مدير جهاد کشاورزي خبر داد: کشت پاييزه چغندر در سرخس انجام مي گيرد
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/06/03 شماره انتشار 18767

سرخس، محمودي / مدير جهاد کشاورزي سرخس از کشت پاييزه چغندر قند براي اولين بار در اين شهرستان خبر داد. مهندس عليرضا عرفاني گفت: با حضور کارشناسان مرکز تحقيقات و سازمان جهاد کشاورزي و با حضور ۲۹ کشاورز منطقه اولين جلسه هم انديشي کشت چغندر قند در فصل پاييز برگزار شد. وي افزود: محصول کشت شده در پاييز بر اساس نظر کارشناسان ضريب استحصال شکر آن ۲ برابر است.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/06/03ساعت 8:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرمانده انتظامی سرخس خبر داد دستگیری پدری که خانه فرزندش را به آتش کشید

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرخس از دستگیری پدري معتاد كه به علت اعتياد به مواد مخدر و اختلاف با پسرش در شهرستان سرخس خراسان رضوي منزل وي را به آتش كشيده بود خبر داد. سرهنگ محسن باقرزاده  اظهار کرد: در پی اعلام مرکز فوریت های پلیس مبنی بر یک مورد آتش سوزی عمدی در شهرستان سرخس بلافاصله ماموران انتظامی و نیروهای امداد به همراه عوامل آتش نشانی در محل حضور یافتند. فرمانده نیروی انتظامی سرخس ادامه داد: در بررسی های اولیه درباره علت حادثه متوجه شدیم که پدری معتاد روز گذشته برای خرید مواد مخدر از پسرش تقاضای پول کرد و زمانی که فرزندش از دادن پول امتناع کرد منزل او را به آتش کشید. باقر زاده افزود: با دستور مقام قضایی پدر وی دستگیر و به کلانتری منتقل شد. وی در پایان تاکید کرد: بلافاصله با کمک اهالی محل و آتش نشانی آتش سوزی مهار شد که خوشبختانه تلفات جانی در بر نداشت و خسارات مالی آن در دست بررسی است.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/06/02ساعت 8:54 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

درخشش واليباليست نونهال سرخسي
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/06/02 شماره انتشار 18766

سرخس- تمدن/ واليباليست سرخسي در مسابقات واليبال دانش آموزان ايران در اراک خوش درخشيد. مسئول روابط عمومي اداره ورزش و جوانان سرخس در گفت وگو با خراسان اعلام کرد: «مصطفي دانايي» که عضو تيم واليبال نونهالان خراسان رضوي است، در اين مسابقات خوش درخشيد. «صدري فر» افزود: وي در ترکيب اين تيم موفق به کسب مقام سوم مسابقات کشور شد.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/06/02ساعت 7:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر بامداد روز گذشته: گرگ‌های گرسنه ۴۰ رأس گوسفند را در سرخس تلف کردند

روز گذشته 158 رأس از گوسفندان یکی از دامداران روستای گنبدلی سرخس طعمه گرگ‌های گرسنه شدند.  ساعت سه و نیم بامداد روز گذشته ۶ گرگ گرسنه به ۱۵۸ رأس گوسفند یک دامدار در روستای گنبدلی سرخس  حمله‌ور شدند و  تعداد ۴۰  رأس از آن‌ها را تلف و بالغ‌بر ۴۵۰ میلیون ریال خسارت به این دامدار وارد کردند. همچنین در حمله گرگ‌ها حدود ۲۰  رأس از گوسفندان زخمی وحدود ۱۰ رأس دیگر در تاریکی شب مفقود شدند. این گوسفندان در منطقه‌ای بنام کال گزی حوالی روستای گنبدلی سرخس مشغول چرا بودند.

عليميرزايي نوشت:

 تلف شدن 40 راس گوسفند در حمله گرگهای گرسنه به گله گوسفندان در روستای گنبدلی سرخس

شب گذشته  گوسفندان شخصی ساکن روستای گنبدلی سرخس طعمه گرگهای گرسنه شدند. این گوسفندان که در منطقه ای بنام کال گزی حوالی روستای گنبدلی مشغول چرا بودند ساعت سه و نیم سحر 6 گرگ به این گوسفندان که 158 راس بودند حمله ور شدند که تعداد 40  راس گوسفند تلف گردیدند و حدود 20  راس زخمی و حدود 10 راس دیگر در تاریکی شب مفقود شدند صاحب گوسفندان در مصاحبه با ما اظهار داشت که این تعداد  راس گوسفند حاصل تمام زندگی من می باشد و از دولت و مسولیین مربوطه عاجزانه  می خواهم به من کمک کنند تا جبران خسارت شود. برآورد ریالی خسارت حدود 450 میلیون ریال  می باشد. برای پیگیری خبر سراغ مدیر جهاد کشاورزی  رفتیم که عرفانی گفت جهاد کشاورزی کمکی نمی تواند بابت این موضوع به صاحب مال بکند و این موضوع باید از طریق شبکه دامپزشکی سرخس پیگیری گردد که سری به این اداره هم زدیم ولی دکتر باغبان نژاد هم  آب پاکی روی دستمان ریخت و بیان داشت شبکه دامپزشکی شهرستان هم نمی تواند کاری انجام دهد!! و حال سوال اینجاست افرادی  که یک عمر تلاش و زحمت کشیدند و حاصل عمرشان فقط چند گوسفند می باشد و با این تورم و گرانی و فشارهای مضاعف زندگی گذران می کنند و گوسفندانشان  هم یک شبه طعمه گرگهای گرسنه می شوند حال باید چکار کنند؟ چرا دولت نمی تواند در این راستا کمکی انجام دهد؟!! می گوییم برای تولید ملی و برای تولیدات داخلی باید تلاش  کنیم ، مگر قشر دامدار و کشاورز تولید کننده نیستند؟ مگر دامداران تولید کننده گوشت قرمز، شیر، ماست و کره نیستند؟ !! پس چرا برای حمایت از دامدارانی  که عمده زندگی اشان  طعمه گرگ شده  برنامه ای وجود ندارد؟!! امیدواریم تدابیر ویژه ای اتخاذ گردد تا بشود بخشی از خسارتهایی که به این دامداران وارد می شود از طرف دولت پرداخت گردد.

 


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/06/01ساعت 17:46 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 شهردار شهر مزداوند خبر داد: به زودی از کتاب “مزداوند” رونمایی می شود/ “نسیم سرخس” تنها رسانه منعکس‌کننده‌ی اخبار مزداوند است

شهردار مزداوند سرخس اظهار کرد: به‌زودی از کتاب "مزداوند" با قلم استاد نامی در شهر مزداوند رونمایی می‌شود.  به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، علی‌اکبر اکبری در جلسه شورای اداری شهرستان سرخس، بابیان این‌که مزداوند به‌عنوان پیشانی و دروازه ورودی شهرستان سرخس شناخته می‌شود، گفت: متأسفانه نگاه مسئولان شهرستان به شهر مزداوند، نگاه به یک روستا است. وی با گلایه از برخی مدیران شهرستان، اظهار کرد: وقتی صحبت از اعتبارات مزداوند می‌شود، مسئولان می‌گویند روستای مزداوند، درحالی‌که مزداوند چند سال است به شهر تبدیل‌شده است و باید نگاه به مزداوند، نگاه به یک شهر باشد نه روستا. شهردار مزداوند خاطرنشان کرد: به‌زودی از کتاب “مزداوند” با قلم استاد نامی در شهر مزداوند رونمایی می‌شود. وی با اشاره به این‌که برای اولین بار شهرداری مزداوند فرهنگ ایجاد گلخانه را در بین شهروندان مزداوندی ایجاد کرده است، تصریح کرد:  با ایجاد و بهره‌برداری از ۷۰۰ متر گلخانه در تولید گل شهر مزداوند خودکفا شده است و توانسته‌ایم هزینه ۳۰ میلیون تومانی خرید گل شهر در سال‌های گذشته را کاهش دهیم. اکبری در ادامه اذعان کرد: با همکاری آستان قدس رضوی امسال ۱۲۰۰ اصله درخت توت را در مزداوند قرص کردیم که تاکنون ۸۰۰ اصله آن جذب زمین شده و در حال رشد است. وی محوریت کار فرهنگی در شهر مزداوند را مسجد محوری عنوان کرد و افزود: سعی کرده‌ایم برای کم کردن هزینه‌های اضافی کلیه مراسمات فرهنگی شهر مزداوند را در مسجد متمرکز کنیم. شهردار شهر مزداوند با اشاره به اینکه یک میلیارد تومان اعتبار در سال ۹۳ به شهرداری مزداوند از اعتبارات شهرستان و دو درصد نفت و گاز اختصاص‌یافته، گفت: این اعتبارات در توسعه معابرشهر، ایجاد پارک محلی، خرید خودرو،­ ایجاد دیوار ساحلی و نگهداری و رسیدگی به غار مزداوند هزینه خواهد شد. اکبری با انتقاد از رسانه‌ها به خاطر عدم پوشش فعالیت‌ها و برنامه‌های شهر مزداوند اظهار کرد: تنها رسانه‌ای که اخبار و گزارش‌های شهر مزداوند را منعکس می‌کند رسانه «نسیم سرخس» است که تعامل بسیار خوبی با مسئولان شهر مزداوند دارد. وی در پایان خواستار ایجاد نمایندگی‌های ادارات در شهر ییلاقی مزداوند برای تسریع در رسیدگی به مشکلات مردم شد.  


برچسب‌ها: شهرداري و شوراي اسلامي مزداوند
+ نوشته شده در شنبه 1393/06/01ساعت 16:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 در هفته دولت صورت می‌گیرد: کلنگ زنی ۴۷ پروژه عمرانی در سرخس

دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت شهرستان سرخس اظهار کرد: 47 پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرستان سرخس کلنگ زنی خواهد شد. دبیر ستاد گرامیداشت هفته دولت شهرستان سرخس اظهار کرد: ۴۷ پروژه عمرانی در هفته دولت در شهرستان سرخس کلنگ زنی خواهد شد. مصیب عاقبتی در جلسه شورای اداری شهرستان سرخس، گفت: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در ستاد گرامیداشت هفته دولت، پروژه‌هایی که با اعتبارات سال ۹۲  انجام‌شده به بهره‌برداری می‌رسد و ۴۷ پروژه عمرانی هم در سال جاری کلنگ زنی آن در هفته دولت صورت می‌گیرد. وی بابیان این‌که بیش از ۱۰۰ برنامه فرهنگی برای هفته دولت تدارک دیده‌شده است، خاطرنشان کرد: برگزاری تقدیر از کارکنان نمونه دولت، نمایشگاه دستاوردهای ادارات، فضاسازی محیطی و برگزاری نشست‌های تخصصی باهدف ترسیم افق کاری ادارات، حضور مسئولان در مساجد و دیدار با خانواده معزز شهدا از مهم‌ترین برنامه‌های ستاد گرامی داشت هفته دولت در شهرستان سرخس است.


برچسب‌ها: بخشداري مركزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/06/01ساعت 15:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: گسترش اشرافی گری باعث کند شدن حرکت انقلابی مسئولان شده است/ مسئولان زمینه انتقاد مردانه را برای مردم فراهم کنند

امام جمعه سرخس اظهار کرد: یکی از اسبابی که باعث کند شدن حرکت انقلابی مدیران شده است، گسترش اشرافی گری است. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در جلسه شورای اداری شهرستان سرخس بابیان این‌که مهم‌ترین مسئله برای یک مدیر باید تقوا باشد، گفت: باید مواظب باشیم مین‌های گناه در زیر پایمان منفجر نشود. وی با اشاره به این‌که انسان به‌صورت فطری خداجو است، اذعان کرد: مدیری که به دنبال رضایت خداوند باشد، رضایت مردم را هم جلب خواهد کرد. امام‌جمعه سرخس بیان کرد: مدیران ما باید قرآن را نصب العین کارشان قرار دهند و نسبت به بیت‌المال مسلمین حساس باشد. حجت‌الاسلام ارژنگ تصریح کرد: یکی از اسبابی که باعث کند شدن حرکت انقلابی مدیران شده است، گسترش اشرافی گری در بین آن ها است. وی در ادامه به الزامات مدیریت جهادی اشاره و افزود: در مدیریت جهادی مسئولان باید حجاب بین خود و مردم را کنار بزنند تا زمینه انتقاد مردانه و ظرفیت سعه‌صدر در آن‌ها ایجاد و زمینه چاپلوسی فراهم نشود. امام‌جمعه سرخس با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی‌های بارز شهید رجایی با مردم و در میان مردم زندگی کردن او بود. حجت‌الاسلام ارژنگ شجاعت، پرهیز از شتاب‌زدگی، نظارت درست و شایسته‌سالاری کارمندان بر اساس تخصص و تعهد را از بایسته‌های مدیریت جهادی عنوان کرد. وی در پایان بابیان این‌که باید لبیک گوی فرمایشات رهبر معظم انقلاب باشیم، تصریح کرد: مسئولان ما در حوزه کارشان باید تصمیماتی بگیرند که به نفع نظام مقدس جمهوری اسلامی و مردم باشد.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه 1393/06/01ساعت 14:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماز جمعه
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/06/01 شماره انتشار 18765

سرخس، محمودي / حجت الاسلام ارژنگ امام جمعه سرخس با تسليت شهادت امام جعفر صادق(ع) اظهار داشت: وضعيت اجتماعي، ديني و سياسي زمان امام صادق(ع) ايجاب مي کرد که اسلام اهل بيت ترويج شود و با حرکت هاي فرهنگي و تربيت طلاب باهوش و متفکر مرام و مسلک اهل بيت گسترش مي يافت.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه 1393/06/01ساعت 7:46 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 اجتماع بزرگ صادقیون در سرخس

صبح امروز به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق (ع) مردم ولایتمدار سرخس با برپایی مراسم سوگواری و راه‌اندازی دستجات سینه‌زنی در خیابان‌ امام (ره) در سوگ شهادت ششمین اختر آسمان امامت و ولایت به عزاداری پرداختند.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/31ساعت 16:49 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس: حضورعلما برای حفظ اسلام و ارزش ها در جامعه ضرورت دارد/ استیضاح وزیرعلوم کار بجایی بود

امام جمعه سرخس اظهار کرد: حضور علما در جامعه برای حفظ اسلام و ارزش ها، اتحاد و همدلی و رفع کدورت ها و خصومت ها ضروری است.  امام جمعه سرخس اظهار کرد: حضور علما در جامعه برای حفظ اسلام و ارزش ها، اتحاد و همدلی و رفع کدورت ها و خصومت ها ضروری است. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نمازجمعه سرخس با توصیه به تقوای الهی بر رعایت حق الناس تاکید کرد و گفت: حق الناس در همه جنبه های زندگی فردی و اجتماعی ما جاری است که باید به آن توجه داشته باشیم که در این خصوص اعتقاد به معاد و قیامت می تواند در زندگی ما اثرگذار باشد. امام جمعه سرخس با تسلیت شهادت رییس مکتب شیعه و تقدیر از همه عزاداران و ذاردتمندان اهل بیت(ع) عصمت و طهارت در برگزاری مراسم سوگواری آقا امام صادق علیه السلام، عنوان کرد: جامعه شیعی ما عمیقا مرهون تعلیمات و زحمات امام صادق علیه السلام به عنوان یک نظام جامع فقهی، فلسفی و عقدیتی است که امام صادق علیه السلام از رفع ممنوعیت صد ساله در نقل حدیث و از این دوران طلایی بهره جستند وی خاطرنشان کرد: ایشان با ابزار نقل و ثبت احادیث، تاکید بر فهم احادیث و تاکید بر خود کفایی شیعه در مبانی دینی و اعتقادی با مبارزات گسترده ی فرهنگی برای حفظ اسلام در قالب فقه تمام نیازهای جامعه و مردم را از بدو تولد تا مرگ تبیین کردند. خطیب نماز جمعه سرخس با بیان این که تمام ائمه فقهی اهل سنت با واسطه و بدون واسطه از منبع فیض علمی امام صادق علیه السلام بهره مند شدند، حضور علما در جامعه را برای حفظ ارزش ها و اسلام، اتحاد و همدلی و رفع کدورت ها و خصومت ها ضروری دانست. حجت الاسلام ارژنگ در ادامه در خصوص استیضاح و عزل وزیر علوم، تصریح کرد: علی رغم همه تذکرات علما و دلسوزان به وزیرعلوم ایشان توجهی نکردن و نهایتا استیضاح کار بجایی بود.     وی با تاکید بر بیانات مقام معظم رهبری که فرمودند، دانشگاهها نباید جَوَلانگاه مسائل سیاسی شود، نقش دشمن را در بی توجهی به مراجع دینی تشریح و با تبیین دغدغه علمای دینی در مسائل مختلف کشور و بیان سیره امام صادق علیه السلام در توصیه به فراگیری علوم دینی و حضور علما در جامعه از مردم خواستند نسبت به تشویق و ترغیب فرزندان به حضور در حوزه های علمیه و فراگیری علوم دینی و تعالیم مکتب امام صادق علیه السلام و ائمه معصومین علیه السلام اهتمام داشته باشند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/31ساعت 15:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 منتظر نهایی شدن و اعلام نیازهای طرح المان شهدای گمنام سرخس هستیم/ تجهیزات پروژه را تأمین خواهیم کرد 

مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس گفت: منتظریم تا طرح المان شهدای گمنام سرخس نهایی شود و نیازها را به ما اعلام کنند تا در این زمینه همکاری کنیم. مهندس ناصر اسلامی  درباره احداث المان شهدای گمنام شهرستان سرخس گفت: انتظاری که ما داریم این است که اگر قرار است تصمیمی گرفته و تکلیفی بر عهده پالایشگاه گذاشته شود با حضور مسئول یا نماینده پالایشگاه باشد تا در آن زمینه صحبت شود. مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس ادامه داد: هر کاری که ما برای شهدا انجام بدهیم، هیچ‌گاه جبران‌کننده ایثارگری‌ها و رشادت‌های آن‌ها نخواهد بود چراکه آن‌ها برای تثبیت نظام جان هود را فدا کردند و این اصلاً قابل توصیف نیست و در حقیقت صاحبان اصلی انقلاب و این مجموعه شهدا هستند.     اسلامی با اشاره  به احداث المان شهدای گمنام سرخس خاطرنشان کرد: پس‌ از این که این مسئله با ما مطرح شد با توجه به کارشناسی‌هایی که در زمینهٔ طراحی داریم، درزمینهٔ طراحی اعلام همکاری می‌کنیم.     وی افزود: البته ما بخشی از تجهیزات که وجود داشته باشد و برای این پروژه لازم باشد را تأمین می‌کنیم.     مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در پایان گفت: منتظریم که این طرح نهایی شود و نیازها را به ما اعلام کنند تا در این زمینه همکاری کنیم.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/30ساعت 10:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

“صرفا” جهت اطلاع ۲۰:۳۰ ؟!/ خبری که مرزنشینان سرخس را مکدر کرد 

یادداشت: قاسم یعقوبی

 

نسیم سرخس بر آن شده است، تا پیرامون پخش خبری در مورد سرخس (خبر سگان ولگرد در سرخس) حاصل خیز و حسرت خیز در خبر ۲۰:۳۰ در قسمت صد و شصت و دوم آن نکاتی را بیان کند. به گزارش خبرنگار نسیم سرخس، این‌که خبر پرملات ۲۰:۳۰ با ذره بین تیزبینی خویش انشا الله منصفانه هیچ خبری را از آنتن نمی‌اندازد، امری مقبول و درخور خبرنگاری است، اما صرفاً جهت اطلاع این بخش خبری، پیرامون پخش خبری در مورد سرخس حاصل خیز و حسرت خیز، نکاتی معروض می‌داریم:    

نخست این‌که شهردار روستازاده‌ی زحمتکش سرخس، به شایستگی و در حد توان به ملزومات و منویات مدیریتی اهتمام دارد و باروحیه‌ی جهادی و در حیطه‌ی خدمت‌رسانی، در مقوله‌های فرهنگ و اقتصاد اقدامات تقدیرمندی را انجام داده است.    

دوم اينكه خبر از سگان ولگردِ پردرد! دادید. این زبان‌بسته‌ها هم چون سگان تزئینی سلطنتی آقازاده‌ها، برای رزق و روزی‌شان از ارز مبادله‌ای استفاده نمی‌شود و طعام وارداتی و کنسرو و خوراک گوشت خوک اروپایی ندارند؛ دلار که هیچ‌یک ریال هم هزینه آن‌ها نمی‌شود.    

سگ گَله بودند و از بد حادثه و به خاطر خشک‌سالی گوسپندان علت بقاء آن‌ها، به مسلخ کشیده شدند، مزارع دَم برنیاوردند و خشک شدند.چوپانان و زارعان نیز بیکار شدند و… شاید صاحب آن زبان‌بسته نداشته باشد که نان دانه‌ای ۸۰۰ تومان برای قوُت لایموت خویش بِخرد. و از طرفی به داشتن سگ ناگزیر که مایملک موجود را به سرقت نبرند! و فراوان دیده می‌شود که سگان گَله از گرسنگی نایلون‌های زباله را به‌جای آسفالت پهن کوچه و خیابان می‌کنند و خبری از ته‌مانده‌ی بشقاب‌ها نیست!    

جناب ۲۰:۳۰ سؤال کردید می‌ارزد با خطرات محتمل سگ هاری را باقیمت ۵ هزار اشلوق مهار و معدوم کرد.     عزیز دل توان پارس کردن برای آن احشام نمانده و اگر این خبر شما و عریضه‌ی ما به گوش مجامع دفاع از حقوق حیوانات نرسد  و آن‌ها اعتراض نکنند! ۵ هزار که هیچ، شاید با مبلغ ۵۰۰ اشلوق هم حاضر باشند دو قلاده سگ را بُکشند و به خاطر یک قرص نان به قول شما سگ‌کشی راه بیندازند.    

القصه اینکه ۲۰:۳۰ محترم خبر شما خاطر مرزداران و زحمت کشان منطقه مرزی و محروم سرخس را مکدر کرد.    

و سرخس سلحشور پر است از سوژه‌ها ( دریاچه‌ای که در حال خشک شدن است! راهش که به جاده مرگ و وحشت مشهور است و هنوز تکمیل‌نشده و …) برای صرفاً جهت اطلاع و سرزده‌ی شما.    

اگر سرحال باشید و سری به این سرزمین سرد و سوزناک! بزنید.  

خبرگزاري ساريكا از نويسنده يادداشت تقدير مي كند.    


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 17:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 شهرستان سرخس میزبان جشن‌های میلاد رضوی 

مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس گفت: جشن‌های میلاد امام رضا(ع) همراه با برنامه‌های فرهنگی متنوع در شهرهای سرخس و روستاهای تابعه برگزار می‌شود. به گزارش ستاد خبری جشن‌های میلاد رضوی، رضا حقدادی با بیان این مطلب گفت: این جشن‌ها با هدف شور و نشاط در بین عاشقان و محبان ساحت قدسی علی بن موسی الرضا(ع) و ترویج معارف این امام همام، در شهرهای سرخس، روستای گنبدلی، قوش خزاعی و تپه میر احمد در طول دهه کرامت رضوی برگزار می‌شود که اجرای مداحی، سخنرانی و مسابقه‌ و توزیع بسته های متبرک به شرکت کنندگان از جمله برنامه‌های متنوع در این جشن‌ها است. مدیر املاک و اراضی آستان قدس رضوی در سرخس یادآور شد: عیادت بیماران بیمارستان لقمان حکیم سرخس به اتفاق خادمین حرم مطهر رضوی، برگزاری مراسم قرائت دعای توسل در مزار شهدای گمنام سرخس و بدرقه کاروان پیاده ورزشی شهرستان سرخس به مشهد از دیگر برنامه‌های این سازمان در دهه کرامت رضوی است.  وی با بیان اینکه هدف ما این است که جشن‌های میلاد رضوی در بین همه اقشار جامعه فراگیر شود، اذعان کرد: برای رسیدن به این هدف، جشن‌های میلاد رضوی در گروه‌های سنی مختلف در مکان‌هایی از قبیل مساجد، مهدالرضا‌ها، مزار شهدای گمنام و … برگزار می‌شود.


برچسب‌ها: املاك و اراضي آستان قدس سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 16:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری جلسه هم‌اندیشی کشت چغندرقند پاییزه در سرخس 

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از برگزاری اولین جلسه هم‌اندیشی کشت چغندرقند پاییزه در شهرستان خبر داد. علیرضا عرفانی اظهار کرد: جلسه هم‌اندیشی کشت چغندرقند پاییزه برای اولین بار در شهرستان سرخس با حضور کارشناسان مرکز تحقیقات و سازمان جهاد کشاورزی و با حضور ۲۹ نفر از کشاورزان شهرستان در سالن جلسات مدیریت جهاد کشاورزی برگزار شد. وی هدف از برگزاری این جلسه را آشنایی کشاورزان با مراحل کاشت، داشت و برداشت این محصول عنوان کرد. عرفانی مهم‌ترین اهداف کشت پاییزه چغندرقند در مقایسه با کشت بهاره را کاهش ۵۰ درصدی مصرف آب، کاهش آفات و بیماری‌ها، افزایش عملکرد در واحد سطح و افزایش دو برابری ضریب استحصال شکر  بیان کرد. مدیر جهاد کشاورزی سرخس تصریح کرد: کارخانه قند جوین طرف قرارداد چغندرکاران پاییزه شهرستان است و در ارتباط با تأمین هزینه  بذر ۵۰ درصد، تأمین نهاده‌های شیمیایی و نظارت کارشناسی در مراحل کاشت ،داشت و برداشت و همچنین پرداخت ۸۰ درصد هزینه حمل چغندرقند به کارخانه را عهده‌دار  است. عرفانی در پایان خاطرنشان کرد: چغندرقند کشت بهاره است و برای اولین بار با همکاری مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی، کارشناسان جهاد کشاورزی و کارخانه چغندرقند جوین این طرح اجرا می‌شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 11:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مرگ مشكوك يك پير مرد در روستاي درخت بيد سرخس

سرخس - تمدن

جسد يك پير مرد در روستاي يكه بيد سرخس كشف شد. سرهنگ محسن باقر زاده فرمانده جديد نيروي انتظامي سرخس روز چهارشنبه با تاييد خبر گفت: علت مرگ اين پيرمرد كه بستگاني ندارد توسط پزشكي قانوني سرخس در حال برسي است. اين پيرمرد كسوت آخوند غير رسمي داشته است و پزشكي قانوني سرگرم كشف علت مرگ وي است.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 10:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

درخشش واليباليست نونهال سرخسي در اراك

سرخس تمدن

واليباليست سرخسي در مسابقات واليبال دانش آموزان ايران در اراك خوش درخشيد. عيسي صدري فر مسئول روابط عمومي اداره ورزش و جوانان سرخس در گفتگويي با خراسان اعلام كرد: مصطفي دانايي كه عضو تيم واليبال نونهالان استان خراسان رضوي است در اين مسابقات خوش درخشيد و در قالب اين تيم موفق به كسب مقام سوم شد.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 9:53 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رانندگي با چاشني اضطراب در محور ورودي سرخس
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/05/29 شماره انتشار 18763
نويسنده: محمودي

ورودي شهر سرخس که قدمتي به اندازه تاريخ اين شهرستان دارد، قسمتي از همان جاده فرعي با عرض کم است که در گذشته درختان انبوهي در دو طرف آن تونل سبز و زيبايي را به وجود آورده بود، به طوري که هر تازه واردي را درباره آب و هواي اين شهرستان به اشتباه مي انداخت. اما با شروع فعاليت گمرک و پايانه مرزي و تردد روزانه صدها دستگاه کاميون ترانزيت، اتوبوس و خودروهاي شخصي چه به مقصد شهر يا گمرک مشکلاتي را پيش آورد که موجب شد شهرداري در راستاي توسعه شهر اين محور را تعريض کند و با قطع درختان در حد کفايت بولواري را احداث و به بهره برداري برساند. اما آن چه به صورت يک معضل هم چنان باقي مانده به ترتيب شامل نبود روشنايي بولوار، پارکينگ موقت استقبال از حجاج که در مقابل آرامستان قرار دارد و ۲پل کم عرض که نهرهاي انتقال آب از زير آن مي گذرد و بعضي اوقات به علت عرض کم تصادفاتي در اين منطقه به وقوع پيوسته است، مي باشد.يک راننده که به مقصد فريمان و در ساعت ۱۰ شب علوفه با کاميون حمل مي کرد، گفت: چرا شهري با اين همه درآمد وضع روشنايي بولوار آن نامناسب است؟ شما دقت کنيد در دو طرف بولوار زمين کشاورزي قرار دارد بعضا شده دام هاي زارعين وسط مسير بولوار مشاهده مي شود يا راکبان موتورسواري که در مسير روستاهاي مجاور و بدون چراغ شبانه در حال تردد هستند.يک راننده نيسان هم که شهروند سرخسي است در اين باره گفت: به علت نبود روشنايي در بولوار ورودي و به خصوص از ۱۰۰ متري قبل از آرامستان، رانندگي در اين محور با اضطراب توام است و راننده با مشکل مواجه مي شود و اگر در همين زمان با حيوان يا موتورسواري که موتورش هيچ چراغي ندارد و از رو به رو در حرکت است برخورد کند فاجعه به بار مي آيد. «مجرب» راننده خودروي سواري نيز گفت: کناره هاي بولوار هيچ علايمي ندارد و لازم است از تابلوهاي هشداردهنده در کنار بولوار استفاده شود و روشنايي بولوار نيز بايد تامين شود. وي افزود: در ايام زمستان و بارندگي مشکلات بيشتر مي شود و لازم است دو پل ابتداي ورودي هم بازسازي شود اين پل ها بسيار کم عرض است و چنان چه کاميون ترانزيتي همزمان با خودروي سواري روي پل به هم برسند رانندگي خيلي سخت مي شود.

 

وعده تامين روشنايي بولوار

شهردار سرخس که از اعضاي قبلي شوراي شهر بود، گفت: پروژه آماده سازي، تعريض و آسفالت بولوار امام جواد(ع) ورودي شهر از طرح هايي است که در سال ۸۹ و براي اولين بار توسط شهرداري با هزينه اي برابر يک دهم بودجه سالانه که حدود ۶۰۰ ميليون تومان برآورد شد به بهره برداري رسيد که در اين پروژه نهايت اصول فني مهندسي در بحث راه سازي لحاظ شده اما از آن جا که امکانات بودجه اي کافي نبود نتوانستيم طرح ميدان و ايستگاه موقت مقابل آرامستان را براي حجاج آماده کنيم.مهندس الياسي افزود: درخصوص روشنايي اين بولوار براساس تصميم کميته برنامه ريزي استان جانمايي تيرها و... به عهده شهرداري گذاشته شد که پيمانکار به علت مشکلات تورمي نتوانست به تعهدات خود عمل کند. بر همين اساس در جلسه اي که با فرماندار در سال ۹۳ داشتيم مقرر شد از اعتبارات استاني و بودجه اي شهرداري امسال تيرهاي برق نصب شده رفع نقص و عمليات روشنايي آن اجرايي شود. الياسي تصريح کرد: تاکنون ۷۰ درصد کار به اتمام رسيده و براي ۳۰ درصد باقي مانده بودجه اي مشخص شده که به زودي اقدام خواهد شد.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/29ساعت 9:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

“سرخس” جوان ترین شهرستان استان خراسان رضوی 

رئیس اداره کل سالمندان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار کرد: خوشاب پیرترین و  سرخس جوان‌ترین شهرستان‌های این استان هستند و سبزوار و گناباد نیز جزو شهرستان‌های پیر خراسان‌رضوی محسوب می‌شوند. پریسا طاهری صبح امروز در سمینار کشوری طب سالمندان که در برج سپهر بانک ادارات مشهد برگزار شد؛ اظهار کرد: درحال حاضر سالمندی در ۱۳ استان بیشتر از استان‌های دیگر کشور است و این درحالی است که ۸٫۲ درصد جمعیت کشور را سالمندان تشکیل می‌دهند.  وی افزود: پیرترین استان کشور درحال حاضر گیلان و جوانترین استان سیستان و بلوچستان است و پس از این استان، استان‌های هرمزگان و بوشهر به ترتیب جزء جوان‌ترین استان‌های کشور به شمار می‌روند.  طاهری همچنین در ارتباط با جمعیت سالمند در خراسان‌رضوی از جمعیت سالمندی بیش از ۷ درصد در این استان خبر داد و گفت: خوشاب پیرترین و  سرخس جوان‌ترین شهرستان‌های این استان هستند و سبزوار و گناباد نیز جزو شهرستان‌های پیر خراسان‌رضوی محسوب می‌شوند.  وی با اشاره به اینکه تعداد سالمندان زن در کشور همانند دیگر نقاط جهان بیش از سالمندان مرد است؛ افزود: تاکنون ایران دارای هرم جمعیتی بوده اما تا سال ۲۰۵۰ به استوانه جمعیتی می‌رسد.  رئیس اداره‌کل سالمندان وزارت بهداشت تصریح کرد: سازمان بهداشت جهانی به ایران تذکر داده است تا سال ۲۰۴۶ بیمارستا‌ن‌های خود را مجهز به بخش سالمند کرده و به ایجاد زیرساخت‌ها در این زمینه اقدام کند.  طاهری با بیان اینکه سالمندی مشکل نیست بلکه نوعی چالش است که باید در راستای رفع این چالش اقدام کنیم؛ گفت: تا سال ۲۰۵۰ در نوع بدبینانه از هر ۴ نفر با یک سالمند و در نوع خوش‌بینانه از هر پنج نفر با یک سالمند مواجهه می‌شویم بنابراین در این راستا باید به تمام نیازهای جسمی، روحی، روانی، رفاهی سالمندان کشور توجه کنیم.

 

فارس


برچسب‌ها: شبكه بهداشت سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/28ساعت 17:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دومين مرد مسن سرخسي در 77 سالگي براي نهمين فرزندش شناسنامه گرفت

سرخس- تمدن

دومين مرد سرخسي  در مرداد ماه براي دريافت شناسنامه آخرين فرزندش به اداره ثبت و احوال سرخس مراجعه كرد. رئيس اداره ثبت و احوال سرخس  روز سه شنبه به خبرنگار خراسان گفت: بهرام ژاژخاني  77 ساله دومين مرد مسن سرخسي  ساكن روستاي شوريجه سفلي است. حسين زنگويي زوزني افزود: اين مرد در ازدواج دومش داراي همسري 30 ساله است كه براي نهمين فرزند دو روزه اش كه اسماعيل نام دارد شناسنامه گرفت. هفته قبل هم مردي 76 ساله از همين روستا داراي همسري 37 ساله براي چهاردهمين فرزند خود شناسنامه  گرفته بود.


برچسب‌ها: ثبت احوال سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/28ساعت 13:54 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 مراسم تودیع و معارفه فرمانده انتظامی سرخس 

با حکم فرمانده کل نیروی انتظامی و با تقدیر از زحمات ۴ ساله سرهنگ محمدرضا روحی  فرمانده سابق نیروی انتظامی سرخس، سرهنگ محسن باقرزاده به‌عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان سرخس معرفی شد.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/28ساعت 13:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

afsaran کسب بیش از ۳۹ رتبه دو و سه‌رقمی در کنکور ۹۳ توسط دانش آموزان سرخسی 

مدیر آموزش‌وپرورش سرخس از کسب بیش از ۳۹ رتبه دو و سه‌رقمی در کنکور ۹۳ توسط دانش آموزان سرخسی خبر داد. حمید احمدی در حاشیه مراسم تجلیل از آزادگان در جمع خبرنگاران گفت: با تلاش مدیران، معلمان و دانش آموزان ما و با برنامه‌ریزی‌های کارشناسان ستادی آموزش‌وپرورش سرخس، دانش آموزان کنکوری امسال در کنکور ۹۳ خوش درخشیدند. مدیر آموزش‌وپرورش سرخس افزود: هرچند توقع ما برای سرخس بیش از این‌هاست و باید تلاش کنیم تا رتبه‌های یک‌رقمی کنکور از آن سرخس باشد ولی با توجه به بضاعت فعلی شهرستان نسبت به مناطق برخوردار نتایج امسال بسیار خرسندکننده است. وی با تقدیر از تلاش بی‌وقفه مدیران، معلمان و دانش آموزان  افزود: آموزشگاه نمونه دخترانه پژوهش نسبت به سایر آموزشگاه‌ها رتبه‌های بهتری داشته است. احمدی در پایان گفت: در کنکور ۹۳ دانش آموزان سرخسی بیش از ۳۹ رتبه دو و سه‌رقمی را کسب کرده‌اند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/28ساعت 13:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

ثبت تصوير سومين پلنگ در جنگل خواجه سرخس
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/05/28 شماره انتشار 18762

تصوير سومين پلنگ در منطقه حفاظت شده «جنگل خواجه» سرخس ضبط شد.به گزارش خراسان حميد صالحي مديرکل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي گفت: دوربين هاي تله اي نصب شده در محدوده امن منطقه حفاظت شده جنگل خواجه در روزهاي اخير تصوير واضحي از يک پلنگ را ثبت کرده اند که سومين تصوير از گونه ياد شده طي ۶ ماه گذشته در اين منطقه به شمار مي رود. وي ادامه داد: منطقه خواجه که داراي پوشش جنگلي درختان پسته وحشي است با داشتن جمعيتي حدود ۱۰۰۰ راس قوچ، ميش و آهو و جمعيت زياد خوک وحشي يکي از بهترين زيستگاه هاي پلنگ در شمال شرق ايران است.


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/28ساعت 0:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 معرفي فرمانده جديد انتظامی شهرستان سرخس

سرهنگ محسن باقرزاده به‌عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان سرخس منصوب شد. مراسم تودیع و معارفه فرمانده نیروی انتظامی شهرستان سرخس با حضور سرتیپ دوم پاسدار بهمن امیری مقدم  فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی ظهر امروز در فرهنگسرای بزرگ امام رضا علیه‌السلام سرخس برگزار شد. در این مراسم که جمعی از علمای شیعه و سنی، فرماندار، فرماندهان نظامی و انتظامی سرخس حضور داشتند، سردار بهمن امیری مقدم با گرامیداشت ۲۶ مردادماه سالروز ورود آزادگان به ایران اسلامی گفت:عزت و اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران مرهون صبر و ایستادگی آزادگان و تحمل رنج و سختی‌هایشان در زندان‌های بعث عراق است. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی افزود: آزادگان برای زنده نگه‌داشتن نام اسلام و حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی تا مرز شهادت رفتند ولی تن به ذلت ندادند و حتی شاهد ایثارگری‌شان در زندان‌های بعثی عراق بودیم. امیری مقدم بابیان این‌که اگر خداوند را نازل اعمال خود قرار دهیم به سمت کجی‌ها نخواهیم رفت، اظهار کرد: اگر کار و خدمتی امروز انجام دادیم باید رضایت خداوند و مردم را شرط قبولی آن قرار دهیم. وی در ادامه با اشاره به این‌که هیچ هراسی در رویارویی با دشمنانمان نداریم، اذعان کرد: با رهبری داهیانه مقام معظم رهبری امنیت ما باوجود همه‌ی توطئه‌های سنگینی که برعلیه کشورمان صورت می‌گیرد در سطح خوبی قرار دارد. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به تحرکات گروهای تروریستی در عراق و سوریه و جنایت‌های رژیم غاصب صهیونیستی در غزه، تصریح کرد: اگر امروز شاهد شکست ذلت‌بار رژیم صهیونیستی در غزه و تروریست‌های تکفیری در سوریه و عراق هستیم، این‌ها به برکت اقتدار جمهوری اسلامی ایران در منطقه است. در پایان این مراسم با قرائت حکم فرمانده کل نیروی انتظامی و با تقدیر از زحمات ۴ ساله سرهنگ محمدرضا روحی فرمانده سابق نیروی انتظامی سرخس، سرهنگ محسن باقرزاده به‌عنوان فرمانده جدید نیروی انتظامی شهرستان سرخس معرفی شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/27ساعت 17:37 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آغاز توقف برنامه ريزي شده توليد گاز در پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد

سرخس- تمدن 

معاون عملیات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از آغاز توقف برنامه‌ریزی شده تولید گاز در این مجتمع گازی با هدف آمادگی برای حفظ تولید پایدار در فصل سرما خبر داد. محمد فرزانه مقدم  گفت: با توجه به اینکه در طول عملیات پالایش گاز، انجام برخی از تعمیرات تجهیزات میسر نیست بنابراین نیاز به قطع گاز دریافتی و آماده‌سازی پالایشگاه داریم تا اینگونه تعمیرات صورت گیرد. وی اظهار کرد: روند انجام تعمیرات اساسی از روز گذشته، ۲۶ مرداد، آغاز و در طی پنج روز و با هماهنگی مدیریت دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران، شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در منطقه عملیاتی خانگیران صورت می‌گیرد. این مقام مسئول تصریح کرد: در این مدت عملیات تزریق گاز به مخزن شوریجه D متوقف شده و چاه‌های تزریق گاز با انجام اقدامات لازم به چاه‌های تولیدی تبدیل می‌شوند تا با دریافت روزانه حداقل هشت میلیون مترمکعب از گاز ذخیره شده، نیاز ضروری مردم را در طول مدت توقف کلی تامین کنیم. معاون شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: با توجه به تصویب مدت زمان پنج روز برای انجام تعمیرات اساسی، هر دو شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و بهره برداری نفت و گاز شرق تلاش می‌کنند تا تعمیرات اساسی را در کمترین زمان ممکن انجام داده و تا روز پنج‌شنبه هفته جاری، مورخ ۳۰ مرداد آماده دریافت و تصفیه گاز ترش در پالایشگاه خانگیران و ارسال گاز تولیدی به خط انتقال خواهیم بود. وی بیان کرد: در این مدت پالایشگاه خانگیران قطعی برق نخواهد داشت و در هنگام تعمیرات اساسی نیروگاه، برق مورد نیاز از شبکه سراسری تامین خواهد شد. فرزانه مقدم خاطرنشان کرد: در حال حاضر با هماهنگی دو شرکت مذکور، عملیات تخلیه خطوط اصلی شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق به مشعل پالایشگاه، به تدریج انجام می‌شود. عملیات پالایش گاز با دشواری و صرف هزینه زیاد انجام می‌شود، شایسته است هموطنان با مدیریت مصرف انرژی و مصرف بهینه گاز ما را در خدمت رسانی هرچه بیشتر یاری کنند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/27ساعت 12:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پاک سازي ۴ روستاي مرزي سرخس از مواد مخدر
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/05/27 شماره انتشار 18761

سرخس، محمودي/ فرمانده هنگ مرزي سرخس از پاک سازي ۴ روستاي مرزي از مواد مخدر و ... خبر داد.سرهنگ ايزدپناه گفت: در راستاي ارتقاي طرح امنيت اجتماعي و در اقدامي سريع ۴ روستاي مرزي در زمينه مواد مخدر، تجهيزات ماهواره و ... پاک سازي شد.ايزدپناه افزود: در اين طرح که با موفقيت انجام گرفت ۱۱ دستگاه تجهيزات ماهواره، ۴ قبضه اسلحه غيرمجاز شکاري و ۷۰۰ گرم مواد مخدر کشف و ضبط شد. در همين باره ۹ خرده فروش مواد مخدر به همراه ۶ متخلف ديگر نيز بازداشت و پس از تشکيل پرونده تحويل مقامات قضايي شدند.


برچسب‌ها: هنگ مرزي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/27ساعت 10:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/05/27 شماره انتشار 18761

سرخس- تمدن/ فرمانده پليس راه سرخس براي کاميون هاي ترانزيتي محور مرزي سرخس- صالح آباد محدوديت تردد اعلام کرد.


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/27ساعت 10:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

منطقه اقتصادی سرخس نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد شرق کشور دارد 

مدیرکل دفتر نمایندگی‌های خارجی سازمان توسعه تجارت اظهار کرد: منطقه ویژه اقتصادی سرخس نقش تعیین‌کننده‌ای در اقتصاد شرق کشور دارد. به گزارش روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی سرخس رضا عباسقلی در جلسه مشترک رایزنان بازرگانی – صنعتی و معدنی در کشورهای هدف با مدیران منطقه ویژه اقتصادی سرخس، منطقه ویژه اقتصادی سرخس را امتیازی بزرگ برای اقتصاد شرق کشور عنوان کرد. وی اذعان کرد: با توجه به امکانات منحصربه‌فرد این منطقه و موقعیت استراتژیک آن  می‌تواند نقشی تعیین‌کننده در اقتصاد کشور داشته باشد و جا دارد که با دلسوزی بیشتر از این فرصت بزرگ غافل نشویم. عباسقلی همچنین بر ضرورت تعامل بیشتر میان این مناطق با رایزنان ویژه بازرگانی –صنعتی و معدنی در سایر کشورها تأکید و برای هرگونه همکاری جهت ایجاد ارتباط و تعامل با کشورهای هدف از این طریق اعلام آمادگی کرد. وی خاطرنشان کرد: دفاتر نمایندگی سازمان توسعه تجارت ایران تاکنون در ۱۱ کشور فعال‌شده و بر اساس برنامه‌ریزی جاری این تعداد به ۲۱ مورد می‌رسد. مدیرکل دفتر امور نمایندگی‌های سازمان توسعه تجارت ایران گفت: نشست‌هایی با فعالان و تشکل‌های اقتصادی، صنعتی و معدنی بخش خصوصی هم گامی است در این جهت که تخصصی عمل نماییم. عباسقلی تعیین رابطه‌ای مختلف برای برقراری ارتباط بین رایزنان و فعالان اقتصادی را ازجمله برنامه‌های این مجموعه ذکر و بیان کرد: سازمان توسعه تجارت در پی آن است که صادرات بهبود یابد و در این میان رایزن ما در برقراری ارتباط با شرکت‌های خصوصی هیچ محدودیتی ندارد.  


برچسب‌ها: منطقه ویژه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/26ساعت 18:20 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

چهار روستای شهرستان مرزی سرخس از مواد مخدر پاکسازی شد/ کشف ۱۱ دستگاه تجهیزات ماهواره 

فرمانده هنگ مرزی سرخس اظهار کرد: در راستای طرح امنیت اجتماعی ۴ روستای مرزی شهرستان، از مواد مخدر پاکسازی شد. سرهنگ رضا ایزدپناه  گفت: در راستای ارتقاء طرح امنیت اجتماعی، چهار روستای مرزی از وجود مواد مخدر و تجهیزات ماهواره پاکسازی شد. وی خاطرنشان کرد: در این طرح ۱۱ دستگاه تجهیزات ماهواره، چهار قبضه اسلحه غیرمجازی شکاری و ۷۰۰ گرم مواد مخدر کشف و ضبط شد. ایزدپناه اظهار کرد: در همین رابطه ۹ خرده فروشی مواد مخدر به همراه ۶ متخلف دیگر بازداشت و  پس از تشکیل پرونده تحویل مقامات قضایی شدند.


برچسب‌ها: هنگ مرزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/26ساعت 16:25 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

چهار روستاي مرزي سرخس از مواد مخدر پاكسازي شد

شهرستان‌ها  14:23:25 1393/05/26 935-20390-5 كد خبر خبر آرشیوی     

فرمانده هنگ مرزي سرخس از پاكسازي 4 روستاي مرزي از مواد مخدر و ماهواره خبر داد.  سرهنگ رضا ايزدپناه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)-منطقه خراسان خاطرنشان كرد: در راستاي ارتقاء طرح امنيت اجتماعي چهار روستاي مرزي از وجود مواد مخدر، تجهيزات ماهواره پاكسازي شد.  وي افزود: در اين طرح كه با موفقيت انجام گرفت 11 دستگاه تجهيزات ماهواره چهار قبضه اسلحه غيرمجازي شكاري و 700 گرم مواد مخدر كشف و ضبط شد و در همين رابطه 9 خرده فروشي مواد مخدر به همراه 6 متخلف ديگر نيز بازداشت كه پس از تشكيل پرونده تحويل مقامات قضايي شدند.  خبرنگار: 15026 انتهاي پیام


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/26ساعت 14:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 نماینده سرخس: فضای عمومی مجلس بر«عزل آقای فرجی دانا» است/ توهین وزیر علوم به مقدسات با انتصاب افراد فتنه‌گر در دانشگاه‌ها/ وزیر علوم باید به فکر ارتقای رتبه علمی کشور باشد

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی گفت: فضای عمومی مجلس شورای اسلامی و نظر اکثریت نمایندگان بر«عزل آقای فرجی دانا» است. احمد سجادی  درباره استیضاح وزیر علوم گفت: فضای عمومی مجلس شورای اسلامی و نظر اکثریت نمایندگان بر عزل آقای فرجی دانا است. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: رفتارها و کردارهای آقای فرجی دانا به‌جای توجه به فضای علمی و آموزشی دانشگاه‌ها متوجه کارهای سیاسی  و سیاسی بازی است که این مسئله باعث دور شدن دانشگاه‌ها از تولید علم است. سجادی اذعان کرد: وزیر علوم  با انتصاب افرادی که در  فتنه ۸۸ فعال بودند و علیه نظام فتنه‌گری کرده‌اند، به مقدسات دینی و مردم و نظام توهین کرده است. سخنگوی مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی به نظر این مجمع درباره وزیر علوم اشاره و تأکید کرد: نظر اعضای مجمع نمایندگان استان خراسان رضوی بر عزل آقای فرجی دانا است. وی در پاسخ به این سؤال که در صورت عزل وزیر علوم، رئیس‌جمهور در معرفی گزینه بعدی به مجلس باید چه شاخصه‌هایی را مدنظر داشته باشد، گفت:  وزیر علوم باید شاخصه‌های ویژه علمی و دانشگاهی داشته و به فکر توسعه علمی و ارتقای رتبه‌ی علمی کشور باشد. نماینده سرخس در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها خاطرنشان کرد: وزیری که کرسی وزارت علوم را به دست خواهد گرفت باید حامی فرهنگ ایثار و شهادت باشد و در غیر این صورت نمایندگان مردم با او برخورد قاطع خواهند کرد.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/26ساعت 13:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گردهمایی منادیان وحدت علمای شیعه و سنی در سرخس برگزار شد 

گردهمایی منادیان وحدت علمای شیعه و سنی سرخس در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی شهرستان برگزار شد. حجت‌الاسلام ارژنگ امام‌جمعه سرخس در این گردهمایی روایاتی از ائمه و سخنانی از علمای اهل سنت درباره وحدت بیان کرد. وی با اشاره به اینکه در باورهای امام (ره)، مسئله وحدت و یکپارچگی، جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: امام همیشه در طول نهضت و پس از پیروزی انقلاب، این امر مهم را موردتوجه قراردادند که اگر در میان امّت اسلامی، اختلاف باشد، هیچ‌گاه به هدف خود و پیروزی نائل نخواهد شد. در ادامه مولوی احمد پارسا امام‌جمعه اهل سنت سرخس نیز در خصوص ضرورت روشنگری و استکبارستیزی در این برهه از زمان که فتنه‌ی داعش بیداد می‌کند، بر اهمیت همبستگی و وحدت جهان اسلام تأکید کرد. حجت‌الاسلام سالاری رییس اداره تبلیغات اسلامی سرخس نیز در پایان ‌بر تقویت و تعامل هرچه بیشتر علمای شیعه و سنی در این شهرستان تلفیقی مرزی تأکید کرد.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/26ساعت 10:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 اعلام محدوديت تردد براي كاميون هاي ترانزيتي محور مرزي سرخس- صالح آباد

سرخس- تمدن

فرمانده پليس راه سرخس براي كاميون هاي ترانزيتي محور مرزي سرخس- صالح آباد محدوديت تردد اعلام كرد. سرگرد اكبر كلمات روز يكشنبه به خبرنگار خراسان گفت: اين تصميم به منظور جلوگيري و پيشگيري از حوادث رانندگي در محور فرعي سرخس- پل خاتون- صالح آباد گرفته شده است. وي افزود: با توجه به عرض كم و غير استاندارد بودن اين محور فرعي، عوامل پليس راه ضمن جلوگيري از تردد وسائط نقليه ترانزيتي در اين محور رانندگان متخلف هم اعمال قانون خواهند شد. وي تاكيد كرد: كاميون هاي ترانزيتي محور اصلي سرخس مشهد را كه مسير مطمئن و اصلي شهرستان مي باشد را براي رسيدن به مقاصد خود انتخاب كنند.


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 23:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

ثبت تصویری از پلنگ در جنگل خواجه سرخس + عكس

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی از ثبت تصویری از پلنگ در منطقه حفاظت شده جنگل خواجه خبر داد.  حمید صالحی اظهار کرد: دوربین‌های تله‌ای نصب شده در محدوده امن منطقه حفاظت شده جنگل خواجه سرخس باز هم تصویری واضح از پلنگ ثبت کرد که سومین تصویر برداری از گونه یاد شده طی ۶ ماهه گذشته در این منطقه به شمار می‌رود. وی ادامه داد: منطقه خواجه که دارای توپوگرافی ناهموار کوهستانی با پوشش جنگلی درختان پسته وحشی است، با دارا بودن جمعیتی نزدیک به ۱۰۰۰رأس قوچ ومیش و آهو و جمعیت زیاد خوک وحشی یکی از بهترین زیستگاه‌های پلنگ در شمال شرق ایران است و طی سالهای ۸۷ و۹۱ در سرشماری‌های رسمی نیز مشاهده پلنگ توسط گروه‌های سرشماری ثبت شده است. صالحی تصریح کرد: تعداد تصاویر به ثبت رسیده از پلنگ توسط دوربین‌های تله‌ای گواهی بر غنای زیستگاه و شرایط مطلوب وحوش در این منطقه است. 

 

منبع: ایسنا


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 16:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 با همکاری پالایشگاه خانگیران و جهاد کشاورزی خراسان رضوی محقق خواهد شد؛ توسعه و ترویج مصرف کودهای گوگردی در بین کشاورزان 

مدیر امور زراعت سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: توسعه هماهنگی ها و ارتباطات بین واحدهای تولید کننده و مصرف کننده گوگرد منجر به ترویج مصرف کود گوگردی در بین کشاورزان  می شود. به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، محمد صبور در حاشیه بازدید کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان از واحد تولید کود گوگرد ( بنتونیتی) پالایشگاه خانگیران افزود: گوگرد از عناصر اصلی تغذیه گیاهی و چهارمین عنصر مورد نیاز گیاه می باشد که اگر به صورت قابل جذب برای گیاه در بیاید به عنوان کود استفاده خواهد شد و ترکیب کودآلی با گوگرد می تواند به جذب آن در گیاه کمک کند. وی در خصوص این بازدید اظهارداشت: توسعه هماهنگی ها و ارتباطات بین واحد تولید کننده که پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد و بخش اجرا که سازمان جهاد کشاورزی می باشد به ترویج مصرف کود گوگردی کمک خواهد کرد. صبور تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی آماده همکاری در این زمینه می باشد و باید تاکید کنم تبادل نظرات کارشناسی می تواند به بهبود کیفیت تولید انواع کودهای گیاهی منجر شود. این مقام مسئول با بیان اینکه گوگرد برای کشاورزان استان شناخته شده است گفت: توزیع کودهای آلی به طور کیفی در اختیار کشاورزان قرار نگرفته است و توزیع آن به صورت پودری در سطح وسیعی با مشکل روبرو بوده است و اگر این رویه به صورت گرانوله تغییر یابد شاهد افزایش مصرف در بخش کشاورزی خواهیم بود که در این حوزه نیاز به انجام کارهای اجرایی و پژوهشی در سطح وسیعی هستیم و شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به درستی در این راه قدم برداشته و اقدام به تولید کود گوگرد بنتونیتی نموده است. وی با بیان اینکه استان خراسان رضوی به لحاظ گستردگی بخش کشاورزی و تنوع بخشی اقلیمی از منابع آبی مختلفی به لحاظ کیفی برخوردار است اذعان کرد: بسیاری از منابع آبی و خاک ها شور هستند و منابع آب شیرین هم به سمت شور شدن می رود بنابراین استفاده از کودهای گوگردی می تواند به بهبود راندمان تولید در خاک و آب کمک کند. صبور با بیان اینکه کودهای گوگردی برای کلیه محصولات زراعی باغی مورد استفاده قرار می گیرد تاکید کرد: در سطح استان خراسان رضوی بیش از 300 هزار بهره بردار در زمینه کشاورزی فعالیت دارند. گفتنی است: روزانه به طور میانگین دو هزار و 100 تن گوگرد در مجتمع پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تولید می شود.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 14:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعزام بیش از 40 نفر از مددجویان و دانش آموزان ممتاز تحت حمایت کمیته امداد شهرستان سرخس به اردوهای استانی

به گزارش روابط عمومی کمیته امدادامام خمینی (ره) شهرستان سرخس مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس از اعزام بیش از 40 نفر به اردوهای تابستانی استانی و کشوری خبر داد. علیرضا دادمحمدی گفت: از جمله اهداف برگزاری دوره های اردویی بین مادران و دختران بازمانده از تحصیل و دانش آموزان متازرا ایجاد نشاط و شادابی در افراد و آگاهسازی آنان نسبت به استعدادها و توانایی ها خود و تلاش برای شکوفایی این توانایی ها ، تقویت روحیه مشارکت و تشویق به فعالیت در کارهای گروهی، افزایش مهارت های ارتباطی خواند. وی با اشاره به اینکه برخی از برنامه های فرهنگی کمیته امدادویژه خانواده و برخی نیز ویژه گروهی از مددجویان اجرا می شود، اضافه کرد: این برنامه ها با در نظر گرفتن شرایط مددجویان برای آنها اجرایی می شود. دادمحمدی افزود : از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 40 نفر که شامل دانش آموزان ممتاز، دانشجویان، مادران و دختران بازمانده از تحصیل اردوها به مقصد مشهد مقدس، گیلان، بیرجند، مازندران، و البرز هر گروه به مدت یک هفته اعزام شده و خواهند شد. دادمحمدی تصریح کرد: افتتاح کانون های موقت تابستانه و همچنین اعزام به اردو از برنامه های همه ساله کمیته امداد در اوقات فراغت است، و طی سال جاری هزینه ای بالغ بر 60 میلیون ریال در بر داشته است


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 14:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

    ۳۰ میلیون ریال برای کمک به غزه از سوی هلال‌احمر سرخس جمع‌آوری شد 

سرخس- جواد شهركي

رئیس جمعیت هلال‌احمر سرخس اظهار کرد: در پایگاه‌های جمعیت هلال‌احمر شهرستان تاکنون مبلغ ۳۰ میلیون ریال برای مردم مظلوم غزه جمع‌آوری‌شده است. حسن گودرزی  گفت: مردم نوع‌دوست سرخس در پایگاه‌های جمع‌آوری جمعیت هلال‌احمر شهرستان تاکنون  مبلغ ۳۰ میلیون ریال به مردم مظلوم و ستمدیده‌ی غزه کمک کردند. وی افزود: کمک‌های نقدی مردم شهرستان به‌منظور ابراز همدردی با مردم مظلوم و بی‌دفاع غزه به‌حساب ۹۹۹۹۹ جمعیت هلال‌احمر واریز شد. مردم ولایت مدار و شهیدپرور سرخس همچنين در روزهای گذشته با به نمایش گذاشتن احساسات پاک و نوع‌دوستانه خود در مجامع مختلف، ضمن محکوم کردن رفتار غیرانسانی رژیم صهیونیستی، با مردم ستمدیده و کودکان معصوم غزه ابراز همدردی کردند.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 13:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 ماجرای پنچرگیری ۲۵ نفره/ پاسخ جالب زنان چادری به خانم گردشگر/ پرداخت ۱۰برابری قیمت بلیت موزه/خانواده‌ام می‌گفتند به ایران نرو آنجا خطرناک است+تصاویر 

دو گردشگر خارجی که به سرخس آمده بودند، در گفتگو يي از خاطرات و مشکلاتشان در ایران گفتند. آقای چوک از کشور هنگ‌کنگ و خانم باربارا دو گردشگر خارجی هستند که در طول سفرشان به شهرها و کشورهای مختلف به شهرستان سرخس آمدند. آن‌ها در ایران از شهرهای ماکو، تبریز، تهران، اصفهان، یزد، نیشابور و مشهد عبور کردند.    

برای آشنایی بیشتر با نظرات این دو گردشگر درباره ایران با آن‌ها گفتگو کردیم.    

آقای چوک که سفر خود را با دوچرخه از کشور هلند آغاز کرده هنوز درباره مقصد نهایی خود تصمیم نگرفته است و درباره مقصد نهایی خود گفت: احتمالاً به کشور هنگ‌کنگ بروم و شاید هم سنگاپور را به‌عنوان مقصد نهایی‌ام انتخاب کنم.    

خانم باربارا نیز سفر خود را با دوچرخه از کشور خودش یعنی سوئیس آغاز کرده است و مقصد نهایی خود را کشور استرالیا عنوان کرد.

اهداف متفاوت سفر: فرزندان و ماجراجویی    

خانم باربارا هدف از سفر خود را این‌گونه بیان کرد: من دو دختردارم که یکی از آن‌ها در بارسلونای و دیگری در سیدنی استرالیا زندگی می‌کند و زمستان گذشته با دخترم در اسپانیا بودم و اکنون برای این زمستان می‌خواهم با دختر دیگرم در استرالیا باشم و علاقه دارم که این سفر را با دوچرخه انجام دهم.    

آقای چوک نیز دراین‌باره گفت: من فرد ماجراجویی هستم و می‌خواهم هر چیزی را خودم تجربه کنم و به همین دلیل با دوچرخه سفر می‌کنم تا بیشتر و بهتر جهان را ببینم و اطلاعات بیشتری درباره مردم جهان به دست بیاورم.    

این دو گردشگر خارجی درباره تجربه‌شان درباره ایران گفتند: تجربه‌ای که ما از ایران کسب کردیم تجربه هوای بالای ۴۰درجه ایران است به‌طوری‌که مجبور بودیم آب زیادی مصرف کنیم. خانواده‌ام می‌گفتند به ایران نرو آنجا خطرناک است    

آقای چوک و باربارا به سؤال خبرنگار ما درباره این‌که نظر و تصورشان درباره ایران پیش از آن‌که به ایران بیایند ، این‌گونه پاسخ دادند.    

خانم باربارا گفت: قبل از اینکه به ایران بیایم اطلاعاتی از ایران نداشتم اما زمانی که مسئله آمدنم به ایران را با خانواده‌ام مطرح کردم آن‌ها با ترس و وحشت گفتند که نباید به ایران بروم چون آنجا خطرناک است اما تصمیم گرفتم تا به ایران بیایم و ایران را خود تجربه کنم و ببینم.    

ما به پوشیدن چادر افتخار می‌کنیم    

این خانم با اشاره به چادر پوشیدن زنان ایرانی ادامه داد: من تجربه چادر پوشیدن دریکی از تئاترهای کشور سوئیس رادارم. 

او درباره چادر پوشیدن زنان ایرانی گفت: شاید من علاقه زیادی به پوشیدن چادر نداشته باشم اما زمانی که به ایران آمدم و خانم‌هایی که چادر می‌پوشیدند را دیدم واقعاً شگفت‌زده شدم و زمانی که از آن‌ها پرسیدم که چرا چادر می‌پوشید؟ و آیا پوشیدن چادر برایتان سخت نیست؟ آن‌ها به من این‌گونه پاسخ دادند که « ما به پوشیدن چادر افتخار می‌کنیم».    

آقای چوک نیز درباره تصورش درباره ایران این‌گونه پاسخ داد: قبل از آنکه به ایران بیایم تصور خاصی از ایران نداشتم و فقط مقاله‌ای را خوانده بودم که در آن نوشته‌شده بود مردم ایران مردم خوب و مهمان‌نواز  هستند و وقتی به ایران آمدم این را دیدم و مطمئن شدم که ایرانی‌ها واقعاً مهمان‌نواز هستند به‌طوری‌که گاهی اوقات بدون اینکه درخواست کمک کنیم مردم برای کمک می‌آمدند البته مشکل کمک‌های بیش‌ازحد هم بود و گاهی اوقات ما را اذیت می‌کرد اما در کل واقعاً خوب بود. 

او در ادامه به آب‌وهوای ایران اشاره و گفت: من از قبل می‌دانستم هوای ایران گرم است اما تصورم این نبود که دمای آن بالای ۴۰ درجه و حتی بیشتر یعنی ۴۹ درجه باشد.    

پنچرگیری ۲۵ نفره و مهمان‌نوازی خانواده تبریزی با پلو و مرغ    

خانم باربارا درباره رفتار مردم ایران با آن‌ها گفت: ایرانی‌ها واقعاً مهمان‌نواز هستند البته گاهی اوقات زيادی کمک می‌کنند به‌عنوان‌مثال در طول مسیر لاستیک دوچرخه‌ام پنچر شد و حدود ۲۵ نفر برای تعمیر و پنچرگیری دوچرخه‌ام به کمکم آمدند درحالی‌که خودم می‌توانستم دوچرخه‌ام را تعمیر کنم و این کمک‌های بیش‌ازاندازه گاهی اوقات مرا خیلی اذیت می‌کرد.    

او درباره مهمان‌نوازی ایرانی‌ها به خاطره‌اش دریکی از پارک‌های تبریز اشاره کرد و گفت: دریکی از پارک‌های شهر تبریز نشسته بودیم که دیدم خانواده‌ای برای ما پلو و مرغ آوردند و به ما دادند. متأسفانه این کار در سوئیس (کشور خانم باربارا) کسی برای یک گردشگر انجام نمی‌دهد اما این کار را من در ایران دیدم و واقعاً خوشحال و از مهمان‌نوازی ایرانی‌ها شگفت‌زده شدم.

 پرداخت ۱۰ برابری بلیت ورودی موزه    

این دو گردشگر خارجی در ادامه به مشکلاتشان در ایران اشاره کردند و گفتند: در موزه‌ها و مکان‌های تاریخی ۱۰ برابر نسبت به دیگران از ما پول می‌گرفتند  به‌عنوان‌مثال هزینه بلیت ورودی موزه برای ایرانی‌ها ۱۵ هزار ریال بود اما برای  ما ۱۵۰ هزار ریال بود.    

خانم باربارا درباره این‌که آیا اهل خبر و خبر خواندن هستند؟ گفت: من فقط اخباری که مربوط به یک توریست است مانند اخبار آب‌وهوا و جغرافیا را چک می‌کنم.    

آقای چوک نیز دراین‌باره گفت: من علاوه بر این‌که اخبار داخلی کشورم هنگ‌کنگ را چک می‌کنم، خبرهای بین‌المللی را نیز بررسی می‌کنم.    

خانم باربارا در پایان گفت: روزی به ایران برمی‌گردم تا به جنوب ایران نیز سفر کنم و خلیج‌فارس را ببینم.  

 

نسیم سرخس

 

 


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/25ساعت 12:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 مراسم شهادت امام صادق (ع) در سرخس عاشورایی برگزار شود/ تسلیم نشدن در برابر زورگویان و مستکبران دلیل استقامت و پایداری آزادگان در قلب دشمن بود 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: در روز شهادت امام صادق (ع) باید حضور عاشورایی داشته باشبم و دوستداران اهل بیت (ع) در این روز محبت خود را ابراز و هیئات مذهبی شهرستان باشکوه خاصی در این روز اقامه عزا کنند. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با بیان این که تقوا کلید رستگاری است، گفت: انسانی که به قیامت و معاد اعتقاد دارد، برای سفر قیامت خود برنامه ریزی می کند و به دنبال هوجی گری و بی برنامگی نیست. وی افزود: برای سفری که از آن به عنوان نباء عظیم یاد شده نباید با دست خالی آماده شویم. حجت الاسلام ارژنگ با اشاره به شهادت امام صادق(ع) در ۲۵ شوال یادآور شد: روز شهادت امام صادق (ع) باید در سطح کشور و  به ویژه در شهرستان سرخس باشکوه خاصی برگزار شود. امام جمعه سرخس با بیان این که این روز  باید حضور عاشورایی داشته باشبم،  عنوان کرد: دوستداران اهل بیت (ع) در این روز محبت خود را ابراز و هیات مذهبی شهرستان باشکوه خاصی در این روز اقامه عزا کنند. وی در ادامه با اشاره به ۲۶ مردادماه سالروز بازگشت آزادگان سرافراز به ایران اسلامی تصریح کرد: امروز عزت و اقتدار نظام اسلامی مرهون آزادگانی است که حاضر شدند مشقت ها و تلخی های اسارت را در زندان های بعثی تحمل کنند تا نظام اسلامی استمرار داشته باشد. خطیب نماز جمعه سرخس اذعان کرد: آزادگان با استقامت و پایداری در قلب دشمن به تمام دنیا ثابت کردند که ملت ایران هیچ وقت در برابر زورگویان و استکبار تسلیم نخواهد شد و به هیچ وجه از آرمان های خود دست برنمی دارد. حجت الاسلام ارژنگ بیان کرد: فلسفه یادآوری این مناسبت ها فراموش نکردن دشمنی دشمنان و در راس آن دشمنی های آمریکا و رژیم جعلی صهیونیستی است. امام جمعه سرخس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با سفیران و مسئولان نمایندگی های ایران در خارج از کشور که فرموندند، تعامل با آمریکا هیچ نفعی برای جمهوری اسلامی ایران ندارد، تصریح کرد: ما باید بدانیم که این دشمنی‌های آمریکا به انقلاب و پس از انقلاب محدود نیست و این دشمن همانی است که کودتای ۲۸ مرداد ماه را انجام داد و از آن زمان در هر دوره ای به دنبال توطئه ها و ایجاد دشمنی های تازه در ایران بوده است. وی حمایت از منافقین و ترور شخصیت ها و علمای ایران اسلامی و کودتای ۲۸ مرداد را تنها گوشه ای از جنایت های آمریکا بر علیه جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد. خطب نماز جمعه سرخس حمایت آشکار از گروه های فتنه گر و برانداز در فتنه ۸۸  را از دیگر نمونه های بارز دشمنی های آمریکا برشمرد. حجت الاسلام ارژنگ با بیان این که نگرش ما با آمریکایی ها متفاوت است، با تاسی از کلام امام راحل اذعان کرد: سیاستمداران آمریکایی می گویند هر کس با ماست باید اسرائیل را به رسمیت بشناسد اما نظر جمهوری اسلامی این است که اسرائیل باید از صحنه روزگار محو شود. وی این سخن امام (ره) را برگرفته از کلام امام حسین (ع) عنوان کرد که فرمودند: هر کسی که مثل من حسین (ع) است با مثل یزید هرگز سازش نخواهد کرد. خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد: آمریکا یزید زمان ما است و امروز از عبید ا… هایی حمایت می کند که در غزه خون فرزندان مسلمان را میاشامند. حجت الاسلام ارژنگ با بیان این که آمریکا در این یک سالی که از مذاکرات می گذرد نشان داده است که به دنبال حل مسائل هسته ای نیست، گفت: در حالی که جمهوری اسلامی ایران با آمریکا در حال مذاکره است، هر روز سناتورها و مجلس آمریکا به دنبال صدور قطعنامه و تحریم های بیشتر بر علیه جمهوری اسلامی ایران است. امام جمعه سرخس با اشاره به این که  آنچه ما در این ۳۵ سال به آن دست یافته‌ایم به خاطر مقاومت در برابر زورگویان و مستکبران بوده است گفت: منطق ملت ایران در این سی سالی که از عمر انقلاب پربرکت جمهوری اسلامی می گذرد این بوده است که شرط پیروزی نهایی مسلمانان ادامه راه مقاومت اسلامی است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/24ساعت 15:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در سرخس از هر ۸ زوج یکی فرد می‌شود/ فعال بودن ۲۰ سامانه مکانیزه برای ارائه خدمات ثبتی در ادارات استان 

مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان رضوی اظهار کرد: در ۴ ماه نخست امسال ۲۹۰ واقعه ازدواج و ۳۶ واقعه طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق رسمی سرخس به ثبت رسیده است. غلامرضا رحمتی زاده که روز گذشته در اجرای بازرسی دوره‌ای نسبت به وظایف ذاتی دستگاه متبوع خود به شهرستان سرخس سفرکرده بود در دیدار با امام‌جمعه سرخس، گفت: در ۴ ماه نخست امسال ۲۹۰ واقعه ازدواج و ۳۶ واقعه طلاق در دفاتر ازدواج و طلاق رسمی سرخس به ثبت رسیده است. وی افزود: بر اساس این آمار در هر ۴ روز ۱۰ فرد، زوج و هر ۳ روز یک زوج، فرد شده است یعنی از هر ۸ ازدواج ثبت‌شده در این شهر یکی به طلاق انجامیده است که این نسبت درمجموع آمار استان یک طلاق از هر پنج ازدواج است. رحمتی زاده در ادامه  به تشریح اجرای خدمات ثبتی در حوزه فناوری اطلاعات اشاره و اظهار کرد: اکنون ۲۰ سامانه ارائه خدمات ثبتی به‌صورت مکانیزه در سطح ادارات ثبت‌اسناد و املاک و دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق استان فعال است که ازجمله آن می‌توان به سامانه جامع کشوری املاک، سامانه ثبت آنی، سامانه تعیین تکلیف اراضی فاقد سند رسمی، سامانه اجرای مفاد اسناد رسمی لازم‌الاجرا، سامانه ممنوع‌الخروج و رفع ممنوع‌الخروجی و … که نقش مهمی در تسهیل امور ثبتی دارد اشاره کرد. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ امام‌جمعه سرخس نیز در ادامه با تأسی از آیه ۲۸۲ سوره بقره تکلیف ادارات ثبت‌اسناد و املاک را به دلیل ارتباط با حق‌الناس و پیشگیری از تضییع حقوق افراد بسیار بااهمیت دانست و گفت: کار شما در ثبت‌اسناد و املاک به دلیل خدمت‌رسانی به مردم و نیز جلوگیری از تضییع حقوق مردم اجر مضاعف دارد و این آیه و فرامین خداوند و معصومین دراین‌ارتباط بیانگر همین اهمیت است و این کار یک عمل پیشگیرانه در جامعه است که حکایت از جامعیت اسلام در تمامی امور دارد. در ادامه رحمتی زاده با اشاره به سال روز شهادت مظلومانه شهید محمود صارمی و نقش خبرنگاران در اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی به جامعه از چهار نفر از خبرنگاران مستقر در شهرستان سرخس با اهدای هدیه تقدیر کرد. در جریان این سفر مدیرکل ثبت‌اسناد و املاک خراسان رضوی با حضور در دادگستری شهرستان سرخس با ریاست دادگستری و دادستان شهرستان به‌صورت جداگانه دیدار و به تشریح عملکرد اداره ثبت‌اسناد و املاک سرخس و فعالیت‌های صورت گرفته در راستای بهبود و تسریع در خدمت‌رسانی به مردم سرخس پرداخت.منبع: نسيم سرخس

خبرگزاري ساريكا:

توضيح: ثبت وقايع ازدواج و طلاق در محاضر زير نظر ثبت اسناد و املاك است.

ضمنا رويه تجليل مدير كل جناب آقاي رحمتي زاده از خبرنگاران كار پسنديده اي است و قابل تمجيد .


برچسب‌ها: ثبت اسناد سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/23ساعت 17:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دو کشته در سانحه رانندگی محور مشهد - سرخس

سانحه رانندگی امروز در محور مشهد - سرخس دو کشته و سه مجروح داشت.  جانشین فرمانده پلیس راه خراسان رضوی امروز به خبرنگار ماگفت: این حادثه بر اثر برخورد یک دستگاه سواری پراید و یک دستگاه مینی بوس در محور مشهد - سرخس و در حوالی منطقه میامی روی داد. سرهنگ لطیف افزود: در این حادثه ، دو نفر از سرنشینان پراید در دم فوت کردند و سه نفر از سرنشینان آن مجروح و در میان ورقه های آهنی ناشی از متلاشی شدن خودرو محبوس بودند که با حضور و امداد ماموران آتش نشانی از محل خارج و به بیمارستان منتقل شدند.  جانشین فرمانده پلیس راه خراسان رضوی گفت: علت این سانحه انحراف به چپ خودروی سواری بود.

 

واحد مرکزی خبر مشهد


برچسب‌ها: پليس راه سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/23ساعت 13:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 طرح «نجات یار» در سرخس آغاز به کار کرد 

با حضور نماینده هلال‌احمر خراسان رضوی طرح «نجات یار» در هلال‌احمر سرخس آغاز به کارکرد. حسن گودرزی رییس هلال‌احمر سرخس بابیان ضروری بودن آموزش همگانی امداد در جامعه، طرح نجات یار را از طرح‌های موفق این جمعیت دانست. وی بابیان این‌که طرح نجات یار در ۴ مرحله انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: گروه هدف در مرحله اول کسبه، طلاب، دانشجویان و عموم مردم هستند که این مرحله پنجم مردادماه سال جاری انجام گرفت. رییس جمعیت هلال‌احمر سرخس با تشریح گروه هدف در مرحله دوم، اظهار کرد: گروه هدف در مرحله دوم طرح نجات یار کارکنان ادارات و سازمان‌ها هستند که این دوره در هفته دولت برگزار می‌شود.     گودرزی گروه هدف در مرحله سوم طرح نجات یار را دانش آموزان عنوان کرد و افزود: این طرح برای دانش آموزان در آذر ماه و همزمان با روز زلزله و ایمنی آموزش برگزار می‌شود. رییس جمعیت هلال‌احمر سرخس در پایان گفت: در مرحله آخر این طرح که پنجم دی‌ماه ۹۳ و همزمان با سالروز زلزله بم برگزار می‌شود، روستاییان عزیز از آموزش‌های هلال‌احمر بهره‌مند خواهند شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/23ساعت 12:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

  اعتبار سنجی کلیه آموزشگاه‌های آزاد خراسان رضوی در سال ۹۳/ فعالیت ۱۰۵۰ آموزشگاه آزاد در خراسان رضوی

رییس اداره مؤسسات کارآموزی آزاد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی اظهار کرد: در حال اعتبار سنجی آموزشگاه‌های آزاد استان هستیم و آموزشگاه‌هایی که بتوانند در این اعتبار سنجی امتیاز مناسب را کسب کنند، می‌توانند از امتیازات فنی حرفه‌ای در قالب تسهیلات و شهریه بهره‌مند شوند. کمال‌الدین مداح در مراسم افتتاح کارگاه‌های اتومکانیک، کشاورزی و تأسیسات برودتی و حرارتی مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای سرخس، گفت: مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای متولی آموزش‌های کوتاه‌مدت بوده و بیشتر فعالیت‌های ما در حوزه کارهای عملی است. وی بابیان این‌که اکثر کشورهای دنیا در حوزه آموزش در رشته‌های مهارتی سرمایه‌گذاری می‌کنند، اظهار کرد: در کشور ما هم سازمان فنی و حرفه‌ای این مسئولیت را بر عهده دارد. رییس اداره مؤسسات کارآموزی آزاد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی با اشاره به این‌که یکی از معضلات ما در کشور، بیکاری استبر گسترش آموزش‌های فنی و حرفه‌ای و مهارتی تأکید کرد. مداح اظهار کرد: در استان خراسان رضوی، ۳۰ مرکز ثابت فنی و حرفه‌ای و ۱۰۵۰ آموزشگاه آزاد فعال داریم. وی تصریح کرد: وظیفه سازمان فنی و حرفه‌ای فقط آموزش افراد بیکار نیست، بلکه آموزش‌های تخصصی به شغل‌های دولتی را هم ارائه می‌کند. رییس اداره مؤسسات کارآموزی آزاد اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان رضوی بابیان این‌که آموزش‌های مهارتی جایگاه خاصی در علم و صنعت دارد، تصریح کرد: یکی از رسالت‌های مهم سازمان فنی و حرفه‌ای آموزش‌های مهارتی است. مداح در پایان با اشاره به این‌که کلیه آموزشگاه‌های آزاد استان در سال ۹۳ اعتبار سنجی خواهند شد، گفت: در حال اعتبار سنجی آموزشگاه‌های آزاد استان هستیم و آموزشگاه‌هایی که بتوانند در این اعتبار سنجی امتیاز مناسب را کسب کنند، می‌توانند از امتیازات فنی حرفه‌ای در قالب تسهیلات و شهریه بهره‌مند شوند.

 

نسیم سرخس


برچسب‌ها: آموزش فنی و حرفه ای سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/23ساعت 11:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نمایشگاه آسیب های «ماهواره» در سرخس 

به گزارش نسیم سرخس،نمایشگاه مقابله با آسیب های ماهواره برخانواده در مهدیه سرخس برگزار شد.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 18:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری مجمع عمومی عادی نظام صنفی کشاورزی شهرستان مرزی سرخس با هدف حل مشکلات بخش کشاورزی

سرخس- مهدی علیمیرزایی

مجمع عمومي عادي ساليانه نظام صنفي سرخس با حضور اعضاي هئيت مديره استان خراسان رضوي و رياست اداره تشكلهاي كشاورزي استان خراسان رضوی و جمع زيادي از اعضاء،  كشاورزان، دامداران و همچنين  معتمدين و مسولان شهرستان برگزار گردید. اسپلانيان رئيس اداره تشكل هاي استان ، پيرامون تشكيل،  اهداف و همچنين باز خورد و    نتايج   تشكيل نظام صنفي در سطح كشور و استان خراسان رضوي  مواردي  بيان كرد. وی اظهار داشت كه قبل از تشكيل نظام صنفي طرف حساب دولت در بخش كشاورزي مشخص نبود   ولي اكنون طرف حساب دولت در بخش كشاورزي  نظام صنفي ميباشد. محمد دوست فرماندار شهرستان سرخس طي سخناني ضمن حمايت از نظام صنفي كشاورزي ومشاركت وحضور نظام صنفی  شهرستان در تمام كارگروههاي مرتبط با اين بخش ، پيرامون خشكسالي و سرما زدگي هاي بهمن ماه92كه خسارتهاي  زيادي به بهره برداران بخش كشاورزي و دامداري وارد نموده ، كارها و اقدامات صورت گرفته را بيان نمود  و بر مديريت درست در امور كشاورزي تاكيد کرد. وی  ادامه نمود  با توجه به كاهش منابع آبي ، كشاورزان بايستي در راستاي مصرف بهينه آب و استفاده از روشهاي نوين آبياري و مكانيزاسيون نمودن كشاورزي گام بردارند تا ضمن صرفه جويي در هزينه ها و جلوگيري از آبياري غرقابي توليد محصول بيشتري داشته باشيم .  صفاییان دبير نظام صنفي کشاورزی سرخس و عضو نظام صنفی کشاورزی استان خراسان رضوی  از آمار ، اعضاءو همچنين اقدامات انجام شده در راستاي وظايف نظام صنفي گزارشي را ارائه نمود . پارسا رياست اداره تعاون روستائي   در خصوص مشكلات بخش كشاورزي و خريد تضميني گندم و محصولات كشاورزي و همكاري با نظام صنفي كشاورزي مطالبي را بيان کرد.   در ادامه ، ضمن تصويب بودجه سال 92 توسط مجمع عمومي براي بودجه سال 93 به بودجه سال 92ميزان 25/افزوده شد .                  


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 13:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کمک به رفع سوء تغذیه 400 کودک تحت حمایت  کمیته امداد شهرستان سرخس

سرخس- تمدن

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان سرخس گفت : طرح حمایت کودکان زیر 6 سال دچار سوء تغذیه با مشارکت کمیته امداد امام خمینی(ره) و شبکه بهداشت ودرمان در سال 93 با تعداد 400 کودک نیازمند سطح شهرستان سرخس طی پنج ماه جاری اجرا گردیده . به گزارش خبرنگار ما به نقل از روابط عمومی کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس علیرضا دادمحمدی افزود : تمامی کودکان دچار اختلال رشد نیازمند پس از تائید شبکه بهداشت در سال به این نهاد معرفی و ماهیانه به هر کودک سبد غذائی به ارزش 500 هزار ریال اهدا می گردد. وی اظهار داشت : این طرح درسطح  شهرستان اجرا و 400 کودک نیازمند شامل شهری و روستائی تا پایان سال جاری از این سبد غذائی برخوردار خواهند بود . دادمحمدی تصریح کرد: ماهیانه تعداد 400 سبد 500 هزار ریالی به ارزش 200 میلیون ریال به خانواده ها تحویل می گردد که در پنج ماهه اخیر تعداد 2 هزار سبد غذائی به ارزش یک میلیارد ریال در قالب کارت خرید کالا ی مواد غذایی پرداخت گردیده است . دادمحمدی یادآور شد: به جهت کنترل بر خروجی کمک انجام شده این طرح در طی سال دو نوبت مورد پالایش و ارزیابی قرار گرفته و چنانچه بهبودی در وضعیت کودکان ایجاد شده باشد با افراد نیازمند دیگر جایگزین می شود.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 13:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسن ترين روستايي سرخسي براي چهاردهمين فرزندش شناسنامه گرفت
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/05/22 شماره انتشار 18757

سرخس - تمدن / مسن ترين روستايي سرخس در 76 سالگي براي چهاردهمين فرزندش شناسنامه دريافت کرد. رئيس اداره ثبت احوال شهرستان سرخس به خبرنگار خراسان گفت: «شامير باجزي» در دومين ازدواج ثبت شده داراي همسري 37 ساله ساکن روستاي شوريجه سفلي سرخس است. «حسين زنگويي زوزني» افزود: کم سن و سال ترين والدين که در اين ماه براي فرزندشان شناسنامه دريافت کرده اند مادر 15 ساله و پدر 24 ساله ساکن روستاي کچولي سرخس اند. به گفته وي در 4 ماهه نخست امسال 764 واقعه ولادت، 142 واقعه فوت، 302 واقعه ازدواج و 39 واقعه طلاق در شهرستان سرخس به ثبت رسيده است.


برچسب‌ها: ثبت احوال سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 0:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تجليل ازخبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/05/22 شماره انتشار 18757

گروه شهرستان ها / در ادامه برنامه هاي گراميداشت روز خبرنگار و تجليل از فعالان عرصه خبر و اطلاع رساني روز گذشته نيز با همکاري اداره آموزش و پرورش در سالن اجتماعات فرهنگ و ارشاد اسلامي فريمان از خبرنگاران تجليل شد. در سبزوار نيز دفتر نمايندگي ولي فقيه در سپاه و فرمانده سپاه اين شهرستان، در داورزن مسئول اداره بهزيستي اين شهرستان و در سرخس مديرعامل پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد در مراسم جداگانه اي از خبرنگاران تقدير کردند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 0:43 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مديرکل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي خبر داد
استمداد از استاندار براي نجات درياچه «بزنگان»
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1393/05/22 شماره انتشار 18757
نويسنده: جواد حاتمي hatami@khorasannews.com

اين روزها که تشنگي، تالاب ها و درياچه هاي کوچک و بزرگ کشور را تهديد مي کند، تنها درياچه طبيعي استان خراسان رضوي نيز حال و روز ناخوشي دارد. درياچه «بزنگان» در شهرستان سرخس به عنوان اثر طبيعي و ملي با مشکل کم آبي و بحران جدي رو به روست. از اين رو مديرکل حفاظت محيط زيست خراسان رضوي از ارائه پيشنهاد تشکيل کارگروه ويژه نجات اين درياچه به استاندار خبر داد و اعلام کرد: انتظار داريم با نظر مساعد استاندار در آينده نزديک شاهد فعاليت اين کارگروه با رياست معاون عمراني استاندار خراسان رضوي باشيم.

 

دلايل کم آبي بزنگان

مهندس «حميد صالحي» روز گذشته در نشست تجليل از خبرنگاران حوزه محيط زيست با اعلام اين خبر گفت: به علت خشکسالي و کاهش شديد آب دهي چشمه هاي کف اين درياچه سطح آب آن به شدت کاهش يافته است.

وي کاهش نفوذ آب از زهکش نيزارهاي اولنگ و مراتع منطقه به دو دليل کاهش نزولات جوي و حفر چاه هاي عميق در اطراف اين منطقه را از ديگر دلايل کاهش آب درياچه بزنگان اعلام کرد. وي با تقدير از تلاش خبرنگاران در راستاي اطلاع رساني به اهميت حوزه محيط زيست در جامعه و لزوم مشارکت آحاد مردم در حفظ محيط زيست گفت: خبرنگاران با خبررساني و انعکاس حقايق موجود به ويژه در اين حوزه مهم و تأثيرگذار بر سلامت جامعه مي توانند خودشان و مديران اين حوزه را عاقبت به خير کنند.

 


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/22ساعت 0:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 پیرمرد ۷۶ ساله سرخسی صاحب فرزند شد+عکس 

شامیر باجزی ۷۶ ساله ساکن روستای کلاته کیانی سرخس که سه بار ازدواج‌کرده است فرزند چهاردهم او در مردادماه ۱۳۹۳ متولد شد. شامیر باجزی ۷۶ ساله ساکن روستای کلاته کیانی سرخس که سه بار ازدواج‌کرده است، فرزند چهاردهم او در مردادماه ۱۳۹۳ متولد شد. اسماء هم‌اکنون ۱۹ روز از تولدش می‌گذرد. اعضای خانواده این پیرمرد شامل فرزندان ، نوه و نتیجه بیش از ۹۰ نفرند که نخستین فرزند وی هم ۴۷ سال سن دارد. پیرمرد ۷۶ ساله سرخسی از مسئولان خواست با توجه به کهولت سن و ازکارافتادگی برای حل مشکلاتش به او کمک کنند.


برچسب‌ها: ثبت احوال سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/21ساعت 17:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعلام حمایت فرزندان کارکنان پالایشگاه خانگیران از کودکان غزه  

چمسئول خدمات ورزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از برگزاری مسابقه نقاشی با عنوان " همدردی با کودکان غزه " در بین  فرزندان کارکنان این مجتمع گازی در شهرستان مرزی سرخس خبر داد. به گزارش خبرنگار خراسان به نقل از  روابط عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، محمد جواد راسخی با اعلام این خبر افزود: اتفاقات اخیر غزه این ضرورت را بر همه مردم و امت اسلامی ایجاب می‌کند تا به عمق وجود چنین حوادث تلخی در یک دهه اخیر بیشتر توجه کنیم. وی اظهارداشت: در راستای تداوم حمایت ملت ایران از مردم مظلوم غزه، همزمان با برگزاری آدینه پرنشاط برای فرزندان کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس، مسابقه نقاشی همدردی و اعلام حمایت فرزندان کارکنان این شرکت با کودکان غزه که مورد ستم و نسل کشی رژیم غاصب صهیونیستی قرار گرفته اند برگزار شد. راسخی تصریح کرد: در این برنامه فرهنگی، کودکان به همراه خانواده های خود حضوری پرشور داشتند و با ارائه آثار نقاشی، حمایت همه جانبه خود را از کودکان فلسطینی اعلام و جنایات رژیم صهیونیستی در سرزمین های فلسطین را محکوم کردند. مسئول خدمات ورزش پالایشگاه خانگیران بیان کرد: در این مسابقه تعداد یکصد خانواده حضور داشتند که آثار خود را با نگاه هنری به تصویر کشیدند.  وی اسرائیل را یک غده سرطانی برای دنیا برشمرد و افزود: ملت ایران همیشه انزجار خود را از این رژیم اعلام داشته و همیشه پشتیبان ملت مظلوم فلسطین بوده و هست و این برنامه فرهنگی در همین راستا برنامه ریزی و در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/21ساعت 15:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسن ترين روستايي سرخسي براي چهاردهمين فرزندش شناسنامه گرفت

سرخس- تمدن
مسن ترين روستايي سرخس در سن 76 سالگي در ماه جاري براي چهاردهمين فرزندش شناسنامه اخذ کرد. رئيس اداره ثبت و احوال شهرستان سرخس صبح روز سه شنبه به خبرنگار خراسان گفت: شامير باجزي در دومين ازدواج ثبت شده داراي همسري 37 ساله ساکن روستاي شوريجه سفلي سرخس است. "حسين زنگويي زوزني افزود: کم سن و سال ترين والدين که در اين ماه براي فرزندشان شناسنامه اخذ کرده اند مادر 15 ساله و پدر 24 ساله ساکن روستاي کچولي سرخس است. وي گفت: چنانچه در مشهد زايماني از اهالي سرخس صورت مي گيرد براي صدور شناسنامه نوزاد خود به اداره ثبت و احوال سرخس مراجعه کنند. و ي افزود: در 4 ماهه نخست سال جاري 764 واقعه ولادت، 142 واقعه فوت، 302 واقعه ازدواج و 39 واقعه طلاق در شهرستان سرخس به ثبت رسيده که واقعه ازدواج در فروردين ماه سال جاري 40.6 در صد افزايش داشته است. وي تاکيد کرد: در زمينه سياست هاي ابلاغي مقام معظم رهبري تبليغات مناسب در 3 نقطه سرخس براي حفظ و جذب جمعيت در مناطق مرزي و روستايي صورت گرفته است.


برچسب‌ها: ثبت احوال سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/21ساعت 9:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

انتقاد از پيشرفت نکردن قطعه چهارم جاده مشهد- سرخس
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1393/05/20 شماره انتشار 18755

سرخس- تمدن/ رئيس مهندس عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از پيشرفت نکردن قطعه چهارم جاده ارتباطي مشهد- سرخس انتقاد کرد و گفت: پالايشگاه خانگيران در مسير راه ارتباطي مشهد- سرخس قراردارد و به سازي اين جاده در پنج قطعه پيش بيني شده است همچنين قطعه يک تا سه وضعيت مطلوبي دارد و قطعه پنجم هم تا حدودي انجام شده اما قطعه چهارم همچنان بلاتکليف است. جواد حسيني معصوم اظهارداشت: مسير فعلي اين جاده حد فاصل شهر مزداوند تا روستاي گنبدلي به دليل پيچ و خم هاي غيراستاندارد و کوهستاني بودن شاهد حوادث جاده اي است و تردد در اين مسير همواره با تشويش خاطر و نگراني فراوان همراه است. اين مقام مسئول تصريح کرد: تاکنون پي گيري هاي زيادي از طريق فرمانداري شهرستان سرخس، استانداري خراسان رضوي، راه و شهرسازي استان، مسئولان مربوط و نهاد رياست جمهوري صورت گرفته است. حسيني معصوم همچنين خواستار کمک وزارت نفت از طريق مجري طرح کمک به عمران مناطق نفت خيز شد و تاکيد کرد: اميدواريم در سال 94 بودجه مناسبي براي اين پروژه پيش بيني شود تا هرچه سريع تر به نتيجه برسد. درخور اشاره است پالايشگاه گاز خانگيران در 165کيلومتري مشهد مقدس واقع شده و گاز استان هاي خراسان شمالي، خراسان رضوي، خراسان جنوبي، مازندران و بخشي از استان سمنان را تامين مي کند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/21ساعت 8:28 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مراسم تجلیل از خبرنگاران سرخس توسط پالایشگاه گاز سرخس 

مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان سرخس توسط پالایشگاه گاز سرخس روز گذشته در اتاق کنفرانس مجتمع لاله شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد.

 

با تشكر از نسيم سرخس


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/20ساعت 15:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تجلیل مدیر عامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس از خبرنگاران شهرستان 

روابط عمومی شرکت پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس، روز گذشته با دعوت از خبرنگاران شهرستان از همکاری آنان در حوزه خبر قدردانی کرد. مدیرعامل پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس در مراسم تجلیل از خبرنگاران شهرستان با گرامیداشت ۱۷مرداد روز خبرنگار گفت: خبرنگاران پیام‌آوران نیکی، دوستی و عدالت و بازوی توانمندی برای کمک به توسعه و اقتصاد کشور هستند. مهندس ناصر اسلامی خاطرنشان کرد: همان‌طور که کارکنان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به‌صورت شبانه‌روزی در حال تولید انرژی برای کشور هستند، خبرنگاران نیز با نوشته‌هایشان و انعکاس این تلاش‌ها می‌توانند انرژی مضاعفی به ما منتقل کنند.     وی اظهار کرد: انتظارات خبرنگاران از مسئولان پاسخ سازنده است و توقع مسئولان از خبرنگاران انعکاس درست اخبار و واقعیت‌های جامعه است. اسلامی تصریح کرد: با کمک اصحاب رسانه و وحدت و همدلی می‌توانیم در توسعه و پیشرفت اقتصاد کشور مؤثر باشیم. وی اذعان کرد: شاهد رشد خوبی در چند سال اخیر در رسانه‌ها و کار خبر در شهرستان سرخس بوده‌ایم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/20ساعت 14:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پالايشگاه خانگيران حائز رتبه برتر در هجدهمين دوره مسابقات سراسري شرکت ملي گاز شد

سرخس _ تمدن
مسئول اجرايي دارالقرآن شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد از کسب مقام نخست در بخش ارزيابي گروه هاي برتر هجدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج البلاغه شرکت ملي گاز ايران خبر داد.
به گزارش خبرنگار ما و به نقل از روابط عمومي شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد، حسن مرداني با اعلام اين خبر افزود: در اين دوره از مسابقات که با عنوان " بهار در بهار " در شهر سنندج برگزار شد تيم فرزندان پسر کارکنان پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد با کسب هفت مقام در ارزيابي گروه هاي برتر، مقام نخست اين دوره از مسابقات را کسب کرد و از نظر تعداد کسب رتبه هاي برتر نيز مقام دوم را به خود اختصاص داد.
مرداني اظهارداشت: در هجدهمين دوره مسابقات سراسري قرآن و نهج البلاغه شرکت ملي گاز ايران، آقايان حميد رضا سيم ريز در رشته حفظ دو جزء و در مقطع عالي مقام نخست را کسب کرد و حيدر جوادي در رشته مفاهيم در مقطع راهنمايي مقام اول را به خود اختصاص داد.
مسئول اجرايي دارالقرآن پالايشگاه خانگيران تصريح کرد: همچنين آقايان حميد صفدري در رشته قرائت تحقيق و علي غريبي در رشته قرائت ترتيل مقطع عالي مقام دوم را به دست آورند و در رشته نهج البلاغه مقطع متوسطه محمد حسين توانگر مقام دوم اين دوره از مسابقات را از آن خود کرد.
وي خاطر نشان ساخت: همچنين در رشته حفظ پنج جزء عليرضا مرداني در مقطع راهنمايي حائز رتبه سوم شد و سجاد جولائي رتبه سوم قرائت ترتيل در مقطع راهنمايي را به خود اختصاص داد.
مرداني يادآور شد: مرحله مقدماتي اين دوره از مسابقات در شرکت هاي تابعه شرکت ملي گاز ايران برگزار شده بود که در نهايت 32 تيم در مرحله سراسري به رقابت پرداختند و پالايشگاه گاز شهيد هاشمي نژاد در مجموع تيمي صدرنشين اين دوره از مسابقات شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/19ساعت 14:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهرداری سرخس از خبرنگاران شهرستان تقدیر کرد+تصاویر 

روابط عمومی شهرداری سرخس، صبح امروز با دعوت از خبرنگاران از همکاری آنان در حوزه خبر قدردانی کرد.     خضر الیاسی در مراسم تجلیل از خبرنگاران گفت: خبرنگاران تأثیر بسزایی در اهداف عالیه انقلاب اسلامی و شریعت اسلام ناب محمدی دارند. وی بر تعامل شورای اسلامی و شهرداری با خبرنگاران در انتقال نقاط ضعف و قوت اقدامات شهرداری تأکید کرد. الیاسی بابیان این‌که با انجام کارهای یکنواخت در شهرداری مخالفیم، اظهار کرد: تلنگر و تذکر از سوی خبرنگاران، باعث می‌شود نگاه جدیدی نسبت به مسائل داشته باشیم. خیرالله دانایی در ادامه این جلسه ایجاد نشاط و امید در جامعه و معرفی زیرساخت‌های شهرستان برای توسعه را از وظایف خبرنگاران دانست. وی بابیان این‌که سرخس شهری است که ازلحاظ اقتصادی بِکر مانده است، افزود: خبرنگاران باید زیرساخت‌های و بسترهای شهرستان را به‌کل کشور معرفی کنند تا شاهد حضور سرمایه‌گذاران در منطقه اقتصادی سرخس باشیم.   

 

با تشكر از نسیم سرخس


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/19ساعت 14:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تجهیز ۴۴۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی سرخس به شبکه آبیاری تحت‌فشار

مدیر جهاد کشاورزی سرخس از تجهیز ۴۴۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی این شهرستان به شبکه آبیاری تحت‌فشار در سال جاری خبر داد. علیرضا عرفانی در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های جهاد کشاورزی در سال ۹۳ گفت: در سال جاری ۴۴۰ هکتار از زمین‌های کشاورزی شهرستان به شبکه آبیاری تحت‌فشار تجهیز می‌شود تا بتوانیم از آب استفاده بهتری داشته باشیم. عرفانی با تأکید بر یکپارچه‌سازی اراضی کشاورزی در شهرستان توسط کشاورزان بیان کرد: متأسفانه به دلیل این‌که کشاورزان در سرخس خرده‌مالک هستند، هزینه‌های تولید در واحد سطح بالا رفته است. وی بابیان این‌که در سال گذشته شهرستان سرخس مقام دوم درجه استاندارد خربزه را در استان خراسان رضوی به دست آورد، خاطرنشان کرد: در سال جاری مبارزه بیولوژیکی در سطح ۲۰۰ هکتار از اراضی جالیزی و ۸۰ هکتار از اراضی پنبه شهرستان با مشارکت کشاورزان با استفاده از زنبورهای تریکوگراما انجام می‌شود. مدیر جهاد کشاورزی سرخس با اشاره به این‌که از ابتدای سال جاری تاکنون ۱۳۰۰ تن کودشیمیایی اوره و فسفات در بین کشاورزان شهرستان توزیع‌شده است، اظهار کرد: کشاورزان می‌توانند تا زمان کشت پاییزه برای دریافت کود به جهاد کشاورزی شهرستان مراجعه کنند.

 


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/19ساعت 9:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری کارگاه آموزشی “سبک زندگی” در زندان سرخس 

رییس اداره زندان سرخس از برگزاری کارگاه آموزشی “سبک زندگی” در زندان سرخس خبر داد.  یک دوره کارگاه آموزشی با عنوان”سبک زندگی برمبنای آموزه‌های دینی” ویژه کارکنان اداره زندان سرخس با دعوت از حجت‌الاسلام فیض‌آبادی از اساتید حوزه علمیه مشهد برگزار شد. مرتضی فرشته مقدم رییس اداره زندان سرخس گفت: این کارگاه آموزشی به‌منظور بالا بردن سطح آگاهی کارکنان از آموزه‌های دینی و به‌کارگیری آن در زندگی برگزارشده است و با توجه به درخواست کارکنان دومین کارگاه آموزشی در هفته آینده برگزار می‌گردد.

 

با تشكر از نسیم سرخس


برچسب‌ها: زندان سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/19ساعت 7:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نظرسنجی نسیم سرخس در حوزه فعالیت‌های فرهنگی شهرستان

نظرسنجی نسیم سرخس در حوزه فعالیت‌های فرهنگی شهرستان  با توجه به تأکیدات امام خامنه‌ای(حفظه الله) بر مسئله فرهنگ، پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس نظرسنجی‌ای را در حوزه فعالیت‌های فرهنگی شهرستان سرخس منتشر کرد. به گزارش نسیم سرخس؛ با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۳ با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط امام خامنه‌ای(حفظه الله) و تأکیدات ایشان بر مسئله فرهنگ، پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس نظرسنجی‌ای را در حوزه فعالیت‌های فرهنگی شهرستان سرخس منتشر کرد.

سؤال نظرسنجی: به نظر شما دلیل فقر فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان سرخس چیست؟ 

- کم‌کاری مسئولان شهرستان 

- عدم واگذاری بودجه مناسب در بخش‌های فرهنگی 

- عدم فعالیت جهادی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان 

- نبود مؤسسات فرهنگی مردم‌نهاد    

لازم به ذکر است که شرکت‌کنندگان در نظرسنجی می‌توانند دو گزینه را از چهار گزینه‌ی فوق انتخاب کنند.     مخاطبان محترم پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس می‌توانند برای شرکت در این نظرسنجی به بخش نظرسنجی  اين سایت مراجعه کنند.

+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 20:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مراسم تجلیل از خبرنگاران سرخس برگزار شد+تصاویر 

در مراسمی صبح امروز که در جهاد کشاورزی سرخس برگزار شد، از خبرنگاران شهرستان تجلیل شد. مدیر جهاد کشاورزی سرخس با گرامیداشت یاد و خاطره شهید صارمی و روز خبرنگار گفت: ۱۷ مردادماه فرصتی برای تقدیر از زحمات قشر زحمتکش خبرنگار است که همیشه در فعالیت‌ها و اهداف جهاد کشاورزی با ما همراه بوده و همواره در معرفی نقاط مثبت و قابلیت‌های شهرستان نقش مهمی را ایفا کرده‌اند. علیرضا عرفانی بابیان این‌که خبرنگاری کار خطیری است و باعث رشد و شکوفایی کشور می‌شود، اظهار کرد: انعکاس قابلیت‌ها و فعالیت‌های که در شهرستان اتفاق می‌افتد کار بزرگ و شایسته‌ای است. وی اذعان کرد: وقتی یک خبر توسط یک خبرنگار به تصویر کشیده می‌شود، یک کلاس آموزشی است که خوانندگان می‌توانند بهترین بهره‌برداری را از آن داشته باشند.

 

با تشكر از نسیم سرخس


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 19:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان: رقابتهای فوتسال و والیبال جام رمضان سرخس پایان یافت    

سرخس- تمدن/رییس اداره ورزش و جوانان سرخس از پایان مسابقات  فوتسال و والیبال جام رمضان در این شهرستان خبر داد. رضا محمدیان گفت: رقابتهای فوتسال جام رمضان که در رده‌های سنی مختلف در این ماه مبارک در سالن‌های ورزشی شهرستان سرخس در جریان بود، دیروز 12 مرداد ماه به پایان رسید.  وی افزود: در پایان رقابتهای رده سنی آزاد که 21 تیم در آن حضور داشتند تیم فوتسال سوپر میوه امید به مقام قهرمانی رسید، تیم‌های رنگ ابزار ثامن و آبادبام نیز به ترتیب دوم و سوم شدند.  رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس ادامه داد: مسابقات فوتسال رده سنی پیشکسوتان نیز با 8 تیم پیگیری شد که در پایان تیم شهید صدری، شهدای کچولی و شهرداری به ترتیب مقام اول تا سوم را از آن خود کردند.  وی بیان کرد: تیم‌های فوتسال کلبه ورزش، فرزندان گاز و شهید حیدری مقام اول تا سوم رده سنی امید را کسب کردند، در رده سنی نوجوانان نیز تیم‌های موبایل یاس، جوادالائمه و ثامن به مقام اول تا سوم رسیدند. محمدیان عنوان کرد: به همین مناسبت رقابتهای والیبال جام رمضان نیز در بخش‌های آقایان، بانوان و روستایی در سرخس برگزار شد.  وی گفت: در بخش آقایان تیم‌های والیبال جوانان فرمانداری، هنگ مرزی و راه‌آهن به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند، تیم‌های والیبال بانوان بسیج نفت، پایگاه صاحب‌الزمان(عج) و فرهنگیان نیز در این بخش مقام اول تا سوم را کسب کردند.  رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس افزود: در بخش روستایی نیز تیم‌های والیبال تپه میراحمد، قوش عظیم و سنگر به مقام اول تا سوم دست یافتند. وی خاطر نشان کرد: رقابتهای والیبال نوجوانان و مینی والیبال جام رمضان نیز در شهرستان سرخس در حال برگزاری است.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 14:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسئول خدمات ورزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خبرداد؛ توسعه ورزش همگانی در بین خانواده ها و کارکنان پالایشگاه خانگیران

سرخس- تمدن   

مسئول خدمات ورزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان این شرکت و خانواده های آنان در شهرستان مرزی سرخس خبر داد.  محمد جواد راسخی در جلسه میثاق کارکنان این شرکت با اعلام این خبر افزود: خدمات ورزش پالایشگاه خانگیران در راستای وظایف محوله در دو مقوله توسعه ورزش همگانی و ورزش قهرمانی فعالیت می کند. وی اظهارداشت: استراتژی مهم این مجتمع گازی با توجه به حجم فعالیت ها در حوزه اقتصادی و تولید گاز، توجه به بحث توسعه ورزش همگانی در بین کارکنان و خانواده های آنان است. راسخی در ادامه به مهمترین برنامه های این شرکت اشاره و تصریح کرد: برگزاری چند دوره المپیادهای ورزشی در سطح فرزندان و همسران و کارکنان، برگزاری اردوهای فرهنگی ورزشی برای همکاران و خانواده ایشان، لیگ های ورزشی و بومی و محلی در مقاطع مختلف زمانی بخشی از فعالیت های خدمات ورزش پالایشگاه خانگیران است. وی همچین به افزایش رشته های ورزشی در بین خانواده های کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اشاره و خاطرنشان کرد: با توجه به نیاز همکاران و خانواده ها رشته های ژیمناستیک، اسکیت، تیر و کمان راه اندازی و استفاده از پیست زمین چمن شهرک گاز شهید مهاجر برای رشته های دوچرخه سواری، دومیدانی، پیاده روی و اسکیت در نظر گرفته شده است. مسئول خدمات ورزش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: طرح هماهنگ زنگ ورزش مدارس غیرانتفاعی شهرک گاز شهید مهاجر برای استعداد یابی فرزندان کارکنان برای نخستین بار در سال گذشته تحصیلی در این منطقه انجام شد  .


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 14:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پیام تبریک مدیریت و پرسنل و جهاد کشاورزی سرخس به مناسبت روز خبرنگار

پرسنل و مدیریت جهاد کشاورزی سرخس در پیامی فرارسیدن ۱۷ مردادماه روز خبرنگار را به خبرنگاران شهرستان تبریگ گفتند. متن این پیام به شرح زیر است :    

بسم الله الرحمن الرحیم    

فرارسیدن ۱۷ مرداد سالروز شهادت خبرنگار شهید محمود صارمی و روز خبرنگار را به همه دست اندرکاران عرصه خبر و اطلاع رسانی صمیمانه تبریک و تهنیت عرض می نماییم. بر این باوریم که خبرنگاران بازوان توانمند خدمت و توسعه هستند همانان که جهادگونه در حرفه ای سخت ایفای نقش کرده و همواره حضور دارند.     چرا که خبرنگار، وجدان بیدار ملت و روشنی بخش مسیر پیشرفت یک جامعه و آگاهی فرهنگی، پویایی اجتماعی و سلامت فکری جامعه در گرو حضور همواره و خدمت صادقانه ایشان است. مسئولیت خطیر بازگوئی حقیقت و اعتلای خواست ملت برعهده خبرنگارانی است که با امانت داری و وظیفه شناسی برای تعالی ایران عزیز و بویژه پیشرفت جای جای کشورمان تلاش می کنند.  بدون تردید حفظ و ارتقای جایگاه خطیر خبر و قلم در جهت تعمق اطلاع رسانی و ترویج ونهادینه کردن فضائل مدنی و اخلاقی در جامعه از سیاست ها و برنامه های محوری نظام مقدس جمهوری اسلامی می باشد و تحقق این هدف در گرو تعامل و همکاری دو سویه اصحاب رسانه و خبر از یک طرف و حاکمان و دولت مردان از طرفی دیگر است. در پایان ضمن تبریک مجدد از تلاش و همراهی شما عزیزان در انعکاس اخبار فعالیت ها و خدمات نظام جمهوری اسلامی تقدیر و تشکر نموده و از درگاه ایزدمنان برای همه اصحاب عرصه خبر که در مسیر صیانت از ارزش های اسلام و انقلاب اسلامی و تحقق منویات مقام معظم رهبری در سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی تلاش می کنند، آرزوی توفیق روزافزون، عزت و سلامتی وانجام مطلوب مسئولیت ها و رسالت ها را داریم.  

پرسنل و مدیریت جهاد کشاورزی سرخس/ ۱۸ مرداد ۹۳  


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 10:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نقدی بر واردات محصولات کشاورزی

سرخس- نصرالله رضايي

 برای ما عیب است كه بنشینیم تا دیگران نان ما را بدهند. ما می‌توانیم در رابطه با كشاورزی نه تنها محصولات كشو را تامین كنیم بلكه می‌توانیم صادركننده باشیم اگر قرار است مستقل باشیم باید غذای خودمان را تامین كنیم.  امام خمینی (رحمه الله علیه)

كشاورزي در توسعه اقتصادي و اجتماعي بيشتر كشورهاي جهان سوم نقش تعيين كننده اي دارد، و علي رغم تلاش برخي از كشورها در سرعت بخشيدن به فرآيند صنعتي شدن، واضح است كه بطور كلي بايد به توسعه كشاورزي اولويت داده شود. اگر چه بخش كشاورزي سهم عمده اي (سي ـ چهل درصد) در توليد ناخالص ملي بسياري از كشورهاي در حال توسعه دارد، مع هذا، اهميت آن بيشتر بعنوان يك منبع اشتغال مطرح است، زيرا در كشورهاي در حال توسعه ميانگين جمعيت روستايي بيش از 66 درصد كل جمعيت برآورد گرديده است و در بسياري از اين كشورها، بخش كشاورزي موجبات اشتغال پنجاه تا هفتاد و پنج درصد كل نيروي كار را فراهم مي آورد. رشد بخش كشاورزي به عنوان بستري براي كسب اهداف توسعه در كشورهاي در حال توسعه امري ضروري قلمداد مي شود. در ميان اهداف مورد نظر، بهبود و تقويت رشد اقتصادي و كاهش فقر، بهبود امنيت غذايي و حفظ منابع طبيعي بسيار مهم هستند.  صفت مشخصه كشاورزان خرده پا كه اغلب در حد معيشت سالانه خود كشت مي كنند، كوچك بودن قطعات زمين و پائين بودن سطح توليد آنهاست. كشاورزان خرده پا بعلت عدم سهولت دسترسي فوري به اعتبارات كشاورزي، تكنولوژي جديد و تسهيلات ديگر، فقط گذران زندگي مي كنند. سياست اصلاحات ارضي در بسياري از كشورها بر آنست كه توزيع عادلانه تر زمين را به مرحله اجرا در آورد تا به اين ترتيب فرصت هاي بيشتري براي كشاورزان خرده پا فراهم آيد. اين سياست ها غالباً با برنامه هايي همراه هستند، تا موجبات دسترسي به اعتبارات مالي و تكنولوژي نوين را فراهم آورند. بدين ترتيب بخش كشاورزي به طور مستقيم از طريق توليد بيشتر و صادرات و به صورت غير مستقيم از طريق افزايش تقاضا براي خدمات و كالاهاي صنعتي در جوامع روستايي، به رشد اقتصادي كمك نموده و در نتيجه موجب خلق فرصت هاي شغلي جديد مي گردد. در كشورهاي كم درآمد، بخش كشاورزي به دليل گستردگي و پيوند هاي قوي با ساير بخش هاي اقتصادي، به عنوان موتور و محرك اوليه رشد اقتصادي نقش مهمي در توليد ناخالص داخلي و اقتصاد روستايي ايفا كرده و بخش قابل ملاحظه اي از جامعه ي فقيران را تحت تاثير قرار مي دهد. كشاورزي در اين كشورها بيشترين سهم نيروي كار را به خود اختصاص داده و با 68 درصد اشتغال و 24 درصد توليد ناخالص داخلي جايگاه ويژهاي دارد. اغلب جمعيت فقير به طور مستقيم به اين بخش وابسته بوده و از طريق كشاورزي گذران زندگي مي كنند. افزايش ميزان بهره وري در بخش كشاورزي باعث ارزان تر شدن مواد غذايي شده و كمك قابل توجهي به اقتصاد خانوارهاي فقير مي كند. يك بخش سازمان يافته و يكپارچه ي كشاورزي مي تواند به بهبود امنيت غذايي، كاهش قيمت محصولات غذايي، افزايش ميزان اشتغال و درآمد، ايجاد پيوندهاي اقتصادي مهم در زنجيره ي توليد، و ايجاد تاثيرات مثبت در محيط زيست كمك شاياني كند خودکفائی در بخش کشاورزی می تواند زمینه ساز توسعه استقلال کشور ومی تواند سپر دفاع در مقابله با تحریم ها باشد. واقعا جای تاسف است با این همه منابع خداددادی چرا بایستی هفت میلیون تن گندم وارد کنیم. حال سوال اینجا ست که مردم و مسئولان شعار استقلال و آزادی دادند و اکنون  سر می دهند در عمل برای عدم وابستگی چه قدمی برداشته اند  اين شعا كي و چه زماني بايد عملي شود؟ و آیا کسی هست که جواب بدهد که اگر ما همین نفت را نمی داشتیم آنوقت چطور زندگی می کردیم؟ و از همه مهمتراصلا مگر نفت فقط متعلق به همین نسل حال حاضر است؟!  با توجه با آب فراوان و زمین های مرغوب و حاصلخیز، سرخس می تواند قطب کشاورزی کشور باشد اما متاسفانه به علت کشاورزی سنتی و قرون وسطی، عدم توان مردم دراجراي مکانیزاسیون، بهره برداري صحيح از آب وخاک که سرمایه ملی هستد، اين سرمايه ها در سرخس هدر می روند و برداشت محصولات کشاورزی بسیار پایین و در حداقل هاست، آن هم به علت فقر مردم وعدم توانائی جذب اعتبارات توسط مردم ( نداشتن سند مالکیت و ادعای غیرقانونی مالکیت توسط آستا ن قدس علي رغم مصوبه ابطال اسناد آستان قدس در مجلس و رای دادگاه )،که اینها از بزرگترین موانع و سد در راه رشد وتوسعه کشاورزی در این منطقه می باشد و ضرر و زیان جبران ناپذیر متوجه کشاورزان منطقه و کشور و نظام و هم به آستان قدس خواهد بود که این نحوه عملكرد بزرگترین ظلم و ستم و خیانت است. متاسفانه تاکنون مسئولان نتوانسته و یا نخواسته اند این معضل بزرگ را حل کنند. البته در این خصوص و عقب ماندگی در بخش کشاورزی، ده ها و صدها سوال باقي است که مجال طرح آنها نیست و اگر هم طرح شود یقینا کسی پاسخگو نیست !

+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 1:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/05/18 شماره انتشار 18753 سرخس، محمودي/ حجت الاسلام ارژنگ امام جمعه سرخس در خطبه هاي نماز جمعه اين هفته با اشاره به روز رستاخيز و بحث معاد گفت: يکي از نافذترين باورهاي انسان، اعتقاد به معاد و روز رستاخيز است که اگر به خوبي در انسان پرورده شود بشر را از هرگونه انحطاط و گمراهي دور نگه مي دارد.
برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/18ساعت 0:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبرنگار آیینه جامعه است/ مسئولان به جای سنگ زدن به آیینه، عیب خود را رفع کنند/ مقاومت خط بطلانی بر اسطوره شکست ناپذیری اسرائیل کشید 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: خبرنگاران بازوی توانمند مسئولان و دولت هستند و مسئولان هم باید انتقادپذیر و صبور باشند و وقتی آیینه عیب ها را نشان می دهد آن را نشکنند. حجت الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با تاسی از آیات اولیه سوره بقره و تاکید بر تقوای الهی یکی از شاخصه های انسان های باتقوا را اعتقاد راسخ به قیامت به عنوان یکی از عوامل مهم تربیت فردی و اجتماعی و از نافذترین جهت دهنده انسان به فضایل و مکارم اخلاق برشمرد. خطیب نماز جمعه سرخس افزود: در دادگاه الهی و دادگاه قیامت ضابطه و تقوا بر رابطه و روابط مقدم است و این دادگاه مثل دادگاه دنیا نیست. ارژنگ با تبریک روز خبرنگار و تشکر از حضور و خدمات خبرنگاران و فعالان رسانه ای در شهرستان، کار خبرنگاری را وظیفه ای خطیری دانست که فعالان این عرصه باید با مثبت نگری به دنبال آسیب شناسی و رفع مشکلات مردم باشند و نگاه مسئولان به خبرنگار باید نگاه آینه وار باشد که ضعف ها و زیبایی ها و کارهای مثبت را نشان می دهد. امام جمعه سرخس رسالت اصلی خبرنگاران را پیگیری مطالبات رهبری عنوان کرد و افزود: خبرنگار باید به دنبال این قضیه باشد که در سال فرهنگ و اقتصاد با عزم ملی و مدیریت جهادی، چه کارهایی در عرصه فرهنگ و اقتصاد انجام شده و آن را به سمع مردم برساند و به عنوان یک مطالبه از مسئولان خواسته شود و با انتقاد منصفانه و خیرخواهانه پیگیر مشکلات مردم باشد. وی خبر و رسانه را از عناصر پیشرفت و توسعه یک کشور دانست که اگر حضور فعالانه خبرنگاران نباشد بسیاری از واقعیت ها پنهان می ماند. ارژنگ اذعان کرد: خبرنگاران بازوی توانمند مسئولان و دولت هستند و مسئولان هم باید انتقادپذیر و صبور باشند و وقتی آیینه عیب ها را نشان می دهد آن را نشکنند. تبریک دوم خطیب نماز جمعه سرخس به جوانان و رزمندگان غیور و مقاومت فلسطین و غزه بود که توانستند با اراده ای مستحکم تر از گنبد به اصطلاح آهنین اسرائیل و با توکل و استقامت باعث تحقق وعده الهی شوند. ارژنگ تصریح کرد: رزمندگان فلسطینی با مقاومت جانانه در غزه، خط بطلانی بر اسطوره شکست ناپذیری اسرائیل کشیدند. وی اقدامات ددمنشانه رژیم صهیونیستی را ناشی از غفلت مسلمین با هدف و تکمیل پازل تکفیری و مختل کردن توان مقاومت و تقویت سازش و بر هم زدن روحیه مقاومت دانست که توان و توکل رزمندگان مقاومت ارتش پوشالی رژیم اسرائیل را درهم شکست و در این جریان ملت ایران نشان دادند که به دنبال حاکمیت اسلام و قرآن و دفاع از مظلومیت غزه و فلسطین است و بدون توجه به مذهب از انسانیت و مظلومیت دفاع می کند. امام جمعه سرخس در پایان گفت: کسانی که مدعی حقوق بشرند، آمریکایی ها و مجامع بین المللی همه شریک جرم جنایات رژیم جعلی صهیونیستی بر علیه مردم غزه اند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/17ساعت 14:40 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

گله مندی کارکنان پالایشگاه خانگیران از عدم پیشرفت قطعه چهارم جاده مشهد_ سرخس

سرخس- تمدن     

رییس مهندس عمومی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از عدم پیشرفت قطعه چهارم جاده ارتباطی مشهد _ سرخس انتقاد کرد و گفت: پالایشگاه خانگیران در مسیر راه ارتباطی مشهد_سرخس قراردارد. جواد حسینی معصوم با اعلام این خبر افزود: بهسازی این جاده در پنج قطعه دیده شده است که قطعه یک تا سه وضعیت مطلوبی دارد و قطعه پنجم هم تا حدودی انجام شده است اما قطعه چهارم همچنان بلاتکلیف است.    وی اظهارداشت: مسیر فعلی این جاده حد فاصل شهر مزداوند تا روستای گنبدلی به دلیل پیچ و خم های غیراستاندارد و کوهستانی بودن شاهد حوادث جاده ای است و تردد در این مسیر همواره با تشویش خاطر و نگرانی فراوان همراه است. این مقام مسئول تصریح کرد: تاکنون پیگیری های زیادی از طریق فرمانداری شهرستان سرخس، استانداری خراسان رضوی، راه و شهرسازی استان، مسئولان ذیربط و نهاد ریاست جمهوری صورت گرفته است. حسینی معصوم همچنین خواستار کمک وزارت نفت از طریق مجری طرح کمک به عمران مناطق نفت خیز شد و تاکید کرد: امیدواریم در سال 94 بودجه مناسبی برای این پروژه دیده شود تا هرچه سریعتر به نتیجه برسد. گفتنی است: پالایشگاه گاز خانگیران در 165کیلومتری مشهد مقدس واقع شده و گاز استانهای خراسان شمالی، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، مازندران و بخشی از استان سمنان را تامین می کند.   


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/17ساعت 14:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رزمندگانی که در لحظه شهادت بندگیشان را جشن گرفتند اهل بچه‌های مسجد بودند/ جایزه‌های آخرت انسان را در صف انبیاء، امامان، شهدا و صالحین قرار می‌دهد  رییس مؤسسه روایت سیره شهدا اظهار کرد: بچه‌های رزمنده ما که در هشت سال دفاع مقدس بندگی‌شان را در لحظه شهادت جشن گرفتند و امام زمان (عج) سرشان را بر دامن مبارکشان گرفت، این‌ها اهل بچه‌های مسجد بودند. حجت‌الاسلام محمدمهدی ماندگاری در مراسم پرفیض دعای ندبه شهرستان سرخس با گرامیداشت یاد و خاطره هشت سال دفاع مقدس و شهدای مظلوم غزه با تشریح خصوصیات روز جمعه و دعای ندبه اظهار کرد: اگر مردم معنویات روز جمعه را درک کنند، قطعاً اتفاقات زیبایی در زندگی‌شان رخ می‌دهد.  رییس مؤسسه روایت سیره شهدا به بیان یکی از هدیه‌های الهی اشاره و با تأسی از آیه ۶۹ سوره نساء، اظهار کرد: جایزه‌های دنیوی ماشین‌های پرپول و کلیدهای طلایی هستند ولی جایزه‌های آخرت انسان را در صف انبیاء، امامان، شهدا و صالحین قرار می‌دهند. وی به فواید روز جمعه و دعای ندبه اشاره و بیان کرد: شیعیان در روز جمعه سه مانور دارند  که اول آن صبح جمعه و دعای ندبه است که اولیاء خدا بر آن تأکید کرده‌اند و مانور دوم آن ظهر جمعه  و شرکت در نماز جمعه است و سوم آن عصر جمعه دعای سمات  و زیارت آل یاسین است که هر سه آن پیام‌های زیبایی دارند. ماندگاری اذعان کرد: صبح جمعه  شاداب و بانشاط نشسته‌ایم مثل یک یگان  آماده  و فرمانده را طلب می‌کنیم که این الطالب بدم المقتول بکربلا که ای حضرت صاحب بیا و از لشکریان خودت سان ببین. وی ادامه داد: ظهر جمعه همه مسلمانان به مانور نماز جمعه می‌روند و نمایش قدرت خود را نشان می‌دهند  و در کلام امام راحل (ره) که نماز جمعه نمایش قدرت  اسلام است. رییس مؤسسه روایت سیره شهدا تصریح کرد: هرزمانی نماز جمعه‌های ما پرشور برگزار شود دشمن به دست‌وپا می‌افتد و اظهار عجز می‌کند و هر وقت خلوت برگزار شود دشمن جشن می‌گیرد و خوشحال می‌شود. ماندگاری اظهار کرد: اگر دوست داریم در نمایش قدرت اسلام در برابر قدرت جهانی کفر بایستیم باید نماز جمعه‌های پرشور و گسترده‌ای داشته باشیم. وی در ادامه خاطرنشان کرد: عصرهای جمعه هم، همه جمع می‌شوند و غصه می‌خورند که چرا فرمانده‌شان امروز نیامد. مسئول سابق نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت ۵ تکلیف رسیدن به بندگی خدا را انجام واجبات، ترک محرمات، خدمت به مخلوقات، تحمل مشکلات و ایثار و فداکاری برشمرد. ماندگاری بیان کرد: زندگی مشکلات دارد یک زوج جوان به من گفتند فرمولی به ما یاد بده که زندگی ما مشکل نداشته باشد به آن‌ها گفتم تنها در قبرستان یا تیمارستان مشکل نیست آدم اگر در دنیا باشد مشکلات زیادی دارد این فکر را از ذهنتان دربیاورید که زندگی مشکل نداشته باشد. رییس مؤسسه روایت سیره شهدا بابیان این‌که بی‌دینی‌ها قابل صبر نیست، گفت: مشکلات زندگی عاقلانه است و انسان با این مشکلات تجارت می‌کند و خداوند برای آن اجر گذاشته است. وی با اشاره به محور پنجم بندگی اذعان کرد: چرا می‌گوییم شهدا قشنگ هستند. شهدا مثل من و شما دوست داشتن در این عالم زندگی کنند ولی حیات خود را بخشیدند تا من و شما حیات با امنیتی داشته باشیم. ماندگاری ادامه داد: اگر شهدا جانبازی و ایثارگری نمی‌کردند، امروز امنیتی به این زیبایی نداشتیم  و این مملکت از عراق و افغانستان بدتر بود. رییس مؤسسه روایت سیره شهدا بیان کرد: اگر بتوانیم این ۵ محور بندگی را هرروز در خودمان آزمایش کنیم و به آن عمل کنیم، می‌توانیم صبح‌های جمعه را جشن بگیریم. وی افزود: رمز این بندگی‌ها سه کلمه پیوند با مسجد، ارتباط با معارف دینی و ارتباط با پرسش و اهل مطالعه بودن است. ماندگاری در پایان گفت: بچه‌های رزمنده ما که در هشت سال دفاع مقدس بندگی‌شان را در لحظه شهادت جشن گرفتند و امام زمان (عج) سرشان را بر دامن مبارکشان گرفت، این‌ها اهل بچه‌های مسجد بودند.  


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/17ساعت 11:42 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری مراسم پرفیض دعای ندبه در سرخس 

مراسم پرفیض دعای ندبه این هفته شهرستان سرخس با حضور حجت الاسلام محمدمهدی ماندگاری و مداح خراسانی برادر جواد شکری در مهدیه سرخس برگزار شد.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/17ساعت 10:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روز خبرنگار ثمره خون شهید محمود صارمی/ در این روز حرف های زیادی برای گفتن و شاید هم نگفتن داریم 

سرخس- مهدی علیمیرزایی

روز خبرنگار ثمره خون یکی از نجیب‌ترین اصحاب قلم است. اگرچه بهانه روز جان‌گداز شهادت زنده‌یاد محمود صارمی به‌غایت برای به ماتم نشستن بس است اما ما در این روز حرف های زیادی برای گفتن و شاید هم نگفتن داریم. همیشه خبرنگاران از مشکلات و نقاط قوت جامعه و مردم می‌نویسند و اینک به بهانه روز خبرنگار فرصتی فراهم گردیده تا از خودمان بنویسیم  فرصتی که در هرسال فقط یک روز متعلق به خبرنگاران می‌شود. تقویم را ورق می‌زنم: روز پدر،‌ روز مادر،‌ روز جوان،‌ روز زن و... در میانه گرم‌ترین ماه سال هم ۱۷ مرداد،‌ روز خبرنگار به چشم می‌خورد. روزها نشانه‌اند،‌ نشانه گرامیداشت،‌ سپاس،‌ خاطره ، تبریک و  تقدیر. پس برای همین وقتی می‌خواهیم درباره روز خبرنگار بنویسیم،‌ باید با تبریک شروع کنیم. اما: روز خبرنگار در ایران ما را یاد زمانی می‌اندازد که گلوله طالبان در قلب محمود صارمی نشست. روز خبرنگار ثمره خون یکی از نجیب‌ترین اصحاب قلم است. اگرچه بهانه روز جان‌گداز شهادت زنده‌یاد محمود صارمی به‌غایت برای به ماتم نشستن بس است اما ما در این روز حرف های  زیادی برای گفتن و شاید هم نگفتن داریم. در همه جای دنیا و ازجمله در جوامع درحال‌توسعه از مطبوعات و خبرنگاران به‌عنوان رکن چهارم دموکراسی یاد می‌کنند که نقش مؤثری در آگاهی  بخشی به مردم ایفا می‌کنند. در سال هایی دراز خبرنگار ایرانی در پیچ‌وخم حوادث، راوی انقلاب‌ها، جنگ‌ها و شر و نیکی‌ها بوده است که بر این مرزوبوم گذشته است. او دغدغه‌های خود را در نگارش رنج‌های مردم به فراموشی سپرده است. حرف‌های یک خبرنگار به وسعت یک دنیا است و دغدغه‌های آنان بر کاغذ نمی‌گنجد اما حرمت روز خبرنگار قفل زبان برخی از آنان را می‌گشاید. امروز می‌خواهیم از خبرنگاران این مرزوبوم که همیشه درراه ایفای رسالت سترگ خود از هیچ کوششی دریغ نداشته‌اند و بی‌محابا از آبرو مایه گذاشته‌اند و گاه حتی مردانه ازجان‌گذشته‌اند تا حریم و حرمت قدسی قلمشان را پاس بدارند سخن بگوییم. بی‌شک زیاد شنیده‌اید؛ یک خبرنگار باید به واقعیت یک رویداد دست یابد و همواره گام‌به‌گام حوادث در حوزه کاری خود حرکت کند تا تحلیل‌های خود را به‌صورت کامل و رسا ارائه دهد. زیاد شنیده‌ایم ؛ یک خبرنگار موفق همیشه در انعکاس رخدادها بی‌طرفانه عمل می‌کند و بارها شنیده‌ایم که یک خبرنگار باید همواره در کسب اعتماد و اعتمادسازی بین خبرنگار، منابع خبری و مردم خود تلاش کند…اما قضاوت با خودتان چقدر شنیده‌اید که حرمت و جایگاه یک خبرنگار را چگونه باید حفظ کرد. از حدود ۱۶ سال قبل تا به امروز به مناسبت سالروز شهادت شهید صارمی ۱۷ مرداد را روز خبرنگار می‌نامند. مسلم است که خبرنگاران به تقدیر و تمجید مسئولان نیازی ندارند زیرا اگر داشتند هرگز پای در این وادی نمی‌گذاشتند چراکه آنان آموخته‌اند به رسانه خود متعهد باشند و تنها درراه کشور و مردم قلم‌فرسایی کنند درراه مردمی که در کوچه و خیابان‌ها و محل کار وزندگی، درد و دل و مشکلات خود را برای آنان بازگو می‌کنند تا شاید این پل ارتباطی بلکه بتواند جوابگوی مشکلاتشان باشد. آری تبریک روز خبرنگار از سوی مردم است که خستگی را از تن وی خارج می‌سازد و به او می‌فهماند که او متعلق به مردم است و برای این مردم باید از هیچ تلاشی در این عرصه فروگذار نکند. خبرنگاران چشم و گوش جامعه هستند ، بی‌شک خبرنگاران و صاحبان رسانه‌های جمعی باید به مسائل و مشکلات موجود در جامعه به‌طور موشکافانه و دقیق نگاه کنند  و با تحلیل مناسب و ارائه راهکار کارشناسی برای آبادانی شهرستان و منطقه خود گام بردارند به‌طوری‌که خبرنگاران و رسانه‌ها نقش اساسی در مهندسی افکار عمومی دارند. خداوند در قرآن می‌فرماید: «قسم به قلم و آنچه می‌نویسد»، که این خود بیانگر اهمیت جایگاه و نقش قلم و نوشتن نزد نویسندگان است و خبرنگار باید این آیه را آویزهگوش خود قرار دهد که با تأسی از آموزه‌های دینی و رعایت اصول نوشتاری، زبان گویا،چشم بینا و گوش شنوای جامعه باشد و سعی نماید آنچه سخن می‌گوید به قلم آورده وبنویسد. رسانه‌ها در توسعه و آبادانی منطقه نقش بسزایی ایفا می‌کنند و چه بسیارند پروژه‌های عمرانی که سالها راکد و در انزوا و غربت به سر می‌بردند با ورود رسانه‌ها و خبرنگاران و انعکاس مشکلات مربوطه به استان و کشور و افکار عمومی به مسئولان مربوطه تلنگر واردشده است. خبرنگاران شهرستان  فقط و فقط  درراه رضای خداوند متعال و مردم کار می‌کنند و در خیلی از مواقع شده است خبرنگاران به خاطری که تهیه خبر و گزارش انجام شود از هزینه شخصی‌شان خرج می‌کنند تا بلکه انعکاس خبر بتواند تأثیر داشته باشد و نام سرخس در اذهان عمومی و رسانه‌ها جلوه داشته باشد. خبرنگاران درواقع صدا و فریاد مردم هستند و چه‌بسا بسیاری از مشکلات و موضوعات مختلف شهرستان سرخس با ورود خبرنگاران حل‌شده است و بعضی از مسئولان  از جسارت بعضی از خبرنگاران اصلاً خوششان نمی‌آید و چه‌ بسا همان مسئولان به خاطر این که در بعضی مواقع احساس کردند ابرویشان به خاطر گزارش و یا خبر مربوطه رفته است سریع جبهه می‌گیرند و علیه خبرنگار مربوطه که فقط و فقط به خاطر مردم  پا به عرصه میدان گذاشته نامه‌نگاری می‌کنند  و می‌خواهند صدا و فریاد مردم را ساکت کنند  تا بلکه سرپوش به مشکلات شهرستان گذاشته شود تا  مسئولان استانی و کشوری متوجه این مشکلات نشوند. خواننده عزیز گزارش گرفتن از مشکلات روستاها  و خدمت به مردم و انعکاس آن جهت حل مشکل مگر جرم است؟ که  اولاً بعضی از مسئولان از پاسخگویی طفره می‌روند و در ثانی ناراحت می‌شوند و ..!!!  آری خبرنگاران با کمترین امکانات  کوله باری از مشکلات را به دوش می‌کشند تا بلکه قلم شان و فکرشان درراه طاقت‌فرسا بتواند مشکلی از دوش جامعه و مردم بردارد و نگرش آحاد جامعه را به سمت خوبی‌ها و حقیقت سوق دهند. مسئولان  گرامی لطفاً از پاسخگویی به نماینده افکار عمومی، خبرنگاران، طفره نروید  و چند صباحی که مدیر هستید قدر خودتان و مردم را که در تمام صحنه‌های انقلاب پا به‌ پای نظام و رهبر عزیز بوده‌اند بدانید و انتظار می‌رود با مجموعه خبری شهرستان تعامل خوبی داشته باشید تا انعکاس اخبار بتواند در پیشبرد اهداف عالیه نظام و شهرستان مؤثر واقع گردد. از مسئولان حوزه‌های مختلف درخواست می‌کنیم  تا نسبت به انعکاس اخبار مربوطه به رسانه‌ها همکاری داشته باشند و چه‌ بسا بسیاری از اخبار و گزارش‌های خبری در سکوت و انزوا می‌سوزد و اگر همان اخبار انعکاس داده می‌شد شاید تأثیر شگرفی  می‌داشت و چه بسا انعکاس اخبار می‌تواند از نامه‌ نگاری‌های چندساله مدیران با استان و کشور جلوگیری کند و نیازی به نامه‌نگاری نداشته باشد چراکه انعکاس خبر خود می‌تواند درهای بسته زیادی را به روی مدیران باز کند. امید است با استعانت از خداوند متعال تمامی رسانه‌ها و خبرنگاران بتوانند در عرصه اطلاع‌رسانی و خبر بیش‌ازپیش موفق باشند و  از همین‌جا به تمام طلایه‌داران رسانه و هدایت درود می‌فرستیم و دست‌مریزاد می‌گوییم.   

+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/16ساعت 13:56 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازسازي مکانیزاسیون کشاورزی سرخس 

مدیر جهاد کشاوزی سرخس اظهار کرد: در سال جاری با پرداخت یک میلیارد و پانصد میلیون تومان مکانیزاسیون كشاورزي سرخس بازسازي می شود. علیرضا عرفانی با اشاره به تسهیلاتی که به تازگی به شهرستان اختصاص یافته گفت: این تسهیلات که براي خط اعتباری مکانیزاسیون،خرید تراکتور و ادوات دنباله بند به کشاورزان اعطاء می شود. وی افزود:  تسهیلات ياد شده در اختیار بانک کشاورزی قرار گرفته و کشاورزان از هم اکنون می توانند برای دریافت تسهیلات به جهاد کشاورزی مراجعه کنند. عرفانی اذعان کرد: در سال گذشته این مبلغ یک میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان بوده که ما توانستیم یک میلیارد و ۶۶۰ میلیون تومان جذب کنیم. مدیر جهاد کشاوزی سرخس با اشاره به این که ادوات کشاورزی در شهرستان فرسوده شده بر استفاده کشاورزان از ادوات کم خاک ورز و کشت های مستقیم که باعث حاصل خیزی خاک و کاهش هزینه های کاشت کشاورزان می شود تاکید کرد و گفت: کشت های حفاظتی و مستقیم از جمله کشت هایی است که باعث حفاظت خاک و در واقع عدم جلوگیری از فرسایش خاک می شود.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/16ساعت 13:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری مسابقات «رفاقت مهر» در سرخس + تصاویر 

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس از برگزاری مسابقات رفاقت مهر در شهرستان خبر داد. حسن گودرزی گفت: مسابقات رفاقت مهر در رشته های امدادی، حمل مصدوم – چادر زنی – آتل بندی سی پی آر و امداد و کمکهای اولیه برگزار شد. وی خاطرنشان کرد: این مسابقات از طرف نماینده استان موردارزیابی قرار گرفت و نفرات برتر هر رشته به مسابقات استانی معرفی شدند که این مسابقات  در دو گروه خواهر و برادر به زودی برگزار خواهد شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/16ساعت 13:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

عدم برنامه ریزی صحیح برای جذب نخبگان در سرخس/ اثرگذاری انتقال مشکلات مردم به مسئولان در پیشرفت همه‌جانبه شهرستان 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: انتقال مشکلات مردم به مسئولان با رعایت عدالت و صداقت توسط خبرنگاران و اصحاب رسانه در پیشرفت همه‌جانبه شهرستان مؤثر است.  حجت الاسلام علیرضا ارژنگ شب گذشته در دیدار با خبرنگاران شهرستان با تاکید بر توجه به مسائل فرهنگی در شهرستان گفت: در شهرستان سرخس برنامه ریزی صحیحی برای جذب و استفاه نخبگان در عرصه های مختلف و به خصوص مسائل فرهنگی شهرستان نشده است.

     برای جذب نخبگان باید روستا به روستا رفت و استعداد یابی کرد    

وی افزود: حمایت از نخبگان در شهرستان باید یکی از اولویت های مسئولان شهرستان باشد و برای تحقق این امر باید برای جذب نخبگان روستا به روستا رفت و استعداد یابی کرد. امام جمعه سرخس تاکید کرد: یکی از برنامه های جدی که در شهرستان باید مورد توجه قرار گیرد تقویت عالمان وارسته باشد. ارژنگ با بیان این که منشا همه تحولات علم است، تصریح کرد: حوزه علمیه شهرستان باید بروز و کارآمد و محل حضور جوانان باتقوا و باانگیزه باشد و اگر بتوانیم حوزه علمیه ای کارآمد بسازیم، در آینده در تمامی عرصه ها شاهد تحولات و تاثیر گذاری های شگرفی در شهرستان خواهیم بود.    

اثرگذاری انتقال مشکلات مردم به مسئولان در پیشرفت همه‌جانبه شهرستان    

وی در ادامه با اشاره به روز ۱۷ مردادماه روز خبرنگار با تجلیل از نقش خبرنگاران در روشنگری افکار عمومی اظهار کرد: وجود خبرنگار در جامعه ضروری و لازم است. امام جمعه سرخس اذعان کرد: انتقال مشکلات مردم به مسئولان با رعایت عدالت و صداقت توسط خبرنگاران و اصحاب رسانه در پیشرفت همه‌جانبه شهرستان مؤثر خواهد بود. ارژنگ ادامه داد:  نقش خبرنگاران به عنوان کسانی که دغدغه پیگیری و مطالبات مردم را دارند در فرهنگ سازی و بالا بردن سطح فرهنگی شهرستان بسیار موثر و راهگشا است. وی خاطرنشان کرد: خبرنگار باید یک وجود استفهامی داشته باشد و به دنبال مچ گیری نباشد.    

خبرنگاران باید برای احقاق حقیقت و توسعه شهرستان قدم بردارند    

امام جمعه سرخس بیان کرد: خبرنگار یک رسالت معنوی دارد و آن آگاه کردن مردم و پیگیری و توجه دادن مسئولان به دغدغه های مردم است. ارژنگ با بیان این که خبرنگاران باید حریت داشته باشند، گفت: ایجاد ارتباط و تعامل تنگاتنگ بین مسئولان، روابط عمومی‌های دستگاه‌های اجرایی و خبرنگارن و اصحاب رسانه انعکاس اقدامات شایسته در سطح شهرستان را به دنبال خواهد داشت. وی با بیان اینکه خبرنگاران باید برای احقاق حقیقت و توسعه شهرستان قدم بردارند، تصریح کرد: خبرنگاران در روند کاری خود بعضا با ناملایماتی روبه‌رو می‌شوند که تلاش خواهیم کرد سطح و آستانه تحمل مدیران را نیز بالا ببریم تا انتقادات خبرنگاران را به عنوان یک همکاری و همدلی ببینند و از آن بهره ببرند. امام جمعه سرخس در پایان با تاکید بر بهسازی جاده سرخس، اظهار کرد: متاسفانه سرخس با وجود داشتن ظرفیت های بالا از داشتن یک جاده مناسب محروم است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/15ساعت 13:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعضای کمیته حمل و نقل و ارتباطات گلستان از پایانه مرزی سرخس بازدید کردند 

پیرو مصوبات تیرماه جلسه کمیته حمل و نقل و ارتباطات استان گلستان، اعضاء کمیته حمل و نقل و ارتباطات ذیل کارگروه توسعه صادرات استان از پایانه مرزی سرخس واقع در استان خراسان رضوی بازدید نمودند.  به گزارش  روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان گلستان، مهدی میقانی مدیر کل حمل و نقل و پایانه های استان که مسئولیت دبیرخانه این کمیته را به عهده دارد با اعلام این خبر گفت: پیرو مصوبات تیرماه جلسه کمیته حمل و نقل و ارتباطات استان گلستان در راستای بهره مندی از تجربیات سایر استان ها و همچنین اتخاذ تصمیمات مطلوب و آینده نگر برای ساخت پایانه غلات در ایستگاه راه آهن اینچه برون به اتفاق اعضاء کمیته و نمایندگان استانداری، گمرکات، سازمان صنعت، معدن و تجارت، مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گلستان و… از امکانات و تأسیسات حمل و نقلی پایانه مرزی، منطقه ویژه اقتصادی، ایستگاه تغییر بوژی و ایستگاه راه آهن سرخس بازدید به عمل آمد. دبیر کارگروه حمل و نقل و ارتباطات افزود: در این بازدید مدیر پایانه مرزی سرخس توضیحات کاملی از قابلیت های سخت افزاری و نرم افزاری و همچنین تشریفات حاکم بر نحوه ارائه خدمات و همچنین تأثیر آن در توسعه اقتصادی کشور را در اختیار بازدید کنندگان قرار دادند.

 


برچسب‌ها: پايانه مرزي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/15ساعت 11:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیری سارقان درب منازل در سرخس/ سارقانی که به درب منازل هم رحم نکردند 

دو سارق حرفه‌ای که اقدام به سرقت درب منازل خالی از سکنه دریکی از روستاهای شهرستان سرخس کرده بودند، شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ محمدرضا روحی گفت: در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و گزارش ۳ فقره سرقت شبانه درب‌های منازل خالی از سکنه در «روستای پدلی» شهرستان بلافاصله تیمی از مأموران پاسگاه مزداوند برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی افزود: با حضور مأموران در محل و بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد که سارقان بااطلاع از خالی از سکنه بودن سه واحد مسکونی شبانه اقدام به تخریب دیوار و سرقت ۳ درب آهنی کرده‌اند. فرمانده انتظامی سرخس اذعان کرد: تیم دایره تجسس پاسگاه مزداوند با برسی اظهارات مالباختگان و استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار به دو سارق مظنون و پس از یک سری تحقیقات میدانی و جمع‌آوری مستندات کافی آن‌ها را با هماهنگی مقام قضایی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. روحی تصریح کرد: متهمان که چندین فقره سابقه کیفری در پرونده‌شان به یدک می‌کشند در بازجوئی‌های به‌عمل‌آمده با مشاهدات مستندات پلیسی لب به اعتراف گشودند و به سرقت درب منازل اعتراف کردند. وی اظهار کرد: در این رابطه اموال مسروقه از مخفیگاه متهمان کشف و متهمان پس از بازجوئی‌های تکمیلی راهی دادسرا شدند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/15ساعت 10:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

صعود کوهنوردان سرخسی به قله دماوند 

تیم ۱۵ نفری کوهنوردان سرخسی در برنامه ای مشترک به قله ۵۶۷۱ متری دماوند صعود کردند. 

عکس: مصطفی نیکخو


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/15ساعت 9:53 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

وقتی خواب پدر شهید سرخسی به حقیقت پیوست + تصاویر دیده نشده از شهید

 شهید «کریم مرحمت» در سال ۱۳۴۴در شهرستان سرخس بدنیا آمد.  کریم  در بسیج جز اولین نیروهای بسیجی پایگاه خود بود و به عنوان پاسدار رسمی پذیرفته و برای خدمت در جبهه به تیپ ویژه شهدا معرفی شد.     شهید درگردان امام علی علیه السلام  گروهان کمیل به عنوان تیربارچی خدمت ورشادت های زیادی از خودش نشان داد.    

«شهید کریم مرحمت» در  تاریخ ۶۱/۳/۱۵  مورد کمین عناصر دوموکرات قرار گرفت وبعد از این که مهمات تیربارش تمام می شود از سلاحش به عنوان چوب استفاده وتا آخرین لحظه حاضر نمی شود اسیر شود و به همین دلیل دشمن آنقدر به سرش می کوبد که سرش متلاشی می شود. پدر شهید مرحمت قبل از شهادت فرزندش خواب می بیند پسرش از ناحیه سر مورد اصابت آرپی چی قرار گرفته وسر در بدن ندارد که بعد از حمله، دشمن سر وی را له می کند وبعد از انتقال پیکر وی به سرخس نمی خواستند پیکر را به پدرش نشان دهند که پدرش می گوید: من می دانم که فرزندم سر در بدن ندارد واین در حالی بود که وی جنازه فرزندش را ندیده بود.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در چهارشنبه 1393/05/15ساعت 8:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شروع پانزدهمین دوره کلاس‌های اوقات فراغت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در سرخس 

به همت پایگاه مقاومت بسیج قدس خانگیران سرخس پانزدهمین دوره کلاس‌های اوقات فراغت شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق آغاز شد. فرمانده پایگاه بسیج قدس خانگیران سرخس  اظهار کرد: این اقدام به‌منظور ساماندهی اوقات فراغت کودکان و نوجوانان و همچنین همسران کارکنان شرکت بهره‌برداری نفت و گاز شرق در تابستان صورت می‌گیرد. حسین احمدی افزود: آموزش‌های قرآنی، حفظ سوره‌ها و قصص قرآنی، برنامه‌های ورزشی، فوتسال، شنا، دومیدانی و والیبال و دوره‌های آموزشی کامپیوتر، مهارت‌های زندگی، حجاب و عفاف و دوره‌های هنری، نقاشی، خوشنویسی و سفره‌آرایی ازجمله دوره‌های آموزشی است که برای علاقه‌مندان برگزار می‌شود. وی شرکت در برنامه‌های فرهنگی مهدیه، شرکت در نماز جمعه، مسابقات کتاب‌خوانی، دوچرخه‌سواری و شرکت در محافل قرآنی سطح شهرستان را از فوق‌برنامه‌های این کلاس‌ها عنوان کرد. احمدی بابیان این‌که برگزاری کلاس‌های اوقات فراغت این شرکت بر عهده بسیج است، خاطرنشان کرد: تاکنون ۱۹۰ نفر از فرزندان و ۱۲۰ نفر از همسران کارکنان در این کلاس‌ها ثبت‌نام کرده‌اند. فرمانده پایگاه مقاومت بسیج قدس خانگیران سرخس اذعان کرد: ۳ کلاس در دبستان شهید تندگویان، ۲ کلاس کامپیوتر، ۲ کانکس و مسجد شهرک نفت برای برگزاری این کلاس‌ها مهیا شده‌اند. وی خاطرنشان کرد: شروع کلاس‌های اوقات فراغت دانش آموزان از ۱۱ مردادماه بوده و به مدت ۴۵ روز ادامه خواهد داشت. احمدی در پایان گفت: دانش آموزان در پایان کلاس‌های اوقات فراغت، به مدت یک روز به اردوی سیاحتی مشهد مقدس و سه روز به باغرود نیشابور اعزام خواهند شد.


برچسب‌ها: بهره برداری نفت و گاز شرق
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/14ساعت 18:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برداشت ۷۰۰ تن گندم از اراضی کشاورزی کشت و صنعت سرخس 

معاون کشت و صنعت سرخس از برداشت بیش از ۷۰۰ تن گندم از اراضی کشاورزی این موسسه در سال زراعی ‌جاری خبر داد. حسن مهدیزاده گفت: امسال ۲۳۰ هکتار از اراضی کشاورزی کشت و صنعت سرخس به کشت گندم اختصاص‌یافته که عملکرد تولید به‌طور متوسط در هر هکتار ۴ تن است. وی اظهار داشت: با توجه به کاهش بارندگی در سال‌های اخیر و سرمای شدید در سال گذشته، رسیدگی فراوانی به محصول گندم به عمل آمد و همین امر موجب افزایش ۳ درصدی عملکرد تولید این محصول شد. مهدیزاده در زمینه محصولات زراعی و باغی این موسسه اظهار داشت: محصولات زراعی شامل گندم، جو، ذرت علوفه‌ای، یونجه، ترتیکاله، کلزا و محصولات باغی شامل پسته است. وی همچنین یادآور شد: در سال جاری ۳۲۴ هکتار از اراضی کشاورزی به کشت یونجه اختصاص‌یافته که تا پایان سال پیش‌بینی می‌شود ۳ هزار و ۲۰۰ تن محصول برداشت شود. این مقام مسئول در ادامه با اشاره به این‌که  ۲۰ هکتار از اراضی به کشت محصولات جالیزی نظیر هندوانه و خربزه اختصاص‌یافته گفت: به دلیل شرایط آب و هوایی شهرستان سرخس و واقع‌شدن در اقلیم گرم و خشک استان، رشد محصولات جالیزی عملکرد کندی داشته و پیش‌بینی می‌شود از این میزان ۲۰۰ تن محصول برداشت شود. به گفته وی این محصول برای تأمین خوراک دام واحد گاوداری این موسسه که هم‌اکنون زیر نظر مؤسسه دام‌پروری صنعتی قدس رضوی است ارسال می‌شود.


برچسب‌ها: املاك و اراضي آستان قدس سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/14ساعت 12:22 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آژير
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1393/05/14 شماره انتشار 18750
سارقان پسته در سرخس دستگير شدند

سرخس، محمودي - فرمانده انتظامي سرخس از دستگيري ۵ سارق پسته در روستا خبر داد. سرهنگ محمدرضا روحي گفت: در پي تماس با پليس ۱۱۰ و گزارش سرقت پسته از محل انباري در روستاي شورلق، ماموران بلافاصله در محل حضور يافتند که با بررسي صحبت هاي مال باخته و اهالي محل مشخص شد سارقان شبانه وارد انبار شده و مقدار ۷۶۰ کيلوگرم پسته را به سرقت برده اند. روحي با اشاره به تحقيقات انجام شده افزود: پي از شناسايي و دستگيري سارق سابقه دار وي در مقابل ادله پليس لب به اعتراف گشود و چهار نفر از همدستانش را معرفي کرد. با هماهنگي مقام قضايي سارقان در مخفيگاهشان دستگير شدند و پسته هاي سرقتي کشف شد.

 

مرگ مشکوک جواني در سرخس

سرخس، محمودي -فرمانده نيروي انتظامي سرخس از کشف جسد جواني در منطقه آق دربند سرخس خبر داد. سرهنگ محمدرضا روحي گفت: براساس اطلاع به پليس ۱۱۰ مبني بر پيدا شدن جنازه اي در منطقه معدن آق دربند بلافاصله نيروهاي آگاهي در محل حضور يافتند و پس از بررسي هاي اوليه و تشخيص پزشکي قانوني احتمال وقوع جنايت را دادند. روحي افزود: جسد اين جوان ۲۳ساله که احتمالاً از اهالي منطقه است ، براي بررسي هاي لازم به پزشکي قانوني انتقال يافت.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/14ساعت 0:14 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جمع‌آوری ۹۰ میلیون ریال زکات فطریه در شهرستان سرخس/ رشد ۲۵ درصدی جمع‌آوری فطریه نسبت به سال گذشته 

به گزارش روابط عمومي كميته امداد سرخس مدیر کمیته امداد امام (ره) سرخس  گفت: مردم نیکوکار شهرستان سرخس از روز عید سعید فطر تاکنون بالغ‌بر ۹۰ میلیون ریال در قالب فطریه و کفارات به پایگاه‌های کمیته امداد پرداخت کردند. علیرضا دادمحمدی افزود: ۱۵ پایگاه ثابت و سیار در روز عید سعید فطر در محل‌های برگزاری نماز عید و میادین اصلی مستقر و کار جمع‌آوری فطریه و کفارات مردم مؤمن شهرستان را بر عهده داشتند. وی بیان کرد: از این مبلغ ۷۰ میلیون و۵۰۰ هزار ریال فطریه و مبلغ ۱۵ میلیون ریال کفاره و فطریه سادات است که همه مبالغ جمع‌آوری‌شده در همان روز لیست و به‌حساب مددجویان و به خصوص بیماران صعب العلاج واریز شد. دادمحمدی با تقدیر از مردم خیر و نوع‌دوست شهرستان سرخس گفت: پرداخت فطریه و کفاره توسط مردم خداجوی شهرستان به کمیته امداد نسبت به سال  گذشته ۲۵ درصد رشد داشته وجمع‌آوری فطریه هم چنان ادامه دارد.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/13ساعت 13:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پایان مسابقات فوتسال و والیبال جام رمضان سرخس 

رییس اداره ورزش و جوانان سرخس از پایان مسابقات فوتسال و والیبال جام رمضان در این شهرستان خبر داد. رضا محمدیان گفت: رقابت های فوتسال جام رمضان که در رده‌های سنی مختلف در این ماه مبارک در سالن‌های ورزشی شهرستان سرخس در جریان بود، دیروز ۱۲ مرداد ماه به پایان رسید. وی افزود: در پایان رقابت های رده سنی آزاد که ۲۱ تیم در آن حضور داشتند، تیم فوتسال سوپر میوه امید به مقام قهرمانی رسید، تیم‌های رنگ ابزار ثامن و آبادبام نیز به ترتیب دوم و سوم شدند. رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس ادامه داد: مسابقات فوتسال رده سنی پیشکسوتان نیز با ۸ تیم پیگیری شد که در پایان تیم شهید صدری، شهدای کچولی و شهرداری به ترتیب مقام اول تا سوم را از آن خود کردند. وی بیان کرد: تیم‌های فوتسال کلبه ورزش، فرزندان گاز و شهید حیدری مقام اول تا سوم رده سنی امید را کسب کردند، در رده سنی نوجوانان نیز تیم‌های موبایل یاس، جوادالائمه و ثامن به مقام اول تا سوم رسیدند. محمدیان عنوان کرد: به همین مناسبت رقابت های والیبال جام رمضان نیز در بخش‌های آقایان، بانوان و روستایی در سرخس برگزار شد. وی گفت: در بخش آقایان تیم‌های والیبال جوانان فرمانداری، هنگ مرزی و راه‌آهن به ترتیب مقام اول تا سوم را به دست آوردند، تیم‌های والیبال بانوان بسیج نفت، پایگاه صاحب‌الزمان(عج) و فرهنگیان نیز در این بخش مقام اول تا سوم را کسب کردند. رییس اداره ورزش و جوانان شهرستان سرخس افزود: در بخش روستایی نیز تیم‌های والیبال تپه میراحمد، قوش عظیم و سنگر به مقام اول تا سوم دست یافتند. وی خاطر نشان کرد: رقابتهای والیبال نوجوانان و مینی والیبال جام رمضان نیز در شهرستان سرخس در حال برگزاری است.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/13ساعت 12:45 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مراسم دعای ندبه این هفته شهرستان سرخس با حضور حجت الاسلام ماندگاری برگزار می شود 

مراسم پرفیض معنوی دعای ندبه صبح جمعه این هفته در مهدیه شهرستان سرخس با حضور حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری برگزار می شود. مراسم معنوی دعای ندبه صبح جمعه این هفته در مهدیه سرخس برگزار می شود. این مراسم پرفیض از ساعت ۶:۳۰ با حضور خواهران وبرادران آغاز خواهد شد و سخنران این هفته مراسم دعای ندبه، حجت الاسلام محمد مهدی ماندگاری خواهد بود. حجت الاسلام ماندگاری مسول سابق نهاد رهبری در دانشگاه علم و صنعت و عضو هیات امنای موسسه روایت سیره شهدا است. براساس این گزارش، برادر جواد شکری از مشهد مقدس نیز قرائت دعا و مداحی این مراسم را بر عهده خواهد داشت. «مهدیه سرخس» در بلوار ورودی شهرستان سرخس و در مقابل شهدای گمنام شهرستان واقع است.


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/13ساعت 11:32 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

«دریاچه بزنگان سرخس» به مرز خطر نزدیک شده است/ علت اصلی افت آب دریاچه خشک‌سالی‌ها و کاهش ورودی آب است 

رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سرخس با اشاره به این‌که دریاچه بزنگان به مرز خطر نزدیک شده است، اظهار کرد: به‌زودی کارگروه نجات دریاچه بزنگان تشکیل جلسه می‌دهد. محمدجواد علیپور  گفت: افت آب دریاچه بزنگان نزدیک به  ۱۰ سال است که شروع‌شده  و علت اصلی آن خشک‌سالی‌ها  و کاهش ورودی آب  به دریاچه است. وی افزود: آب دریاچه طبیعی بزنگان در دهه‌های گذشته دارای افت‌وخیز فراوانی بوده است به‌طوری‌که در دهه ۴۰ آب این دریاچه خشک‌شده است. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سرخس بابیان اینکه خشک‌سالی‌ سالهای اخیر روند افت آب دریاچه را تسریع کرده است، اظهار کرد: حتی اگر اعتبار کافی هم برای انتقال آب تأمین شود، در حال حاضر با خشک شدن سطح آب‌های زیرزمینی و چشمه‌ها منبعی برای تأمین آب این دریاچه وجود ندارد.  علیپور تأکید کرد: طرحی برای نجات آب این دریاچه ارائه‌شده و بر این اساس قرار است طرح انتقال آب بند شازده به دریاچه انجام شود و از این طریق آب از بند شازده به دریاچه بزنگان انتقال می‌یابد. وی اذعان کرد: این طرح نیز به دلیل کمبود اعتبارات تنها در حد حرف مطرح‌شده و تا زمانی که مشکلات اعتباری حل نشود نمی‌توان برای نجات این دریاچه کاری کرد. رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سرخس اظهار کرد: مرگ دریاچه بزنگان در حالی اتفاق می‌افتد که این دریاچه یک اثر طبیعی و ملی بوده و باید مورد مراقبت و حفاظت جدی مسئولان محیط‌زیست قرار گیرد.  علیپور با اعلام اینکه پیش‌ازاین آب دریاچه بزنگان از طریق آب چشمه‌ها تأمین می‌شده است، اظهار کرد: در حال حاضر به علت توسعه کشاورزی، آب‌های چشمه‌ها کمتر وارد این دریاچه می‌شود و از سویی دیگر نمی‌توان آب‌های بارندگی را نیز که همراه با گل‌ولای است وارد دریاچه کرد زیرا این امر ممکن است به محیط‌زیست خسارت و آسیب وارد کند.  رئیس اداره حفاظت محیط‌زیست سرخس در پایان گفت: در سالیان گذشته عمق دریاچه در گودترین قسمت بیش از ۱۲ متر  بود اما اکنون در بهترین وضع، کمتر از ۲ متر است و این امر فاجعه‌ای برای این دریاچه است.


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در دوشنبه 1393/05/13ساعت 10:57 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

آغاز به کار پایگاه “انتخاب رشته” در سرخس 

معاون پرورشی و تربیت‌بدنی اداره آموزش‌وپرورش سرخس از آغاز به کار پایگاه انتخاب رشته در شهرستان خبر داد. مهدی دلشاد گفت: همزمان با اعلام نتایج اولیه کنکور سراسری پایگاه انتخاب رشته در محل کانون شهید باهنر شهرستان  شروع به فعالیت کرد. وی افزود:  بر اساس تصمیم ستاد انتخاب رشته، این پایگاه از امروز به مدت ۸ روز همه‌روزه از ساعت ۸ الی۱۲ و ۱۷ الی ۲۰ پاسخگوی مراجعه كنندگان خواهد بود.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/12ساعت 19:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رقابت چوخه کاران استان در سرخس
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/05/12 شماره انتشار 18748

سرخس، محمودي/ چوخه کاران استان درگود کشتي شهرداري سرخس به رقابت پرداختند.

رئيس هيئت کشتي با چوخه سرخس روز گذشته به خراسان گفت: ۵۱ کشتي گير چوخه کار از شهرهاي مشهد، درگز، چناران و سرخس در ۴ وزن 80،۷۰،60 و بعلاوه ۸۰ کيلوگرم با هم به رقابت پرداختند که در پايان تيم هاي سرخس، درگز و مشهد به ترتيب مقام هاي اول تا سوم را کسب کردند. «علي نوتائي» افزود: به نفرات اول هر وزن يک راس گوسفند، به نفرات دوم ۴ ميليون ريال و به نفرات سوم ۳ ميليون ريال وجه نقد اهدا شد. در خور اشاره است، در زمان برگزاري مسابقات تماشاگران با شعار «مرگ بر اسرائيل» و «مرگ بر آمريکا» جنايات اين ۲ کشور در غزه را محکوم کردند.شايان ذکر است جوايز اين مسابقات توسط يکي از چوخه کاران معروف منطقه به نام «صفت گل» تهيه و اهدا شد.


برچسب‌ها: ورزش و جوانان سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/12ساعت 1:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/05/12 شماره انتشار 18748

ما پزشکان تفاهمي بيمارستان لقمان حکيم سرخس ۱۶ ماه است که حقوق دريافت نکرده ايم.


برچسب‌ها: شبكه بهداشت سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/12ساعت 1:9 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تنگناهاي اجراي طرح تحول نظام سلامت در تنها بيمارستان سرخس
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/05/12 شماره انتشار 18748
نويسنده: محمودي

بيمارستان ۹۶ تخت خوابي لقمان حکيم سرخس در اواخر دهه ۶۰ کلنگ زني شد. پس از سال ها انتظار طي مراحل مختلف در دولت نهم تأمين اعتبار و در دوره دوم سفرهاي رياست جمهوري دولت دهم، در فروردين ۸۷ با حضور وزير بهداشت وقت افتتاح شد.اين بيمارستان در زميني به مساحت ۶ هکتار با ۷ هزار و ۲۰۰ مترمربع زيربنا و صرف هزينه اي حدود ۴۲ ميليارد ريال داراي بخش هاي اطفال، زنان، زايمان، جراحي، آزمايشگاه، راديولوژي، داروخانه، کلينيک تخصصي اورژانس، تالاسمي و بخش هاي c.c.u و Icu است. بخش دياليز و مراقبت هاي ويژه از جمله بخش هايي بودند که در سال ۹۱ فعاليت خود را هر چند ناقص شروع کردند. متأسفانه دياليز همچنان در فاصله چند کيلومتري از بيمارستان و در زايشگاه سابق در ساختماني فرسوده واقع است به طوري که صداي اعتراض بسياري از بيماران را درآورده است چرا که اگر بيماري در حال دياليز نياز به بخش مراقبت هاي ويژه و پزشک داشته باشد بايد به وسيله آمبولانس به بيمارستان منتقل شود! اين مجتمع درماني که ۲۵ سال از عمر آن مي گذرد و بخشي از آن ۳۲ تخت فضا دارد عملاً به صورت سفت کاري رها شده و به علت تأمين نشدن اعتبار غيرفعال است. شهروندي که چندي قبل به دليل نبود دستگاه سي تي اسکن راهي مشهد شده بود گفت: چون بيماري من داخلي بود و درد زيادي داشتم به بيمارستان لقمان مراجعه کردم که به علت نبود امکانات به مشهد انتقال يافتم و مداوا شدم مشکل بنده اين بود که هزينه درمان من افزايش پيدا کرد و همراه من براي استراحت در مشهد بايد حتماً به مسافرخانه مي رفت.شهروند ديگري گفت: اميد به زندگي با اجراي طرح تحول نظام سلامت بيشتر مي شود و هم اکنون شما اين اميد را در رفتار آن هايي که به بيمارستان آمده اند، مي بينيد.

شايد بگويم اين طرح از پرداخت يارانه هم ضروري تر باشد. خيلي خوب است با خيال راحت به بيمارستان مراجعه کني و دغدغه پول نداشته باشي به شرطي که بيمارستان هم امکانات فني در بخش تخصص هاي لازم داشته باشد.خانمي که همسرش در روي تخت بيمارستان در حال گذرانيدن دوران نقاهت بود ضمن گلايه از کمبود کارکنان و وضعيت بهداشتي بخش بارضايت از طرح سلامت گفت: اجراي اين طرح مطلوب است و اميدواريم تداوم داشته باشد، اما هنوز اين بيمارستان نيازمند امکانات است مسئولان استان با توجه به درآمدي که اين شهر دارد بودجه اي کافي لحاظ کنند.

پدري که بر بالين دخترش ايستاده بود پس از شمارش تخت هاي داخل راهرو گفت: شما ببينيد يک صندلي براي نشستن همراهي وجود ندارد، بله هزينه بستري کم شده اما توان خدمات دهي بيمارستان چه تغييري کرده؟ وسايل سرمايشي بيمارستان به تازگي راه اندازي شده و سردخانه هنوز برق ندارد بهتر است مسئولان امکانات بيمارستان را ارتقا دهند.جواني که شادي از چهره اش پيدا بود و سر از پا نمي شناخت با خوشحالي گفت: بابا شدم خيلي خوشحالم دست کارکنان اين جا درد نکند. دست آن ها هم که زايمان طبيعي را رايگان کردند همين طور، به خدا اگر وضع مالي خوبي داشتم و کارگر نبودم يارانه خود را به همين بيمارستان مي بخشيدم.خانم همراهي که بيمار قلبي داشت و تحت مراقبت هاي ويژه قرار گرفته بود ضمن رضايت از اجراي اين گونه طرح ها (طرح نظام سلامت) از دست اندرکاران بيمارستان خواست بخش قلب را به طبقه همکف منتقل کنند چون براي اين گونه بيماران رفت و آمد به طبقه بالا مشکل است لذا در اين خصوص دکتر عباس زاده مسئول شبکه بهداشت و درمان شهرستان سرخس از آخرين اقدامات انجام شده در بحث تجهيز بيمارستان و اجراي طرح تحول نظام سلامت در گفت و گويي با خراسان گفت: تنها راه ورود تخصص هاي ديگر به اين بيمارستان راه اندازي ۳۲ تخت ديگر آن است.

وي افزود: عملاً يک چهارم اين مجتمع درماني غيرفعال است. دکتر عباس زاده با اشاره به وضعيت اعتبارات بيمارستان افزود: در سفري که در سال ۹۱ رئيس دانشگاه علوم پزشکي خراسان رضوي به شهرستان سرخس داشت قول هايي داد که توانستيم بخش هاي c.c.u و I.c.u و دياليز را به صورت ناقص راه اندازي کنيم و به دنبال آن چون در سال ۹۲ بودجه اي نداشتيم عملاً نتوانستيم کار را به پايان برسانيم بر همين اساس با توجه به اطلاع رساني هايي که به استان انجام شده انتظار داريم امسال با تأمين اعتبارات لازم مشکل بخش دياليز و بخش هايي را که در بهره برداري از آن مشکل داشته ايم رفع کنيم. رئيس شبکه بهداشت يادآور شد: هم اکنون در اين بيمارستان با همين تعداد تخت، عمل هاي معمولي چشم، ارتوپدي، زنان و... را انجام مي دهيم اما همچنان بحث نيروي انساني در بخش پرستاري، پزشک عمومي، مامايي، هوشبري و... از کمبودهاي عمده ماست. دکترعباس زاده با اشاره به اجراي طرح نظام سلامت اظهار داشت از ابتداي اجراي اين طرح بيمارستان با آمادگي کافي توانست بر اساس توانمندي خود خدمات مطلوبي را شامل رايگان شدن زايمان طبيعي، خدمات آمبولانس، کاهش هزينه بستري تا سقف ۱۰ درصد براي بيماران شهري و ۵ درصد براي روستاييان، تهيه دارو و وسايل بهداشتي بيماران بستري را به خوبي ارائه دهد. اما براي عملياتي شدن ۷ بسته حمايتي طرح تحول نظام سلامت لازم است در بخش پزشک جراح و متخصص مشکلات رفع شود که البته همکاري مردم از موارد مهم جذب اين نيروهاست. وي افزود: اگر بيماران به جاي عزيمت به مشهد به پزشکان موجود در شهرستان مراجعه کنند شهرستان مي تواند متخصصان زيادي را جذب کند. وي در خصوص داشتن سي تي اسکن، امکانات آزمايشگاهي و توسعه آن، هتلينگ و آنچه بيماران در تهيه گزارش بيان کردند تصريح کرد: مشکل اصلي تأمين اعتبار است اما تلاش مي کنيم با همکاري مديران شهرستان، استان و نماينده محترم موارد ذکر شده را فراهم و برطرف کنيم.


برچسب‌ها: شبكه بهداشت سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/12ساعت 1:8 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

چه خبر هم استاني؟
کدام پارک کودک؟!
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1393/05/12 شماره انتشار 18748

حسني از شهروندان سرخسي هستم. در شهر ما چند سال پيش پارکي به نام پارک کودک احداث کردند که امکانات اين پارک فقط چند تا تاب و سرسره مخصوص کودکان و چند نيمکت براي نشستن والدين است. در همين پارک يک تپه مصنوعي هم ساختند که به اصطلاح مي خواستند بر فراز اين تپه آبشار درست کنند اما اين تپه سال هاست که در داخل پارک خودنمايي مي کند و خبري از قطره اي آب نيست. بعضي اوقات تعدادي از کودکان را مي بينم که دست در دست والدينشان از تپه بالا مي روند و با حسرت به پلکان هايي که براي ساخت آبشار ساخته شده نگاه مي کنند. هر کس که از ماجراي اين پارک خبر ندارد با خود سوال مي کند به راستي فلسفه وجودي ايجاد چنين تپه اي چيست و چرا اصلاً بر آن نام پارک کودک گذاشتند. مگر اين پارک چه ابزار و وسايلي براي تفريح کودکان دارد و کدام کار فرهنگي در اين پارک صورت مي گيرد؟ آيا بايد چنين مکاني همچنان بدون امکانات رها شود؟


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/05/12ساعت 1:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خیابان وحدت سرخس به طول یک کیلومتر آسفالت شد/ کمبود نقدینگی بزرگ‌ترین چالش پیش روی اجرای پروژه‌های عمرانی 

شهردار سرخس اظهار کرد: در ۶ روز کاری آسفالت خیابان وحدت شهرستان به طول یک کیلومتر انجام و تمهیدات ترافیکی آن صورت گرفت. مهندس خضر الیاسی گفت: در هفته آخر تیرماه عملیات اجرایی آسفالت خیابان وحدت شهرستان آغاز و تمهیدات ترافیکی آن صورت گرفت. وی افزود: با توجه به اینکه خیابان وحدت، معبر منتهی به گمرک شهید شوشتری شهرستان بوده و از اهمیت ویژه ای برخوردار است عملیات اجرایی آن آغاز و ظرف ۶ روز کاری به طول یک کیلومتر آسفالت و معبر دسترسی مقابل گمرک نیز به متراژ ۲ هزار مترمربع روکش آسفالت آن انجام شد. الیاسی با تشریح جزئیات عملیات اجرایی آسفالت خیابان وحدت تصریح کرد: طول خیابان وحدت از مقابل کانون فرهنگی سپاه پاسداران تا مقابل گمرک شهید شوشتری نزدیک به یک کیلومتر بوده و عرض آن متوسط ۱۳ متر  است. شهردار سرخس اذعان کرد: اهتمام جدی شهرداری در جهت توسعه و بهبود معابر شهری بوده که ۱۳ هزار مترمربع آسفالت خیابان وحدت و بالغ‌بر ۳۰۰ مورد لکه‌گیری سطح شهر در یک ماه گذشته گوشه‌ای از این اقدامات است. وی در پایان گفت: یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های پیش روی اجرای پروژه‌های عمرانی کمبود نقدینگی و کاهش محسوس منابع درآمدی است که به حول و قوه الهی و با پشتیبانی مردم و دولت ضمن تحقق این منابع گام‌های مؤثری در سال جدید برداشته خواهد شد.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/11ساعت 17:39 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیری ۵ سارق پسته در سرخس/ اعتراف سارقان به سرقت شبانه ۷۶۰ کیلوگرم پسته 

فرمانده انتظامی سرخس از دستگیری ۵ سارق پسته در یکی از روستاهای شهرستان خبر داد. سرهنگ محمدرضا روحی گفت: در پی تماس با مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ و گزارش یک فقره سرقت محصولات باغی در روستای شورلق بلافاصله تیمی از مأموران پاسگاه مزداوند برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند. وی افزود: با حضور مأموران در محل و بررسی‌های به‌عمل‌آمده مشخص شد سارقان شبانه وارد انبار پسته یکی از کشاورزان شده و ۷۶۰ کیلوگرم پسته را سرقت کردند. فرمانده انتظامی سرخس ادامه داد: مأموران پاسگاه مزداوند با بررسی اظهارات مالباخته و یک سری تحقیقات میدانی به یکی از سارقان سابقه‌دار مظنون و با اقداماتی اطلاعاتی و جمع‌آوری ادله کافی در این خصوص با هماهنگی مقام قضایی او را دستگیر کردند.     روحی اذعان کرد: متهم پس از انتقال به مقر انتظامی در بازجوئی‌های به‌عمل‌آمده با مشاهده ادله پلیسی لب به اعتراف گشود و به سرقت شبانه ۷۶۰ کیلوگرم پسته با همدستی چهار نفر از دوستانش اعتراف کرد. وی با اشاره به دستگیری همدستان متهم و کشف پسته‌های سرقتی از مخفیگاهش خاطرنشان کرد: متهمان پس از بازجوئی‌های تکمیلی با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی روانه دادسرا شدند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/11ساعت 16:50 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

کمک کارکنان موسسات کشت وصنعت سرخس و موقوفات چناران به مردم غزه 

مدیر عامل موسسه کشت و صنعت سرخس اظهار کرد: در پی تاکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر کمک به مردم مظلوم غزه کارکنان موسسات کشت و صنعت سرخس و موقوفات چناران از مجموعه های وابسته به سازمان اقتصادی رضوی در اقدامی خیرخواهانه بخشی از حقوق خود را به مردم مظلوم غزه اهداء کردند. عادل رضایی گفت: این اقدام انسان دوستانه در حمایت از مردم مظلوم غزه و محکوم نمودن حملات وحشیانه رژیم اشغالگر قدس و به صورت خودجوش صورت گرفته است. عضو موظف هیئت مدیره موقوفات چناران تصریح کرد: در آموزه های دینی و روایات امامان معصوم( ع)، همواره به یاوری مظلومین و ایستادگی در برابر ظلم تاکید شده و کارکنان مجموعه های منتسب به آستان قدس رضوی نیز به این مهم توجه ویژه دارند.


برچسب‌ها: املاك و اراضي آستان قدس سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/11ساعت 9:21 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي استحضار مردم
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1393/05/11 شماره انتشار 18747
اداره کل راه و شهرسازي خراسان رضوي

* در پاسخ به مطلب درج شده مورخ 93.4.22 با موضوع «آسفالت جاده بين المللي مشهد - سرخس» به آگاهي مي رساند: با انعقاد ۳ قرارداد در بخش راهداري و راهسازي، قسمت هايي از مسير در برنامه روکش آسفالت و عمليات حفاظتي قرار دارد که به تناسب تأمين اعتبار، عمليات روکش انجام خواهد شد و تاکنون در مجموع ۹ کيلومتر روکش شده است (۵ کيلومتر از سمت شورلق به طرف مشهد و ۴ کيلومتر در گردنه مزداوند از انتهاي بولوار مزداوند به سمت سرخس).ضمناً ۱۴ کيلومتر از مسير مشهد - سرخس حدفاصل گنبدلي به سمت سرخس اخيراً به صورت دوبانده بازگشايي شده است. همچنين عمليات نگهداري و مرمت راه به طور مستمر از طريق ادارات راه مشهد و سرخس انجام مي گيرد.


برچسب‌ها: راه و شهرسازي سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/05/11ساعت 1:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 نفرت از اسرائیل در شمال شرقی ترین نقطه ایران  این بار فریاد “مرگ بر اسرائیل” از گلوی مردم شهرستان سرخس به سمت سرزمین های اشغالی روانه شد.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: تبليغات اسلامي سرخس
ادامه مطلب
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/10ساعت 15:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برطرف کردن مشکلات شهرستان با وحدت مسئولان قابل حل است/ مقاومت مردم غزه وصف ناپذیر است 

امام جمعه موقت سرخس به وحدت مسئولان شهرستان در برطرف کردن مشکلات مردم  و اشتغال جوانان تاکید کرد و گفت: می طلبد مسئولان شهرستان با یک مدیریت جهادی به سمت توسعه و پیشرفت شهرستان گام بردارند. حجت الاسلام حسن اکبری نیا در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس به اهمیت پرداخت زکات در دین مبین اسلام اشاره و اظهار کرد: بدلیل مهم بودن زکات در دین اسلام در کنار سایر عبادت های انسان قرار گرفته و حتی شرط قبولی نماز به پرداخت زکات منوط شده است. امام جمعه موقت سرخس افزود: هدف از پرداخت زکات در اسلام کمک به فقرا و نیازمندان بوده و در این راستا همه افراد باید تلاش کنند که این فریضه مهم در جامعه ترویج و گسترش یابد تا همه در زمره فعالان در احیای زکات قرار گیرند. وی در ادامه برلزوم صله رحم و کمک به نیازمندان و توجه بیش از پیش به دعا و مغفرت برای ظهور امام زمان (عج)، پیروزی اسلام و مغفرت الهی تاکید کرد. اکبری نیا با بیان این که روزه گرفتن در ماه مبارک رمضان توفیق می خواهد، گفت: روزه گرفتن در ماه رمضان سپری برای جلوگیری از عذاب الهی است. وی به دستگیری از مستمندان و نیازمندان جامعه تاکید و  بیان کرد: به جا آوردن کارهای نیک و پسندیده انسان را از خواری ها و ذلت ها حفظ می کند.     خطیب نماز جمعه سرخس بیانات رهبر معظم انقلاب در روز عید سعید فطر را چراغ راه مسلمانان جهان عنوان کرد و افزود: همه مسلمانان باید به مسلح کردن مردم بی دفاع و مظلوم فلسطین کمک کنند. اکبری نیا  قتل و عام کودکان مظلوم غزه را ناشی از خوی وحشی گری رژیم کودک کش صهیونیستی عنوان کرد. وی با تجلیل از مقاومت مردم غزه در مقابله با جنایات رژیم صهیونیستی گفت: استقامت مردم غزه درسی برای تمام جهانیان است که مقاومتی فراتر از حد توصیف داشتند. امام جمعه موقت سرخس با اشاره به هشتم شوال المکرم سالروز تخریب قبور أئمه بقیع به دست وهابیون گفت: وهابیت با عقاید باطلش دست به تخریب قبور أئمه (ع) مدینه و حمزه سید الشهدا در احد زد که لکه سیاهی در تاریخ بشریت به ثبت رساند. وی اذعان کرد: وهابیت امروز در سطح بین الملل با بدعت گذاردن در دین، اسلامی جدیدی در دنیا معرفی کرده و بر علماء دینی لازم است که در مقابل این هجمه ها بیدار باشند. اکبری نیا در ادامه از حضور کم نظیر مردم شهرستان در راهپیمایی روز قدس تقدیر کرد و افزود: انتظار ما این است که این مقاومت ادامه یابد. امام جمعه موقت سرخس به وحدت مسئولان شهرستان در برطرف کردن مشکلات مردم  و اشتغال جوانان و ریشه کن کردن بیکاری در شهرستان تاکید کرد و گفت: می طلبد مسئولان شهرستان با یک مدیریت جهادی به سمت توسعه و پیشرفت شهرستان  و اشتغال جوانان گام بردارند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1393/05/10ساعت 14:58 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

راهپیمایی اعلام انزجار مردم سرخس از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی 

فرمانده سپاه ناحیه سرخس از راهپیمایی اعلام انزجار مردم ولایت مدار سرخس از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی بعد از نماز جمعه فردا خبر داد. سرهنگ سید مرتضی شارعی مقدم اظهار کرد: راهپیمایی اعلام انزجار مردم ولایت مدار سرخس از جنایات رژیم کودک کش صهیونیستی بعد از نماز جمعه فردا برگزار می شود. وی با اشاره به جنایات وحشیانه رژیم کودک کش صهیونیستی بیان کرد: سکوت امروز مجامع بین المللی و حقوق بشری و برخی کشورهای مسلمان در مقابل جنایت های ددمنشانه رژیم صهیونیستی بیانگر ادعاهای دروغین آنان در دفاع از حقوق بشر است. فرمانده سپاه ناحیه سرخس با بیان این که حمایت از مردم مسلمان فلسطین به هر شکل مقدور لازم و واجب است، اذعان کرد: مردم فلسطین در حالی چوب استکبار و ایادی آن را می خورند که ملت های مسلمانان با داشتن امکانات مادی درکمال بی تفاوتی به سر می برند.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/09ساعت 18:43 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خودرو آژانس پوششی حمل مواد مخدر در سرخس توقیف شد 

فرمانده انتظامی سرخس اظهار کرد: سه سوداگر مرگ که در پوشش خودرو آژانس مسافربری مواد مخدر جابجا می‌کردند، شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ محمدرضا روحی گفت: با دریافت خبری مبنی بر جابجایی مواد مخدر توسط سه سوداگر مرگ از یکی از شهرهای هم‌جوار به شهر سرخس در پوشش آژانس مسافربری موضوع در دستور کار تیمی از مأموران مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت. وی افزود: در این راستا مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر به همراه تیمی از مأموران پاسگاه گنبدلی و هنگ مرزی سرخس محورهای مواصلاتی را کنترل و سرانجام خودرو موردنظر شناسایی و با علائم هشداردهنده متوقف کردند. فرمانده انتظامی سرخس با اشاره به کشف ۶۵۰ گرم مواد مخدر از نوع تریاک از خودرو پراید خاطر نشان کرد: در این رابطه راننده خودرو و دو سرنشین آن دستگیر و با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مقام قضایی معرفی شدند.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1393/05/09ساعت 10:2 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اختلاف بین مسلمانان باعث بوجود آمدن یک غده سرطانی و یک وصله ناهمگون شده است 

امام جمعه سرخس اظهار کرد: اگر امروز یک غده سرطانی و یک وصله ناهمگون ابراز وجود می کند و به مسلمانان در ماه رمضان لطمه می زند به خاطر وجود اختلاف و شکاف بین مسلمانان است. حجت‌الاسلام علیرضا ارژنگ در خطبه‌های نماز عید سعید فطر سرخس با اشاره به ماه پر خیروبرکت رمضان بر حفظ و صیانت از دستاوردهای معنوی این ماه تأکید کرد. وی افزود: انبیاء الهی بعد از عید فطر چند روزی را روزه می‌گرفتند چون دوری از ماه رمضان را فراغی دردناک می‌دانستند. ارژنگ خاطرنشان کرد: عید فطر  و همه اجتماعات بزرگی که در سراسر دنیای اسلام برگزار می‌شود باید گفت یک نمادی از اتحاد، همدلی، برادری و وحدت است. امام‌جمعه سرخس به نقش وحدت در بین مسلمانان اشاره و بیان کرد: وحدت باعث عزت و اقتدار یک جامعه اسلامی می‌شود. وی اذعان کرد: اگر مسئولان یک شهر در کنار یکدیگر باشند آن شهر توسعه‌ یافته و پیشرفت می‌کند. ارژنگ مبارزه با رژیم صهیونیستی را محور وحدت مسلمانان دانست و اظهار کرد: بلایی که امروز بر سر مسلمانان و کشورهای اسلامی آمده به خاطر عدم وحدت، اختلاف و شکاف بین مسلمانان و نداشتن رهبری آگاه و بصیر است و کار به‌ جایی می‌رسد که یک غده سرطانی و یک وصله ناهمگون امروز ابراز وجود می‌کند و در ماه مبارک رمضان حمله‌ور‌می شود و به جان مسلمانان لطمه می‌زند. امام‌جمعه سرخس در پایان گفت: درس عید سعید فطر، درس وحدت، همدلی و در کنار یکدیگر بودن است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/07ساعت 11:38 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برپائی ایستگاه صلواتی در سرخس 

برپائی ایستگاه صلواتی در سرخس به مناسبت عید سعید فطر و پذیرایی از مهمانان خدا.  عکس: مهدی ریحانی


برچسب‌ها: نماز جمعه
ادامه مطلب
+ نوشته شده در سه شنبه 1393/05/07ساعت 11:3 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر