بازدید فرماندار سرخس از واحدهای خدمات رسان ستاد تسهیلات نوروزی

صبح امروز حسین سنجرانی فرماندار سرخس از برخی واحدهای خدمات رسان ستاد تسهیلات نوروزی در شهر سرخس بازدید کرد و از نزدیک در جریان مسایل و مشکلات قرار گرفت. وی بر لزوم خدمت رسانی مناسب در این ایام تاکید کرد و افزود: شهرستان سرخس ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه گردشکری دارد که می بایست به سمع و نظر علاقمندان و گردشگران برسد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۶ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بوی بهشت را در سرخس احساس کنید + تصاویر مناظر شهرستان سرخس

در انتهای شمال شرقی مشهد، با آب شدن برف ها بهار کم کم خود را از لابلای رود، دشت، درخت و دریاچه عبور می دهد و سرسبزی، شکوفه و گل به همراه آواز پرندگان را به ارمغان می آورد. به گزارش خبرنگار میراث فرهنگی باشگاه خبرنگاران، مناظر شهرستان سرخس در انتهای شمال شرقی مشهد در مرز ترکمنستان و ایران، با آب شدن برف ها بهار کم کم خود را از لابلای رود، دشت، درخت و دریاچه عبور می دهد و سرسبزی، شکوفه و گل به همراه آواز پرندگان را به ارمغان می آورد.

بهار سرخس به واقع دیدنی است، صدای دل انگیز آب خروشان چشمه ها، زیبایی خیره کننده دریاچه آبی رنگ، گاو و گوسفندان و سیاه چادرهای عشایر که به ییلاق آمده اند، شکوفه های درختان و لباس سبزی که دشت و دمن بر تن می کند، بوی بهشت را با تمام وجود احساس می کنی.  لباس بهاری دشت و ییلاقات شهرستان سرخس پر از گل های لاله است، وجود این گلها در انتهای سلسله کوه های هزار مسجد، زیبایی خیره کننده ای دارد به طوری که نوروز هر سال بسیاری از بومیان منطقه و مسافران ترکمنی و ایرانی به شوق چیدن گل به این دشت سرازیر می شوند. شهرستان سرخس تابلویی از زیبایی فصل بهار است به گونه ای که دشت، دمن، کوه، دریاچه، رود، چشمه و جنگل همه با هم همزمان با تولد بهار، لباس نویی به تن می کنند و طرحی زیبا از طبیعت در این تابلو می آفرینند.

جاذبه های گردشگری شهرستان سرخس

 آرامگاه بابا لقمان 

مقبره لقمان بابا مربوط به سدهٔ ۸ ه‍.ق است و در سرخس، ۳ کیلومتری شمال شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۶۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آرامگاه لقمان، بنایی عظیم وآجری در شهرستان سرخس در منتهی الیه شمال شرقی ایران است.این بنای آجری در فاصله بسیار کمی از مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد. این بنا پس از هزار سال، هنوز ابهت وصلابت خود را حفظ کرده و در میان تل‌های خاکی بخش‌های مخروبهٔ ملحقات بنا گردن فرازی می‌کند. مقبرهٔ این عارف سرخسی در یک کیلومتری شمال شهر سرخس قرار دارد. شباهت بسیار زیادی بین این بنا و آرامگاه سلطان سنجر سلجوقی وجود دارد.  این بنا آرامگاه منسوب به بابالقمان سرخسی، عارف مشهور سده ۴، شامل گنبدی دو پوشه آجری با ایوانی بلند است همچنین نوار کمربند مانندی قسمت مدور گنبد را از ساقه و دیواره آن که بر روی قاعده کثیرالاضلاعی قرار گرفته‌است، جدا می‌کند.در بدنه هر ضلع آن، روزنه‌ای برای روشنایی درون گنبد تعبیه شده‌است. و تزئینات گچی، گچ بری و آجرکاری آن ممتاز است. درون طاق‌ها مزین به نقوش هندسی لوزی شکل (برجسته و گود) می‌باشد. طول وعرض خارجی بقعه به ابعاد۷۰*۱۷۰و۴۰* ۲۶متر می‌باشد. ساختمان آن ازدو بخش مربع شکل متصل به هم تشکیل شده‌است.ایوان ورودی بزرگ و مرتفعی درسمت شمال و آرامگاه که در وسط چهار ضلع داخلی آن طاق نماهایی ساخته شده‌است. بقعه دارای دوطبقه و طبقهٔ دوم آن غرفه داراست. طرح چهارضلعی بنادرقسمت بالا به تعدادی تربنه به طرح هشت ضلعی تبدیل شده که حجم چشمگیری رادرنمای خارجی آن بوجودآورده‌است. و گنبد کم خیزی برروی استوانه بناگردیده‌است. نورداخل بقعه از چهارنورگیر مستطیل شکل دربدنه هشت ضلعی تامین می‌شودو طاق نماهای داخلی بنا باآجرکاری ظریف و طرحهای هندسی لوزی ساخته شده‌است. این بنای تاریخی تحت شماره ۱۶۵ در شمار آثار تاریخی با ارزش ایران به ثبت رسیده‌است.

رباط شرف 

رباط شرف، نام یک بنا است. این کاروانسرا به سبک معماری شیوه رازی ساخته گردیده، و نام معمار آن استاد محمد طرائقی سرخسی ذکر شده.  کاروانسرایی در ۴۵ کیلومتری شهرسرخس است که در کهن‌ترین متون جغرافیای اسلامی از رباط به عنوان آبگینه یادکرده‌اند. طبق مدارک و متون تاریخی بانی بنای فعلی «شرف الدین ابوطاهربن سعدالدین عل القمی» است که مدتی حکومت مرو و سرانجام صدرات سلطان سنجر را برعهده داشت. باتوجه به کتیبه موجود بنای رباط به سال ۵۴۹ هجری قمری در زمان سلطان سنجرسلجوقی با مصالح آجر و گچ ساخته شده‌است و بی‌شک یکی از شاهکارهای هنر ایرانی به شمار می‌رود.  این بنا در حاشیه جاده قدیم نیشابور-سرخس (جاده ابریشم) و شش کیلومتری جاده سرخس -مشهد بعد از تپه‌های کم ارتفاع روستای شورلق قرار دارد. شکل این رباط از دور به دژی بزرگ شبیه‌است از داخل به مانند یک کاخ جلوه می‌کند.  این بنا دو صحن دارد و هر صحن دارای چهار ایوان به شکل چلیپا (صلیب) و شبستان می‌باشد و همچنین آجر چینی و کتیبه‌های آن جلوه خاصی دارد. در این رباط چند مسجد و محراب دیده می‌شود که همه با کتیبه‌های گلی و گچی تزئین شئه اند. کتیبه‌ها عمدتاً باقی‌مانده از دوران سلجوقی است. در وسط رباط حوض بزرگ، در اضلاع جنوبی دو اصطبل برای استراحت اسب‌ها و در اطراف دهلیزهائی برای اسکان مسافران وجود دارد. 

پل خاتون

پل خاتون، پلی در شهرستان سرخس از توابع استان خراسان رضوی است و در فاصلهٔ ۹۰ کیلومتری جنوب شرقی سرخس واقع شده‌است.  این پل آجری است و در گذشته به عنوان گذرگاه جاده ابریشم، از سرخس به مرو استفاده می‌شده‌است.  پل خاتون از آثار بسیار معروف و باستانی شهرستان سرخس است که در نزدیکی مرز مشترک ایران و ترکمنستان و افغانستان قرار دارد. در زیر این پل دو رودخانه کشف رود و هریرود به هم پیوسته و رودخانه تجن را تشکیل می‌دهند. بانی این آثار و هنر معماری، «خاتون» خواهر گوهر شاد بیگم آغا همسر شاهرخ شاه تیموری می‌باشد. این پل امروزه متروکه‌است.

سد دوستی سرخس  

سد دوستی در مرز ایران و ترکمنستان و روی رودخانه مرزی هریرود در ۷۵ کیلومتری شهرستان سرخس در شمال شرق خراسان رضوی احداث شده‌است. این سد از نوع خاکی با هسته رسی به ارتفاع ۷۸ متر و طول تاج ۶۵۰ متر می‌باشد. مخزن این سد دارای گنجایش ۱٬۲۵۰ میلیون مترمکعب است.

این سد با همکاری مشترک ایران و ترکمنستان ساخته شده و عملیات اجرایی ساخت آن در سال ۱۳۷۹ آغاز و درفروردین سال ۱۳۸۴ توسط محمد خاتمی رییس جمهور ایران و صفرمراد نیازف رییس جمهور ترکمنستان افتتاح گردید.  در پشت این سد دریاچه بسیار زیبائی ایجاد شده‌است که هنوز نامی ندارد و اهالی آن را دریاچه دوستی می‌خوانند. این دریاچه حدود ۱۲ کیلومتر طول دارد و آب آشامیدنی شهر مشهد و آب کشاورزی روستاهای واقع در منطقه چه در ایران و چه در ترکمنستان را تامین می‌کند. افغانستان نیز اخیراً در نظر دارد تا سد سلما را در مسیر هریرود اعمار کند. پروژه بند سلما تا سال اینده میلادی در افغانستان به بهره برداری سپرده می شود.

دریاچه بزنگان سرخس 

دریاچه بزنگان یا کل بی‌بی، تنها دریاچه در استان خراسان رضوی است و در ۱۳۰ کیلومتری مشهد و ۸۰ کیلومتری شهرستان سرخس و در جنوب رشته‌کوه‌های هزارمسجد قرار دارد. وسعت این دریاچه حدود ۸۰ هکتاراست و عمیق‌ترین نقطه آن ۱۲ متر است. 

دریاچه بزنگان

مهم ترین دریاچه استان خراسان رضوی به شمار می آید که آب آن از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک تامین می شود. دریاچه بزنگان که در مسیر جاده مشهد – سرخس قرار گرفته، مرکز پرورش ماهی قزل آلا بوده و در صورت برنامه ریزی صحیح از ویژگی های لازم برای جلب گردشگران برخوردار است.دریاچه بزنگان یا«کل‌بی‌بی» در فصول مختلف سال، محل تجمع پرندگان مهاجر و محل پرورش ماهی قزل‌آلا (رنگین کمان) است.  دریاچه بزنگان تنها ابگیر طبیعی می باشد که در استان خراسان وجود دارد. این دریاچه حدود هشتاد هکتار وسعت وعمق ان حد اکثر دوازده مترو حد اقل نه متر می باشد و در جنوب رشته کوههای هزار مسجد در فاصلة حدود یکصدوسی کیلومتری جاده مشهد به سمت سرخس قرار دارد.آب این دریاچه از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک حاشیه و کف دریاچه تامین می شود و تاکنون ۳۳ گونه فیتو پلانکتون جلبکی در دریاچه بزنگان شناسایی شده است.  در چهار کیلومتری شمال دریاچه بزنگان، دشت 15 هکتاری - تخت عسل - در آغاز بهار مملو از گلهای لاله و سنبل می شود و به یقین تفرجگاه مطلوبی برای گردشگرانی است که قصد گذراندن روزهای پایانی نوروز را در کنار دشت و دمن دارند.

 غار بزنگان سرخس

یکی از آثار و جاذبه های طبیعی شهرستان سرخس غار بزنگان واقع در 6 کیلومتری جنوب غربی روستایی با همان نام است . این غار از نوع آهکی کارستیک بوده و دارای ستونهای استالاگتیت و استالاگمیت زیادی است. کف این مکان خاکی است و دهانه ورودی آن به سمت شمال قرار دارد. وجود لیم استون و آب آشامیدنی در داخل غار از ویژگیهای مهم این اثر طبیعی به شمار می رود.

غار مزداوند سرخس

غارمزداوند در ۹۵ کیلومتری جاده مشهد - سرخس و در ۳ کیلومتری مزداوند واقع است. دهانه غار در میان تخته سنگی رو به مشرق قرار دارد. عرض ورودی آن ۲ متر و ارتفاع آن ۵/۲ متر است. این غار که از نظر وسعت غار بزرگی محسوب می شود دارای ۱۰۰ متر طول و کمتر از ۳۰ متر عرض و ۱۲ متر ارتفاع است. ستون های استاگمیت متنوع در تعداد کم در این غار یافت می شود. درون غار خشک است و برای تهیه آب باید از چشمه بزرگی که در نزدیکی غار وجود دارد استفاده کرد.در نزدیکی مزداوند چشمه های آبگرم معدنی وجود دارد قدمت این غار را تا هزاره دوم پیش از میلاد مسیح تخمین زده اند.

دشت های لاله گون سرخس

در انتهای شمال شرقی مشهد در مرز ترکمنستان و ایران، با آب شدن برف ها بهار کم کم خود را از لابلای رود، دشت، درخت و دریاچه عبور می دهد و سرسبزی، شکوفه و گل به همراه آواز پرندگان را به ارمغان می آورد.

بهار سرخس به واقع دیدنی است، همین که به دشت پا می گذاری، صدای دل انگیز آب خروشان چشمه ها، زیبایی خیره کننده دریاچه آبی رنگ، گاو و گوسفندان و سیاه چادرهای عشایر که به ییلاق آمده اند، شکوفه های درختان و لباس سبزی که دشت و دمن بر تن می کند، بوی بهشت را با تمام وجود احساس می کنی.  لباس بهاری دشت و ییلاقات شهرستان سرخس پر از گل های لاله است، وجود این گلها در انتهای سلسله کوه های هزار مسجد، زیبایی خیره کننده ای دارد به طوری که نوروز هر سال بسیاری از بومیان منطقه و مسافران ترکمنی و ایرانی به شوق چیدن گل به این دشت سرازیر می شوند. 

از دیگر جاذبه های سرخس

چشمه آب گرم خانگیران، جنگل های پسته روستای چشمه شور، جنگل های طاق و گز همراه با چشمه های زیبای و مراتع وسیع روستای قاسم خان، زیارتگاه خواجه ابوالفضل در روستای سنگر، جنگل گز بین مرز ایران و ترکمنستان از دیگر جاذبه های طبیعی شهرستان سرخس در فصل بهار به شمار می رود. رودخانه تجن نیز که در شرق این شهرستان جاری بوده و پس از ادامۀ مسیر به سمت شمال و عبور از روستاهای شیرتپه، سنگر، نوروزآباد، دولت آباد و قوش سربزی، وارد سرخس می شود، بزرگ ترین منبع آب سطحی دشت سرخس به شمار می رود و منظره اش در بهار دیدنی است.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۶ساعت 7:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس عنوان کرد: مسئولان وظایف گذشته خود را با شعار جدید سال فراموش نکنند/ شعار امسال توطئه فاصله بین مسئولان و مردم را خنثی کرد

امام جمعه سرخس اظهار کرد: نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری به این معنا نیست که یک شعار جدیدی که اعلام می شود آن وظیفه ای که در سال های گذشته به عهده مسئولان است کنار گذاشته شود.  حجت الاسلام علیرضا ارژنگ، با بیان اینکه هر سال مقام معظم رهبری مسیر حرکت مردم و مسئولان را با نامگذاری سال ترسیم می کنند، گفت: نامگذاری سال ها توسط مقام معظم رهبری به این معنا نیست که یک شعار جدیدی که اعلام می شود آن وظیفه ای که در سال های گذشته به عهده مسئولان است کنار گذاشته شود. وی تصریح کرد: امسال هم با درایتی که از حضرت آقا سراغ داریم، مهم ترین اولویت را این قرار دادند که مردم از دولت حمایت کنند تا دولت وظیفه خدمتگزاری خود را به نحو احسن انجام دهد. امام جمعه سرخس اذعان کرد: یکی از برنامه های دشمنان نظام اسلامی این است که بین مردم و مسئولان فاصله بیاندازند و بگویند مسئولان جدای از مردم هستند، که شعار امسال این توطئه را خنثی می کند و به دشمنان نشان می دهد که دولت برآمده از مردم است و مردم هستند که دولت را انتخاب می کنند و فرزندان خود مردم هستند که در مسئولیت های مختلف حضور دارند. حجت الاسلام ارژنگ ادامه داد: وقتی مردم با این نگاه به مسئولان توجه داشته باشند که این ها فرزندان خودشان هستند و در عرصه های مختلف به حمایت آن ها نیاز دارند، مسئولان برای ادامه کار دلگرم تر می شوند و از آن طرف هم دولت باید وظیفه خود بداند که آن چیزی که مردم مطالبه می کنند آن را محقق کند. وی خاطرنشان کرد: دولت باید تمام نیروی خود را در استفاده از داشته های داخلی متمرکز کند و این عزم ملی و توانی که مردم دارند اگر پشت سر دولت قرار بگیرد و همدلی و هم زبانی فقط در شعار نباشد و به ظرفیت های مردم توجه شود، قطعا موفقیت هایش در عرصه های مختلف بیشتر خواهد شد. امام جمعه سرخس بیان کرد: بسیاری از حکومت ها ارتباط مستقیم با مردم شان ندارند و لذا موفق نیستند و حرف آن ها در مجامع بین المللی خریدار ندارد، اما نظام اسلامی دموکراسی به معنای واقعی در آن وجود دارد و دولتمردان با رای مردم انتخاب می شوند و این نامگذاری را اگر به آن توجه کنیم و همدلی و هم زبانی بیشتر شود آن فاصله ای که دشمن به دنبال آن است که بین مردم و مسئولان ما ایجاد کند به وقوع نخواهد پیوست و قطعا اگر این اراده ها در کنار هم باشند یعنی در زبان ها اگر دولت حامی مردم باشد و مردم در کنار دولت باشد و هم در عمل همدلی وجود داشته باشد، موفقیت های بیشتری خواهیم داشت و انشاالله در سال جدید با این همدلی و هم زبانی بتوانیم از گردنه هایی که به تعبیر مقام معظم رهبری وجود دارد به بهترین نحو عبور کنیم.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۱ساعت 15:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی مطرح کرد: پیام شعار امسال، وحدت مسئولان و مردم در مقابل دشمنان نظام اسلامی است/ «اقتصاد مقاومتی» با کمک و همدلی بین مسئولان و مردم محقق می شود

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی،حفظ وحدت بین مردم و مسئولان، حفظ پایداری، حفظ مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان نظام و انقلاب و در کنار هم بودن مردم و مسئولان سه قوه را از جمله پیام های شعار امسال برشمرد.  احمد سجادی با بیان اینکه نامگذاری امسال با عنوان «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی » توسط مقام معظم رهبری دارای معنی و مفهومی برای حفظ وحدت است، حفظ وحدت بین مردم و مسئولان، حفظ پایداری، حفظ مقاومت و ایستادگی در برابر دشمنان نظام و انقلاب و در کنار هم بودن مردم و مسئولان سه قوه را از جمله پیام های شعار امسال برشمرد. وی اذعان کرد: مسئولان سه قوه تلاش کنند با پیروی از منویات امام خامنه ای (حفظه الله) و با ترجیح خواسته های نظام بر خواسته های شخصی خود، امسال و سال های آینده، اقتصاد مقاومتی را با کمک و همدلی مردم محقق کنند. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: هدف اصلی فرمایشات حضرت آقا حل مشکلات و معضلات جوانان، اشتغال و حمایت از تولید داخل است و انشاالله نشانه های خوبی باشد برای اینکه بتوانیم در صحنه های بین المللی هم با حفظ وحدت حرف اول را بزنیم و بتوانیم از ملت های مظلوم هم در کنار آن همچنان حمایت کنیم. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: امسال سال فاطمی است و امیدواریم بتوانیم با دعای خیر مردم و رهنمودهای مقام معظم رهبری سالی پر از خیر و برکت و رضایتمندی را برای مردم رقم بزنیم و شاهد ریشه کنی بیکاری باشیم و بتوانیم امسال دستاوردهای خوبی با توجه به سند چشم انداز برای آینده ایران اسلامی ترسیم کنیم. وی در پایان گفت: مجلس و نمایندگان هم در این زمینه موظفند که فرمایشات حضرت آقا را در مسیر حفظ وحدت و همدلی و هم زبانی بین مردم و مسئولان برای پیشبرد اهداف نظام اسلامی محقق کنند.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۴/۰۱/۰۱ساعت 14:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خراسان رضوي به روي ميهمانان نوروزي آغوش گشود
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/12/28 شماره انتشار 18936
 

گروه شهرستان ها/ در آستانه سال نو و آغاز سفرهاي نوروزي شهرستان هاي مختلف استان خراسان رضوي نيز به استقبال بهار طبيعت رفته و جاذبه هاي ديدني و گردشگري مهياي ميزباني از ميهمانان نوروزي شده است.

سرخس زيبا و دلپذير

در شهر سرخس نيز شهرداري با پاک سازي شهر، نصب المان و کاشت 100هزار بوته گل فصلي به استقبال بهار رفته و نهادهاي خدماتي آماده باش هستند. مانور امداد نوروزي در اين شهر نيز که با حضور فرماندار برگزار شد آمادگي نيروهاي امدادي شهرستان را به نمايش گذاشت. سد دوستي، طبيعت زيباي جنگل، درياچه بزنگان و لقمان بابا از جمله ديدني هاي شهرستان سرخس در شمال شرق خراسان رضوي است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۸ساعت 7:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه ستاد کنترل بازار ایام نوروز در فرمانداری سرخس برگزار شد.

روابط عمومي فرمانداری سرخس

جلسه ستاد کنترل بازار در ایام نوروز با هدف کنترل و نظارت بیشتر بر قیمتها در محل فرمانداری برگزار شد. در این جلسه نظارت بر کنترل قیمتها و میوه شب عید توزیع ۵/۵ تن مرغ به قیمت مصوب و میوه شب عید در ایام نوروز توزیع  ۳۰ تن پرتقال به قیمت هر کیلو ۳۰۰۰ تومان و ۲۰تن سیب درختی به قیمت هر کیلو ۲۵۰۰ تومان مصوب گردید. همچنین برای رفاه حال روستائیان عزیز نیز مصوب گردید که شرکت تعاونی های روستائی در دهستان های بخش مرکزی و مرزداران فروش مرغ تعاونی و میوه شب عید را بر عهده گیرند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ساعت 17:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري آخرين كلاس در در جوار شهداي گمنام سرخس

خبرنگار ساريكا- دبيرستان شهيد محبوب سرخس

دانش آموزان دبیرستان دخترانه دوره اول شهید محبوب سرخس آخرین فعالیت کلاسی، درس تفکر و سبک زندگی خود را درکنار مزار شهدای گمنام  برگزار کردند.

ایده برگزاری این کلاس درسی در آخرین روزهای تحصیلی سال نود وسه در جوار مزار شهدای گمنام که باعلاقمندی صد درصدی دانش آموزان و برنامه ریزی دبیر مربوطه و مساعدت سرکار خانم هفت آبادی مدیر آموزشگاه فوق برگزار شد. البته این رفتار لطیف و آکنده از مهربانی دانش آموزان، نشان از رشد بالای اندیشه های مذهبی، معنوی و رفتارهای اسلامی و ملی در این سطح سنی نوجوانان جامعه ما نسبت به دیگر جوامع جاری دنیا می باشد. این مربی که خود خواهر شهید امدادگر بسیجی، سید حمید موسوی زاده می باشد. تنها با توجه به علاقمندی بسیار زیاد دانش آموزان خویش آخرین جلسه کلاس درس را در جوار نورانی شهدای گمنام سرخس برگزار نمود. وی با یادآوری ایام دهه فاطمیه و ذکر فضایل حضرت صدیقه کبری(س) سیده نساء عالمین و مادر معنوی همه شهیدان درباره عظمت شهدای انقلاب اسلامی این برنامه درسی را آغاز کرد. در ادامه دانش آموزان سفره هفت سین سال جدید و یادگاری شهدا (زنجیر های بی پلاک، سربند و کلاه، پوتین و قمقه ) را به همراه سفره نورانی دل هایشان، بر سنگ های مزار این شهیدان شاهد (با همه آشنا) گستردند و برای یکدیگر از، دلنوشته ها و دلگفته های خویش  درباره شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی و شهدایی که درمحضرشان حاضر شده بودند سخنان زیبایی بیان کردند. در پایان نیز این جوانه های با طراوت و گل های باغ زندگی، دست به خانه تکانی دل ها زدند و غم ها و کدورت های سال جاری را از دل زدودند. و با اهداءنورانیت  و صفا وصمیمت به قلب های یگدیگر حلول سال جدید را پیشاپیش به هم تبریک گفتند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۷ساعت 14:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 مانور امداد نوروزی همزمان با سراسر کشور در سرخس برگزار شد

برای آمادگی و امدادرسانی در بهار امسال مانور امداد نوروزی در شهرستان مرزی سرخس برگزار شد.  حسین سنجرانی فرماندار و رییس ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی در این خصوص گفت: صبح امروز ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی و شورای مدیریت بحران شهرستان با همکاری ادارات ذیربط  مانور و رژه موتوری امداد نوروزی را برگزار کردند. این مانور برای ارزیابی توانمندی و عملکرد نیروهای امدادی شهرستان سرخس برای مقابله با حوداث احتمالی در نوروز امسال برنامه ریزی و برگزار شد. گفتنی است در نوروز امسال آمادگی کامل برای پذیرایی از میهمانان نوروزی در شهرستان فراهم شده و بدین منظور نیز در ستاد نوروزی شهرستان تصمیمات و تمهیدات ویژه ای اتخاذ شده است.

 

روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ساعت 9:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/26 شماره انتشار 18934
محمودي/ فرمانده انتظامي سرخس از کشف يک هزار و 76 عدد انواع مواد محترقه در 3 واحد صنفي سطح شهر خبر داد.وي از انهدام باند سارقان زورگير شامل 4نفر در اين شهرستان خبر داد.

برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ساعت 7:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/26 شماره انتشار 18934
محمودي - مدير جهاد کشاورزي سرخس از توزيع نهال ميوه اي شناسنامه دار متناسب با اقليم بين کشاورزان اين شهرستان خبر داد.

برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۶ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزیع ۳ هزار و ۸۰۰ نهال میوه در بین باغداران سرخس

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از توزیع 3 هزار و 800 نهال میوه در بین باغداران سرخس خبر داد. علیرضا عرفانی مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: نهال های توزیع شده شناسنامه دار و از نهالستان های دارای گواهی بهداشتی تهیه شده است. وی تصریح کرد: این نهال ها مناسب به اقلیم سرخس و از نوع انگور، آلو، زردآلو، شلیل و گلابی است. مدیر جهاد کشاورزی سرخس خاطرنشان کرد: در سه سال گذشته با برنامه های راهبردی، توجه و استقبال بیشتری در راستای توسعه سطح باغات شهرستان و انجام آموزش های تئوری و عملی ویژه ای در ارتباط با کاشت، هرس، سمپاشی و تغذیه کودی درختان شده است. عرفانی در پایان تاکید کرد: کاهش مصرف آب، تولید با ارزش اقتصادی بالا و پایداری اشتغال و تولید از ویژگی های درختکاری است.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ساعت 10:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهردار سرخس گفت: امسال با توجه به تقارن نوروز با ایام فاطمیه 2 استقبال از بهار 94 در شهر سرخس خواهیم داشت.

محمد امینی فر گفت: سرخس در ایام تعطیلات نوروزی همواره میزبان مهمانان داخلی و خارجی است و مجموعه شهرداری امسال هم با آمادگی هر چه بیشتر به استقبال مهمانان نوروزی می‌رود. وی با تشریح طرح استقبال از بهار در شهر مرزی سرخس، اظهار کرد: رنگ آمیزی جداول، کاشت ۱۰۰ هزار شاخه گل فصلی در میادین و بلوارها و گل آرایی شهر با مضمون استقبال از بهار از اهداف اجرای این طرح است. شهردار سرخس با بیان اینکه شهرداری همانند سال های گذشته برنامه‌ریزی اساسی و جامعی برای پاکسازی، تنظیف و مناسب‌سازی شهر انجام داده و مقرر شده است اقدامات عملی خود را در مراحل مختلف تا پیش از شروع سال جدید و ورود میهمانان و گردشگران به مرحله اجرا درآورد، خاطرنشان کرد: امسال با توجه به تقارن نوروز با ایام فاطمیه، فضاسازی شهر تا ۴ فروردین متناسب با ایام فاطمیه خواهد بود و از ۵ فروردین متناسب با ایام نوروز فضاسازی می کنیم. وی پیگیری به موقع طرح‌های خدمات شهری، مرمت و لکه‌گیری آسفالت معابر و خیابان‌ها، بهسازی فضای سبز ۹۶ دستگاه، برگزاری نمایشگاه هفت سین مقابل شهرداری، ایجاد ۳ سفره هفت سین با استفاده از توان دانش آموزان هنرستان فاطمیه، تهیه برشور هایی با موضوع معرفی اماکن گردشگری و تاریخی سرخس و پیام تبریک به مسافران و شهروندان را از جمله اقدامات کاری شهرداری در طرح استقبال از بهار ۹۴ اعلام کرد. امینی فر ادامه داد: واحد آتش نشانی شهرداری نیز در ایام نوروز همانند گذشته به صورت ۲۴ ساعته فعالیت می کند. به گفته شهردار سرخس مرحله نخست این طرح با آغاز مراحل اجرایی پاکسازی و تنظیف معابر و رنگ آمیزی جداول آغاز شده است.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ساعت 10:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/12/25 شماره انتشار 18933

 

تمدن/ رئيس بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس گفت: اين شهرستان در دفاع مقدس 136 شهيد،400جانباز و 28 آزاده تقديم انقلاب کرده است.

*فرماندار سرخس به همراه تعدادي از مسئولان شهرستان از مرکز جهاد کشاورزي بزنگان بازديد کردند.

*جلسه توانمندسازي دهياران بخش هاي مرکزي ومرزداران سرخس برگزار شد.

*مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: مرکز جهاد کشاورزي بزنگان با توجه به نياز و امکانات موجود از دفتر ترويجي به مرکز ارتقا يافت.

محمودي/ سرپرست هيئت ورزش هاي همگاني از برگزاري همايش پرواز بادبادک ها در سرخس خبر داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۵ساعت 7:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

چاره اي براي احياي منابع طبيعي سرخس و فرصت هاي از دست رفته

با سلام و تشکر از فرماندار و توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری

با یاد و نام آزادگان سرافراز که اسوه های صبر و استاقامت و پایداری بوده وهستند.

نصراله رضایی

عزیزانی که در هشت سال دفاع مقدس در جبهه جنوب بودند و به آبادان رفته باشند و یا از آنجا گذشته باشند خوب می دانند و با چشم خود دیده اند که چگونه پالایشگاه آبادان آماج بمباران های دشمن بعثی قرار می گرفت و در آتش سوخته بود و از آن به جز آهن پاره چیزی باقی نمانده بود و همچنین دیده بودند که نخلستان ها چگونه سرشان جدا شده بود و اکنون عزیزانی که براي بازدید به آن مناطق می روند شاهد هستند که پالایشگاه بهتر از گذشته بازسازی شده و مورد بهره برداری بهتر قرار گرفته اما نخل های سوخته بعد از بیست و چند سال همچنان بی سر هستند و کسی نتوانسته چاره ای برای سر بریده آنها اندیشه کند.  الغرض اینکه مراتع و منابع طبیعی که سرمایه های ملی یک کشور به حساب می آیند و بعضا عمری به اندازه عمر زمین دارند اگر مورد تخریب و تجاوز قرار بگیرند قابل باز سازی نیستند، امروزه ما شاهد تخریب و تجاوز افراد سود جو و فرصت طلبان و نهادها به اصطلاح اسلامی به منابع ملی و مراتع و جنگلها هستیم که به جز منافع زود گذر خود به هیچ چیز دیگر نمی اندیشند و با تمام توان و قدرت دست به تخریب منابع طبیعی و ملی می زنند و از بین می برند، امروز این ظلم و خیانت تاریخی در بیشتر نقاط ایران و  علي الخصوص در منطقه سرخس با شدت بیشتری دارد اتفاق می افتد و این خیانت به بشریت و نسل آینده می باشد. امروز اگر خیانت کاران که مراتع و منابع طبیعی را مورد تاخت و تاز قرار داده اند و صدها و هزاران هکتار از منابع طبیعی را به بهانه های همچون توسعه و اشتغال و ساختن هتل و مکان های تفریحی تخریب می کنند و دهها هزار هکتار آنرا در سرخس به بهانه تبدیل به احسن تخریب کرده اند آیا می توانند آن را به حالت قبل برگردانند؟ آیا آبی خواهد بود که آنها را احیا کنند و آبیاری نمایند؟به والله خیر!  امروز ما شاهد ویرانی و تخریب خانه و اماکن بسیاری در غزه توسط رژیم صهیونیستی بودیم و اگرمخربین مراتع، پالایشگاهی را منفجر می کردند و بمب بر شهری می ریختند آن شهر و آن پالایشگاه قابل بازسازی بود، اما مراتع و منابع طبیعی و جنگلها که بعضا عمری به اندازه تولد کره زمین دارند اساسا قابل بازسازی نیستند و با میلیاردها دلارهم این امکان پذیر نیست؟  حال سوال اینجاست که اینها که  بعضا با چراغ سبز برخي مسئولان و کسانی که خود را سینه چاک نظام و انقلاب می دانند و چفیه برگردن دارند، چه جوابی برای نسل آینده دارند؟ چطور جلوی بادها و طوفان های شن درمناطقی همچون منطقه بادخیز سرخس را خواهند گرفت و آنهایی که همراهی و همیاری کردند چه جوابی دارند؟  اینها همه خیانت و جنایتی است که بجز با همکاری و چراغ سبز برخي مسئولان بعضا همچون برخي فرمانداران گذشته و دیگر مسئولان بی کفایت و.....میسر نبوده است و این خیانت آن چنان بزرگ است که دشمنانی همچون آمریکا و دیگر دشمنان ملت ایران با میلیاردها دلار نمی توانستند این ضرر و زیان را به کشور وارد کنند و این خیانت به کشور و نظام و مردم و خون شهدا ست که برای وجب به وجب این خاک جان خودشان را بر طبق اخلاص گذاشتند !!!


برچسب‌ها: منابع طبيعي و آبخيزداري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ساعت 9:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/12/24 شماره انتشار 18932

سرخس/به منظور آمادگي کميته هاي ستاد تسهيلات نوروزي، فرماندار سرخس از اداره ميراث فرهنگي و موزه مردم شناسي سرخس بازديد کرد.

*مدير کميته امداد از رشد ۱۰۵درصدي جمع آوري زکات در سرخس در سال جاري خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۴ساعت 7:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تصميمات مهم فرماندار سرخس در کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی

فرماندار سرخس بر ايجاد مجتمع های گلخانه ای و دامداری سنگین، جلوگيري از تخریب مراتع و پیش بینی تمهیدات لازم برای مبارزه با کانون های آفت ملخ تاكيد كرد. حسین سنجرانی فرماندار و رئیس کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی با بیان این مطلب گفت: باید بر اساس وظایف تکلیفی کاری خود راهکارهای مقرون به صرفه و مؤثر در حوزه کشاورزی داشته باشیم. در جلسه اين كار گروه در خصوص طرح های گلخانه ای مقرر شد با هماهنگی آستان قدس رضوی، منطقه ویژه و جهاد کشاورزی مکان های مناسب شناسایی و به کارگروه معرفی شود. در زمينه تخریب مراتع نیز مقرر شد دستگاه های مرتبط راهکارهای پیشگیرانه اتخاذ و رصد و پیگیری کنند تا از تخریب های احتمالی جلوگیری شود. فرماندار سرخس همچنين خواستار همکاري همه جانبه کشاورزان، عشاير، ادارات مرتبط و دهياران در خصوص کانون کوبي و مبارزه با آفت ملخ با محوريت مديريت جهاد کشاورزي سرخس شد. عرفانی مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: شهرستان سرخس با ۱۲ کانون فعال آلوده به ملخ از مهم ترين مناطق پراکنش ملخ از گونه هاي صحرايي و اوکرايني در استان خراسان رضوي است. وی تصریح کرد: هر ساله با توجه به نزولات آسمانی و وضعیت اقلیمی، بین ۸ تا ۱۱ هزار هکتار عملیات سم پاشی در شهرستان انجام، که در صورت عدم اقدام به موقع موجب پروازی شدن ملخ و خسارت می شود.

 

 روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 20:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: احمد شهید اجیر شده کشورهای ناقض حقوق بشر است/ تصویب قانون همجنس گرایی در غرب توهین به انسانیت است/ پیشبرد «اهداف سیاسی غرب» هدف گزارشات احمد شهید

امام جمعه سرخس اظهار کرد: کشوری که در سایه قوانین اسلامی شکل گرفته هیچ گاه حقوق بشر در آن تضییع نمی شود و مطالبی که احمد شهید بیان کرده، مسائلی «سیاسی» برای پیشبرد «اهداف سیاسی غرب» است. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در واکنش به اظهارات اخیر احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران گفت: هر انسان عاقل، منطقی و منصفی می داند که مواردی که احمد شهید به آن استناد کرده و مطرح کرده که در ایران اتفاقاتی می افتد و ارازش و اوباش و قاچاقچیان اعدام می شوند، امروز افرادی که مخل امنیت و آسایش مردم هستند مثل سوداگران مرگ که تهدیدی برای همه اجتماعات هستند نه تنها ایران بلکه همه کسانی که به دنبال حقوق بشر هستند وجود این افراد را مخل می دانند و عقل حکم می کند که باید جلوی آن ها را گرفت. وی تصریح کرد: بسیاری اتفاقات در کشورهای اروپایی و غربی می افتد که آن ها نه سوداگران مرگ و قاچاقچیان بلکه عده ای از انسان های آزادی خواه که دنبال حقوق اولیه خودشان هستند را به کام مرگ می فرستند، از جنایت های داعش حمایت می کنند و در چند روز اخیر شاهد بودیم که گروه های مردمی که به دنبال آزادسازی مناطق تحت تسلط تروریست ها در عراق بودند جنگنده های آمریکایی طبق ادعای خودشان به جایی که به مواضع تروریست ها حمله کنند به مردم حمله کردند و آنان را از بین بردند، اینجا کسی دم از حقوق بشر نمی زند و فریادش بلند نمی شود و جایی که در ایران مردم و هر عاقلی می گوید که او نباید باشد، می گویند نقض حقوق بشر شده است. امام جمعه سرخس در واکنش به گزارش اخیر احمد شهید درباره به رسمیت نشناختن قانون همجنس گرایی در ایران گفت: قانون همجنس گرایی را هیچ فطرتی نمی پذیرد و امروز این قانون در برخی کشورهای غربی تصویب شده که توهین به انسانیت است. حجت الاسلام ارژنگ خاطرنشان کرد: یکی از افتخارات جمهوری اسلامی ایران این است که اجاز ه نمی دهد مسائلی که باعث افسار گسیختگی در جامعه می شود تصویب و ترویج پیدا کند. وی ادامه داد: مطالبی که احمد شهید مطرح می کند، روشن است که وی به دنبال حقوق بشر نیست بلکه اجیر شده برخی از کشورهایی است که در حقیقت اعمال حقوق بشر در آن کشورها صورت نمی گیرد. امام جمعه سرخس با بیان اینکه در اسلام برای حیوانات هم حقوق تعیین شده است، اظهار کرد: چه طور حیوانات حقوق دارند اما انسان ها حقوق نداشته باشند، که قطعا در کشور اسلامی و در سایه آموزه های دینی و اسلامی هیچ وقت حقوق بشر تضییع نمی شود و این نه به خاطر قوانین کشور بلکه به خاطر اسلامی است که در این نظام حاکم شده است. حجت الاسلام ارژنگ اذعان کرد: ما اگر در جنگ روبروی دشمن قرار بگیریم اجازه داده نمی شود در آب سم بریزیم و و در جایی که زنان و کودکان را سیبل قرار می دهند اسلام صبر را به ما آموخته است. امام جمعه سرخس تصریح کرد: کشوری که در سایه قوانین اسلامی شکل گرفته هیچ گاه حقوق بشر در آن تضییع نمی شود و مطالبی که احمد شهید بیان کرده، مسائلی «سیاسی» برای پیشبرد «اهداف سیاسی غرب» است و تمام کسانی که در آمد و شد به جمهوری اسلامی ایران هستند، آگاه به این موضوع بوده که یکی از کشورهایی که درباره حقوق بشر شعار می دهد و به آن عمل می کند نظام جمهوری اسلامی ایران است و یکی از مدعیان دروغگویی که همیشه دم از حقوق بشر می زند و خون بسیاری از انسان ها را ریخته دنیای غرب است. وی در پایان با بیان اینکه اگر کشوری به دنبال استقلال و آزادی باشد از نظر غرب همه موازین حقوق بشری در آن نقض می شود اذعان کرد: مردم جهان دیدند که در ناکازاکی و هیروشیما که هنوز فرزندانی معلول در آنجا متولد می شود، حقوق بشر آمریکایی موجب کشته شدن ۱۶۰ هزار نفر انسان بیگناه در آنجا شد و امروز هم در عراق و سوریه خون بسیاری از انسان ها را می ریزند صدای کسی در نمی آید، بنابراین موضوعاتی اخیری که توسط احمد شهید درباره حقوق بشر در ایران مطرح شده و می شود هیچ انسان آگاهی آن را نمی پذیرفت.

 

خبرنگار نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 14:48 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سفر تصویری به مکان های تاریخی سرخس «کاروانسرای رباط شرف»

کاروانسرای رباط شرف: رباط شرف، نام یک بنا است. این کاروانسرا به سبک معماری شیوه رازی ساخته گردیده، و نام معمار آن استاد محمد طرائقی سرخسی ذکر شده. رباط شرف کاروانسرایی در ۴۵ کیلومتری شهرسرخس است که در کهن‌ترین متون جغرافیای اسلامی از رباط به عنوان آبگینه یاد کرده‌اند. ( رباط آبگينه قبل از رباط شرف وجود داشته است و بعدا رباط شرف در چند متري شمال آن ساخته شده است كه در كاوش هاي چند سال اخير بخش هايي از رباط آبگينه نمايان شده است و رباط شرف رباط آبگينه نيست.) طبق مدارک و متون تاریخی بانی بنای فعلی «شرف الدین ابوطاهربن سعدالدین علي القمی» است که مدتی حکومت مرو و سرانجام صدرات سلطان سنجر را برعهده داشت. باتوجه به کتیبه موجود بنای رباط به سال ۵۴۹ هجری قمری در زمان سلطان سنجرسلجوقی با مصالح آجر و گچ ساخته شده‌است و بی‌شک یکی از شاهکارهای هنر ایرانی به شمار می‌رود.  این بنا در حاشیه جاده قدیم نیشابور-سرخس (جاده ابریشم) و شش کیلومتری جاده سرخس -مشهد بعد از تپه‌های کم ارتفاع روستای شورلق قرار دارد. شکل این رباط از دور به دژی بزرگ شبیه‌ است از داخل به مانند یک کاخ جلوه می‌کند.  این بنا دو صحن دارد و هر صحن دارای چهار ایوان به شکل چلیپا (صلیب) و شبستان می‌باشد و همچنین آجر چینی و کتیبه‌های آن جلوه خاصی دارد. در این رباط چند مسجد و محراب دیده می‌شود که همه با کتیبه‌های گلی و گچی تزئین شئه اند. کتیبه‌ها عمدتاً باقی‌مانده از دوران سلجوقی است. در وسط رباط حوض بزرگ، در اضلاع جنوبی دو اصطبل برای استراحت اسب‌ها و در اطراف دهلیزهائی برای اسکان مسافران وجود دارد.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 13:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس: شهرستان سرخس ۱۳۶ شهید، ۴۰۰ جانباز و ۲۸ آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس گفت: شهرستان سرخس در طول 8 سال دفاع مقدس 136 شهید، 400 جانباز و 28 آزاده تقدیم انقلاب اسلامی کرده است. محمد رضا سهامی  با گرامیداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا گفت: تجلیل از شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم خانواده های معظم شاهد و ایثارگر به عنوان رسالت و ماموریت اصلی و محوری بنیاد شهید مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و امروز به گفته امام راحل (ره) خانواده شهدا و شهیدان چشم و چراغ این ملت هستند. وی خاطرنشان کرد: برای به ثمر رسیدن انقلاب اسلامی بیش از ۲۳۰ هزار شهید، ۵۰۵ جانباز و ۴۲ هزار آزاده تقدیم شده که سهم استان خراسان رضوی ۱۷ هزار شهید والامقام و سهم شهرستان سرخس ۱۳۶ شهید، ۴۰۰ جانباز و ۲۸ آزاده سرافراز بوده است. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس تصریح کرد: شهیدان بزرگ مردانی بودند که کلام وحی را عینیت بخشیدند و از جان و مال خود گذشتند و به همین دلیل است که برای حفظ انقلاب اسلامی باید فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه زنده بماند. سهامی یادآور شد: پیروزی ما از اول انقلاب تا به امروز مدیون همین فرهنگ ایثار است و اگر امروز آسوده هستیم به خاطر این است که آسودگی از ایثارگران سلب شده است. وی با بیان اینکه شهرستان سرخس در سال جاری رتبه اول استان را در ترویج فرهنگ ایثار و شهادت بدست آورده است، اذعان کرد: برای ما تکلیف است که قدردان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم و به همین منظور مسئولان شهرستان به طور مرتب با خانواده های معزز شهدا دیدار می کنند. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس بیان کرد: شهرستان سرخس با برگزاری یادواره ها و  یادبودها از طریق تبلیغات شهری و نصب المان و تصاویر شهدا اقدمات خوبی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و کشور انجام داده است. سهامی به جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در استان اشاره کرد و افزود: در مورد ساماندهی گلزار شهدا حرف اول را برای گفتن در استان خراسان رضوی داریم به طوری که کار ساماندهی گلزار شهدا در ۲ شهر و ۲۷ روستای شهرستان به پایان رسیده است. سهامی در پایان به ساخت المان شهدای گمنام شهرستان اشاره و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال آینده با توجه به بودجه ای که از ماده ۱۸۰ به شهدای گمنام اختصاص یافته، کار ساخت المان شهدای گمنام شهرستان با مشارکت شهرداری و ستاد اجرایی احداث المان شهدای گمنام سرخس آغاز می شود.

 

خبرنگار نسیم سرخس


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 12:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روحیه بسیجی در صنعت نفت وجود ندارد/ سازمان خودکفایی در صنعت نفت ایجاد نشود، به خودکفایی نمی رسیم/ فرهنگ خرید تجهیزات نفتی یک فرهنگ انگلیسی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: تا زمانی که در صنعت نفت سازمانی به نام خودکفایی ایجاد نشود، هرگز به خودکفایی نخواهیم رسید. احمد سجادی با اشاره به اهمیت روحیه بسیجی در عرصه های مدیریتی کشور گفت: متاسفانه این روحیه در وزارت نفت وجود ندارد و ما امروز شاهد هستیم که به خودکفایی در این صنعت توجهی نشده است. وی تصریح کرد: در وزارت نفت واحد تولید تجهیزات وجود ندارد بلکه معاونت خرید تجهیزات است و این همان فرهنگ اولی است که انگلیس در صنعت نفت ایران قرار داده است. سجادی ادامه داد: دکل های حفاری در داخل تولید می شوند و تلاش داریم وزارت نفت را مجاب کنیم تا از تولیدات داخلی استفاده کند. وی با تاکید بر ایجاد سازمان خودکفایی در وزارت نفت گفت: تا زمانی که در صنعت نفت سازمانی به نام خودکفایی ایجاد نشود هرگز به خودکفایی نخواهیم رسید. عضو کمیسیون انرژی مجلس ادامه داد: تا زمانی که این سازمان در وزارت نفت ایجاد نشود، این وزارت به فکر خودکفایی نخواهد بود و متاسفانه شاهدیم که اکثر تجهیزاتی که در این صنعت از آن استفاده می شود از خارج تهیه شده و توجهی به صنعت داخلی نمی شود. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی اذعان کرد: وزیر نفت جز حفاری و تولید و فروش نفت و گاز به چیز دیگری فکر نمی کند و باید در این زمینه این وزارتخانه سازمان خودکفایی را ایجاد کند تا ابزارها و وسایل مورد استفاده در این صنعت را تولید و به خودکفایی کامل برسد. سجادی در ادامه به موفقیت های صنعت نظامی کشور اشاره کرد و افزود: به خاطر اینکه در وزارت دفاع روحیه بسیجی و معنوی حاکم است فرزندان این مرزو بوم توانسته اند امروز به آخرین تکنولوژی های شگرف در عرصه نظامی دست پیدا کنند و به خودکفایی برسند و امیدواریم وزارت نفت هم با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه حرکت کند تا بسیاری از وابستگی های نفتی کاهش پیدا کند. وی در پایان گفت: در حال تنظیم اساسنامه شرکت ملی نفت هستیم.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 10:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تاكيد فرماندار سرخس بر آمادگي دستگاه هاي اجرايي در آستانه نوروز 94

حسین سنجرانی فرماندار سرخس در بازدید از امكانات فراهم شده مسافران نوروزي گفت: می بایست با برنامه ریزی های انجام شده در ستاد تسهيلات نوروزي بهترین خدمات را به مسافران ارایه شود و امور ستاد تسهیلات با کار منسجم کمیته ها پیگیری گردد. وی آمادگی موزه مردم شناسی مستقر در اداره میراث فرهنگی برای مسافران و بازدید مستمر از واحدهای اقامتی و پذیرایی را نیز مورد توجه و تاکید قرار داد. گفتني است در راستای آمادگی و استقبال از بهار زیبا و امور تسهیلات سفر فرماندار سرخس از دبیرخانه ستاد تسهیلات نوروزی، نمایندگی میراث فرهنگی، موزه مردم شناسی و یک واحد اقامتی پذیرایی در شهرستان سرخس بازدید کرد. 

 

بروابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 10:20 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 ۳ میلیارد ریال زکات در سرخس جمع آوری شد

مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس گفت: از ابتدای سال جاری 3 میلیارد و 700 میلیون ریال زکات در سطح شهرستان سرخس جمع آوری شده است. علیرضا دادمحمدی با بیان اینکه زکات از مصادیق بارز صدقات است، گفت: نقش مبلغان و روحانیون و رسانه ها در زمینه ترویج زکات در جامعه موثر است که باید در این زمینه برنامه ریزی و در ترویج و تعمیق زکات بیش از پیش تلاش کنیم. وی خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری ۳ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال زکات در سطح شهرستان سرخس جمع آوری شده که این رقم در مدت مشابه خود در سال گذشته یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال بوده و  رشد ۱۰۵ درصدی برخوردار بوده است. دادمحمدی اظهار داشت: زکات جمع آوری شده از هر منطقه در همان منطقه و در زمینه های کمک تحصیلی، بهداشت و درمان، جهیزیه و خرید وسایل گرمایشی هزینه شده است. وی همچنین به واگذاری ۱۳۵ انشعاب رایگان گاز، برق و آب به مددجویان تحت حمایت شهرستان اشاره کرد و یادآور شد: ۱۷ انشعاب رایگان گاز به ارزش ۳۲ میلیون ریال، ۴۶ انشعاب آب به ارزش ۲۶ میلیون ریال، ۷۲ انشعاب برق به ارزش ۲۸ میلیون و۵۰۰ هزار ریال، برای مددجویان به صورت رایگان انجام شده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 9:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازديد فزماندار سرخس از مركز جهاد كشاورزي بزنگان

حسین سنجرانی فرماندار سرخس به همراه تعدادی از مسولان شهرستان از مرکز جهاد کشاورزی بزنگان بازدید بعمل آورد. وی در دیدار با کارشناسان، ضمن مشاهده دفاتر، کلاس ها و امکانات آموزشی و مشاهده نزدیک از خدمات به کشاورزان و تشکر از پرسنل مرکز، خواستار برگزاری کلاس های آموزشی بیشتر در حوزه باغبانی و گلخانه ای و ارایه خدمات متمرکز به متقاضیان شد. علیرضا عرفانی مدیر جهاد کشاورزی سرخس گفت: مرکز جهاد کشاورزی بزنگان جدیدا با توجه به نیاز و امکانات موجود از دفتر ترویجی به مرکز ارتقا و با بکارگیری 4 نفر کارشناس و سرباز سازندگی مشغول فعالیت می باشد. بزنگان با جمعیت بیش از 5000 نفر، مهمترین ناحیه کشاورزی و دام داری در بخش مرزداران می باشد. محصولات این منطقه شامل گندم دیم، باغات سردسیری، زعفران، زیره سبز، هندوانه بذری است و مهمترین جاذبه گردشگری آن دریاچه بزنگان است، که نیازمند توجه دوستداران محیط زیست می باشد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 8:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه توانمند سازی دهیاران بخش هاي مرکزی و مرزداران سرخس برگزار شد

با هدف ارتقای سطح توانمندی مدیران اجرایی روستاها یک دوره کلاسهای بودجه ریزی و بودجه نویسی در بخش مرکزی و مرزداران شهرستان سرخس برگزار شد. حسين سنجرانی فرماندار سرخس در حاشیه برگزاری این کلاسها گفت: دهیاران بايد به فنون روز از جمله مبانی بودجه نویسی و سر فصل های اعتباری و امور مربوط به دهیاری آشنا شوند تا با این ابزار، مدیریت درست و منطقی تری در روستا داشته باشند و از منابع دولتی و مشارکت های مردمی بیشترین بهره وری را داشته باشند. گفتنی است این کلاسها بطور جداگانه با برنامه ریزی اداره کل امور روستایی و شوراهای استانداری در بخش مرکزی و مرزداران شهرستان سرخس برگزار شد.

 

روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 8:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/23 شماره انتشار 18931

سرخس / با حضور ائمه جمعه اهل سنت و تشيع و فرماندار سرخس، نشست تخصصي علما و چهره هاي تقريبي اين شهرستان برگزار شد.

* فرماندار، اعضاي شوراي تأمين و دستگاه هاي مرتبط در سرخس، از مراتع تخريبي اين شهرستان در بخش هاي مرکزي و مرزداران بازديد کردند.

* رئيس تبليغات اسلامي شهرستان سرخس از برگزاري کلاس هاي آموزش ويژه مداحان و شاعران آييني خبر داد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 0:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماز جمعه
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/23 شماره انتشار 18931

سرخس، محمودي-حجت الاسلام «ارژنگ» خطيب جمعه سرخس گفت: ما مردم به شهدا نيازمنديم چرا که رمز عبور و خنثي کننده همه توطئه ها تمسک به سيره و هدف شهداست.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 0:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/12/23 شماره انتشار 18931

 

دستگيري سارق کابل هاي برق در سرخس

سرخس، تمدن/ فرمانده انتظامي سرخس گفت: پليس آگاهي با دستگيري سارق حرفه اي سيم و کابل برق، پرده از 30 فقره سرقت برداشت.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۳ساعت 0:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: تمسک به شهدا رمز عبور از مشکلات است/ انتخاب رئیس مجلس خبرگان الگوی انتخابات آینده باشد

امام جمعه سرخس گفت: رمز عبور از مشکلات و خنثی کردن بسیاری از توطئه های دشمنان، با تمسک به شهدا صورت می گیرد. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی و در ادامه سلسه مباحث هفته های گذشته درباره تحکیم بنیلن خانواده گفت: یکی از عواملی که باعث تحکیم نظام خانواده می شود، عفاف و حجاب زنان و غیرتمندی مردان است. وی اذعان کرد: اسلام به خاطر سلامت نسل و پیشگیری از فساد در جامعه برای شخصیت زنان جایگاه ویژه ای در نظر گرفته و حجاب را برای حفظ کیان خانواده واجب دانسته است. امام جمعه سرخس اظهار کرد؟: اگر در جامعه ای حجاب حاکم نباشد، شاهد انهدام نهاد خانواده خواهیم بود. حجت الاسلام ارژنگ غیرت را یکی از بارزترین صفت های یک مرد مسلمان عنوان کرد و افزود: یکی از مهم ترین ادله ای که می شود در بی عتفتی زنان بیان کرد، بی غیرتی برخی مردان است. خطیب نمازجمعه سرخس ادامه داد: اگر چراغ غیرت خاموش شد، باید منتظر سست شدن بنیان خانواده باشبم. وی تصریح کرد: اگر ادعای اسلام داریم، باید مردانی باغیرت و زنانی باعفت داشته باشیم. امام جمعه سرخس در ادامه با گرامیداشت ۲۲ اسفند روز بزرگداشت شهدا، خاطرنشان کرد: امروز رسالت ما و همه کسانی که به دنبال عدالت و استقرار ارزش های اسلامی هستند، این است که از ایثار، از خودگذشتگی و فرهنگ شهادت طلبی پاسداری کنند. حجت الاسلام ارژنگ تصریح کرد: رمز عبور بسیاری از مشکلات و خنثی کردن بسیاری از توطئه های دشمنان، با تمسک به شهدا صورت می گیرد. خطیب نمازجمعه سرخس توجه به معنویت، استقامت و پایداری فرزندان در دفاع از نظام اسلامی و ولایت پذیری را از مهم ترین شاخصه های شهدا برشمرد و اذعان کرد: اگردر ۸ سال دفاع مقدس با دست خالی در برابر دشمنان ایستادگی کردیم، امروز هم اگر سیاست های اقتصاد مقاومتی اجرا شود از گردنه ها و تحریم ها عبور خواهیم کرد. وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در هر دوره ای در حال جهاد است، تصریح کرد: اگر لباس رزم را از تن بیرون بیاوریم باید لباس ذلت را بپوشیم، بنابراین همیشه به فرهنگ شهدا نیاز داریم. حجت الاسلام ارژنگ سلاح ایمان و شاخصه های شهدا را راهگشای مشکلات اقتصادی و فرهنگی دانست و ادامه داد: جامعه ای که در آن فرهنگ ایثار و شهادت نباشد، جامعه ای خمود و بی حال می شود. امام جمعه سرخس در ادامه به انتخاب رئیس و هیئت رئیسه مجلس خبرگان اشاره و اذعان کرد: امروز جريان نفاق و فتنه با تمام توان خارجي و داخلي خود به ميدان آمده است اما مجلس خبرگان رهبری با انتخابی مدبرانه و به دور از سیاسی بازی بار دیگر سبب ناكام ماندن توطئه های دشمنان نظام شد که این باید برای کاندیداهای انتخابات مجلس نیز الگو باشد. وی یکی از عوامل انتخاب آیت الله محمد یزدی به عنوان رئیس مجلس خبرگان رهبری را مواضع قاطعانه ایشان در فتنه ۸۸ برشمرد و تصریح کرد: کاندیدهای انتخابات مجلس توجه داشته باشند که مردم در عرصه انتخابات به کسانی که در مقابل قتنه و فتنه گران که خطوط قرمز نظام هستند سکوت اختیار کنند و موضع قاطعی نداشته باشند رای نخواهند داد. حجت الاسلام ارژنگ در پایان بیان کرد: مردم باید افراد ولایت پذیر را در انتخابات پیش روی مجلس ‏انتخاب کنند که ولایت و ولایت پذیری مایه نجات و سعادت است.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۲۲ساعت 13:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دعای کمیل در سرخس به ياد شهدا

 به مناسبت 22 اسفند روز بزرگداشت شهدا مراسم دعای روح بخش کمیل در سرخس برگزار شد اين مراسم  به یاد 17 هزار شهید استان خراسان رضوی و 136 شهید شهرستان سرخس در مسجد امام رضا علیه السلام برگزار شد كه امام جمعه، خانواده های معظم شهدا، بسیجیان و جمعی از مردم ولایت مدار سرخسحضور داشتند قرائت دعای کمیل و مداحی ذاکرین اهل بیت از برنامه های اجرا شده بود.

 

با تشكر از مدير سايت نسيم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 19:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سرود ویژه شهرستان سرخس+متن و فیلم

در آستانه فرا رسیدن سال جدید، متن و فیلم سرود ویژه سرخس در پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس منتشر شد. این سرود در سال ۱۳۹۰ به سفارش استانداری خراسان رضوی تولید شده که آهنگسازی آن را محمد موسویان بر عهده داشته و شعر آن توسط سعیده دل مرادی سروده شده است. همچنین محمد حسین زاده کار ساخت نماهنگ این سرود را بر عهده داشته و تنظیم ارکسترال آن را نیز استاد کیوان علایی انجام داده است.    

متن سرود:  سرخس ای مشرق زیبای ایران

سرخس ای خواستگاه مرزداران

سرخس ای مرز مهر و مهربانی

طلوع هر نگاهت آسمانی

شکوه شوکت ایران و ایمان

همه مردان تو مردان میدان

جوانان دلیرت سخت کوشند

چو طوفانی دمادم در خروشند

به کار و کوشش این رادمردان

بچرخد تا همیشه چرخ ایران

شهیدانت گل سرخ بهارند 

به وصل حق همیشه بیقرارند

دمد از کوچه هایت عطر قرآن

درون سینه ی تو نام لقمان

زلال آب کل بی بی و خاتون

به دشت تو شقایق های گلگون

گذر از راه ابریشم چه زیباست

رباط اشرف میان دشت گل هاست

تو داری در برت رود تجن را  گلستان

می کند دشت و دمن را

همیشه مورد لطف خدایی

تو که همسایه ی موسی الرضایی


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 13:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: معتمدان محلي سرمایه های اصلی ما در شهرستان هستند

شورای معتمدان ما مخصوص یک طایفه، گروه یا یک قوم خاص نیست. چرا که ما به ظرفیت عزیزان در حوزه های مختلف اعتماد و اعتقاد داریم. حسین سنجرانی با هدف تشکیل شورای معتمدین با تعدادی از معتمدین سرخس تشکیل جلسه داد. وی با بیان این مطلب گفت برنامه ریزی شود که ما در حد وسع و توان در مسایل پیش روی شهرستان در خدمت بزرگان باشیم. نگاه ما به همه طوایف و مذاهب شهروندان سرخس است چرا که بسیاری از مشکلات مردم توسط خود مردم قابل حل است و این اهمیت نقش آفرینی عزیزان در مسایل مختلف را نشان می دهد . امیدواریم قدم های مثبت در راستای رفع مشکلات کشاورزان و دامداران برداریم. به وجود همه طوایف و قبایل در شهرمان افتخار می کنیم . وی در خصوص مباحث کشاورزی گفت: قبلاً آزمون و خطای زیادی در این حوزه شده است باید با توان بیشتری کاستی های گذشته را جبران کنیم. بیکاری جوانان همه را رنج می دهد ولی باید راهی برای حل کردن این مشکلات پیدا کنیم ؛ از جمله ایجاد کردن فرصت های اقتصادی در بخش های مختلف در خصوص کشت گلخانه ای بستر سازی های لازم با آستان قدس و دستگاه های ذیربط در حال انجام است. این دومین جلسه شورای معتمدین است که تشکیل می شود. جلسات آینده به صورت مدون و با برنامه ریزهای مشخص تشکیل و پیگیری خواهد شد. فرماندار در خصوص وضعیت منابع آبی شهرستان خاطر نشان کرد : ساماندهی وضعیت و فرهنگ استفاده از آب باید با مدیریت جهاد کشاورزی و بهره برداران صورت پذیرد. سیاست گذاری، نوع کشت و... نیز بر میزان استفاده از آب تأثیر زیادی دارد و در نشست های آتی از سخنان کارشناسی شما استفاده خواهیم کرد.

 

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 11:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید سرزده فرماندار سرخس از ادارات بهزیستی،صنعت معدن و منابع طبیعی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسين سنجرانی فرماندار سرخس از ادارات بهزیستی، صنعت معدن و منابع طبیعی سرخس بطور سرزده بازدید بعمل آورد. وی ضمن تبریک پیشاپیش سال جدید در توصیه به کارکنان این ادارات بر لزوم خدمت رسانی موثر تا پایان سال به مردم تاکید کرد و افزود: قطعا سرمایه ای بزرگتر از رضایت مردم و خدمت رسانی شایسته به خلق نخواهد بود که بحمد ا... عزیزان به این نکته توجه داشته و دارند و سنجش میزان رضایت مردم نیز مورد توجه فرمانداری است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 11:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نشست تخصصي علماء و چهره های تقریبی سرخس برگزار شد‎

با حضور ائمه جمعه اهل سنت و تشیع و فرماندار سرخس نشست تخصصی علماء و چهره های تقریبی شهرستان در اداره تبلیغات اسلامی برگزار شد. حجت‌الاسلام سیدکاظم سالاری رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس در این نشست گفت: از ظرفیت چهره های تقریبی شهرستان در ریشه یابی موضوعات اجتماعی و چالش های فراروی جامعه اسلامی برای ایجاد وحدت باید بهره برد. وی تصریح کرد: بنیانگذار انقلاب اسلامی وحدت را رمز پیروزی جامعه اسلامی دانست و بحمدالله قومیت ها و مذاهب در شهرستان با پیروی از اسلام عزیز با همدلی و وحدت در کنار هم زیر سایه ولایت فقیه زندگی می کنند و بر کسی پوشیده نیست که این یک دلی و وحدت در جامعه اسلامی زمینه پیشرفت در تمام عرصه ها است. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس خاطرنشان کرد: وحدت در شهرستان سرخس رویه همیشگی مردم شهید پرور این شهرستان بوده و هدف ما از نشست های تقریبی حل مسائل و مشکلات شهرستان با استفاده از ظرفیت های علماء در زمینه های نزاع های طایفه ای و اثرات منفی آن، ریشه های عدم توجه به حقوق شهروندی و هنجارهای دینی و بیت المال، حق الناس و دیگر آسیب های اجتماعی و فردی است.

عکس: محمد خاوری

 

خبرنگار نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 10:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیري سارق سیم و کابل برق با ۳۰ فقره سرقت در سرخس

فرمانده انتظامی سرخس گفت: پلیس آگاهی شهرستان با دستگیری سارق حرفه‌ای سیم و کابل برق، پرده از 30 فقره سرقت برداشت. سرهنگ محسن باقرزاده افزود: در پی وقوع چند فقره سرقت سیم و کابل برق از خیابان‌های شهر، موضوع به‌صورت ویژه در دستور کار مأموران آگاهی شهرستان قرار گرفت و مأموران با استفاده از شگردهای فنی و پلیسی در عملیاتی غافلگیرانه متهم را در مخفیگاهش دستگیر کردند. فرمانده انتظامی سرخس اذعان کرد: متهم ۳۱ ساله در بازجویی‌های به‌عمل‌آمده و با مشاهده ادله و مستندات موجود پلیسی به بیش از ۳۰ فقره سرقت سیم و کابل برق اعتراف کرد كه با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۱ساعت 10:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری دوره آموزشی ویژه مداحان و شاعران آئینی سرخس+عکس

حجت الاسلام سیدکاظم سالاری رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس گفت: دوره آموزشی ویژه مداحان و شاعران آئینی به مدت ۱۲ ساعت، طی دو روز با حضور۴۰ نفر از مداحان و شاعران آئینی و با هدف ارتقاء سطح علمی مداحان و آشنایی بیشتر آنان در محل سالن همایش اداره تبلیغات اسلامی سرخس برگزار شد. وی تصریح کرد: تاکنون ۲۳۰ نفر در کانون مداحان شهرستان ساماندهی شده اند و برای ۱۷۰ نفر از آنان کارت مداحی صادر شده و تلاش داریم کارگاه آموزشی به نحوی باشد که به ارتقاء معنویت و بصیرت در مراسمات مذهبی کمک کند. رئیس اداره تبلیغات اسلامی سرخس اذعان کرد: آموزش مهم ترین رکن در پیشرفت تمام عرصه ها است و برگزاری این نوع کارگاه ها سهم بسزایی در بالارفتن بصیرت دینی مداحان و شاعران آئینی دارد. سالاری ادامه داد: گاهی ممکن است مداح با یک شعر غلط موجی از اختلاف را ایجاد کند و ناخواسته عامل دشمن باشد، سعی شده با برگزاری کارگاه های آموزشی نگاه  به این موضوعات عالمانه تر باشد. وی افزود: در این دوره آموزشی مبا حث مختلفی از جمله رسالت و الزامات مداحی، بایسته ها و الزامات شعار سال، سبک زندگی اسلامی، آسیب های عزاداری، جریان شناسی اندیشه های تکفیری و آسیب های فضای مجازی و خانواده توسط حجت‌الاسلام حسن اکبری نیا امام جمعه موقت سرخس مطرح و تشریح شد.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 16:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازديد فرماندار و اعضای شورای تامین از مراتع تخریبی سرخس

در هفته حفاظت از منابع طبیعی فرماندار، اعضای شورای تامین و دستگاه های مرتبط منابع طبیعی، جهاد کشاورزی، محیط زیست و آستان قدس رضوی سرخس از بخشی از مراتع تخریبی شهرستان سرخس در بخش هاي مرکزی و مرزداران بازدید کردند. در این بازدید حسین سنجرانی فرماندار سرخس تأکید کرد: با عنایت به وسعت زیاد مراتع شهرستان و لزوم حفظ و حراست از این منابع ملی و خدادادی شایسته است به بهترین نحو دستگاه های ذیربط موضوع استفاده از مراتع و تخریب های احتمالی آن را مدیریت کنند. رئیس شورای تأمین شهرستان سرخس دستور برخورد با افراد سودجویی که برخی مراتع را تخریب کردند صادر کرد و افزود: باید راهکارهایی برای پیشگیری از تخریب های احتمالی افراد متخلف اتخاذ شود. وی خاطر نشان کرد: با توجه به تاکیدات اخیر مقام معظم رهبری و رییس جمهور واجب است بیش از گذشته در این راستا اهتمام به خرج داد و از هر گونه مسامحه در برخورد با متخلفان بر اساس قانون خودداری کرد.

 

روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 16:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تلفیق فعالیت های فرهنگی و عمرانی در شهرداری سرخس/ گروه مشاوران جوان به زودی در شهرداری تشکیل می شود 

شهردار سرخس گفت: در فعالیت های شهرداری، اولویت تلفیق مسائل فرهنگی و عمرانی است. محمد امینی فر  با بیان اینکه به زودی گروه مشاوران جوان را برای شهرداری تشکیل می دهیم، گفت: در زمینه های مختلف فرهنگی، عمرانی، فضای سبز و اجتماعی حتما از تفکر جمعی و مشاوران جوان بهره خواهیم برد. وی اذعان کرد: در فعالیت های شهرداری، اولویت تلفیق مسائل فرهنگی و عمرانی است. امینی فر در ادامه در خصوص نهضت آسفالت شهرستان تصریح کرد: درباره آسفالت معابر کسانی که تقاضایی دارند حق دارند و اگر شبانه روز هم کار کنیم کم است. شهردار سرخس خاطرنشان کرد: یک میلیارد تومان برای آسفالت معابر از ماده ۱۸۰ به شهرداری سرخس اختصاص یافته که تاکنون ۷۰ درصد آن جذب شده است. وی خاطرنشان کرد: با اختصاص این مبلغ ۵۰ هزار مترمربع از معابر سطح شهر آسفالت می شود. امینی فر با بیان اینکه مشکلات فنی و جوی کار آسفالت معابر را به تاخیر انداخته است، بیان کرد: با پیمانکار این کار را شروع کردیم و کار با کیفیت از اولویت های شهرداری سرخس است تا برای مردم ماندگار شود. شهردار سرخس تصریح کرد: سعی داریم در بحث آسفالت از پیمانکار استفاده کنیم و توان خودمان را برای فعالیت های دیگر بسیج کنیم. وی در پایان با اشاره به اینکه خیابان باهنر در اولویت آسفالت شهرداری است، خاطرنشان کرد: در مرحله بعد بلوارهای امام رضا (ع) غربی و شرقی، بلوار امام جواد (از میدان غدیر تا خیابان امام)، خیابان شهید حسینی و سجاد کار روکش آسفالت آن ها انجام می شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 10:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

ستاد کانون یابی و مبارزه با آفت ملخ در سرخس فعال شد

خبرگزاري ساريكا- سيد محمد رئيس الساداتي

ستاد کانون يابي و مبارزه با آفت ملخ در کارگروه آب، کشاورزي و منابع طبيعي شهرستان سرخس فعال شد. حسین سنجرانی فرماندار سرخس در جلسه کارگروه آب، کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان خواستار همکاري همه جانبه کشاورزان، عشاير، ادارات مرتبط و دهياران در خصوص کانون کوبي و مبارزه با اين آفت با محوريت مديريت جهاد کشاورزي سرخس شد. همچنین علیرضا عرفانی مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: شهرستان سرخس با ۱۲ کانون فعال آلوده به ملخ از مهم ترين مناطق پراکنش ملخ از گونه هاي صحرايي و اوکرايني در استان خراسان رضوي است. وی تصریح کرد: هر ساله با توجه به نزولات آسمانی و وضعیت اقلیمی، بین ۸ تا ۱۱ هزار هکتار عملیات سم پاشی در شهرستان انجام، که در صورت عدم اقدام به موقع موجب پروازی شدن ملخ و خسارت می شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 9:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شناسايي ۱۲ کانون آلوده به ملخ در سرخس
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/12/20 شماره انتشار 18929

سرخس، تمدن/ ستاد کانون يابي و مبارزه با آفت ملخ در کارگروه آب، کشاورزي و منابع طبيعي شهرستان سرخس فعال شد. بر اين اساس فرماندار سرخس خواستار همکاري همه جانبه کشاورزان، عشاير، ادارات مرتبط و دهياران در خصوص کانون کوبي و مبارزه با اين آفت با محوريت مديريت جهاد کشاورزي سرخس شد.مدير جهاد کشاورزي سرخس گفت: شهرستان سرخس با ۱۲ کانون فعال آلوده به ملخ از مهم ترين مناطق پراکنش ملخ از گونه هاي صحرايي و اوکرايني در استان خراسان رضوي است.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 7:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

هم انديشي فرماندار با روساي دانشگاه ها و شوراي شهرستان سرخس
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/12/20 شماره انتشار 18929

سرخس، تمدن/فرماندار سرخس در نشست هم انديشي با روساي دانشگاه هاي شهرستان و رئيس شوراي شهرستان اعلام کرد: با وجود ظرفيت هاي منحصر به فرد سرخس از جمله گمرک، پايانه، سددوستي، منطقه ويژه و جاذبه هاي گردشگري متأسفانه غبار محروميت در چهره سرخس پيداست.دکتر مشرف عضو هيئت امناي دانشگاه علمي کاربردي سرخس نيز گفت: يکي از چالش هاي مهم تشکيل همين جلسات و کاربردي نشدن بسياري از اين صحبت هاست. کردپور رئيس دانشگاه آزاد اسلامي سرخس نيز گفت: بايد ميزان هزينه همايش برآورد شود تا خروجي کار به صرفه باشد. شيرينکار رئيس شوراي اسلامي شهرستان در اين باره گفت:  يکي از موانع توسعه نيافتن شهرستان نبود برنامه هاي بلند مدت است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۲۰ساعت 7:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیری سارقان زورگیر در سرخس

فرمانده انتظامی سرخس گفت: با تلاش ماموران نیروی انتظامی سرخس، دو سارق حرفه ای احشام کمتر از 24 ساعت دستگیر شدند. سرهنگ محسن باقرزاده گفت: با اعلام شکایت چوپانی در پاسگاه روستای گنبدلی شهرستان مبنی بر این که وی و فرزندش در حال چرانیدن گوسفندان در مراتع اطراف روستا بوده اند که سارقان با صورت بسته ضمن ضرب و شتم و بستن دست و پایشان، اقدام به سرقت ۲۸ راس گوسفند از آنان کرده اند، بررسی موضوع و دستگیری سارقان در دستور کار پلیس شهرستان قرار گرفت. وی تصریح کرد: با انجام تحقیقات گسترده پلیس، دو جوان ۲۷ و ۲۸ ساله که از سارقان سابقه دار و حرفه ای هستند، کمتر از ۲۴ ساعت بعد از وقوع سرقت، شناسایی و روز گذشته با هماهنگی مقام قضایی در عملیاتی ضربتی و غافلگیرانه در مخفیگاهشان دستگیر شدند. فرمانده انتظامی سرخس در پایان با اشاره به تشکیل پرونده در این زمینه خاطرنشان کرد: تحقیقات پلیس در این خصوص همچنان ادامه دارد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 14:49 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با هدف حفظ محیط زیست صورت پذیرفت؛ کاشت 100 اصله نهال در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس

سرخس تمدن/ جمعی از مسئولان ارشد و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با کاشت 100 اصله نهال و درخت در منطقه عملیاتی خانگیران سرخس روز درختکاری را گرامی داشتند. در این مراسم باشکوه و در راستای حفظ محیط زیست و کاهش آلایندگی های زیست محیطی و افزایش فضای سبز در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، هر یک از کارکنان و مدیران ارشد این شرکت اقدام به کاشت چندین اصل درخت و نهال کردند. این خبر حاکیست: این مراسم طبق یک سنت همه ساله با حضور پرشور کارکنان و مدیران ارشد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در این مجتمع گازی صورت می پذیرد و کارکنان صنعت نفت و گاز با اهتمام ویژه ایی که به حفظ محیط زیست دارند در این مراسم حضوری پرشور داشتند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 12:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سفر تصویری به مکان های تاریخی سرخس «آرامگاه بابالقمان»

 آرامگاه بابا لقمان  مقبره لقمان بابا مربوط به سدهٔ ۸ ه‍.ق است و در سرخس، ۳ کیلومتری شمال شهر واقع شده و این اثر در تاریخ ۱۵ دی ۱۳۱۰ با شمارهٔ ثبت ۱۶۵ به‌عنوان یکی از آثار ملی ایران به ثبت رسیده است. آرامگاه لقمان، بنایی عظیم وآجری در شهرستان سرخس در منتهی الیه شمال شرقی ایران است.این بنای آجری در فاصله بسیار کمی از مرز ایران و ترکمنستان قرار دارد. این بنا پس از هزار سال، هنوز ابهت و صلابت خود را حفظ کرده و در میان تل‌های خاکی بخش‌های مخروبهٔ ملحقات بنا گردن فرازی می‌کند. مقبرهٔ این عارف سرخسی در یک کیلومتری شمال شهر سرخس قرار دارد. شباهت بسیار زیادی بین این بنا و آرامگاه سلطان سنجر سلجوقی وجود دارد.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 12:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در آستانه فرارسیدن سال جدید صورت گرفت؛ آغاز بکار سومین نمایشگاه گل و گیاهان طبیعی در سرخس

سرحس- تمدن/ به مناسبت فرارسیدن سال جدید و با حضور جمعی از مسئولین ارشد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، سومین نمایشگاه گل و گیاهان طبیعی در شهرستان سرخس آغاز بکار کرد. سرپرست مستغلات این شرکت با اعلام این خبر افزود: در این نمایشگاه که در آستانه فرارسیدن سال جدید و نوروز برپا شده است بیش از 50 گونه گل آپارتمانی و در حدود چهار هزار گلدان و بیش از 20 گونه گل فضای بیرونی در معرض دید عموم قرار گرفته است. محمود یدالهی اظهارداشت: برپایی نمایشگاه گل و گیاه امکان ورود حداقل یک گلدان در آستانه سال جدید به سر سفره هفت سین خانواده ها را فراهم خواهد آورد. وی تصریح کرد: در این نمایشگاه غرفه ادوات باغبانی به منظور آشنایی مردم با گونه های مختلف گیاهی و نوع کاشت درختان دایر گردیده و غرفه هفت سین و ماهی و صنایع دستی به عرضه محصولات خود پرداخته اند. سرپرست مستغلات پالایشگاه خانگیران تاکید کرد: با توجه به کیفیت بالای گل ها و گیاهان ارائه شده در این نمایشگاه، بیش از 30 درصد زیر قیمت فروشندگان مشهد به خریداران ارائه می شود. گفتنی است: این نمایشگاه تا تاریخ 22 اسفندماه 93 در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر در سرخس برای بازدید عموم دایر می باشد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 8:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 نشست هم اندیشی فرماندار سرخس با رؤسای دانشگاهها و شورای شهرستان

حسين پورثابت

حسین سنجرانی فرماندار سرخس درنشست هم اندیشی با رؤسای دانشگاههای شهرستان و رئیس شورای شهرستان ضمن اشاره به مطلب فوق افزود : با وجود ظرفیت های منحصر به فرد سرخس از جمله گمرک، پایانه، سددوستی، منطقه ویژه، جاذبه های گردشگری متاسفانه غبارمحرومیت در چهره سرخس پیداست وی خاطرنشان کرد ما ضمن استفاده از نظرات و راهکارهای دانشگاهیان عزیز بدنبال این هستیم که این مسایل را علمی پاسخ بدهیم و راه علمی برای آن پیداکنیم . دکتر مشرف از هیات امنای دانشگاه علمی کاربردی سرخس گفت: یکی از چالش های مهم تشکیل همین جلسات و عدم کاربردی شدن بسیاری از این صحبت هاست. کردپور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی سرخس گفت: باید میزان هزینه همایش برآورد شود تا نسبت به خروجی کارصرفه و صلاح داشته باشد. شیرینکار رئیس شورای اسلامی شهرستان دراین باره گفت: یکی از مشکلات عدم توسعه شهرستان نبود برنامه های بلندمدت است، چرخش نخبگان وجود ندارد و ارتباط بین دانشگاه و دستگاهها نیست. در ادامه آقای سنجرانی افزود: تشکیل این جلسه بعلت بررسی همین زوایای کاراست قطعاً عامه مردم دربرابر برخی رفتارها و فرهنگ جدید عکس العمل دارند قاعدتاً نگاهی که الان به دانشگاههای شهرستان است در 10 سال گذشته نبوده است می بایست با کار دقیق و کارشناسی جامعه را به سمت تعالی هدایت کنیم. وی ضمن تاکید بربرگزاری همایش متناسب با توان مالی و علمی شهرستان گفت: باید واقعیت ها با یک گفتمان علمی بیان شود و هیچ دستگاهی نباید موضع خاصی بگیرد چرا که اگر با واقعیات روبرو نشویم قطعاً پیشرفتی حاصل نخواهد شد. وی ضمن اشاره به اینکه متاسفانه بودجه های پژوهشی نه تنها شفاف نیست ، بلکه زمینه های هزینه کرد آن هم نامعلوم است و یا بسیار ناچیز است افزود: کار در حوزه پژوهش درواقع سرمایه گذاری است. دریایان مقرر شد پیشنهادات کاربردی رؤسای دانشگاه مکتوب اعلام شده و بسترهای لازم برای برگزاری همایش توسعه سرخس آماده و درصورت لزوم اجرایی و عملیاتی شود از حمله دلایل توسعه نیافتگی و محرومیت سرخس، ضریب بیکاری بالا به نسبت شهرستان های همجوار با توجه به امکانات و ظرفیت های منحصر به فرد سرخس چیست؟ این ها از مواردی است که بناست در همایش توسعه شهرستان سرخس با نگاه علمی، اجرایی و ارائه راهکارهای مطمئن بررسی شود.

 

روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 8:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/19 شماره انتشار 18928

 

سرخس / مديرعامل شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از دريافت بيش از ۱۳ ميليارد مترمکعب گاز ترش در ۱۱ ماه امسال در اين مجتمع گازي خبر داد.

 


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۹ساعت 7:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 زنگ نیکوکاری در سرخس نواخته شد

با حضور امام جمعه موقت، فرماندار و جمعی از مسئولان سرخس زنگ نیکوکاری در مدرسه آزادگان شهرستان نواخته شد. همزمان با هفته احسان و نیکوکاری با حضور امام جمعه موقت، فرماندار، مدیر کمیته امداد و آموزش پرورش و جمعی از مسئولان شهرستان زنگ نیکوکاری در مدرسه آزادگان سرخس نواخته شد. در این مراسم نمادین ضمن برشمردن آثار و برکات معنوی کمک به هم نوعان، به تاثیرات اجتماعی و الگوسازی این رفتار در جامعه تاکید شد.  همچنین پس از نواخته شدن زنگ مسئولان شهرستان کمک های نقدی خود را به صندوق کمیته امداد حضرت امام (ره) ریختند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 17:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دومین بازدید فرماندار ازدریاچه بزنگان طی یکماه گذشته 

پیرو بازدید قبلی فرماندار از دریاچه بزنگان در اواخر بهمن ماه مجدداً فرماندار به همراه مسئولان دستگاه های ذیربط برای پیدا کردن راه عملی حل مشکلات دریاچه و جلوگیری از خشک شدن تدریجی آن از محل دریاچه و بند شازده در نزدیکی آن بازدید کرد. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس بر مهار سیلاب های فصلی و هدایت آن به سمت دریاچه تأکید کرد و افزود می بایست اعضای محترم شورا و دهیاری نسبت به مذاکره با کشاورزان بالادست دریاچه در خصوص واگذاری میزان حق آبه مازاد اقدام کنند و دستگاههای مرتبط مانند منابع طبیعی، محیط زیست و جهاد بسترهای لازم برای این امر را ایجاد و پیگیری کنند. وی ضمن تأکید دوباره بر احیای دریاچه با ظرفیت های موجود خاطر نشان کرد رسیدگی به وضع عمومی دریاچه و پیش بینی امکانات لازم برای پذیرایی از گردشگران میبایست مورد توجه قرار گیرد تا روند جذب و ماندگاری گردشگر در منطقه حفظ شود.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 11:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید فرماندار از بزنگان روستای اسوه شهرستان سرخس

طی برنامه ریزی قبلی با حضور دستگاههای مرتبط فرماندار از روستای اسوه بزنگان (مصوب استانداری محترم ) بازدید کرد به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی در بازدید از روستا ظرفیت های آن را بسیار خوب توصیف کرد. گفتنی است در دیدار مردمی فرماندار  با مردم و اعضای شورا و روستای بزنگان مشکلاتی از جمله حریم لوله گاز عبوری از میان روستا، قطعی برق، مشکلات طرح هادی و شیفت بندی آب شرب روستا مطرح شد که در هر مورد فرماندار دستور پیگیری از دستگاههای ذیربط را صادر کرد. وی افزود مردم ما درد دل های زیادی دارند و ما تا حد وسع و توان پیگیر مسایل روستای  بزنگان که در واقع یکی از با سابقه ترین روستاهای سرخس با مردمی فهیم و فرهنگی و اهل تلاش هستند هستیم. وی درخصوص معضلات بیکاری داخل روستا گفت این مشکل نه تنها شهرستان بلکه استان و کشور است که انشاءا... راهکارهای تبدیل منطقه ویژه به آزاد را در حال پیگیری هستیم که در صورت محقق شدن این امر ما بخش زیادی از مشکل اشتغال را حل شده خواهیم دید.وی ظرفیت شهر شدن این روستا را با توجه به سابقه پیگیری مورد توجه و قابل اهمیت دانست  که با انجام این امر بخشی از مشکلات مردم حل خواهد شد. وی در خصوص توجه به محیط زیست گفت می بایست مردم و دهیاری و اعضای محترم شورا به بهداشت عمومی روستا و حومه آن دقت نظر لازم داشته باشند ،پیگیری طرح توجیهی تبدیل شدن روستا به شهر، برنامه ریزی برای استفاده از ظرفیت های مردمی برای احیا و جذب توریست در دریاچه بزنگان و رفع مشکلات حریم لوله گاز را از امور مهم و قابل پیگیری دستگاههای ذیربط عنوان کرد. در این جلسه مقرر شد بخشداری مرزداران ، شورای اسلامی و دهیاری مربوطه و مردم مسایل مهم و اولویت دار روستا را پیگیری و در اسرع وقت بنا به امکانات و توان دستگاهها حل و فصل نمایند. گفتنی است روستای بزنگان با اقلیمی سرد و کوهستانی و جاذبه های ویژه گردشگری واقع در بخش مرزداران هرساله پذیرای مسافران زیادی از دیگر نقاط استان است.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 11:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازدید فرماندار و اعضای شورای تأمین در هفته منابع طبیعی از برخی مراتع تخریبی شهرستان سرخس

در هفته حفاظت از منابع طبیعی فرماندار، اعضای شورای تأمین و دستگاههای مرتبط منابع طبیعی ، جهاد و محیط زیست و آستان قدس رضوی از بخشی از مراتع تخریبی شهرستان بازدید کردند. به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس در این بازدید فرماندار تأکید کرد با عنایت به ,وسعت زیاد مراتع شهرستان و لزوم حفظ و حراست از این منابع ملی و خدادادی شایسته است به بهترین وجه دستگاه های ذیربط موضوع استفاده از مراتع و تخریب های احتمالی آن را مدیریت کنند. حسین سنجرانی فرماندار و رئیس شورای تأمین شهرستان سرخس دستور برخورد با افراد سودجویی که برخی مراتع را تخریب کردند  صادر کرد و افزود باید راهکارهایی برای پیشگیری از تخریب های احتمالی افراد متخلف اتخاذ شود. وی خاطر نشان کرد با عنایت به تأکیدات اخیر مقام معظم رهبری و رییس جمهور محترم واجب است بیش از گذشته در این راستا اهتمام بخرج داد و از هر گونه مساحمه در برخورد با متخلفان بر اساس قانون خودداری کرد .


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 11:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در 11 ماهه 93 به ثمر نشست؛ دریافت بیش از 13 میلیارد متر مکعب گاز ترش در پالایشگاه خانگیران

سرخس- تمدن/ مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از دریافت بیش از 13 میلیارد متر مکعب گاز ترش در 11 ماهه سال جاری در این مجتمع گازی خبرداد.  مهندس ناصر اسلامی با بیان مطلب فوق افزود: میزان 13 میلیارد و 782 میلیون متر مکعب گاز ترش از چاه های منطقه عملیاتی خانگیران در این مجتمع گازی دریافت شده است. وی اظهارداشت: میزان گاز شیرین دریافتی از مخازن شوریجه و گنبدلی یک میلیارد و 441 میلیون متر مکعب بوده است. این مقام مسئول تصریح کرد: کل گاز ذخیره شده در مجتمع ذخیره سازی شوریجه 575 میلیون متر مکعب بوده است که این مهم برای نخستین بار در شمال شرق کشور صورت گرفته است. اسلامی با بیان اینکه پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به عنوان بزرگترین تولید کننده گوگرد کشور به شمار می رود بیان داشت: همچنین در 11 ماهه 93 میزان گوگرد تولیدی این مجتمع 562 هزار تن بوده است که گوگرد گرانول تولیدی 528 تن و گوگرد بنتونیتی تولیدی شش هزار و 329 تن بوده است. مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در ادامه به میزان گوگرد بارگیری شده از این مجتمع گازی اشاره کرد و افزود: میزان گوگرد صادراتی 478 هزار تن، فروش گوگرد داخلی 135 هزار تن، گوگرد دانه بندی 455 تن و کود گوگرد بنتونیتی یک هزار و 914 تن بوده است. وی همچنین به میزان تولید مایعات نفتی پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در 11 ماهه سال جاری اشاره کرد و گفت: در این مدت 128 میلیون لیتر انواع مایعات نفتی در این مجتمع تولید شده است. اسلامی در پایان تاکید کرد: در زمستان سال جاری تولیدار پایدار گاز به معنای واقعی صورت گرفته است و از هم وطنان عزیز که ما را در فصل زمستان با صرفه جویی و بهینه مصرف کردن یاری نمودند تشکر می نماییم.  گفتنی است: گاز مورد نیاز شش استان در شمال و شمال شرق کشور توسط شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تامین می شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 11:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیر آموزش و پرورش سرخس: سرخس جزو شهرستان های نخست اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی در مدارس آموزش و پرورش استان می باشد 

مهدی علیمیرزایی

مدیر آموزش و پرورش سرخس با اشاره به اهمیت اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش گفت: به لطف الهی و با همکاری فرهنگیان، در این حوزه سرخس جزو شهرستان های نخست اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در مدارس آموزش و پرورش استان می باشد و در این راستا کارهای ارزشمندی در سطح مدارس انجام شده است. حمید احمدی که در سالن تربیت در همايش مديران و معاونان اداره آموزش و پرورش این شهرستان با موضوع توجيه شاخص ها و برنامه هاي عملياتي سخن می گفت در ادامه یاد آور شد که  بازگو کردن مضرات استفاده از کالای خارجی برای اقتصاد جامعه به شیوه‌های مختلف برای دانش‌آموزان و فرهنگیان، بیان اهداف استکبار از ترویج کالاهای تجملاتی و غیر ضروری و متذکر ساختن افراد، آگاه کردن دانش‌آموزان نسبت به استفاده بهتر از منابع مالی و خرید در حد نیاز، بهره‌گیری از ظرفیت‌های مدرسه مانند درس انشا، مقاله، وبلاگ، کاریکاتور و روزنامه دیواری برای آشناسازی و مطالبه‌گری در مدارس از اهم کارهای اجرایی بوده است که انجام داده ایم و باز خورد مناسبی در مدارس داشته ایم  که این کارهای عملی و راهبردی اقتصاد مقاومتی، ادامه خواهد داشت. مدیر آموزش و پرورش سرخس افزود: همانطور كه مقام معظم رهبري به‌عنوان رهنمودهاي اجراي اقتصاد مقاومتي اشاره داشتند مردمي كردن اقتصاد با اجراي سياست هاي كلي اصل ۴۴ و توانمندسازي بخش خصوصي، كاهش وابستگي به نفت، مديريت مصرف، استفاده حداكثري از زمان، منابع و امكانات و حركت براساس برنامه و پرهيز از تغيير ناگهاني قوانين و سياست ها عمده عواملي هستند كه در صورت تحقق نيافتن آن موجب مي‌شود كه آموزش و پرورش در مسير خود براي مقابله با تحريم‌ها نتواند مقاومت نمايد و از مسير خود منحرف گردد. این مقام مسول در اداره آموزش و پرورش سرخس در ادامه خاطر نشان کرد: از منظر فرهنگ‌سازی، نقش معلمان و عوامل آموزش و پرورش به عنوان نقش یک مرجعیت حائز اهمیت است به طوری که معلمان می‌توانند هم دانش‌آموزان و هم طبقات دیگر جامعه را درست و دقیق از محتوا و اصالت این پیام آشنا کنند. وی افزود: نقش آموزش و پرورش را در فرهنگ سازی و مدیریت مصرف باید مهم شمرد چرا که تغییر فرهنگ مصرف با مدیریت آموزش و پرورش و همکاری دانش آموزان امکان پذیر است و مدارس به سبب حضور کودکان و نوجوانان و تاثیر پذیری آنان در جامعه بویژه خانواده، نقش بسیار مهمی در فرهنگ سازی حمایت از تولید ملی و استفاده از کالاهای ایرانی دارند. حمید احمدی در ادامه گفت: بکار گیری مربیان با تجربه در جلسات آموزش خانواده برای تبیین مزایای استفاده از کالای ایرانی بعنوان پشتوانه تولید داخلی و جلوگیری از وابستگی اقتصادی، تشویق و تقدیر از معلمان و دانش آموزانی که بیشترین کمک را برای نهادینه کردن شعار سال داشته اند و تلاش در جهت خرید و تهیه امکانات و تجهیزات مورد نیاز مدرسه از کالاهای تولید داخلی از دیگر برنامه های آموزش و پرورش سرخس می باشد که به جد در حال پیگیری هستیم تا بتوانیم همگام با اهداف عالیه نظام و مقام عظمای ولایت پیش برویم. مدیر آموزش و پرورش سرخس در پایان اظهار امید واری کرد که بشود با اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در آموزش و پرورش آینده ای بسیار درخشان در انتظار دانش آموزان و فرهنگیان عزیز باشد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 11:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کانون های برتر فرهنگی هنری مساجد شهرستان سرخس معرفی شدند

 در همایش بیست و سومین سالگرد تاسیس کانون های مساجد استان خراسان رضوی در مشهد، کانون های برتر فرهنگی هنری شهرستان سرخس معرفی شدند. در این همایش از ۶ کانون برتر فرهنگی هنری فاضل مسجد جامع، فدک روستای دولت آباد، شهدای تپه میراحمد روستای تپه میر احمد، محمد امین مسجد امام حسن مجتبی علیه السلام، شیخ بهایی روستای آبمال و جوانان الزهراء (س) روستای شیرتپه شهرستان سرخس تجلیل شد. همچنین در جشنواره بچه های مسجد کانون فرهنگی و هنری مساجد روشنفکران روستای سنگر به عنوان برترین کانون انتخاب شد. در این همایش ۵ هزینه سفر به عتبات عالیات نیز به مدیران برتر کانون های فرهنگی هنری مساجد سرخس اهدا شد. ایمان مستفیه رابط کانون های فرهنگی هنری شهرستان هم به عنوان رابط برتر استان معرفی و از وی توسط مسئولان استان تقدیر به عمل آمد. یک هزار و ۶۰۰ کانون فرهنگی هنری مساجد در خراسان رضوی فعالیت می‌کنند که از این میزان ۶۰ درصد روستایی و ۴۰ درصد شهری هستند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 10:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/12/18 شماره انتشار 18927

 

سرخس/ مديرکل اداره ثبت احوال استان ۵ ميليون ريال به جشن نيکوکاري سرخس کمک کرد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 10:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تشکیل اکیپ مبارزه با سن غلات در سرخس

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از اکیپ بندی و آمادگی کارشناسان و کلینیک های گیاه پزشگی در تورزنی و شناسایی مزارع آلوده به سن در غلات خبر داد. علیرضا عرفانی  گفت: در این طرح کارشناسان جهاد کشاورزی به همراه وسایل مورد نیاز از مزارع بازدید و در صورت آلودگی مزارع، به کشاورزان برای مبارزه شیمیایی پیش آگاهی می دهند. وی تصریح کرد: با توجه به اجرای دقیق دستورالعمل ها و اطلاع رسانی و آموزش، در ۲ سال گذشته گندم های تحویلی به سیلو فاقد خسارت سن زدگی بوده است. مدیر جهاد کشاورزی سرخس از کشاورزان خواست در این طرح حتما از راهنمایی های کارشناسان ناظر جهاد کشاورزی استفاده کنند. سن گندم از جمله آفاتی است که با تغذیه دانه موجب چروکیدگی و کاهش قیمت خرید و خاصیت نانوایی گندم می شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 7:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

سرخس
«بزنگان» اسوه گردشگري در انتظار شهر شدن
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/12/18 شماره انتشار 18927
عکس ها:محمودي

سرخس، محمودي / روستاي بزنگان در ۷۰ کيلومتري غرب سرخس آب و هواي نسبتاً سردي دارد. شغل بيشتر مردم اين روستا دامداري و کشاورزي است و از امتيازات اين روستا جاذبه گردشگري آن به سبب مجاورت با درياچه بزنگان است.

 

حرف هاي مردم

بزنگان استعداد شهر شدن را دارد اما مسئولان در اين خصوص همکاري نمي کنند، يکي از اهالي روستا که نماينده کشاورزان نيز هست، مي گويد: اگر چه بزنگان به درياچه اش معروف است اما جانمايي اين روستا که در دامنه کوه هاي هزار مسجد واقع شده امتيازات ديگري را به اين منطقه ارزاني داشته است. اگر مسئولان در ساماندهي آن همت کنند چهره بزنگان و حتي سرخس متحول مي شود. به گفته وي تنها راه نجات کل بي بي احياي بند کال سرخ و مهار سيلاب هاست که هم خاک زمين ها را مي شويد و هم حجم عظيمي از روان آب ها را به کشور همسايه سرازير مي کند. «رضا يعقوبي» با تأکيد بر بازسازي بند کال سرخ که قدمتي ۱۰۰ ساله دارد، افزود: در منطقه بزنگان قنات هايي داريم که نيازمند مرمت و لوله گذاري هستند. به گفته وي طي سال هاي گذشته با همکاري جهاد کشاورزي سرخس ۵ کيلومتر از مسير قنات لوله گذاري شده ولي نياز است که ۵ کيلومتر باقي مانده نيز لوله گذاري شود. به گفته وي قنات هاي روستا در زمان پرآبي در هر ثانيه ۸۰ ليتر و در مواقع کم آبي ۲۰ ليتر در ثانيه آبدهي دارد. وي با اشاره به وضعيت آبي درياچه بزنگان و... خاطرنشان کرد: اگر بند کال سرخ احيا شود نياز آبي ۱۰۰۰ هکتار زمين بي آب اين منطقه، درياچه بزنگان و اکوسيستم منطقه تأمين مي شود. اين بند با قدمت ۱۰۰ ساله در مهار سيلاب هاي فصلي در گذشته هم از شسته شدن خاک جلوگيري و هم با مهار سيلاب هاي فصلي آب درياچه را نيز تأمين مي کرد اما با بي توجهي و تخريب بند شاهديم هر ساله خاک و آب اين ناحيه به صورت سيل هاي تند به طرف کشور همسايه سرازير مي شود. وي از مسئولان منطقه و استان خواست در بحث ساخت استخر، لوله گذاري، لاي روبي قنات ها و چشمه هاي اين ناحيه، کشاورزان را ياري دهند تا با توسعه کشاورزي و توليد غذا مشکل بيکاري را به حداقل برسانند.

 

روستاي نمونه گردشگري

«روستاي بزنگان، بين ۲۹ روستاي خراسان رضوي به عنوان روستاي نمونه گردشگري انتخاب شده است.» اين سخن دهيار بزنگان است که مي گويد: اين روستا با جمعيت حدود ۵ هزار نفر و با وسعت ۲۰۰ هکتار در مرکزيت ۲۰ روستا قرار دارد که در دوران دفاع مقدس ۴ شهيد تقديم انقلاب کرده است و هم اکنون نيز يک واحد دانشگاه علمي کاربردي در سطح کارداني و کارشناسي، ۲ واحد آموزشي متوسطه و ۲ واحد متوسطه اول، ۴ واحد آموزشي ابتدايي و همچنين کانون هاي قرآني در آن فعال هستند. «دامغاني» با اشاره به نقاط ديدني اين روستا يادآور شد: اميد است درياچه بزنگان که اثري ملي و شناسنامه اين روستاست با همت مسئولان هر چه زودتر احيا شود. منطقه بعدي غار بزنگان، غار کرکس و چشمه سرآسياب است که اين چشمه از ديرباز از دل کوه مي جوشد و با ساير چشمه هاي مجاور،آب کشاورزي و شرب اهالي را تأمين مي کند. وي در خصوص فعاليت هاي انجام شده در روستا افزود: با داشتن طرح هادي اجراي طرح هاي زيبا سازي پياده رو و زيرساخت هاي لازم ادامه دارد و تلاش مي کنيم امتيازات شهر شدن را افزايش دهيم. دهيار بزنگان از مسئولان خواست در مورد تأسيس بعضي از نمايندگي هاي ادارات در اين روستا اقدام لازم را انجام دهند چرا که روستايي با اين ميزان جمعيت همراه با ۲۰ روستاي اطراف مي طلبد که شعبه اي از ثبت احوال، خدمات کشاورزي، نيروي انتظامي، پمپ بنزين، بانک ها و... داشته باشد.

وي به به سازي ورودي اين روستا از جاده اصلي سرخس - مشهد تأکيد کرد.

 

قابليت شهر شدن بزنگان

«غفاري» رئيس شوراي اسلامي روستاي بزنگان نيز با اشاره به ظرفيت هاي موجود روستا در زمينه گردشگري و توليد محصولات مختلف صيفي و باغي گفت: در منطقه سرخس روستايي با اين توانمندي وجود ندارد. آنچه بايد مورد توجه قرار گيرد زيرساخت هايي است که نياز اساسي گردشگران و مردم منطقه است. وي مي افزايد: سال هاست به واسطه وجود درياچه و چشم اندازهاي طبيعي گردشگران به اين روستا رو آورده اند به طوري که محور منتهي به درياچه و همچنين روستا و حتي آن ها که از اين جاده به طرف کلات و يا جنگل پسته خواجه مي روند حجم تردد خودروها را افزايش داده به همين خاطر اين محور بايد تابلوگذاري، آسفالت و تعريض شود. به گفته وي پمپ بنزين، ايستگاه آتش نشاني و اورژانس از نيازهاي اساسي اين روستا است.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۸ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد: واحدهای علمی با عنوان اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ها ایجاد شود/ این باید فرهنگ شود که دولت توان ایجاد اشتغال برای همه جوان ها را ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: دانشگاه های ما باید روحیه اقتصاد مقاومتی را در دانشگاه گسترش دهند و واحدهای علمی با عنوان اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ها ایجاد شود.  احمد سجادی با تشریح نقش دانشگاه، خانواده، رسانه و نفت در اقتصاد مقاومتی گفت: برخی فکر کردند اقتصاد مقاومتی یعنی اقتصاد ریاضتی اروپا، در حالی که در آن جا ما کاهش نیروی کار و کاهش تولید داریم و اینجا افزایش تولید و افزایش نیروی کار است. عضو کمیسیون انرژی مجلس تصریح کرد: با وجود پتانسیل های بالای گاز و نفت، آب و زمین های حاصلخیز، شهرستان سرخس بیشترین آمار بیکاری را در استان خراسان رضوی دارد که این مسئله تاسف آور است. وی با بیان اینکه تحصیلات فقط برای به دست آوردن شغل دولتی نیست، اذعان کرد: دانشگاه های ما باید روحیه اقتصاد مقاومتی را در دانشگاه گسترش دهند و واحدهای علمی با عنوان اقتصاد مقاومتی در دانشگاه ها ایجاد شود. سجادی با اشاره به اینکه کشت های گلخانه ای در سرخس از جمله برنامه های اقتصاد مقاومتی است، بیان کرد: همه شغل را از دولت می خواهند و این باید فرهنگ شود که دولت توان ایجاد اشتغال برای همه جوان ها را ندارد و باید به شرکت های خصوصی گرایش پیدا کنیم. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: دولت نیز در ایجاد اشتغال باید کمک کند و در ادارات دولتی ستاد اقتصاد مقاومتی ایجاد شود. وی خاطرنشان کرد: ما تلاش داریم تا فرهنگ اقتصاد مقاومتی را در سرخس گسترش بدهیم و از فنی حرفه ای و آموزش و پرورش خواسته ایم تا آموزش های لازم را در حوزه کشت های گلخانه ای به متقاضیان بدهند. سجادی تصریح کرد: حمایت های تسهیلاتی صندوق مهر امام رضا علیه السلام را به طور ویژه فعال کردیم و پرداخت وام برای کشت های گلخانه ای به متقاضیان پس از آموزش های مربوطه و دریافت مدرک با ۴ درصد سود با پرداخت ۶۰ ماهه انجام می شود. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مبلغ این وام ها از ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. وی با بیان اینکه در شهرستان سرخس فرهنگ کاشت گلخانه ای وجود نداشته است، اذعان کرد: در روستاهای شهرستان نیز این آموزش ها را با کمک جهاد کشاورزی شروع کرده ایم. سجادی در پایان گفت: مردم سرخس اهل ریسک و سرمایه گذاری در تولید نیستند و این باید فرهنگ سازی شود.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 11:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعزام ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سرخس به مناطق عملیاتی جنوب

مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سرخس گفت: 40 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های سرخس به مناطق عملیاتی جنوب اعزام شدند. اسحق اَبان گفت: ۴۰ نفر از دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور و آزاد سرخس روز گذشته به مناطق عملیاتی ۸ سال دفاع مقدس در جنوب کشور اعزام شدند. وی با اشاره به اهمیت ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه، آشناسازی دانشجویان جوان با ارزش های والای دفاع مقدس را گامی در راستای مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی دشمنان عنوان کرد. مسئول بسیج دانشجویی شهرستان سرخس اذعان کرد: راهیان نور یک سفر معنوی و تربیتی است و اثرات بسیار زیادی بر روحیه دانشجویان دارد که الگو گیری دانشجویان از مقاومت ها، ابتکارات و از خودگذشتگی های رزمندگان تاثیر بسزایی درموفقیت و پیشرفت آنان در زندگی خواهد داشت. اَبان تصریح کرد: کاروان های اعزامی طی چهار روز از مناطق عملیاتی اروند کنار، یادمان فتح المبین، شلمچه، دهلاویه هویزه، طلائیه و دیگر مناطق بازدید به عمل می آورند. وی در پایان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال ۶۰۰ نفر از دانش آموزان پسر و دختر دبیرستان ها و دانشجویان دانشگاه های سرخس به اردوهای راهیان نور اعزام شده اند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 10:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

زنگ نیکوکاری در مدرسه آزادگان نواخته شد

با حضور فرماندار زنگ نیکوکاری در مدرسه آزادگان نواخته شد با حضور فرماندار امام جمعه موقث رییس کمیته امداد و آموزش پرورش و جمعی از مسئولان شهرستان زنگ نیکوکاری در مدرسه آزادگان سرخس نواخته شد به گزارش روابط عمومی فرمانداري در این مراسم نمادین ضمن بر شمردن آثار و برکات معنوی کمک به همنوعان بر تاثیرات اجتماعی و الگوسازی این رفتار در جامعه تاکید شد گفتنی است پس از نواخته شدن زنگ کلیه مسئولان کمک های نقدی خود را به صندوق کمیته امداد حضرت امام (ره) ریختند. 


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 8:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کمک 5 میلیون ریالی مدیر کل اداره ثبت احوال استان خراسان رضوی به جشن نیکوکاری شهرستان سرخس

سرخس- تمدن/ مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از مشارکت مدیرکل اداره ثبت احوال استان خراسان رضوی درپایگاه جشن نیکوکاری این نهاد خبر داد. علیرضا دادمحمدی با بیان این خبر گفت: همزمان با سراسر کشور پایگاه های جشن نیکوکاری این اداره در شهرستان بر پا و کمک های مردم نیکوکار را برای کمک به نیازمندان جمع آوری خواهند کرد. وی اظهار داشت: مدیرکل اداره ثبت احوال استان خراسان رضوی که هم زمان در سرخس حضور داشتند در یکی از پایگاه های جشن نیکوکاری حضور یافتندو با کمک 5 میلیون ریالی خود قلب محرومین نیازمند را روشن نمودند. دادمحمدی تصریح کرد: جشن نیکوکاری تجلی بخش عشق و نمایش عاطفه مردم در کمک به همنوع است، و برگزاری جشن نیکوکاری روزی است که قلب مهربانی می شکند تا دلی نشکند. دادمحمدی در ادامه گفت: امسال نیز همانند سالهای گذشته مردم سخاوتمند سرخس با شرکت پر شور و مساعدت درجشن نیکوکاری لبخند شادی بر لبان نیازمندان خواهند نشاند. در پایان وی اظهار داشت: کمک های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شده در جشن نیکوکاری در اسرع وقت بین نیازمندان توزیع خواهد شد.

 

روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 8:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توضيح گمرک استان درباره يک خبر
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/12/17 شماره انتشار 18926

با احترام در ارتباط با خبر «اعتراض رانندگان کاميون هاي ترانزيتي در سرخس» صفحه 7 خراسان رضوي مورخ 93.12.10 اعلام مي دارد.نظر به اين که از متن خبر چاپ شده در صفحه 7 شهرستان ها در روزنامه خراسان رضوي مورخ 93.12.10 اين گونه برداشت مي شود که گمرک بهاي سوخت را افزايش داده لذا با عنايت به اين که شرکت ملي پخش فرآورده هاي نفتي مستقر در داخل گمرک سرخس متولي موضوع مي‌باشد، گمرک هيچ گونه دخالتي در اين موضوع ندارد.


برچسب‌ها: گمرك سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 7:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/12/17 شماره انتشار 18926

 

سرخس/مراسم تجليل از کشاورزان نمونه شهرستان سرخس برگزار شد.

*براي اولين بار مرکز فني و حرفه اي سرخس گل هاي آپارتماني و درختان ميوه توليدي خود را وارد بازار کرد.

* نماينده مردم سرخس از پيشرفت عمليات ساخت سد شوريجه دومين مخزن آبي شهرستان خبر داد.

* مدير ديسپچينگ شرکت ملي گاز ايران گفت: پالايشگاه خانگيران پايدارترين پالايشگاه از لحاظ توليد گاز در سال ۹۳ بوده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۷ساعت 7:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در همایش توسعه روابط اقتصادی ایران و ترکمنستان: منطقه ویژه اقتصادی سرخس تندیس برتر در حوزه بازرگانی دریافت کرد

در نخستین همایش توسعه روابط اقتصادی و تجاری ایران و ترکمنستان، منطقه ویژه اقتصادی سرخس تندیس برتر در حوزه اقتصاد و بازرگانی دریافت کرد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصادی سرخس، این همایش که با هدف آشنایی با چگونگی ورود به بازارهای هدف در کشور ترکمنستان، افزایش سرعت تجارت و ترانزیت در بخش حمل و نقل دریایی و ریلی و افزایش سهم صادرات به کشور ترکمنستان در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد، منطقه ویژه اقتصادی سرخس به عنوان موسسه برتر انتخاب و تندیس  برگزیده دریافت کرد. در این همایش مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی سرخس با اشاره به این که نقش مناطق ویژه اقتصادی و تسهیلات قانونی آن‌ها در توسعه صادرات غیرنفتی همواره یکی از جهت‌گیری‌های اساسی توسعه اقتصادی کشور به شمار می‌آید گفت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس به سبب موقعیت جغرافیایی خود که در مرکز کشورهای عضو اکو قرار گرفته است، نقطه اتصال بین آسیای مرکزی و آب‌های آزاد و کشورهای جنوب خلیج فارس است. احمد صادقی گلمکانی افزود: مزیت اصلی این منطقه برخورداری از امکانات زیربنایی بی‌نظیر در همجواری مرز ترکمنستان است که نیازمند توجه بیشتر برای ارتقای مبادلات تجاری، اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این منطقه است. وی ادامه داد: در حال حاضر بخش عمده‌ی مبادلات تجاری این منطقه با کشور ترکمنستان انجام می‌شود و ضرورت حضور فعالان اقتصادی ایران در کشور ترکمنستان که به عنوان شریک تجاری مهم این استان به شمار می‌آید بیش از پیش مشهود می‌شود. صادقی گلمکانی ادامه داد: این منطقه با حجم قابل توجه سرمایه‌گذاری دارای زیرساخت‌های منحصر به فردی است که به‌عنوان یکی از مراکز پرتوان در ارتقای سطح مبادلات تجاری و درآمدزایی برای کشور باید بیش از گذشته مورد توجه قرار گیرد. وی گفت: فرودگاه سرخس دارای مرز هوایی بین‌المللی با باندی به طول چهار ‌کیلومتر و عرض ۶۰‌متر دارای امکانات و تجهیزات مناسب است. این مقام مسئول یادآور شد: وجود بخشی از ریل عریض آسیای‌‌میانه به نام ریل دوستی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس مزیت دیگر این منطقه است به طوری‌که در کشور تنها شهرستان سرخس و ارس برخوردار از ریل عریض هستند و در حال حاضر ۳۱‌کیلومتر ریل گذاری عریض کشورهای آسیای‌میانه با سرمایه‌گذاری آستان قدس رضوی در منطقه ویژه اقتصادی سرخس ایجاد شده است. صادقی گلمکانی با اعلام این‌که تولید پایدار، تکیه بر استعدادهای داخلی و ایجاد اشتغال از مولفه‌های اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی هستند، یادآور شد: مناطق ویژه اقتصادی می‌توانند به الگوهایی تبدیل شوند که سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را بهتر اجرایی کنند.


برچسب‌ها: منطقه ویژه سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ساعت 17:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس خبر داد: مراسم اهدای جوایز نوشت افزار اسلامی ایرانی قاصدک در سرخس برگزار شد

مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس گفت: مراسم اهدای جوایز محصولات نوشت افزارهای اسلامی ایرانی قاصدک در سرخس برگزار شد. احمد معینی گفت: این محصولات با هدف اشاعه فرهنگ اسلامی و ایرانی با مضامین وشخصیت هایی نظیر تمثال مبارک مقام معظم رهبری، شهدا و افتخارات ملی و مذهبی از سال گذشته با یک نمایندگی اصلی در شهرستان شروع به فعالیت کرد که موفق به کسب مقام دوم فروش در بین ۱۳ شهرستان وسه استان شد. وی با اشاره به اینکه تاکنون مکان خاصی برای توزیع محصولات ایرانی اسلامی وجود نداشته است، اظهار کرد: نیاز به اسباب‌بازی‌های فکری، انیمیشن و نوشت‌افزارهای ایرانی اسلامی در بخش کودک و نوجوان به چشم می‌خورد و دشمن، منظومه فکری خود را در قالب محصولات رسانه‌ای تولید و به جامعه جهانی عرضه می‌کند، هر چند پس از انقلاب اسلامی، گام‌های مؤثری در جهت ترویج فرهنگ اسلامی شده است، اما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم.     مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس تصریح کرد: این مجموعه توانسته است الگوسازی جدیدی برای مصرف‌کنندگان به‌وجود آورد که با استقبال خوبی مواجه شده است. معینی اذعان کرد: با عرضه محصولات ایرانی اسلامی و جذب مخاطب، ثابت کرده‌ایم که در ایران، پذیرش الگوهای اسلامی نسبت به الگوی غربی بیشتر است. وی با بیان اینکه هویت‌سازی کودکان باید از سن زیر هفت سال آغاز شود، بیان کرد: وظیفه خود دانسته‌ایم کودکانی متفکر، تحلیل‌گر و دارای هویت ایرانی اسلامی پرورش دهیم، بر همین اساس علاوه بر اینکه به برقراری ارتباط کودکان با مدیریت جهادی توجه کرده‌ایم، به شناخت کودکان این مرز و بوم با ادبیات ایرانی و ادبیات جهان توجه شده است. مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس ادامه داد: گروه فرهنگی قاصدک، محصولات نوشت‌افزاری را در قالب شخصیت ثنا، ثمین و سینا ارائه کرده است که شامل دفتر، کیف، جامدادی، دفترچه جیبی، مدادرنگی، کاغذ کادو و… می‌شود. معینی با بیان اینکه شخصیت‌های انیمیشن شکرستان از رسانه وارد بازار تولید عروسک و نوشت‌افزار شد، عنوان کرد: امیدواریم بتوانیم شخصیت‌های ثنا، ثمین و سینا را وارد رسانه کنیم تا در جهت الگوسازی ایرانی اسلامی و حذف شخصیت‌های غربی گام برداریم. وی با اشاره به اینکه استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی در سال ۹۲ به‌عنوان بهترین عرضه‌کننده محصولات نوشت‌افزاری شناخته شده‌اند، افزود: توجه به بالا بردن سطح اقتصاد و فرهنگ جامعه با تمرکز بر نسل کودک و نوجوان امکان‌پذیر است. معینی تصریح کرد: طبق آمار، سالانه ۱۵۰ میلیون دفتر و قلم تولید می‌شود که ۱۵ میلیون آن فانتزی بوده و چرخش مالی بسیار بالایی را به خود اختصاص می‌دهد. مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس با تأکید بر عمل به منویات رهبر معظم انقلاب، ابراز کرد: حوزه کودک و نوجوان بسیار مهم و حساس است، بر همین اساس پژوهش و ایجاد زیرساخت‌های اصیل ایرانی  اسلامی در این بخش باید مورد توجه مسئولان و خانواده‌ها قرار گیرد.  وی خاطرنشان کرد: امسال با توجه به نامگذاری سال توسط حضرت آقا تمام مجموعه را به کار گرفتیم تا با همت ومدیریتی جهادی وبرنامه ریزی مناسب این محصولات را در شهرستان (۴ نماینده فرعی) وروستاهای اطراف (گنبدلی،قوش خزاعی وبزنگان) توزیع، که بهتر وبیشتر در دسترس همشهریان عزیز قرار گیرد. مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس ادامه داد: در سال جاری ۱۷ هزار جلد دفتر، ۸ هزار و ۵۰۰ قلم انواع کیف، جامدادی، برچسب و… توزیع شد که به ازای خرید هریک از محصولات یک عدد کارت قرعه کشی به خریداران محترم داده شد. معینی تصریح کرد: مراسم قرعه کشی محصولات قاصدک در تاریخ ۳ آذر ۹۳ درتهران همراه با نمایندگان صداوسیما و قوه قضائیه در شبکه تلویزیونی پویا یرگزار شد که ۲ نفر از خریداران این نمایندگی به نام های خانم فاطمه زهرا سالارزئی برنده یک دستگاه دوچرخه از سرخس و آقای سیدعلیرضا موسوی برنده یک عدد بازی فکری از روستای بزنگان شدند. وی گفت: این جوایز به همت نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس و با حضور امام جمعه و مدیر حوزه علمیه شهرستان در جمع نمازگزاران در محل مصلی به برندگان اهدا شد. مسئول نمایندگی فروش محصولات قاصدک در سرخس در پایان از حمایت های امام جمعه شهرستان، فرمانده سپاه سرخس و همشهریان که همواره حامی این مجموعه بودند، تشکر کرد.

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ساعت 9:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 آغاز طرح راهنمای مسافران نوروزی ۹۴ از ۲۵ اسفندماه امسال در سرخس

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس از آغاز طرح های راهنمای مسافران نوروزی و امداد جاده ای 94 از 25 اسفندماه امسال در سرخس خبر داد. حسن گودرزی با بیان اینکه جلسه هماهنگی طرح راهنمای مسافران نوروزی ۹۴ و طرح امداد جاده ای نوروز با حضور تمامی عوامل شرکت کننده در طرح های فوق برگزار شد، اظهار کرد: امیدواریم با توکل با خدا و تلاش تمامی نجاتگران و اعضای سازمان جوانان هلال احمر سرخس خدمت گزار خوبی برای مردم و مسافران باشیم. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس بیان کرد: طرح های راهنمای مسافران نوروزی و امداد جاده ای ۹۴ از ۲۵ اسفندماه ۹۳ آغاز می شود و تا ۱۵ فروردین ۹۴ ادامه دارد. گودرزی اذعان کرد: در شهرستان سرخس، ایستگاه طرح راهنمای مسافران نوروزی در مقابل فرهنگسرای امام رضا علیه السلام شامل یک چادر نماز و یک چادر راهنمای مسافران برپا می شود. وی خاطرنشان کرد: در طول طرح، یک پست امداد جاده ای نیز در شهر مزداوند ایجاد می شود. رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان سرخس در پایان گفت: بروشورهایی از مراکز تاریخی و تفریحی شهرستان و همچنین بروشورهایی با موضوع امدادی و آموزش امداد تهیه و در ایستگاه ها در بین مردم و مسافران نوروزی توزیع خواهد شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ساعت 8:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برای اولین بار صورت گرفت: تولید و تکثیر گل های آپارتمانی و فصلی به صورت متمرکز و گلخانه ای در سرخس

مدیر مرکز فنی و حرفه ای سرخس از تولید و تکثیر انواع گل های آپارتمانی و فصلی و نهال درخت انگور و پسته به صورت متمرکز و گلخانه ای برای اولین بار در سرخس خبر داد. مهدی عربی اظهار کرد: تولید و تکثیر انواع گل های آپارتمانی و فصلی و نهال درخت انگور و پسته با تعداد تقریبی ۱۰ هزار بوته و نهال برای استفاده مردم عزیز سرخس و شهرداری توسط مرکز فنی حرفه ای سرخس انجام شد.  مدیر مرکز فنی و حرفه ای شهرستان سرخس افزود: تولید و تکثیر این بوته ها و نهال ها به صورت متمرکز و گلخانه ای برای اولین بار در شهرستان سرخس انجام شده است.


برچسب‌ها: آموزش فنی و حرفه ای سرخس
+ نوشته شده در شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۶ساعت 7:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دو خبر كوتاه از كشاورزي سرخس

سرخس- تمدن/ مراسم تجليل و تكريم از قهرمانان توليد محصولات كشاورزي با معرفي 37 برگزيده در شهرستان سرخس برگزار شد. عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس گفت: سرخس در توليد پنج محصول كشاورزي رتبه هاي اول تا پنجم استان را دارد.

 

سرخس- تمدن/ عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس گفت: توليد عسل و رها سازي زنبور عسل در حواشي مزارع كلزا آغاز شد. شهزستان سرخس با بهار زود هنگام كه از اوايل اسفند شروع  مي شود مهمترين قطب توليد عسل طبيعي در استان با 1200 كلني مي باشد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ساعت 22:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ رزمایش الی بیت المقدس در سرخس

رزمایش دو روزه که با شرکت گردان های الی بیت المقدس بسیج سپاه سرخس از صبح دیروز در منطقه عمومی رزمایش شهرستان آغاز شده بود، امروز پایان یافت.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ساعت 15:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 امام جمعه سرخس: مردم به جای مسابقه دادن برای حج رفتن، به دنبال کمک به نیازمندان باشند

امام جمعه سرخس اظهار کرد: بهترین عمل این است که به جای مسابقه دادن برای حج رفتن، به دنبال شناسایی و کمک به خانواده های نیازمند باشبم. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوا به عنوان بهرتین توشه در عرصه آخرت در ادامه سلسله مباحث عوامل تحکیم خانواده ایجاد فضای عاطفی و مهرآمیز بین والدین و فرزندان را با به کار بردن خطاب های زیبا و پرهیز از درشت گویی و بدزبانی، سلام کردن به اعضای خانواده، هدیه دادن، همراهی و هم نشینی با خانواده را بسیار موثر و مورد سفارش احادیث و روایات دانست. خطیب نمازجمعه سرخس با توصیه به احسان و نیکوکاری، فرهنگ درختکاری در بینش اسلامی را با اهمیت دانست و با توجه به شرایط خاص آب و هوایی سرخس و گردوغبار و آلاینده ها، اهتمام جدی و ویژه مسئولان و مردم را خواستار شد. وی اظهار کرد: بهترین عمل این است که به جای مسابقه دادن برای حج رفتن، به دنبال شناسایی و کمک به خانواده های نیازمند باشبم. حجت الاسلام ارژنگ با اشاره به اراجیف نخست وزیر رژیم جعلی و منحوس اسرائیل در کنگره آمریکا که ایران را یک تهدید و مانع صلح جهانی دانسته، تاکید کرد: رژیمی که حامی جنایتکاران دارای بیش از ۳۰۰ کلاهک هسته ای، رژیمی کودک کش و قانون گریز است و هیچ معاهده ای را امضا نکرده است و ۷۰ سال است که جنایت و تجاوزگری می کند، ادعاهای مضحکی دارد، ادعاهایی که حتی رسانه های غربی آن را تکراری، کهنه و غیرمنطقی دانستند. امام جمعه سرخس در پایان تصریح کرد: هر وقت این ها علیه جمهوری اسلامی ایران حرف زدند، بر قدرت و عزت کشور بیشتر شد و انشاالله که بر قدرت و شوکت نیروهای نظامی و انتظامی ما افزوده شود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ساعت 14:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تصاویر/ مراسم صبحگاه گردان های الی بیت المقدس بسیج در سرخس

مراسم صبحگاه گردان های الی بیت المقدس بسیج سپاه سرخس، با حضور امام جمعه موقت، فرماندار، جمعی از مسئولان و خانوادهای معزز شهدا برگزار شد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ساعت 10:43 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تشکیل جلسه ستاد مدیریت بحران شهرستان سرخس 

حسین سنجرانی فرماندار و رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان سرخس گفت: برنامه ریزی مدون برای پایان سال و ارایه راهکارهای عملیاتی و ارایه لیست کشیک اعضای مدیریت بحران و ستاد تسهیلات سفر می بایست مد نظر قرار گیرد. وی ضمن تشکر از اعضای ستاد بحران در مدیریت آبگرفتگی بارندگی اخیر درشهر سرخس و برخی روستاها افزود: باید طوری برنامه ریزی کرد که در زمان وقوع حوادث احتمالی به طور خودکار و سازماندهی شده دستگاه هاي اجرايي وظایف خود را بدانند و با تمام توان پای کار بیایند. فرماندار سرخس تاکید کرد: در زمان بحران هیچ وسیله ای از ماشین آلات و ادوات اداری مختص دستگاه خاصی نیست و همه در اختیار مدیریت بحران برای خدمت رسانی به مردم و دفع آثار سوء حوادث احتمالی خواهد بود.  وي افزود: ما بدنبال ایجاد شرایطی پایدار در ستاد بحران هستیم تا در مواقع خاص امور را مدیریت کنیم. وی آگاهی رسانی به مردم در خصوص بیمه حوادث غیرمترقبه و راهکارهای مقابله با بحران های طبیعی را از نکات ضروری دانست و بر تشکیل بانک اطلاعاتی و صدور احکام تشکیل کارگروه های 14 گانه اعضا و ارایه نقطه نظرات موثر در امور بحران در جلسه آینده تاکید کرد و افزود: هرکس با توجه به وظیفه اش باید در زمان بحران با هماهنگی ستاد خدمت مورد نظر را ارایه کند. این کارگروه ها در 4 محور پیشگیری، آمادگی، مقابله و بازسازی و بازتوانی انجام وظیفه خواهند کرد.

 

روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 21:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با حضور معاون رئيس سازمان جهادكشاورزي خراسان رضوي مراسم تجليل از كشاورزان نمونه شهرستان سرخس برگزارشد.

روابط عمومي مديريت جهاد كشاورزي سرخس- سيد محمد صادق رئيس الساداتي

مراسم تجليل ازكشاورزان وتوليد كنندگان نمونه سرخس با حضور امام جمعه شهرستان، معاون رئيس سازمان جهادكشاورزي و معاون سازمان روستايي خراسان رضوي، فرماندار و مدير جهادكشاورزي شهرستان سرخس، كارشناسان كشاورزي و اعضاء كانون بسيج مهندسين كشاورزي و منابع طبيعي شهرستان و خانواده معزز شاهد و جمع كثيري از كشاورزان و توليدكنندگان اين بخش درمحل فرهنگسراي امام رضا (ع) برگزار شد.

در اين مراسم معاون رياست سازمان جهاد كشاورزي خراسان رضوي سخناني بيان كرد. سيد جعفر حاجي مجتهد افزود: امروز امنیت غذایی کشور به عهده کشاورزان است.  معاون بهبود توليدات دامي استان گفت: تنظیم بازار و خرید تضمینی یکی از موضوعات مهم دام و دامپروری است، و از ابتدای امسال نزدیک به ۵۰۰ هزار تن نهاده های دامی تهیه شده است. كه از اين مقدار ۱۰۰ هزار تن جو در بوده كه وارد چرخه توزيع استان گرديده كه سهميه سرخس ۴ هزار تن در نظرگرفته  شده است. وي در حمايت از توليد كنندگان شير و فرآورده هاي لبني گفت: با هماهنگي انجام شده، سازمان تعاون روستاني روزانه مقدار 200 تن خريد تضميني شير را در استان دارد. وي ميزان توليدتخم مرغ كشور را بالغ بر 60 هزارتن دانست كه سهم توليد خراسان رضوي 38 درصد از كل توليد مي باشد كه يك دهم از صادرات  55 هزارتني گوشت مرغ نيز به خراسان رضوي تعلق دارد. وي در زمينه توزيع جو گفت: هيچ كمبودي براي توزيع جو وجود ندارد و عرضه آن با بهاي 870 تومان انجام پذير است.

مدير جهادكشاورزي شهرستان نيز درباره مشكلات آب كشاورزي سخن گفت.  همچنين دراين مراسم رئيس نظام صنفي كارهاي كشاورزي شهرستان و فرماندار و امام جمعه شهرستان سرخس به ايراد سخن و ابراز ديد گاه هاي خود در باره كشاورزي منطقه و اهميت كشاورزي در مباني اسلامي  پرداختند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 12:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 

تشكيل ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان سرخس

حسین سنجرانی فرماندار سرخس دراین جلسه گفت : تمام اعضای ستاد باید با برنامه های مشخص در تمام ساعات شبانه روز  در دسترس باشند و تلفن خود را روشن بگذارند. وی برلزوم بازرسی های مداوم از مجموعه خدمات دهنده در این راستا تاکید کرد و افزود: ورودی شهرهای مزداوند و سرخس می بایست رنگ و بوی بهار فاطمی را داشته باشد و از هم اکنون پیش بینی لازم برای روز طبیعت انجام شود. فرماندار سرخس تاکید کرد اعضاي ستاد تلاش كنند تا بتوانیم  بهترین خدمات رسانی درایام نوروز را به گردشگران که در واقع سفیران معرفی شهرستان هستند ارائه دهیم. در دومين جلسه ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان سرخس مسئولان کمیته ها به بیان برنامه های اجرایی و کاستی های خود پرداختند و در مورد: تعيين فهرست کشیک های نوروزی، استقرار ستاد اسکان آموزش و پرورش در مکان های گردشگری و شهرها، ايجاد پست های ثابت و موقت هلال احمر در مسیر جاده، اجراي طرح های امنیتی براي این ایام، اجرای برنامه های فرهنگی متناسب با این ایام و سالروز ورود امام رضا (ع) به سرخس، آمادگی ناوگان حمل و نقل زمینی و ریلی، نصب تابلوی بزرگ از کل شهرستان با مشخص نمودن طول مسیرها در گردنه مزداوند، آماده سازی راه های دسترسی به غار بزنگان و مزداوند و رباط شرف، آماده سازی پارک های شهر براي اسکان مسافران، نصب هفت سین ورودی شهرها توسط شهرداری سرخس تصميم گيري شد. 

 

 روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 12:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/12/14 شماره انتشار 18924

 

سرخس/ بسته هاي آموزشي امداد و نجات توسط هلال احمر بين کودکان سرخسي توزيع شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

از شهرستان ها چه خبر؟
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1393/12/14 شماره انتشار 18924

 

توضيح شهردار درباره تاخير در نصب المان شهداي گمنام سرخس

سرخس تمدن/ شهردار سرخس گفت: براي پروژه «المان شهداي گمنام سرخس» در پي طرحي هستيم که به عنوان «طرح شاخص شهري» شناخته شود. «اميني» درباره تاخير در اجراي پروژه فرهنگي «المان شهداي گمنام سرخس» اظهار کرد: براي شهداي گمنام بايد الماني احداث شود که شايسته شهدا باشد.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۴ساعت 7:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

حاجی مجتهد عنوان کرد: بخش کشاورزی به سمت اقتصادی شدن حرکت نکند، تعطیل می شود.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: اگر بخش کشاورزی ما به سمت اقتصادی شدن حرکت نکند، قابلیت رقابت در کشاورزی با بخش صنعت از بین می رود و کشاورزی ما تعطیل می شود.  سید جعفر حاجی مجتهد در مراسم تجلیل از قهرمانان تولید بخش کشاورزی سرخس با بیان اینکه امروز امنیت غذایی کشور بر عده کشارزان است، گفت: امروز لازمه آبادانی کشور توجه ویژه به بخش کشاورزی است و اگر در دهه های ۷۰ و ۸۰ در کشاورزی به خودکفایی رسیدیم نتایج زحمات و اطمینان به کشاورزان بود. وی با یادآوری اینکه، تنظیم بازار و خرید تضمینی یکی از موضوعات مهم دام و دامپروری است، خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال نزدیک به ۵۰۰ هزار تن نهاده های دامی تهیه شده است. حاجی مجتهد تصریح کرد: در خراسان رضوی امسال ۱۰۰ هزار تن جو در استان خراسان رضوی در بین کشاورزان توزیع شده که سهم شهرستان سرخس از آن ۴ هزار تن بوده است. معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی ادامه داد: امسال به خاطر حمایت از تولید در ارتباط با خرید تضمینی شیر و با همت سازمان تعاونی روستایی، روزانه ۲۰۰ تن شیر به خاطر تضمین قیمت آن خریداری شده است. وی با بیان اینکه باید شرایط را در بخش کشاورزی تسهیل کنیم، اذعان کرد: امروز در بحث های کمی در بخش کشاورزی به شرایط خود اتکایی رسیده ایم، اما در بحث های کیفی مشکل داریم. حاجی مجتهد راه پیشرفت در بخش کشاورزی را اقتصادی شدن آن عنوان کرد و افزود: اگر بخش کشاورزی ما به سمت اقتصادی شدن حرکت نکند، قابلیت رقابت در کشاورزی با بخش صنعت از بین می رود و کشاورزی ما تعطیل می شود. معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی با اشاره به اینکه  سازمان جهاد کشاورزی به جز در زمینه بهداشت، تمام تشکل های خود را به بخش خصوصی واگذار کرده است، خاطرنشان کرد: امسال ۶۰ هزار تن تخم مرغ از کشور صادر شده که ۲۳ هزار تن آن متعلق به خراسان رضوی بوده است. وی ادامه داد: همچنین ۵۵ هزار تن گوشت مرغ صادر شده که از این میزان سهم خراسان رضوی ۱۰ درصد بوده است. حاجی مجتهد با بیان اینکه در توزیع نهاده های دامی هیچ کمبودی داریم، تصریح کرد: به هر میزان که دامداران نیاز داشته باشند، جو کیلویی ۸۷۰ تومان به صورت نقد و ۲ ماهه به قیمت ۸۹۰ تومان در اختیار آن ها قرار می دهیم. معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: اگر شهرستان سرخس شرایط شیری را که در مجتمع تولید می کند، کیفیت آن را بالا برده و میزان بار میکروبی آن به زیر یک میلیون برساند، سهمیه شهرستان را به صورت ویژه در دستور کار قرار داده و خرید تضمینی آن را افزایش می دهیم. وی در پایان گفت: برای تامین گوشت مرغ مورد نیاز مردم و دستگاه‌های خاص شهرستان سرخس هیچ مشکلی وجود ندارد و آمادگی داریم هرگونه گوشت مرغ منجمد را در اختیار متقاضیان قرار دهیم.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 15:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرماندار سرخس: زیر بنای استقلال و خودکفایی کشور صنعت کشاورزی است

فرماندار سرخس اظهار کرد: امروز بخش کشاورزی، زیر بنای استقلال و خودکفایی کشور را بر عهده دارد.  حسين سنجراني سرخس گفت: امروز کشاورز ما با کمترین توقعات بیشترین خدمت را به جامعه انجام می دهد. وی با بیان اینکه شهرستان سرخس در تولید ثروت ملی و افزایش شاخص های تولیدی و کشاورزی در کشور بی نظیر است، اذعان کرد: امروز اگر می بینیم بسیاری از رتبه های برتر در یک منطقه وجود دارد، در شهرستان سرخس می توان بخش عمده ای از آن را جستجو کرد که به آن کم توجهی شده است. فرماندار سرخس ادامه داد: بخش کشاورزی یک کار زیربنایی است و همه ما وظیفه داریم به آن اهمیت داده و پیگیر مسائل و مشکلات آن در شهرستان باشبم. سنجرانی اظهار کرد: شهرستان سرخس با توجه به استعدادهای موجود می تواند در بخش کشاورزی و دامپروری تولید کننده و نیاز پروتئینی و کشاورزی استان را تامین کند و زمینه و استعداد آن وجود دارد که نیازمند حمایت همه جانبه و تلاش مضاعف از سوی کشاورزان عزیز است. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس تصریح کرد: استفاده از ظرفیت شهرستان با استفاده از روش های نوین که ساز و کار آن در شهرستان فراهم شده، بخشی از این دغدغه ای که کشاورزان داشتند در دولت برای بودجه سال ۹۴ کلیه تسهیلات بخش کشاورزی هم از بانک های خصوصی و دولتی برای مدت بیش از ۳ سال شرایط استمهال آن فراهم شده است. وی بیان کرد: کارگروه آب، خاک و کشاورزی شهرستان مصوبات خوبی داشته که در آینده نزدیک مردم به صورت عملی شاهد آن خواهند بود. فرماندار سرخس با بیان اینکه باید به دنبال روش های نوین در کشاورزی باشیم، در تصریح کرد: امروز بخش کشاورزی، زیر بنای استقلال و خودکفایی کشور را بر عهده دارد. سنجرانی اذعان کرد: بخش کشاورزی در کشور استحقاق آن را دارد که دولت تمام شرایط در بخش های مختلف زیربنایی را برای کشاورزان فراهم کند، چرا که کشاورزان ما به خاطر خشکسالی های پی در پی نتوانستند زیر بار سنگین مسائل مالی کمر راست کنند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 13:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خبرداد؛ تحقق تولید بیش از 200 میلیارد مترمکعب گاز در سال 93

سرخس- تمدن/

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحقق تولید بیش از 200 میلیارد متر مکعب گاز تا پایان سال جاری در کشور خبرداد. مهندس منوچهر طاهری در جلسه میثاق کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با اعلام این خبر افزود: در سالی که 11 ماه آن را پشت سرگذاشته ایم به لحاظ قابلیت اطمینان تولید گاز و تامین انرژی در سطح کشور، تولید پایدار گاز داشته ایم به نحوی که در سطح پالایشگاه های کشور میزان پایداری تولید گاز 99 ممیز 99 درصد بوده است. وی با بیان اینکه 9 درصد گاز کشور توسط پالایشگاه خانگیران تامین می شود اظهارداشت: این پالایشگاه به لحاظ سهم تولید و تامین انرژی در شمال و شمال شرق کشور نقش ویژه و یگانه ای را دارد. این مقام مسئول تصریح کرد: با اضافه شدن فازهای 12، 17 و 18 پارس جنوبی بطور متوسط 77 میلیون متر مکعب گاز در روز به تولید اضافه و به همت کارکنان نفت و گاز این میزان تولید، پالایش، انتقال و توزیع گاز در کشور محقق شد. طاهری تاکید کرد: در راستای خدمت رسانی به واحدهای صنعتی کشور محدودیت قابل توجهی اعمال نکرده ایم و تاکنون میزان 5/46 ( چهل و شش و نیم ) میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه های کشور اختصاص یافته است که بیش از 25 درصد تولید گاز کشور می باشد. مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خاطر نشان کرد: همچنین به طور متوسط روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به صنایع کشور اختصاص یافته است. وی یادآور شد: امسال با تولید پایدار گاز به این نقش ویژه عمل کردیم و با همت و تلاش شبانه روزی مسئولان ارشد شرکت ملی گاز ایران و کارکنان صنعت نفت و گاز تولید بیش از 200 میلیارد متر مکعب گاز تا پایان سال محقق خواهد شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 12:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ مراسم تجلیل از قهرمانان تولید بخش کشاورزی سرخس

مراسم تجلیل از ۳۷ تولیدکننده برتر بخش های مختلف کشاورزی سرخس با حضور مسئولان استان خراسان رضوی و شهرستان سرخس در فرهنگسرای بزرگ امام رضا علیه السلام برگزار شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 12:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/12/13 شماره انتشار 18923

 

سرخس/ مسابقه رياضي با شرکت ۱۵۰ نفر از دانش آموزان دختر در دبيرستان شهيد محبوب سرخس برگزار شد.

*دومين مرحله کلاس هاي آموزش با موضوع تغذيه و کوددهي باغ ها در منطقه جنگل جهانباني سرخس برگزار شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 7:53 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهردار سرخس: برای پروژه «المان شهدای گمنام سرخس» به دنبال «طرح شاخص شهری» هستیم/ علت تعلل بودجه نیست بلکه مسائل فنی است

شهردار سرخس گفت: برای پروژه «المان شهدای گمنام سرخس» به دنبال طرح شاخصی هستیم که به عنوان «طرح شاخص شهری» شناخته شود. محمد امینی فر درباره تاخیر در اجرای پروژه فرهنگی «المان شهدای گمنام سرخس» اظهار کرد: ما به دنبال این هستیم که المانی برای شهدای گمنام احداث شود که شایسته شهدا باشد. شهردار سرخس در باره طرح المان شهدای گمنام سرخس گفت: طرح های مختلف و خوبی توسط طراحان برای این پروژه مهم فرهنگی آمده است. وی ادامه داد: ما دنبال طرح شاخصی هستیم که به عنوان «طرح شاخص شهری» شناخته شود و واقعا تاثیر گذار باشد. امینی فر در پاسخ به این سوال که آیا مشکل مالی باعث تاخیر در این پروژه شده است؟ گفت: در طرح هایی که برای ما آمده است اصلا بحث هزینه نیست بلکه در حوزه فنی دارد بر روی آنها بحث می شود. شهردار سرخس افزود: در این حوزه نماینده شهرستان، شهرداری و شورای شهر و همچنین شرکت نفت و گاز بودجه گذاشته اند و از لحاظ مالی هیچگونه مشکلی وجود ندارد. وی تاکید کرد: اگر تعللی در این زمینه داریم به این خاطر است که می خواهیم یک کار بهینه و تاثیر گذار را انجام بدهیم. امینی فر در پایان گفت: گلزار شهدای گمنام می تواند به یک محل فرهنگی بسیار مهم در شهرستان تبدیل شود.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۳ساعت 7:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گزارش تصویری/ مراسم عزاداری شب شهادت حضرت زهرا (س) در سرخس

مراسم عزاداری شب شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها به همت حوزه علمیه امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار شد. امشب بعد از نماز مغرب و عشا و همزمان با شروع دهه اول فاطمیه مراسم ویژه شب شهادت حضرت زهرا (س) به همت حوزه علمیه امام رضا علیه السلام شهرستان سرخس برگزار شد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 19:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزیع بسته های آموزشی امداد و نجات در بین کودکان سرخسی

جواد شهركي/

حسن گودرزی رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: بسته های آموزشی امداد و نجات سازمان جوانان جمعیت هلال احمر سرخس در بین کودکان 4 تا 6 سال شهرستان سرخس توزیع شد. اين بسته های آموزشی با موضوع امداد و نجات و آشنایی با اهداف و تاریخچه جمعیت هلال احمر بین کودکان ۴ تا ۶ سال سطح شهر که به مهد کودک نرفته اند توسط معاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی تهیه شده است.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 17:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: برگزاری با شکوه رزمایش الی بیت المقدس نیاز به هم افزایی همه دستگاه هاي اجرايي دارد

حسین سنجرانی فرماندار سرخس در جلسه هماهنگی و پشتبانی رزمایش الی بیت المقدس با بیان این یکی از بالاترین فاکتورهای ضریب امنیت برگزاری همین رزمایش هاست گفت: ما محدودیت های مالی و تجهیزاتی همه دستگاه هاي اجرايي را میدانیم اما با هم افزایی و نگاه معقولانه به درخواست ها می توان به بهترین شکل رزمايش را مدیریت کرد. وي افزود: برخی ادارات در چند روز گذشته همکاری بسیار خوبی داشتند و این نشان از داشتن روحیه پرنشاط بسیجی در همه عزیزان است که شرایط را به خوبی درک می کنند. وی برگزاری این گونه رزمایش ها را به منظور آمادگی و مقابله با تهدیدات احتمالی بسیار موثر دانست. امداد و نجات و دفاع شهری  از موارد اجرایی رزمایش مذکور است گفتنی است این مانور در سطح شهرستان به اجرا در خواهد آمد.

 

 روابط عمومی فرمانداری سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 15:51 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نارضایتی مردم سرخس از عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم

«نسیم سرخس» نشان می دهد: نارضایتی مردم سرخس از عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم

نسیم سرخس با برگزاری نظر سنجی نظر مخاطبان خود را درباره عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم جویا شد. به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، ۱۲ دی ماه ۱۳۹۳ نظرسنجی ای با عنوان “عملکرد یک ساله شورای اسلامی چهارم شهر سرخس را چگونه ارزیابی می کنید؟” بر روی خروجی سایت نسیم سرخس قرار گرفت.   سوال و گزینه های این نظر سنجی به صورت زیر بود: 

سؤال نظرسنجی: عملکرد یک ساله شورای اسلامی چهارم شهر سرخس را چگونه ارزیابی می کنید؟ 

- عالی  - خوب  - ضعیف  - خیلی ضعیف

۲۵۹ نفر در این نظرسنجی شرکت کردند که از این تعداد ۱۳۲ نفر یعنی ۵۱ درصد شرکت کنندگان در نظر سنجی معتقدند که عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم سرخس خیلی ضعیف بوده است. ۸۱ نفر نیز به گزینه ضعیف رای دادند و ۳۱ درصد آرا نیز مربوط به این گزینه بود.  ۲۵ نفر نیز با ۱۰ درصد آرا عملکرد یکساله شورای شهر چهارم را خوب ارزیابی کرده اند. آخرین گزینه ای که مخاطبان نسیم سرخس انتخاب کردند گزینه ای بود که در نظر سنجی گزینه یک بود اما از لحاظ آرای به دست آمده رتبه آخر را آورد. ۲۲ نفر از رای دهندگان نیز با ۸ درصد آرا گزینه «عالی» را برای عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم انتخاب کردند. بنابراین ۲۱۳ نفر یعنی بیش از ۸۰ درصد از رای دهندگان گزینه های «خیلی ضعیف» و «ضعیف» را انتخاب کردند و فقط ۴۶ نفر از رای دهندگان به گزینه های  «عالی» و «خوب» رای دادند و این نشان دهنده نارضایتی ۸۰ درصدی مخاطبان نسیم سرخس از عملکرد یک ساله شورای شهر چهارم سرخس است.


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 14:24 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: برگزاری باشکوه رزمایش الی بیت المقدس در سرخس نیاز به همکاری همه دستگاه ها دارد

فرماندار سرخس اظهار کرد: ما محدودیت های مالی و تجهیزاتی همه دستگاه ها را می دانیم اما با هم افزایی و نگاه معقولانه به درخواست ها می توان به بهترین شکل موضوع را مدیریت کرد. حسین سنجرانی در جلسه هماهنگی و پشتیبانی رزمایش الی بیت المقدس سرخس، یکی از بالاترین فاکتورهای ضریب امنیت را برگزاری همین رزمایش ها دانست و گفت: ما محدودیت های مالی و تجهیزاتی همه دستگاه ها را می دانیم اما با هم افزایی و نگاه معقولانه به درخواست ها می توان به بهترین شکل موضوع را مدیریت کرد. وی با اشاره به اینکه برگزاری باشکوه رزمایش الی بیت المقدس در سرخس نیاز به همکاری همه دستگاه ها دارد، خاطرنشان کرد: برخی ادارات در چند روز گذشته همکاری بسیار خوبی داشتند و این نشان از داشتن روحیه پرنشاط بسیجی در همه عزیزان است که شرایط را به خوبی درک می کنند. سنجرانی اذعان کرد: برگزاری اینگونه رزمایش ها به منظور آمادگی و مقابله با تهدیدات احتمالی بسیار موثر است. رزمایش الی بیت المقدس با حضور گردان هان های بیت المقدس سپاه ناحیه سرخس، پنجشنبه و جمعه در تاریخ ۱۴ و ۱۵ اسفندماه ماه با رمز مقدس محمد رسول الله (ص) آغاز می شود. بسیجیان سلحشور در این رزمایش با اجرای عملیات های تاخیری، امداد ونجات، پدافند غیرعامل، دفاع از کوی و برزن، کنترل معابر وصولی و دفاع از مراکز حساس بخشی از توان و اقتدار رزمی و آمادگی دفاعی خود را به نمایش می گذارند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 13:49 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کمک يک ميليارد توماني وزارت بهداشت براي ارتقاي بيمارستان سرخس
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/12 شماره انتشار 18922

سرخس، تمدن- نماينده سرخس در مجلس از دريافت مجوز اعتبار يک ميليارد توماني براي ارتقاي بيمارستان سرخس خبر داد و گفت: بايد در اين زمينه گام هاي موثري برداشته شود. احمد سجادي خاطرنشان کرد: با توجه به جمعيت شهرستان سرخس که بالغ بر 100 هزار نفر است با وزير بهداشت رايزني شده و مجوز اعطاي اعتبار يک ميليارد توماني نيز گرفته شده است تا بيمارستان سرخس به بيمارستان 96 تخت خوابي تبديل شود. وي با اشاره به اهميت جذب گردشگر و فرهنگ اين صنعت در کشور و منطقه تصريح کرد: موضوع توريسم درماني را داريم پيگيري مي کنيم چرا که از کشورهاي قرقيزستان ،تاجيکستان، افغانستان و پاکستان براي درمان اين جا مي آيند و بايد امکانات لازم و زيرساخت هاي کافي براي گردشگر در بيمارستان و شبکه بهداشت و درمان داشته باشيم.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 7:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس:
مستنداتي در مورد درخواست حق حساب کارمندان از مردم داريم
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/12 شماره انتشار 18922

سرخس،تمدن- فرماندار سرخس گفت: مستنداتي از برخي کارمندان در اختيار داريم که از ارباب رجوع درخواست «حق حساب» مي کنند که قطعا با اين افراد برخورد مي کنيم. حسين سنجراني در جلسه شوراي اداري شهرستان با تذکري به مسئولان دستگاه هاي اجرايي در خصوص تاخير حضور در جلسات شوراي اداري گفت: مديران بايستي در جلسات اداري حضور يابند و فقط در صورت حضور نداشتن در شهرستان قائم مقام يا معاونان آن ها در اين جلسات شرکت کنند.

وي در خصوص بدهي دستگاه هاي اجرايي به شهرداري ها و اداره برق شهرستان، اظهار کرد: مديران دستگاه هاي اجرايي برنامه ريزي داشته باشند تا عدالت برقرار شود و بدهي ها به ادارات برق و آب و گاز و به خصوص شهرداري هايي که اولويت اول است تا پايان سال پرداخت شود. فرماندار شهرستان سرخس بر جذب اعتبارات دستگاه هاي اجرايي تاکيد کرد و افزود: متاسفانه گزارش هايي رسيده که اعتبارات شهرستان سرخس شامل تملک دارايي، دو درصد نفت و گاز و طرح هاي ملي که بالاي ۱۰۰ ميليارد تومان است، بعضا صرف هزينه هاي جاري ادارات کل استان مي شود و دستگاه هاي اجرايي شهرستان سرخس توجه داشته باشند که مديران کل حق ندارند بدون هماهنگي اعتبارات جاري خود را از محل اعتبارات عمراني ما هزينه کنند. وي تصريح کرد: در سال آينده مبناي تخصيص اعتبارات، عملکرد دستگاه هاي اجرايي خواهد بود، بنابراين مديران دستگاه هاي اجرايي تلاش کنند که به خاطر کم کاري، اعتبارات برگشت نخورد. سنجراني بر مديريت منابع آب شرب شهرستان و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بر بازار شب عيد تاکيد کرد.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: توجه به شعار سال نبايد در حد بنر و پارچه نوشته بماند
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/12/12 شماره انتشار 18922

سرخس، تمدن- امام جمعه سرخس گفت: توجه به شعار سال نبايد در حد بنر و پارچه نوشته بماند و بايد کلاهمان را قاضي کنيم که به عنوان مسئول در سالي که گذشت، چه پيشرفت هايي در زمينه هاي فرهنگ اسلامي و اقتصاد در شهرستان داشته ايم. حجت الاسلام عليرضا ارژنگ گفت: بايد جلساتي براي تبيين فضائل دخت نبي مکرم اسلام که مورد احترام فريقين است برنامه ريزي و حرمت اين ايام حفظ شود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۲ساعت 7:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بررسي مشكلات كارگران معدن ذغال سنگ آق دربند توسط فرماندار سرخس

حسين حسين پور ثابت

فعالیت معدن ذغال سنگ آق دربند سرخس با سابقه 70 سال فعالیت از سال 1324 و محصول کک با خلوص بسیار بالا و حدود 200 نفر نیروی مشغول به کار مقصد بازدید فرماندار و کمیسیون کار و کار گری شهرستان بود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری سرخس حسین سنجرانی فرماندار سرخس با هدف بازدید و بررسی مشکلات واحد صنعتی معدن ذغال سنگ آق دربند سرخس با سابقه 70 سال و  200 کارگران مشغول به کار به همراه کمیسیون کار و کارگری از این مکان و تونل های برداشت ذغال سنگ بازدید کرد. وی گفت: همواره تولید و توجه به معیشت کارگران از دغدغه های کاری ماست که می بایست بطور مشارکت سازنده کارفرما و کارگر در دستور کار قرار گیرد. وی در راستای پیگیری معوقات حقوق کارگران معدن افزود: می بایست گزارش کاملی از وضعیت سهامداران و سود و زیان شرکت ارایه شود چرا که بنای ما بر صداقت و شفافیت است. در این بازدید که مسئولان ادارات کار، تامین اجتماعی و امور مالیاتی حضور داشتند بر همکاری با شرکت معدن براي تامین معیشت کارگران تاکید کرد. فرماندار سرخس بر پیگیری بیشتر اداره کار براي تامین حقوق کارگران تاکید کرده و افزود: کارگران می بایست با تلاش بیشتر تولید  را بالا ببرند، تامین امنیت کارگران و ارایه شیر و تعیین تکلیف برخی بازنشستگان از نکات قابل پیگیری در این نشست بود. در این جلسه کارگران و کارفرما مشکلات کاری و صنفی خود راعنوان کرده و فرماندار دستور پیگیری مسایل در مهلت زمانی سه ماهه را داد و افزود:  افتخار ما داشتن سرمایه اخلاقی و فرهنگی و پای بندی به تعهدات مان است. گفتنی است معدن آق در بند در روستای معدن بخش مرزداران شهرستان سرخس واقع شده و تقریبا اکثریت ساکنان روستا اقتصادشان به معدن ذغال سنگ وابسته بوده و هست و این امر حساسیت مسوولان برای رسیدگی به مسایل معدن را بیشتر می کند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 23:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پايان برگزاري مرحله اول دوره آموزش باغداران شهرستان سرخس 

سيد محمد صادق رئيس الساداتي

عليرضا عرفاني مدير جهاد كشاورزي سرخس گفت: مرحله اول آموزش های عملی باغداران شهرستان سرخس با ورود به مرحله گلدهی و شکوفایی درختان پايان يافت. وي افزود: در اين مرحله با تشکلیل 5 کارگاه آموزشی در بخش های مرکزی و مرزداران سرخس کارگاه های عملی تهیه فرمولاسیون و ترکیبات بردوفیکس و نحوه مصرف آن در باغات توسط مهندس تکتم معتمد الشریعتی مسئول واحد حفظ نباتات و دیگرکارشناسان مدیریت جهادکشاورزی آموزش داده شد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 23:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاري دومین مرحله کلاس های آموزش با موضوع تغذیه وکود دهی باغات در منطقه جنگل جهانباني (قره جنگل) سرخس

سيد محمد صادق رئيس الساداتي

 دومین دوره کارگاه های عملی روشهای نوین باغداری، با هدف آموزش((تغذیه وکود دهی باغات)) درمحل مزرعه یکی از باغداران پیشرو در منطقه جنگل جهانباني (قره جنگل) سرخس برگزار شد. در اين كارگاه  آموزش عملی مهندسین خانم ها شریعتی و خانقایی باحضور باغداران بخش مرکزی شهرستان سرخس و مهنسین ناظر پزشکی و تعدادی از اعضاء بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی، درمحل باغ خانم زیوری یکی از باغداران پیشرو در زمينه فواید و لزوم تغذیه باغات، نحوه احداث و ابعاد چاکود، مقادیر کودهای مصرفی در چالکود آموزش هاي لازم را ارائه كردند. مهندس رئیس الساداتی يكي از كارشناسان جهاد كشاورزي سرخس هم گفت: با توجه به توصیه کارشناس مربوطه با توجه به شکوفایی بعضی ازدرختان شهرستان سرخس از کلیه باغدارن سرخسي درخواست می گردد درصورت پایین آمدن دماي هوا در روزها آینده با توجه به حساسیت دوران گلدهی، بوسیله ایجاد دود در ارتفاع 1تا1ونیم متری از سرمازدگی و ریزش شکوفه ها جلوگیری نمایند. و درصورت لزوم به مهندسین ناظر، و یا کارشناسان مدیریت جهادکشاورزی مراجعه و توصیه های لازم را دریافت نمایند.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 23:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسابقه ریاضی در سرخس برگزار شد

مهدي عليميرزايي

مسابقه ریاضی با شرکت 150 نفر از دانش آموزان دختر تمام مقاطع تحصیلی در دبیرستان شهید محبوب سرخس برگزار شد. در این مسابقه دانش آموزان سه مبحث دقت، مشارکت و مدیریت را تمرین کردند. حمید احمدی مدیر آموزش و پرورش سرخس در حاشیه این مسابقه گفت: این مسابقه با مشارکت شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در حال برگزاری است و این مجتمع گازی در راستای اهداف آموزشی کمک های موثری به آموزش و پرورش کرده است. احمدی یاد آور شد: برگزاری این مسابقات نوید این را می دهد که بتوانیم جایگاه ریاضی را در استان بالا ببریم و در آینده ای نزدیک سرخس به یکی از قطب های ریاضی در استان تبدیل شود. مدیر آموزش و پرورش سرخس با اشاره به سند چشم انداز وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: اداره آموزش و پرورش سرخس عزم خود را جزم کرده تا با شاخصه های آموزشی و پرورشی و اسناد بالا دستی که جهشی بزرگ در راستای پیشرفت کشور محسوب می شود، همگام باشد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 15:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

احمد سجادی نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه در شهرستان: تنها راه خروج از شوک های اقتصادی اجرای هر چه سریعتر سیاست های اقتصاد مقاومتی است.

مهدی علیمیرزایی

احمد سجادي، نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی در نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه در شهرستان به تشریح اولویت های اصلی سرخس پرداخت و درباره موضوعات مختلف کشور به ایراد سخن پرداخت.

وی مهمترین نیاز کشور را در حال حاضر اتکا به درون و اجرای اقتصاد مقاومتی می داند، و معتقد است که شرایط کنونی کشور فقط با اقتصاد مقاومتی عبوری موفق خواهد داشت.

احمد سجادی در این نشست  به تشریح عملکرد 3 ساله اش در مجلس پرداخت و بیان داشت: در طول این مدت بودجه های زیادی را برای شهرستان جذب کردیم و بطوری که سرخس را به یک کارگاه بزرگ تبدیل نمودیم.

سجادی در این نشست درباره راهبردهای اساسی و مهم کشور و منطقه سخن گفت و به سوالات خبرنگاران صدا و سیما، روزنامه های خراسان، قدس و سایت نسیم سرخس پاسخ داد .

آنچه در ذیل می آید ماحصل این نشست 4 ساعته می باشد:

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: تنها راه خروج از تحریم ها و شوک های اقتصادی اجرای هر چه سریعتر سیاست های اقتصاد مقاومتی است. احمد سجادی با تاسی از منویات مقام معظم رهبری درباره اقتصاد مقاومتی گفت: در جنگ اقتصادی نابرابری که امروز شاهد آن هستیم باید با روحیه جهادی و همانند روحیه ای که در ۸ سال دفاع مقدس داشتیم انجام وظیفه کنیم. وی با بیان اینکه در برخی عرصه ها، از جمله نظامی، دفاعی، هسته ای و داروسازی به فجر رسیده ایم، تصریح کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران توانسته است با تفکر بسیجی و روحیه جهادی در ۲ طول دو دهه به فجرآفرینی هایی در زمینه های دفاعی و نظامی برسد. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی اصلاح رفتار بانکداری، اصلاح نگاه در مبارزه با مفاسد اقتصادی، توجه به تولید داخل و اصلاح نگاه به سرمایه گذار داخلی را از جمله پیش شرط های اجرای اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و تگفت: نها راه خروج از تحریم ها و شوک های اقتصادی اجرای هر چه سریعتر سیاست های اقتصاد مقاومتی است. سخنگوی مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: با وجود اینکه ۱۰۰ سال از صنعت نفت و گاز ما می گذرد به فجری از صفر تا صد آن هنوز نرسیده ایم و فقط توانسته ایم ۵۰ درصد نیازمان را در داخل تامین کنیم.  وی با بیان اینکه در صنعت کشاورزی با توجه به قدمت چندهزار ساله این صنعت در ایران عقب گرد داشته ایم، بیان کرد: با وجود اینکه در کشاورزی زمانی حرف اول را در جهان می زدیم اما امروز این صنعت را به طور کامل تعطیل کرده ایم و به یک واردکننده چیره دست تبدیل شده ایم. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اینکه استقلال اقتصادی ما به کشاورزی برمی گردد، گفت: بخش کشاورزی ما امروز با وجود توانمندی هایی که دارد از ۱۰۰ درصد  به ۱۰ درصد رسیده است که این چالش بزرگی است که در دهه چهارم انقلاب با آن روبرو هستیم.

کلنگ ساخت مجتمع پروپیلن به زودی در سرخس و اشتغالزایی 5000 نفر بطور مستقیم

احمد سجادی درباره پروژه بزرگ مجتمع پروپیلن در سرخس اظهار کرد: برای ایجاد مجتمع پروپیلین وزیر نفت قول تامین خوراک مورد نیاز مجتمع که گاز است را داد. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی افزود: ایجاد مجتمع پروپیلن سرخس نیازمند خوراک ۴ و نیم میلیون متر مکعب گاز در روز، ۱۶ میلیون متر مکعب آب در سال و ۱۵ هکتار زمین است که الحمدلله برای تامین گاز و آب این مجتمع وزارت نفت و وزارت نیرو قول داده است ضمن اینکه منطقه ویژه اقتصادی سرخس نیز برای زمین آن پیش قدم شده است. وی اذعان کرد: برای سرمایه گذاری در این پروژه دولت منع قانونی داشت بنابراین با چند سرمایه گذار جلسه داشتیم که بالاخره یکی از بانک های کشور قبول کرد تا در این پروژه سرمایه گذاری کند. سجادی با بیان اینکه برای این پروژه باید ۵ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری شود گفت: با ایجاد این مجتمع عظیم در شهرستان سرخس ۵ هزار نفر به صورت مستقیم صاحب شغل می شوند. نماینده مردم سرخس در مجلس ابراز کرد: امیدواریم کلنگ احداث پروژه مجتمع پروپیلن یا جی تی تی پی شهرستان سرخس امسال به زمین زده شود و شاهد آغاز احداث این پروژه مهم باشیم البته کلنگ این پروژه باید تا آبان یا آذر ماه امسال زده می شد که در این زمینه کم کاری هایی شده است. وی تاکید کرد: امیدواریم آستان قدس هر چه سریعتر این زمین را تحویل دهد تا این مجتمع که در راستای اقتصاد مقاومتی است ایجاد شود.

موضوع اقتصاد مقاومتی در سرخس به جد پیگیری می شود.

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی درباره اقتصاد مقاومتی در سرخس گفت: اکثر ادارات را موظف کردیم تا در این زمینه گام های موثری بردارند. احمد سجادی بیان کرد:  اگر اقتصاد مقامتی در شهرستان همان گونه که مقام معظم رهبری اشاره داشته اند اجرا گردد، شاهد رفع بیکاری و تحول شگرف در منطقه خواهیم بود. سجادی در ادامه اذعان کرد: مجتمع پروپیلن سرخس در ایجاد اشتغال بسیار تاثیر گذار است و حتی نیرو های کار را برای احداث این مجتمع تامین خواهیم کرد. احمد سجادی با اشاره به محدود بودن منابع نفت و گاز برای استخدام فرزندان این سرزمین بیان داشت: که باید ستادی بنام اقتصاد مقاومتی در ادارات تشکیل شود و راهکارها و راهبردهای ایجاد اشتغال در این جهت ارایه گردد. احمد سجادی در ادامه گفت: متاسفانه بعضی از مدیران در اجرای سیاست های نظام و اقتصاد مقاومتی کاری انجام نمی دهند و این آسیب اساسی به بدنه جامعه می زند که در این زمینه باید تغییر روحیه بدهند و برای مردم و رضای الهی کار کنند و باید در بین مردم  همگام با این سیاست ها فرهنگ سازی کنیم. وی با تاکید بر اینکه باید نگاه به کار، سرخس را از سمت کارهای اداری و پالایشگاه نفت و گاز به سمت اشتغال های اقتصاد مقاومتی تغییر دهیم، ادامه داد: تعارفات مسئولان باعث شده است که بعد از ۳۵ سال از عمر با برکت انقلاب اسلامی اقتصاد کشور به بن بست برسد .

برخی ادارات کل استان بودجه  2 درصد نفت و گاز سرخس را به دیگر شهرستانها اختصاص می دهند.

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مقداری از بودجه ۲ درصد نفت و گاز سرخس در برخی اداره کل های استان هزینه می شود، گفت: مدیران کل استان حق ندارند بودجه های سرخس را به شهرستان های دیگر اختصاص بدهند. سجادی تصریح کرد: بودجه هایی که از شهرستان سرخس در ادارات کل و شهرستان های دیگر اختصاص یافته گزارش آن را به دیوان محاسبات کشور ارسال کرده ایم.  وی به مردم سرخس این نوید را داد که در تلاشیم تا دیگر بودجه سرخس به جاهای دیگر نرود و گفت: به لطف الهی هم اکنون تعامل بسیار خوبی در بین مدیران شهرستان وجود دارد و این تعامل در جذب بودجه کمک شایانی خواهد کرد.

طرح تبدیل منظقه ویژه به آزاد تجاری سرخس همچنان ادامه دارد.

نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهمیت تبدیل منطقه ویژه اقتصادی به آزاد تجاری در شهرستان گفت: این طرح مسکوت نمانده و همچنان در حال رایزنی هستیم. احمد سجادی ادامه داد:  بین دولت و آستان قدس اختلاف جزیی درباره این طرح بود که تا حد زیادی مرتفع گردیده است و انشاالله امیدواریم در آینده ای نزدیک این اتفاق مهم در منطقه بیفتد و شاهد منطقه آزاد تجاری باشیم تا بسیاری از مشکلاتی که الان از آن بحث می کنیم دیگر وجود نداشته باشد. وی افزود: حضرت آیت الله واعظ طبسی، تولیت آستان قدس رضوی، با این کار موافق است و مردم سرخس شاهد منطقه آزاد تجاری خواهند بود. 

روحیه بسیجی در صنعت نفت وجود ندارد

سخنگوی مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی با اشاره به اهمیت روحیه بسیجی در عرصه های مدیریتی کشور گفت: متاسفانه این روحیه در این وزارتخانه وجود ندارد و ما امروز شاهد هستیم که به خودکفایی در این صنعت توجهی نمی شود. وی ادامه داد تا زمانیکه در صنعت نفت سازمانی بنام خودکفایی ایجاد نشود هرگز به خودکفایی نخواهیم رسید. احمد سجادی اظهار داشت این وزارتخانه تا زمانیکه این سازمان را خلق نکند به فکر خودکفایی نخواهد بود و در این زمینه متاسفانه شاهد هستیم که اکثر دستگاههای این صنعت که از ان استفاده می کنند از خارج تهیه می شود و توجهی به صنعت داخلی نمی گردد. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی بیان داشت وزیر نفت جز حفاری و تولید و فروش نفت و گاز به چیز دیگری فکر نمی کند و باید در این زمینه این وزارتخانه سازمان خودکفایی را ایجاد نماید تا  ابزارها و وسایل مورد استفاده در این صنعت را تولید کند و به خودکفایی کامل برسد. احمد سجادی در ادامه به موفقیت های صنعت نظامی کشور اشاره کرد و افزود: به خاطری که در وزارت دفاع روحیه بسیجی و معنوی حاکم است فرزندان این مرزو بوم توانسته اند امروز به آخرین تکنولوژی های شگرف در عرصه نظامی دست پیدا کنند و به خودکفایی برسند و امیدواریم وزارت نفت هم با تاسی از فرمایشات مقام معظم رهبری در این زمینه حرکت کند تا بسیاری از وابستگی های نفتی کاهش پیدا کند.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 10:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر فرماندار سرخس در جلسه شورای اداری شهرستان: مستنداتی از برخی کارمندان در اختیار داریم که از ارباب رجوع درخواست «حق حساب» می کنند/ قطعا با این افراد برخورد می کنیم/ ادارات کل استان بودجه سرخس را تمام و کمال پرداخت کنند

فرماندار سرخس اظهار کرد: مستنداتی از برخی کارمندان در اختیار داریم که از ارباب رجوع درخواست «حق حساب» می کنند که قطعا با این افراد برخورد می کنیم. حسین سنجرانی در جلسه شورای اداری شهرستان با گرامیداشت یاد و خاطره امام (ره) و شهدای ۸ سال دفاع مقدس با تذکری به مسئولان دستگاه های اجرایی در خصوص تاخیر حضور در جلسات شورای اداری گفت: شخص مدیران بایستی در جلسات اداری حضور یابند و فقط در صورت حضور نداشتن در شهرستان قائم مقام یا معاونان آن ها در این جلسات شرکت کنند. وی در خصوص بدهی دستگاه های اجرایی به شهرداری ها و اداره برق شهرستان، اظهار کرد: مدیران دستگاه های اجرایی برنامه ریزی داشته باشند تا عدالتی برقرار شود و بدهی ها به ادارات برق و آب و گاز و به خصوص شهرداری های که اولویت اول است تا پایان سال پرداخت شود.  فرماندار سرخس با تسلیت ایام فاطمیه عنوان کرد: باید شرایط فراهم شود تا جایگاه فاطمیه با توجه به ایام نوروز در شهرستان حفظ شود. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس با اشاره به برگزاری رزمایش گردان های بیت المقدس بسیج در شهرستان، تصریح کرد: با توجه به جایگاهی که نظام، سپاه پاسدران و دستگاه های امنیتی دارند، با برنامه ریزی که صورت گرفته و با توجه به درخواست های معقولی که از دستگاه های اجرایی شده، دستگاه ها همکاری همه جانبه ای داشته باشند و امکانات خواسته شده را در اختیار سپاه پاسداران قرار دهند. وی در ادامه به ظرفیت شوراها برای پیشرفت همه جانبه شهرستان اشاره و اذعان کرد: برنامه ریزی شوراها و دستگاه های اجرایی باید با نگاه مردمی باشد و با توجه به توصیه ای که رهبر معظم انقلاب درباره اتکا به ظرفیت داخل کشور داشتند، استفاده از ظرفیت مردم سودآور خواهد بود که شوراها می توانند به عنوان پل ارتباطی این امر مهم را محقق کنند. سنجرانی بیان کرد: توجه به مسئله فرهنگ و تقویت شورای فرهنگ عمومی با جدیت دنبال و به ساز و کارهای آن اهمیت داده شود.     فرماندار سرخس بر جذب اعتبارات دستگاه های اجرایی تاکید کرد و افزود: متاسفانه گزارشاتی رسیده که اعتبارات شهرستان سرخس شامل تملک دارایی، دو درصد نفت و گاز و طرح های ملی که بالای ۱۰۰ میلیارد تومان است، بعضا صرف هزینه های جاری ادارات کل استان می شود و دستگاه های اجرایی شهرستان سرخس توجه داشته باشند که مدیران کل حق ندارند بدون هماهنگی اعتبارات جاری خود را از محل اعتبارات عمرانی ما هزینه کنند. وی تصریح کرد: در سال آینده مبنای تخصیص اعتبارات، عملکرد دستگاه های اجرایی خواهد بود، بنابراین مدیران دستگاه های اجرایی تلاش کنند که به خاطر کم کاری اعتبارات برگشت نخورد. فرماندار سرخس در ادامه از حضور گسترده مردم ولایت مدار سرخس در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن تقدیر کرد. سنجرانی اظهار کرد: مدیران ارتباط و پاسخگویی به رسانه ها را دستور کار خود قرار دهند تا واقعیت ها به مردم انتقال داده شود. وی در توصیه ای به شوراها در توجه جدی به سکونت دائمی و ماندگاری مردم در روستاها تاکید کرد. نماینده عالی دولت در شهرستان سرخس با بیان اینکه باید از موازی کاری به دور باشیم و فعالیت ها قانون مند انجام شود، گفت: با برنامه ریزی که صورت گرفته مدیران کل، بر اساس نیازسنجی مشکلات شهرستان به جلسات آینده دعوت خواهند شد. سنجرانی بر مدیریت منابع آب شرب شهرستان و نظارت اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بر بازار شب عید تاکید کرد و افزود: باید مراقب باشیم افزایش قیمت ها درشهرستان اثرات نگران کننده ای را برای مردم نداشته باشد، ضمن اینکه قیمت های مصوب اعلام شده است. وی ادامه داد: جایگاه های سوخت، خانه های بهداشت، نانوایی ها، پایگاه های امداد و نجات و به خصوص بانک ها آمادگی کامل را برای خدمات رسانی در ایام عید نوروز به شهروندان و مسافران داشته باشند. فرماندار سرخس بر ایجاد شهرک های صنعتی با وجود بیکاری در شهرستان تاکید و از خدمات منطقه ویژه اقتصادی سرخس در کاهش بیکاری در شهرستان تقدیر کرد. سنجرانی با بیان اینکه نظام به ما جایگاهی برای خدمت به مردم داده که باید قدردان آن باشیم، تصریح کرد: گزارشاتی رسیده که ارباب رجوعی مراجعه کرده و از او درخواست حق حساب شده است که این در شان یک کارمند که منشور اخلاقی را امضا کرده نیست و قطعا اگر این قضیه ثابت شود و مدیران ما به این تذکرات توجه نکنند، مطمئن باشند که ما برخورد قانونی را خواهیم کرد. وی در پایان به انتخابات سال آینده اشاره و تاکید کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی در انتخابات بر اساس تکلیف قانونی، عقلی و شرعی خود اقدام کنند و امانت دار آرای مردم باشند.

 

نسيم سرخس


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 8:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اخبار کوتاه
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/12/11 شماره انتشار 18921

 

سرخس، تمدن - فرماندار سرخس براي تکميل طرح هاي عمراني در سال آينده وعده پيگيري داد.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 7:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

باخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/12/11 شماره انتشار 18921

 

سرخس - مديرکميته امداد سرخس از اجراي ۱۴۷طرح خودکفايي توسط مددجويان تحت پوشش اين نهاد خبر داد.

رئيس جمعيت هلال احمر سرخس از امدادرساني به آسيب ديدگان آب گرفتگي روستاهاي اين شهرستان خبر داد.

مراسم شور نيکوکاري و اکرام فاطمي در ۱۵پايگاه جمع آوري هدايا در سرخس برگزار مي شود.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۱ساعت 7:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فدائیان ولی امر: امام حسین علیه السلام به شهید حسن احمدی چه گفت؟+عکس

قبل از عملیات والفجر 8 در شب جمعه و در حال خواندن دعای کمیل یکسره از اربابش امام حسین علیه السلام می خواست اگر لیاقت شهادت دارد با او دیدار کند.

شهید حسن احمدی  در سال ۱۳۴۸ در روستای عباس آباد و در خانوادهای مذهبی چشم به جهان گشود. «شهید حسن احمدی» چنان علاقه ای به جبهه و شهادت داشت که برای اعزام به جبهه و رضایت گرفتن از پدر و مادر گریه می کرد و از همه می خواست در ازای کاری که برایشان انجام می دهد دعا کنند شهید شود. در ذیل یکی از خاطرات شیرین این شهید بزرگوار را می خوانید: شهید حسن احمدی قبل از عملیات والفجر ۸ در شب جمعه و در حال خواندن دعای کمیل یکسره از اربابش امام حسین علیه السلام می خواست اگر لیاقت شهادت دارد با او دیدار کند. در همان شب در خواب می بیند که امام حسین علیه السلام با  یک اسب سفید آمده و به شهید می گوید: «عزیزم تو یکی از بندگان خدا هستی هر حاجتی داری بگو تا بخواست خدا برآورده شود و در آخرت نیز شفاعت می کنم». شهید شرح این خواب را در نامه ای به پدرش می نویسد و از او می خواهد تا اگر حاجتی دارد بنویسند تا از امام حسین علیه السلام برآورده شدن آن را بخواهد.

 

 نسیم سرخس


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ساعت 13:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی در بازدید از پالایشگاه خانگیران تاکید کرد؛ سرآمدی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در بین صنایع استان خراسان رضوی

سرخس- تمدن/ مدیرکل محیط زیست خراسان رضوی گفت: شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با توجه به نوع فعالیتی که در استان دارد و گام هایی که در راستای حفظ محیط زیست برداشته است از واحدهای سرآمد و شاخص استان به شمار می رود. حمید صالحی در بازدید از پالایشگاه خانگیران با بیان مطلب فوق افزود: فعالیت های شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به تولید محصولی منتهی می شود که این محصول در کاهش آلودگی های زیست محیطی به خصوص آلودگی هوا بسیار موثر است و در همه ابعاد و بخش های صنعتی، خانگی و تجاری و دیگر استان ها که محصول گاز تولیدی این شرکت را مصرف می کنند تاثیر مستقیم دارد. وی با اشاره به وجود مشکلات زیست محیطی در کلیه صنایع اظهارداشت: با برنامه ریزی شاخص مدیران ارشد این مجتمع گازی، گام های مثبتی در زمینه های زیست محیطی برداشته شده است. این مقام مسئول تصریح کرد: هر چند مدیران این شرکت، برنامه های خود را با برنامه ریزی راهبردی و اقدامات عملیاتی انجام می دهند نظارت کارشناسان محیط زیست در این حوزه هم ادامه دارد و خوشبختانه باید اعلام کنم مشکلات زیست محیطی در این پالایشگاه به حداقل رسیده است. صالحی تاکید کرد: همچنین گام های مثبتی در زمینه توسعه فضای سبز و اقدامات زیست محیطی برداشته شده است. وی در پایان ضمن تایید عملکرد زیست محیطی این شرکت اعلام کرد: این پالایشگاه در بین صنایع استان سرآمد است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه ۱۳۹۳/۱۲/۱۰ساعت 13:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر