسيني در کاروان هاي پياده روي اربعين موج مي زند تصريح کرد: اين کاروان 80 نفره پس از ورود به مرز عراق، حرکت پياده روي خود را به سمت نجف، کاظمين، سامرا و کربلا آغاز خواهند کرد.
وي زنده نگه داشتن شعائر اسلامي، ترويج و اشاعه فرهنگ عاشورا، تجديد ميثاق با شهداي کربلا و سفارشات ائمه اطهار(ع) در خصوص زيارت اربعين حضرت اباعبدا... الحسين (ع) را از اهداف اين سفر دانست و بيان داشت: از نشانه ها و صفات مومنان زيارت اربعين است و کاروان مشتاقان حسيني سعي دارد تا در طول سفر ضمن به جا آوردن اعمال زيارت حرمين مقدسه، ارادت خود را به خاندان عصمت و طهارت نشان دهد.
موسوي نيک تاکيد کرد: با هماهنگي‌هاي به عمل آمده، تمهيدات لازم براي برگزاري هرچه باشکوه‌تر کنگره عظيم اربعين حسيني انديشيده شده است.

 

سرخس _ تمدن/


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۷ساعت 12:11 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه سرخس با بیان اینکه بسیج دژ مستحکمی در مقابله با پروژه نفوذ دشمن است، گفت: بسیج به عنوان چشم بیدار انقلاب اسلامی وظیفه دارد که بصیرت افزایی کرده و مردم را نسبت به شگردهای نفوذ دشمن آگاه کند.  حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی و در ادامه سلسله مباحث هفته های گذشته درباره قیامت گفت: در روز قیامت درباره قرآن، نماز اول وقت، تخریب سرزمین ها، سقط فرزندان و حتی چهارپایان از انسان سوال می شود.     امام جمعه سرخس افزود: اگر دو ماه عزاداری کردیم و میلیون ها تومان انفاق کردیم ولی نماز را در اول وقت خود اقامه نکردیم، مورد مغفرت الهی قرار نخواهیم گرفت. حجت الاسلام ارژنگ در ادامه با گرامیداشت پنجم آذر سالروز تشکیل بسیح مستضعفان و با اشاره به بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار فرماندهان بسیجی که فرمودند، مسئولان، نخبگان و افراد موثر در تصمیمات کلان، هدف دشمن در پروژه نفوذ هستند و تخطئه بسیج و اتهام تندروی به آن تکمیل پروژه نفوذ را در پی خواهد داشت، بیان کرد: دشمن در پروژه نفوذ قصد دارد که بین تصمیم گیران و تصمیم سازان نفوذ کند و چون می داند که بسیج دست او را می شناسد و مانع اهداف شوم او می شود، بسیج را تندرو و افراطی می خواند تا بتواند این دژ مستحکم را سست کرده و اهداف خود را اجرا کند. وی به راه های نفوذ دشمن در قرآن کریم اشاره و تصریح کرد:  یکی از شیوه های دشمن در نفوذ، دادن وعده های دروغین است که قرآن اشاره می کند، به وعده های شیطانی آن ها توجه نکنید، که وعده الهی حق است. خطیب نمازجمعه سرخس ناامید کردن مسئولان از آینده کشور را از دیگر اهداف دشمن در پروژه نفوذ عنوان کرد و افزود: دشمن مسئولان را از آینده کشور می ترساند و شیطان بزرگ می گوید که اگر با ما نباشید دچار فقر و مشکلات اقتصادی می شوید و این همان تزویر آمریکایی است. حجت الاسلام ارژنگ ادامه داد: آمریکایی ها از آن طرف می گویند که فقر شما را تهدید می کند و از طرف دیگر به دنبال اشاعه فحشا در کشور ما هستند که قرآن پاسخ آن ها را می دهد، که خزائن عالم پیش خداوند است. امام جمعه سرخس تصریح کرد: در پروژه نفوذ، دشمن منکر را معروف جلوه می دهد و کارهای غلط مسئولان را که منکری را معروف می کنند، تایید می کند، مثلا مسئولانی که به جای پرداختن به تقویت بنیه دینی به دنبال برگزاری اردوهای مختلط در کوهستان ها هستند. خطیب نمازجمعه سرخس شایعه پراکنی و سهل اندیشه کردن مسئولان نسبت به مسائل مهم کشور را از دیگر راه های نفوذ دشمن عنوان کرد و افزود: یکی از خطاهای محاسباتی این است که در عوامل محسوس بمانیم و چشمانمان فقط ظواهر را ببیند و توجهی به معنویت نداشته باشیم. وی غافل کردن مسئولان از امدادهای غیبی و نصرت الهی را از دیگر راه های نفوذ دشمن دانست و ادامه داد: همانطور که امام (ره) فرمودند، امدادهای غیبی و نصرت الهی بود که آمریکایی ها را در طبس به زمین زد و همچنین سخنان اخیر آیت الله علم الهدی امام جمعه مشهد که فرمودند، بسیج الهام الهی به حضرت امام (ره) بود و برخی ها چون امدادهای غیبی و نصرت الهی را ندیده اند، این سخنان را به سخره می گیرند. امام جمعه سرخس بیان کرد: وقتی مسائل اعتقادی و بنیادی در نگاه یک مسئول، مسئله ای سطحی دیده می شود، مطمئنا شیطان در حال نفوذ است. حجت الاسلام ارژنگ اعتماد به دشمنانی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی که خود را خیرخواه ملت ایران می دانند در پروژه نفوذ دنبال می شود و آسیب بزرگی به کشور وارد خواهد کرد. خطیب نمازجمعه سرخس در ادامه به نقش بسیج در مقابله با پروژه نفوذ دشمن اشاره کرد و گفت: بسیج به عنوان چشم بیدار انقلاب اسلامی وظیفه دارد که بصیرت افزایی کرده و مردم را نسبت به شگردهای نفوذ دشمن آگاه کند. وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم در انتخابات آینده که هدف دشمن در پروژه نفوذ است، افرادی مانند آیت الله مدرس حضور پیدا کنند، شخصیت هایی که نه از مال دنیا چیزی داشتند و نه به دنبال مال و ثروت دنیا رفتند. حجت الاسلام ارژنگ در پایان با اشاره به حرکت خیل عظیم زائران پیاده اربعین حسینی به سوی کربلای معلی، گفت: مهم ترین پیام این حرکت، پیام ایستادگی در برابر ظلم و سازش نکردن با ظالمان است، همانطور که ابی عبدالله با ظلم بیعت نکرد و در مقابل استکبار ایستادگی کرد.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۹/۰۶ساعت 13:40 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا- در آخرین روز از هفته گرامیداشت بسیج با حضور مسئولان شهرستانی و بسیجیان، مزار شهدای شهر مرزی سرخس غبارروبی و گلباران شد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ساعت 18:9 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   به مناسبت پنج آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفین، اجتماع بزرگ بسیجیان «شکوه ایستادگی» در مسجد امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار شد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ساعت 11:30 توسط خبرگراري ساريكا |

خراسان رضوي
10 هزار هکتار از اراضی موقوفه سرخس بیابان زدایی شده است
 مدیر اداره املاک و اراضی آستان قدس رضوی از آغاز اجرای طرح بیابان زدایی در 10 هزار هکتار از اراضی موقوفه امام رضا(ع) سرخس طی سال جاری خبر داد.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی آستان قدس رضوی، محسن حسابی با بیان این مطلب گفت: پروژه تثبیت شن و بیابان زدایی در سرخس با همکاری اداره کل منابع طبیعی خراسان رضوی در اراضی انجام شده است. وی هدف از اجرای این پروژه را حفظ و احیای اراضی موقوفه، کمک به ایمن سازی فعالیت‌های کشاورزی و صنعتی و واحدهای مسکونی روستایی در سرخس، حفظ پوشش گیاهی و جلوگیری از فرسایش خاک عنوان کرد. وی جلوگیری از روند بیابان زایی و تخریب مراتع، کمک به تغذیه سفره‌های آب زیرزمینی، جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها و بهبود شرایط زیست محیطی منطقه سرخس را از دیگر مزایای اجرای این طرح نام برد.


برچسب‌ها: املاك و اراضي آستان قدس سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۵ساعت 0:3 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  دادستان سرخس: متاسفانه وضعیت طلاق در سرخس نسبت به جاهای دیگر از متوسط بالاتر است
دستگاههای فرهنگی شهرستان کوتاهی نکنند
طلاق را اغلب راه‌ حل رايج و قانوني عدم سازش زن و شوهر ، فروريختن ساختار زندگي خانوادگي ، قطع پيوند زناشويي و اختلال ارتباط والدين با فرزندان تعريف كرده‌اند . در حقيقت همانگونه كه پيوند بين افراد طبق آيين و قراردادهاي رسمي و اجتماعي برقرار مي‌شود . چنانچه طرفين نتوانند به دلايل گوناگون شخصيتي ، محيطي و اجتماعي و ... با يكديگر زندگي كنند به ناچار طبق مقررات و ضوابطي از هم جدا مي‌شوند . از اين نظر خانواده همچون عمارتي است كه زن و شوهر ستون‌هاي آن را تشكيل مي‌دهند و فرو ريختن هرستون استحكام و استواري عمارت را دچار تزلزل و گسستگي مي‌كند . طلاق با اين ديد ، يكي از غامض‌ترين پديده‌هاي اجتماعي ، اركان خانواده را در هم ريخته و بيشتر اثرات مخرب خود را بر روي فرزندان برجاي مي‌گذارد . طلاق گسستن و فروپاشيدن و نابودي كانون گرم و آرام‌بخش زندگي است كه اثرات جبران ناپذيري بر اعضاء خانواده مي‌گذارد.
طلاق یک پدیده و معضل اجتماعی است که متاسفانه روز به روز هم در حال افزایش می باشد که بسیاری از خانواده ها از این معضل متضرر می شوند که دلایل و علتهای مختلفی پشت این قضیه هست که باید آسیب شناسی و ریشه یابی گردد که به جهت اهمیت موضوع و اینکه متاسفانه معضل شوم طلاق در شهرستان و به ویژه در روستاها افزایش یافته به آن می پردازیم امید است مسولین مربوطه در این باره تامل کنند :

 محمود محمودی فعال رسانه ای در سرخس با اشاره به کم کاری دستگاههای فرهنگی شهرستان اعتقاد دارد که در این باره کوتاهی صورت گرفته و باید آسیب شناسی شود و مسولان فرهنگی کار خودشان را در حیطه کاهش طلاق و آسیب های اجتماعی باید درست انجام دهند
خبرنگار روزنامه خراسان و کارشناس فرهنگی در ادامه یادآور می شود که بیکاری،اعتیاد، و دخالت خانواده ها و همچنین نرفتن به مشاوره قبل ازدواج تا حد زیادی در رشد و افزایش طلاق تاثیرگذار بوده است.

محمد علی تمدن فعال رسانه ای و کارشناس علوم تربیتی در سرخس با اشاره با تاثیر ماهواره و شبکه های مجازی بر تاثیر طلاق می گوید : متاسفانه از زمانیکه ماهواره و شبکه های مجازی گسترش پیدا کرده همه چیز عوض شده و ناهنجاریهای اجتماعی از جمله طلاق افزایش پیدا کرده است.
مدیر مسول خبرگزاری ساریکا و خبرنگار خراسان در ادامه یادآور می شود که مسایل و مشکلات اقتصادی ، عدم آگاهی خانواده ها و بسیاری از عوامل دیگر باعث شده که امروزه وضعیت طلاق مناسب نباشد و در این زمینه ادارات مسِول باید پاسخگو باشند و کارهای شایسته ای انجام دهند.

محمد نبی حیدری دبیر آموزش و پرورش اعتقاد دارد که سطح یکسان فرهنگی خانواده ها و اشتغال افراد می تواند در ایجاد یک زندگی پایدار کمک کند و دستگاههای فرهنگی شهرستان هم به نحو احسن کار خود را انجام نداده اند و باید در این راستا کار کنند.

علی اکبر دانش محمدی دبیر آموزش و پرورش سرخس هم اعتقاد دارد که نبود مهارتهای اجتماعی و فرهنگی می تواند بر موضوع ازدواج و طلاق تاثیر زیادی داشته باشد که در این راستا باید مشاوره قبل ازدواج صورت گیرد تا اشنایی زوجین و خانواده ها از همدیگر بیشتر شود.

معصومه گلاوی ، عضو شورای شهر سرخس می گوید: باید در این زمینه فرهنگ سازی صورت گیرد و خانواده ها و همسران توان تحمل خودشان را بالا ببرند و به خاطر کوچکترین اختلاف سریع میدان را خالی نکنند و اکثر مشکلات خانوادگی که منجر به طلاق می شوند ریشه در ناتوانی اقتصادی دارد.
یکی از اعضای شوراهای حل اختلاف دهستانها که خواست نامش فاش نشود اظهار داشت که متاسفانه هفته ای 2 تا 3 پرونده در شعبه حل اختلاف روستاهای تابعه برای طلاق مراجعه می کنند که جای بسی تاسف دارد و باید ریشه یابی شود چرا ما چنین وضعیت نا مناسبی در طلاق داریم و دستگاههای فرهنگی سرخس کوتاهی می کنند و شاید در این باره اصلا کاری انجام نشده است.

رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرخس می گوید در شهری که حدود 3 سال هست مدیر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی نداریم و متاسفانه مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هم کوتاهی می کند بر وضعیت طلاق تاثیر می گذارد.

حجت الاسلام سیستانی ادامه می دهد چرا حدود 3 سال ما در این شهر جلسه شورای فرهنگ عمومی نداریم و اجرای همین مصوبات جلسات هست که خروجیش باعث کاهش طلاق و افزایش ازدواج در جامعه می شود.
این عضو شورای شهر در پاسخ به این سوال که شما بعنوان شورای شهر در این باره چکار کردید خاطرنشان می کند که همه ما مقصریم و همه مسولان و دست اندرکاران کوتاهی کرده اند که وضعیت به اینجا رسیده و تصریح می کند که شورای شهر هم در اجرای مصوبات فرهنگی نقش زیادی داشته و تاثیرگذار بوده است.

 عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر سرخس اظهار می کند که متاسفانه شنیده ها حاکی از آنست که در یک محضری در سرخس در یک روز فقط 15 طلاق ثبت شده و این بسیار دردناک و اسفناک می باشد.
سیستانی با اظهار تاسف درباره تعداد زندانیان سرخسی می گوید: چرا ما باید از سرخس 1070 زندانی در زندان سرخس و دیگر زندانهای سراسر کشور داشته باشیم که این فاجعه هست و باید ریشه یابی شود کجای کار را ناقص انجام می دهیم.

 دادستان سرخس درباره وضعیت بالای طلاق در سرخس اظهار می کند که متاسفانه طلاق در این شهرستان سطح متوسط بالاتری نسبت به دیگر جاها دارد باید در این باره کار شود.
تمنانلو در ادامه خاطر نشان می کند که دخالت خانواده ها و بدبینی زوجین نسبت به هم در سرخس یکی از عوامل مهم در افزایش این پدیده و معضل اجتماعی شده است که باید در این باره کارهای فرهنگی زیادی انجام شود .
وی با اشاره به کوتاهی بعضی از دستگاههای فرهنگی سرخس تصریح می کند که اداراتی همچون سازمان تبلیغات، فرهنگ و ارشاد اسلامی و آموزش و پرورش باید در این زمینه کار کنند چرا که آگاهی خانواده ها و فرهنگ سازی می تواند در کاهش طلاق موثر واقع شود
فرماندار سرخس در این باره اعتقاد دارد که متاسفانه کار عملی و تحقیقاتی در سرخس در این زمینه صورت نگرفته و باید گروهی از متخصصین و محققین امر با هم و در کنار هم نظر علمی بدهند و ما هم بعنوان نماینده عالی دولت از آنها حمایت می کنیم و در آینده انشالله برنامه هایی در این راستا خواهیم داشت.

حسین سنجرانی در ادامه خاطرنشان می کند که موضوع طلاق مربوط به یک ارگان خاص نیست و تمام ادارات و مردم در این موضوع سهیم هستند و اینکه چرا در سرخس نسبت به جمعیت بیشتر هست باید آسیب شناسی و ریشه یابی گردد .
نماینده عالی دولت در سرخس در پایان می گوید: که بی شک عامل اقتصادی و بیکاری و همچنین اعتیاد می تواند تا اندازه زیادی به این پدیده و معضل اجتماعی دامن بزند و در این راستا باید توقعات خانواده ها از همدیگر کاسته شود .
امیدواریم با همدلی مردم و دولت در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به این شعار ، نامگذاری شده است بشود کاری انجام داد تا ریشه اصلی طلاق که همانا فقر فرهنگی، مشکلات معیشتی خانواده ها ، بیکاری و اعتیاد هست ریشه کن شود تا انشالله شهر و جامعه ای عاری از هر آسیب و تنشی داشته باشیم تا همگان در فضایی سالم زندگی کنند.

مهدی علیمیرزایی خبرنگار خبرگزاري صدا و سيما در سرخس


برچسب‌ها: دادگستري سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 21:23 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود رایزنی‌های صورت گرفته، درمانگاه تامین اجتماعی سرخس همچنان فاقد پزشک متخصص است. احمد سجادی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: 400 پروژه عمرانی در حوزه‌های نفت و گاز در شهرستان سرخس در دست انجام است. وی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های در دست انجام سد "شوریجه" به عنوان دومین سد بزرگ خراسان رضوی در دست احداث است، افزود: سد شوریجه برای انتقال آب به شهرها در حال ساخت است.  نماینده مردم سرخس، فریمان، احمدآباد و رضویه‌ در مجلس با بیان اینکه خوشبختانه در حوزه گازرسانی رونق خوبی گرفته است، تصریح‌کرد: عملیات گازرسانی به 65 روستا در سرخس، فریمان، رضویه و احمد آباد با اعتباری افزون بر 40 میلیارد تومان شروع شده است. سجادی از توزیع رایگان قیر بین شهرها و روستاهای زیر 20‌هزار خانوار خبر داد و گفت: توزیع رایگان قیر در راستای بهسازی راه‌های روستایی و شهری بوده است. وی با اشاره به اینکه امسال در مجلس بودجه‌های متعددی در حوزه نهضت آسفالت و بهسازی راه‌های بین شهری و آب رسانی به روستاها داشته‌ایم، تصریح کرد: در حوزه راه‌سازی روستایی و بین شهری بیش از 30 میلیارد تومان و در حوزه آب‌رسانی روستایی افزون بر 16 میلیارد تومان هزینه شده است. عضو کمیسیون انرژی مجلس با بیان اینکه در بخش آب‌رسانی از سد شوریجه به روستاهای شهرستان سرخس نیز 10 میلیارد تومان هزینه شده است، عنوان‌کرد: پروژه‌های ورزشی، احداث درمانگاه و خانه بهداشت و تکمیل تجهیزات پزشکی مراکز در دست انجام است. سجادی به نبود پزشک متخصص در بیمارستان تامین اجتماعی شهرستان سرخس اشاره کرد و گفت: در شهرستان سرخس 48 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین‌اجتماعی هستند که برای ارائه خدمات به این افراد درمانگاه عمومی‌ کفایت نمی‌کرد و این درمانگاه به درمانگاه تخصصی ارتقا پیدا کرد. وی با بیان اینکه براساس چارت هر درمانگاه تخصصی باید دارای پزشک عمومی، داروساز، دندانپزشک و پزشک متخصص باشد، بیان‌کرد: در حال حاضر در درمانگاه تخصصی شهرستان سرخس دندانپزشک و پزشک عمومی مستقر است اما تاکنون پزشک متخصص در گزینش‌های انجام شده مورد قبول قرار نگرفته‌اند.  نماینده مردم شهرستان سرخس و فریمان در مجلس شورای اسلامی‌ گفت: مسئولان استانی هرچه سریعتر اقدام به گزینش پزشک متخصص برای حضور در درمانگاه تخصصی شهرستان سرخس اقدام کنند.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 12:34 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   به مناسبت هفته بسیج و با توجه به تحرکات اخیر در منطقه و جنگ های نامنظم در خاورمیانه، همایش «بسیج، محور مقاومت» در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهر مرزی سرخس برگزار شد. در این همایش نقش بسیج و نیروهای مردمی در جنگ های منطقه، توسط خواجوی یکی از یادگاران هشت سال دفاع مقدس تشریح شد. راه های مقابله با جنگ نرم دشمن از دیگر موضوعاتی بود که در این همایش مورد بحث و بررسی قرار گرفت. بسیج مردمی، امروز نقش و کارایی تعیین کننده خود را در صحنه‌های مقابله با تروریست ها در منطقه به خصوص در سوریه و عراق نشان داده است. مقامات دولت سوريه و عراق با الهام گرفتن از الگوي بسيج در ايران، اقدام به راه اندازي ارتشي مردمي به نام جيش الشعبي كردندكه اين ابتكار بلافاصله تاثير خود را در مهار و شكست فتنه ها نشان داد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 10:38 توسط خبرگراري ساريكا |

خراسان رضوي

تمدن/ حجت الاسلام «علی اصغر بتوئی» رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس گفت: امسال هفت هزار زائر پیاده از سرخس به حرم مطهر رضوی اعزام می‌شوند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۳ساعت 0:1 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  در قالب پروژه حمایتی طرح «شعله های گرم» به خانه های روستایی سرخس رفت.  حسن گودرزی رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: با اجرای این پروژه حمایتی ۱۱۰ نفر به طور مستقیم از آن بهره مند شدند. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس افزود: مبلغ کمک اعضای جامعه داوطلب هلال احمر شهرستان در این پروژه حمایتی ۳۰۰ میلیون ریال بود. گودرزی خاطرنشان کرد: این پروژه حمایتی در روستاهای قلعه قصاب، بزنگان، زالوغال، تام مختار و چنار سوخته اجرا شد. وی ادامه داد: در این طرح به ۱۱۰ دانش آموز نیازمند کاپشن، کلاه و شال گردن، لباس گرم، کفش، جوراب، لوازم التحری، بلوز و شلوار گرم در کمال احترام و حفظ کرامت انسانی اهدا شد. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس تصریح کرد: همچنین بین تمامی خانواده های نیازمند این روستاها سبد غذایی شامل روغن، برنج، ماکارانی، سویا و مرغ توزیع شد. گودرزی اظهار کرد: شعله های گرم عنوان پروژه بعدی است که با هدف توزیع بخاری گازسوز در بین نیازمندان انجام شد. وی خاطرنشان کرد: در این طرح نیز با مشارکت بیست نفر از اعضای داوطلبان و با هزینه سی میلیون ریال، تعداد هشت دستگاه بخاری گازسوز، چهار بخاری نفتی و یک یخچال تهیه و در بین نیازمندان برای فصل سرما توزیع شد. رئیس جمعیت هلال احمر سرخس اظهار داشت: در این پروژه ها همچنین خدماتی شامل کمک هزینه درمان و ویزیت رایگان به بیماران نیازمند این روستاها انجام شد. گودرزی گفت: این پروژه های حمایتی با حضور خیران استانی و رئیس گروه مشارکت هلال احمر اجرا شد. به گفته رئیس جمعیت هلال احمر سرخس اجرای پروژه های حمایتی و داوطلبی با رویکرد فعالیت های عام المنفعه و بشر دوستانه بوده و جزء ارکان اصلی اقدامات اجرایی داوطلبان است.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 16:1 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئيس واحد آتش نشاني شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از کسب مقام نايب قهرماني در ششمين المپياد آتش نشانان شرکت ملي گاز ايران خبرداد.
جواد کهولي در گفت و گو با خبرنگار خراسان با اعلام اين خبر افزود: ششمين المپياد تخصصي آتش نشانان شرکت ملي گاز ايران به ميزباني شرکت مجتمع گاز پارس جنوبي و با حضور 11 تيم از پالايشگاه هاي گازي کشور در ورزشگاه حافظيه شيراز برگزار شد.
وي اظهارداشت: آتش نشانان پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد در اين المپياد در رشته هاي دوي صد متر با مانع، دوي چهار در 100 متر امدادي، امداد و اطفا، حمل حوض با PPE  و آبرساني از منبع رو باز به سيبل نشانه با ساير آتش نشانان به رقابت پرداختند.
اين مقام مسئول تصريح کرد: تيم آتش نشانان شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد در رشته آبرساني از منبع رو باز به سيبل نشانه با ثبت زمان 40 ثانيه به مقام نخست دست پيدا کردند.
کهولي بيان داشت: همچنين در رشته انفرادي امداد و اطفاء آقاي رضا نوروزيان از آتش نشانان اين مجتمع گازي با ثبت زمان 31 ثانيه مقام نخست اين رشته را بدست آورد.
رئيس واحد آتش نشاني شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد خاطر نشان کرد: اين شرکت در بين ساير پالايشگاه ها و براي نخستين بار، با ثبت زمان 40 ثانيه در رشته آبرساني از منبع رو باز به سيبل نشانه رکورد اين رشته را شکست.
وي هدف از برگزاري اين المپيادها را ايجاد مهارت، دقت و افزايش سرعت عمل، بالا بردن توان عملياتي و افزايش اعتماد عمومي نسبت به توانمندي آتش‌نشانان شرکت ملي گاز و همچنين تبادل اطلاعات و انتقال تجارب بين آتش‌نشانان عنوان کرد.
کهولي يادآور شد: تيم آتش نشانان پالايشگاه خانگيران با کسب مقام نايب قهرماني در ششمين المپياد آتش نشانان شرکت ملي گاز ايران به دومين المپياد آتش نشانان وزارت نفت راه پيدا کرد.

 

سرخس _ تمدن


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 13:59 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر بعد از سه سال از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب می گذرد و هیچ اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته، به دلیل کمرنگ شدن تفکر بسیجی در بین مسئولان است. احمد سجادی  درباره نقش بسیج در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی گفت: بسیج فرهنگ ساز مقاومت است و این را تمام ملت های مسلمان و مظلوم جهان می دانند. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: معمار بسیج و تفکر بسیجی حضرت امام روح الله بود، که تشکیل آن برگرفته از درس ها و عبرت های عاشورای حسینی است. سجادی خاطرنشان کرد: بسیج، فرهنگ مقاومت را در ایران اسلامی و بعد از آن درتمامی جهان پایدار کرد. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی همچنین به نقش بسیج در اجرای اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و افزود: اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی به یک تفکر نیاز دارد و آن هم تفکر بسیجی و روحیه جهادی است. وی تصریح کرد: اگر بعد از سه سال از ابلاغ سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی توسط رهبر معظم انقلاب می گذرد و هیچ اقدامی برای اجرای آن صورت نگرفته، به دلیل کمرنگ شدن تفکر بسیجی در بین مسئولان است. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه با «تفکر اداری» نمی توان اقتصاد مقاومتی را اجرایی کرد، خاطرنشان کرد: تفکر اداری برای اجرای اقتصاد مقاومتی پیشبرنده نیست و تنها راه حل آن داشتن تفکری بسیجی است. سجادی با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی، یک میدان رزم است، عنوان کرد: برای ورود به این میدان رزم باید تفکری بسیجی و روحیه ای جهادی داشت، تفکری که در سال های ۵۹ تا ۶۹ مصداق های آن وجود داشت. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: اجرای اقتصاد مقاومتی با خودبینی، رانت و باندبازی عملی نمی شود و باید نگاه مان در اجرای آن، یک نگاه ملی باشد. وی با بیان اینکه نگاه بسیج، نگاهی دوران زا است، خاطرنشان کرد: بهترین راهکار اجرای اقتصاد مقاومتی استفاده از توان و پتانسیل بسیج است، چون بسیج نگاهی درون زا دارد. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نگاه دولتمردان به اقتصاد، نگاه به بیرون است، اذعان کرد: اگر دولت از توان بسیج استفاده کند، بسیاری از مشکلات کشور به خصوص مشکل اشتغال حل می شود. سجادی در ادامه به پروژه نفوذ دشمن اشاره کرد و گفت: دشمن در پروژه نفوذ به دنبال مسئولانی در بدنه نظام است که در تلاشند، اشرافی گری و عافیت طلبی را ترویج کنند و امید دشمن هم به همین مسئولان است. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی تصریح کرد: تغییر تفکر مسئولان به سمت رفاه زدگی و عافیت طلبی یکی از اهداف دشمن در پروژه نفوذ است، همان اشرافی گری و عافیت طلبی که امروز گریبان بسیاری از نظام ها را گرفته است. وی ادامه داد: نفوذی ها، امروز به دنبال این هستند که یک اقلیت تاثیرگذار در مجلس خبرگان رهبری داشته باشند، یعنی اگر مسئولی در سخنانش ارکان نظام را زیر سوال برد، این اقلیت تاثیر گذار در بیرون مجلس خبرگان نیز بیانیه صادر کنند و از آن سخنان حمایت کنند. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: دشمن در پروژه نفوذ، به دنبال این است که دوباره مجلسی، مانند مجلس ششم شکل بگیرد تا مقاومت مردم را سست و تفکر بسیجی را کمرنگ کند. سجادی اظهار کرد: امروز متاسفانه برخی از اساتید دانشگاه ها نیز پروژه نفوذ دشمن را توهم می خوانند، مانند زمانی که می گفتند شبیخون فرهنگی در کار نیست و این خیلی خطرناک است. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی در پایان با اشاره به اینکه امروز فرهنگ و تفکر بسیجی در تمام ملت ایران اسلامی وجود دارد، خاطرنشان کرد: بسیجی مرد میدان های سخت و ناممکن است و تا فرهنگ و تفکر بسیجی در جامعه وجود داشته باشد، دشمن جرات تعرض به نظام اسلامی را نخواهد داشت.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 10:45 توسط خبرگراري ساريكا |

خراسان رضوي

محمودی / سرهنگ باقرزاده فرمانده انتظامی شهرستان سرخس از کشف یک کیلو و 262 گرم انواع مواد مخدر خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۲ساعت 8:49 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) سرخس از اجرایی شدن 87 طرح اشتغال برای مددجویان تحت پوشش این نهاد در 6 ماهه اول امسال خبر داد. علیرضا دادمحمدی با اشاره به بهره مندی ۶۲۵ نفر از مجریان طرح های اشتغال از دوره های آموزشی مختلف در شهرستان، گفت: حضور در کلاس ها و دوره های آموزشی برای ارتقای سطح آموخته ها و تجربیات متقاضیان و در راستای بهبود سطح کیفی تولیدات آن ها است. مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس افزود: در این کلاس آموزشی ۵۰ ساعته که در چهار دوره برگزار شد، یکی از اساتید حوزه کارآفرینی به ارائه بخشی از تجربیات و علل موفقیت خود پرداخت و شرکت کنندگان را با چگونگی موفقیت در زندگی و رسیدن به خودکفایی آشنا کرد. وی بیان کرد: در این مدت، ۱۲۵ نفر در دوره های مهارت آموزی، ۱۱۰ نفر در دوره های پایدارسازی و توسعه، ۶۵ نفر دردوره های قالی بافی، ۱۷ نفر در دوره های آموزشی حرفه آموزی دانش آموزان و ۳۰۹ نفر در دوره آموزشی دامداری شرکت کردند. مدیر کمیته امداد امام (ره)  سرخس اظهار کرد: در این دوره ها درباره عوامل موثر در کسب و کار، شرایط و دستورالعمل های جدید اشتغال و نیز پرداخت به موقع اقساط توسط کارشناسان حوزه اشتغال نکاتی بیان شد. دادمحمدی تصریح کرد : شناسایی ظرفیت های خانواده های نیازمند و ارائه‌ آموزش‌ های تخصصی، می‌ تواند در راستای توانمندسازی آنان نقش بسیار مهمی ایفا کند. وی خاطرنشان کرد: کمیته امداد امام (ره) سرخس نیز به منظور تحقق این اهداف و در راستای کمک به خودکفایی مددجویان، تسهیلات کارآفرینی برای آن ها در نظر گرفته است.مدیر کمیته امداد امام (ره)  سرخس عنوان کرد: در ۶ ماهه اول امسال ۸۷ طرح اشتغالزایی توسط مددجویان این نهاد اجرا شده و مبلغ ۱۱ میلیارد و۴۲۰ میلیون ریال در این خصوص تسهیلات پرداخت شده است. دادمحمدی در پایان گفت: برگزاري کلاس هاي آموزشي مختلف برای اعضاي خانواده هاي تحت حمايت، نقش موثري در تفاهم و همکاري اعضاي خانواده و ايجاد آرامش و مودت در بين آن ها دارد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 15:17 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  به مناسبت هفته بسیج، صبح امروز مسئولان شهرستان سرخس با سه خانواده شهید بسیجی شهرستان دیدار و از نزدیک با آن ها گفتگو کردند. در این دیدارها حسین سنجرانی فرماندار، سید مرتضی شارعی مقدم فرمانده سپاه، جعفر یوسفی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران و جمعی از مسئولان شهرستان سرخس حضور داشتند. بر اساس این گزارش دیدار با خانواده معزز و معظم شهدای شهرستان سرخس، توسط تمامی حوزه ها و پایگاه های مقاومت بسیج، در طول هفته بسیج انجام می شود. شهرستان سرخس در طول هشت سال دفاع مقدس ۴۳ شهید بسیجی تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 14:27 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس گفت: امسال 7 هزار زائر پیاده از سرخس به حرم مطهر رضوی اعزام می‌شوند. حجت الاسلام علی اصغر بتوئی گفت: امسال ۷ هزار زائر پیاده از سرخس به حرم مطهر رضوی اعزام می‌شوند. وی  با بیان اینکه ثبت نام کاروان های پیاده آغاز شده است، افزود: تاکنون بیش از ۳۰ کاروان، برای پابوسی آقا علی بن موسی الرضا علیه السلام ثبت نام کرده اند. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس با اشاره به اعزام کاروان‌های پیاده در ایام شهادت امام رضا علیه السلام به مشهدمقدس گفت: با توجه به افزایش سالانه تعداد زائران پیاده به حرم مطهر رضوی، اداره تبلیغات اسلامی موظف شده است تا نسبت به ساماندهی این زائران اقدام کند. وی اظهار کرد: باید تلاش کنیم که زائران پیاده امام رضا علیه السلام به سلامت رفت و آمد کنند و فقط دغدغه زیارت داشته باشند. حجت الاسلام بتوئی با اشاره به بی نظمی های سال گذشته در کاروان های پیاده گفت: امسال دبیری این کاروان ها به اداره تبلیغات اسلامی شهرستان واگذار شده و فقط به کاروان هایی که دارای مجوز هستند، خدمت رسانی می شود. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس در پایان گفت: همچنین اقدامات لازم برای حضور و اعزام مبلغان به این کاروان ها انجام شده است.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۴/۰۹/۰۱ساعت 13:15 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   فرماندهی انتظامی سرخس گفت: با هوشیاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان سرخس بیش از یک کیلو انواع مواد مخدر کشف شد. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: در پی کسب خبر از منابع و مخبرین مبنی بر ورود یک دستگاه پراید حامل مواد مخدر در یکی از روستاهای حومه شهرستان به داخل شهر، بلافاصله تیم عملیات ویژه مبارزه با مواد مخدر با همکاری دیگر یگان های عملیاتی وارد عمل شدند. فرمانده انتظامی سرخس افزود: تیم عملیات ویژه پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی بعد از تعقیب خودرو شناسایی شده به طور نامحسوس، مخفیگاه این سوداگران مرگ را پیدا کرده و بلافاصله پس از هماهنگی مقام قضایی مخفیگاه آن ها مورد بازرسی قرار گرفت. این مقام انتظامی ادامه داد: در این عملیات چهار نفر دستگیر و از مخفیگاهشان مقدار یک کیلو و ۲۶۲ گرم انواع مواد مخدر و دو عدد ترازوی کوچک مخصوص توزین مواد مخدر کشف شد. باقرزاده تصریح کرد: راننده و سرنشین خودرو و دو نفر همدست دیگر پس از بازجویی های به عمل آمده با تشکیل پرونده روانه دادسرا شدند. فرمانده انتظامی سرخس با اشاره به توقیف خودروی پراید گفت: درعملیاتی دیگر نیز مأموران مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی در طرح پاکسازی نقاط آلوده این شهرستان، در اقدامی غافلگیرانه ضمن جمع آوری چهار خرده فروش مقدار ۱۵ گرم انواع مواد مخدر سنتی و صنعتی از آن ها کشف و ضبط و یک خودروی سمند را توقیف کردند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ساعت 16:53 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه سرخس با اشاره به تلاش غرب گرایان و اصلاح طلبان افراطی بر تشکیل مجلسی غرب گرا، گفت: روحانیون و بسیجیان باید با روشنگری در عرصه انتخابات توطئه دشمن را خنثی کنند. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های بسیج شهر سرخس با بیان اینکه رسالت اصلی بسیج و بسیجیان حفظ نظام اسلامی گفت: ضروریست بسیجیان ما آسیب ها و تهدیداتی که علیه نظام اسلامی است را بشناسند.     امام جمعه سرخس افزود: بسیجیان ما و هر کسی که در عرصه دفاع از نظام اسلامی حاضر می شود، باید آگاه به زمان باشد. حجت الاسلام ارژنگ تصریح کرد: برای اینکه دشمن را ناکام بگذاریم که به اهداف شومش نرسد، باید آگاه به زمان باشیم. وی با اشاره به فعالیت های دشمن در آستانه انتخابات گفت: دشمن به دنبال این است که زمینه حضور افراد غرب زده را در انتخابات آینده فراهم کند که بسیجیان ما باید با روشنگری و آگاهی بخشی جلوی این اقدام دشمن را بگیرند. امام جمعه سرخس ادامه داد: هر کسی که از نظر شورای نگهبان صالح باشد، حق حضور در انتخابات را دارد. حجت الاسلام ارژنگ تصریح کرد: شخصی که بنایش براندازی اصل نظام اسلامی است، هیچ کس نمی پذیرد که در انتخابات حضور پیدا کند و این امری طبیعی است. وی با بیان اینکه آزادترین انتخابات دنیا در ایران اسلامی برگزار می شود، عنوان کرد: چرا صدای مدعیان آزادی انتخابات، برای نظام خلیفه، آل سعود و قطر که نظام هایی مورثی هستند در نمی آید؟ امام جمعه سرخس اظهار کرد: اشخاصی غرب گرا و اصلاح طلبانی افراطی در حال فعالیت هستند که مجلسی تشکیل شود، که راحت بتوانند با غربی ها سازش کنند و دشمن نیز برای چنین شخصیت هایی برنامه دارد. حجت الاسلام ارژنگ خاطرنشان کرد: وظیفه و رسالت روحانیت و بسیجیان است که روشنگری کنند تا نماینده ای انتخاب شود که یار رهبری و نظام اسلامی باشد. وی ادامه داد: بسیج یک روز حضور فیزیکی داشت و امروز باید حضور فکری و روشنگرانه داشته باشد. امام جمعه سرخس با بیان اینکه بسیج  و بسیجیان ما باید شاخصه های نامزد اصلح را به مردم معرفی کنند، افزود: جایگاه و شان بسیج بالاتر از آن است که در انتخابات به دنبال معرفی چهره خاصی باشد. حجت الاسلام ارژنگ خاطرنشان کرد: مجموعه های نظام باید در انتخابات فراجناحی عمل کرده و فقط شاخصه هایی که مورد نظر مقام معظم رهبری است را به مردم معرفی کنند تا دوباره شاهد تشکیل مجلس ششم، نباشیم. وی با بیان اینکه اهمیت حضور پرشور در انتخابات بر کسی پوشیده نیست، اظهار کرد: گرای حضور در انتخابات باید به وسیله نیروهای انقلابی و نخبه انجام شود تا حضوری آگاهانه را در انتخابات داشته باشیم. به مناسبت هفته بسیج، همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های بسیج محلات سطح شهر سرخس صبح امروز در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرک شهید رجایی سرخس برگزار شد.

 

نسیم سرخس،

 


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ساعت 13:5 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرمانده سپاه سرخس با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم بسیج، تقویت مساجد است، گفت: یکی از گزینه هایی که عملکرد فرماندهان پایگاه ها و بسیجیان را مورد سنجش قرار می دهیم، حضور آن ها در برنامه های مساجد است. سرهنگ پاسدار سیدمرتضی شارعی مقدم در همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های بسیج شهر سرخس، به نقش های متنوع مساجد در عرصه های مختلف اشاره کرد و گفت: در هر منطقه ای که مساجد ما پررنگ و فعال هستند، کاهش معضلات اجتماعی را در آن منطقه شاهد هستیم. فرمانده سپاه سرخس افزود: مساجد اولین پایگاه حکومت اسلامی بودند که محور وحدت و موجب پیوند مهاجر و انصار شدند. شارعی مقدم خاطرنشان کرد: مساجد تنها رسانه مطمئن از اول انقلاب اسلامی بودند و بیشتر اعلامیه های حضرت امام (ره) در مساجد به مردم اعلام و تکثیر می شد و در حقیقت مسجد تربیت کننده نیروهای مبارز انقلابی شده بود. وی اذعان کرد: مساجد پایگاه تبلیغ انقلابی اسلامی و اولین قدمگاه رزمندگان سپاه اسلام برای اعزام به جبهه ها بودند که بعدها نیز به معراج های شهدا تبدیل شدند. فرمانده سپاه سرخس با بیان اینکه یکی از برنامه های مهم بسیج، تقویت مساجد است، گفت: یکی از گزینه هایی که عملکرد فرماندهان پایگاه ها و بسیجیان را مورد سنجش قرار می دهیم، حضور آن ها در برنامه های مساجد است. شارعی مقدم تصریح کرد: با هر وسیله ای که داریم بایستی جوانان را برای رغبت حضور در مسجد تشویق کنیم و باید سعی شود مهم ترین برنامه های فرهنگی و مذهبی در مساجد برگزار شود. وی اذعان کرد: هرچه تعامل روحانیت و فرماندهان پایگاه های بسیج بیشتر باشد، مساجد ما پر رونق تر می شوند. فرمانده سپاه سرخس در پایان مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرک شهید رجایی سرخس را مصداق بارز تعامل مسجد با پایگاه بسیج عنوان کرد. به مناسبت هفته بسیج، همایش ائمه جماعات و فرماندهان پایگاه های بسیج محلات سطح شهر سرخس صبح امروز در مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام شهرک شهید رجایی سرخس برگزار شد.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۳۰ساعت 11:23 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  امام جمعه موقت سرخس گفت: امروز بسیج و بسیجیان در میدان های مختلف، به خصوص در عرصه های فرهنگی و تربیتی نقشی اساسی دارند و هر وقت انقلاب و اسلام به آن ها نیاز داشت، حضور خود را ثابت کردند. حجت الاسلام علی اصغر شریعتی در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: در طول شبانه روز باید زندگی انسان به چهار برنامه مهم، عبادت و مناجات خدا، کار و تامین نیازهای زندگی، ملاقات با برادران دینی و تفریح سالم در محیط خانواده اختصاص یابد. امام جمعه موقت سرخس با تاسی از کلام امام علی علیه السلام، افزود: در هنگام غنا و بی نیازی و هم در زمان فقر و نداری باید در جاده تقوا حرکت کنیم. شریعتی در ادامه با گرامیداشت هفته بسیج گفت: در حقیقت بسیج یک معجزه الهی بود که اگر کارکرد و تلاش آن نمی شد، اکنون انقلاب و اسلامی وجود نداشت. وی خاطرنشان کرد: بسیج قدرت لایزال الهی است که هیچ وقت تمام شدنی نیست و به همین دلیل امام راحل با عنایت الهی، این شجره طیبه را پایه گذاری کردند. خطیب نمازجمعه سرخس ادامه داد: امروز بسیج و بسیجیان در میدان های مختلف، به خصوص در عرصه های فرهنگی و تربیتی نقشی اساسی دارند و هر وقت انقلاب و اسلام به آن ها نیاز داشت، حضور خود را ثابت کردند. امام جمعه موقت سرخس در ادامه با اشاره به حملات اخیر تروریستی داعش در فرانسه گفت: در واقع داعشی ها به پدرخوانده خود فرانسه حمله کردند و همین فرانسه بود که بیشترین نیرو را برای جنگ به سوریه اعزام کرد. شریعتی تصریح کرد: همین مغز متفکری که حمله تروریستی به پاریس را طراحی کرد، در خود فرانسه دفتر جذب نیرو برای داعش ایجاد کرده بود. وی اظهار کرد: امروز گروه تروریستی داعش از ۸۰ کشور دنیا نیرو جذب کرده است و تمامی پایگاه های آمریکایی و اروپایی از او حمایت می کنند. خطیب نمازجمعه سرخس اذعان کرد: تمام رسانه های اروپایی و آمریکایی در اختیار داعش است و با تبلیغ جنایت های وحشیانه آن ها به دنبال این هستند که مردم دنیا را بترسانند تا بتوانند به اهداف شوم خود برسند. امام جمعه موقت سرخس با یان اینکه حملات پاریس مشکوک است، عنوان کرد: چه طور می شود که کشورهایی که نهادهای امنیتی آن ها حتی حضور پرندگان را رصد می کنند توان مقابله با چند نفر را نداشته باشند. وی خاطرنشان کرد: کشورهایی مانند فرانسه که مشکلات داخلی و به خصوص ورشکستگی های اقتصادی گریبان گیر آن ها شده است به دنبال این هستند که با این اقدمات ذهن مردم کشورشان را منحرف کنند. خطیب نمازجمعه سرخس ادامه داد: غربی ها با طراحی این حملات و اقدامات تروریستی به دنبال آماده کردن ملت خودشان برای جنایت های بعدی شان هستند. شریعتی یکی از اهداف حملات تروریستی پاریس را اسلام هراسی و اسلام زدایی عنوان کرد و گفت: امروز اسلام در کشورهای اروپایی رو به رشد است و همین غربی ها را به وحشت اندخته است. امام جمعه موقت سرخس تصریح کرد: رسانه های گروهی فرانسه در تبلیغات شان، اسلام هراسی را ترویج می کنند و قصد دارند با این اقدامات مسیحیان و مسلمانان را به جان هم بندازند و برای رژیم صهیونیستی امنیت درست کنند. وی ادامه داد: چرا غربی هایی که خود را مدعی حقوق بشر می دانند امروز در برابر کشتار بی رحمانه مسلمانان سکوت می کنند و برای حادثه کوچکی در پاریس سر و صدا به راه می اندازند؟ شریعتی تصریح کرد: رسانه های آمریکایی و اروپایی امروز در تلاش هستند تا با پوشش گسترده این حملات خود ساخته، انتفاضه سوم مردم فلسطین را تحت تاثیر قرار دهند و جنایات رژیم صهیونیستی را توجیه کنند. خطیب نمازجمعه سرخس در پایان گفت: امیدواریم مسلمانان از خواب غفلت بیدار شوند و مراقب حرکت های توطئه مابانه غربی ها باشند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ساعت 13:22 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس گفت: اگر مکتب و راه بسیج عملا کنار گذاشته شود و آن روحیه جهادی و ایستادگی و مقاومت کمرنگ شود، ملت و جامعه ما ضربه خواهد خورد و نفوذ دشمن پایدارتر می شود. حجت الاسلام سید حسن هاشمی نسب با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج یک نعمت جلیه خداوند متعال به کشور ما بود که با ابتکار معجزه گونه حضرت امام تأسیس شد و اگر قدر آن را ندانیم گرفتار خسران خواهیم شد. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس افزود: بسیج حرکت عمومی جامعه است، یعنی آن فرهنگ خالص و ناب اسلامی که هر کسی در این کشتی سوار شود به سعادت خواهد رسید و اهل نجات می شود. هاشمی نسب خاطرنشان کرد: دفتر بسیج را همه انبیاء و اولیاء الهی امضاء کرده اند و اگر این فرهنگ غنی در جامعه رشد کند و به شکوفایی برسد، یقینا به تمامی اهدافی که جامعه و نظام اسلامی در نظر دارد به سرعت خواهیم رسید. وی تصریح کرد: امروز اگر مردم به ویژه مسئولان روحیه بسیجی و انقلابی را در خود تقویت کنند، مطمئن باشید کشور ظرف مدت کوتاهی به شکوفایی نهایی خود می رسد و مراتب مختلف علمی، ورزشی، اجتماعی و سیاسی را به اوج می رساند. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس با بیان اینکه شاخص ترین ویژگی بسیج ایثار و روحیه جهادی است، اذعان کرد: متأسفانه برخی امروز در جامعه اسلامی از این شاخص غافلند و اگر هر مسئولی در هر جایی که هست این دو شاخص را در نظر بگیرد حتما وضعیت جامعه تغییر می کند. هاشمی نسب خاطرنشان کرد: نعمت بسیج بود که ایران اسلامی توانست هشت سال در برابر مستکبرین عالم و جهان خوران و ظالمان زورگو بایستد و کمر خم نکند و همه سختی ها را به جان خرید اما عزت و استقلال خود را از دست نداد. وی بیان کرد:  اگر امروز هم همین روحیه حاکم بر جامعه باشد و در برابر مستکبران و به خصوص آمریکای جنایتکار و از قدرت های پوشالی آنان هراسی به دل راه ندهیم و در برابر برخی از مستبدان و کشورهای ظالم از مواضع انقلابی خود کوتاه نیاییم و اصولی که امام راحل فرمودند عمل کنیم و روحیه انفعالی و ساده انگاری در روابط خارجی نداشته باشیم یقین بدانید دشمن هیچ غلطی نمی تواند بکند. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس با بیان اینکه امروز باید قویتر از گذشته از ملت های مظلوم دنیا دفاع کنیم، تصریح کرد: باید از لبنان، فلسطین، یمن، بحرین و عراق با قدرت حمایت کرد و از ظالمان و مستکبران عالم طلبکار بود. هاشمی نسب اظهار کرد: از مستکبران عالم در برابر ظلم هایی که کرده اند باید جواب خواست و با دوستان خوش برخورد و با دشمنان سخت بود. وی بیان کرد: متأسفانه در برخی موارد شاهد هستیم ماجرا برعکس می شود و با دشمنان به نرمی و با خودی ها سخت و خشن برخورد می کنند که این روحیه بسیجی نیست و با مکتب بسیج و امام و مقام معظم رهبری فاصله بسیار دارد. مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در سپاه سرخس خاطرنشان کرد: اگر مکتب بسیج و راه بسیج عملا کنار گذاشته شود و آن روحیه جهادی و ایستادگی و مقاومت کمرنگ شود، ملت و جامعه ما ضربه خواهد خورد و نفوذ دشمن پایدارتر می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ساعت 10:45 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس گفت: در هفت ماهه نخست امسال بيش از یک میلیارد ريال براي تغذیه کودکان زیر 6 سال نیازمند هزينه شده است. علیرضا دادمحمدی با بیان اینکه بسیاری از بخش ها و روستا ها فاقد مراکز درمانی مجهز هستند، افزود: بسیاری از افراد نیازمند و محروم جامعه قادر به تامین هزینه های بالای درمانی، هزینه های خوراکی و غیر خوراکی خود نیستند، به همین دلیل  امکان استفاده از امکانات بهداشتی و درمانی موجود را از دست می دهند. دادمحمدی يكي از مسائل مهم مربوط به سلامت كودكان را مسئله تغذيه آن ها دانست و اظهار داشت: در هفت ماهه نخست امسال بيش از یک میلیارد و ۶۸۰ ميليون ريال براي تغذیه کودکان زیر ۶ سال نیازمند شهرستان هزينه شده است. وی تصریح کرد: از پيامدهاي نامطلوب سوء تغذيه کودکان مي توان به اختلال در رشد و تکامل مغزي و جسمي، افزايش هزينه هاي درماني، افت تحصيلي و تحميل هزينه هاي سنگين به آموزش و پرورش و بار سنگين مالي بر اقتصاد جامعه اشاره کرد. مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس با بیان اینکه کمیته امداد منشاء خدمات مختلفی به جامعه هدف است، تصریح کرد: طرح کمک به تغذیه کودکان زیر ۶ سال یکی از برنامه های این نهاد بوده که با همکاری وزارت بهداشت و درمان در حال اجرا است. دادمحمدی یادآور شد: در راستای ارائه این خدمات در سال گذشته نیز به ۴۰۰ نفر از کودکان زیر شش سال حوزه شهرستان سرخس سبدغذایی به ارزش بیش از ۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال اهداء شده است. وی در پایان بیان کرد: خیرین و نیکوکاران می توانند در راستای حمایت از خانواده‌های بی‌بضاعت و نیازمند به منظور رفع سوء تغذیه کودکان که به دلیل فقر اقتصادی دچار این عارضه و بیماری شده اند، با کمیته امداد همکاری کنند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۴/۰۸/۲۹ساعت 10:4 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-   اولين همايش گرامي داشت هنر تعزيه خواني در سالن ورزشي شهيد احمدي توسط اداره آموزش و پرورش سرخس برگزار شد. در اين همايش ۷۰۰ نفر دانش آموز سرخسي به همراه مديران و معلمان  شرکت کردند. گروه تعزيه خوان حضرت ابوالفضل العباس (ع) از مشهد مقدس با حضور استاد مهدي تقديمي به صورت مهمان در اين مراسم حضور داشت که اجراي تعزيه کرد. دکترعباس دادمحمدي مدير آموزش و پرورش سرخس هدف اصلي برگزاري اين همايش و اين تعزيه را آشنايي دانش آموزان با فرهنگ و هنر عاشورايي و هنر تعزيه خواني سرور و سالار شهيدان ابا عبد الله الحسين (ع) ذکر کرد.

مهدي عليميرزايي خبرنگار صدا و سيما هم چنين گزارش داد:

همایش بزرگ گرامیداشت تعزیه خوانی در سرخس برگزار شد
این همایش که در نوع خود بی نظیر بود به بیان حوادث عاشورا و قیام امام حسین پرداخت که با استقبال زیاد مردم و دانش آموزان و معلمان روبرو شد.
بی بی میمنت موسویان معاون ابتدایی اداره آموزش و پرورش سرخس در این باره گفت: برای اولین بار هست که با چنین صحنه زیبایی در سرخس روبرو شده ام و از همه دست اندرکاران برگزاری تعزیه خوانی تشکر می کنم که همه ما را سفری به کربلا و عاشورا برد.
علی گزمه کارشناس آموزش متوسطه آموزش و پرورش اعتقاد دارد که مراسم تعزیه خوانی می تواند عمق بخشی به ایمان مردم داشته باشد و بی شک حادثه عاشورا تا حد زیادی می شود با این همایشها ترسیم کرد تا تاثیر شگرفی در اذهان عمومی جامعه بویژه جوانان داشته باشد چرا که زنده نگه داشتن قیام کربلا تا ظهور حجت حق انشالله ادامه خواهد داشت.
حمزه شجاع کارشناس روابط عمومی و دبیر این همایش با اشاره به اهمیت برگزاری چنین همایش هایی و تاثیرگذاری آن در بین قشر جوان گفت: قطع یقین بدانیم که مبارزه با جنگ نرم از همین جا شروع می شود و از گروه تعزیه خوانی حضرت ابوالفضل عباس مشهد برای اجرای نمایش دعوت کردیم و به لطف خدا با استقبال زیادی روبرو شده ایم.
مدیر آموزش و پرورش سرخس در این باره می گويد که ما در سرخس هم دنبال آموزش هستیم و هم باید بعد معنوی دانش آموزان را تقویت کنیم که برای اولین بار تصمیم گرفته شد همایش بزرگ گرامیداشت تعزیه خوانی را در سرخس برگزار کنیم که انشالله برگزاری چنین همایشهایی ادامه خواهد داشت.
عباس دادمحمدی در پایان یادآور شد که ما هر چه بتوانیم در بعد معنوی دانش آموزان کار کنیم و حادثه عاشورا و قیام کربلا را در بین جوانان بازگو کنیم در آینده جامعه ای خواهیم داشت که بیمه اهل بیت خواهد بود.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۷ساعت 10:57 توسط خبرگراري ساريكا |

 خبرگزاري ساريكا-  دادستانی شهرستان سرخس طی نامه ای از مردم خواست تا در صورت داشتن اطلاعی از صاحب این دو عکس مراتب را به شماره های اعلامی اطلاع دهند.به گزارش خبرنگار نسيم سرخس دادستانی سرخس با ارسال نامه ای به پایگاه خبری تحلیلی نسيم سرخس از مردم خواست تا در صورت مشاهده صاحبان دو عکس زیر، موضوع را به دو شماره اعلامی اطلاع دهند.

 متن نامه دادستانی سرخس به این شرح است:

مسئول محترم سایت خبری تحلیلی نسيم سرخس

با سلام

با توجه به مفقودی آقایان «سجاد صمدی شادمهری» و «امید صمدی شادمهری» فرزندان عباسعلی، شایسته است عکس ایشان در سایت نسيم سرخس درج شود تا چنانچه شخص یا اشخاصی از ایشان اطلاعی در دست دارند مراتب را به شماره ۳۴۵۲۲۲۱۸ دادسرای سرخس و یا شماره تلفن اعلامی از سوی مادر ایشان به نام حلیمه پورعلی شادمهری اعلام نمایند.به گزارش نسيم سرخس «سجاد و امید صمدی شادمهری» (صاحبان دو عکس زیر) دو برادری هستند که از تاریخ ۱۶ اسفند ماه سال ۱۳۹۱ از منزل خارج شده اند و تاکنون به منزل برنگشته اند. در صورتی که هر گونه اطلاعی از صاحبان این دو عکس دارید می توانید با شماره های ۳۴۵۲۲۲۱۸-۰۵۱ (دادسرای سرخس) و یا شماره ۰۹۱۵۶۲۴۶۳۰۲ (شماره اعلامی از سوی مادر ایشان به نام حلیمه پورعلی شادمهری) تماس بگیرید.

سجاد و امید صمدی شادمهری


برچسب‌ها: دادگستري سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ساعت 12:47 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  فرمانده انتظامی سرخس گفت: با دستگیری زن کیف قاپ در شهرستان سرخس 5 فقره سرقت کشف شد. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: در پی چند فقره کیف قاپی از خانم ها در مراسم های عمومی سطح شهر سرخس، موضوع در دستور کار گروهی از ماموران کلانتری مرکزی این فرماندهی قرار گرفت. فرمانده انتظامی سرخس افزود: ماموران تجسس کلانتری با بررسی اظهارات مالباختگان و استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار، به زنی جوان مظنون و تحقیقات خود را در این خصوص شروع کردند. باقرزاده تصریح کرد: ماموران کلانتری با جمع آوری مستندات و ادله کافی درباره دست داشتن این زن سابقه دار با هماهنگی مقام قضایی، او را روز گذشته دستگیر و در بازرسی از مخفیگاهش تعدای کیف زنانه کشف کردند.   وی اظهار کرد: متهم در بازجویی های اولیه منکر هر گونه جرمی شد که در ادامه با مواجهه ادله و مستندات کشف شده به پنج فقره کیف قاپی در مراسمات عمومی در غفلت مالباختگان و شلوغی جمعیت اعتراف کرد.   فرمانده انتظامی سرخس در پایان خاطرنشان کرد: با توجه به کشفیات به دست آمده، با هماهنگی مقام قضایی تحقیقات از این سارق حرفه ای برای کشف دیگر سرقت های احتمالی ادامه دارد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ساعت 11:55 توسط خبرگراري ساريكا |

خراسان رضوي- شماره : 19122 - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۶ آبان

انتقاد فرماندار سرخس از بی توجهی دستگاه های اجرایی به مکاتبات اداری
تمدن/ فرماندار سرخس با انتقاد از برخی دستگاه های اجرایی شهرستان گفت: برخی از دستگاه های اجرایی شهرستان به مکاتبات فرمانداری بی توجهی می کنند و پاسخ گوی نامه ها نیستند. حسین سنجرانی در جلسه شورای اداری شهرستان سرخس با اشاره به برگزاری انتخابات اسفندماه امسال تصریح کرد: طبق ماده ۱۱ قانون انتخابات ، دستگاه های اداری و اجرایی موظف هستند تمام امکانات مورد نیاز را تا پایان انتخابات در اختیار ستاد انتخابات شهرستان قرار دهند. وی اذعان کرد: ساز و کارهای قانونی انتخابات باید فراهم شود تا شعار سال محقق شود. سنجرانی با بیان این که انتخابات، امانت و حق الناس است، افزود: دولت به عنوان مجری برگزاری انتخابات کاملا بی طرف است و مهم ترین وظیفه ستاد انتخابات شهرستان امانتداری از آرای مردم است. وی با بیان این که همراهی کردن کاندیداهای احتمالی انتخابات توسط مسئولان دستگاه های اجرایی در ساعات اداری و غیر اداری ممنوع است، افزود: متاسفانه در دهه اول محرم برخی از مسئولان دستگاه های اجرایی شهرستان کاندیداهای احتمالی انتخابات را همراهی می کردند که جای تاسف دارد. فرماندار سرخس همچنین درباره پروژه های عمرانی شهرستان گفت:مسئولان دستگاه های اجرایی باید فرمانداری را در جریان مبادله موافقت نامه ها و پیشرفت های فیزیکی پروژه های عمرانی خود قرار دهند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ساعت 0:1 توسط خبرگراري ساريكا |

روزنامه خراسان رضوي

لطف کنید از اداره مخابرات سرخس سوال کنیدتعیین تکلیف بیمه کارگران مراکز روستایی به کجا رسید. بنده ۸سال در مخابرات روستایی مشغول به کار بودم دریغ از یک روز بیمه.


برچسب‌ها: مخابرات سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۶ساعت 0:1 توسط خبرگراري ساريكا |

خبرگزاري ساريكا-  رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس گفت:  7 هزار زائر پیاده از سرخس به حرم مطهر رضوی اعزام می‌شوند.  حجت‌الاسلام علی‌اصغر بتوئی با اشاره به اعزام کاروان‌های پیاده در ایام شهادت امام رضا(ع) به مشهدمقدس گفت: با توجه به افزایش سالانه تعداد زائران پیاده به حرم مطهر رضوی، اداره تبلیغات اسلامی موظف شده است تا نسبت به ساماندهی این زائران اقدام کند.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۴/۰۸/۲۵ساعت 22:43 توسط خبرگراري ساريكا |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر