X
تبلیغات
خبرگزاری ساریکا - اجتماعی
بارش برف و باران در جاده سرخس


بارش برف و باران در جاده سرخس روز گذشته.

عکس:مصطفی نیکخو

 

 


برچسب‌ها: هواشناسي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1393/01/03ساعت 20:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مه گرفتگی در گردنه مزداوند سرخس


بارش برف و باران همه شهرستان های خراسان رضوی را فرا گرفته است. مرکز مدیریت راه های خراسان رضوی اعلام کرد: در گردنه های رباط سنگ و خماری در محور مشهد - تربت حیدریه، تیوان و کبکان در محور درگز - قوچان، ابرش، رباط سفید و زاغه ها در محور نیشابور - کاشمر و محورهای شهرستان های جغتای، جوین، نیشابور، کلات، قوچان، سرولایت و باجگیران اکنون برف می بارد. براساس این گزارش در جغتای بیش از 12 سانتی متر برف باریده است .

همچنین از گردنه مزداوند در محور مشهد - سرخس مه گرفتگی گزارش شده است.

بارش باران هم که از صبح امروز در محورهای مشهد ، بردسکن، تربت حیدریه، چناران و سبزوار آغاز شده بود، همچنان ادامه دارد. از دیشب تا کنون حدود 10 میلی متر باران در مشهد باریده و هواشناسی پیش بینی کرده است دمای هوا امشب در مشهد به منهای یک درجه کاهش یابد. براساس پیش بینی اداره کل هواشناسی خراسان رضوی بارشها در این استان تا اواخر وقت سوم فروردین ادامه دارد. با توجه به بارش برف و باران و لغزندگی جاده ها در بیشتر محورهای خراسان رضوی، ضرورت دارد رانندگانی که قصد تردد در این گردنه ها را درند، به وسایل ایمنی مجهز باشند و از سبقت های غیر ضروری خودداری کنند. مرکز مدیریت راه های اداره کل راه و شهرسازی خراسان رضوی از رانندگانی که قصد عبور از محورهای مختلف استان را دارند، خواست قبل از حرکت از طریق شماره تلفن 141 و یا 3411000 - 0511 از آخرین وضع مسیر تردد خود اطلاع یابند.

واحد مرکزی خبر


برچسب‌ها: هواشناسي سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1393/01/02ساعت 18:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهرستان سرخس تابلویی از زیبایی فصل بهار

شهرستان سرخس تابلویی از زیبایی فصل بهار است به گونه ای که دشت، دمن، کوه، دریاچه، رود، چشمه و جنگل همه با هم همزمان با تولد بهار، لباس نویی به تن می کنند و طرحی زیبا از طبیعت در این تابلو می آفرینند.

در بهار و آغاز تولد دوباره طبیعت، آنجا که کوه های استان خراسان رضوی و دنباله ارتفاعات البرز به سمت مشرق پایان می پذیرد، حوالی خانگیران شهرستان سرخس دشتی از گلهای سرخ و زرد لاله در مقابل چشمانت گشوده می شود که جانت را تازه می کند و شوق دویدن در میان سبزه و گل تمام وجودت را فرا می گیرد.

در انتهای شمال شرقی مشهد در مرز ترکمنستان و ایران، با آب شدن برف ها بهار کم کم خود را از لابلای رود، دشت، درخت و دریاچه عبور می دهد و سرسبزی، شکوفه و گل به همراه آواز پرندگان را به ارمغان می آورد.

 بهار سرخس به واقع دیدنی است، همین که به دشت پا می گذاری، صدای دل انگیز آب خروشان چشمه ها، زیبایی خیره کننده دریاچه آبی رنگ، گاو و گوسفندان و سیاه چادرهای عشایر که به ییلاق آمده اند، شکوفه های درختان و لباس سبزی که دشت و دمن بر تن می کند، بوی بهشت را با تمام وجود احساس می کنی.

 لباس بهاری دشت و ییلاقات شهرستان سرخس پر از گل های لاله است، وجود این گلها در انتهای سلسله کوه های هزار مسجد، زیبایی خیره کننده ای دارد به طوری که نوروز هر سال بسیاری از بومیان منطقه و مسافران ترکمنی و ایرانی به شوق چیدن گل به این دشت سرازیر می شوند.

 شهرستان سرخس تابلویی از زیبایی فصل بهار است به گونه ای که دشت، دمن، کوه، دریاچه، رود، چشمه و جنگل همه با هم همزمان با تولد بهار، لباس نویی به تن می کنند و طرحی زیبا از طبیعت در این تابلو می آفرینند.

 دریاچه بزنگان یا ˈکل بی بیˈ که در 80 کیلومتری سرخس واقع شده است، در فصول مختلف سال بویژه بهار محل تجمع پرندگان مهاجر و محل پرورش ماهی قزل آلا است.

 این دریاچه تنها آبگیر طبیعی استان خراسان رضوی در جنوب رشته کوه هزار مسجد است که حدود 80 هکتار وسعت و حداکثر 12 متر عمق دارد، آب این دریاچه از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک حاشیه و کف دریاچه تامین می شود و تاکنون بیش از 33 گونه ˈفیتو پلانکتون جلبکیˈ در آن شناسایی شده است.

 در ضلع غربی و ضلع شرقی دریاچه بزنگان دو چشمه بزرگ و پرآب ˈنازیˈ و ˈغلام باشˈ قرار دارد که علاوه بر زیبا کردن منطقه، عشایر و روستاییان را نیز سیراب می کند.

 در بالادست چشمه همیشه جوشان ˈسرآسیابˈ که آب خود را از دریاچه بزنگان می گیرد، درخت قدیمی ˈارسˈ یا ˈآرزوˈ که گونه ای از درختان سرو به شمار می رود، بیش از 900 سال است که ریشه دوانده و در میان بومیان بسیار عزیز شمرده می شود.

 مردم سرخس هر سال بویژه ایام نوروز پس از گشت و گذار در دشت و دریاچه بزنگان، در کنار درخت ˈآرزوˈ اتراق می کنند.

در چهار کیلومتری شمال دریاچه بزنگان، دشت 15 هکتاری ˈتخت عسلˈ در آغاز بهار مملو از گلهای لاله و سنبل می شود و به یقین تفرجگاه مطلوبی برای گردشگرانی است که قصد گذراندن روزهای پایانی نوروز را در کنار دشت و دمن دارند.

 شهرستان سرخس ییلاق عشایر خراسان رضوی است که با آمدن بهار به مراتع اطراف دریاچه بزنگان، منطقه خانگیران، تپه های ماهوری روستاهای ˈشورلقˈ و ˈگنبدلیˈ منطقه ˈمزداوندˈ کوچ می کنند و سیاه چادرهای خود را در کنار جاده برپا و دام شان را در دشت رها می نمایند.

 غار بزنگان نیز از دیگر جاذبه های منطقه به شمار می رود که در میان دیگر غارهای شهرستان سرخس به دلیل همجواری با دشت سرسبز و چشمه سارهای زیبا در بهار پذیرای شمار زیادی از گردشگران داخلی و خارجی است.

 چشمه آب گرم خانگیران، جنگل های پسته روستای ˈچشمه شورˈ، جنگل های طاق و گز همراه با چشمه های زیبای و مراتع وسیع روستای ˈقاسم خانˈ، زیارتگاه خواجه ابوالفضل در روستای ˈسنگرˈ، جنگل گز بین مرز ایران و ترکمنستان از دیگر جاذبه های طبیعی شهرستان سرخس در فصل بهار به شمار می رود.

 سد ˈدوستیˈ واقع در مرز ایران و ترکمنستان، بر روی رودخانه مرزی هریرود و در 75 کیلومتری سرخس نیز از دیگر جاذبه های گردشگری این شهرستان به شمار می رود که زمینه انجام انواع ورزشهای آبی، ماهیگیری و گشت و گذار گردشگران روی تاج سد در آن فراهم شده است.

 دشت های روستای ˈسنگرˈ شهرستان سرخس که دو محوطه تاریخی مربوط به صدر اسلام را در خود نهفته دارد، در فصل بهار محل رویش گل های روغنی و قارچ های طبیعی است که گردشگران و بومیان منطقه به محض بارش باران به این دشت سرازیر و به جمع آوری قارچ مشغول می شوند.

محوطه های تاریخی روستای ˈشیر تپهˈ که در چهار کیلومتری سد دوستی قرار گرفته است در ایام نوروز از سوی مسافرانی که قصد سفر به تربت جام یا صالح آباد را دارند همواره مورد بازدید قرار می گیرد.

 رودخانه ˈتجنˈ نیز که در شرق این شهرستان جاری بوده و پس از ادامۀ مسیر به سمت شمال و عبور از روستاهای شیرتپه، سنگر، نوروزآباد، دولت آباد و قوش سربزی، وارد سرخس می شود، بزرگ ترین منبع آب سطحی دشت سرخس به شمار می رود و منظره اش در بهار دیدنی است.

 ˈرباط شرفˈ نام کاروانسرایی در 45 کیلومتری شهر سرخس است، این کاروانسرا به سبک معماری شیوه رازی ساخته و نام معمار آن استاد محمد طرائقی سرخسی ذکر شده است.

 کاروانسرای رباط شرف بزرگترین کاروانسرای قدیمی در جاده ابریشم بوده و اکنون نیز برای رفاه حال گردشگران همه امکانات اقامتی در آن فراهم شده است.

 موزه ˈآجر جهانˈ که محل بازدید آجرهای پر نقش و نگار این کاروانسراست در همین محل واقع شده و هر ساله پذیرای گردشگران داخلی و خارجی بسیاری است.

 آرامگاه ˈبابا لقمان سرخسیˈ (از عرفای قرن چهارم هجری قمری) از ابنیه باشکوه و مهم تاریخی ایران است که در سه کیلومتری سرخس قرار دارد، این بنا شامل گنبدی آجری با ایوانی بلند و تزئیناتی از آجرکاری و گچ بری بوده و محل بازدید بسیاری از گردشگران است.

 تپه های ریگی شمال روستای ˈقاسم خانˈ که در دامنه جنوب شرقی کویر ˈقره قونˈ ترکمنستان و در شهرستان سرخس واقع شده زیستگاه خرگوش صحرایی و قرقاول پرطلایی است که در بهار از لانه خود بیرون می آیند و دیدن آنان خاطره ای خوش از سفر را در ذهن گردشگران باقی خواهد گذاشت.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1393/01/01ساعت 18:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

ورود دو سایکل توریست اسپانیایی به سرخس


دو سایکل توریست دکتر اسپانیایی روز گذشته بعد از عبور از 50 کشور جهان وارد شهرستان سرخس شدند. این گردشگران اسپانیایی که بعد از عبور از 50 کشور جهان به مرز سرخس رسیدند توسط جمعیت هلال احمر سرخس به مدت 2 شب اسکان و پذیرایی می شوند. گردشگران پس از اسکان در مرز سرخس مقصد خود را به کشورهای چین و هندوستان ترک خواهند کرد. گفتنی است :این گردشگران اسپانیایی در اظهاراتی جمهوری اسلامی ایران را کشوری باثبات و امن توصیف کردند و ازخدمات ارائه شده توسط هلال احمر سرخس و مهمان نوازی ایرانیان تشکر کردند.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1393/01/01ساعت 15:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس؛بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی ، نقشه راه،نسخه زندگی و منشور عزت و عظمت ما است

  خطیب نماز جمعه سرخس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی اظهار کرد:بی تردید بیانات مقام معظم رهبری نقشه راه ، نسخه زندگی و منشور عزت و عظمت ما خواهد بود.

حجت الاسلام حسین ملکی ابرده در اولین نماز جمعه سال 93 شهرستان سرخس با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی اظهار کرد:بی تردید بیانات مقام معظم رهبری نقشه راه ، نسخه زندگی و منشور عزت و عظمت ما خواهد بود.

   امام جمعه سرخس با اشاره به نامگذاری سال 93 به سال اقتصاد و فرهنگ، با عزم ملی و مدیریت جهادی توسط رهبر معظم انقلاب خاطرنشان کرد: اقتصاد و فرهنگ ،یعنی این که ملت و دولت دست به دست هم بدهند تا بشود جهاد و مدیریت جهادی معنایش این است که هدف اعتلای انقلاب اسلامی باشد.

  وی ادامه داد:مدیریت جهادی باید به دنیا بگوید که دکترین سیاسی نظام اسلامی یک تز موفق است که می تواند در زمان تحریم کشور را اداره کند.

   خطیب نماز جمعه سرخس بیان داشت: امروز در مساله هسته ای شاهد تهدیدها، تحریم ها و فشارهای اقتصادی غرب و استکبار جهانی هستیم، اما با تشخیص درست مقام معظم رهبری و اجرای درست اقتصاد مقاومتی ان شاء الله به خوبی از این پیچ سرنوشت ساز تاریخی نیز عبور خواهیم کرد.

   وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی از جمله الزاماتی است که در شرایط کنونی کشور، دولت و ملت در کنار هم باید به اجرای آن بپردازند.

   ملکی در ادامه با تبریک سال جدید و تاکید بر حفظ حرمت ایام فاطمیه گفت:عید نوروز بازگشت انسان به اصل خویش ،همان توحید و فطرت و امامان و اهل بیت (ع) است.

  وی بیان داشت:نوروز خالی کردن دلها از بدی ها ،روح و روان و آراسته کردن و دل را با نور الهی نورانی کردن است.

  امام جمعه سرخس اظهار کرد:عید نوروز دو برنامه سلبی و ایجابی دارد که در این دو برنامه مومن، سفره گلایه ها و کنایه ها ، دلخوری ها و خودخواهی ها را از بین می برد و سفره گناه و غیبت را جمع می کند و از سوی دیگر سفره سلام،سلامت،سعادت و سرافرازی و سربلندی و سجایای اخلاقی را پهن می کند.

  وی تصریح کرد:می توان گفت روز ظهور امام زمان(ع) نوروز خواهد بود و روزی نو، روزی که تمام طراوت بهاری به همه عالمیان هدیه داده می شود و جهان را عدل و داد فراخواهد گرفت.

  وی ادامه داد: بر اساس روایت های اسلامی اولین روز طلوع خورشید، ظهور امام عصر(عج) و عید غدیر همزمان با نوروز ایرانی واقع شده است.

   وی در پایان گفت: تا استکبار هست تا ظلم و ستمگران هستند عید واقعی نخواهیم داشت و عید واقعی قطعا آن عیدی است که امام زمان(عج) بیاید و بساط ظلم و ستمگری و استکبار را جمع کند.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1393/01/01ساعت 13:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پیام تبریک مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به مناسبت فرارسیدن سال 1393

باسمه تعالی

یامقلب القلوب و الابصار یا مدبر الیل و النهار یا محول الحول و الاحوال حول حالنا الی احسن الحال

همکاران عزیز و ارجمند حلول سال نو و بهارطراوت که نشانه قدرت لایزال و تجدید حیات طبیعت می باشد را به تمامی همکاران عزیز و خانواده های محترم تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را از درگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان مسئلت می نمایم. نوروز یعنی هیچ زمستانی  ماند نی نیست، نوروز پیام آور مهر است، نوروز شعر بی غلطی است که پایان رویاهای ناتمام را تفسیر می کند، با همه خوبی ها  و همه بدی ها، هر آنچه که بود، برگی دیگر از دفتر روزگار  ورق خورد. سالی گذشت و روزگار نو شد، جا دارد یاد کنیم از امام راحلمان و شهدای گرانقدر، که حیات واقعی ،عزت، اقتدار و اسلام راستین را به این ملت بزرگ یادآوری کردند و ما را به خویشتن خویش برگرداندند و خلف صالح ایشان رهبر معظم انقلاب حضرت آیت ا... خامنه ای در تداوم آن خط با  همان صلابت سکان کشتی انقلاب را بدست گرفته و هدایت جهان اسلام را مقتدرانه به پیش می برند. سالی که گذشت سال تلاش و کوشش و کسب افتخارات جدید به دست توانای شما عزیزان بود و حاصل آن تداوم تولید پایدار، افزایش تولید و اخذ تندیس های زرین، سیمین، بلورین در نظام پیشنهادها و تعالی سازمان، الحاق تاسیسات ذخیره سازی به پالایشگاه و آغازطراحی فاز سوم پالایشگاه بود. امید است سال1393 سال تلاش و موفقیت بیشتر  برای خانواده بزرگ شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد باشد و در این سال نیز کماکان جهت سرآمدی و کسب رضایت خداوند که بالاترین ارزش معنوی است. موفق و موید باشید.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/29ساعت 16:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

معرفی جاذبه های گردشگری سرخس/ دریاچه بزنگان

درياچه بزنگان سرخس يك درياچه ملي است كه قدمت آن به دوره سوم زمين‌شناسي باز مي گردد. این درياچه از سال 51 مورد حفاظت سازمان محيط ‌زيست بوده و از سال 86 به عنوان يك درياچه ملي به ثبت رسيده است.

دریاچه بزنگان یا کل بی‌بی، تنها دریاچه در استان خراسان رضوی است و در ۱۳۰ کیلومتری مشهد و ۸۰ کیلومتری شهرستان سرخس و در جنوب رشته‌کوه‌های هزارمسجد قرار دارد. وسعت این دریاچه حدود ۸۰ هکتاراست و عمیق‌ترین نقطه آن ۱۲ متر می‌باشد. 

دریاچه بزنگان مهم ترین دریاچه استان خراسان رضوی به شمار می آید که آب آن از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک تامین می شود. دریاچه بزنگان که در مسیر جاده مشهد – سرخس قرار گرفته، مرکز پرورش ماهی قزل آلا بوده و در صورت برنامه ریزی صحیح از ویژگی های لازم برای جلب گردشگران برخوردار است.دریاچه بزنگان یا«کل‌بی‌بی» در فصول مختلف سال، محل تجمع پرندگان مهاجر و محل پرورش ماهی قزل‌آلا (رنگین کمان) است.

دریاچه بزنگان تنها ابگیر طبیعی می باشد که در استان خراسان وجود دارد . این دریاچه حدود هشتاد هکتار وسعت وعمق ان حد اکثر دوازده مترو حد اقل نه متر می باشد و در جنوب رشته کوههای هزار مسجد در فاصلة حدود یکصدوسی کیلومتری جاده مشهد به سمت سرخس قرار دارد.آب این دریاچه از بارندگی های سالانه و چشمه های کوچک حاشیه و کف دریاچه تامین می شود و تاکنون ۳۳ گونه فیتو پلانکتون جلبکی در دریاچه بزنگان شناسایی شده است.
 

دریاچه بزنگان سرخس - پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس

 

 

دریاچه بزنگان سرخس- پایگاه خبری تحلیلی نسیم سرخس

 

 


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/29ساعت 10:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 طرح نوروزی امداد و نجات شهرستان سرخس آغاز شد

رئیس جمعیت هلال احمر سرخس گفت: در آستانه سال نو و افزایش تردد در جاده‌های شهرستان، طرح امداد و نجات نوروزی این جمعیت آغاز شده است. محمد صیاد اربابی با بیان اینکه این طرح از 26 اسفند 92 تا 17 فروردین 93 ادامه دارد، گفت: در این طرح 2 پایگاه امداد و نجات جاده‌ای ثابت و سیار در محورهای مواصلاتی سرخس به صالح آباد و سرخس به مشهد به مسافران و همشهریان خدمات‌رسانی می‌کنند. وی افزود:در صورت لزوم در این پایگاه‌ها اسکان موقت و تغذیه اضطراری به مسافران نوروزی داده می‌شود. اربابی بیان کرد: این پایگاه‌ها مجهز به آمبولانس،نیروی کارمند، نجاتگر، تکنسین و تجهیزات مورد نیاز مانند ست نجات هیدرولیک است. رئیس هلال احمر سرخس با اشاره به اینکه طرح راهنمایان مسافران نوروزی نیز از امروز 28 اسفندماه آغاز شده است، اظهار کرد: در این طرح یک ایستگاه در ورودی شهر، مسافران نوروزی را راهنمایی می کنند. اربابی با بیان اینکه این طرح تا 15 فروردین 93 ادامه دارد گفت: در این طرح راهنمایان با توزیع نقشه راهنمای شهرستان ،بروشور و ارائه نکات ایمنی، به مسافران خدمت‌رسانی می‌کنند.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/28ساعت 12:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1392/12/27 شماره انتشار 18651

سرخس، تمدن/ بر اساس گزارش راه آهن سرخس ساعت حرکت قطار مسافري سرخس از ۲۶ اسفند تغيير يافت. بر اساس اين گزارش حرکت قطار از سرخس به سمت مشهد صبح ساعت 6:40 و عصر ساعت ۱5:۱0 خواهد بود.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/27ساعت 1:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 تجلیل از خبرنگاران فعال شهرستان سرخس توسط کمیته امداد امام خمینی (ره)

کمیته امداد امام خمینی(ره) سرخس با دعوت از خبرنگاران و اهداء لوح تقدیر از خدمات آنان تجلیل کرد. علیرضا دادمحمدی رییس کمیته امداد سرخس در این جلسه با اعلام کسب مقام اول استان توسط روابط عمومی این اداره گفت: خبرنگاران می توانند به بهترین شکل خدمات کمیته امداد را به مردم معرفی و در جذب مشارکت های مردمی ایفای نقش نمایند. وی افزود: کمیته امداد شهرستان 750 یتیم  و 2 هزار و 650 خانوار تحت پوشش دارد که از این میان 50 خانوار بدسرپرست هستند. وی خاطرنشان کرد: منابع مالی کمیته امداد از سه بخش اعتبارات دولتی، کمک های مردمی وعنایات مقام معظم رهبری تامین و هزینه می شود. دادمحمدی با تشریح رویکردکمیته امداد در ساختاربا ورود کمیته در مشاغل خرد گفت: هزینه و لوازم لازم قالیبافی در اختیار مدد جویان قرار داده می شود و خرید محصولات آنان تضمین شده است. وی عنوان کرد: 90 هزار رأس از دام های شهرستان متعلق به خانواده های تحت پوشش است و چگونگی فعالیت دامداران همواره پایش می گردد تا علاوه بر آگاهی از میزان موفقیت آنان اشکالات احتمالی برطرف گردد. وی در پایان گفت: مددجویان با ورود به بازار کار وبهبود شرایط مالی از خانواده های تحت پوشش خارج می شوند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 14:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران: شهرستان سرخس 136 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سرخس گفت: شهرستان سرخس با تقدیم 136 شهید والامقام به اسلام، 400 جانباز سرافزار یکی از افتخارات کشور ما است و 28 آزاده سرفراز شهرستان مایه افتخار میهن است. محمد رضا سهامی افزود: تجلیل از شهیدان و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت، تکریم خانواده های معظم شاهد و ایثارگر به عنوان رسالت و ماموریت اصلی و محوری بنیاد شهید مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده و امروز به گفته امام راحل(ره) خانواده شهدا و شهیدان چشم و چراغ این ملت هستند.

 بهره مندی مردم از علم عالم و مخترع به خاطر وجود شهیدان است

وی افزود: اگرامروز در دنیا عالمی زندگی می کند و از علمش جامعه برخوردار است و یا اگر مخترعی از اختراع خود مردم را بهره مند می کند همه به خاطر وجود شهیدان است. سهامی خاطر نشان کرد: اگر شهید جامعه را آرام نگه نمی داشت امنیتی نبود که مخترع و عالم علمشان را بروز کننند. وی بیان داشت:منطق شهید،منطق سوختن و روشن کردن و دمیدن روح بر اندام مرده از ارزش های اسلامی است.

 شهدا کلام وحی را عینیت بخشیدند

وی تصریح کرد:شهیدان بزرگ مردانی بودند که کلام وحی را عینیت بخشیدند و از جان و مال خود گذشتند و به همین دلیل است که برای حفظ انقلاب اسلامی باید فرهنگ جهاد ایثار و شهادت درجامعه زنده بماند. سهامی یادآور شد: پیروزی ما از اول انقلاب تا به امروز مدیون همین فرهنگ ایثار است و اگر امروز آسوده هستیم به خاطر این است که آسودگی از ایثارگران سلب شده است. وی اظهارکرد: برای ما تکلیف است که قدردان خانواده های معظم شهدا و ایثارگران باشیم چرا که این خانواده های عزیز با صبر و استقامت راه شهدا را امتداد بخشیدند و جامعه اسلامی همواره مدیون ایثار و گذشت خانواده های شهدا و ایثارگران است. سهامی عنوان کرد:امروز جایگاه ارزشی خانوده های معظم شاهد و ایثارگر در کشور سطح عالی است.

 با اجرایی شدن قانون جامع ایثارگری دامنه خدمات به ایثارگران گسترده ترخواهد شد

 وی افزود: دولت و مجلس با مصوبات و قوانین ایثارگری به ویژه قانون جامع ایثاگری گام بلندی برداشته و با اجرایی شدن این قانون دامنه خدمات به ایثارگران گسترده می شود. سهامی در همین زمینه تصریح کرد: در بحث وام مسکن درسال جاری به جانبازان 20 درصد و در سال 93 به جانبازان 15 درصد به بالا این خدمات ارائه خواهد شد و برادران و خواهران محترم شاهد در این قانون می توانند از سهمیه 25 درصد بدون آزمون در ادارات به استخدام درآیند.

 سرخس در ساماندهی گلزار شهدا حرف اول را در کشورمی زند

 وی به جایگاه بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان در کشور اشاره و اظهار کرد: درمورد ساماندهی گلزار شهدا حرف اول را برای گفتن در کشور داریم به طوری که با ساماندهی 21 مزار دیگر این امر در شهرستان خاتمه خواهد یافت. سهامی افزود: در بحث اشتغال که اکنون به یک معضل در کشور تبدیل شده است با استفاده از قوانین و همکاری مسئولان در شهرستان رتبه اول کشور را داریم و امیدواریم با استفاده از سهمیه 25 درصد و همکاری شرکت گاز و نفت و همه ادارات در سال 93 متقاضی بیکار در خانواده های شاهد و ایثارگر نداشته باشیم. رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران سرخس ادامه داد: در خصوص وام مسکن نیز هیچ محدودیتی وجود ندارد و همه عزیزان خانواده های شاهد و ایثارگر و جانبازان محترم تا 20 درصد و آزادگان سرافراز می توانند از این خدمت بهره مند شوند.

 ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهمترین نیازهای جامعه است

 وی با اشاره به اینکه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت از مهم ترین نیازهای جامعه است گفت: شهرستان سرخس با برگزاری یادواره ها و  یادبودها از طریق تبلیغات شهری و نصب المان و تصاویر شهدا اقدمات خوبی در خصوص ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در استان و کشور انجام داده است. وی به ساخت المان شهدای گمنام شهرستان اشاره و افزود: در سال 93 المان شهدای گمنام شهرستان با مشارکت شهرداری و پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سرخس و مساعدت امت شهید پرور شهرستان ساخته خواهد شد، همچنین تکمیل گلزار شهدای شهر با کمک پالایشگاه خانگیران در دستور کار قرار گرفته است. وی خاطرنشان کرد: در بحث آموزش عالی همه فرزندان عزیز جانباز بالای 25 درصد از پرداخت 100درصد شهریه دانشگاه های شهریه پرداز معاف می باشند. سهامی در ادامه به افتخار آفرینی فرزندان شاهد و ایثارگر و جانباز شهرستان در رشته های مختلف ورزشی اشاره و بیان داشت: این شهرستان در دو رشته آمادگی جسمانی خانم زهکنی فرزند محترم جانباز رتبه برتر در استان کسب كرده که قرار است به زودی به مسابقات کشوري اعزام شود. همچنین در رشته شنا خانم کیوانی فرزند جانباز سرافراز جواد کیوانی در بین 33 استان در تهران با کسب 5 مدال طلا نقره توانست مقام اول کشور را در مسابقات شنا کسب نماید.

 شهرستان سرخس 136 شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است

 مسئول بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سرخس در پایان گفت: شهرستان سرخس با تقدیم 136 شهید والامقام به اسلام، 400 جانباز سرافزار یکی از افتخارات کشور ما است و 28 آزاده سرفراز شهرستان مایه افتخار میهن اسلامی هستند.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در بین دستگاه های اجرایی خراسان رضوی؛ پالایشگاه خانگیران مقام نخست ستاد اقامه نماز خراسان رضوی را کسب کرد 

سرخس- تمدن

شركت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با کسب 980 امتیاز، موفق به کسب مقام نخست ستاد اقامه نماز خراسان رضوی شد. حجت الاسلام امرا... سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی با صدور تقدیرنامه ای از عضو شورای اقامه نماز پالایشگاه خانگیران تجلیل کرد. متن لوح تقدیر بدین شرح است: برادر بزرگوار جناب آقای محمد به آبادی عضو شورای اقامه نماز پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد سلام علیکم نماز کلید واژه ای الهی و توفیقی است برای خادمان نماز و اکنون که بر اساس ارزیابی انجام گرفته از سوی ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی در سال 91 ، جنابعالی با همکاری دیگر عزیزان شایسته تقدیر شناخته شده اید. ضمن تبریک این موفقیت، امید است با عنایت خداوند متعال و برنامه ریزی بهتر نسبت به اجرای منویات مقام معظم رهبری (مدظله) در راستای عینیت بخشیدن به اقامه نماز در زندگی فردی، جمعی و جامعه که زیباترین الگوی زندگی است موفق باشید. امرا... سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان خراسان رضوی


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رکورد تولید گاز در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد شکسته شد؛ افزایش تولید 143 میلیون متر مکعبی گاز در پالایشگاه خانگیران

سرخس- تمدن

مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از شکسته شدن رکورد تولید گاز در این مجتمع گازی خبرداد.  مهندس ناصر اسلامی با اعلام این خبر افزود: در سال حماسه سیاسی و اقتصادی کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با ثبت رکورد جدید در تولید گاز گامی دیگر در خدمت رسانی به هم وطنان عزیز میهن اسلامی برداشتند. وی اظهارداشت: در یازده ماهه سال 91 میزان 14 میلیارد و 22 میلیون متر مکعب گاز ترش در پالایشگاه خانگیران دریافت شد که این مقدار گاز در 11 ماهه امسال به 14 میلیارد و 149 میلیون متر مکعب افزایش یافت. اسلامی تصریح کرد: در 11 ماهه سال گذشته یک میلیارد و 501 میلیون متر مکعب گاز شیرین دریافت شد که این میزان در 11 ماهه سال 92 به میزان یک میلیارد و 517 میلیون متر مکعب افزایش یافت. این مقام مسئول ادامه داد: در مجموع در 11 ماهه سال 91 میزان 15 میلیارد و 523 میلیون مترمکعب گاز در پالایشگاه خانگیران دریافت شده است که این آمار در 11 ماهه امسال به 15 میلیارد و 666 میلیون متر مکعب رسید. مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: در مجموع شاهد افزایش 143 میلیون متر مکعبی تولید گاز در پالایشگاه خانگیران بوده ایم. اسلامی با بیان اینکه این مجتمع گازی بزرگترین تولیدکننده گوگرد کشور به شمار می رود بیان کرد: در طول سال گذشته 572 هزار تن گوگرد در این شرکت تولید شد که این آمار در سال جاری به 579 هزار تن افزایش یافت. وی اذعان کرد: پیش بینی می شود دریافت گاز در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد تا پایان سال جاری به 17 میلیارد و 380 میلیون متر مکعب برسد. گفتنی است: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در 165 کیلومتری مشهد واقع شده و گاز استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از استان سمنان را تامین می کند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

از امروز؛ ساعات حرکت قطار مسافري سرخس_مشهد تغيير كرد

  از امروز ساعات حرکت قطار مسافري سرخس_مشهد تغيير كرد  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان، ساعات حرکت قطار مسافري سرخس، از امروز 26 اسفند تغيير كرد.  بر اساس اين گزارش حرکت قطار از سرخس به سمت مشهد صبح ساعت 06:40 و عصر ساعت 15:10 خواهد بود و برگشت از مشهد به سمت سرخس صبح ساعت 10:50 و شب ساعت 20:20 خواهد بود.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 12:13 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

حرف‌مردم
خراسان - مورخ دوشنبه 1392/12/26 شماره انتشار 18650

پيشاپيش فرارسيدن سال جديد را به مسئولان و کارکنان روزنامه خراسان و همه دست اندرکاران تبريک عرض مي کنم واقعا خسته نباشيد. (يک فرهنگي از سرخس)

+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 10:58 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/12/26 شماره انتشار 18650

چرا سد خاکي چهل کمان روستاي چشمه شور سرخس را لاي روبي نمي کنند؟


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 10:55 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/12/26 شماره انتشار 18650

سرخس- تمدن/ مدير هماهنگي و نظارت بر توليد شرکت ملي گاز ايران از مجموعه شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد بازديد و با مديران ارشد و کارکنان اين شرکت ديدار کرد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/26ساعت 10:51 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 تغيير ساعات حرکت قطار مسافري سرخس

بر اساس گزارش راه آهن شهرستان سرخس ساعات حرکت قطار مسافری سرخس ، از فردا 26 اسفند تغییر خواهد یافت. بر اساس این گزارش حرکت قطار از سرخس به سمت مشهد صبح ساعت 06:40 و عصر ساعت 15:10 خواهد بود و برگشت از مشهد به سمت سرخس صبح ساعت 10:50 و شب ساعت 20:20 خواهد بود.


برچسب‌ها: راه آهن سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 21:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 طرح نوروزی اسکان فرهنگیان در 4 مدرسه سرخس

مدیر آموزش و پرورش سرخس از آغاز طرح نوروزی اسکان فرهنگیان در 4 مدرسه شهرستان خبر داد. حمید احمدی  گفت:متاسفانه با وجود جاذبه هاي زياد گردشگري شهرستان سرخس آن گونه كه بايد و شايد به آن توجه نشده است. وی افزود: با توجه به طبيعت بكر و نقاط ديدني ،شهرستان سرخس می تواند به عنوان يكي از مقاصد گردشگري معلمان ارجمند استان در ايام نوروز باشد. احمدي بیان داشت :معلمان مايه مباهات و افتخار هر جامعه اي هستند و افتخار مي كنيم ميزبان اين عزيزان باشيم و تمام تلاش خود را بكار مي بنديم تا به بهترين نحو ممكن پذيراي اين عزيزان در سرخس باشیم. وی در پایان گفت :4 پايگاه اسكان آموزش و پرورش در ايام تعطيلات نوروز به ميهمانان نوروزي در شهرستان سرخس خدمت رساني خواهند کرد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 17:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


مراسم عزاداری فاطمیه در سرخس/عکس: مهدی ریحانی

 


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 12:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 بارش بی سابقه باران در شهرستان مرزی سرخس/ بارش باران تا امشب ادامه دارد

رئیس اداره هواشناسی سرخس با اشاره به بارش بی سابقه باران در شهرستان گفت: در بارش های ۲۴ ساعت گذشته در سرخس، 20 میلی متر بارندگی ثبت شده است. علی تبریز نیا گفت: از صبح امروز شاهد بارش‌های بسیار خوبی در سطح شهرستان هستیم و بارش باران تا ساعات پایانی امشب ادامه دارد. وی خاطر نشان کرد: در بارش های ۲۴ ساعت گذشته در سرخس، 20 میلی متر بارندگی ثبت شده است. وی با بی سابقه خواندن این بارندگی افزود: آبگرفتگی معابر و وقوع سیلاب از احتمالات این بارندگی است. تبریز نیا اظهار کرد: فردا شاهد وزیدن باد نسبتا شدید و افزایش دما در شهرستان خواهیم بود. هم اکنون دمای هوا در سرخس 8 درجه سانتیگراد بالای صفر است و بارش باران ادامه دارد.


برچسب‌ها: هواشناسي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 11:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی نوروز 93 در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از آغاز طرح تشدید کنترل و نظارت بهداشتی ویژه ایام نوروز 93 در شهرستان خبر داد. دکتر عباس باغبان نژاد گفت:با توجه به در پیش بودن ایام تعطیلات نوروز و افزایش فعالیت در زمینه توزیع و عرضه و حمل فرآورده های خام دامی در این ایام شبکه دامپزشکی شهرستان با تجهیز دو اکیپ ثابت و یک اکیپ سیار به منظور نظارت بر سلامت فرآورده های خام دامی طرح نظارت نوروزی خود را شروع کرده است. وی افزود: با تجهیز و برنامه ریزی لازم برای برقراری کشیک در ایام تعطیلات نوروز تمهیدات لازم با کمک شهرداری شهرستان بکار گرفته شده است تا در ایام تعطیل کشتارگاه دام به منظور تامین گوشت سالم جهت مصرف کنندگان محترم به خدمات خود ادامه دهد. باغبان نژاد تصریح کرد: در ایام تعطیل شماره تلفن 5226930 پاسخگوی شکایات احتمالی شهروندان در زمینه تخلفات بهداشتی عرضه فرآورده های خام دامی می باشد.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 11:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 شستشو ي مخزن 5 هزار مترمکعبی و شبکه آب شرب سرخس

مدیر امور آبفای سرخس از شستشو و گندزدایی مخزن 5 هزار مترمکعبی و شبکه آب شرب سرخس خبر داد. مهندس مجتبی محمدزاده گفت:مخزن 5 هزار مترمکعبی و شبکه آب شرب سرخس به طول 40 کیلومتر شستشو و گندزدائی شد. مدیر امور آب و فاضلاب سرخس اظهار کرد: این اقدام در راستای ارتقاء کیفیت بهداشتی آب شرب شهروندان محترم و بدون قطعی آب انجام شد.


برچسب‌ها: امور آبفاي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 10:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برخورد قاطع پلیس با قانون شکنان چهارشنبه سوری در سرخس

فرماندهی انتظامی شهرستان سرخس با اشاره به اینکه تمام اقدامات امنیتی، انتظامی و کنترلی برای چهارشنبه سوری لحاظ شده است ، گفت : در صورت مشاهده ایجاد مزاحمت و استفاده از مواد محترقه در معابر عمومی با قانون شکنان برخورد قاطع خواهد شد.  سرهنگ محمد رضا روحی در آستانه چهارشنبه سوری بر ضرورت پرهیز از هرگونه اعمال خلاف قانون و اخلاق تأکید کرد و اظهار داشت: تمام اقدامات امنیتی، انتظامی و کنترلی برای چهارشنبه سوری لحاظ شده است و با متخلفان با قاطعیت برخورد می شود. وی با اشاره به تقارن ایام فاطمیه با چهارشنبه اخر سال و ایام نوروز خاطرنشان کرد: از مردم متدین و ولایتمدار سرخس انتظار می رود نسبت به رعایت شعائر دینی توجه داشته باشند و حرمت این ایام را مدنظر قرار دهند. روحی تصریح کرد: قانون شکنان ،در صورت مشاهده ایجاد مزاحمت و استفاده از فشفشه و ترقه های غیر متعارف در معابر عمومی با برخورد قاطع پلیس و مقامات قضایی مواجه خواهند شد.   وی نوجوانان و کودکان را قربانیان اصلی حوادث شب چهارشنبه سوری دانست و در همین راستا از خانواده‌ها خواست تا کنترل بیشتری بر روی فرزندان خود در روزهای مانده به شب چهارشنبه سوری داشته باشند. فرماندهی انتظامی سرخس در ادامه اظهار کرد: جهت ایجاد تسهیلات لازم و عبور و مرور برای خانواده ها تردد با موتور سیکلت در خیابان های اصلی شهر از ساعت 16:00 27 اسفند ممنوع بوده و در صورت مشاهده تا تاریخ 17 فروردین ماه 93 موتور سیکلت در پارکینگ نگهداری خواهد شد. وی با اشاره به ماده 618 قانون مجازات اسلامی بیان داشت:هرکس با هیاهو و جنجال با حرکات غیر متعارف یا تعرض به افراد موجب اخلال نظم و آسایش عمومی گردد یا مردم را از کسب و کار باز دارد به حبس از سه ماه تا یک سال و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد. روحی در پایان گفت:تلفن 110 و پیامک به شماره 110 آماده دریافت هرگونه اخبار در خصوص فروشندگان غیر مجاز ترقه و مواد آتش زا می باشد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 10:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تعویض ترانس برق بلوار امامت سرخس

شب گذشته در پی بارش باران و سوختن ترانس برق بلوار امامت سرخس اداره برق شهرستان در اقدامی سریع و به موقع و در زیر بارش باران این ترانس را تعویض کرد.عکس/مهدی ریحانی

 

 برچسب‌ها: امور برق سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 9:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه هماهنگي ستاد اسكان نوروزي شهرستان سرخس

سرخس- خبرنگار قدس

جلسه هماهنگي ستاد اسكان نوروزي در اداره آموزش وپرورش سرخس برگزار شد. در این جلسه احمدی مدیرآموزش وپرورش گفت: با وجود جاذبه های فراوان تاریخی و طبیعی سرخس متاسفانه توجه چندانی به توسعه امر گردشگری در این شهر زیبای مرزی صورت نگرفته است. وی افزود: با توجه به طبيعت بكر و نقاط ديدني ،شهرستان سرخس می تواند به عنوان يكي از مقاصد گردشگري مردم و فرهنگیان سراسرکشور در ایام تعطیلات نوروزی باشد. وی تصریح کرد: معلمين مايه مباهات و افتخار هر جامعه اي هستند و افتخار مي كنيم ميزبان اين عزيزان باشيم. ما تمام تلاش خود را بكار خواهیم بست تا به بهترين نحو ممكن پذيراي مردم و همکاران باشيم. در پایان مقرر گرديد چهار پايگاه اسكان در ايام تعطيلات به ميهمانان نوروزي خدمت رساني كنند.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 8:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جلسه هم انديشي دبیران پايه سوم متوسطه سرخس

سرخس –خبرنگار قدس

گردهمایی دبیران پايه سوم متوسطه سرخس به منظور استفاده از تجربیات و نظرات دبیران موفق در بهبود کیفیت آموزشی در دبیرستان پژوهش این شهر برگزار شد. در این جلسه احمدي مدير آموزش و پرورش بر لزوم توجه به نظريات همكاران تاكيد كرد. وی افزود: بدون شك دريافت اين نظريات در پيشبرد اهداف آموزشي و پرورشي نقش موثری خواهد داشت. وی افزود: با توجه به حساسيت مقطع متوسطه، باید با ديد خاص بايد به اين مقطع توجه شود.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 8:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روابط عمومی کمیته امدادامام خمینی(ره)سرخس مقام اول استان را کسب کرد

  سرخس –خبرنگار قدس- سيد محمود عبادي

کمیته امداد امام خمینی(ره) سرخس با دعوت از خبرنگاران و اهداء لوح تقدیر از خدمات آنان تجلیل کرد. علیرضا دادمحمدی رییس کمیته امداد سرخس در این جلسه با اعلام کسب مقام اول استان توسط روابط عمومی این اداره گفت: خبرنگاران می توانند به بهترین شکل خدمات کمیته را به مردم معرفی و در جذب مشارکت های مردمی ایفای نقش نمایند وی افزود: هم اینک  750 یتیم و 2650 خانوار تحت پوشش داریم که از این میان 50 خانوار بدسرپرست هستند. وی خاطرنشان کرد: منابع مالی کمیته امداد از سه بخش اعتبارات دولتی، کمکهای مردمی و عنایات مقام معظم رهبری تامین و هزینه می شود. دادمحمدی با تشریح رویکرد کمیته امداد در ساختار جدید گفت: با ورود کمیته در مشاغل خرد گفت هزینه و لوازم لازم قالیبافی در اختیار مدد جویان قرار داده می شود و خرید محصولات آنان تضمین شده است. وی افزود:  90هزار رأس از دام های شهرستان متعلق به خانواده های تحت پوشش است و چگونگی فعالیت دامداران همواره پایش می گردد تا علاوه بر آگاهی از میزان موفقیت آنان اشکالات احتمالی برطرف گردد. وی افزود:  مددجویان  با ورود به بازار کار و بهبود شرایط مالی از خانواده های تحت پوشش خارج می شوند.

قطع اعتبارات درمانی دست کمیته امداد را در خدمات دهی به مددجویان بسته است

دادمحمدی رییس کمیته امدادسرخس با اعلام این خبر گفت: با قطع اعتبارات درمانی از محل کمک های دولتی و اختصاص آن به بیمه ها ی درمانی گفت:  این امر مشکلاتی برای خانواده های تحت پوشش ایجاد کرده است زیرا کمیته امداد دیگر قادر به ارائه خدمات درمانی به مددجویان تحت پوشش نمی باشد. وی افزود:  25 بیمار سرطانی و 30 بیمار خاص تحت پوشش کمیته امداد سرخس هستند. وی تصریح کرد:  با توجه به عدم جذب مددجوی جدید توسط بهزیستی هم اکنون بار اصلی در امدادرسانی به خانواده های نیازمند کمک به دوش کمیته امداد امام خمینی(ره) افتاده است. وی با تشکر از افرادی که هزینه برگزاری مراسم اموات را به اموری مانند تامین جهیزیه نیازمندان اختصاص داده اند از مردم درخواست کرد مانند همیشه کمیته امداد را در توانمند سازی وبهبود وضعیت نیازمندان یاری کنند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 8:10 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بازديد مدير كل نوسازي، تجهيز و توسعه مدارس خراسان رضوي از سرخس

سرخس –سیدمحمود عبادی

 مدیر کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان خراسان رضوی از پروژه های در حال ساخت شهرستان سرخس دیدن کرد. هاشمی نسب با بازدید از مدرسه خیر ساز روستای گنبدلی و پروژه خیرساز مدرسه قرآن بزنگان بر رفع مشکلات و استفاده از خدمات خیرین مدرسه ساز تاکیدکرد.                                                            

 


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/25ساعت 8:4 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 فرماندار: آمادگی دستگاه های اجرایی سرخس برای استقبال از مسافرین نوروزی

فرماندار سرخس گفت: در آستانه ی نوروز و سال جدید، تمام دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان سرخس آماده خدمت رسانی به مسافران و گردشگران نوروزی می باشند. علی محمد دوست در جلسه ی ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان اظهار داشت: با هماهنگی های به عمل آمده پیش بینی های لازم جهت استقبال از بهار براي اسکان، امداد رسانی، امنیت و پذیرایی از مسافران در شهرستان سرخس شده است.   وی با بیان این که اماکن گردشگری و تاریخی شهرستان نیز با آمادگی کامل، پذیرای مسافران نوروزی می باشند، افزود: باید از فرصت حضور گردشگران در سرخس، جهت معرفی جاذبه های گردشگری، تاریخی و فرهنگی شهرستان، استفاده کنیم. فرماندار سرخس با تاکید برلزوم برنامه ریزی در راستای افزایش ماندگاری گردشگران در شهرستان، گفت: معاونت های دوازده گانه ی ذیل ستاد، تمام تلاش خود را برای ارائه ی خدمات مطلوب به کار گرفته اند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1392/12/24ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 اجتماع بزرگ فاطمیون فردا در سرخس برگزار می شود

به‌ مناسبت فرارسیدن ایام فاطمیه و سوگواری شهادت دخت گرامی رسول خدا(ص)، اجتماع بزرگ فاطمیون فردا 24 اسفند در سرخس برگزار می‌شود. در این اجتماع بزرگ ابتدا قشر های مختلف مردم به دسته روی و مراسم سینه زنی و مرثیه سرایی در خیابان مصلی و خیابان امام (ره) می پردازند و بعد از این مراسم در جوار گلزار شهدای گمنام شهرستان تجمع خواهند کرد. یادآور می شود: عزاداران فاطمی ساعت 16:30 عصر فردا حرکت خود را از مقابل حوزه علمیه امام رضا(ع) شروع خواهند کرد و بعد از پیمودن خیابان های مصلی و امام خمینی (ره) در جوار گلزار شهدای گمنام شهرستان تجمع و نماز مغرب و عشاء را اقامه خواهند کرد. حجت‌الاسلام علی تولایی در وصف مقامات معنوی حضرت صدیقه کبری سلام الله علیها به سخنرانی می‌پردازد و مداحی مراسم نیز بر عهده برادر مختاری از ذاکرین اهل‌بیت (ع) است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/23ساعت 16:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توزیع بیش از 20 هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در سرخس


مدیر جهاد کشاورزی سرخس از توزیع بیش از 20 هزار اصله نهال مثمر و غیر مثمر در شهرستان خبر داد. علیرضا عرفانی در گفتگو با خبرنگار نسيم سرخس گفت: از آغاز هفته درختکاری تاکنون بیش از 20 هزار اصله نهال مثمر وغیر مثمردرشهرستان سرخس توزیع شده است. وی خاطرنشان کرد: نهال های توزیع شده زیرنظر کارشناسان جهاد کشاورزی در این ایام غرس شده اند که شامل زرد آلو و انواع آلو سیاه وطلایی ، به و آلبالو و انواع انگور،پسته ودرختان غیر مثمرازقبیل توت نوقان وغیره می باشد. وی افزود:توسعه و حفظ منابع طبیعی و طبیعت نیازمند فرهنگ عمومی است که تحقق آن در گرو مشارکت مردم می باشد.مدیر جهاد کشاورزی سرخس در پایان گفت: توسعه پایدار طبیعت سالم منوط به توسعه فرهنگ درختکاری با مشارکت همه مردم است و حضور تشکل های مردمی در اینگونه طرح ها می تواند دراین زمینه موثر باشد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/23ساعت 16:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 امام جمعه سرخس؛موفقیت دولت در گرو حرکت در مسیر و خط ولایت است

خطیب نماز جمعه سرخس با انتقاد از حرکت خانم اشتون در دیدار با بعضی از فتنه گران ،موفقیت دولت و آقای روحانی را در گرو حرکت در مسیر و خط ولایت دانست و تصریح کرد: آمریکا و اروپا چیزی جز تسلیم شدن ملت ایران را نمی خواهد.  حجت الاسلام حسین ملکی ابرده در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و تسلیت ایام شهادت بی بی دو عالم حضرت فاطمه زهرا(س) با تاسی از احادیث و روایات و بیان لزوم محبت اهل بیت با قلب و زبان و عمل تاکید کرد:هر کس بخواهد همسایه رسول الله باشد باید در خط ولایت و امامت و فاطمه (س) باشد و طرفداران ولایت ،اسیر جو دنیا و قدرت و شهوت نمی شوند. خطیب نماز جمعه سرخس باتشریح فرمایشات امام (ره) که فرمودند: ملتی که شهادت دارند اسارت ندارند گفت:شهید یعنی آگاه و کسی که آگاه است و ولایت پذیری و ولایت مداری دارند حاضرند جان و سر خود را در راه انقلاب و دفاع از ولایت بدهند و اسیر و تسلیم دشمن نشوند. ملکی تصریح کرد:فرهنگ شهادت ،معنویت بخش است و کسی که طرفدار ولایت و شهادت است ،حجاب،زندگی پاک و چشم پاک و مال پاک دارد و طرفدار خناسان و شایعه سازان و شایعه پراکنان نمی شود و ثبات قدم دارد. وی با اشاره به اینکه رضایت مردم مهمترین مسئله ای است که در هر طرح و برنامه ای باید مدنظر مسوولان و مدیران نظام باشدخاطرنشان کرد:امیدواریم دولت در خدمت به مردم موفق باشد. امام جمعه سرخس در ادامه با انتقاد از حرکت خانم اشتون در دیدار با بعضی از فتنه گران ،موفقیت دولت و آقای روحانی را در گرو حرکت در مسیر و خط ولایت دانست و تصریح کرد:آمریکا و اروپا چیزی جز تسلیم شدم ملت ایران را نمی خواهد و دست از دشمنی خود با ملت ایران تا به زانو درآوردن آن برنخواهد داشت. وی اظهار کرد:حرکت خانم اشتون نشان از دخالت او در امور داخلی و ضعف مدیریتی است که چند تا مغرض بتواند با این مذاکره کننده دیدار کنند. وی در پایان تاکید کرد: مسئولان کشور باید انتظار شهادت‌طلبی خود و ظهور حضرت مهدی (عج) را در درون خود تقویت کنند تا کشور به سمت گمراهی و سیاهی رهنمود نشود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/23ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

بارش ریزگرد در سرخس/عکس؛مهدی ریحانی

 

 


برچسب‌ها: هواشناسي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/22ساعت 18:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

  صدورقبض آب 32 میلیون توماني شهروند سرخسی را شوکه کرد/ توضيح يك مقام مسئول

شرکت آب و فاضلاب سرخس برای یکی از مشترکانش در شهرستان قبض 32 میلیون تومانی صادر کرد که مشاهده قبض شهروند سرخسی را شوکه کرد. به گزارش اختصاصی خبرنگار نسیم سرخس ، در یک اتفاق نادر در شهرستان سرخس تعرفه میلیونی آب شهروند سرخسی را شگفت زده کرد و به تعجب وا داشت. این شهروند با نشان دادن قبض آب 32 میلیون تومانی منزل خود به خبرنگار ما گفت: ابتدا متعجب شدم و تصور کردم که شاید این قبض مربوط به یکی از کارخانجات صنعتی بوده اما متوجه شدم که قبض 32 میلیونی متعلق به منزل خودم است.وی افزود: بعد از مشاهده قبض به اداره آب و فاضلاب شهرستان مراجعه کردم که مسئول صدور قبض اظهار کرد: مبلغ درج شده در قبض شما اشتباه درج شده و مبلغ اصلی یک میلیون و 800 هزار تومان است. مشاهدات خبرنگار نسیم سرخس هم حاکی از آن بود که این شهروند، لوله کشی آب خود را مدتی قبل کاملا تعویض کرده و مسیر آب لوله کشی کاملا سالم بود.جدای از این که مبلغ قبض به اشتباه برای این شهروند صادر و درج شده است ،اما صدور قبض یک میلیون و هشتصد هزار تومانی هم برای یک خانواده 4 یا 5 نفره ،قابل توجه و تعجب است.

توضيح رئيس امور آب سرخس:

خبرگزاري ساريكا- مهندس مجتبي محمد زاده در اين رابطه به خبرنگار خراسان گفت: اين اشتباه تايپي بوده و قبض آب اين مشترك به مبلغ 230 هزار تومان تصحيح شد.

مهندس مجتبی محمدزاده خاطرنشان کرد:رضایت مشترکان و ارائه خدمات بهتر و بیشتر از اولویت های کاری این امور است.

 


برچسب‌ها: امور آبفاي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/22ساعت 17:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/12/22 شماره انتشار 18647

محمودي، سرخس/ مراسم فرهنگي شعر و نثر اهل البيت(ع) توسط شاعران آئيني و مداحان شهرستان سرخس برگزار شد.


برچسب‌ها: فرهنگ و ارشاد اسلامي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/22ساعت 9:26 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


بزنگان،درياچه اي تشنه آب و مهرباني
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/12/22 شماره انتشار 18647
نويسنده: حميدرضا ناسخ info@khorasannews.com

درياچه بزنگان تنها آبگير بزرگ خراسان رضوي در فاصله ۱۲۰ کيلومتري مشهد و ۷۰ کيلومتري سرخس قرار دارد. مساحت اين درياچه آب شيرين حدود ۶۰ تا ۸۰ هکتار و حداکثر عمق آن بين ۱۲ تا ۱۵ متر است. درياچه بزنگان در جنوب رشته کوه هاي هزارمسجد از اهميت اکولوژيکي فراواني برخوردار است و از اوايل دهه ۵۰ مورد توجه قرار گرفت اين درياچه در سال ۱۳۸۶ به عنوان يک اثر طبيعي ملي در شوراي عالي حفاظت محيط زيست به ثبت رسيد.

آب اين درياچه از بارندگي هاي سالانه و چشمه هاي اطراف و کف درياچه تامين مي شود و بر اساس تحقيقات انجام شده ۶۵ گونه فيتوپلانکتوني در آن شناسايي شده است که اين موضوع براي انجام تحقيقات علمي اهميت فراواني دارد.بزنگان همچنين يک محيط طبيعي براي زيست پرندگان و جانوران به شمار مي رود، به گونه اي که تا همين چند سال پيش بيش از ۵۰۰ گونه پرندگان بومي و مهاجر در آن يافت مي شد و پرندگان مهاجر نيز براي زمستان گذراني وارد درياچه مي شدند اما اکنون بنا به عللي از جمله تغييرات اکوسيستمي درياچه و کاهش آب آن که باعث از دست رفتن منابع غذايي مي شود، مهاجرت پرندگان نيز کاهش چشمگيري داشته است. از جمله پرندگاني که درسال هاي پيش مهمان اين درياچه بودند مي توان به مرغابي سرسبز، چنگرسفيد و سرخ، آنقوت حواصيل خاکستري، اُگرت، بوتيمار کوچک، باکلان، سنقر تالابي، عقاب طلايي، مهره خاکي، زنبورخوار، سارصورتي، يا کريم پرسروصدا، زردبر، سرسرخ، سينه سرخ اشاره کرد.هم چنين جانوراني همچون گربه وحشي، کوزه مار، بزمجه، افعي و مار کبري نيز اطراف اين درياچه را به محل زيستگاه خود تبديل کرده اند.درياچه بزنگان به عنوان يک اثر طبيعي همه ساله گردشگران زيادي را به سوي خود مي کشاند عمده مسافران و گردشگران از اهالي استان خراسان رضوي هستند که به منظور سياحت و ماهيگيري به اين درياچه مي آيند، ماهيگيري در درياچه يکي از جذاب ترين تفريحات است، به گونه اي که در برخي مواقع مسابقات ماهيگيري نيز با نظارت سازمان حفاظت محيط زيست در اين آبگير زيبا برگزار مي شود، ماهي هاي موجود در اين درياچه نيز بيشتر ماهي کپور و همچنين قزل آلاي قرمز است که به منظور تکثير ماهي ها، هرازگاه ماهياني در درياچه رهاسازي مي شوند، بوته زارها و نيزارهاي اطراف درياچه نيز چشم انداز بسيار زيبايي را به خصوص در فصل بهار به وجود آورده است. اتراق در کنار اين نيزارها و درختچه ها همراه با نسيم ملايم درياچه انسان را چنان مجذوب مي کند که دوست داري ساعت ها بنشيني و با نگاه به اطرافت از آن لذت ببري. اگر هم علاقه مند ديدن شقايق هاي وحشي تپه هاي کوچک اطراف درياچه هستيد مي توانيد در ارديبهشت ماه با سفر به بزنگان، زيباترين چشم اندازها و مناظر طبيعي را ببينيد و آب و سبزه و گل  هاي سرخ شقايق را ميهمان چشمان خود کنيد.درياچه بزنگان اما با تمام زيبايي هايي که دارد از زخم هايي که طي اين چند سال اخير بر پيکرش وارد شده است رنج مي برد مهم ترين اين زخم ها خشکسالي و در معرض تهديد قرار گرفتن حوضه آبريز اين آبگير زيباست. خشکسالي هاي اين چند ساله موجب کاهش چشمگير سطح آب و همچنين مرگ و مير برخي موجودات داخل و اطراف درياچه به سبب نبود غذاي کافي شده است.

اين وضعيت به گونه اي پيش رفته که مزه آب نيز به شوري گراييده است و امروزه کمتر پرندگاني را مي بيني که بر فراز آسمان آن پرواز کنند.

البته اين نکته را نيز بگويم که بزنگان از بي مهري هاي برخي از مامسافران و گردشگران نيز خسته شده است. آن گاه که به تفرج در کنار درياچه مي رويم و زباله هاي ريز و درشت خود را در اطراف و داخل درياچه رها مي کنيم، آن گاه که برخي ها شاخه درختچه ها را براي تهيه هيزم مي شکنند و نيزارهاي اطراف آن را لگدکوب مي کنند. همه اين عوامل به اضافه خشکسالي ها سبب شده است آب اين درياچه افت کند و اطراف آن به باتلاق تبديل شود و زندگي جانوران و ماهيان درياچه در معرض تهديد جدي قرار گيرد.

بزنگان از کم لطفي اهالي محل نيز اندوهگين است آن گاه که عده اي درصدد تملک نيزارهاي اطراف درياچه برآمده اند و قصد دارند با تصاحب زمين هاي بکر اطراف درياچه، از آن براي کشاورزي استفاده کنند.تهديد حوضه آبريز درياچه که حاصل خشکسالي هاي اخير است نيز موضوع ديگري است که درياچه بزنگان با آن دست به گريبان است به گونه اي که در گذشته کشاورزان مازاد آب مورد نياز زمين هاي کشاورزي خود را به درياچه  رها مي کردند اما اکنون ديگر آبي نيست که مازاد به حساب آيد و درياچه را نيز سيراب کند.با وجود همه اين مشکلات درياچه بزنگان به عنوان يک اثر طبيعي ارزشمند به مراقبت بيشتر نياز دارد که به گفته سازمان محيط زيست سرخس نيازمند حداقل ۵۰۰ ميليون تومان بودجه است.بودجه اي که اگر به آن اختصاص يابد مي توان طرح انتقال آب بند شازده به درياچه را که سازمان حفاظت محيط زيست پيشنهاد کرده است اجرايي کرد.مراقبت انساني از درياچه زيباي بزنگان نيز يکي از موارد مهم ديگر است که سازمان حفاظت محيط زيست با احداث يک پايگاه محيط  باني در نزديکي درياچه، از اين عرصه طبيعي حفاظت مي کند اما بايد گفت: آيا يک محيط  بان مي تواند از چنين عرصه مهمي با اين همه گردشگر و مسافر به طور کامل و به گونه اي شايسته محافظت کند.


برچسب‌ها: محيط زيست سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/22ساعت 9:25 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری جشن بزرگ تعالی در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد

سرخس- تمدن

مدیر تعالی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از برگزاری جشن بزرگ تعالی سازمانی در این شرکت خبرداد. علیرضا پرنیان با اعلام این خبر افزود: به مناسبت دریافت تندیس بلورین از جایزه ملی تعالی سازمانی سال 1392، جشن باشکوهی با حضور رهبران، مدیران و نمایندگان کارکنان این شرکت در محل سالن آمفی تئاتر این مجتمع گازی برگزار شد. وی اظهارداشت: در این مراسم که با رونمایی از تندیس بلورین و تقدیر از کمیته راهبری پالایشگاه خانگیران به نمایندگی از واحدهای مختلف همراه بود مهندس اسلامی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد ضمن تبریک این موفقیت بزرگ به مجموعه کارکنان بر ادامه حرکت در مسیر سرآمدی و تعالی تاکید نمود و تمامی کارکنان این مجموعه را به درک به مفهوم اقتصاد مقاومتی و توجه به الزامات آن در سال جدید فراخواند. پرنیان تصریح کرد: شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به عنوان سرآمدترین شرکت وزارت نفت موفق شد برای نخستین بار در طول 11دوره برگزاری این جایزه معتبر ملی، تندیس بلورین تعالی سازمانی را به خود اختصاص داده و برگ زرینی را بر دفتر افتخارات شرکت ملی گاز ایران و خود بیافزاید. مدیر تعالی پالایشگاه خانگیران تاکید کرد: این مجموعه در صنعت نفت و گاز و در راستای حرکت در مسیر تعالی موفق به کسب تندیس بلورین تعالی سازمانی در سال 1392 و تقدیر نامه های دو، سه و چهار ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی در سال های 1387، 1388 و 1390 شده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/21ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مشاهير شهر شما
بابا لقمان سرخسي
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1392/12/21 شماره انتشار 18646

بابا لقمان سرخسي از عرفاي قرن ۴ هجري قمري است. وي با بسياري از مشايخ صوفيه همچون ابوسعيد ابوالخير و ابوالفضل سرخسي معاصر و معاشر بوده است و ابو سعيد ابوالخير وي را بسيار ارج مي نهاده و بزرگ مي داشته است.

در دوره سلجوقي و به دليل ارادت مردم به وي براي او آرامگاه باشکوهي در يک کيلومتري شمال شهر سرخس بنا کرده اند. بابا لقمان سرخسي در زمان خود به عقلاي مجانين معروف بود.


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/21ساعت 0:17 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


مجتمع پتروشيمي توليد پروپيلن سال ۹۳ در سرخس تأسيس مي شود
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1392/12/21 شماره انتشار 18646

ناسخ/ مجتمع پتروشيمي توليد پروپيلن سال ۹۳ در سرخس تأسيس مي شود. احمد سجادي عضو کميسيون انرژي و نماينده مردم سرخس، فريمان و احمدآباد در اين باره به خراسان گفت: طرح تأسيس اين مجتمع در وزارت نفت تأييد شده است. سجادي افزود: مجوز احداث اين مجتمع نيز از سوي معاونت برنامه ريزي وزارت نفت صادر شده است. وزير نفت دستور اجراي طرح مذکور را خطاب به عباس شعري مقدم معاون وزير و مديرعامل شرکت ملي صنايع پتروشيمي صادر کرده است. عضو کميسيون انرژي گفت: پروپيلن جزو صنايع پايين دستي گاز است که راه اندازي مجتمع مذکور در سرخس مي تواند تحولي در اشتغال زايي منطقه ايجاد کند. پروپيلن يکي از محصولات کليدي پتروشيمي است که به عنوان خوراک براي پليمرهاي مختلف و محصولات مياني به کار مي رود و مشتقات متعددي دارد که در نهايت به صورت مواد موردنياز صنايع الکترونيک، خودروسازي، ساختمان سازي، بسته بندي و نظير آن استفاده مي شود.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/21ساعت 0:16 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 در حال حاضر کانون مثبت "تب برفکی" در سرخس وجود ندارد

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس درجلسه کارگروه آب ،کشاورزی و منابع طبیعی شهرستان سرخس گفت :درحال حاضر کانون مثبت تب برفکی در شهرستان سرخس وجود ندارد. دکتر عباس باغبان نژادافزود: برای تداوم این امر لازم است که از تردد دام بدون مجوز دامپزشکی ممانعت بعمل آید. اين جلسه با محوریت پیشگیری از بیماریهای تب برفکی وطاعون نشخوارکنندگان کوچک برگزار  و  مصوب شد که نیروی انتظامی و هنگ مرزی در این خصوص همکاری لازم را با شبکه دامپزشکی بعمل آورند.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/20ساعت 11:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


۱۷۸ شاکي از مدير يک شرکت قلابي زيارتي
خراسان - مورخ سه‌شنبه 1392/12/20 شماره انتشار 18645

عقيل رحماني- تعداد شاکيان مدير شرکت قلابي زيارتي به ۱۷۸ نفر رسيد اين زن کلاهبردار پس از ۴ سال به کمک يکي از شاکيان در يک قرار صوري دستگير شد. کلاهبردار حرفه اي طعمه هاي خود را از ميان مشتاقان به زيارت عتبات عاليات انتخاب مي کرد او با اين حيله که شرکت زيارتي دارد و نسبت به شرکت  هاي ديگر با مبلغ کمتري براي عتبات عاليات ثبت نام ‌مي‌کند گروهي از مردم را اغفال و با دريافت مبلغ ۴۵۰ هزار تومان از هر کدام در سال ۸۸ به ظاهر براي آن ها در عتبات عاليات ثبت نام مي کرد اين کلاهبردار که شکار طعمه هاي خود را در سال  ۸۸ از شهرستان سرخس شروع کرد کاروان هاي ثبت نام شده را در برخي مواقع تا مرز هدايت مي کرد و پس از خروج از مرز آدرس هتل و محل اقامت در شهرستان هاي نجف يا کربلا را هم مي داد و مي گفت شما برويد من با کاروان بعدي مي آيم اين در حالي بود که چنين هتلي در کار نبود يا اگر هم بود هتل مورد نظر اعلام مي کرد که از قبل هماهنگ نشده است.در اين هنگام او ديگر تلفن همراه خود را خاموش مي کرد يا جواب نمي داد البته او وقتي شگردش لو رفت محل سکونتش را تغيير داد و در مشهد با چهره اي ديگر در قالب يک خيّر به کلاهبرداري پرداخت. او به عنوان کمک به جوانان نيازمند، تهيه جهيزيه و نگهداري اطفال بي سرپرست به شيادي پرداخت و خيران را سرکيسه مي کرد. او وقتي ديد اين حناي او هم رنگ باخته و نمي تواند در اين قالب به کلاهبرداري ادامه دهد در قالب خريد خودروي اقساطي براي متقاضيان اقدام کرده و پس از دريافت قسط اوليه متواري مي شد. اکنون اين پرونده که ۱۷۸ شاکي دارد در شعبه ۸۰۷ مجتمع قضايي شهيد قدوسي زير نظر بازپرس رضوي در حال بررسي و تکميل مراحل قضايي است. از مدت ها قبل سازمان حج و زيارت به مردم هشدار داده بود که در شرکت هاي رسمي و داراي مجوز ثبت نام کنند.

+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/20ساعت 0:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1392/12/20 شماره انتشار 18645

روستاي اسلام قلعه سرخس نزديک به ۲۰سال است که مشکل آب دارد. هر تانکر آب را به قيمت ۷۰هزارتومان خريداري مي کنيم. پول آب که شور هم هست خيلي زياد است. مسئولان فکري به حال روستاي ما کنند.


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/20ساعت 0:28 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

جاذبه های گردشگری سرخس در یک نگاه/عکس:مهدی ریحانی

 

 

 

جاذبه های گردشگری سرخس


برچسب‌ها: ميراث فرهنگي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 20:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 کسب مقام اول مسابقات شنا دختران شاهد و ایثارگر کشور توسط دختر جانباز سرخسی

در مسابقات شنا همسران و دختران شاهد و ایثارگر سراسر کشور که در تهران برگزار شد،دختر جانباز سرخسی توانست مقام اول این مسابقات را کسب نماید. محمد رضا سهامی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سرخس گفت:خانم شیما کیوانی دختر جانباز سرافراز جواد کیوانی که به این مسابقات از طرف استان خراسان رضوی اعزام شده بود توانست در مجموع با کسب 5 مدال طلا و نقره مقام اول این مسابقات را کسب نماید.     سهامی ضمن تبریک کسب مقام اول خانم کیوانی در این دوره از مسابقات، حضور خانواده های شاهد و ایثارگر در مسابقات و برنامه های ورزشی را زمینه ساز نشاط و سلامتی آنان دانست و خواستار حضور بیشتر این خانواده ها در برنامه های ورزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران شد.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 14:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 هزینه بیش از 2 میلیارد ریال برای «درمان»مددجویان کمیته امداد سرخس

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان سرخس گفت: در سال جاری بیش از 2 میلیارد ریال برای درمان، و بهداشت مددجویان تحت پوشش امداد شهرستان هزینه شده است. علیرضا دادمحمدی  گفت : از ابتدای سال جاری بالغ بر 2 میلیارد و 666 میلیون ریال برای درمان، و بهداشت مددجویان تحت پوشش هزینه شده است که در زمينه خدمات درمانی ، ارتقاء شاخص های بهداشتی ، خدمات ویژه، فعالیت کمک به رفع سوء تغذیه و فعالیت حق بیمه اجتماعی مددجویان بکارگرفته شده است. وي افزود: از ابتدای سال جاری این نهاد برای این عزیزان مبلغ 200 میلیون ریال بابت ساخت حمام پرداخت نموده است و علاوه برآن تعداد 21 عدد دستگاه ویلچر و همچنین 30 تشک مواج در بین مددجویان نیازمند توزیع شده است.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 نظارت بهداشتي بر عرضه ماهي قرمز در سرخس

رئیس شبكه دامپزشكي سرخس اظهار کرد: با توجه به نزديكي ايام نوروز و عرضه ماهي قرمز در سطح شهرستان ، كارشناسان واحد نظارت بر بهداشت عمومي و مواد غذايي اين شبكه بازديد و نظارت بر سلامت ماهيان قرمز را انجام مي دهند. دكتر عباس باغبان نژاد گفت :در راستاي ارتقاء و حفظ بهداشت عمومي و جلوگيري از مخاطرات بهداشتي و بيماري هاي مشترك بين انسان و آبزيان، تمامي ماهيان قرمز عرضه شده در سطح شهرستان تحت نظارت كارشناسان دامپزشكي قرار می گیرند. وی افزود: پيرو مصوبات كميته شهرستاني خدمات سفر نوروزي تمامي متصديان عرضه بايد با دريافت مجوزهاي لازم از دامپزشكي، مركز بهداشت و شهرداري هاي شهرستان در مكان تعيين شده اقدام به عرضه بهداشتي ماهي قرمز به شهروندان نمايند. رئیس شبكه دامپزشكي سرخس خاطرنشان کرد:بروشورهاي مرتبط با بهداشت و سلامت ماهيان قرمز در محل هاي عرضه به شهروندان ارائه خواهد شد.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در پی درخشش پالایشگاه خانگیران در یازدهمین همایش ملی تعالی سازمانی؛ مدیر عامل شرکت ملی گاز ایران از پالایشگاه خانگیران تقدیر کرد

سرخس- تمدن

 در پی درخشش شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در یازدهمین همایش ملی تعالی سازمانی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با صدور پیامی از مدیریت عامل و کارکنان پالایشگاه خانگیران تقدیر کرد. حمید رضا عراقی در پیام خود به مهندس اسلامی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی آورده است: پژوهندگان عرصه های مختلف علمی بستر سازان پیشبرد و گسترش دانش بشری اند، پیشینه غنی علمی و فرهنگی ایران اسلامی وامدار تلاش و پشتکار خستگی ناپذیر مردان و زنان خردمند و دانش پژوهی است که نهال علم و عمل را توامان در مهد و میهن عزیزمان پرورانده اند. کسب " تندیس بلورین " از یازدهمین جایزه ملی تعالی سازمانی، نشانگر مدیریت خوب جنابعالی و تلاش های صادقانه مجموعه کارکنان زحمتکش آن شرکت بوده و باعث مسرت خاطر و خوشحالی اینجانب و تمامی همکاران ستاد گردید. اینجانب ضمن عرض تبریک به مناسبت این موفقیت بزرگ، بهرورزی، سلامت و سعادت همکاران را در عرصه خدمتگزاری از خداوند متعال مسئلت دارم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تقدیر مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از پالایشگاه خانگیران  

سرخس- تمدن

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران و رئیس هیئت مدیره شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد با صدور پیامی از تلاش های مجموعه پالایشگاه خانگیران در مسیر سرآمدی و کسب تندیس بلورین تعالی سازمانی تقدیر و تشکر کرد. حسن منتظر تربتی در پیام خود خطاب به مهندس اسلامی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی آورده است: موفقیت آن شرکت در دریافت تندیس بلورین تعالی سازمانی نشانگر تلاش و تدبیر مدیریت و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در مسیر سرآمدی است به ویژه آنکه این تندیس برای نخستین بار به یکی از شرکت های تابعه وزارت نفت اختصاص یافته است. در ادامه این پیام تاکید شده است: کسب چنین افتخاراتی بدون شک نتیجه مشارکت جمعی کارکنان آن شرکت در تصمیم سازی و راهبری بوده است و دریافت همزمان تندیس زرین نظام پیشنهادات شرکت ملی گاز و تندیس سیمین نظام پیشنهادات کشوری بیانگر همین مشارکت هدفمند می باشد. اینجانب از طرف خود و اعضا محترم هیئت مدیره شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد موفقیت های فوق را به جنابعالی و کلیه مدیران و همکاران تلاشگر آن شرکت تبریک عرض نموده و برای همه این عزیزان تویقات روز افزودن آرزومندم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/19ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

برگزاری مسابقه سراسری تفسیر سوره احزاب در سرخس

مدیر موسسه قرآنی نور ملکوت شهرستان سرخس از برگزاری مسابقه غیر حضوری سراسری تفسیر سوره احزاب در شهرستان خبر داد.  مهدی دلشاد  گفت:زمان برگزاری این مسابقه دوم اردیبهشت ماه 93 و ثبت نام آن از 15 اسفند ماه تا 26 اسفند ماه 92 خواهد بود. وی افزود:قبول شدگان این مسابقه برای مرحله دوم که به صورت حضوری و آزمون کتبی برگزار می شود دعوت خواهند شد. دلشاد خاطرنشان کرد:به قبول شدگان از طرف معاونت قرآن وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گواهینامه اعطا می شود و در مجموع کشوری از میان برگزیده شدگان این مسابقه به قید قرعه به 150 نفر کمک هزینه سفر به عتبات عالیات اهدا خواهد شد.


برچسب‌ها: آموزش و پرورش سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 14:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 بی توجهی به بخش کشاورزی مغایر با سیاست های اقتصاد مقاومتی است

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خراسان رضوی با خشکسالی مواجه است، گفت: بی توجهی به بخش کشاورزی مغایر سیاست های اقتصاد مقاومتی است. احمد سجادی در نشست علنی امروز (یکشنبه 18 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی به مسئولان اجرایی کشور گفت: استان خراسان رضوی با پدیده خشکسالی 10 درصدی دست و پنجه نرم می کند که این خشکسالی بی سابقه است. نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه میزان بارش‌ها در سال 92 در استان خراسان رضوی کاهش 90 درصدی داشته است، تصریح کرد: سرمای بالای 27 درجه کشاورزان و دامداران این منطقه را با مشکلات جدی مواجه کرده که در همین راستا باید در خراسان رضوی ستاد بحران تشکیل شود. وی ادامه داد: وزیر جهاد کشاورزی و وزیر کشور در تشکیل ستاد بحران در استان خراسان رضوی سرعت داشته باشند تا هر چه سریع تر مشکلات دامداران و کشاورزان حل شود. وی تصریح کرد: بدون توجه به مشکلات کشور تجلیل ها، تکریم ها و جشنواره های بیشماری برگزار می شود، اما هیچگاه همایشی در بخش کشاورزی که اصل تولید است برگزار نمی شود که این باید مورد توجه مسئولان کشور قرار گیرد. عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: بی توجهی به بخش کشاورزی مغایر با اقتصاد مقاومتی است که باید مسئولان کشور توجه ویژه ای به بخش کشاورزی داشته باشند.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 شستشو و گندزدايي شبکه و مخزن آب شرب شهر مزداوند سرخس

مدیر امور آب و فاضلاب سرخس از شستشو و گندزدایی شبکه و مخزن آب شرب شهر مزداوند خبر داد. مهندس مجتبی محمدزاده  اظهار کرد: شستشو و گندزدایی شبکه و مخزن آب در راستای افزایش شاخص‌های کیفی و بهداشت آب شبکه توزیع آب شهری و مخزن شهر مزداوند طبق برنامه زمان‌بندی سالیانه صورت گرفت. وی افزود: در همین رابطه مخزن 500 متر مکعبی و خط انتقال 2 کیلومتری شهر مزداوند شستشو و گندزدائی شد.

سابقه اي از مركز بخش مرزداران

شهر مزداوند در سابق مزدوران ناميده مي شد. اين شهر در مغرب و جنوب شهرستان سرخس قرار دارد. از نظر سابقه سکونتی و منشاء قومی با منطقه مشرق وشمال سرخس تفاوت‌های زیادی دارد. شهر مزداوند در زمره دهستان‌های بسیار قدیمی شهرستان سرخس محسوب می شود و دارای موقعیت سوق الجیشی مهم و به منزله دروازه ورودی سرخس به شمار می‌رود. بخش عمده‌ای از مردم این شهر فارسی و برخی دیگر بلوچی و ترکی صحبت می‌کنند که این حکایت از ترکیب قومی در این شهر دارد.


برچسب‌ها: آبفار سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دومین نمایشگاه گل‌وگیاه در سرخس برگزار شد

با حضور مسئولان شهري و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، دومین نمایشگاه گل‌وگیاه همزمان با هفته درختکاری در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد.  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان، در اين نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی، فضای سبز عمومی، ابزار آلات باغبانی خانگی، انواع گلدان های پلاستیکی و شیشه ای، نشاء انواع بذر، انواع کود و خاک برگ و محصولات هفت‌سین ویژه استقبال از فصل بهار ارائه شده است همچنين 25 درصد زیرقیمت فروش در مشهد به خریداران ارائه می شود.  در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی گل و گیاهان با حضور کارشناسان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.  هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی بیشتر شهروندان و خانواده ها با مباحث گل و گیاهان، حفاظت از گیاهان زینتی و آپارتمانی، کاشت و نگهداشت درخت وگلهای آپارتمانی می‌باشد.  این نمایشگاه از تاریخ 17 اسفند ماه به مدت یک هفته در محل دائمی نمایشگاه‌های شهرک گاز شهید مهاجر از ساعت 16 الی 22 دایر است.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 12:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس تاکید کرد؛ ضرورت توسعه فرهنگ درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی در شهرستان سرخس

سرخس - تمدن

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس گفت: توسعه فرهنگ درختکاری، حفاظت از منابع طبیعی و کشاورزی در شهرستان سرخس یک ضرورت است که مردم باید در این راستا مشارکت بیشتری داشته باشند. علیرضا عرفانی در حاشیه برپایی دومین نمایشگاه گل و گیاه سرخس افزود: توسعه درختکاری و حفاظت از منابع طبیعی مختص به یک ارگان و نهاد نیست بلکه همه مسئولین و مردم باید دست به دست هم دهند تا این فرهنگ در سطح کشور و بویژه شهرستان سرخس توسعه پیدا کند. وی با قدردانی از تلاش های پالایشگاه خانگیران در برپایی این نمایشگاه قبل از عید نوروز اظهارداشت: با توجه به اینکه امسال شاهد دومین سال برپایی این نمایشگاه هستیم باز هم در میان سازمان ها و نهاد های مختلف شهرستان، پالایشگاه خانگیران قدم در این راه نهاد و در این راه پیشقدم شد. این مقام مسئول با اشاره به کاهش منابع آبی در سطح استان بیان کرد: با توجه به کاهش منابع آبی بهترین روش برای حفاظت از منابع، کشت محصولات باغی و استفاده از روش هایی است که آب کمتری استفاده شود. عرفانی تاکید کرد: یکی از مزیت ها و پتانسیل موجود در این زمینه وجود سرزمین آفتاب در منطقه سرخس و شمال شرق کشور است که در هیچ جای استان دیده نشده و این امکان را فراهم می کند تا محصولاتی تولید کنیم که هم زودرس و نوبرانه باشد و هم سریعتر به بازار عرضه شود. وی تاکید کرد: شهرستان سرخس از مزیت هایی بسیاری از جمله تولید محصولات ارگانیک و پسته برخوردار است که این موضوع بهترین زمینه برای کشت محصولات باغی است و ما سعی کردیم با برگزاری کلاس های ترویجی و آموزشی، جوانان جویای کار و تحصیل کرده شهرستان را به سمت تولید محصولات ارگانیک و باغبانی ترغیب کنیم. مدیر جهاد کشاورزی شهرستان سرخس با بیان اینکه در طول دو سال گذشته مردم را راغب به کشت محصولات باغی کرده ایم افزود: سرخس با توجه به آب و هوایی که دارد بهترین زمینه را برای توسعه باغات دارا می باشد و ما باید سال به سال تولیدات زراعی را افزایش دهیم. عرفانی همچنین به برنامه های این نهاد در هفته درختکاری اشاره کرد و بیان داشت: با همکاری شهرداری امسال ما اقدام به توزیع 15 هزار اصل نهال در سطح شهرستان کردیم.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با همت شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد ؛ دومین نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان مرزی سرخس دایر شد

سرخس -تمدن

با حضور جمعی از مسئولین شهرستان سرخس و کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، دومین نمایشگاه گل و گیاه همزمان با هفته درختکاری در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس دایر شد.در آستانه هفته درختکاری و فرارسیدن فصل بهار، نمایشگاه گل و گیاهان زینتی و آپارتمانی به همت شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در این شهرستان برپا شد. این خبر حاکیست: در این نمایشگاه، غرفه های گل و گیاهان آپارتمانی و فضای سبز عمومی، ابزار آلات باغبانی خانگی، انواع گلدان های پلاستیکی و شیشه ای، نشاء انواع بذر، انواع کود و خاک برگ و تعویض خاک گلدان و محصولات هفت سین ویژه استقبال از فصل بهار ارائه شده است. این خبر می افزاید: در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی گل و گیاهان با حضور کارشناسان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود. گل و گلدان های ارائه شده در این نمایشگاه حداقل 25 درصد زیر قیمت فروش در مشهد به خریداران ارائه می شود. هدف از برگزاری این نمایشگاه آشنایی بیشتر شهروندان سرخسی و خانواده های کارکنان پالایشگاه خانگیران با مباحث گل و گیاهان، حفاظت از گیاهان زینتی و آپارتمانی، کاشت و نگهداشت درخت و گل های آپارتمانی می باشد. گفتنی است: این نمایشگاه از تاریخ 17 اسفند ماه امسال به مدت یک هفته در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر در سرخس از ساعت 16 الی 22 دایر می باشد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

اعزام کاروان راهیان نور شهرستان سرخس

اعزام کاروان راهیان نور سرخس/عکس: مصطفی نیکخو

 


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 12:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 جانشین فرمانده سپاه سرخس؛ اردوهای راهیان نور خاری در چشم دشمنان است

جانشین فرمانده سپاه سرخس اظهار کرد: اردوهای راهیان نور محلی برای بصیرت افزایی و خاری در چشم دشمنان است. سرهنگ پاسدار مجید آذرکیش  گفت:اردوهای راهیان نور محلی برای بصیرت افزایی و خاری در چشم دشمنان است و شناخت و معرفت نسبت به شهدا و اولیای الهی باعث محبت بیشتر و در نتیجه به عنوان نماد و الگوی زندگی مطرح می شود. وی تصریح کرد:دشمن در حال حاضر در صدد تضعیف نظام اسلامی و ولایت فقیه است تا بتواند اعتقادات نسل جوان را سست کند و وظیفه ما این است که با الگو قرار دادن سیره شهدای عزیز در مقابل هجمه های فرهنگی دشمنان راه عزت و سربلندی ایران اسلامی را بپیماییم. آذرکیش اظهار کرد:درک عمیق نسبت به اجرای این اردوها تاثیر بسزایی در معنویت و ادامه راه زندگی سعادتمندانه دارد. وی با اشاره به اعزام کاروان های راهیان نور که صبح امروز از سرخس عازم کربلای ایران شدند گفت: امسال اردوی راهیان نور با هدف میثاق با آرمان های شهدای 8 سال دفاع مقدس و آشنایی نسل جوان با خاطره های آن دوران و میثاق با آرمان های حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری برنامه ریزی شده است. جانشین فرمانده سپاه سرخس بیان کرد: کاروان 150 نفره شهرستان سرخس از امروز 18 اسفند ماه به مدت 6 روز از مناطق جنگی بازدید خواهند کرد. وی ادامه داد: تمهیدات لازم براي برگزاری یک اردوی تاثیر گذار اندیشیده شده است.   آذرکیش در پایان گفت:جلسات توجیهی برای زائرین و رانندگان و سرپرستان اتوبوس ها گذاشته شد تا افراد با وظایف خود در این اردو بیشتر آشنا شوند و انشاالله به صحت و سلامت به شهرستان برگردند.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 11:18 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

خبر ويژه
دانشکده نفت در سرخس تأسيس‌مي شود
خراسان رضوي - مورخ یکشنبه 1392/12/18 شماره انتشار 18643

ناسخ/ سال ۹۳ عمليات اجرايي احداث دانشکده نفت در سرخس آغاز مي شود.احمد سجادي نماينده مردم فريمان، سرخس و احمدآباد در مجلس شوراي اسلامي در گفت وگو با خراسان با اعلام اين خبر گفت: تأسيس دانشکده نفت جزو مصوبات دولت قبل است که به تأييد شوراي عالي گسترش آموزش عالي نيز رسيده است. وي افزود: وزير نفت نيز دستور داده است که در سال ۹۳ عمليات اجرايي تأسيس اين دانشکده آغاز شود. سجادي گفت: دستور آغاز عمليات اجرايي دانشکده نفت سرخس براي معظمي معاون برنامه ريزي وزارت نفت صادر شده و وي نيز دستورات لازم را در اين باره به مديرعامل شرکت گاز خراسان رضوي داده است. عضو کميسيون انرژي مجلس اضافه کرد: قرار است دانشکده مذکور در زميني به مساحت ۵ هزار مترمربع احداث شود که هزينه ساخت آن نيز ۵ ميليارد تومان است. وي هدف از تأسيس دانشکده نفت در سرخس را تأمين نيروهاي متخصص در بخش نفت و گاز ذکر کرد و افزود: وجود پالايشگاه گاز و همچنين چاه هاي نفت از عمده دلايل ضرورت تأسيس اين دانشکده در سرخس است.

نماينده مردم سرخس گفت: دانشکده نفت يک دانشکده دولتي است که شايد زيرمجموعه دانشگاه فردوسي يا دانشگاه نفت تهران قرار گيرد. اما مهندس سيدهاشم بني هاشمي نماينده مردم مشهد در همين زمينه در پاسخ به سوال خبرنگار ما از موضوع تأسيس دانشکده نفت در سرخس اظهار بي اطلاعي کرد ولي گفت: اگر چنين مجوزي صادر شده باشد ما بسيار از آن حمايت مي کنيم.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/18ساعت 9:31 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

توسعه فضای سبز دهستان خانگیران توسط  پالایشگاه شهید هاشمی نژاد

در هفته درختکاری تعداد 1500اصله نهال از نوع کاج وسرو و زیتون تلخ و توت توسط پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد به 5 روستای از روستاهای دهستان خانگیران به خصوص روستای اسلام قلعه اهدا گردید. جهانگیر علیمیرزایی عضو شورای روستاي اسلام قلعه گفت: برخود لازم می دانیم  از این اقدام مدیریت محترم عامل   پالایشگاه و مسئول نظام مشارکت و رئیس اداره مستغلات  تقدیر و تشکر کنیم. وي افزود: ما در روستا اسلام قلعه در چند ساله گذشته  هیچ گونه درختی نداشتیم ولي در چند سال اخیر باهمت این شرکت اکنون 2500 درخت مثمر و غیر مثمر و یک پارک و فضای سبز زیبا به  وسعت 5000 متر مربع داریم.لازم به ذکر است شرکت پالایش گاز شهيد هاشمي نژاد  در 4 سال اخیر این اقدام مثبت را انجام داده است.خبر نگار افتخاری سرخس


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در شنبه 1392/12/17ساعت 11:35 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1392/12/17 شماره انتشار 18642

ده روز است که روستاي نوبنياد سرخس آب شرب ندارد؛ اداره آبفاي روستايي فکري به حال مردم کند.


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در شنبه 1392/12/17ساعت 9:36 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


آژير
خراسان رضوي - مورخ شنبه 1392/12/17 شماره انتشار 18642
عفو جوان سرخسي از قصاص

سرخس- محمودي/ جوان سرخسي که در انتظار قصاص بود مورد عفو اولياي دم قرار گرفت. در اجتماع بزرگ ريش سفيدان طوايف شهرستان سرخس که با حضور نماينده حوزه انتخابيه امامان جماعت تشيع و تسنن در مسجد کندکلي برگزار شد امام جمعه سرخس سه طايفه ايراني، شهرياري و حدادي را با دعوت به گذشت و رفع اختلاف آشتي داد و جوان ۲۶ ساله اي که به اتهام قتل در زندان به سر مي برد و منتظر اجراي حکم قصاص بود با پي گيري امام جمعه سرخس، نماينده مردم در مجلس و ريش سفيدان محلي از قصاص رهايي يافت و رضايت خانواده مقتول جلب شد.

در خور ذکر است ۷ سال قبل در زمين هاي کشاورزي بين طايفه هاي حدادي و ايراني نزاعي شکل گرفت که طي آن فردي از طايفه شهرياري و وابسته به خانواده ايراني به قتل رسيد.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در شنبه 1392/12/17ساعت 0:52 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

پارکينگ کاميون هاي ترانزيتي سرخس باز سازي و  فعال شد.

سرخس- تمدن
شهردار سرخس به خبرنگار خراسان گفت به دنبال مشکلات به وجود آمده در پارکينگ موقت کاميون هاي شهرداري در مقابل گمرک و پايانه  مرزي سرخس با اقدامات اصلاحي اين پارکينگ مجدا فعال شد. مهندس خضر الياسي افزود: با اختصاص مبلغ دو ميليارد ريال محوطه پارکينگ تسطيح، شن ريزي و فنس کشي شد و مشکلات قبلي رفع و سازماندهي و به صورت آبرومندانه اي بازسازي و در اختيار رانندگان کاميون هاي ترانزيتي ايراني و خارجي قرار گرفت. وي افزود: در اين پارکينگ کليه خدمات رفاهي به رانندگان پيش بيني شده است که با تغيير کاربري بازارچه مرزي سابق امکانات رفاهي رانندگان عزيز هم مرتفع مي شود. وي با ياداوري اينکه  پارکينگ قابل توسعه تا استقرار 3هزار دستگاه کاميون به علت وجود فضاي مناسب مي باشد تصريح کرد:  براي توسعه فضاهاي رفاهي استفاده از توان بخش خصوصي ضروري است و در آينده نزديک با مشارکت بخش خصوصي اين مشکلات هم برطرف مي شود.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 20:52 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

نماينده سرخس:مسئولاني که در جذب ايثارگران قانون را رعايت نمي کنند

سرخس- تمدن
گردهمايي هم انديشي نماينده مجلس و خانواده هاي شاهد و ايثارگران سرخس برگزار شد. در اين مراسم رئيس بنياد شهيد سرخس گزارشي از ارائه خدمات و امکانات به خانواده هاي شاهد و ايثارگران ارائه کرد. محمدرضا سهامي افزود: شهدا و ايثارگران براي دفاع از اسلام و انقلاب به نداي رهبرشان لبيک گفتند و با شهادت و اهداء عضوي از بدن خود درس ايثار و فداکاري را به ما آموختند و اگر نبود ايثار شهدا ما اين استقلال و امنيت و آزادي را نداشتيم. عليرضا رمضاني معاون تعاون اداره کل بنياد و شهيد و ايثارگران استان هم در اين هم انديشي به تشريح خدمات اين  نهاد پرداخت و به سوالات شرکت کنندگان پاسخ داد. احمد سجادي نماينده سرخس در مجلس هم در سخناني عملکرد رئيس بنياد شهيد سرخس و استان را مثبت ارزيابي کرد و خطاب به خانواده شهدا و ايثارگران گفت: شما اسوه و الگو هستيد و ايستادگي نظام در مقابل قدرت هاي استکباري به دليل پايداري خانواده هاي شهدا است. وي افزود: ارزش و جايگاه شما عزيزان قابل محاسبه نيست. وي يادآور شد اگر مي خواهيم روحيه ايثار و شهادت و تفکر بسيجي شکوفا شود بايد اقدامات فرهنگي در اولويت قرار بگيرد. وي افزود همه مسئولان موظف اند تا قانون ايثارگران را اجرا کنند و اگر کوتاهي کنند يعني دور شدن از فرهنگ ايثار و شهادت .وي افزود: برخي از مسئولان فراموش کرده اند که ما هرچه داريم از عزتي است که خون شهدا به ما داده است و برخي از مسئولان هم اين مفهوم را نمي فهمند. سجادي افزود: من به همه مسئولان تذکر مي دهم حواس شان را جمع کنند. وي ياد آورشد هر پدر شهيد و جانبازي که جلودار راهپيمايي هاست به اندازه يک لشکر اثرگذارتر است و اگر شما خانواده شهدا در راهپيمايي 22 بهمن نبوديد آمريکا پر روتر مي شد.


برچسب‌ها: بنياد شهيد و امور ايثارگران سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 20:47 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

امام جمعه سرخس از رشوه گرفتن برخی از پزشکان انتقاد كرد

خطیب نماز جمعه سرخس با انتقاد از رشوه گرفتن برخی از اطباء از مردم شهرستان خواست در برخورد با بعضی از بی قانو‌ني‌ها با نیروی انتظامی همکاری کرده و مواردی که خلاف شرع و قانون است گزارش کنند.  به گزارش خبرنگارخبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان حجت الاسلام حسین ملکی ابرده در خطبه‌های نماز جمعه خاطرنشان كرد: رشوه گرفتن یکی از نقاط ضعف جامعه پزشکی شده است و متولیان باید این معضل را از ين ببرند بنابراین باید براساس یک ضوابطی این مسئله کنترل شود.  وي با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) گفت: زینب کبری(س) عقیله بنی هاشم، بانوی صبر و مقاومت، مدافع حریم ولایت و امامت است و تا عاشورا باقی است، نقش حضرت زینب (س) نیز ماندگار خواهد ماند.  حجت‌الاسلام ملکی ادامه داد: این بانوی فداکار محصول خمسه طیبه بود که معنویت را از رسول الله، عفت و حجاب را از حضرت زهرا(س)،فصاحت و بلاغت و شیوایی را از امیر المومنین علی (ع)، صبرانقلابی را از برادرشان امام حسن (ع) و رشادت و قدرت را از برادرش امام حسین (ع) آموختند.  امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به روز پرستار گفت: پرستاران خود را وقف کردند و با مراقبت از بیماران به آنها نشاط و بهبودی هدیه داده‌اند.    وی بیان كرد: پرستاران که فرشتگان آسایش هستند بایستی نه تنها پرستار جسم بلکه پرستار روح و معنویت بیماران باشند.  خطيب جمعه سرخس در پایان با توجه به هم زمانی ايام فاطميه با نوروز93 گفت: مردم مؤمن، ولايی و متدين ايران با احترامی كه برای اهل بيت (ع) و در رأس آن‌ها حضرت زهرا (س) كه محور و اصل اين خانواده است قائل هستند ، حرمت ايام فاطميه را حفظ خواهند كرد


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 15:20 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: به دلیل سوء مدیریت اشتغال جوانان شهرستان محقق نشده است

فرماندار سرخس گفت:همجواري سرخس با بازارهاي پر رونق آسياي ميانه و حضور سرمايه گذاران خارجي باید شاهد کمترین میزان بیکاری در شهرستان باشيم اما به دلیل سوءمدیریت اهداف اشتغال جوانان تاکنون محقق نشده است.  علی محمد دوست در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان:افزود: به دلیل داشتن پتانسیل‌های بالقوه از قبیل منابع غنی نفت وگاز، منطقه ویژه اقتصادی منابع و مراتع طبیعی، گمرک و قرارداشتن درمسیر ترانزيت، امکان تخلیه، بارگیری و ورود کالاهای وارداتی از قبیل مواد اولیه در بخشهای صنعتی از طریق کشورهای آسیای میانه و حوزه خلیج  فارس مورد توجه سرمايه گذاران خارجي زيادي قرار گرفته است.  وي افزود: همجواري اين منطقه با بازارهاي پر رونق آسياي ميانه و حضور سرمايه گذاران خارجي در اين منطقه، موجب ترغيب و تشويق تعداد زيادي از فعالان اقتصادي بین المللی شده است.  فرماندار سرخس خاطرنشان كرد: خوشبختانه حرکتی رو به جلو در دولت تدبیر امید با ابلاغ مصوبه تاسیس شرکت‌های تعاونی توسعه وعمران به منظور تـسریع در رشد و توسعه شهرستانها، هدایـت منابع مردمـی به بخشهای تولیدی، بسترسازی برای ورود بخشهای تعاونی به فعالیت‌های اقتصادی شرکت‌هایی برداشته شده است.  وي ادامه داد: شهرستان سرخس با تشکیل کمیته‌هایی در قالب اتاق فکر و دعوت 9 نفر از نخبگان و افراد دارای تجربه برنامه‌ریزی و اجرا بعنوان هئیت موسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سرخس در حال انجام است.  محمدي دوست گفت: به جوانان و مردم خونگرم شهر و روستاهای شهرستان پیشنهاد می‌شود با استقبال از این شرکت، عضو این شرکتهای تعاونی شوند و تعاملات خوبی باهم داشته باشند  وي عنوان كرد: شهرستان سرخس موقعیت و پتانسيلهاي منحصر به فرد خود را دارد که در کمتر شهرستانی دیده می شود فقط بايد تلاش شود تا پتانسيلي كه درشهرستان است به فعليت درآيد تا موانع و مشکلات اشتغال رفع ومردم ازنظر اقتصادي بصورت کامل تامين باشند.


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 14:41 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 انتقاد امام جمعه سرخس از زیرمیزی گرفتن برخی از پزشکان

خطیب نماز جمعه سرخس با انتقاد از زیر میزی گرفتن برخی از اطباء از مردم شهرستان خواست در برخورد با بعضی از بی قانونی ها با نیروی انتظامی همکاری کرده و مواردی که خلاف شرع و قانون است گزارش کنند.حجت الاسلام حسین ملکی ابرده در خطبه های این هفته نماز جمعه سرخس با اشاره به سالروز ولادت حضرت زینب (س) گفت: زینب کبری(س) عقیله بنی هاشم،بانوی صبر و مقاومت ،مدافع حریم ولایت و امامت است و تا عاشورا باقی است، نقش حضرت زینب (س) نیز ماندگار خواهد ماند. وی در خصوص شخصیت حضرت زینب کبری (س) اظهار کرد:زینب (س) بانوی نجابت و فضیلت و معنویت بود که در تمام عرصه ها سرفراز زندگی کرد.   ملکی ادامه داد:این بانوی فداکار محصول خمسه طیبه بود که معنویت را از رسول الله ،عفت و حجاب را از حضرت زهرا(س)،فصاحت و بلاغت و شیوایی را از امیر المومنین علی (ع) ،صبرانقلابی را از برادرشان امام حسن (ع) و رشادت و قدرت را از برادرش امام حسین (ع) آموختند. خطیب نماز جمعه سرخس تصریح کرد:زینب (س) کاخ استبداد را با سخنان و نطق آتشینش به لرزه انداخت و با جلوه‌ای از ایثار و شهادت‌طلبی حقیقت دین اسلام و اندیشه پاک علوی و نبوی را به نمایش گذاشت. امام جمعه سرخس در ادامه با اشاره به روز پرستار گفت:پرستاران خود را وقف کردند و با مراقبت از بیماران به آنها نشاط و بهبودی هدیه داده‌اند.   وی تصریح کرد: کار مقدس و با ارزش پرستاری قابل تقدیر است و دنیا ظرفیت پاداش کارهای نیک این قشر را ندارد.   وی بیان داشت:پرستاران که فرشتگان آسایش هستند بایستی نه تنها پرستار جسم بلکه پرستار روح و معنویت بیماران باشند. ملکی با تاسی از فرمایشات پیامبر اکرم(ص) اذعان کرد:هر کس یک شبانه روز در کنار مریضی باشد و به درستی از وی پرستاری کند با حضرت ابراهیم محشور خواهد شد. امام جمعه سرخس با انتقاد از زیر میزی گرفتن بعضی از اطباء از مردم شهرستان خواست در برخورد با بعضی از بی قانونی ها با نیروی انتظامی همکاری کرده و مواردی که خلاف شرع و قانون است گزارش کنند. وی افزود:زیرمیزی یکی از نقاط ضعف جامعه پزشکی شده است و متولی مسئول آن باید این معضل را برطرف و آن را برچیند زیرا هر کس بخواهد به دلخواه خودش عمل کند این مشکلات بوجود می‌آید بنابراین باید براساس یک ضوابطی این مسئله کنترل شود. امام جمعه سرخس در پایان با توجه به هم زمانی ايام فاطميه با نوروز93 گفت: مردم مؤمن، ولايی و متدين ايران با احترامی كه برای اهل بيت (ع) و در رأس آن‌ها حضرت زهرا (س) كه محور و اصل اين خانواده است قائل هستند ، حرمت ايام فاطميه را حفظ خواهند كرد.


 نسیم سرخس


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 14:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

شهردار سرخس: پارکينگ کاميونهاي ترانزيتي مجددا فعال شد

شهردار سرخس گفت: پارکينگ کاميونهاي ترانزيتي بازسازي و مجددا فعال شد. خضر الياسي در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)منطقه خراسان خاطرنشان كرد: به دنبال مشکلات به وجود آمده در پارکينگ موقت کاميونهاي شهرداري در مقابل گمرک و پايانه  مرزي سرخس با اقدامات اصلاحي اين پارکينگ مجدا فعال شد.  وي افزود: با اختصاص مبلغ دو ميليارد ريال محوطه پارکينگ تسطيح، شن‌ريزي و فنس کشي شد و مشکلات قبلي رفع و سازماندهي شد و پاركينگ در اختيار رانندگان کاميونهاي ترانزيتي ايراني و خارجي قرار گرفت.  الياسي افزود: در اين پارکينگ کليه خدمات رفاهي به رانندگان پيش‌بيني شده است که با تغيير کاربري بازارچه مرزي سابق امکانات رفاهي رانندگان برطرف مي‌شود.  وي بااشاره به اينکه  پارکينگ قابل توسعه تا استقرار 3هزار دستگاه کاميون به علت وجود فضاي مناسب مي‌باشد تصريح کرد: براي توسعه فضاهاي رفاهي استفاده از توان بخش خصوصي ضروري است و در آينده نزديک با مشارکت بخش خصوصي اين مشکلات هم برطرف مي‌شود


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/16ساعت 13:15 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

فرماندار سرخس: شهرستان سرخس دارای بازار کار استثنایست

فرماندار سرخس گفت: جوانان سرخسی بایستی ریسک پذیری بیشتری داشته باشند. علی محمد دوست افزود: به دلیل داشتن پتانسیل های بالقوه از قبیل منابع غنی نفت و گاز، منطقه ویژه اقتصادی منابع و مراتع طبیعی، گمرک و قرارداشتن درمسیر ترانزيت و حمل ونقل جاده اي و امکان تخلیه، بارگیری و ورود کالاهای ترانزیت، ورود کالاهای وارداتی از قبیل مواد اولیه در بخش های صنعتی از طریق کشورهای آسیای میانه و حوزه خلیج  فارس مورد توجه سرمايه گذاران خارجي زيادي قرار گرفته است. وي افزود: همجواري اين منطقه با بازارهاي پر رونق آسياي ميانه و حضور سرمايه گذاران خارجي در اين منطقه، موجب ترغيب و تشويق تعداد زيادي از فعالان اقتصادي بین المللی می باشد که بایستی کمترین میزان بیکاری را در شهرستان داشته باشد که این امر به دلیل مدیریت نشدن اهداف اشتغال وعدم ریسک پذیر جوانان تا کنون محقق نشده است. وي افزود: از آنجا که یکی از دغدغه های اصلی دولت رفع بیکاری جوانان است خوشبختانه هم اکنون حرکتی رو به جلو در دولت تدبیر امید با ابلاغ مصوبه تاسیس شرکت های تعاونی توسعه و عمران به منظور تـسریع در رشد و توسعه شهرستان ها، هدایـت منابع مردمـی به بخش های تولیدی، بسترسازی برای ورود بخش های تعاونی به فعالیت های اقتصادی شرکت هایی با عنوان « شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستانی» که تابع قانون بخش تعاونی اقتصاد جمهوری اسلامی ایران و قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران و اجرای سیاست های کلی اصل (44) قانون اساسی می‌باشند گردید.که این امر در شهرستان سرخس نیز با تشکیل کمیته هایی در قالب اتاق فکر و دعوت 9 نفر از نخبگان و افراد دارای تجربه   برنامه ریزی و اجرا در شهرستان فارغ از گروه، نژاد و سن بعنوان هئیت موسس شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان سرخس در حال انجام است .لذا من به جوانان و مردم خونگرم شهر و روستاهای شهرستان پیشنهاد می کنم با استقبال از این شرکت ،عضو این شرکت های تعاونی بشوند همدیگر را کمک کنند و تعاملات خوبی باهم داشته باشند و درگیر مسائل حاشیه ای نشوند زیرا شهرستان سرخس موقعیت و پتانسيل هاي منحصر به فرد خود را دارد که در کمتر شهرستانی دیده می شود فقط بايستي تلاش شود تا پناسيلي كه درشهرستان است به فعليت در ايد تا موانع و مشکلات اشتغال رفع ومردم ازنظر اقتصادي بصورت کامل تامين باشند.

 

مصاحبه کننده : جهانگیر علیمیرزایی خبر نگار افتخاری نشریات/ با تشكر از زحمات اين برادر دلسوز


برچسب‌ها: فرماندار ي سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/15ساعت 10:59 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


ماجراي جسد بر زمين مانده معلول سرخسي
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/12/15 شماره انتشار 18641

درگز- مقصودي/ با گذشت حدود يک هفته از فوت يک دختر معلول ذهني مجهول الهويه تاکنون جسد وي دفن نشده است.اين معلول ذهني که قبلا با مشخصات هويتي يک معلول ذهني متعلق به يک خانواده سرخسي در مرکز معلولان ابيورد درگز بستري بود با مشخص شدن هويت معلول سرخسي وي بدون هويت در پي يک بيماري به بيمارستان درگز انتقال مي يابد و تحت درمان قرار مي گيرد ولي تلاش پزشکان براي نجات وي ناکام مي ماند و در نتيجه فوت مي کند.به دنبال وقوع اين حادثه موضوع فوت اين معلول به بهزيستي درگز اعلام مي شود و مسئولان اداره بهزيستي به بيمارستان مراجعه مي کنند ولي مسئولان بيمارستان بابت هزينه درمان اين معلول مبلغ ۳۰ ميليون ريال مطالبه مي کنند که بهزيستي به دليل نبود رديف اعتباري موفق به پرداخت آن نمي شود.خانم نافع رئيس بهزيستي درگز در اين باره افزود: با پي گيري مکرر و مساعدت رئيس شبکه بهداشت و درمان براي هزينه هاي درماني ۴۰ درصد تخفيف دريافت شده و بايد مبلغ يک ميليون و ۶۰۰ هزار تومان پرداخت شود که اين اداره با مشکل رديف اعتباري مواجه شده و نيازمند کمک و مساعدت خيرين است.دکتر نوروزي رئيس شبکه بهداشت و درمان درگز نيز گفت: با توجه به خودگرداني بيمارستان ها وصول نشدن مبلغ طلب بيمارستان ميسر نيست و در صورتي که از سوي فرمانداري دستور کتبي داده شود اقدام به تحويل جسد اين معلول خواهد شد. جوادي فرماندار درگز نيز درخصوص رفع اين مشکل قول مساعد داد.


برچسب‌ها: بهزیستی سرخس
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/15ساعت 1:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

روند رو به رشد توسعه فضای سبز در منطقه ویژه اقتصادی سرخس

مسئول فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی سرخس، در خصوص وضعیت فضای سبز موجود در منطقه و میزان پیشرفت و بکارگیری سیستم های بهینه در زمینه کشاورزی گفت: در حال حاضر در این منطقه حدود 50 هکتار فضای سبز شامل درخت و درختچه ، رزکاری و گل های دائمی چمن کاری و پرچین وجود دارد. به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل منطقه ویژه اقتصادی سرخس مهندس شهابی گفت:در سال جاری از این مساحت ، 8 هکتار آن از سیستم آبیاری سنتی (غرقابی) به سیستم آبیاری قطره ای تبدیل شده که تاثیر به سزایی در کاهش مصرف آب داشته است. وی افزود: منطقه ویژه اقتصادی سرخس از حدود 3 سال پیش، با اختصاص زمینی در حدود 2 هزار متر با عنوان خزانه کاشت ، از نظر خریداری نهال برای کاشت در فضای سبز خود بی نیاز شده است. وی اظهار کرد:در این محیط سالیانه حدود 5 هزار اصله درخت از انواع درختها شامل، گونه های مختلف کاج( هیبرید-کاج سیاه- کله قندی – توپی و ...) ، سرو (تبری ، آزاد و ...) ، انواع توت ( مجنون، نرک، پیوندی )، اقاقیا ( وحشی ، پیوندی ) ، زبان گنجشک ، سنجد ، عرعر ، افرا و ..... تولید می شود. مسئول فضای سبز منطقه ویژه اقتصادی سرخس در پایان گفت: همچنین فضایی به وسعت 2 هزار متر جهت کشت آزمایشگاهی 20 گونه از درختان مثمر شامل، انواع زرد آلو ، آلو ، سیب ، آلبالو ، عناب ، گیلاس و ... اختصاص داده شده است .


برچسب‌ها: منطقه ویژه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 19:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی در سرخس

رئيس جمعیت هلال احمر سرخس از برگزاری دوره بازآموزی طرح امداد و نجات نوروزی در شهرستان خبر داد. محمد صیاد اربابی  گفت: این دوره به مدت دو روز و با حضور مربیان امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد. وی افزود: در این دوره کلیه مباحث امداد و نجات جاده ای شامل رها سازی مصدوم cpr و غیره مرور و به صورت عملی اجرا شد. وی خاطرنشان کرد:امداد گران و نجات گران هلال احمر سرخس در این دوره 35 نفر بودند که در پست های امداد و نجات طرح نوروزی 93 در پایگاه امداد جاده ای شورلق و سنگر انجام فعالیت خواهند کرد. اربابی در پایان گفت:در پایان دوره ،آزمون به صورت کتبی و عملی از امدادگران گرفته شد و گواهینامه دوره بازآموزی امداد و نجات جاده ای به آنان اعطاء شد.


برچسب‌ها: هلال احمر سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 18:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 دومین جلسه عمومی مجمع بسیج شهرستان سرخس برگزار شد

دومین جلسه عمومی مجمع بسیج شهرستان سرخس صبح امروز در سالن تربیت شهرستان سرخس با حضور معاونت های سپاه سرخس، اقشار مختلف بسیج و مدیر امور نخبگان سپاه امام رضا علیه السلام برگزارشد. سرهنگ پاسدار مجید آذرکیش جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرخس هدف از برگزاری این مجمع را توسعه و تقویت و تعامل اثر بخش و هدفمند با بسیجیان صاحب نظر و دارای مقبولیت اجتماعی، سیاسی و فرهنگی در شهرستان در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری در زمینه تحقق بسیج ده ها میلیونی و پیشرفت انقلاب اسلامی عنوان کرد. وی اظهار کرد: دراین جلسه موضوعات مختلفی را که اقشار بسیج در زمینه های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، اخلاقی، امنیتی، جذب و ورزش در سال جاری به صورت مصوبه تهیه کرده بودند به تصویب اعضای مجمع رسید. جانشین فرمانده سپاه ناحیه سرخس ابراز امیدواری کرد:در سال آینده روسای کارگروه های تخصصی و دبیران این کارگروه ها و همچنین دبیرخانه اقشار نسبت به اجرایی شدن این مصوبات تلاش خواهند نمود تا شاهد مرتفع شدن پاره ای از مشکلات مردم عزیز شهرستان به خصوص در عرصه اقتصادی باشیم.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 18:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با هدف مقابله با حوادث غیرمترقبه؛ مانور زلزله در سرخس برگزار شد

برای نخستین بار و با هدف هماهنگی دستگاه‌های امدادی شهرستان سرخس در مقابله با حوادث غیرمترقبه، مانور زلزله در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد.  به گزارش خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)-منطقه خراسان در پی اين مانور در شهرک گاز شهید مهاجر 30 منزل مسکونی تخریب و واحدهای عملیاتی متشکل از هلال احمر سرخس، مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت در شرق کشور و واحد ایمنی و بهداشت و محیط زیست پالایشگاه خانگیران در محل حادثه حضور یافتند  اعزازی پور افزود: در پی وقوع حادثه 10 نفر مصدوم که پنج نفر دارای جراحت سطحی و پنج نفر دیگر به شدت زخمی شده بودند برای درمان توسط نیروهای امدادی هلال‌احمر به مرکز بهداری صنعت گاز انتقال یافتند.  این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین یک دستگاه خودرو که دچار واژگونی شده بود و یک نفر در این زمینه مصدوم گردیده بود با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته امدادی از داخل خودرو به بیرون منتقل و سپس به مراکز درمانی انتقال یافت.  اعزازی پور اذعان کرد: در پی این حادثه، آتش سوزی رخ داد که نیروهای آتش نشانی به اطفاء حریق پرداختند.  رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: در پی اين مانور و با پشتیبانی نیروهای هلال احمر، چادرهای امدادی برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و ساکنان شهرک‌های گاز سرخس برپا شد تا ساکنین این شهرک از خطرات احتمالی به دور باشند.  وی یادآور شد: هدف از برگزاری این مانور فرضی، سنجش آمادگی نیروهای بهداری در شهرک گاز ، ایجاد هماهنگی بین نهادهای امدادی از جمله هلال احمر، بهداری صنعت نفت، نیروی انتظامی و کمیته بحران پالایشگاه خانگیران برای مقابله با حوادث غیرمترقبه بوده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 13:44 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

عضو کمسيون انرژي مجلس:ذخيره سازي گاز شوريجه دي سرخس فروردين 93 به بهره برداري مي رسد.

سرخس -تمدن

نماينده مردم سرخس ، فريمان و احمد آباد و رضويه در مجلس شوراي اسلامي گفت: عمليات ساخت ذخيره سازي گاز شوريجه دي در خانگيران سرخس پايان يافته است و قرار شد در فروردين 93 به بهره برداري برسد. احمد سجادي افزود: چنانچه اين ذخيره سازي امسال در مدار قرار مي گرفت ما مشکلي به نام بحران سوخت نداشتيم. عضو کمسيون انرژي مجلس افزود: روزانه 10 ميليون متر مکعب گاز در اين مخزن ذخيره مي شودکه رقمي حدود يک ميليارد و 200 ميليون ريال معادل 3 هزار ميليارد تومان به نفع مملکت بود. وي تصريح کرد: ما با واگذاري ذخيره سازي به بخش خصوصي مخالفيم و براي تامين نيروي انساني بايد شهرستان سرخس و خانواده هاي شاهد و ايثار گر سهميه جذب داشته باشند. وي افزود: مسئولان پالايشگاه گاز خانگيران در جذب قانون را رعايت نکردند و هر گونه جذب نيرويي بايد عادلانه باشد و اين آقايان بايد عزل شوند يا خودشان را اصلاح کنند و رفتاري در راستاي قانون داشته باشند و من از کار خلاف قانون آنها در جذب نيرو شکايت کردم و در حال پيگيري هستم. وي افزود: متاسفانه برخي از مسئولان مي خواهند قانون را اجرا نکنند و يا سياه نمايي کنند در حالي که بايد علاوه بر سهميه شهرستان سرخس سهميه خانواده شهدا و ايثار گران انجام شود و 3 درصد هم از  بهزيستي  جذب شود. و من وظيفه دارم تمام حقوق آنان را پي گيري کنم.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 10:23 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با خبرنگاران
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1392/12/14 شماره انتشار 18640

سرخس، محمودي/به منظور افزايش مشارکت هاي اجتماعي و تقويت محله محوري براي اولين بار شوراي اجتماعي محلات در سرخس تشکيل شد.

سرخس- تمدن/ طي مراسمي با حضور مسئولان ارشد و کارکنان شرکت پالايش گاز شهيد هاشمي نژاد، طرح توسعه کمربند سبز درمجموعه پالايشگاه خانگيران آغاز شد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 8:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


آژير
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1392/12/14 شماره انتشار 18640

زورگيري از رانندگان خودروهاي ترانزيتي در سرخس

۳ زورگير حرفه اي که در گمرک شهرستان سرخس از رانندگان خودروهاي ترانزيتي زورگيري مي کردند دستگير و روانه زندان شدند.روز گذشته در پي ۳ فقره زورگيري از راننده هاي خودروهاي ترانزيتي موضوع به صورت ويژه در دستور کار قرار گرفت. سرهنگ روحي فرمانده انتظامي سرخس افزود: در اين راستا مأموران پليس آگاهي هنگام گشت در حوالي گمرک شهرستان به راکب يک دستگاه موتورسيکلت مشکوک شدند و وي را دستگير کردند که متهم دستگير شده به ۳ فقره زورگيري وجوه نقد و اشياي گران قيمت از راننده هاي ترانزيتي با همدستي ۲ فرد سابقه دار اعتراف کرد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 8:5 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ چهارشنبه 1392/12/14 شماره انتشار 18640

از فرماندار محترم سرخس مي خواهيم به محله مترقي سرخس سري بزند و مشکل آب اين منطقه را بررسي کند.

ما کارگران شهرداري سرخس هنوز حقوق بهمن ماه را نگرفتيم؛ قسط هايمان عقب افتاده است، چه کنيم؟


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در چهارشنبه 1392/12/14ساعت 8:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با هدف مقابله با حوادث غیرمترقبه؛ مانور زلزله با حضور دستگاه های امدادی در شهرستان مرزی سرخس برگزار شد 

سرخس- تمدن

برای نخستین بار و با هدف هماهنگی دستگاه های امدادی شهرستان سرخس در مقابله با حوادث غیرمترقبه، مانور زلزله در شهرک گاز شهید مهاجر سرخس برگزار شد. رئیس ایمنی و آتش نشانی این شرکت در این خصوص گفت: این مانور با اعلام وضعیت اضطراری نوع الف از سوی آتش نشانی و وقوع زلزله در شهرک های مسکونی گاز پالایشگاه خانگیران و تخریب تعدادی منزل آغاز و در این زمینه کمیته بحران متشکل از مسئولین ارشد پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد تشکیل جلسه داد. اعزازی پور افزود: در پی وقوع این زلزله در شهرک گاز شهید مهاجر 30 منزل مسکونی تخریب و واحدهای عملیاتی متشکل از هلال احمر سرخس، مجموعه بهداشت و درمان صنعت نفت در شرق کشور و واحد ایمنی و بهداشت و محیط زیست پالایشگاه خانگیران در محل حادثه حضور یافتند. وی اظهارداشت: در پی وقوع حادثه 10 نفر مصدوم که پنج نفر دارای جراحت سطحی و پنج نفر دیگر به شدت زخمی شده بودند برای درمان توسط نیروهای امدادی هلال احمر به مرکز بهداری صنعت گاز انتقال یافتند. این مقام مسئول تصریح کرد: همچنین یک دستگاه خودرو که دچار واژگونی شده بود و یک نفر در این زمینه مصدوم گردیده بود با استفاده از دستگاه های پیشرفته امدادی از داخل خودرو به بیرون منتقل و سپس به مراکز درمانی انتقال یافت. اعزازی پور اذعان کرد: در پی این حادثه، آتش سوزی رخ داد که نیروهای آتش نشانی به اطفاء حریق پرداختند. رئیس ایمنی و آتش نشانی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: در پی وقوع زلزله و با پشتیبانی نیروهای هلال احمر، چادرهای امدادی برای رسیدگی به وضعیت حادثه دیدگان و ساکنین شهرک های گاز سرخس برپا شد تا ساکنین این شهرک از خطرات احتمالی به دور باشند. وی یادآور شد: هدف از برگزاری این مانور فرضی، سنجش آمادگی نیروهای بهداری در شهرک گاز ، ایجاد هماهنگی بین نهادهای امدادی از جمله هلال احمر، بهداری صنعت نفت، نیروی انتظامی و کمیته بحران پالایشگاه خانگیران برای مقابله با حوادث غیرمترقبه بوده است.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 22:19 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

به مناسبت هفته درختکاری؛ طرح توسعه کمربند سبز در پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد آغاز شد

سرخس- تمدن

طی مراسمی با حضور مسئولین ارشد و کارکنان  شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد، طرح توسعه کمربند سبز در مجموعه پالایشگاه خانگیران آغاز شد. مدیر عامل این شرکت در این مراسم گفت: در آستانه هفته درختکاری و در راستای تحقق اهداف و چشم انداز این شرکت در حوزه های محیط زیست و منابع طبیعی، طرح توسعه کمربند سبز در مجموعه پالایشگاه گاز خانگیران آغاز شد. مهندس ناصر اسلامی با بیان اینکه فعالیت مجموعه های پالایشگاهی در حوزه گاز ارتباط مستقیم با مسائل زیست محیطی دارد اظهارداشت: یکی از اقدامات بسیار مهم در راستای کاهش گرد و غبار و آلایندهای محیطی، ایجاد فضای سبز مناسب در مناطق صنعتی است. وی تصریح کرد: یکی از این اصول مهم در ایجاد فضای سبز، استفاده از درختان و درختچه های مقاوم در مقابل آلاینده های محیطی می باشد که علاوه بر پدیده تصفیه هوا، در کاهش آلودگی های صوتی و زیبایی هرچه بیشتر مناطق صنعتی نقش بسزایی دارند. اسلامی با اشاره به اینکه فضای سبز و محیط زیست از اساسی ترین عوامل پایداری حیات طبیعی و انسان می باشد افزود: گیاهان کاشته شده در فضای سبز، ضمن کاهش غبارات و آلاینده های جوی، محیطی باز و با نشاط برای کارکنان پالایشگاه خانگیران را فراهم می کند. مدیر عامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد در ادامه بر توجه ویژه به بحث منابع آبی تاکید کرد و گفت: موضوع بسیار مهمی که باید در این مقوله به آن توجه کرد حفظ منابع آبی، نگهداری و آبیاری فضای سبز می باشد که در همین راستا، مجموعه پالایشگاه گاز خانگیران استفاده از پساب تصفیه شده برای آبیاری فضای سبز و تامین آب در شرایط موجود را در دستور کار قرار داده است. این مقام مسئول با بیان اینکه میزان فضای سبز مجتمع گازی خانگیران هم اکنون بیش از 57 هکتار است خاطر نشان کرد:  همه ساله به مناسبت هفته درختکاری، کاشت نهال و درختچه ها با حضور پرشور کارکنان پالایشگاه انجام می گیرد تا ضمن حفظ پوشش های درختی موجود به میزان فضای سبز این شرکت افزوده شود. اسلامی همچنین از برگزاری دومین نمایشگاه گل و گیاه در شهرستان سرخس خبرداد و افزود: این نمایشگاه از تاریخ 17 اسفند ماه امسال به مدت یک هفته در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر در سرخس از ساعت 16 الی 22 دایر می باشد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 سرخس به استقبال بهار رفت/ برنامه های استقبال از بهار 93 شهرداری سرخس اعلام شد

شهردار شهرستان سرخس گفت: در آستانه فرا رسیدن فصل بهار و تعطیلات نوروزی شهرداری سرخس و سازمان‌های وابسته با تشکیل ستاد استقبال از بهار به استقبال این فصل زیبا رفته و آمادگی خود را جهت خدمات‌رسانی در تعطیلات نوروزی اعلام کردند. مهندس خضر الیاسی گفت: شهرستان سرخس در ایام تعطیلات نوروزی همواره میزبان مهمانان داخلی و خارجی است و مجموعه شهرداری امسال هم با آمادگی هر چه بیشتر به استقبال مهمانان نوروزی می‌رود. وی با تشريح طرح استقبال از بهار در شهرستان گفت: ايجاد فضاي شاد، سرسبز و زيبا در نگهداشت شهر و حفظ و توسعه‌ي فضاهاي شهري از اهداف اجرای این طرح است. وی افزود: شهرداری همانند سال های گذشته برنامه‌ریزی اساسی و جامعی برای پاکسازی، تنظیف و مناسب‌سازی شهر انجام داده و مقرر شده است اقدامات عملی خود را در مراحل مختلف تا پیش از شروع سال جدید و ورود میهمانان و گردشگران به مرحله اجرا درآورد. وی پیگیری به موقع طرح‌های خدمات شهری، مرمت و لکه‌گیری آسفالت معابر و خیابان‌ها، بهسازی فضای سبز، گلکاری ، کاشت 15 هزار نهال مثمر توت-عناب و سنجد ، رنگ‌آمیزی و خط‌کشی خیابان‌ها، تنظیف و پاکسازی شهر، مرمت، را از جمله محورهای کاری شهرداری در طرح استقبال از بهار اعلام کرد. به گفته شهردار سرخس مرحله نخست این طرح با آغاز مراحل اجرایی پاکسازی و تنظیف معابر آغاز شده است. وی در ادامه عنوان کرد: قرار است به جای بیلبورد تبلیغاتی دوار چهارراه امام خمینی (ره) آب نمای زیبایی تا قبل از عید نوروز نصب و راه اندازی شود. وی در ادامه از اجرای طرح نهضت آسفالت در شهرستان خبر داد و تصریح کرد: مدیران شهری می کوشند تا پایان خرداد ماه سال آینده هیچ چاله ای در شهر وجود نداشته باشد. الیاسی در خصوص فعالیت ناوگان اتوبوسرانی و تاکسیرانی شهرداری سرخس در ایام تعطیلات نوروز خاطرنشان کرد: به دنبال تقویت سامانه حمل و نقل عمومی هستیم و تلاش کرده‌ایم تا در حد نیاز این وسایط نقلیه عمومی در سطح شهر حضور داشته باشند و به شهروندان در این ایام خدمات‌رسانی کنند.   شهردار شهرستان سرخس در پایان با اشاره به تقارن ایام عید نوروز و ایام فاطمیه خواستار حفظ حرمت این ایام شد.


برچسب‌ها: شهرداري سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 10:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

احمد سجادي:معرفي نکردن استاندارجديد لطمه سنگيني به استان زد

سرخس - تمدن

نماينده مردم سرخس، فريمان، احمد آباد و  رضويه در مجلس شوراي اسلامي به خراسان گفت: معرفي استاندار خراسان رضوي خيلي زمان برد و اين لطمه به استان خراسان رضوي زد. احمد سجادي افزود: معرفي استاندار که به طور ويژه بررسي مي شد چون که استان ويژه اي هم هست و مي خواستند ويژه بررسي شود اما تاخير زيادي شد. وي افزود: دولت سهل انگاري کرد ، مي خواست تدبير کند ولي تدبير خوبي در اينجا نينديشيد. وي افزود:  بايد هم نيرويي بيايد که نيروي توسعه نگر و توسعه محور باشد، وضع اقتصادي را در استان خراسان رضوي را با ديد فرهنگي و مذهبي بايد نگاه کند . وي افزود: ما هم از دولت خواسته ايم که هرچه سريع تر استاندار را معرفي بکنند قول هم دادند. اميد وارم که نيروهايي که مد نظر هستند بيايند. قرار بود همين يکشنبه که گذشت استاندار جديد معرفي بشود ولي متاسفانه نشد. و کوتاهي شد من هم جلسه اي با وزير کشور داشتم و خواسته مجمع نمايندگان استان خراسان رضوي اين است که هر چه سريع تر تکليف مديريت استان مشخص شود وي ياد آور شد: کانديداهايي که جديدا  خيلي مطرح هستند آقايان نجار و تابش بوده ، اميدوارم که دولت به نتيجه اي برسد و مديريت استان از بلا تکليفي در آيد.


برچسب‌ها: نماینده مردم سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 10:1 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مراسم توديع شهردار سابق برگزار مي شود

سرخس- تمدن

آقايان خضر الياسي و خيرالله دانايي شهردار و رئيس شوراي اسلامي شهر سرخس در دعوت نامه اي اعلام كردند مراسم توديع شهردار سابق جناب آقاي اخوان كه به افتخار بازنشستگي نايل آمده است و اعضاي محترم سومين دوره شوراي اسلام شهر سرخس ساعت 12 امروز در فرهنگسراي امام رضا(ع) برگزار مي شود. اين مراسم تا ساعت 14 ادامه خواهد داشت.


برچسب‌ها: شوراي اسلامي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 8:29 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


شوري آب دشت سرخس کام کشاورزان را تلخ کرد
خراسان رضوي - مورخ سه‌شنبه 1392/12/13 شماره انتشار 18639
نويسنده: محمودي
عکس: محمودي

دشت سرخس در شمال شرق استان خراسان رضوي با وسعتي حدود ۵ هزار و ۴۲۶ کيلومترمربع با شيب عمومي از جنوب به شمال و از غرب به شرق تمايل دارد. وجود رودخانه کشف رود در جنوب و تجن در شرق شهرستان همواره نقش اساسي در اشباع لايه هاي زيرزميني از آب داشته اما تغييرات اقليمي دو دهه گذشته و جريان نيافتن آب در ۲ رودخانه منطقه که ناشي از کمبود نزولات آسماني و آب سد دوستي است موجب پيشروي آب هاي شور زيرسطحي از دشت گنبدلي به سوي چاه ها و ۲۴ هزار هکتار زمين هاي کشاورزي شده است به طوري که امروز اکثر کشاورزان از ورود نمک به زمين هاي خود در رنج هستند.

شوري آب مشکل ديگر کشاورزان

دهقان کشاورز منطقه ابراهيم آباد در اين باره به خراسان گفت: زمين هاي اين ناحيه تقريباً بالادست و به علت نزديک بودن به منطقه کندکلي آب چاه هاي آن شور است و از آن جا که مجبوريم با همين آب زمين ها را آبياري کنيم بسياري از سطوح زمين شوره و نمک آن قابل رويت است.

وي افزود: در گذشته که مي توانستيم از آب رودخانه تجن استفاده کنيم مشکلي نداشتيم اما امسال با توجه به کمبود شديد بارندگي و جريان نيافتن آن از سد دوستي برداشت محصول مطلوب نيست.

ياوري کشاورزي که بوته هاي گندم زرد شده زمين خود را در دست مي فشرد با نااميدي گفت: شور شدن خاک زمين ها مشکلي است که در سال هاي گذشته همچنان گرفتارش بوده ايم اما چون بارندگي هايي داشتيم و گاهي اوقات از آب سد دوستي سهمي نصيب ما مي شد محصول به دست آمده جواب زحمات ما را تا حدودي تأمين مي کرد اما امسال هرچه هزينه کرده ايم بيهوده بوده است.کشاورز ديگري که مشغول آبياري زمينش بود گفت: البته از چند سال گذشته چون وضعيت بارندگي به ويژه بارش برف خوب بود آب کيفيت مطلوب تري داشت اما به تدريج و با کاهش نزولات آسماني کاهش ميزان آب در رود تجن آب چاه هاي اين منطقه هم رو به شوري گراييد.

بنابراين هم اکنون به دليل همين شوري آب ديگر نمي توانيم پنبه بکاريم.در همين خصوص دبير نظام صنفي کشاورزان شهرستان سرخس با توجه به وضعيت شوري چاه هاي آب و زمين هاي کشاورزي گفت: طي ۲ دهه گذشته شوري مشکل همه کشاورزان نبود چرا که وضعيت جوي و بارش نزولات آسماني و جريان آب در کشف رود و تجن تأثير خوبي در سطوح آب بيشتر چاه ها داشت البته دشت گنبدلي و منطقه کندکلي ناحيه اي است که عموماً آب چاه هايش با توجه به نوسان نزولات جوي و همچنين سرازير شدن آب تجن که به صورت سيلاب وارد آن منطقه مي شود در کاهش شوري آب تأثير مطلوبي داشته است. علي اصغر صفائيان افزود: با توجه به تغييرات اقليمي دهه گذشته که موجب کاهش نزولات آسماني و جريان نيافتن آب در کشف رود و تجن شده است با پايين آمدن سطح آب دهي چاه ها شوري نيز در سفره هاي آب زيرزميني از دشت گنبدلي و کندکلي سرازير شده که ضرورت دارد اضافه برداشت نکنيم.

وي افزود: براي مقابله با شوري آب نيز ضروري است که ميزان برداشت آب را کاهش دهيم و به روش هاي نوين آبياري روي آورده و در کنار آن روش هاي آبخوان داري و طرح هاي آبخيزداري را در منطقه اجرا کنيم.

صفائيان تصريح کرد: در سال زراعي موجود و کشت پاييزه هيچ کشاورزي از آب سد دوستي بهره مند نشده و براي کشت بهاره نيز هيچ برنامه اي به ما اعلام نشده است.

شوري آب ۵۳۰ حلقه چاه کشاورزي

مدير جهاد کشاورزي شهرستان سرخس با اشاره به وضعيت موجود گفت: کشاورزي و دامداري مهم ترين شغل مردم مرزنشين سرخس است که ۶۵ درصد با ۶ هزار بهره بردار به اين فعاليت مشغول اند و امسال ميزان بارندگي نه تنها کاهش شديد داشته بلکه پراکنش آن هم متناسب با کاشت دوره رشد گياهان نبوده است.

وي افزود: منابع آب هاي زيرزميني که حدود ۵۳۰ حلقه چاه است علاوه بر افت سطح زيرزميني کيفيت آب کشاورزي به سمت شوري رفته که موجب تنش و مسموميت در گياهان زراعي شده است. مهندس عليرضا عرفاني افزود: عبور از اين شرايط بايد در ۳ بازه زماني کوتاه مدت، ميان مدت و دراز مدت برنامه ريزي شود. آن چه در کوتاه مدت بايد مدنظر قرار گيرد مديريت مزرعه است يعني با کاهش سطوح زير کشت، ميزان عملکرد را افزايش دهيم به جاي کاشت ۶ هکتار گندم و برداشت ۱۲ تا ۱۵تن محصول با همين توليد، کاهش مصرف آب و نهاده ها با ۳ هکتار انجام شود يا اين که سيستم هاي نوين آبياري را که تاکنون ۱۰۰۰ هکتار آن اجرا و ۳ هزار و ۵۰۰ هکتار در دست مطالعه است عملياتي کنيم.در بازه ميان مدت هم تشکيل تعاوني هاي توليدي در قالب سهامي زراعي و اجراي سيستم يکپارچه سازي اراضي بايد در دستور کار قرار گيرد. اما در دراز مدت اجراي پروژه هاي آبخيزداري و آبخوان داري همراه با احداث بندهاي خاکي در دشت گنبدلي، منطقه کوهستاني قرقره و ديگر مناطق مرتفع ضمن جلوگيري از حرکت روان آب ها و جمع آوري باران هاي سيل آسا با نفوذ در سفره هاي زيرزميني مي توان کيفيت آب ها را افزايش داد.


برچسب‌ها: جهاد كشاورزي سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/13ساعت 0:0 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 بازدید سرزده نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی از امور آبفای

نماینده مردم سرخس در مجلس شورای اسلامی،به صورت سرزده از امور آب و فاضلاب سرخس بازدید و از نزدیک با خدمات آبرسانی به شهرستان آشنا شد. احمد سجادی صبح امروز پس از بازدید در جلسه ای با حضور مسئولان قسمت های مختلف امور آبفا شهرستان با تشکر از آبفای شهری سرخس این امور را از ادارات برتر در ارائه خدمات به مردم مومن و مرزی سرخس برشمرد. وی خواستار تلاش بیشتر برای ارتقاء خدمات آبرسانی و همچنین تسریع در پروژه آبرسانی از سد دوستی به شهر سرخس شد. در ابتدای این نشست نیز مهندس مجتبی محمدزاده مدیر امور آبفای سرخس، گزارشی از اقدامات آبفای سرخس به ویژه پروژه های افتتاح شده دهه مبارک فجر و همچنین پروژه های در حال اجراء ارائه نمود. در ادامه نماینده شهرستان با مدیر عامل شرکت آبفای خراسان رضوی تماس تلفنی برقرار کرد که مهندس محمد طاهری با تشریح اقدامات آبفای استان خراسان رضوی برای تامین آب شرب کمی و کیفی شهر سرخس و اعتبارات تخصیصی از نماینده شهرستان سرخس تقدیر و تشکر کرد.


برچسب‌ها: امور آبفاي سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/12ساعت 14:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری همایش کارانگیزی زنان سرپرست خانوار در سرخس

در آستانه 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی(ره)همایش کارانگیزی ویژه زنان سرپرست خانوارتحت پوشش کمیته امدادسرخس با حضور امام جمعه و روسای تامین اجتماعی و کمیته امدادسرخس برگزار شد. علیرضا دادمحمدی رئیس کمیته امداد سرخس با اشاره به تاریخچه تاسیس کمیته امداد به فرمان امام راحل گفت:امروز رویکردهای کمیته امداد دستخوش تحول شده وبحث توانمندسازی افراد تحت پوشش، کارآفرینی، ایجاد تعاونی ها و تامین اجتماعی جایگزین سیاست های ابتدای تاسیس کمیته گشته است. وی همچنین از بیمه زنان قالیباف تحت پوشش این نهاد نیزخبر داد. منوچهر علیمیرزایی مسئول تامین اجتماعی سرخس نیز با تعریف قانونی زنان سرپرست خانوار و مددجو شرایط بیمه کردن آنان را برشمرد. وی حداکثر سن برای این کار را 50 سال اعلام کرد. حجت الاسلام حسین ملکی ابرده امام جمعه سرخس نیز با اشاره به خدمات کمیته امداد توبه، ازدواج، پذیرایی ازمهمان و دفن میت مومن را از جمله مواردی دانست که مسلمانان باید در آنها عجله داشته باشند.


برچسب‌ها: كميته امداد سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/12ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

رئیس مستغلات شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد خبرداد؛ برگزاری دومین نمایشگاه گل و گیاه همزمان با هفته درختکاری در سرخس

سرخس- تمدن

رییس مستغلات شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد از برگزاری دومین نمایشگاه گل و گیاه همزمان با هفته درختکاری در شهرستان مرزی سرخس خبرداد. محمد رضا به آبادی با اعلام این خبر افزود: در آستانه هفته درختکاری و در راستای تحقق اهداف و چشم انداز شرکت در حوزه های جامعه و کارکنان و آشنایی بیشتر خانواده های کارکنان با مباحث گل و گیاهان، کاشت و نگهداشت درخت و گل های آپارتمانی، این نمایشگاه برای دومین سال در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر برگزار می شود. وی اظهارداشت: در این نمایشگاه، غرفه های گل و گیاهان آپارتمانی و فضای سبز عمومی، ابزار آلات باغبانی خانگی، انواع گلدان های پلاستیکی و شیشه ای، نشاء انواع بذر، انواع کود و خاک برگ و تعویض خاک گلدان و محصولات هفت سین ویژه استقبال از فصل بهار ارائه می گردد. رییس مستغلات شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد تصریح کرد: در حاشیه این نمایشگاه کارگاه آموزشی گل و گیاهان با حضور کارشناسان دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می شود. به آبادی با بیان اینکه بازدید و خرید از این نمایشگاه برای عموم آزاد است تاکید کرد: گل و گلدان های ارائه شده در این نمایشگاه حداقل 25 درصد زیر قیمت فروش در مشهد به خریداران ارائه می شود. گفتنی است: این نمایشگاه از تاریخ 17 اسفند ماه امسال به مدت یک هفته در محل دائمی نمایشگاه های شهرک گاز شهید مهاجر در سرخس از ساعت 16 الی 22 دایر می باشد.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/12ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


پاتوق سوداگران مرگ تخريب شد
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/12/12 شماره انتشار 18638

۲ باب منزل مسکوني خالي از سکنه که به محل توزيع و مصرف تيمي موادمخدر تبديل شده بود، تخريب شد.

در پي گزارش هاي متعدد مردمي مبني بر تجمع معتادان در ۲ واحد مسکوني در يکي ازنقاط شهر سرخس و پس از تحقيقات ماموران پليس مبارزه با موادمخدر در نهايت با دستور دادستان منازل مذکور تخريب شد.


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/12ساعت 8:34 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ دوشنبه 1392/12/12 شماره انتشار 18638

تردد کاميون هاي شن از مسير جاده سرخس رضويه و ۷۵متري ميامي تاکنون تصادفات و تلفات زيادي به همراه داشته است لطفاً گزارشي تهيه کنيد شايد اداره راه فکري براي تأمين امنيت اين مسير کند.


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/12ساعت 8:6 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 تخریب پاتوق سوداگران مرگ در سرخس

فرمانده انتظامی شهرستان سرخس گفت: 2 باب منزل مسکونی خالی از سکنه در این شهرستان که به محل توزیع و مصرف تیمی مواد مخدر تبدیل شده بود، تخریب شد. سرهنگ محمدرضا روحی اظهار کرد: در پی گزارشات متعدد مردمی مبنی بر تجمع معتادان در 2 واحد مسکونی در یکی از نقاط شهر سرخس مأموران پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی تحقیقات خود را در این خصوص آغاز کردند. وی افزود: گزارش تکمیلی پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی حاکی از این بود که مکان‌های مورد نظر در حال حاضر خالی از سکنه بوده و به پاتوق خرید و فروش و مصرف مواد مخدر تبدیل شده ‌است. روحی ادامه داد: با تکمیل تحقیقات و جمع‌آوری مستندات کافی در این خصوص موضوع به مقام قضایی گزارش شد و در نهایت با هماهنگی دادستان سرخس دستور تخریب منازل صادر و با حضور نماینده دادستان، مأموران انتظامی، شهرداری و ادارات آب و برق و گاز به اجرا درآمد. وی در پایان با اشاره به نقش مهم مردم در اجرای این طرح از شهروندان خواست: در صورتی که اطلاعاتی از وجود این‌گونه اماکن و پاتوق‌ها دارند به پلیس 110 گزارش دهند تا در خصوص رسیدگی به آنها اقدامات لازم انجام شود.  


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/11ساعت 15:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در پنجمین جشنواره نظام پیشنهادهای کشور؛ پالایشگاه خانگیران موفق به دریافت تندیس سیمین شد

سرخس- تمدن

قائم مقام مدیرعامل در نظام پیشنهادهای کارکنان شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از کسب تندیس سیمین در پنجمین جشنواره نظام پیشنهادها در کشور خبرداد. محمد یوسفیان با اعلام این خبر افزود: کمیته نظام پیشنهادها از سال 1384 در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد راه اندازی شد و در همین راستا 33 دبیرخانه نظام پیشنهادها تشکیل شده است تا بتوانیم از پیشنهادهای کارکنان و خانواده های آنان برای پیشرفت مجموعه و دستیابی به اهداف مورد نظر بهره مند شویم. این مقام مسئول اظهارداشت: نظام پیشنهادها یکی از بارزترین مصادیق نهادینه کردن مدیریت مشارکتی و توجه به آراء، نظرات، ایده ها و پیشنهادهای کارکنان و تک تک افراد جامعه به عنوان دینفعان سازمان در مسیر شناسایی مسائل و مشکلات موجود و ارائه راه حل های مناسب در این زمینه است. یوسفیان در خصوص روند ارجاع پیشنهادها به دبیرخانه نظام پیشنهادهای پالایشگاه خانگیران تصریح کرد: بعد از ارائه پیشنهاد از سوی کمیته ها، کار بررسی ها برای اولویت بخشی به پیشنهادها آغاز می شود تا هر کدام زمینه اجرایی دارند آغاز شود. وی در ادامه به اهداف نظام پیشنهادها در سال جاری اشاره کرد و بیان داشت: شرکت کلیه کارکنان سازمان در ارائه پیشنهاد، مشارکت پیشنهاد دهندگان در اجرای پیشنهادها، کم کردن زمان ارزیابی و جواب به پیشنهادها، بهره گیری از پیشنهادهای سازنده و موثر سازمانی در راستای فعالیت های بهبود از جمله این اهداف می باشد. قائم مقام مدیرعامل در نظام پیشنهادهای کارکنان شرکت پالایش گازشهید هاشمی نژاد تاکید کرد: تاکنون موفق به دریافت 54 هزار پیشنهاد از سوی کارکنان و ذینفعان پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد شده ایم. یوسفیان در پایان یادآور شد: درپنجمین جشنواره جایزه ملی سرآمدی نظام پیشنهادهای کشور که باحضور شرکت ها و صنایع مختلف در اسفندماه جاری در دانشکده تربیت بدنی دانشگاه تهران برگزار شد شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد موفق به کسب جایگاه دوم و تندیس سیمین گردید.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در یکشنبه 1392/12/11ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |


خراسان رضوي - مورخ شنبه 1392/12/10 شماره انتشار 18636

سرخس، محمودي / اقتصاد مقاومتي با نگاه به درون استقلال کشور را رقم مي زند. امام جمعه سرخس روز گذشته در خطبه هاي نماز افزود: اقتصاد مقاومتي نگاهش به درون و با تکيه به توانمندي هاي داخلي و نيروهاي کارآمدي است که تاکنون کشور را به خوبي اداره کرده اند. حجت الاسلام «ملکي» افزود: پيام اين اقتصاد برنامه ريزي براي شکوفايي اقتصاد داخلي است.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در شنبه 1392/12/10ساعت 8:43 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 امام جمعه سرخس؛هماهنگی ۳ قوه راهکار اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی است

خطیب نماز جمعه سرخس اظهار کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی در صورتی ممکن است که بزرگان کشور و روسای قوا با هم بوده و با نگاه و اشاره ولایت حرکت کنند. جت الاسلام حسین ملکی ابرده با بیان تاثیرات ذکر شریف صلوات واشاره به داستان حضرت یوسف گفت؛ پدرومادر گل های بوستان زندگی هستند و رعایت احترام آنان همواره لازم است. وی با تاسی از آیات و روایات اظهار کرد:در دیدار حضرت یعقوب وفرزند به دلیل پیاده نشدن حضرت یوسف از مرکب وعدم رعایت احترام پدر جبرئیل به وی پیام داد که به دلیل همین بی ادبی از صلب تو دیگرپیامبری به دنیا نخواهد آمد. امام جمعه سرخس با اشاره به خواسته مقام معظم رهبری مبنی بر جدی گرفتن اقتصاد مقاومتی تصریح کرد: به دلیل شرایط خاص منطقه وتهدیدهای رنگارنگ اجانب و جهانخوران که پیوسته نظام اسلامی را تهدید می کند شرایط اکنون، برای اقتصاد مقاومتی مهیا شده است وی ادامه داد: اقتصادمقاومتی واژه جدیدی است که حضرت آقا چندسال قبل درادبیات اقتصادی کشور وارد کرده اند و مقصود این است که نگاه اقتصاد مقاومتی به درون و پیامش به بیرون و هدفش ناکام گذاشتن توطئه ها و تهدیدهای رنگارنگ دشمنان است. ملکی با توجه به امکانات سرشار کشور تاکید کرد:ساختارهای درونی کشور باید ازدرون قوی ،مستحکم ونیرومند باشد و نگاهش به بیرون نباشد که نگاه برون زا جبهه غارت و استکبار است. وی افزود:اقتصادمقاومتی مشخصات و معیارهایی دارد که مقام معظم رهبری در نام گذاری سالها به آنها اشاره داشته اندکه این نامها جلوه هایی از اقتصاد مقاومتی است. امام جمعه سرخس نوآوری و شکوفایی،اصلاح الگوی مصرف، همت و کار مضاعف ،جهاد اقتصادی و تولید داخلی ،حمایت از کاروسرمایه ایرانی ، حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی را از جمله جلوه های اقتصاد مقاومتی عنوان کرد. وی تصریح کرد: اجرای اقتصاد مقاومتی در صورتی ممکن است که بزرگان کشور وروسای قوا با هم بوده و با نگاه واشاره ولایت حرکت کنند. ملکی با توصیه به این که استحکام و پایداری جامعه سالم با کاهش دغدغه های کهنه نیازمندان میسر می شود: در هر شهری که خمس و ذکات داده شود در آن شهر فقیر نخواهد بود. وی از کسبه شهردر خواست کرد: با رعایت انصاف و عدالت کاری کنند که مردم به جای مشهدخریدخود را از سرخس داشته باشند تا سود عادلانه به کسبه شهر برسد وکسب و کار رونق یابد. خطیب نماز جمعه سرخس بیان کرد: بهتر است زمین های کشاورزی با تمهیداتی در اختیار جوانان گذاشته شود تا در کاهش بیکاری موثر افتد. وی در پایان گفت: امید است در برخی اشتباهات در خلع ید از کشاورزان تجدید نظر شود و با خیراندیشی ومحبت به مردم مشکلات آنان حل و فصل شود.


برچسب‌ها: نماز جمعه
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/09ساعت 14:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

تصاویر/ رزمایش «الی بیت المقدس» در سرخس

همزمان با سراسر استان خراسان رضوی ؛رزمایش «الی بیت المقدس» با حضور گردان های واکنش سریع بسیج در شهرستان سرخس برگزار شد.

 

 


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در جمعه 1392/12/09ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

براي اطلاع مسئولان
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1392/12/08 شماره انتشار 18635

معلمي هستم که ۱۳ سال است در منطقه محروم سرخس خدمت مي کنم. با توجه به رشد تورم طي سال هاي اخير خواهشمندم دولت محترم پاداش مناطق محروم را احيا کند.

شهرداري سرخس چرا ميلان طالقاني ۵ را آسفالت نمي کند؟


برچسب‌ها: براي اطلاع مسئولان
+ نوشته شده در پنجشنبه 1392/12/08ساعت 8:11 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 برگزاری رزمایش گردان های الی بیت المقدس بسیج در شهرستان سرخس

فرمانده سپاه ناحیه سرخس از برگزاری رزمایش گردان های الی بیت المقدس بسیج در شهرستان سرخس خبر داد. سرهنگ پاسدار سید مرتضی شارعی مقدم  گفت : رزمایش گردان های الی بیت المقدس بسیج شهرستان سرخس ازساعت 7 صبح روز هشتم اسفند ماه پس از استقرار در منطقه عمومی رزمایش سرخس آغاز و تا عصر روز جمعه نهم اسفند ماه ادامه خواهد داشت. فرمانده سپاه ناحیه سرخس، افزایش سطح توانمندی‌ های بسیجیان در مقابله با بحران‌ها، افزایش مهارت، توانایی و ارزیابی فرماندهان در سطوح مختلف در روش هدایت عملیات پدافند غیرعامل و مقابله با تهدیدات و حملات دشمن، افزایش کیفی آموزش و تمرینات عملی آموزش‌ها از اهداف مهم این رزمایش عنوان کرد.


برچسب‌ها: بسيج سپاه سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/06ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

 واکسیناسیون بیش از 74 هزار راس دام علیه بیماری طاعون در سرخس

رئیس شبکه دامپزشکی سرخس از واکسیناسیون بیش از 74 هزار راس دام علیه بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک در سرخس از ابتدای سال جاری خبر داد. دکتر عباس باغبان نژاد گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون بیش از 74 هزار راس از جمعیت دام سبک شهرستان سرخس شامل گوسفند و بز در گروه سنی زیر یک سال علیه بیماری طاعون نشخوارکنندگان کوچک واکسینه شدند. وی افزود:این بیماری مسری و مهلک، مانند بسیاری از بیماری های ویروسی دیگر واگیری شدید و سرعت انتشار بالایی دارد و به راحتی از طریق دام مبتلا و یا خودرو و تجهیزات آلوده به ویروس این بیماری، منتقل می شود و خسارات شدیدی به دامداران وارد می کند. رئیس شبکه دامپزشکی سرخس تصریح کرد:علاوه بر واکسیناسیون، اقدامات بهداشتی و قرنطینه ای می تواند تا حد زیادی در پیشگیری از این بیماری خطرناک موثر باشد. وی در پایان تاکید کرد:دامداران عزیز با رعایت مسایل بهداشتی از جمله حمل دام با مجوز دامپزشکی می توانند در تامین سلامت دام خود شریک باشند.


برچسب‌ها: شبکه دامپزشکی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/06ساعت 13:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

در یازدهمین همایش تعالی سازمانی؛ پالایشگاه خانگیران موفق به دریافت تندیس بلورین شد

سرخس- تمدن

مدیر تعالی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از کسب تندیس بلورین یازدهمین همایش تعالی سازمانی توسط این شرکت خبرداد. علیرضا پرنیان با اعلام این خبر افزود: یازدهمین همایش ملی تعالی سازمانی با حضور مقامات کشوری و جمع کثیری از مدیران ارشد سازمان های دولتی و خصوصی در سالن همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد. وی اظهارداشت: امروز این همایش میزبان طلایه داران عرصه تعالی و سرآمدی بود که در یک رقابت تنگاتنگ برای حرکت در مسیر تعالی و خلق ارزش های سازمانی با قبول مسئولیت های اجتماعی ماموریت و چشم انداز ترسیم شده را با سربلندی طی کرده اند. پرنیان تصریح کرد: در جمع شرکت ها و سازمان های دولتی حاضر در همایش تعالی سازمانی، شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد به عنوان سرآمدترین شرکت وزارت نفت موفق شد برای نخستین بار در طول 11 دوره برگزاری این جایزه معتبر ملی، تندیس بلورین تعالی سازمانی را به خود اختصاص داده و برگ زرینی را بر دفتر افتخارات شرکت ملی گاز ایران و خود بیافزاید. مدیر تعالی شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد تاکید کرد: این تندیس توسط مهندس شافعی معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیر عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران به مهندس اسلامی مدیرعامل شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد اهدا گردید. وی بیان داشت: شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از جمله شرکت های سرآمد وزارت نفت در حوزه تعالی سازمانی می باشد و در راستای حرکت در مسیر تعالی تاکنون موفق به کسب تقدیرنامه های دو، سه و چهار ستاره جایزه ملی تعالی سازمانی در سال های 1387، 1388 و 1390 شده است. پرنیان تاکید کرد: در این رقابت تنگاتنگ برای کسب تندیس بلورین100 سازمان دولتی و خصوصی به رقابت پرداختند که 17 سازمان متقاضی تندیس بودند که 9 سازمان واجد شرایط بوده و هشت سازمان تندیس بلورین را دریافت کردند. گفتنی است: در حال حاضر گاز تولیدی این پالایشگاه، شش استان حوزه شمال و شرق کشور شامل خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، گلستان، مازندران و بخشی از استان سمنان را تامین می نماید.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/06ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

دستگیری دو جوان با گواهینامه جعلی در سرخس

با هوشیاری پلیس شهرستان سرخس دو جوان با گواهینامه جعلی حین رانندگی در یکی از محورهای مواصلاتی شناسایی و دستگیر شدند. سرهنگ محمد رضا روحی ،فرماندهی انتظامی شهرستان سرخس در تشریح این خبر گفت:یکی از تیم های گشت پلیس راه حین گشت زنی در یکی از محورهای مواصلاتی شهرستان به راننده یک دستگاه خودرو پراید مشکوک و با رعایت اقدامات تامینی خودرو را با علائم هشدار دهنده متوقف کردند.   روحی تصریح کرد:ماموران گشت پلیس راه پس از بررسی مدارک راننده و سرنشین خودرو و اظهارات ضد و نقیض سرنشینیان به جعلی بودن گواهینامه مظنون و آنان را برای بررسی بیشتر به پلیس راه منتقل کردند. وی ادامه داد: ماموران پس از استعلام دقیق مشخصات گواهینامه ها و یقین به جعلی بودن مدارک سرنشینیان خودرو را برای بررسی بیشتر به پلیس آگاهی تحویل دادند. فرماندهی انتظامی شهرستان سرخس اظهار کرد:متخلفان در بازجوئی های به عمل آمده در پلیس آگاهی لب به اعتراف گشودند و اظهار داشتند گواهینامه ها را در ازای مبلغی وجه نقد از فردی در یکی از استان ها دیگر تهیه کرده اند. سرهنگ محمدرضا روحی در پایان با اشاره به معرفی متخلفان به دادسرا خاطرنشان کرد:تحقیقات پلیس در این خصوص ادامه دارد.


نسيم سرخس


برچسب‌ها: فرماندهي انتظامی سرخس
+ نوشته شده در سه شنبه 1392/12/06ساعت 12:12 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان انجام شد؛ اجرای پروژه پژوهشی بررسی پیاده سازی تکنولوژی سرورهای مجازی در پالایشگاه خانگیران

سرخس- تمدن

رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد از اجرای پروژه پژوهشی بررسی پیاده سازی تکنولوژی سرورهای مجازی در پایداری سرویس ها و نرم افزارای شبکه کامپیوتری در این شرکت خبر داد.  علی اصغر محجوبی با اعلام این خبر افزود: این پروژه پژوهشی با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان و به صورت پایلوت اجرایی شد. وی با بیان اینکه پایداری شبکه در این مجتمع گازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است اظهارداشت: در همین رابطه ضروری است سرویس های شبکه همواره از پایداری بالایی برخوردار باشند که با دیدگاه هر سرور یک سرویس با مشکلاتی نظیر کمبود سرور، افزایش استهلاک، مشکلات محدودیت فضا و سیستم خنک کننده، تامین برق مصرفی و اضطراری، سرور جایگزین، تاخیر در راه اندازی مجدد و نیاز به آزمایشگاه شبکه مواجه است. این مقام مسئول تصریح کرد: چون سرورهای مجازی در سازمان های حیاتی و عملیاتی هنوز قابل اطمینان و تجربه شده محسوب نمی شوند، لذا پروژه تحقیقاتی بررسی تاثیر پیاده سازی تکنولوژی سرورهای مجازی در پایداری شبکه کامپیوتری با همکاری دانشگاه سیستان و بلوچستان تعریف و به صورت پایلوت اجرایی گردید. محجوبی ادامه داد: محقق پس از بیان مساله، جمع آوری اطلاعات، انجام محاسبات صرفه جویی و پاسخگویی به سوالات و فرضیه های تحقیق در خصوص جایگزینی سرورهای مجازی به منظور پایداری سرویس ها و نرم افزارهای کاربردی، صرفه جویی و افزایش رضایت مندی کابران و کارشناسان، یافته های تحقیق را تجزیه و تحلیل و پیشنهادات کاربردی ارائه نموده است. رئیس امور پژوهش و فناوری شرکت پالایش گاز شهید هاشمی نژاد بیان کرد: هم اکنون بیش از یک هزار کاربر در سایت های پالایشگاه به 30 دستگاه سرور متصل و از سرویس های شبکه استفاده می کنند و پروژه پایلوت مجازی سازی سرورهای شبکه در پالایشگاه گاز خانگیران با فعال سازی 14 سرور مجازی با موفقیت اجرا گردید. وی تاکید کرد: پیاده سازی دستاوردها و تجربیات این پروژه می تواند الگویی موفق در استقرار سرورهای مجازی در دیگر سازمان های تابعه وزارت نفت باشد. گفتنی است: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد در 165 کیلومتری مشهد واقع شده و گاز استان های خراسان رضوی، شمالی، جنوبی، مازندران، گلستان و بخشی از استان سمنان را تامین می کند.


برچسب‌ها: پالایشگاه گاز شهید هاشمی نژاد
+ نوشته شده در دوشنبه 1392/12/05ساعت 12:30 توسط محمد علي تمدن خبرنگار شهرستان سرخس |

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر